Zemný plyn, UNG, NG

Komodity a komoditné akcie - ropa, energie, drahé kovy, zlato, striebro, priemyselné kovy, ťažobné spoločnosti

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Poslaťod osamely chodec » Str 07 15, 2015 3:05 pm

up date

takze ako som pred dvoma tyzdnami ocakaval , zasoby boli predavane.Moj short som zavrel 7.7.2015 na cene 2,700 usd +120 bodov. Pocasie sa vyraznejsie oteplilo, co sa prejavuje v zvysenej spotrebe plynu na vyrobu spickovej el. energie. Dosahujeme dnes historicky rekord 35,6 bcf/den spotreba plynovych elektrarni. Hold zacina sa prejavovat bankrot USA uholneho priemyslu. Trh s plynom na 4 tyzdne dopredu sa poriadne utesnil uz sme volni vs 5r. priemer iba 0,62 bcf/den, co znaci , ze do zimy by sme mali ist s normalnymi zasobami cena na to reaguje a stupa.Takze teraz je vsetko zavisle od pocasia v auguste. A tam sa prave caka prejavenie el nina a studeny august , co cene nepomoze. Takze zaverom zhrniem , zda sa mi , ze dno na plyne uz bolo vytvorene cca 2,6 usd , hlavne po prudkej minulotyzdnovej reakcii na medvedie zasoby prislo skupenie z urovne cca 2,65usd co ma znacne prekvapilo, lebo som cakal, ze to zhuci dole. No big boys uz mali cisla dopredu ktore som ja este nemohol mat , hlavne pocasie a pocty TDD za jednotlive dni. Uz aj na tom pracujem... Ocakavam obchodovanie v pasme 2,700 az 3,100 usd so sklonom k longom. Mam otvorenu short poziciu 2,805 z pondelka 13.7.2015 rad by som sa jej zbavil za zelenu 0 po zajtrajsich zasobach /poslednych extremne medvedich/ tak sa uvidi... tak nerad beriem straty :(
Cena plynu može len stúpať. Jun 2009, December 2011.
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod JUGGLER » Str 07 15, 2015 4:31 pm

osamely chodec píše: Mam otvorenu short poziciu 2,805 z pondelka 13.7.2015 rad by som sa jej zbavil za zelenu 0 po zajtrajsich zasobach /poslednych extremne medvedich/ tak sa uvidi... tak nerad beriem straty :(

Tak to tam rovno nastav na ,,double buy,, otočku do longu. Aj ja tam nastavím. Dík za update. :D
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod osamely chodec » Str 07 15, 2015 5:16 pm

2,800 je v strede vodorovneho kanala, do longu by som isiel nizsie . Do shortu som isiel za predpokladu neprerazenia hornej sikmej trendovky a nasledneho odrazu dole, zial k prerazeniu doslo.
Prílohy
plyn.png
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod JUGGLER » Str 07 15, 2015 5:48 pm

Nastavil som tri kontrakty na 2,80 a tri po 2,75. Nebudem sledovať graf...buď chytím spike, ked budú zásoby, alebo nechytím...Ked nechytím nastavené ceny, nebudem sa tým ďalej zaoberať.

P.S. Dolár posiľňuje. Preto asi skupovali tých 2,65. Proste raz musí prísť koniec plynu za babku... Je velký predpoklad, že cena plynu už nikdy nepôjde nižšie (nepočul som to už niekde? :wink: )... Nedám na to krk, ale podobne ako pri akciách je tu dlhodobý bias na long.
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod jogo » Str 07 15, 2015 10:28 pm

JUGGLER píše: Nedám na to krk, ale podobne ako pri akciách je tu dlhodobý bias na long.

Len aby nebol za poklesom cien ropy(a plynu) a neochotou znizit tazbu ropy od OPECU technologicky pokrok v solarnom priemysle. Potom by prisiel dlhodoby bias short.
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo

Poslaťod osamely chodec » Štv 07 16, 2015 10:03 am

ja som bol viac prekvapeny z veternej energie v USA , jej narast pohltil minimalne 1/3 z odstavenia starych uholnych zdrojov. To mal byt cely kolač pre plyn. Problem vidim v stabilite el. siete , predsa uhlie a jadro isli bez ohladu na pocasie , zelena energia je zavisla na pocasi , nie je pocasie - nie je energia ale dopyt je stale .To mame ale aj v Europe.
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod jogo » Pia 07 17, 2015 6:10 am

Problem je so skladovanim elektrickej energie. Ak by toto bolo lacno a ekologicky vyriesene, solarna a veterne energia by uhlie, plyn a jadro vytlacila z trhu.
Do buducna sa to nejak vyriesi napr:
-celosvetova prenosova sustava na baze supravodicov, kde sa elektricka energia bude prenasat v smere vychod -zapad a spat,aby sa pokryla spotreba v noci a sever- juh(resp. tropicke pasmo), aby sa pokryla spotreba v zime.
-druha moznost ale znacne neekologicka by bola pouzit nejake more(napr. Cierne more ako precerpavaciu elektraren s hradzou na Bospore, alebo Kaspicke more, ktore aj tak vysycha prepojit s Ciernym)
-tretia moznost je pokrok techniky na atomovej urovni, ked sa vymyslia nejake zasobniky na elektrinu
-stvrta moznost je ucinna premena elektriny na vodik a jeho skladovanie vo vytazenych loziskach plynu a nasledny transport
-?
-?
-?

Sak uvidime, ked dozijeme, ako sa to v buducnosti vyriesi.
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo

Poslaťod osamely chodec » Pia 07 17, 2015 10:53 am

tak som sa zbavil môjho shortu za 2,885 :( miesto 2,805 buy stop som natipoval 2,885. Aky som bol dnes rano spokojny, ze som von za nulu, kym som nepozrel na graf ceny.
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod osamely chodec » Str 07 22, 2015 6:50 pm

up date

Ako som pisal minule, trh sa vyrazne utesnil a to stale pretrvava. Zajtrajsie zasoby median 72bcf. Ja ocakavam nizsie cislo , niekde okolo 67 a nizsie. Co by bolo bycie prekvapenie. Celkovo sa medvede nejako nevedia presadit, po minulo tyzdnovych hroznych zasobach , skoro ziaden vyrazny pokles. Aj pondelnajsi gap bol rychlo skupeny. Ani sa necudujem, pretoze zajtrajsie zasoby su posledne zo slabych vs 5r. priemer 53 bcf. Potom pojdu za sebou tri zverejnenia rovnake ako 5r. priemer a to tu dlho nebolo, predsa trh bol dlhu dobu velmi volny. Zaujimavy jav je , ze po planovanych odstavkach , vyroba nenabehla do povodnych hodnot . Ak tento jav by pretrvaval, tak by sa konecne prejavil stav ktory uz minimalne 2 zverejnenia predikoval drilling report a to pokles produkcie plynu v USA. To by bol po dlhej dobe byci signal. Mozno sa to deje uz teraz. Obchodoval by som iba stranu long, pri poklesoch od dennych high aspon 100 bodov s targetom tych 100 bodov.
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod osamely chodec » Str 07 29, 2015 11:18 am

up date

vsetko som analyzoval spravne , az na jednu malu drobnost a to prekupenost trhu. Takze aj ked zasoby vysli super, jednoducho cena bola prilis vysoko a vyberali sa zisky. Nestalo sa to po prvy krat . Fundamentalne sa veci prilis nezmenili az na crtajuce sa zvolnovanie trhu v horizonte 4. tyzdnov. Takze obchodovanie na septembrovom kontrakte ocakavam v pasme 2,70 az 3,0 . Zatial fundamentalne dovody na prerazenie 3,0 nevidim skor s koncom leta hrozi sezonny pokles a test dna. Zatial sme v strede kanala takze najlepsia volba pre mna je cakat. Nedal by som sa nachytat do nastupu do longov na vysokých urovniach aj po velmi bycich zásobách ktore by mali byt tento a buduci stvrtok.
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod JUGGLER » Štv 07 30, 2015 12:37 am

JUGGLER píše:Nastavil som tri kontrakty na 2,80 a tri po 2,75. Nebudem sledovať graf...buď chytím spike, ked budú zásoby, alebo nechytím...Ked nechytím nastavené ceny, nebudem sa tým ďalej zaoberať.

Čau. Zobchodoval som tri za nákup 2,75 a predaj vcera (ut)po 2,81. Na viac som nemal kuráž bez analýzy.
Dík za tip :)
JUGGLER

Poslaťod osamely chodec » Uto 08 04, 2015 11:51 am

up date

fundamentalne sa nic nezmenilo a stale sa crta mierna pretrvavajuca volnost trhu vs 5r. priemer . Minuly tyzden sa dal pekne zobchodovat short z testu 2,9 /no zavahal som/ obzvlast ak dopredu sa crtalo pekne zvolnenie trhu. Na buduci tyzden sa uz zacnem zaoberat nástupom do zimy 2015/2016 , pozriem ako to zatial ocenuje trh a aky bude pravdepodobny scenar. Momentalne nie som v trhu , longy neberiem a na shorty je to nizko.
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod osamely chodec » Str 08 05, 2015 7:47 am

pocasie sa poriadne zbycilo , ocakavam test 3,0 do tyzdna
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod osamely chodec » Str 08 05, 2015 12:51 pm

takze tu je prvy zo slubovanych trejdov:

LONG QGU15 2,820 SL 2,675 TP 2,920
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod Rado » Str 08 05, 2015 7:21 pm

O plyne neviem nič, tak sa chcem spýtať, či máš svoj trade aj časovo ohraničený? Myslím na target. Zajtra sa vyhlasujú zásoby plynu, tak chcem vedieť, či aj napriek tomu si long resp. či ťa to vôbec ovplyvňuje. Vopred sa ospravedlňujem, ak sa zle pýtam, ale toto je pre mňa úplne nepreskúmaná oblasť. :oops:
Obrázok užívateľa
Rado

Poslaťod osamely chodec » Str 08 05, 2015 7:38 pm

tento trejd je zalozeny prave na sledovani stvrtovych zasob , tie sa dnes v noci preklopili do pre mna bycieho teritoria . Moje predikcie na nasledovne 4 zverejnenia su +46bcf zajtra,na buduci tyzden 58,potom 61,61 bcf. Po 21.08.2015 je zatial medvedia predpoved, teda konci horuce pocasie- zatial. Cim ides dalej tym mensia istota. Ale do 21.08.2015 cena bude na tieto dobre data /ak sa potvrdia/ reagovat a aj spot bude drzat futku vysoko. Dnes podla mna plyn stiahla ropa dole aj ked je to iracionalne. Uvidim aky bude spot na zajtra. Ak nieco som napisal nezrozumitelne kludne sa pytaj.
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod osamely chodec » Štv 08 06, 2015 11:13 am

nieco je asi zle , lebo cena ma uplne zatial inoruje, teraz dokonca padla 2,760 teda 100 bodov od spotu pre dnesny den 2,860 usd. Inak graf zavislosti celkových dodavok a celkovej spotreby , zacina ukazovat roztvarajuce sa noznice.
Prílohy
plyn2.xlsx
(16.89 KiB) 76 krát
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod JUGGLER » Štv 08 06, 2015 2:49 pm

osamely chodec píše:nieco je asi zle , lebo cena ma uplne zatial inoruje, teraz dokonca padla 2,760 teda 100 bodov od spotu pre dnesny den 2,860 usd. Inak graf zavislosti celkových dodavok a celkovej spotreby , zacina ukazovat roztvarajuce sa noznice.

Uvidíme. Nastavil som long 2,75 a som in. PT chcem nad 2,80.
JUGGLER

Poslaťod rasto800 » Štv 08 06, 2015 3:23 pm

Som dnes pozeral na NG ako sa cena hybala od 2009 a tiez ma zaujimala day range a pocet Up vs Down dni (ked to uzavrelo nizsie vs vyssie).
Ide o data z futures (NG) kontraktu. Vzdy su data z kontraktu, ktory ma najblizsiu expiraciu. V tabulke je to agregovane podla roku.

Co je celkom vtipne, ze kazdy rok je o cosi viac Down dni ako UP dni. Zaroven aj day range nam klesa od 2009. Da sa povedat, ze aj cena klesa. Hybe sa to cele menej.

Good luck na tie vase dnesne longy :)
Prílohy
NG2009-2015.jpg
rasto800

Poslaťod JUGGLER » Štv 08 06, 2015 4:45 pm

JUGGLER píše:Uvidíme. Nastavil som long 2,75 a som in. PT chcem nad 2,80.

Už to jede. Plyn 2,81. Misia splnená. Ďakujem a máš u mňa pivo ! :)

Tip za tip: som long GOGO 16,80. Target 17.99 do dnešného close. SL 15,95.

P.S. To pivo myslím vážne. Aj tento víkend môže byť.
JUGGLER

Poslaťod osamely chodec » Štv 08 06, 2015 8:58 pm

som rad , ze Ti to vyslo :) na pivo sa dohodneme ...
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod osamely chodec » Pon 08 10, 2015 3:51 pm

osamely chodec píše:takze tu je prvy zo slubovanych trejdov:

LONG QGU15 2,820 SL 2,675 TP 2,920

exit na BE , analyza zajtra
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod osamely chodec » Str 08 12, 2015 11:07 am

Up date

Klasik tradingu napisal : Je cas nakupovat , je cas predavat a je cas ist na ryby.
Na plyne su tie ryby celkom dobra volba:). Uzivajme pekne slnecne teple letne dni.
Prílohy
conti.jpg
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod rasto800 » Str 08 12, 2015 11:44 am

Tak tento krasny utvar som tu chcel uz minuly tyzden dat. Vyzera ze sa to coskoro rozbehne. Akurat na ktoru stranu? :D
rasto800

Poslaťod osamely chodec » Str 08 19, 2015 3:27 pm

UP DATE:

takze oddychnuty z dovolenky som sa musel prinutit dobehnut moje sledovania na plyne, tu su moje posledne postrehy.
z hladiska TA sme prerazili dolu dlhodoby trojuholnik, co povazujem za negativne pre cenu. Z fundamentalneho hladiska sa zhorsil vyhlad pocasia pre bykov - ochladenie a zda sa ze leto je definitivne prec. Stale sme 4. tyzdne dopredu volni +1 bcf/d a cisla 4tyzdne dozadu tiez skoncili +1,14 bcf/d volnost a to bolo v USA celkom bycie pocasie priemer za 4 tydne TDD je 304 a skutocne bolo 326 teda o 22 TDD viac /cca +7,2% odchylka od priemeru/ . Myslim , ze si to odnesu jesenne mesiace teda september a oktober, tento patern som vypozoroval aj po minule roky- teda slabost U a V. Minule som slubil , ze sa pozriem na zimu 2015/2016 . Takze minula zima 2014/2015 bola priemerna co je vidiet na grafe do zimy sme sli s deficitom vs 5r. -300bcf a na jar sme skoncili cca -200 bcf takze cez zimu sme dobehli +100 bcf do zasob , cena zimnych mesiacov sa pohybovala od 2,5 usd po 3,0 usd . Teraz sa januar 2016 predava za 3,1 usd . Nevidim dovod na tak vysoku cenu ak vezmem v uvahu predikciu skuseneho meteorologa , ktoreho sledujem , ze vplyv EL NINO bude znacny , vsimnite si ako teplo ma byt v zimnych mesiacoch v USA. Samozrejme , ak by prisla extremne tuha zima , tak je to zasa o inom. Zhrniem , ak sa pocasie nezmeni , teda nebude este nahodou horuci september , co teraz na modeloch nie je, ocakavam testovanie a mozne prerazenie spodnych trendovych liniek na dennych grafoch test 2,6 - 2,5 s rizikom prerazenia. Zatial by som iba shortoval. Nie som v pozicii , ak budem napisem.
Prílohy
multigraph.png
NMME-TA-prob-39AA.png
KL.jpg
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod JUGGLER » Štv 08 20, 2015 1:21 am

Hm. Dobré vedieť, že si medveď... :roll: Ja som v longu, aj tip som dal na long. Zajtra sú zásoby...to si musím rozmyslieť ako to hrať dalej... Dík za analýzu.
JUGGLER

Poslaťod osamely chodec » Pon 08 24, 2015 8:15 pm

up date

takze , plyn vcelku poslucha, dokonca dnes prerazil na januari dlhodobe low, ako som predpokladal. Dokonca ani super bycie prekvapenie min. stvrtok mu nepomohlo, skor to bola prilezitost na predaj. Tohto tyzdnove zasoby vo stvrtok su posledne bycie v dosledku pocasia. Potom uz sa trh zacne skor zvolnovat a cena to pociti. Dnes spot neudrzal 2,700 a myslim ze pri expiracii septembra , tento tyzden ho nikto nad 2,700 nebude chciet. takze trpezlivost na longy to zatial nevyzera, aj ked lakanie siren urcite bude.
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod JUGGLER » Pon 08 24, 2015 8:33 pm

osamely chodec píše:.. takze trpezlivost na longy to zatial nevyzera, aj ked lakanie siren urcite bude.

Dík :) ... heššš sirény ...
JUGGLER

Poslaťod osamely chodec » Uto 08 25, 2015 7:49 am

Este pridam graf spredu slabeho minus silneho mesiaca, lebo vykazuje znaky abnormality. Jeho lokalne maxima /teda ked spred sa v absolutnej hodnote znizuje/ su miesta kde podklad dosahuje na grafe lokalne high. A opacne lokalne low na grafe spredu /spred sa zvysuje a je maximalny/ na grafe pokkladu to zodpoveda low ceny. No a teraz graf spredu posledne dni dosahuje nove high, ale cena plynu testuje dno. Strutura trhu sa zmenila. Front kontrakty su velmi silne oproti zimnym, cize vyvodil ba som z toho hypoteu ze font kontrakty sa musia dostat do normalu a teda riadne poklesnut oproti zimnym. To pre mna znamena vypredaj na trhu. Ale vsetky indikatory TA ukazuju extremnu prepredanost a teda brat len longove signaly.Tak uvidime , ci je toto nejaky predstihovy ukazovatel...
Prílohy
untitled.png
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod osamely chodec » Uto 09 01, 2015 4:36 pm

up date
niet co dodat , furt jasny medved a tie sireny to na moje pohorsenie vytiahnu vzdy len po 2,725 usd... Juggler ich odplasil :)
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod osamely chodec » Uto 09 08, 2015 6:34 pm

sell mini plyn november QGX15 2,790
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod osamely chodec » Str 09 16, 2015 1:26 pm

up date:

tak predsa nejake sireny lakali ospalych bykov, skoda , ze idem iba s jednym kontraktom , inak by som vzal dalsi short z vyssej ceny. Co sa tyka zasob , tak teraz vo stvrtok budu posledne jaks taks pre bykov a dalsie 3 zverejnenia su jasne medvedie. Stale ocakavam vypredaj na plyne a dokonca prerazenie 2,6 na oktobri.
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod osamely chodec » Pia 09 18, 2015 2:59 pm

osamely chodec píše:sell mini plyn november QGX15 2,790

nastavujem tp 2,690
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod osamely chodec » Pia 09 18, 2015 3:25 pm

exit 2,690 +100 bodov
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod tilbur » Pia 09 18, 2015 7:33 pm

Cauko,
pekny obchod. Ale jednej veci nerozumiem.
Mas dlhodoby pohlad na trh, pekne si to popisal a beries kratkodobe zisky. Obchod trval 10dni. Ak by si SL nastavil na BE, myslim ze skor sa dockas +200, ako SL.

Bwt dakujem za tip, ja shortujem cez UNG. Tam ten short kvoli contangu dostava mierne turbo.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
tilbur

Poslaťod JUGGLER » Pia 09 18, 2015 10:33 pm

Čaute.

U mňa sa osvedčili krátkodobé zisky. Lepší vrabec v hrsti ako holub na streche.
Nikdy nezabudnem ako sme pred 7 rokmi krvácali v presvedčení, že cena plynu musí ísť hore :lol:
Teraz beriem zisk priemerne 50 bodov a nepametám sa kedy som mal stratový trejd...

Pri dlhšom držaní na short vidím pri komoditách dve veľké riziká:
- cena môže gapnúť hore.
- rast ceny a potencia straty sú prakticky nelimitované

Pri longoch veľký gap dole nehrozí. Komodity väčšinou klesajú pomaly. Ich cena sa nemôže prepadnúť na nulu...takže rýchla a nelimitovaná strata nehrozí. Iba blood-bleeding aký sme zažili ...

Niekedy, keď váham z výberom zisku, nahodím SL a dám tomu šancu. Ale väčšinou, ked vidím, že to stráca silu na reziste/supporte (čo je aj väčšinou target) tak si radšej doprajem pokoj.
JUGGLER

Poslaťod osamely chodec » Pia 09 18, 2015 10:53 pm

no ono by to chcelo otvorit dva kontrakty jeden vybrat na tp podla priemernej tyzdennej volatility a druhy dat teraz sl na be a nestarat sa. Teraz na plyne vyrazne poklesla volatilita a je to strasna nuda, tak tych 100 bodov beriem ako pekny profit. Dno nie je daleko a pohyb nahor moze byt velmi rychly a velky, dnes by som to zavrel tak ci tak , nechcem riskovat vikendovy gap hore. Minimalizacia strat ma prednost pred mojim egom. Plan bol +100 tak nespekulujem.
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod osamely chodec » Pon 09 21, 2015 7:36 am

osamely chodec píše:up date:

Stale ocakavam vypredaj na plyne a dokonca prerazenie 2,6 na oktobri.

Ani som nemusel dlho cakat a uz sa to stalo.
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod osamely chodec » Uto 09 22, 2015 11:26 am

Up date
Zima je este daleko a na pocasie by som nevsadil, nik nevie aka bude zima. Jedno je ale iste, dostavame sa do zrychlenej fazy /sezonny efekt/ plnenia zasobnikov a trh je volny. Najblizsie styri zverejnenia pocitam 100,98,99,100 takze za mesiac +cca 400 bcf a to bude este len polovica oktobra, chyba este mesiac do cerpania zasobnikov a uz je pravdepodobne ze o mesiac budu zasoby na cisle 3334 + 400= 3734 bcf cize skoncime medzi 3,9 a4,0 Tcf. Takze cena klesa lebo sa ocakavaju vysoke prirastky zasob vs 5r. priemer. Ja ocakavam /ak sa s/d pomery trhu nezmenia/ pokles januara az do pasma 2,6 az 2,7 usd teraz je januar 2,9 cize pokles 200 bodov no brat shorty pri takom prepredanom trhu je tazke, takze cakam ... na nedockavych bykov
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod osamely chodec » Uto 09 29, 2015 4:30 pm

up date:
takze od dnesneho dna je panom na plynovom trhu mesiac november, pisem to preto, ze je to uz mesiac v ktorom sa zacina zima a cerpanie plynu zo zasobnikov. Spotova cena si zatial drzi cenu 2,600 na moje prekvapenie. Trh na konci 4. tyzdenneho obdobia dopredu sa zacina utesnovat, ak by sa to potvrdilo tak minimalne na novembrovom kontrakte uz velky priestor na pokles nieje. Vo stvrtok cakam na zasobach bycie prekvapenie teda zasoby budu rast menej ako 100 bcf /kompenzacia minulotyzdnoveho medvedieho vysledku 106 bcf/ Inak reakcia trhu na tento extremne medvedi vysledok bola zaujimava, namiesto prerazenia a nove dlhodobe minima rast. Z toho usudzujem ze medvede su unavene a potrebuju oddych, takze ked nie dole tak to pojde hore. Do stvrtka 16,30 by sme mali tych 2,6 udrzaj aj za cenu falosnych prerazeni dole. Takze zaverom hladanie dna prenechame profikom a aj sledovanie trhu je zabava :)
Obrázok užívateľa
osamely chodec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Komodity, komoditné akcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia