trader v plienkach

Komodity a komoditné akcie - ropa, energie, drahé kovy, zlato, striebro, priemyselné kovy, ťažobné spoločnosti
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
majrou
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 09 03, 2008 3:15 pm

trader v plienkach

Príspevok od používateľa majrou »

ahojte,
ako uz nazov hovori, som uplny zaciatocnik, a preto by som chcel poprosit o radu. Zatial sa len vzdelavam a studujem grafy, ale akosi som neporozumel systemu cien komodit na burze. Po prve, v akych jednotkach su uvadzane ceny na burze. Napr. cena soje S K8 je cca 1408 USD/??? (busl, 100 buslov alebo za cely kontrat-5000 buslov?). a co ostatne komodity? a po druhe, ako je to s pohybom ceny a ziskom? Povedzme, ze drzim jeden kontrakt S K8 v kratkej pozicii a cena poklesne o 50,4. Aky bude moj zisk? (nakup bol za 1458). V specifikacii kontraktu je napisane, ze tick size je 1/4 centu za busl (12.5 USD na kontrakt). Takze staci len vynasobit 50,4x12,5 a je to? matika mi nikdy nesla :evil:
dik za radu :)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: trader v plienkach

Príspevok od používateľa BGuru »

majrou:
aspon strucne.
Hodnota bodu sa vola multiplier.
Soju mas cely bod za $50. (4x12.5)
http://www.learn-futures.com/fut9-b.htm

Na US burzach mas hodnotu komoditu vyjadrenu v USD. Ku kazdej komodite mas v specifikacii napisane aku jednotku predstavuje jeden futures kontrakt. Pre teba (pokial nehedzgujes fyzicky podklad) je vsak najdolezitejsia hodnota jedneho bodu ci ticku. (multiplier)
Napísať odpoveď

Návrat na "Komodity, komoditné akcie"