Ropa

Komodity a komoditné akcie - ropa, energie, drahé kovy, zlato, striebro, priemyselné kovy, ťažobné spoločnosti
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mgulka pises asi o WTI rope. Ja som pisal o Brent rope.
To len aby sme nemali zmatok v cenach.
mgulka
Active Member
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa mgulka »

MartinPillar, ale vtedy si si už určite povedal, že: "cena ropy už nemôže ísť nižšie" :D

Jaroslav, áno píšem o WTI
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa MartinPillar »

mgulka napísal:MartinPillar, ale vtedy si si už určite povedal, že: "cena ropy už nemôže ísť nižšie" :D

Jaroslav, áno píšem o WTI
Vobec, vtedy som to mal v pi.. :lol:
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ropa

Príspevok od používateľa osamely chodec »

tak kym nezacnu poriadne amici brzdit /prve naznaky su/ tak kludne aj 30 usd, za 20 tazia sejkovia.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Peter Em »

Aktuálne zásoby ropy. Nič moc...

http://www.fio.sk/spravodajstvo/novinky ... mil-barelu" onclick="window.open(this.href);return false;
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Ladis »

Zdá se, že je pokles ceny ropy zakončen. Kdo plánoval nákup ropných akcií a nejlepší je akcie Royal Dutch Shell třídy A nebo B z burzy Xetra, žádný certifikát ADR, mohl by koupit dnes. Poslední 3 dny stoupla cena ropy o 14%.
:) Akcie Royal Dutch Shell Reg. Shares Class A má dividendu 7,5% z kurzu, takže případný pokles do minus nikomu rozumnému nebude vadit a bude se radovat mnoho let z dividend. Jen trader - obchodník by prodal klesající akcie se ztrátou. :)

Obrázok Ropa

Obrázok Ropa
https://www.comdirect.de/inf/indizes/de ... N=31117610" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázok
Royal Dutch Shell Reg. Shares Class A
https://www.comdirect.de/inf/aktien/det ... ION=243295" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil/-a Ladis v Št 08 10, 2015 10:30 am, upravené celkom 1 krát.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ropa

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ladis len kontrolna otazka , klesa alebo stupa produkcia ropy v USA pri sucasnych cenách?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Ladis »

Nesleduju.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa rasto800 »

http://www.bloomberg.com/news/articles/ ... -crude-oil" onclick="window.open(this.href);return false;

dlhsie ale informativne. tiez som vzdy premyslal, ze ako ta ropa vlastne vyzera a co je to zac.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Na binary.com maju na ropu zaujimave ponuky. Sucasna cena je 37 USD/barrel.

Trebars binarna opcia ze day-close cena o 210 dni bude aspon o cent vyssie nez 37 USD stoji 75 EUR a ak vyjde payout bude 200 EUR. Ak nevyjde, clovek by prisiel o tych vlozenych 75 EUR.

Mne sa to zda celkom zaujimavy RRR.
O tristvrte roka ropa moze byt kludne 60-70 EUR/barrel.
Neverim ze by sa na cene pod 30 USD/barrel drzala dlhsie nez 2-3 mesiace.

Inak co takto koncorocne odhady? Skusite aj tento rok?
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Casey »

Kedze ked pribudol na webe clanok o Sorosovi a kde nebol prilis spomenuty Stanley Druckenmiller),tak on a dalsi maju radi zlato:
http://www.fool.com/investing/general/2 ... gn=article" onclick="window.open(this.href);return false;
a co sa tyka ropy.Schodzka Opec je tusim 6.Feb,tak mozno tam sa nieco dozvieme viacej.No kludne by to este mohlo pokracovat k $27-$25.
Ta tipovacka s b.opciou vypada dobre.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ten priklad o tej 210 dnovej opcii som pisal ako priklad. Ta opcia sa da kupit na akykolvek pracovny den v roku. Aj s expiraciou 211 dni aj 355 dni.

Ja obycajne pouzivam 35 dni, 42 dni, 77 dni, 210 dni aby som nemusel rozmyslat ci datum expiracie je pracovny den alebo vikend. Kedze opciu vzdy kupujem cez pracovny den, cislo delitelne 7 mi zarucuje ze aj datum expiracie zadam pracovny den.

Ja som si za par drobnych nakupil na rozlicne datumy. Zaplatil som za kazdu 5 EUR a ziskat mozem 15. Ak bude cena okolo 30 alebo okolo 25 USD/barrel tak prikupim este dalsie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ropa

Príspevok od používateľa osamely chodec »

posledny report EIA zasa potvrdil rast produkcie v USA , takze tie dokupy sa zdaju byt realne.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Radsej zacinam nakupovat skor nez aby som prepasol sancu.
Dokupy do straty mi nerobia problem, zatial mam nakupene len asi za stvrtinu toho kolko som ochotny do toho risknut.

Inak binary.com sa pred pol rokom transformovalo z gamblerskeho portalu na financnu instituciu a platia tam uz trochu prisnejsie pravidla. Aj ohladom overovania totoznosti.

Koncom septembra som ohladom AUDUSD cakal s nakupom ze ved bude este druhe dno a doteraz som sa nedockal. Mal som vtedy nakupit za viac.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal: O tristvrte roka ropa moze byt kludne 60-70 EUR/barrel.
Neverim ze by sa na cene pod 30 USD/barrel drzala dlhsie nez 2-3 mesiace.

Inak co takto koncorocne odhady? Skusite aj tento rok?
Boli casy, ked ropa bola nad 120$ sa vsade pisalo o Peak Oil , ze sme ho uz prekrocili a ropa pod 75$ je utopia, lebo naklady na tazbu su vysoke.Iba Bguru vtedy oponoval(v 2008 roku), ze ak zacne USD posilovat, ropa kludne padne pod 75$.
Teraz USD posiluje a vyzera to, ze bude aj nadalej. Do roku 2003 mala ropa maximum 35$ a teraz sa k nemu blizime zhora.
USD sa v tych casoch pohyboval okolo parity a pod paritou s Eurom. Cosi take tu mame na EURUSD teraz, mozno sa k tomu prisposobia aj ceny ropy.
Dalej tu mame alternativne energie a hoci kazdy sa im vysmieva, v Nemecku uz vyroba elektriny z veternych elektrarni a solarov prekrocila mnozstvom vyrobu elektriny z plynovych elektrarni. Mozno aj to je dovod, preco OPEC neznizuje tazbu ropy-chce jej este vytazit maximum, kym ju neodpisu ako zastaralu technologiu.

p.s: Teraz som sa zahral na analytika, tak z mojich predikcii mi neverte ani slovo. :) Az bude ropa nad 100$ budem zase predpovedat jej nekonecny rast ako kazdy "poriadny analytik". :)
A preto investujem do indexov. Az bude ropa odpisana, tazobne spolocnosti sa bud transformuju na zasobniky energie z alternativnych zdrojov alebo ich v indexoch nahradia perspektivnejsie firmy. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ropa

Príspevok od používateľa osamely chodec »

kaslime ma fiat meny a pozrime sa na ozajstne peniaze - zlato
Prílohy
gold 1.png
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Casey »

Nieco malo k rope:
https://www.wellsfargoadvisors.com/mark ... assets.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pekny clanok. Celkom pekne argumenty.
S tym 20 rocnym komoditnym bear-supercyklom ma ale nepotesili.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Na binary.com sa da dnes kupit opcia ze o rok bude ropa vyssie nez 31.45 USD/barrel za cenu 100 EUR s payoutom 380 EUR. (Cize potencialny 280% zisk).

Mile. Hociktory den priblizne o rok, close cena v ten den. Opcie s expiraciou o 6 alebo 9 mesiacov maju nizsi payout.

Osamely chodec - ten tvoj oil-gold ratio graf vyletel dnes uz na 35. (35 barelov za uncu zlata)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ropa

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Kym amici neznizia produkciu tak cena bude padat, som zvedavy ci budu tazit aj pri týchto cenách. K tomu grafu uz len zistit ci je tak drahe zlato alebo tak lacna ropa. Alebo zlato short vs ropa long.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Presne tak, bolo by treba urobit zlato short a ropu long s dvoma rovnako velkymi kontraktami. A pripravit sa pripadne este na 2 dokupy do straty :D Ak by to ratio vyskocilo na 40 alebo neskor na 45.
Problem je ze drzat dlhodobo komoditu (ropu) berie dost vysoke overnight poplatky. Ak to clovek robi cez CFD.

Ja drzim 140-tis CAD long ... tak mi nehovor ze ropa nebude stupat :D
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal: Ja drzim 140-tis CAD long ... tak mi nehovor ze ropa nebude stupat :D
Zmazal som to, nechcem flame :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mam long aj 55-tis AUD a 45-tis NZD. Mam aj trochu GBP no na viacero stran.

Najviac som vsadeny proti JPY a dost aj voci USD.
Voci EUR a CHF som vsadeny len trochu.

Asi sa divis nad money managementom - ale ved ja to beriem ako posledny obchod. Tak tomu prisposobujem aj money management. Nech mam na co spominat - ze ked som bol mlady a hraval sa na forexe :) .

Ucet mam teraz na 73% voci mojmu all-time-high z minuleho pondelka (4. januara).
No a vacsinu toho obchodu zverejnujem vo vlakne o gamblingu tak mi je uplne jasne ze to hrajem neprofesionalne a stylom hop alebo trop.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal:
Asi sa divis nad money managementom - ale ved ja to beriem ako posledny obchod. Tak tomu prisposobujem aj money management. Nech mam na co spominat - ze ked som bol mlady a hraval sa na forexe :) .

Ucet mam teraz na 73% voci mojmu all-time-high z minuleho pondelka (4. januara).
No a vacsinu toho obchodu zverejnujem vo vlakne o gamblingu tak mi je uplne jasne ze to hrajem neprofesionalne a stylom hop alebo trop.
Nebal som sa flame s tebou, ale s mojim "oblubenym kritikom". :)
Ok, pri tvojich prijmoch takyto zmazany ucet znesies. Len ty tiez ides na to systemom ako moj kamarat, alebo budem mat z toho 100% zisku alebo kaslem na to a dam peniaze na terminak. :)

p.s: Aj tak mi neda a nieco sa ta spytam. Uz si raz takyto velky ucet odpalil a potom si sa hral iba s drobnymi, lebo si neveril, ze existuje na forexe statisticka vyhoda.
Co ta presvedcilo zase nafundovat takyto celkom slusny ucet a takto sa pokusit najst tu statisticku vyhodu, na ktoru viac menej neveris.A to este statisticku vyhodu, podla paky a velkosti uctu sudim, radove 100% rocne. (Mozes mi odpovedat aj sukromne, ak by tu malo vzniknut flame) :)

p.p.s: Ked som ja urobil tych 1500% za tri mesiace, siel som do toho tusim s 23 Eurami na jednom vymazanom ucte, klesol az na 19 eur a potom narastol na 300 Eur a nasledne som ho odpalil. Ale to som sa hral s 23 Eurami. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mne je z celeho trhu na grcanie lebo je plny klamstiev a dezinformacii. Nechce sa mi pracovat v takom prostredi, zaoberat sa tym. V technickej sfere ked sa jedna o fungovanie nejakeho stroja clovek vacsiou najde relevantne informacie a nemusi sa prehrabavat v 90% klamstvach a hlupostiach.
Nikdy som nechapal ako sa ekonomovia mozu radit k inzinierom a ekonomia k technickym vedam. Mali by ich radit k humanitnym a nech su nejaki magistri co sa zaoberaju nemeratelnymi vecami a nazormi ako psychologovia, sociologovia a podobne. To ze pouzivaju technicky zlozite procedury ich predsa neradi k technikom. Aj doktor mediciny pouziva zlozite EKG a nikto ho neradi k technikom.

Mozno existuje na trhu statisticka vyhoda ktora sa da vyuzivat na zisk. No mne sa ju nechce hladat a riskovat kvoli nej. Staci kolko casu a energie som tym uz zabil. Ak by som v tom mal pokracovat, zase by som sa musel hrat roky s miniuctami aby som si overil teorie. No a naco to. Je to nezmysel. Nachadzam kopu inej zmysluplnejsej a ekonomicky vyhodnejsej cinnosti ako spotrebovat cas a energiu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

jogo napísal:
p.s: Aj tak mi neda a nieco sa ta spytam. Uz si raz takyto velky ucet odpalil a potom si sa hral iba s drobnymi, lebo si neveril, ze existuje na forexe statisticka vyhoda.
Co ta presvedcilo zase nafundovat takyto celkom slusny ucet a takto sa pokusit najst tu statisticku vyhodu, na ktoru viac menej neveris.


Uprimna odpoved je taka ze som sa do tohoto obchodu dostal vlastne nahodou a neplanovane.
Vyhral som za posledny polrok u Dukascopy asi 500 USD. Podmienkou odobratia ich na ucet bolo urobit obchody v hodnote 5x2,5 = 12,5 miliona USD (a zaplatit z nich commisions, samozrejme).
Jedna moznost bola nahodne otvorit obchod a spravit z 500 EUR povedzme 900 (alebo o vyhranych 500 EUR stratit - sanca 50:50). Potom nahodne otvarat obchody na EURUSD a hned ich zatvarat. Commisions by mi zozrali asi 500 EUR cize 400 EUR by som vybral na realny ucet.

Ja som si vybral inu moznost. Predstav si ucet okolo 10-tis.. (To je len priklad aby sa lahko pocitalo, ja som neotvoril taky velky ucet). Pouzitim martingale ak by si mal ciel 1000 EUR a ze ho chces dosiahnut povedzme 20 obchodmi so ziskom 50 EUR tak by si mal 90% sancu ze uspejes a 10% sancu ze stratis cely ucet. No a toto som si vybral :D . Narobil by som turnoverr, zarobil by som 1000 plus 500 EUR vyhru a zbalil sa.

Povodne som planoval niekolko tyzdnovy obchod na to ze USDCAD nemoze rast do nekonecna. Postupne ze budem navysovat pozicie. Ale zacal som medzitym po prudkych pohyboch AUDJPY a NZDJPY nakupovat aj tie a zmenilo sa to na uplne iny obchod. Na hru ako hlboko padnu cinske akcie a ako dlho :D :D . Hlupe, nie?
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Ropa

Príspevok od používateľa thigle »

chalani ropa bude 20-25 skuor ako 60-65.
ak by som chcel ropu predavat nad 60 tak by som ratal s 6 mesiacmi najmenej.
su 2 fraktalne pocty mozne na vlnach mesacnych, tyzdennych aj dennych, elliottova vlna vravi ;0

videli ste Baltic Dry ? 5 dekadove minima ?!? wtf ?!?
pri us pobrezi korzuje/stoji skoro 200 plnych tankerov nemaju kde vylozit ani kde pristat ?!?
cena prepravy po vode padla o 50% za necele 2 mesiace !!!
z vyse 200 cinskych dokov a lodenic ostalo za 2 roky 100-daco ledva a krachuju a rusia im zakazky,
do pol roka odhad 78 lodenic ?!?
+kto spotrebuvava vacsinu ropy ?
par dni dozadu sa stala kuriozna vec: prvykrat v historii sa 2 tankery plne ropy obratili po ceste cez atlantik a vracaju sa za svojimi 200 kamosmi do vuod pri usa !?!!?? jeden bol len 800km od portugalska ?!?
arabi idu davat ropny svoj priemysel na trh, chystaju IPO, aby mohli dalej viest cenovu vojnu z shale/fracking us oil...?
americky tatko frackingu sa im cez bloomberg vyhraza ze ustoja aj Trilion ? ze 15 za olej ustoja v poho ?
aj 10 ? , mysli si arab ? sice arab fiskalne krachuje do 5 rokov, ale zatne sa.
chevrolet lasVegas elektromobil so 150 dolarov na neviemco ci co, ale pri 100 masova adaptacia elektro vozidiel ?!?
ponuka dopyt ? troska menej benzinu vyhladovo za 10 rokov. ? a za 20 ?!?

think big.

nekupujte lacny benzin, bude lacnejsi.
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Ropa

Príspevok od používateľa thigle »

Po konci decembrovych vytacok, a po dvoch rekordnych tyzdnovych stavoch, s ocakavaniami kolo 2.3mm barelov, API dnes v noci ohlasilo stav 4.6mm - dvojnasobok ocakavani.Beznin tiez zas hore zasoby - (+4.7mm) ...

ideme na navstevu pod 25 do konca dalsieho tyzdna.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Marcos »

vcera po zverejneni tychto udajom bola reakcia trhu presne opacna ako pises, dnes to ide opat hore. ja som tiez cakal pokles a kedze pohyb SP500 bol v poslednych dnoch podobny ako pohyb ropy, tak som to skusil zahrat na short a bol som nakoniec rad ze som vyviazol s mini ziskom. Mate nejaky nazor na to preco vcera ropa sla hore? (Ocenim akykolvek nazor okrem oblubeneho "viac kupujucich ako predavajucich".)
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Matej1992 »

Tak som sa potesil ze to posle trhy opat testovat 1800 a namiesto toho sme dnes uz pri 1900. Predpokladam ze ide iba o uzatvaranie shortov, kedze fundamentalne sa nic nezmenilo a dokonca dnes som cital vyhlasenie Iranu ze tento rok chce dodavat tusim az milion barelov navyse a nie 600 000.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Marcos napísal:vcera po zverejneni tychto udajom bola reakcia trhu presne opacna ako pises, dnes to ide opat hore. ja som tiez cakal pokles a kedze pohyb SP500 bol v poslednych dnoch podobny ako pohyb ropy, tak som to skusil zahrat na short a bol som nakoniec rad ze som vyviazol s mini ziskom. Mate nejaky nazor na to preco vcera ropa sla hore? (Ocenim akykolvek nazor okrem oblubeneho "viac kupujucich ako predavajucich".)
O tom co si VCERA shortoval mozes tak rozpravat spoluziakom cez velku prestavku. Tu to nikoho nezaujima.
Kazdy ma nejaky nazor na cenu ropy. Mal by si radsej pouzivat svoju hlavu a menej networkovat cez internet.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Marcos »

dakujem za hodnotny prispevok, srsiaci zrelostou a inteligenciou :)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

tak dufam, ze ste sa s Martinom Pillarom rozlucili, lebo viac ho tu neuvidite
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Peter Em »

Marcos napísal:Mate nejaky nazor na to preco vcera ropa sla hore? (Ocenim akykolvek nazor okrem oblubeneho "viac kupujucich ako predavajucich".)
Pokiaľ viem, dôvody boli:

1. short covering zo strany shortujucich traderov
2. mrazy v USA, kt. sa prejavia vo vyššom dopyte po vykurovacom oleji, alebo také niečo
a neviem či ten rast nebol potiahnutý aj dobrým sentimentom na trhu, po tom čo čínsky prezident vyhlásil, že čína nemá v pláne ďalej oslabovať juan a Draghiho prehlásení, že jej pripravený pristúpiť k ďalšiemu uvoľneniu monetárnej politiky. (úrokové sadzby zrejme ešte viac do záporu plus vyššia intenzita kupovania dlhopisov ECB)
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Rokosák »

Short covering znamena viac kupujucich ako predavajucick. Preco? Pretoze ucastnici trhu si povacsine myslia, ze treba kupovat. Preco si to myslia? Nikto nevie.
Pocasie v USA? Mrzne tam v zime obcas? Zatial to vyzera, ze tato zima je rekordne tepla.
Inymi slovami pribehy vysvetlujuce pohyby trhu su iba vymyslami, obycajne s odstupom casu dokazane ako nespravne. Spoliehat sa na pribehy je zbytocne, zavadzajuce a skodlive.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Honzajs »

Analýza od Vaška Pecha:
http://proinvestory.cz/ja-ti-to-rikal" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa jogo »

Honzajsi, to snad nemyslis vazne davat nam tu clanok, ktory spatne v grafoch ukazuje signaly 1-3 roky stare.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Prečo to až 3x zverejňujú?

1. Api weekly...
2. EIA crude oil stock
3. Baker HughesUS oil rig count.

Aký je medzi nimi rozdiel ?

Dvojka je Americký ropný inštitút , či čo?

Tie zásoby sú v poslednom čase zlé. -7,5 m. Ževraj India skupuje.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Ropa

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Peggy36 napísal:Prečo to až 3x zverejňujú?

1. Api weekly...
2. EIA crude oil stock
3. Baker HughesUS oil rig count.

Aký je medzi nimi rozdiel ?

Dvojka je Americký ropný inštitút , či čo?

Tie zásoby sú v poslednom čase zlé. -7,5 m. Ževraj India skupuje.

4 x. Vo štvrtok aj zásoby plynu. A všetky majú vplyv na cenu. Najviac však zajtrajšie EIA.

Potvrdzujem dnešný surprise . ropa po ňom šla hore z -2 na +2%. Nielen India, aj Čína skupuje a buduje zásoby..vraj chcú mať 100 mil. barrelov. v zásobe.

API data showed a big surprise draw of 7.5 mln barrels of oil for the week ended Sept 16, compared to last week's build of 1.438 mln barrels
Gasoline fell 2.5 mln, distillates rose 1.4 mln
WTI Nov crude oil popped higher as a result and is now +1.1% at $44.36/barrel
Nov crude closed pit trading at $44.08/barrel


P.S. Napriek všetkému pozor, pri rope môžeme ísť znova k all time minimám. A to do pol roka. Niečo visí v lufte...


Uvidíme zajtra EIA. O 16,30. Zajtra však pozor aj na FED. Bude mať vplyv na dolár.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Peggy36 »

ďakujem,
Skor mi išlo o to, že kto všetko to zverejňuje.
Ten Baker hughes je čo zač?

P.S. Napriek všetkému pozor, pri rope môžeme ísť znova k all time minimám. A to do pol roka. Niečo visí v lufte...
To hej, keď neschvália to zmrazenie ťažby či čo... (Veď to je skoro ako za chvíľu!)


-6 M !
Napísať odpoveď

Návrat na "Komodity, komoditné akcie"