Ropa

Komodity a komoditné akcie - ropa, energie, drahé kovy, zlato, striebro, priemyselné kovy, ťažobné spoločnosti
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa rasto800 »

kontrarian napísal:dnes sa nedeje teda naozaj vobec nic...iba pada zlato, striebro, platina , med ,ropa, "konske maso" ako kometa nad ruskom...par komoditnych fondov ma hlavne kvoli xau a xag problemi a pred zruinovanim sa brani tak, ze zatvara pozicie...ale inac bezny den.kto neobchoduje na burze ani nic nezbada :D
Ktore fondy? To ze ropa padla vidim aj ja. To s tymi fondami je jedna babka povedala alebo aj nieco viac oficialne?
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa kontrarian »

spytaj sa babky.. ale ak nevidis co sa dlhodobo deje, kde je asi prah bolesti, kto vsetko uz co pozatvaral skor, tak radsej neobchoduj
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

kontrarian napísal:dnes sa nedeje teda naozaj vobec nic...iba pada zlato, striebro, platina , med ,ropa,...
nie nejako neskoro ? ...meď/striebro/zlato už ide nadol nejakých 10-14 dní, platina povedzme že pasuje do toho Tvojeho "promptného" zistenia aj ked ani tam to nie je bohvieake mimoriadne.
Toto je už 4-tý pohyb ropy (relatívne prudší) k úrovni 95, takže to nemôže byť niečo pre niekoho nepredvídateľné, volume aj napriek tomu pohybu je porovnateľné s včerajškom aj piatkom, akosi zabúdaš že akurát s prekrývajú dva kontrakty CLH3/CLJ3, volatilita je spôsobená aj rolovaním. Výrazný pohyb nastal od 95,80 do 95,00 a po menšej pauze 94,90 do 94,20. To boli dva minútové úseky s volume nejakých 10K/8K, zvyšok dňa bežne volume 1000 - 3000. Takže to nie je žiadna panika či boj o existenciu. Už dlho ropa bojuje medzi 95-98 tak niekam si to ustrelí aj bez fondov.
...par komoditnych fondov ma hlavne kvoli xau a xag problemi a pred zruinovanim sa brani tak, ze zatvara pozicie...
Konkretizuj chlape, nie takéto šplechy všeobecné, ak spomenieš ako dôvod fondy - uveď názvy (... niektoré pracie prášky ...) Zvláštne, že si tu už piatok nešplechol, že "niektoré" komoditné fondy budú na tom v utorok tak zle, že po 17:00 GMT+1 sa budú zbavovať svojich dlhých pozícií tak sa prípadného rastu ku 97,50 netreba obávať, ba naopak využiť to na zisk min. 2% zo shortu. Vlastne bolo by to stačilo aj dnes do 12:00.
...ale inac bezny den.kto neobchoduje na burze ani nic nezbada
no veď TOTO

PS. už aj tu si nechal stopu (Mika to predvídal a musím sa stotožniť s Jogom)
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa kontrarian »

Strastislav napísal:
nie nejako neskoro ? ...
Vies co, srsi z teba frustracia, ale ja ti v tom nepomozem
Odkedy som tu pisem, kde je smer zlata. Napr.na investicny tip buy na tomto fore pred par mesiacmi som pisal, ze je to nakup proti trendu a nevadi ze Soros je nalozeny ( uz nie je , zatvoril v strate)
Mne je uplne jedno, co si myslia zaslepeny ludia...
Mam aspon dobry pocit, ze jeden moj pribuzny dostal odomna v jesni dorazne odporucanie nech nenakupuje. Chcel investovat riadnu palku... neinvestoval a myslim, ze je rad.
Ja som nechal stopu v par vlaknach ohladom tradingu a vsade najdes aj nejaku pointu okolo omacky. Ty a dalej menovany ste asi v kazdom, ale skus najst pointu....
P.S neodpisuj, sustred sa na ine veci
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa kontrarian »

a este dodam, zlato urobilo od vtedy co som napisal este masaker margins pohyb ( dnesnu polovicu pohybu)...takze az tak neskoro to nebolo...len treba reagovat na zavazne spravy
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Rado »

kontrarian napísal:a este dodam, zlato urobilo od vtedy co som napisal este masaker margins pohyb ( dnesnu polovicu pohybu)...takze az tak neskoro to nebolo...len treba reagovat na zavazne spravy
Predpokladám, že si reagoval a si v balíku, či?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Biosko »

kontrarian napísal: Mam aspon dobry pocit, ze jeden moj pribuzny dostal odomna v jesni dorazne odporucanie nech nenakupuje. Chcel investovat riadnu palku... neinvestoval a myslim, ze je rad.
Naozaj??? wooooooow :)
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

dovoľujem si Vás (všetkých okrem vizionára kontrariana) požiadať aby ste podľa možnosti v tomto vlákne ignorovali tie kontrarianove prúpovídky nech to tu nezasiera podstatu o rope a tak ... mrzí ma že to ten vták nechápe
Sľubujem, že sa už aj ja polepším a k jeho prípadným šplechom už nenapíšem ani len bodku.
Nech sa stane!
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

posúvam SL na 96,70
cena je pod 94, síce je to ešte mimo hlavných obch. hodín a pred dnešnými DOE zásobami (17:00), ale vytvorila sa relatívne slušná volume oblasť v pásme 96,15-96,60. Ak vydrží úroveň 94,80-95,20 tak to predpokladám dojde k zdolaniu 93.
Pan Close napovie.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa kontrarian »

XAU/XAG je od konca roka 2011 v konsolidacii a zatial v dlhodobom bycom trende. V lete 2012 prisiiel odraz od spodneho range a zacal silny trend hore. V oktobri sa zastavil a prisli prve naznaky zmeny trendu. V tom case, ked sme boli na topoch som tu viackrat napisal, ze kovy pred volbami poklesnu. ( spolu s akciami ,e/u atd). Potom som pisal, ze po pokles prichadza risk on.

Akcie a risk on meny pokracovali po korekcii v bycom trende. Ale zlato nie a naopak klesalo dalej . Pisal som tu viackrat, ze trend na zlate ostava dole..Ukazovala mi to TA a fundamenty Trh a jeho snaha ist az za prah bolesti:
Kedze sme tu mali neobmedzene QE, pokracujuci risk on sentiment tak vela hracov vtedy nakupovalo zlato, striebro.Tu sa o tom da pisat vela, tak len v skratke: Fed je rad, ak reakciou na QE je okrem ineho aj rast akcii a oslabenie dolara. Ale urcite nechce , aby za jeho dlhami stala aj podpora rastu ropy. A taktiez zlata . Nebudem tu pisat zbytocne, ze vzhladom k dlhom Fed nemoze ani pocut nieco take ako je krytie penazi zlatom, uvahy US federalnych statov o zavedeni vlastnej meny atd. Jednoducho, zatial je deflacia,sentiment bol pozitivny a zlato tentokrat nereagovalo rastom spolu s ostatnymi aktivami ako pri predchadzujucom QE (rastlo najviac, xag dokonca niekolkonasobne). Takze tu nastupil trh a jeho neuprosnost...Tlacil kovy dole, napriek pozitivnemu sentimentu. A tlaci ho dovtedy, dokedy nevyvola cim viac margin calls. Pred par dnami
sa zacalo pisat o tom , ze Soros uzatvoril polovicu pozicii (odporucanie na nakup dal v jeseni, ked zlato bolo nedaleko maxim), niejaky dalsi obrovsky fond zatvoril celu poziciu. Paulson je nalozeny extremne a ten dalej long drzi).

Vcera tu padla otazka , preco ropa klesla dost prudko. Mr. Biosko pisal, ze bezny den a pohyb.
Tak som si dovolil napisat, ze bezny den to nieje. Naopak, bol to den, ked sa neuprosnost trhu zacala prejavovat naplno, pokles sa zrychlil a margin calls to este umocnili. Uz sme prisli k prahu bolesti a uz nedostava margin calls len retail, ale aj niektore komoditne fondy. V taketo dni klesa prudsie vsetko , teda vsetky komodity nie len prvotna pricina xau/xag, ale aj akcie .Aby aj zmiesane fondy, ktore maju vacsie pozicie v kovoch citili stratu aj na dovtedy ziskovych aktivach. Samozrejme Usd vtedy vyrazne posilnuje. Takze pohyb zacal a potom, ked som to pisal tak zmohutnel a pokracoval. Pretoze to bolo nacasovane pred FOMC a US banky ak JPM , ktore su predlzenou rukou FEDu velmi dobre vedeli, ze zapisnica bude jastraba.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa kontrarian »

Strastislav, vcera to bolo o otazke preco padla ropa, o Bioskovej trefnej odpovedi , ze bezny den a mojom upresneni celkoveho obrazu...
Ano mohol som to napisat zrozumitelnejsie a ovela skor. Ale to tu uz nehrozi,Ja som si na zaciatku zalozil na to vlakno, zacal som slusnym sposobom. A potom mi tam zacali pisat rozny typci rozne nezmysli a katastroficke predpovede ako skoncim..Zalozil som si radsej nove , bolo to este horsie. TY si zo svojou ironiou reagoval skoro na kazdy moj prispevok. Zrazu si vedla, ze ja reagujem vo vlakne ropa (a myslim, ze k veci).. Ty mozes, ja nie. Ja viem, boli ste zvyknuti, ze ja sa nestaram a nevstupujem do vlakien od Rada, Jugglera ,Bioskovych opcii a neohrozenosti TRY,teoretickych prednaskach Mika a pod.Iba som vzdy reagoval na utoky resp trosku o politike, trejdovani a moralke poziciavania penazi.

Takze teraz zacnem mozno aj ja vstupovat do vlakien ludi, ktori tak rad neunavne vstupovali do vlakna ktore som ani nedostal sancu poriadne rozbehnut.

PS: Strasti, ten tvoj trejd na rope je nieco co velmi rad vidim a z coho mam naozaj radost ak sa take nieco objavi na fore. Zda sa, ze mas to co chyba mne a teda drzat poziciu a posuvat sl. Ak by slovaci nepoznali zavist, nedovercivost, tak mozno by aj vznikla zaujimava diskusia. Bohuzial tu to uz je pre mna nemozne. Lenze slovaci radsej miesto spoluprace predpovedaju katastroficky koniec cloveka a tuzobne ho ocakavaju.

Neodpovedaj , urazok uz bolo z tvojej strany dost!
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Biosko »

Cim sa lisi vcerajsi pohyb na rope od pohybov
17.11.2011
14.12.2011
04.05.2012
30.05.2012
01.06.2012
11.06.2012
23.07.2012
17.09.2012
19.09.2012
03.10.2012
23.10.2012
07.11.2012

rev
20.12.2011
03.01.2012
29.06.2012
03.07.2012
03.08.2012
04.10.2012
09.10.2012
06.11.2012

nicim.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

vítam sa v zóne prvého cieľa, 93 ja dáno ale treba sa mať na pozore, lebo nie je ako vidno ojedinelá reakcia aj opačná kľudne aj v ronakom či aj väčšom rozsahu. Keby sa tak stalo, hádam nám múdrejší vysvetlia prečo to tak bolo a malo byť.
Rysujú sa nové úrovne na prehodnotenie TP či SL, prípadne ďalšej pozície ale ... Dnes sú dáta jak na ropu tak aj na plyn a preto si záver nechám až po usadení, resp navečer.
Pozor, pri šípkach sa krvácajú - FONDY.
Prílohy
CL_130221D1vp.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

dáta pre ropu nic moc, menší ako očakávaný úbytok, vačší úbytok zásob benzínu a destilátov takže je to na súčasnom tržnom sentimente. Žiadne veľké prekvapkanie. Čakám pana closeho a piatok.
Ešte mi tak napadlo, že ako sa prejaví na cene US ropy keď sa nebodaj dohodnú podmienky pre uvoľnenie embarga na Irán, keď už sa v tom predvolebnom ich čase tak svetu zalíškali. Na brent to určite zatlačí, len koľko sa z toho tlaku prenesie aj na US wti. Ale to predbieham. Na písanie slohových prác sú tu iné ESÁ.
Ja sa radšej sústredím na graf a manažovanie trajdov, hlavne ak by to začalo olizovať 94,80 a dostávalo chuť vyskúšať 96,20. To budú dva levely keď budem nútený dumať.
milka pause
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

vyzerá, že dnes je pán close veľmi ústretový.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

režim mám nastavený na základe predpokladu cesty do krajiny otáznikov aj keď predpokladám že cesta pri černote bude turbulentná. Kebyže sa mierne vrátime ( ten 1 otáznik) pouvažujem (ak nebude výrazná zmena súčasných fundamentov) o druheom selle.
Prílohy
CL_130222D1vp.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

klasika - weekendový SL 94,90 pre prípad nepredvídateľných okolností nech o všetko kvôli nejakému horlivému teroristovi neprídem. Ale ak sa to nezjaší a ani pondelok doobeda žiaden výrazný pohyb nahor nebude vo výhľade to stiahnem. Uvidíme pondelok ráno ked zacína zákruta.
A nezbudnite, pondelok nám spestria talianske show - bunga-bunga sa opat chystá na scénu. mimo ropy.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

weekend nepriniesol žiaden extrémizmus, SL dávam späť na 96,20. Nebolo by nič výnimočné keby sa cena dostala k testu 95. Nemám v úmysle držať SL mimo weekendu tak blízko kým sa definitívne prielom pod 94 nepotvrdí.
US indexy znova nejako ožívajú čo nebude priať ani postup ropy výrazne nižšie. Môže to nejakú dobu okolo 94 kmitať.
Prílohy
CL_130224D1vp.png
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa 14u24me »

Strastislav napísal:SL dávam späť na 96,20
Proč zrovna 96,20?
Já beru za rezistanci 95,30 z 20.2. což je přibližně bývalý silný support 95,40 (z 11.2.) až 95,60 (z 15.2.)
Předpokládám že se bavíme o CL 04-2013.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

ano, v tom zmysle ako píšeš to ako rezistenciu (zmena zo suportu) môžem brať v úvahu. Pre moje vnímanie je to ale zóna LowVolume z blízkej minulosti (posledných 30 dní). Teda bola to úroveň kde sa strácal záujem obchodníkov predávať. Mohol by som sa spoliehať na to isté smerom nahor - t.z., že kupujúcich na tej cene výrazne ubudne a postačí málo predávajúcich na návrat, resp. dojde k rýchlemu odmietnutiu a výpredaju. Ale takisto tam môže cena zrýchliť ak tam naskoči relatívne nie veľký kupujúci, alebo lovec.
Ja radšej schovávam svoje SL za oblasti relatívne silné - highVolume aby som s práve takým pokusom spike/odmietnutie vyvaroval ( lízne SL a šup ho nazad ...) takáto úroveň je momentálne na 97,15. Hvolume oblasť končí na 97,50 čo je aj posledné lowHigh swingu keď cena brejkla oblasť 95,60-98,60 nadol. Ak sa potvrdí vytváranie podobnej oblasti obchodovania medzi 92-95 cca, budem dumať o vhodnom mieste pre SL niekde nižšie. Ale kým to nejako u bejkov výraznejšie nevychladne ... To budem sledovať
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

kým sa nepotvrdí oblasť LVN95,25 ako rezistencia ...
Prílohy
CL_130225D1vp.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

Rysuje sa náramne pekné zatvorenie a tie US indexy k tomu, to už od príjemného prekvapenia ani neviem čo napísať. Hotová euforia.
PS. ten VIX dnes ale pracuje.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

dnes to nejako ožilo, budem sledovať prácu trhu tesne pod oblasťou 94. Som zvedavý koľko sa odpracuje z tej medvedej sviečky s knotom, na závery je skoro, za chvíľu dáta spotreb. dôvery, potom si bude čítať román Bernanke, večer sú dáta API, zajtra DOE ... možno sa naskytne príležitosť aj na druhý shortík.
Prílohy
CL_130226D1vp.png
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Biosko »

Uz by sa patrilo nejake zle US data tento tyzden :D.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

napr., že piatok platia automatické škrty ...
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

tak vytrestal som sa sám, pozabudol som na nezrušenú limitobjednávku na YMH3 short 13900 a napotvoru tesne predkoncom ju zobralo čomu som sa nepotešil ale už je SL na 13880.
Ropa žiadna novota, vyzerá to na ticho pred búrkou. Dobrú noc.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

ropa po API dátach žiaden stres, zásoby ropy bez výrazného úbytku, jedine benzín a destiláty sa spotebovali. Vytvára sa silnejšie obchodovaná zóna 92,80-93,25 s POC 92,95. Hladiny odmietnutia 93,45 a 94,45. Zatiaľ sa neodvážim pustiť SL pod 96.
Počkáme si na dnešné DOE dáta
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

zatiaľ je to schované do rozsahu predchádzajúceho, 16:30 sa však blíži
Prílohy
CL_130227D1vp.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

dáta žiaden extrém, žiadna mimoriadna odchýlka od očakávaného, tomu zodpovedá aj reakcia. Vlažná. Mudrovanie nechám až po návšteve pana Close -ho.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

ani close ani zatiaľ doterajší (ne)vývoj nenapomáha jasne určiť ako ďalej. Myslím tým čo s pozíciou. Voči pohybu s SL na nižšie úrovne sú síce vytvorené určité nové oblasti so silnejším volume, ale ešte ich odolnoť ako možná rezistencia nie je otestovaná. Pod 92 smerom k 90 sa akosi nechce. US indexy včera jak utrhnuté z reťaze, za nejakú chvílu dáta HDP (US) ... nechávam po starom a asi budem musieť počkať zas na pána.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

kam z toho uhla?
Prílohy
CL_130228D1vp.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

potešilo ma ponorenie sa pod 92, SL dávam na 95,20, aj ked si myslím, že zajtra môže nastať test oblasti 93,50/94,50. A možno naopak, naťukne konečne 90.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

Len aby tento pokus smerom nadol amerikánci patrične nevytrestali, takéto príjemnosti ma až mrazia
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

zatiaľ nič, ale ako pozerám usindexy tak aby som sa pripravil na možné prebudenie býčkov.
Prílohy
CL_130301D1vp.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

na rozdiel od optimizmu na us indexoch jak prispatá, toto mi nejako nepasuje.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

vykreslenia na denných sviečkach ma asi varujú, ak sa nič extrémne nestane pouvažujem silno o uzavretí, už dosť dlho to ide relatívne jedným smerom a 90 sa ukazuje ako miesto kde to pravdepodobne trh rozkmitá.
Prílohy
CL_130304D1vp.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

prvé ponorenie pod 90 som nevyužil, (98,25 - 89,35) výstraha!
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

zatiaľ sa nejaký významní volume hráči nerealizovali, ale už sa mi to nepozdáva, hore dole 1usd u ropy je prijateľné, ale okolo takej úrovne ako 90 / 80 / ... je to na pováženie. A samozrejme tá chamtivosť a obavy, že čo to spraví ked sa indexy utrhnú.
Prílohy
CL_130305H1vp.png
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

nočné API dáta zásoby ropy +, škoda že tento smer (zásob) nepodporili aj dáta zásob benzínu a destilátov, tie skončili s úbytkom. Očakávaná návšteva 91-91,50 skončila, ak budú dáta DOE o 16:30 v zhode s API tak ak sa znova nespustí ošiaľ na indexoch može byť 90 a nižšie. Zatiaľ je to v norme.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Ropa

Príspevok od používateľa Strastislav »

dáta pre moje ťaženie medvedie priaznivé, dolár zatiaľ posiluje, to je tiež malé plus, tak dúfam, že to nejaký iniciatívny terorista nepokazí.
Napísať odpoveď

Návrat na "Komodity, komoditné akcie"