Strana 1 z 1

Nasla ropa dno?

Napísané: So 27 02, 2016 6:53 pm
od používateľa MartinUS
Zdravim,

posledni price action a zpravy na rope by mohly naznacovat dno. Do jake miry to muze byt mozne?: http://proinvestory.cz/?p=23813

Enjoy!

Martin, ekonom, Chicago, USA
twitter: @Martin_ekonom

Re: Nasla ropa dno?

Napísané: Ne 28 02, 2016 3:00 am
od používateľa Ladis
Furt se nás na něco ptáš. Každý tvůj článek má v titulu otazník.
Jenže my to taky nevíme, zda pokles ceny ropy byl ukončen.
Ale je to fajn, že nemusíme ztrácet čas s tvými články, protože celé tvé dlouhé povídáni s desítkami řádek nemá žádné odpovědi a vejde se do titulku ''Našla ropa dno?'' Tedy dál už nikdo nečtete! Autor neví, jen se nás ptá.
Neměl bys ztrácet hodiny čas se psaním dlouhých článků a namáhat se s obrázky, když celý tvůj problém můžeš vyjádřit v jedné krátké větě ''Našla ropa dno?''

Tvoje články budou zajímavé pro lidi jen tehdy, když budou informovat a dávat odpovědi. Tvoje otázky a spekulace ale odpovědi postrádají. Jsou to jen otázky. Tedy nám jsou k ničemu.

Re: Nasla ropa dno?

Napísané: Št 03 03, 2016 6:22 pm
od používateľa Peter Em
Súhlasím s Ladisom.

A k tomu, či našla ropa dno... To ani srnka netuší, ale zahral som ropu cez UWTI (aj napriek tomu, že to nie je vhodné na dlšhie držanie). Vstup nič moc, okolo 1,50 ... Čítal som, že pri cene WTI 40 USD sa vrátia do hry "US shale companies".
Chvíľu to ešte podržím a potom sa uvidí....

http://af.reuters.com/article/commoditi ... FL3N1656G0" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Nasla ropa dno?

Napísané: Št 03 03, 2016 7:44 pm
od používateľa Istiach
Hosi problem je v tom, ze Martin nema kristalovu gulu, takze vam nevie povedat co bude. Vie ale ponuknut aspon nejake info nad ktorymi sa mozete zamysliet a doplnit do skladacky.

Re: Nasla ropa dno?

Napísané: Pi 04 03, 2016 12:34 am
od používateľa JUGGLER
Presne tak. Nikto nevie čo bude. Ja čítam Martinove články, lebo je v nich kopa informácii. A rozhodnutie čo s tým je na každom z nás. Mimochodom, treba si všímať veci , ktoré Ladis nevidí. Martin píše tento článok ( a kladie otázku ) v čase, ked je fakt najväčšia pravdepodobnosť, že sa ropa odrazila od dna a bude stúpať. Takže článok je nielen informatívny, ale aj inšpiratívny a v perfektnom profesionálnom načasovaní. Sedí aj z mojím predpokladom, že akciové trhy budú v marci stúpať a stúpajúca resp. neklesajúca ropa je jednou z podmienok. Nepriamo je tento článok vynikajúci tip na obchod, ale to by Ladis musel pochopiť, že v špekuláciách je neustále mnoho otázok a neexistuje jednoznačná odpoveď.
Ladis napísal:Tvoje články budou zajímavé pro lidi jen tehdy, když budou informovat a dávat odpovědi.
Ty nepíšeš žiadne články a nedávaš žiadne informácie, takže by si nemal aspoň ,,pomlouvať,,. 90% tvojích príspevkov nedáva žiadne informácie, iba zvádza k ilúziám, že výber tvojích akcii a ich držanie po celý život je jediná správna cesta. Filozofia tvojho investovania je pekná, ale ,,skutek utek,, - výsledok je žalostný: výber tvojích akcií je zatial dlhodobý PREPADÁK. Za 10 rokov sú tvoje akcie aktuálne v strate -15%, kým hocijaký pasívny investor v indexe SP500 by mal výnos +65% a možno aj 100% s reinvestovanými dividendami. To sú informácie, ktoré zatajuješ a takisto, že ťa dlhodobo likviduje inflácia (okolo 20% za posledných 10 rokov ). Práve som napísal príspevok, ktorý pravdivo informuje a odpoveď nech si dá každý sám. :wink:

Re: Nasla ropa dno?

Napísané: So 05 03, 2016 7:04 am
od používateľa MartinUS
Istiach, JUGGLER diky :) Inteligence a racionalita vzdy jako vitez. Btw. cena ropy +10% za tyden!

Enjoy,

Martin, ekonom, Chicago
twitter: @Martin_ekonom

Re: Nasla ropa dno?

Napísané: So 12 03, 2016 1:53 pm
od používateľa JUGGLER
The number of active oil and natural gas rigs in the U.S. has plunged to the lowest level on record going back to 1949, according to a Baker Hughes report released on Friday.

It's a reflection of the dramatic downturn in the U.S. energy industry caused by excess supply. Last month, oil prices plunged to a 13-year low of $26 a barrel, even though they have recently bounced back to $39. Natural gas prices remain near 17-year lows.

Baker Hughes said there were just 480 rigs drilling for oil and natural gas last week, down by a stunning 57% from the year before. The previous low was set in 1999.

http://money.cnn.com/2016/03/11/investi ... ey_markets" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Nasla ropa dno?

Napísané: Pi 18 03, 2016 4:29 pm
od používateľa JUGGLER
Three months since the U.S. lifted a 40-year ban on oil exports, American crude is flowing to virtually every corner of the market and reshaping the world’s energy map.

Oil traders are starting to export American crude to store it overseas and profit from a market condition called contango. That’s where prices of oil for delivery today are lower than those in future months. Buyers with access to storage can fill up their tanks with cheap crude and sell higher-priced futures contracts to lock in a profit.
Gunvor Group Ltd., a commodities trader with main offices in Geneva, plans to ship 600,000 barrels of U.S. crude to a storage terminal in Panama. It’s then likely to ship the crude in Europe.
Oil traders are expecting more vessels to depart over coming weeks, with companies seeking to open new export routes from the U.S. West Coast and also moving barrels from new locations, including directly out of Cushing.

http://www.bloomberg.com/news/articles/ ... mainstream" onclick="window.open(this.href);return false;