Vytriezvenie? Earth is calling zandar/I'm on correct way?

Komodity a komoditné akcie - ropa, energie, drahé kovy, zlato, striebro, priemyselné kovy, ťažobné spoločnosti

Vytriezvenie? Earth is calling zandar/I'm on correct way?

Poslaťod z4nD4R » Str 01 28, 2015 2:19 pm

Zdravim,

zacnem torska poeticky? :) (hope it don't mind).
Tradingu sa venujem veeeeeeelmi kratky cas a som uplne zeleny zelenac. Nespravil som este ani jeden realny obchod a v podstate studujem teoriu snazim sa porozumiet a robit svoje prve backtesty (posledny mesiac backtestujem). Podciarknute a zhrnute sa v tomto "fachu" samo-vzdelavam cca 9mesiacov (vravim zelenaac).

Pocas svojho samostudia som narazil aj na server financnik.cz. Nejdem tu o nich pisat, myslim, ze tu toho bolo az az. Pisanie o danych panoch, resp. moj nazor na nich by som ked tak zhrnul v inom prispevku (ak by o to bol zaujem), takze pls toto neriesme.

Rad by som vam ukazal nejake vysledky "mojho" systemu (tie " su tam ozaj vhodne). Moje vysledky/equity atd, a velmi rad by som pocul vas objektivny/subjektivny, hociaky nazor (ak bude zaujem prilozim vsetko co mam, equity/vysledky/excel tablky atd.)

Popis systemu:
V podstate sa jedna o Woodieho CCI. Ktory mam doplneny o par indikatorov - teda cisco cista TA.
Trh: Russell mini 2000 (planujem dany backtest spravit aj na YM a NQ) 3min
Trvanie: pol roka - data od sierry (balik 3)
Obchodujem 3 patterny, vsetky trendove: ZLR, TT, GB100 - vsetky beriem len ak su sucasne potvrdene s TLB.
Open: na close usecky, ktora vytvorila dany pattern.
SL: zakladny SL umiestnujem 1-2 ticky pod sviecku a vsak max 120$
Close: troska zlozitejsie. Testujem dany system s roznymi moznostami vystupu:
1. Ak je otvoreny profit 2 sviecky, posuvam SL vzdy pod predchadzajucu sviecku
2. PT na zaklade ATR. S priemernych hodnot som vyratal (na zaklade MAE/MFE) urcitu konstantu (popisem rad dany proces, ale je to velmi lahke) a tym vzdy nasobim dane ATR
3. PT s dvomi kontraktami. Obsahuje 2PT. Oba ziskavam nasobenim ATR 2mi roznymi konstatami (pre pripad, ze sa trh "rozjede", alebo nie). Opat velmi rad tento postup popisem.

Vysledky:
popisane vysledky za pol roka. 10.6.2014 (data pred tymto datumom sa nezdali vhodne na basktest - too much gaps) - 26.1.2015.
Celkovy zisk bol cca 5500USD pre moznot vystupu c.1
Podobny zisk ako v 1. platil aj pre metodu vystupu c.2
Obchodovanie s metodou c. 3 ukazalo vynos cca 10000USD

Tu prichadzaju moje otazky:

1. Robim nieco v zakladoch ZLE? Zly pristup? Zla metoda/metodika? Zla literatura? Pouzivam nieco co sa XYZ rokov nepouziva etc.?

2. Je tu vobec niekto ochotny dany backtest/equity/system so mnou prediskutovat, poucita ma etc? Odcenim kazdy pomoc.

3. Pochopim ak to je "too simple for asnwer".. v tom pripade budem rad ak mi ukazete spravnu cestu, literaturu etc.

4. Moje dalsie planu su, doplnit system o dalsie trhy, skombinovat vysledky a zacat so simul tradingom.

5. Kontak via mail, jabber, skype. Velmi rad budem diskutovat o danom systeme, alebo hociakom inom s niektym kto prejavi zaujem a ochotu pomoct.

PS: neprikladam dane equity a excel priamo teraz. Ak bude niekto mat o ne zaujem velmi rad ich prilozim sem, alebo hocikde inde.
Dakujem za kazdy reakciu, objektivnu kritiku a radu.
THX
z4nD4R

Re: Vytriezvenie? Earth is calling zandar/I'm on correct way

Poslaťod Rokosák » Str 01 28, 2015 2:30 pm

Nikto tuto na fore nevidi do buducnosti. Aj ked je model teoreticky a logicky nespravny aj tak mozes byt uspesnym. Skus a oznam vysledok.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Rokosák

Poslaťod z4nD4R » Str 01 28, 2015 2:36 pm

To ja samozrejme chapem, ze nitko nevidi do buducnoti. Mne skor ide o komentovanie toho co som spravil doteraz a ako som to spravil :)

VELKYM PLUS/BONUSOM by bolo premna ak by niekto dany system (tak ako je a co "dokazal" a ako) bol ochotny so mnou prediskutovat, poukazat na jeho slabiny, co si o nom mysli atd.

Kazdopadne dakujem za reakciu :)
z4nD4R

Poslaťod Hajlou » Str 01 28, 2015 3:20 pm

Nie kazdy system je ziskovy a hlavne to isty cas trva (kludne aj roky), kym clovek ten svoj doladi a pride na to, aky styl mu sedi. Ale z vlastnej skusenosti viem, ze cim komplikovanejsie (teda viac technickych indikatorov), tym horsie. Keep it simple! Zameral by som sa na price action.
Hajlou

Poslaťod z4nD4R » Str 01 28, 2015 3:33 pm

Hajlou píše:Nie kazdy system je ziskovy a hlavne to isty cas trva (kludne aj roky), kym clovek ten svoj doladi a pride na to, aky styl mu sedi. Ale z vlastnej skusenosti viem, ze cim komplikovanejsie (teda viac technickych indikatorov), tym horsie. Keep it simple! Zameral by som sa na price action.

Uplne s tebou suhlasim s tym, ze cim komplikovanejsie tym to je horsie. Som celkom technicky orientovany typ. V danom momenta me system asi 5 indikatorov ale uplny zaklad ktory pouzivam je CCI. Ostatne len na overenie, alebo ako ukazovatel, ktory mi pomaha dotvarat dany obraz. Zatial sa v tom vyznam s prehladom a nemyslim si ze je extra zlozity z pohladu indikatorov. Ale pravdou je, ze sa dalsie pridat nechystam.

System, ktory som prezentoval, je "profitabilny" - na papiery. Ani neviem ako sa sprava v simul more :) Ako som napisal, ja viem ze som na zaciatku :)

Price Action urcite zvazim. Mozno ako dalsi "evolucny system" daneho systemu. Dik za typ
z4nD4R

Poslaťod osamely chodec » Str 01 28, 2015 6:34 pm

takze , aky mas rrr,kolko % mas win z celkovych obchodov,aka je preimerna strata a priemerny zisk, kolko % je spred a komisia pri vstupe do obchodu z planovaneho zisku na jeden obchod, kolko riskujes v jednom obchode % z uctu.
Cena plynu može len stúpať. Jun 2009, December 2011.
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod z4nD4R » Str 01 28, 2015 8:11 pm

@osamely chodec: presne taketo otazky som cakal a velmi rad prediskutujem, takze hned na zaciatok,dakujem za reakciu a otazky..

Odpovede:
RRR = cca 1:3
win = 47%
priemerny zisk = 15,7 ticku
priemerna strata = 7 tickov
je to simul, ale odhadujem 1tick spread a 1tick pre brookera
max risk = max 12 tickov (120$)
co je pri planovanom vklade 7k USD 1,7%

dufam ze som na nic nezabudol :)
z4nD4R

Poslaťod osamely chodec » Str 01 28, 2015 10:37 pm

koncis nejake obchody aj na be? preco je pomer priem. zisk ku strate nie v sulade s rrr? ak mas preimerny zisk 15,7 tick tak poplatok kazdeho obchodu je 2 ticky t.j skoro 13% zo zisku , velmi vela.
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod z4nD4R » Str 01 28, 2015 10:42 pm

osamely chodec píše:koncis nejake obchody aj na be? preco je pomer priem. zisk ku strate nie v sulade s rrr? ak mas preimerny zisk 15,7 tick tak poplatok kazdeho obchodu je 2 ticky t.j skoro 13% zo zisku , velmi vela.

Koncim aj nejake obchody na BE, ale to si nemyslim, ze sposobuje dany nesulad. Dany nesulad je ze dane RRR som ratal z MAE/MFE teda max riziko vs max zisk.

A inak, presne ako pises, poplatok su 2 ticky a pri danom zisku je to ozaj vela. Kolko je tak "rozumne" cislo?
z4nD4R

Poslaťod osamely chodec » Str 01 28, 2015 10:58 pm

no neviem co je rozumne ale ja sa snazim max.5% a zabudni na 3 min. grafy sklzy v plneni ti vyzenu ten poplatok omnoho vyssie a chces to obchodovat osobne pri PC alebo cez robota?
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod z4nD4R » Str 01 28, 2015 11:01 pm

Dobre vediet ze by som sa mohol/mal pohybovat niekdeo kolo tych 5%. 3min je moc rychly graf? takze by som mal zriesit pomalsi?

Planoval som osobne pri PC, ci odporucas AOS/robata, resp. stoji to za to sa do toho v tomto stadiu pustat?
z4nD4R

Poslaťod osamely chodec » Str 01 28, 2015 11:08 pm

obchodovat osobne 3. min. graf je blbost, akurat sa z teba stane gambler a prides o oci a o peniaze. Zvol si aspon H1 graf a zacni paper tradingom s presne nastavenym obchodnym planom. Ale v prvom rade si odpovedz na otazku , co robim lepsie ako tisice inych traderov na danom trhu ,ked budem inkasovat ich peniaze?
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod z4nD4R » Str 01 28, 2015 11:13 pm

h1 graf na tom somani len nepremyslal, ale samozrejme skusim to aj s tymto timeframom.

Btw, odpovedat na tu otazku ozaj netusim ci viem...
z4nD4R

Späť na Komodity, komoditné akcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť