Zlato + Gold

Komodity a komoditné akcie - ropa, energie, drahé kovy, zlato, striebro, priemyselné kovy, ťažobné spoločnosti

Re: Zlato + Gold

Poslaťod osamely chodec » Štv 12 31, 2015 1:20 pm

zaujimavo vyzera historicky graf US akcii v zlate, to zlato je proklate nizko , alebo su akcie proklate vysoko. No predaj akcii oproti nakupu zlata vyzera statisticky dobre...
Prílohy
akcie.png
Cena plynu može len stúpať. Jun 2009, December 2011.
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod Rokosák » Sob 01 02, 2016 4:07 am

Od odstranenia fixnej ceny zlata v Dolaroch roku 1971 sa nic nezmenilo.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Rokosák

Poslaťod osamely chodec » Sob 01 02, 2016 7:27 am

zmenila sa iba jedna malickost , ze dolar nie je kryty zlatom...
Cena plynu može len stúpať. Jun 2009, December 2011.
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod jaroslav80 » Sob 01 02, 2016 9:37 am

V skutocnosti kryty zlatom je. Je moznost zmenit dolare za zlato; lenze za cenu aka je zrovna na burze :D
jaroslav80

Poslaťod iceberg8 » Pia 07 29, 2016 7:47 pm

ja som mal zlato, kupoval som ho ako hobby, potom som ho potreboval zamenit za eura, do hodiny boli eura.. cca za to, co som kupil, cize neprerobil som..
zlatu verim, pokial je nakupene rozumne, ako krytie kupnej sily..
cize pred inflaciou ma zlato uchrani a to pekelne dobre.. daleko lepsie ako banky, ci akcie, dovolim si povedat.. samozrejme, ani pri zlate neprestava platit, aby sme nedavali vsetky vajcia do jedneho vreca...
zlato kupilo rovnaky pocet chlebov, ci oblekov vzdy a vsade :)
kolko stoji oblek? 1/3 unce ? kolko stal pred 10 rokmi ?

jaroslav80, trefne a super napisane :)

jogo, ale porovnavat byvaly rezim vs dnesny inflacny ie je podla mna spravne..
key kupis za rocny plat v 2000 roku unce, mal by si ich kolko ? 15?
ratam.. 340eur priemerny plat, 280 usd unca, nechcem aby mi tam kurz zblbol pocty, dajme tomu kurz 1,3 fixne. 1.5unce s poplatkami, to mas 18ucni.
dnes 18 unci stoji dajme tomu 1100 keby ponecham kurz okolo 1,3 ? kto ma plat 18*1100 eur, cize 20 tisic ?
skor by bolo zaujimave porovnanie, key si kady rok clovek kupi 1 uncu, a podobne.. na dochodok, ale len 1/3novy dochodok, nie plne v zlate..
vies, ked bolo zlato pri 600usd, svet (ja, laici, profici?) neverili vlastnym ociam a kazdy prediktoval, ze to MUSI padnut na 400....dnes za 400 ani nevytazis uncu..
logicky, zlato ma svoje fyzicke dno, pod to nikdy ist nemoze (nemalo byt, vsakze)
kolko stoji vytazit uncu dnes? 600-800 cca ?
potom tu bolo 900usd... magicka tisicka...
mal som uncu, ked bolo zlato okolo 400usd.. zial, stratil som ju, nie mojou chybou.. nic to.. to sa ONLINE stava..
ale keby kupis zlato za 1400eur, ci kolko to bolo, a o 10 rokov nestihne kopirovat inflaciu, potom ano, je to zle..
nedava to dividendy, ale zaroven je velmi narocne ho zdanit, skonfiskovat, je velmi huste, kladne, prenosne, anonymne.
len bacha na volfram :)

ja to neviem vysvetlit, ale ja verim zlatu, ze a kupim dnes 1 uncu, o 30 rokov bude ta unca uncou s cca rovnakou kupnou silou.. ludia by sa nevrazdili 6000 rokov, keby tomu tak nie je ODRAZU, lebo akcie, a reality.. alebo neprajnici.. a pochopitelne, vzdy riskujeme to, co mozeme stratit.. nekupujem zlato za ucelom spekulacie, profitu, ale prenesenie kupnej sily do lubovolnej buducnosti.. moje 2 centy
"Neviem, aky dopad bude mat nasledujuca hosporadska kriza, ale v tej po nej pojde len o drobne." - iceberg8
Poslanci majú pre sneh stále problém s dochádzkou, hlasovanie odsunuli
Food for fuel, fck yeah
Odoslané z počítača
iceberg8

Poslaťod JUGGLER » Pia 07 28, 2017 8:04 pm

Mám otázku pre tých čo obchodujú zlato.

Voľakedy som ho v pohode obchodoval cez emini futures YG.
Teraz sa mi stala taká divná vec, že som mal nakúpené AUG YG, ktoré má expiráciu a last trading day 29.8, ale broker mi to zavrel včera, teda už mesiac predtým. Predtým ma upozornil, že je tam fyzická delivery a bla , bla, ale tomu som nevenoval pozornosť, ved expirácia je až koncom augusta.

Hned som si spomenul, že mi to zrejme zavrel aj minule ...vtedy som to našiel zavreté, ale myslel som, že som mal nahodený príkaz... PT, alebo SL. Zvyknem mať nahodené príkazy a potom na to zabudnem.

Takže otázka. Čo sa zmenilo? Prečo AUG kontrakt zatvárajú o mesiac skôr a prečo SEP kontrakt nevidím kotácie?

P.S. Majú tam aj taký AUG, že ,,continuous,,. Tak nie náhodou ten treba obchodovať? Continuous AUG sa rovnako kótuje s obyčajným AUG.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod mm1809 » Pia 07 28, 2017 9:53 pm

Update: pozeram ze tych emini kontraktov je viac

YG je na ICE
QO na CME

a to QO podla specifikacie zatvaraju presne ako sa tebe stalo

http://www.cmegroup.com/trading/metals/ ... tions.html
Termination Of Trading - Trading terminates on the third last business day of the month PRECEDING the delivery month.

ze by aj ICE postupovala rovnako? Dost mozne.

GC je klasika

http://www.cmegroup.com/trading/metals/ ... tions.html
Termination Of Trading - Trading terminates on the third last business day of the delivery month.

Tie Continuous kontrakty maju pri kazdej komodite, je to vzdy najblizsi najviac obchodovany (volume) kontrakt. Ked si ten ticker das do watchlistu, tak sa ti to meni automaticky, prakticke je ze netreba nahadzovat vzdy manualne. Predpokladam ze sa to bud obchodovat neda, alebo to obchodujes ako klasicky konciaci kontrakt.

SEP sa vobec neotvara
https://www.theice.com/products/3150092 ... ture/specs

Contract Months
Every calendar month in the 3-month period beginning with the first listed futures month. Every February, April, August, and October in the 23-month period beginning with the first listed futures month. Every June and December in the 60-month period beginning with the first listed futures month. Notwithstanding the above, new months will be listed on the second business day following the last trading day of expiring months.

Mimochodom, nie je ti lepsie obchodovat XAUUSD bez takychto opletaciek s YG? Mozes si to skalovat lepsie na forexe ako na velkom GC kontrakte v zmysle velkosti pozicie.
mm1809

Poslaťod JUGGLER » Pia 07 28, 2017 11:47 pm

Dík mm1809. Ani som nevedel, že také existujú.

Ja som poznal iba YG - to bol volakedy jediný mini kontrakt na zlato. Bol spoľahlivý a likvidný, 1 bod znamenal 33,2 USD.

YG je teraz nelikvidné a ten bordel okolo expirácie , aj že majú SEP kontrakt, čo nefunguje je preto, lebo patrí pod NYSE, po novom The ICE, alebo NyseLiffe. To sú čistí bordelári. Zaspali dobu vo všetkom. Každý na nich kašle. A to i napriek tomu, že dávajú dáta zadara.

Ok. Tak nové tickery, čo ostali pod CME, čo teraz združuje COMEX, NYMEX a tušim aj Globex.

GC: Plný kontrakt. Najlikvidnejší. Delivery. August funguje do konca augusta. Multiplier 100 =100 USD za bod.

QO: mini zlato, CASH (finančné vysporiadanie), Multiplier 50 =50 USD za bod a 5 USD za tick.
Expiruje o mesiac skôr ( august expiroval koncom júla), preto sa teraz obchoduje october.

MGC: mikro zlato, ako GC, akurát 10 x menšie, čiže multiplier 10 = 10 USD za bod, a 1 USD za tick.

Pre tých čo boli zvyknutí na YG:

1 GC = 3 YG
1 QO = 1,5 YG
3 MGC = 1 YG
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod mm1809 » Pia 06 14, 2019 2:42 pm

Pojde hore ci ustoji? Za poslednych 6 rokov je Zlato k dnesnemu dnu deviaty krat na resistance.
Prílohy
gc.JPG
mm1809

Predchádzajúci

Späť na Komodity, komoditné akcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť