Bitcoin ฿

Zberateľstvo a investovanie: mince, umenie, starožitnosti, fyzicky držané komodity

Re: Bitcoin ฿

Poslaťod jogo » Pon 02 04, 2019 5:59 am

Minule som stretol mladého človeka, ktorý mi tvrdil, že dlhodobo vlastní 5 Bitcoinov, pritom nemal peniaze na nové auto a býval len núdzovo na chate. Tak som sa zaujímal, prečo Bitcoiny nepredal, keď stáli 20 000USD a nekúpil si auto a byt. Povedal, že Bitcoiny ešte porastú a toto je len korekcia... :)
Mali sme tu zopár Bitcoinistov na fóre, ale všetci sa zaujímali maximálne o dane, nikto tu nenahlásil predaj. Celkom by ma zaujímalo, či poznáte niekoho, kto reálne Bitcoiny podržal, kým neboli drahšie ako 10 000USD a následne ich predal a kúpil si za utržené peniaze byt prípadne luxusné auto?
Inak povedané, či niekto reálne dokázal využil tu bitcoinovú bublinu.

p.s: Správca konkurznej podstaty skrachovanej bitcoinovej burzy mal velký problém speňažiť Bitcoiny, lebo keď ich začal predávať, cena prudko klesala. Tak predaj zastavil a neviem, či už ho obnovil. Čiže aj velkí špekulanti majú asi problém realizovať zisky z Bitcoinu.
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo

Poslaťod Istiach » Pon 02 04, 2019 11:00 am

Mozno ich nepredal za 20k, lebo ich kupil za 20k :)

Vacsinu ludi co poznam, tak na kryte prerobili od par stoviek do par tisic.
Istiach

Poslaťod cryptotrader » Pon 02 04, 2019 1:57 pm

Ja som podrzal, nebudem hovorit kolko, ale islo v mojom pripade hlavne o to, ze taku velku sumu by som nedokazal vycashovat bez toho, aby som ju nezdanil. A to sa mi zdalo privela penazi :) Navyse v tom vrchole sa mi najviac darilo, cize moje tradovanie pekne vykrilo januarove a februarove poklesy. Potom to uz ale islo dole vodou.

To tvoje PS podla mna pravda nie je. Predaje BTC a BCH MtGox trustee neboli pricinou padu kryptotrhu. Je o tom vela analyz. Navyse taketo predaje sa robia OTC, cize maju na trhovu cenu maly vplyv.
cryptotrader

Poslaťod JUGGLER » Pon 02 04, 2019 3:29 pm

Klasický problém všetkých špekuláciii. PSYCHIKA.

Bud to predáš predčasne a potom zúriš...a začiatočníci zvyknú opetovne kúpiť hoci aj draho...
alebo je človek chamtivý, nepredá ani vysoko (stále verí že to pôjde vyššie)...
...a potom ked to začne klesať tak sa nafučí a presvedčí sám seba, že to musí ísť späť hore...

Ja si myslím, že takú bublinu už neuvidíme...bola to príležitosť ktorá prichádza raz za 100 rokov...Bude úspech, ked sa aspoň bitcoin udrží na trhu a jeho cena sa stabilizuje... Najväčší problém vidím v tom, že nestabilná cena bráni v klasickom používaní. Mňa by teraz nepresvedčil nikto, aby som BTC používal ako platidlo....lebo ked si naplním virtuálnu peňaženku , tak riskujem stratu.. Ak majú byť virtuálne meny založené len na špekulácii, že ich cena porastie...tak podľa mňa v tejto forme neprežijú...
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod Airmike » Pon 02 04, 2019 5:17 pm

no otazka je asi trosku zle polozena.

jedna vec je dlhodobe drzanie, a ci pozname niekoho kto dokazal predat tak aby na tom benefitoval.
druha otazka je ci pozname niekoho, kto vyuzil takzvanu bublinu.
celkom urcite by som to nedaval dokopy, pretoze vyuzit takzvanu bublinu sa da mnohymi sposobmi.

celkom urcite poznam viac ludi, ktori vyuzili velky zaujem o bitcoin a obchodovali ho. poznam niekolko investorov a traderov, ktori boli uspesni bez ohladu na to, kde sa cena bitcoinu nachadzala.

tiez som sa na konferenciach stretol aj s velkym mnozstvom early adopters (dramaticky vacsia kategoria ako ta predosla), ktori boli medzi prvymi investormi do bitcoinu. nad blockchainom robili aplikacie a sluzby. ti zvitazili na celej ciare a dodnes drzia bitcoiny. tych ludi nie je zas tak malo. a ano, niektori z nich, (mala skupinka :) ) v peaku nakupovali nehnutelnosti a diverzifikovali, pretoze im prislo logicke to urobit. asi to neznie ako hlavny prud, ale tito ludia ziju cryptom od jeho vzniku, je pre nich prirodzene pouzivat crypto. pretoze ho pouzivaju roky, bez ohladu na to aka je jeho cena. takze niektori z nich ho drzia dodnes, a zarobili, niektori diverzifikovali a zarobili, a niektori si na nom postavili biznis a zarobili.

no a potom existuje obrovske mnozstvo ludi, ktori nikdy skutocne neinvestovali, nikdy neobchodovali nic ine, ale boli fanusikmi bitcoinu a len verili a kupili. a ti prirodzene stratili.
Airmike

Poslaťod jaroslav80 » Pon 02 04, 2019 8:14 pm

Plus na tom zarabaju este aj programatori softveru pre crypto-transakcie, vyrobcovia a predajcovia grafickych kariet, reklamne agentury ktore crypto "brokerom" robia reklamu ... a niekto to vsetko plati beznymi dolarmi/eurami/librami. Tentokrat ale skor technologicki nadsenci, nez bezni ludia za pasom, pokladnou v Tescu alebo niekde na druzstve.
jaroslav80

Poslaťod Ladis » Uto 02 05, 2019 2:10 pm

Kanadska burza kryptomen nechce dat klientum 190 milionu USD - Podvod Ponziho schema?
14.1.2019 bylo oznameno, ze 9.12.2018 zemrel v Indii 30-lety kanadsky zakladatel nejvetsi kanadske burzy kryptomen - QuadrigaCX - Gerald Cotten. A jeho pani Jennifer Robertson a jeho zastupce neznaji klic od burzy nebo klic od penezenky na kryptomeny "wallet".
A tak spekulanti nemohou na svych 190 milionu americkych dolaru. Prepocteno z jinych men.
Vcera se psalo v mediich, ze je mozna Gerald Cotten nazivu a ze ta nejvetsi kanadska burza kryptomen mozna fungovala jako pyramida - podvod Ponziho schema, kde novi klienti prinaseli penize starym klientum. Tak snad Gerald Cotten neni mrtvy, jen se schovava. On, jeho pani a jeho zastupce penize klientum ukradli.
Prílohy
Gerald_Cotten.jpg
Kanadsky zatykac na Geralda Cottena
Důchodce s 25 dividendovými akciemi nar. 1954 Obrázok Diskusní forum http://forum.nr1a.com Obrázok Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/AKCIE Obrázok
Obrázok užívateľa
Ladis

Poslaťod cryptotrader » Str 02 06, 2019 4:32 pm

Ladis, prosim ta, ked sa do niecoho nevyznas, tak to radsej nekomentuj :) Ked uz tolko chces do technologii kecat, tak si prosim ta aktualizuj svoju webovu stranku, nech aspon vyzera ako keby ju niekto robil aspon pred 10timi rokmi. Momentalne vyzera ako http://vesmirnilide.cz

HAHA, a inak velka sranda si citat toto vlakno, staci si pre obraz precitat prvu stranu z roku 2013
"bublina", "skok z 25 na 100 usd", piramida...:D
cryptotrader

Predchádzajúci

Späť na Alternatívne investície, umenie, starožitnosti, mince, fyzické komodity

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť