Zemný plyn, UNG, NG

Komodity a komoditné akcie - ropa, energie, drahé kovy, zlato, striebro, priemyselné kovy, ťažobné spoločnosti
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

mna na tom serie, ze na tom plyne sa asi fakt nie je mozne nejak normalne zviest :cry:
Martin52
Active Member
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 02 09, 2008 8:17 am

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa Martin52 »

A co tak opcie? Ked som uz studoval tie swapy XTB, nasiel som, ze predavaju opcie na 180 dni - aj na NG. To je 6 mesiacov a nie je tam rolovanie. Aj ked to asi budu mat zahrnute v cene opcie. Viete to niekto pozriet, kto ma u nich zivy ucet?
Mozno bude lacnejsia 3m OTM opcia s nejakym strike 4, nez kupit november future za 4,2$? Ako bonus ochrana smerom dole.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

peter.cmorej napísal:mna na tom serie, ze na tom plyne sa asi fakt nie je mozne nejak normalne zviest :cry:
Podľa mňa UNG je dobrá cesta a som rád, že som opustil futures.
Ked si predstavím, že som v tradingu polovicu futures uzavieral po 4 USD a cena padla pod 2,80 tak ma zalieva pot.
UNG má aj opcie, ale to sú zase deriváty...
... nerád by som sa montoval do niečoho v čom sa nevyznám (už to aj tak robím.. :roll: )

Sú aj iné ETF, ale všetky majú rovnaké problémy, no aj spoločný znak, že investujú do futures.
Ako som pochopil, tak tieto ETF boli vytvorené práve preto, aby sa investori vyhli volatilite, rolovaniu, marginu a všetkému , čo súvisí z derivátmi.

Podľa mňa si treba uvedomiť, že plyn ostáva na dlhodobo vynikajúca investícia, len treba dobre zmanažovať riadenie rizika.

Ja som sa rozhodol investične neredukovať pozície, ale vyčkávať a ešte dokúpiť. Dám do toho všetky volné prostriedky i zisk, čo mi ostal po longu SPX a verím, že urobím dalších +50%.

No budem opatrný v tradingu na long a tam najbližšie uzavriem long pozície, lebo silný downtrend (doslova breakdown) má svoje fundamentálne opodstatnenie.
Kým sa budú hromadiť zásoby a nepríde ochladenie, resp.. hurikány - dovtedy nevidím katalyzátory na rast.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa jonatanus »

Martin52 napísal:A co tak opcie?
opcie na futures nemaju preco mat aku vyhodu, je to to iste len inak zabalene.

hlavne si treba uvedomit ze futures neni cena, ale cena v case, takze vsetko postavne na futures bude naprd.
a druha vec je ze dneska sa miesto "dobry den" hovori "mas nakupeny plyn?".. a ty musis najst debila co zije na marse, co o tomto este nevie a nejak ho oskubat.... predtym jak ho oskubu druhi.

neviem jak presne funguje spreadbetting, ale tam maju tiez plyn a to su skorej miesta kde sa to moze hemzit blbcami, skorej jak futures alebo opcie


inac sa staci pozret na USO vs oil futures, ropa je od zaciatku roka hore 50%, USO 15%... no nekup to :roll:
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Jonatanus
skor si myslim, ze na trhu vladne strach a vsetci sa iracionalne zbavuju plynu z tychto dovodov,keby kupovali cena by neklesala.
Dovody:
historicke zasoby, hrozi naplnenie zasobnikov, ak sa tak stane neviem si predstavit dopad.Verim, ze k tomu nedojde.
nova lacnejsia technologia tazby , tu poznamenavam ze vie dodat len 15% celkovej spotreby, no teraz tych 15% naviac urobilo svoje,cital som ze pri tejto technologii limitna najnizsia cena je 1,5 zaujimavejsi by bol priemer a ten bude vyssi cize spot pod 2 je podla mna nerealny
nizky dopyt priemyslu , tu verim v energetiku teplo a elektrina z ng miesto uhlia.V dlhsom horizonte nahrada nafty pri verejnej doprave a nakladnej doprave a to je realne,ale teraz to nic neriesi

Inak decembrovy kontrakt si drzi silu klesol iba cez 6% a neklesol pod julove minima.Chlieb sa bude lamat na zaciatku zimy a kazdy stvrtok dovtedy.

Zabudol som podakovat Juggler a aj Jonatanus.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa jonatanus »

kocinavi napísal:skor si myslim, ze na trhu vladne strach a vsetci sa iracionalne zbavuju plynu z tychto dovodov,keby kupovali cena by neklesala.
ano medzi tymi co vedia odkal viter fuka, ale preco potom okrem zasobnikov praska aj UNG? no pretoze vela amaterov kupuje "lebo 3 je male cislo" a nerozumie jak UNG funguje... (profik si nakupi futures a preroluje si to sam a neplati 15% premium)

a pretoze pozeraju taketo videa na thestreet.com
http://cosmos.bcst.yahoo.com/up/player/ ... &ch=633473" onclick="window.open(this.href);return false;
"i like to make money all the time... "
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa Lobista »

A nedalo by sa tomu contangu vyhnut jednoducho tak, ze by sme nakupili akcie producentov plynu? Aj ked velka cast toho narastu uz asi bude zohladnena v cene, ale stale to vyzera lepsie ako to UNG... Alebo je s tymi akciami nejaky iny problem, ktory som prehliadol?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Lobista napísal:A nedalo by sa tomu contangu vyhnut jednoducho tak, ze by sme nakupili akcie producentov plynu? Aj ked velka cast toho narastu uz asi bude zohladnena v cene, ale stale to vyzera lepsie ako to UNG... Alebo je s tymi akciami nejaky iny problem, ktory som prehliadol?

Určite sa to dá aj tak.
Aj to je jedna cesta.

Ale je ťažko vybrať si kritéria.
Väčšina producentov ťaží plyn a ropu dokopy.

Takže, ked sa pustíš do akcií , tak asi skončíš v stock pickingu.
Hneď ma napadá, že nehladal by som len plynárov, ale tie firmy, čo majú najnižšie náklady.
Aby sa nestalo to, že keď rachne cena plynu, pol portfólia mi skončí v bankrote...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
bacteria
Príspevky: 53
Dátum registrácie: Po 22 01, 2007 12:57 pm

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa bacteria »

Tady jsem napsal něco k plynu:
http://xenetra.eu/view.php?cisloclanku=2009080003" onclick="window.open(this.href);return false;

hlavně ten grafík s pozicemi spekulantů/investorů je velmi výmluvný.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík za príspevok.
Keď sú špekulanti short, tak sa teším na short covering. :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa filip glasa »

Vďaka bacterii - za spracovanie článku o plyne na objednávku :-)

S tými akciami to teoreticky môže vyjsť, ale je to samozrejme viac roboty. Ale hlavne tam máš viac vplyvov, ktoré ovplyvnia zisk firmy - nie je to len cena plynu. Môžu to byť rozdielne náklady na ťažbu u jednotlivých firiem, financovanie a náklady na úvery, problémy manažmentu a desiatky ďalších vecí.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa jonatanus »

hlavne by to v tych akciach malo byt uz vsetko zaratane...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa filip glasa »

hlavne by to v tych akciach malo byt uz vsetko zaratane...
no môže si to skúsiť spočítať firmy oceniť...
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:no môže si to skúsiť spočítať firmy oceniť...
ototo ide
Natural Gas (NGU9) Sep 09 2.769
Natural Gas (NGV9) Oct 09 3.200
Natural Gas (NGX9) Nov 09 4.189
Natural Gas (NGZ9) Dec 09 5.015

kazdy kdo si vie pozret futures na dalsie mesiace chape ze ta dnesna cena je mimo a vie ze v decembri bude cena inde. takze preco by ti producenti mali byt lacny, resp. oceneni na cely rok na 2.7?

a este sa mozu naplnit te katastroficke scenera a cena ist dole

tu nema preco nefungovat teoria efektivneho trhu.. to su verejne dostupne informacie ktore by mali byt zaratane v cenach..
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa filip glasa »

No pokial sa chce niekto presvedčit o tom, či sa na tom dá zarobiť, tak mu neostáva nič iné, než si to spočítať. Kto je presvedčený, že sa na tom zarobiť nedá, tak si to počítať nebude.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa Lobista »

tu nema preco nefungovat teoria efektivneho trhu.. to su verejne dostupne informacie ktore by mali byt zaratane v cenach..

Jasne, moze to tam byt zaratane. Ale, pokial si vyberies firmu so silnou balance sheet a stabilnymi partnermi, a nebude velmi draha /nepozeral som, ale mozno skusim zoscreenovat :P /, tak moze byt stale zaujimava, ale na trosku dlhsie drzanie -- nie pre ludi typu "i like to make money all the time... " . Nevidim dovod, preco by v takomto pripade value investing nemal fungovat / jedine ze by tie firmy teraz boli fakt brutalne drahe/.

Btw, silno pochybujem, ze investori ocenuju spolocnosti presne -- napr. uz len prvy problem, ako odhadnut sales na buduce periody, sa zvykne riesit silnou aproximaciou /a v business planoch to nie je inak/. Jednoducho to presne nejde...
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa jonatanus »

Lobista napísal:Btw, silno pochybujem, ze investori ocenuju spolocnosti presne -- napr. uz len prvy problem, ako odhadnut sales na buduce periody, sa zvykne riesit silnou aproximaciou /a v business planoch to nie je inak/. Jednoducho to presne nejde...
ja zase silno pochybujem ze ich tu niekdo znas dokaze ocenit lepsie ako portfolio managery z hedge/mutual fondov.... ak by to totiz dokazal tak si moze zalozit vlastny fond a robit tych 20% p.a. a byt najlepsi investor na svete...

ked uz, tak by som pozeral mensie firmy a menej likvdine, ale trebarz napr. XOM, nacom sedi polka wall streetu a chodia s riaditelom na obed, tak to je uplne scestna predstava ze to ocenis lepsie...
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa Lobista »

Nehovorim, ze nieco ocenim lepsie :P . Hovorim, ze mozno stoji za uvahu ist long a pockat, kym sa ocenenie zmeni /ak som presvedceny, ze dlhodobe vyhliadky ma odvetvie priaznive/. Ale potom musi byt silny balance sheet.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa jonatanus »

Lobista napísal:Nehovorim, ze nieco ocenim lepsie :P . Hovorim, ze mozno stoji za uvahu ist long a pockat, kym sa ocenenie zmeni /ak som presvedceny, ze dlhodobe vyhliadky ma odvetvie priaznive/. Ale potom musi byt silny balance sheet.
ano, ale to je potom stavka na to ze bude vyssia cena plynu jak tych 5 v decembri

a preco si myslis ze bude vyssia cena plynu ako 5? a preco si myslis ze si to wall street nemysli? :D
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jonatanus napísal:ja zase silno pochybujem ze ich tu niekdo znas dokaze ocenit lepsie ako portfolio managery z hedge/mutual fondov.... ak by to totiz dokazal tak si moze zalozit vlastny fond a robit tych 20% p.a. a byt najlepsi investor na svete...
jonatanus, tebe chyba sebadovera .... (Jonatanus capital markets, o.c.p. uz to vidim vytesane zlatymi pismenami na budove na Suchom Myte ...)
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa jonatanus »

peter.cmorej napísal:jonatanus, tebe chyba sebadovera ....
nene, ja som prave ten jediny normalny :lol: , vacsina ludi vidi 50:50 prilezitost ako 60:40 pozitivne a je overconfident (viac ako polovica soferov si mysli ze je nadpriemernych, atd... a o statistikach na burze ani netreba hovorit)
bacteria
Príspevky: 53
Dátum registrácie: Po 22 01, 2007 12:57 pm

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa bacteria »

Tady je analýza plynu od GS, z června (june), je zajímavé že se trefili s poměrem ceny ropy a plynu, že půjde na 23.
http://xenetra.eu/download.php?soubor=267" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa JUGGLER »

bacteria napísal:Tady je analýza plynu od GS, z června (june), je zajímavé že se trefili s poměrem ceny ropy a plynu, že půjde na 23.
http://xenetra.eu/download.php?soubor=267" onclick="window.open(this.href);return false;

No jo.
Nakoniec človek zistí, že nemá pchať nos a peniaze tam, kde nemá dokonalú analýzu...
Dík za link.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa filip glasa »

Článok o tom plyne:
http://www.investicniweb.cz/fx-komodity ... rspektivu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Osobně bych se vyhnul long investicím do ETF:UNG, neboť zde proti vám půjde velké kontango a spíše bych si vsadil na pokles ropy než růst futures křivky zemního plynu.
seven
Gold Member **
Príspevky: 307
Dátum registrácie: Št 26 07, 2007 2:51 pm
Been thanked: 4 times

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa seven »

odkaz na clanok...

Situácia v USA je kritická

Situácia v USA je naozaj alarmujúca. Kapacity zásobníkov sú v niektorých regiónoch preplnené. V niektorých štátoch (Louisiana, Mississippi) dokonca musia zákazníci platiť penále za to, že zásobníky sú natoľko naplnené, že prekračujú stanovené limity. Takáto situácia by logicky mala viesť k znižovaniu cien zemného plynu zo strany producentov. Náš výhľad na cenu zemného plynu v najbližšom období je preto negatívny, očakávame pokles na nižšie cenové úrovne. Vylúčiť nemôžme ani pokles naspäť k úrovniam pod 4,000 USD za milión britských termálnych jednotiek. Korekcia by podľa nášho názoru mohla byť dosť výrazná...

http://openiazoch.zoznam.sk/info/zpravy ... wsID=84227" onclick="window.open(this.href);return false;
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa ricmund »

To mi příjde přitažený za vlasy. Spekulovat na podzim na pokles plynu to chce velkou odvahu ať jsou zásobníky plné jak chtějí.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa osamely chodec »

zajtra sa uvidi po zasobach o 16.30. Hlavne ma bude zaujimat ako cena zareaguje na dobre ale aj zle spravy, ukaze sa sila.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa JUGGLER »

,,zásobníky sú natoľko naplnené, že prekračujú stanovené limity. Takáto situácia by logicky mala viesť k znižovaniu cien zemného plynu zo strany producentov. Náš výhľad na cenu zemného plynu v najbližšom období je preto negatívny,,

Typický analytik. Objavil teplú vodu, keď je už studená.

Ja to vidím na rast a mrzí ma, že som bol na dovolenke, keď sa dalo UNG dokúpiť po 9-10 (teraz 11,70).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
seven
Gold Member **
Príspevky: 307
Dátum registrácie: Št 26 07, 2007 2:51 pm
Been thanked: 4 times

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa seven »

[quote="JUGGLER"]
Typický analytik. Objavil teplú vodu, keď je už studená.

quote]


tak s tym suhlasim! Kde bol pred mesiacom, ked bola cena 2,5?? Vtedy neboli zasobniky plne? A plyn spravil +100%/mesiac
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa filip glasa »

A plyn spravil +100%/mesiac
plyn hej, ale akurát tak v zásobníkoch. Plyn cez finančné nástroje to až také ružové nemal.
seven
Gold Member **
Príspevky: 307
Dátum registrácie: Št 26 07, 2007 2:51 pm
Been thanked: 4 times

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa seven »

[/quote]plyn hej, ale akurát tak v zásobníkoch. Plyn cez finančné nástroje to až také ružové nemal.[/quote]



ako to myslis?

futures:
http://www.wtrg.com/daily/gasprice.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa ricmund »

Tak ten futures graf je maso :) to mě ani nenapadlo se na to podívat, hlavně protože bych si netroufl to obchodovat naživo.
Filip myslel určitě nějaké certifikáty kde to už tak růžové není, bohužel (ten osobně držím i já :( )

http://finance.yahoo.com/q/bc?s=UNG&t=3m" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa filip glasa »

seven - kukni si radšej graf UNG. To by malo celkom dobre odrážať situáciu ako keby si roloval kontrakty, keďže v tom ETF robia presne to.

ke´d to dobre chápem, tak by som zarobil cena konraktu dnes - mínus cena konrkatnu 1.9.2009

dnes
Nov konrkat 4,7
Dec kontrakt 5,6
Jan kontrakt 5,9

1.9.
Nov 3.996
dec 4.816
jan 5.120
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

No my sme s kolegom natom zarobili. Nakupovali sme pred rolovanim na 3,7 ale celkom ma to rolovanie vystrasilo. Ide o to, ze o 00.00 mi naskocili - swapove body a keby na ucte nebolo dostatocne vela penazi tak margin call a zatvorenie uctu. Na druhy den 8.30 uz gap hore a uz bolo vsetko v poriadku.
Obrázok
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

JUGGLER napísal:,,zásobníky sú natoľko naplnené, že prekračujú stanovené limity. Takáto situácia by logicky mala viesť k znižovaniu cien zemného plynu zo strany producentov. Náš výhľad na cenu zemného plynu v najbližšom období je preto negatívny,,

Typický analytik. Objavil teplú vodu, keď je už studená.

Ja to vidím na rast a mrzí ma, že som bol na dovolenke, keď sa dalo UNG dokúpiť po 9-10 (teraz 11,70).
No ja sa už veľmi nechcem zapájať do tradingových diskusíí,keďže moj short S&P bol vystopovaní na 1020, čo znamená timing nie dobrý,ale od rolovania sme uz boli z 4,9 (futures,CFD) na 4,5 a dalo sa natom veľmi pekne zarobiť. Ta daná sprava na ci komodity vysla celkom včas, aj keď samozrejme, už ju trh dávno poznal.
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

poviem Vam skusenost Joza Puchona na jednom testovacom ucte kde sa hral s futures na plyn. Dufam, ze sa na mna nenastve, ale je to celkom vtipne aj poucne :) Pocas rolovania kontraktov tam bol samozrejme brutalny gap. XTB si to v tom momente vyrovnalo cez swapove body, ktore sa mu sice na druhy den pripocitali naspat, ale v momente rolovania o polnoci mu tieto swapove body skoro vygumovali ucet :) juchuchu, hor sa do obchodovania NG

Edit: ako vidim uz to Jozo aj sam napisal :)
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa ricmund »

tomu nerozumim? To jako čekáš na den "D" kdy se rolují kontrakty a vždy to způsobý gap? a vždy nahoru?
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

peter.cmorej napísal:poviem Vam skusenost Joza Puchona na jednom testovacom ucte kde sa hral s futures na plyn. Dufam, ze sa na mna nenastve, ale je to celkom vtipne aj poucne :) Pocas rolovania kontraktov tam bol samozrejme brutalny gap. XTB si to v tom momente vyrovnalo cez swapove body, ktore sa mu sice na druhy den pripocitali naspat, ale v momente rolovania o polnoci mu tieto swapove body skoro vygumovali ucet :) juchuchu, hor sa do obchodovania NG

Edit: ako vidim uz to Jozo aj sam napisal :)
peto vsetko sedi, az nato testovacie. Bol to real Lacov:)A zase tak tesne na vygumovanie to nebolo, kedze den pred tym tam boli poslane peniaze,ale aj tak dobra skusenost a fajn o nej vediet :) Ono je otazne,ci by mi to aj zavrelo ten dany obchod, kedze to neboli obchodovatelne hodiny a dany kontrakt sa nedal zavriet, ale zistovat to urcite nebudem :)
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ale vsak je to taky real test na rozbitie, ci nie ? ;)
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

no neviem, ci by Laco bol rad, keby sa mu z obchodu 0,1 lotu rozfrckalo 970 euro len tak :)
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Komodity, komoditné akcie"