Bitcoin ฿

Zberateľstvo a investovanie: mince, umenie, starožitnosti, fyzicky držané komodity
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Prieskum BTC sentiment do budúcnosti MÁJ 2021

1. Raz bude stáť milión USD (ako predpovedá Jim Cramer)
2
6%
2. Raz bude stáť 500 000 USD (ako to vidí Cathie Wood - Ark Investment )
8
26%
3. Raz dosiahne 100 000 USD ( Goldmani a kopa ďalších )
8
26%
4. Bublina praskla - nový rekord už nebude, udrží sa však nad 25 000 USD
0
Žiadne hlasovania
5. Bublina praskla - nový rekord už nebude, rok skončí v pásme 10 000-25 000 USD
3
10%
6. Bublina praskla - do konca roka pôjde pod 10 000 USD
3
10%
7. Som pesimista - BTC je bezcenný a nemá budúcnosť.
7
23%

Celkom hlasov: 31

pafe
Dátum registrácie: Št 31 12, 2020 1:11 am

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa pafe »

Adammd napísal:
Pi 07 05, 2021 5:44 pm
Tak pisu o nejakej poistke...

https://nexo.io/earn-fiat

Ak Mt Gox vyplatia, zarobis tak 10nasobok...ked vyplatia za 5 rokov, mozno 50nasobok :D
na BTC-e sa podarilo zachranit nejakych 40%, tam sa nedalo nic claimnut?
Asi tam bude nejake poistenie ale asi nie take klasicke ako pri bankach. Ale to Nexo inak vyzera celkom doveryhodne.

Mozno aj viac ako 10 nasabok to bude :) mal som tam cca 3btc, vtedy to bolo cca 1500 eur...ked vyplatia aspon 0,4-0,5 btc tak sa oplatilo :)
Ohladne BTC-e neviem o tom ze by bola nejaka hromadna zaloba ako pri Mtgox. Tusim ze len v ramci Ruska sa o nieco take pokusali a individualne sa mi to neoplatilo riesit. Ale nieco sa mi podarilo este pred koncom zachranit. Vtedy to bol este viacmenej divoky zapad tie burzy takze trebalo s tym pocitat. Dnes uz je to o dost lepsie s bezpecnostou

tnk0
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 1:45 pm

Príspevok od používateľa tnk0 »

po hacku btc-e sa vracali nejake percenta coinov, a oni vtedy vydali nejake svoje tokeny ktore sa dali zamenit za realne coiny. Cele to bolo strasne pochybne, burza s nejasnym vlastnikom niekde z Bulharska, nedalo sa tam posielat fiat a ich trollbox bol plny so scammermi. Po tom hacku som myslel ze je koniec, ale nakoniec som vo fiat vyjadreni skoncil este lepsie ako pred hackom, potom sa premenovali na wex a onedlho nato ich stranku nahradila obrazovka FBI :D vlastnik obvineny z prania penazi dostal 5 rokov, wex sa dostal do ruk militantov z donbasu a oni sa uz nehanbili a vsetky coiny pouzivatelov si ukradli

pafe
Dátum registrácie: Št 31 12, 2020 1:11 am

Príspevok od používateľa pafe »

Nieco o tych tokenoch sa mi mari ale ja som to nevyuzil. Po premenovani na wex sa este tusim niekolkokrat zmenila aj koncovka stranky. Potom sa mi uz nepodarilo vytiahnut fiat ani btc. Na to ich legendarne "Your funds are safu" asi nikdy nezabudnem :)

wolf25
Gold Member **
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 9:38 pm

Príspevok od používateľa wolf25 »

Obrázok

george1
Silver Member *
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 7:44 pm

Príspevok od používateľa george1 »

Zaujímavý článok od Biotechvalley investor autora na seekingalpha:
WHY I AM SHORTING THE BITCOIN BUBBLE NOW
Autor rozoberá a konštatuje prečo bublina bitcoin v budúcnosti splaskne:
- bitcoin nedokázal splniť svoje sľuby za posledných 12 rokov existencie. Výsledkom je, že bitcoin je používaný ako prostriedok na špekulácie
- bitcoin je riadený mediálnym humbukom a dynamikou retailu, bitcoin vyčerpal hlavné katalyzátory, čo je problém pre dynamiku bitcoinu
- bitcoin má v porovnaní s inými kryptomenami nízku výkonnosť a to neveští nič dobré
- nástup bitcoinu môžu prevziať ďalšie kryptomeny
- vlády na celom svete začali aplikovať drastické opatrenia na potlačenie prijatia bitcoinu a bitcoin sa môže stať obeťou vlastného úspechu. Čím je btc vyššie, tým je to riskantnejšie.
- bitcoin nie je mena, pretože je takmer nemožné ho použiť ako prostriedok výmeny alebo účtovnú jednotku. Rovnako neexistujú dôkazy o tom, že bitcoin bude schopný slúžiť ako zábezpeka proti inflácii alebo kolapsu akciového trhu. (moja poznámka - v marci 2020 sa toto pekne ukázalo, keď s výplachom a výpredajom akciových trhov letel dolu aj bitcoin)
Podľa autora bitcoin sa používa iba na špekulácie. Bitcoin nie je investičným majetkom ako nehnuteľnosti, pretože neplatí nájomné. Nejde o akciu, pretože nemá hotovostný tok ani dividendy. Nie je to dlhopis, pretože neplatí úroky. Nie je to ani komodita, pretože ju nemôžete použiť na nič. Je to zberateľský token, ktorý nemá žiadnu zásadnú hodnotu. Pretože bitcoinu chýba akákoľvek užitočnosť, akonáhle sa cenová hybnosť začne otáčať na juh raz nikto nebude chcieť btc. V tomto bode bude bitcoin úplne bezcenný /..pokračuje autor článku.
V článku autor podrobnejšie opisuje tieto svoje úvahy, článok stojí za prečítanie:
https://seekingalpha.com/article/442450 ... bubble-now

Tango
Silver Member *
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 8:49 pm

Príspevok od používateľa Tango »

Kokotina...

jaja
Silver Member *
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 1:54 pm

Príspevok od používateľa jaja »

To, že Bitcoin je bublina a jednou splaskne je podle mne víceméně stoprocentní. Problém je, že nevíme kdy. Takže shortovat je trochu šílený risk. Já podobně utopil pár desítek tisíc dolarů na shortu bubliny GME. JUGGLER zas pořádně krvácí na shortu bubliny LTCN a ten autor nejspíš bude krvácet na shortu BTC (jestli opravdu shortuje). Nejspíš to ani jeden nevydrží a zavře ztráty, pak si nějakou dobu bude blahořečit, že to nedržel dál, protože to ještě poroste, ale po nějaké době si začne rvát vlasy, že ta bublina fakt splaskla. Operace se podařila, ale pacient zemřel. Ne, shortovat BTC není dobrý nápad.

Airmike
Guru Member ****
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am

Príspevok od používateľa Airmike »

nad tym, ze je bitcoin bublina sme tu lamentovali od 2012 vsetci, a vsetci sme sa mylili. vtedy sa obchodoval za 25 a ked stupol na 100 boli sme vsetci presvedceni, ze bublina splaskne. jedine co splasklo boli nase kecy, lebo bitcoin bola jedinecna prilezitost, ktoru nikto z nas nevyuzili. takze dalsie kecy o tom , ze bublina splaskne a ze je to skoro iste, by som si uz po 9 rokoch nedovolil.

a btw: ten typek zo seeking alpha ma v tom zozname tak polovicu uplne irelevantnych veci.

tnk0

tie iste argumenty uz 10 rokov... netreba o tom dookola pisat ale spravit ten short vo velkom - skin in the game

inak je to iba dalsi clanok patriaci na https://99bitcoins.com/bitcoin-obituaries/ - zatial 412x zomrel bitcoin

Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
Guru Member ****
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 2:57 pm
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Dopredu pisem, ze trhu BTC vobec nerozumiem a tak ho ani neobchodujem, ale zaujimala by ma jedna vec. Podla Vas co sledujete a obchodujete BTC, aka je ferova cena BTC ?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)

cryptotrader
Silver Member *
Dátum registrácie: St 03 01, 2018 12:27 pm

Príspevok od používateľa cryptotrader »

Ferova cena sa v case meni. Celkom fajn vyzera stock to flow model https://www.lookintobitcoin.com/charts/ ... low-model/

Adammd
Platinum Member ***
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm

Príspevok od používateľa Adammd »

Bitcoin sa v bull markete zásadne neshortuje.

Adammd
Platinum Member ***

tnk0 napísal:
Ut 11 05, 2021 9:08 am
tie iste argumenty uz 10 rokov... netreba o tom dookola pisat ale spravit ten short vo velkom - skin in the game

inak je to iba dalsi clanok patriaci na https://99bitcoins.com/bitcoin-obituaries/ - zatial 412x zomrel bitcoin
Tak tu stranku som nepoznal...OMG, autori by si mali sypat popol na hlavu, teda aspon ti z pred r. 2018, tie ich jednoznacne predikcie :D

Glogol
Gold Member **
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm

Príspevok od používateľa Glogol »

osamely chodec napísal:
Ut 11 05, 2021 9:10 am
Dopredu pisem, ze trhu BTC vobec nerozumiem a tak ho ani neobchodujem, ale zaujimala by ma jedna vec. Podla Vas co sledujete a obchodujete BTC, aka je ferova cena BTC ?
Asi taka ako Tesly :lol:

Glogol
Gold Member **
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm

Príspevok od používateľa Glogol »

Ach jaj. Otvorim coinmarket a pozeram ze 8 miesto dalsi sh.tcoin co pred par dnami ani neexistoval. mark. cap $47,725,119,731
https://coinmarketcap.com/currencies/internet-computer/

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja si myslím, že pravda je niekde uprostred. Aj Buffett je skeptik a zatiaľ sa mýli. To však neznamená, že v budúcnosti nebude mať pravdu:

,,Cryptocurrencies basically have no value and they don't produce anything. They don't reproduce, they can't mail you a check, they can't do anything.
And what you hope is that somebody else comes along and pays you more money for them later on, but then that person's got the problem. In terms of value: zero."

Buffett - Feb. 24, 2020

Ja si myslím, že crypto má svoju hodnotu, ale došlo k nadmernému optimizmu a nafúknutiu cenovej bubliny. Súhlasím s jajom, že bublina skôr, či neskor na 100% praskne. Nevieme kedy. Nevieme ktoré crypto prežije. A nevieme pri akých cenách sa napr. BTC stabilizuje. Možno z pôvodných cryptomien tu ostane len BTC a ostatné neprežijú test času. Možno budúcnosť patrí novým cryptomenám, ktoré prinesú viac úžitku a pridanej hodnoty a napríklad menšiu spotrebu energie.

Ináč celý ten mechanizmus ,,ťažby,, a ,,limitovaného množstva,, to považujem za hovadinu, ktorá ľuďom pomútila hlavy a spôsobila ponzi efekt.
Ľudskú psychológiu pekne vidno na Dogecoine, ktorý vznikol ako sranda...ako jeden z tisícov, ale chytil sa..
Žijeme v dobe, kedy z pohľadu ceny nie je dôležité, čo vymyslíte, len či to dostanete medzi ľudí, ktorí sú ochotní si to kúpiť. Otázka je dokedy.

Z pohľadu tradera a špekulanta je mi jedno, či nakoniec budú mať pravdu cryptoskeptici, alebo optimisti. Hlboká úcta a rešpekt všetkým, čo dokážu zarobiť na crypto. :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Na záver zopakujem moje dve tipy, len tak pre zábavu : 1. BTC je z tejto cenovej hladiny ( okolo 60 ) a max. 100 možno koniec bubliny.
Bohužiaľ, risk/reward na short nie je dobrý kvôli možnosti nelimitovanej straty. Každý short je nebezpečný. Aj ten čo robím na LTCN s 1000% prémiou.
2. Tesla už videla svoje high a new high už nikdy nebude. Neoplatí sa však shortovať, lebo nikdy neviete kedy dôjde ku skvízu. GME posunulo hranice na nový neuveriteľný level.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

cryptotrader
Silver Member *
Dátum registrácie: St 03 01, 2018 12:27 pm

Príspevok od používateľa cryptotrader »

Madari idu znizovat danove zatazenie na krypto https://cointelegraph.com/news/hungary- ... ry-program

tnk0

doslova povedal ze dane môžu klesnúť z 30 na 15%. To "môže" znamená velmi malo v madarskej politike. A treba vediet ze buduci rok su volby a Fidesz je velmi slaby v radoch mladsich ludi tak nieco musia naslubovat. Som skepticky, ale potesilo by ma to

george1
Silver Member *

Tesla CEO Elon Musk said Wednesday on Twitter that Tesla has “suspended vehicle purchases using bitcoin,” out of concern over “rapidly increasing use of fossil fuels for bitcoin mining.
https://www.cnbc.com/2021/05/12/elon-mu ... hases.html

Bitcoin aj celý krypto bubble trh letí dolu po tomto oznámení od Muska. Aktuálne v momente keď píšem cena bitcoinu je už na 47900 USD dole, z predošlých hodnôt. V podstate to iba ukazuje, kam sa krypto posunulo, aj s bitcoinom a dogecoinom. Pár dní dozadu Musk predal čast svojich bitcoinov, aby dnes publikoval inú správu, po ktorej vie že príde výplach. Veľkí hráči si cez verejné vyhlásenia robia čo chcú, na klasických burzách by za takéto manipulovanie boli stíhaní. Nedávno som čítal, ako bol market napumpovaný cez tlačenie tetherov v minulosti. Retail samozrejme na slovo počúva svojich kryptopolobohov a tí sa iba smejú (a zarábajú). Dogecoin ktorý vznikol vyslovene ako hračka (a nemá ani za sebou taký team a vývoj ako iné kryptomeny) vyletel cez FOMO nákupy na marketcap 4. miesto. Viac ako mnohé najväčšie firmy sveta, ktoré prinášajú cez svoj biznis miliardové zisky. Dogecoin ako čisto špekulácia má vyšší marketcap než tieto firmy.. ak toto už neotvorí oči ovečkám čo investujú do krypta, tak si zaslúžia svoj osud v budúcnosti. Nepochybujem, že Musk (nakoľko už zistil ako milióny "investujú" podľa toho čo napíše) bude pokračovať vo svojich tweetoch a zarábať. Každý zárobok ale musí mať protistranu, ktorá prerobí.
Kto chce, nech v tomto krypto kolotoči investuje, nepochybne sa dá slušne zarobiť, volatilita je obrovská. Hlásať ale nejaké tézy o budúcnosti bitcoinu, je čím ďalej smiešnejšie v rovine vývoja krypto trhu.

martinpa
Active Member
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

Príspevok od používateľa martinpa »

Este par takych Muskov a mozno uvidime naozaj taku regulaciu, ze to posle Bitcoin spat k 5k hodnote.

wolf25
Gold Member **

@george1 pochybujem že to padlo kvoli tweetu, graf bol bearish už od pondelka. Shortoval som 57k s targetom na 55k a pred spanim som si dal len tak pre istotu order 46k lebo to bol moj dlhodoby ciel nečekal som že ma o 4 hodiny vyplnia :D Jeden z mojich najrychlejších trejdov na BTC s targetom nad 5%. Na DOGE som sa za posledny mesiac zviezol tiež. Aj chlapci z Goldman Sachs už priznali zisky :D Sranda ako jedna z najvacsich investičnych bank sveta obchoduje meme čo ma iba logo. Ale tak 60 miliard market cap je lakadlo pre kazdeho

Inak ETH tranzakčné poplatky na hodnote 65 dolarov :D šialene

Inak čo sa toho DOGE tyka tak sa strhlo rovnake šialenstvo ako na GME. Musk sa baví a podla toho ako časoval jeho tweety ma očividne zainvestovane tiež. Pre neho je to sranda ale chcem vidiet jeho vyjadrenia ked si prví ludia siahnu na život po tom ako pridu o všetky uspory na takejto sprostosti na ktorej všetci čakali jeden dolar. FOMO je obrovské, ludia su hlupi, a su v tom aj deti

andre
Gold Member **
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm

Príspevok od používateľa andre »

EU uz chysta regulaciu aj ramec pre zdanenie. Mali by to predstavit este tento rok, som zvedavy s akymi "napadmi" prijdu.

Co hovorite na Matelkov napad na 45% zdanenie kapitalovych vynosov?

wolf25
Gold Member **

Tak to som nezachytil, ale idem zjavne na referendum :D Ten Orban mu nataral hluposti o mamičkách ale o dani 15% na crypto zabudol.

george1
Silver Member *

andre napísal:
Št 13 05, 2021 9:49 am
EU uz chysta regulaciu aj ramec pre zdanenie. Mali by to predstavit este tento rok, som zvedavy s akymi "napadmi" prijdu.
Nápad vysoko zdaňovať kapitálové výnosy, aj dividendy je nešťastný. Vláda by naopak mala podporovať investovanie ,slovenská populácia starne, ľudia sa budú musieť zabezpečiť na dôchodok. Štát musí vytvoriť podmienky pre ľudí, aby sa oplatilo investovať + začať viac ekonomicky vzdelávať už v školách. Inak bude väčšina populácie odkázaná na malý dôchodok. Vysoké zdanenie kapitálu aj výnosov je kontraproduktívne aj pre ekonomiku. Navrhované vysoké zdanenie szčo a drobných podnikateľov je ďaľší lapsus s dopadom na pracovné miesta ,ochotu podnikať , nebyť závislý na štáte. Ľavicoví politici vo svete navrhujú nové a nové dotácie, dávky. Pre mnohých politikov je prioritnejší silný štát so závislým občanom, než občan čo si dokáže zarobiť na seba bez štátu.
wolf25: súhlasím s tebou, btc v posledné dni ukazoval slabosť a pokles dominancie. K razantnejšiemu poklesu včera ale pomohlo Muskovo oznámenie

Martin7
Platinum Member ***
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 12:49 pm

Príspevok od používateľa Martin7 »

andre napísal:
Št 13 05, 2021 9:49 am
Už aby tu boli predčasné voľby. Vidím, že je lepšie, keď štát riadia zlodeji ako keď ho riadia hlupáci (Oľano). Významne sa môžme posunúť ďalej, len keď SaS vyhrá voľby s takým náskokom, že bude vládnuť sama. To je ale nepravdepodobné. Inak radšej Pele a Fico. O tento Matelkov návrat do socializmu ani náhodou nestojím. Myslím, že by dobre padlo obnoviť SDKÚ. Keby sa znova spojili Radičová, Dzurinda a Mikloš, výrazne by to pomohlo situácií.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Keďže sa ma často pýtate na brokera, mám Fio.

Adammd
Platinum Member ***

george1 napísal:
Št 13 05, 2021 2:31 am
Bitcoin aj celý krypto bubble trh letí dolu po tomto oznámení od Muska. Aktuálne v momente keď píšem cena bitcoinu je už na 47900 USD dole, z predošlých hodnôt. V podstate to iba ukazuje, kam sa krypto posunulo... Hlásať ale nejaké tézy o budúcnosti bitcoinu, je čím ďalej smiešnejšie v rovine vývoja krypto trhu.
Iba si to tu odlozim pre buducnost, nech nemusim za par rokov nieco pracne hladat. :wink:

Inak citat tento thread od 1. postu(november 2012) je docela zaujimave a :mrgreen:

george1
Silver Member *

Adammd napísal:
So 16 01, 2021 5:02 pm
Ked zacne predavat Grayscale, zacnem predavat aj ja, zatial pokracuju v nakupoch, tento tyzden cez 10 000BTC. Nebudem snad bojovat s miliardovymi fondami :wink:
Adammd napísal:
Ne 14 02, 2021 6:23 pm
GBTC- potvrdil si mi, ze nevies ako funguje(nemozu predavat kedy sa im zachce, cenu preto nemozu manipulovat)

Adammd, tieto tvoje dva posty, ktoré si navzájom totálne protirečia, mám odložené ja. Pretože tieto tvoje dve vety sú top perličkou celej diskusie na tomto webe.

wolf25
Gold Member **

Ja na archivnych diskusiach mam rad aj to že rovnake kecy ako čitam dnes o revolučnej technologii som čital aj počas bubliny v 2017 pred tym ako všetko padlo 90%.

A kde sme po troch rokoch ? Presun Etherea stoji 65 dolárov, Bitcoinu 15 dolarov a trvaju večnosť. Aj samotný hypemen papa Elon už nieje fanda bitcoinu lebo mu kazí jeho zelené posolstvo a dobrý mu bol len kratko po tom ako tesla potichu nakupila. Ked už nakup teslou bol verejný na jeho tweeteri o bitcoine už radsej nepadlo ani slovo aby nesral zbytočne SEC. Našiel si však dalsiu zabavku DOGE coin, ktory boostoval evidentne dopredu pripravenými tweetmi vždy ked v grafe potreboval pomocť. Sila jeho tweetov je už preč a pravdepodobne už aj sam exitol

O projektoch typu Shiba, Cumrocket, ElonSperm sa radšej nejdem ani baviť, ich nazvy len ukazuju ake velké meme tento market vlastne je

Takže ktory projekt je teda ten revolučný ktorý by sa nedokazal nahradniť pohodlnejším riešením v podobe centralizovanej databázy ? Fakt jediné čo považujem za skutočnú kryptomenu a drží si aj povodnu myšlienku je Monero, ktorý ešte len bude zažívat najvačšie boje s reguláciami

Adammd
Platinum Member ***

george1 napísal:
Št 13 05, 2021 8:36 pm
Adammd, tieto tvoje dva posty, ktoré si navzájom totálne protirečia, mám odložené ja. Pretože tieto tvoje dve vety sú top perličkou celej diskusie na tomto webe.
GBTC nemoze predavat ako sa im zachce, pretoze coiny su locknute 6 mesiacov(edit 12 mes). Po danom obdobi (niektore batche uz splnili casovy test) moze zacat predavat....a zatial predavat nezacal...takze moje dve vety su pravdive a ty opat potvrdzujes, ze nevies ako fungujhe GBTC :wink:
Ked zacne GTBC predavat, zacnem aj ja, teraz dodavam, ze mozno(teda okrem urokov, ktore menim na fiat pravidelne po pripisani na ucet)

@wolf
tak BTC sa aktualne zmenil na SoV....aj Tesla predala zatial len 10% a Musk akurat povedal, ze nebude BTC prijmat ako platby...
Cela debata ohladom energy je taka pokrytecka, skoda sa bavit co ma aku konzumpciu a aky ma co prinos...

BTC nemozno upriet jedno. Hodnotu si ako investicia stale udrzuje. A ze su prepady? Tie su vsade a nakoniec sa vzdy z toho spamatal. Podobne ako klasicky trh, ktory je tiez cyklicky.
Naposledy upravil/-a Adammd v Št 13 05, 2021 9:30 pm, upravené celkom 2 krát.

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

Binance under investigation by Justice Department & IRS, according to Bloomberg

Tá lock-up perióda na GBTC je 1 rok. Ja už to mám naštudované, lebo LTCN a BCHG skončia rovnako. GBTC a ETHE to už má za sebou.
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Adammd
Platinum Member ***

pardon, ano, jeden rok, preklep

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

JUGGLER napísal:
Št 13 05, 2021 9:19 pm
IRS = daňováci, takže tlak narastá. Rozmýšlal som, že zo strany Muska je to trapná blamáž, že akože o tej energetickej náročnosti nevedel pred 2 mesiacmi...že skôr či za tým stopnutím predajov nie je to, že ich daňováci nútia zisťovať pôvod a cenu nadobudnutia BTC za ktoré klienti začali nakupovať Tesly.

Jari
Dátum registrácie: St 28 01, 2015 7:01 pm

Príspevok od používateľa Jari »

JUGGLER napísal:
Št 13 05, 2021 9:19 pm

Tá lock-up perióda na GBTC je 1 rok. Ja už to mám naštudované, lebo LTCN a BCHG skončia rovnako. GBTC a ETHE to už má za sebou.
Kedy koncu lockup na LTCN a BCHG? Myslis, ze teraz zamerne nie su akcie na short aby to vypumpovali co najvyssie?

george1
Silver Member *

adammd
Fakty sú jednoznačné. Jednoducho si zabudol, čo si písal pár dní dozadu pred tvojim druhým príspevkom.
začal si ma titulkovať slovami:
dojmológ,demagóg,nevedomosť atď., vraj neviem ako funguje Grayscale, že nemôžu predávať btc ako chcú (pričom ja som vysvetlil, že Grayscale kupuje btc podľa nákupov podielov investorov GBTC v pomere 1 podiel GBTC sa rovná približne 0,0001 BTC (presnejšie 0,00094789).
Adammd napísal:
So 16 01, 2021 5:02 pm
Ked zacne predavat Grayscale, zacnem predavat aj ja, zatial pokracuju v nakupoch, tento tyzden cez 10 000BTC. Nebudem snad bojovat s miliardovymi fondami :wink:
Adammd napísal:
Ne 14 02, 2021 6:23 pm
GBTC- potvrdil si mi, ze nevies ako funguje(nemozu predavat kedy sa im zachce, cenu preto nemozu manipulovat)

Evidentne si zabudol čo si popísal pár dní dozadu pred druhým tvojim postom.

To že si nevedel ako funguje Grayscale (a preto si napísal slová " ked zacne predávať Grayscale"), je jedna vec, nikto učený z neba nespadol,všetci sa učíme.
Iné je tvoja absolútne nulová sebareflexia.
Najprv napíšeš = " Keď začne predávať Grayscale" a o pár dní sa navážaš do druhého diskutujúceho že nevie ako funguje Grayscale so slovami "Grayscale nemozu predavat kedy sa im zachce" ,, evidentne :
1. - si nevedel ako Grayscale funguje
2. - neuvedomil si, že v histórii diskusie si pár dní dozadu napísal niečo úplne iné.
Adammd, z diskusie už ťa poznám, ako píšeš. Ale chcieť odškriepiť/prekrútiť vlastné slová čo si napísal a ktoré sú copy tvojich vlastných slov, to je daľší level, ktorý som u žiadneho diskutujúceho nevidel. A nielen na tomto fóre, nepamätám si žiadne iné fórum, kde by diskutujúci prekrúcal copy vlastných slov. To sa totiž už prekrútiť nedá, nakoľko sú k dispozícii ptrsc. Začal si ma predtým nazývať posmešnými prívlastkami za tvrdenie, ktoré si pritom použil ty sám..
Niekedy mlčať je zlato.

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

Jari napísal:
Št 13 05, 2021 9:39 pm
Kedy koncu lockup na LTCN a BCHG? Myslis, ze teraz zamerne nie su akcie na short aby to vypumpovali co najvyssie?
Lockup končí u každého zvlášť, 1 rok odvtedy, čo kúpil podiely fondu za NAV cenu. Investor vlastne kúpi LTC pre fond, aj poplatok zaplatí v LTC a dostane za to podiely = shares ( akcie ). Tie sú restricted na 1 rok, čiže až po uplynutí 1 roka ich dostane na účet brokera, kde ich môže predať na OTC trhu.

Situácia je teraz katastrofálna. Je vydaných viac ako 16 miliónov shares, ale verejne sa trejduje len 120 tisíc. A tí, ktorí čakajú na koniec lockoutu si môžu dovoliť skvízovať shorterov. Aby sa nestalo to, čo na GME, tak shorting je zastavený. Ono ked máš kúpených dajme tomu 10 000 shares po 10 USD a teraz je cena 300..tak si milionár a môžeš si robiť čo chceš...môžeš pumpovať hore, alebo shortnúť ..vždy je to istý zisk.

Kým sa nedostane na verejnosť viac akcií, tak prémia neochabne. Najprv sa dostanú z lockoutu desiatky a státisíce shares, na jeseň to už budú milióny.
Konzultoval som to s expertom a on vravel, že ETF fungujú na tom istom princípe, ale bez lockoutu. Čiže akonáhle sa trhová cena posunie vyššie, kupuje sa za NAV a predáva za trhovú cenu, čím sa vykonáva arbitráž. No Grayscale je trust na OTC trhu, tak oni si dali podmienku že shares idú na sekundárny trh až o 1 rok.

Zaujímavé pre mňa je, že je tam určitý edge v predvídaní toho kedy a kolko akcií príde na trh. Aby to však nebolo lahké, tak pri extrémne nízkom počte akcií na trhu kedykoľvek hrozí manipulácia cez nákup, skvízovanie, ale aj pri raste podkladu. Napr. LTCN je 10 x predražený, ale bol v istom momente predražený aj 60 x. Do extrému doženú skvíz zrejme brokeri,ktorí nemilosrdne zatvárajú pozície, aby nevznikla strata na účte viac ako -100%.

Ono sú to pomerne isté, ale velmi nebezpečné špekulácie. Treba ich robiť s obrovskou rezervou kapitálu. Pretože ked je niečo predražené 100% (a viem, že to raz nebude predražené ) je to reálny edge, ale zároveň podstupujem riziko, že to môže byť predražené aj 1000%, alebo 5000% !

george1
Silver Member *

JUGGLER napísal:
Pi 14 05, 2021 12:08 am
Kým sa nedostane na verejnosť viac akcií, tak prémia neochabne.
LTCN v pomere k reálnej cene LTC má obrovskú prémiu. V minulosti aj niekoľko tisic,teraz je tento pomer nižší, ale stále obrovský. V prepočte aktuálnych cien sú rozdiely jednoducho obrovské. Článok o ziskoch tvorených rozdielom je tu:
https://seekingalpha.com/article/442089 ... money-tree
Santos, autor článku si myslí, že aktuálna situácia povedie k stratám kupujúcich LTCN na trhu.
Jeho úvaha - nemá zmysel držať akcie LTCN, ak ich cena je desať násobok hodnoty LTC. Ako sa túto situáciu vidíš ty z pohľadu tradera a ročnej doby držania ltcn? Mne logicky vyplýva možnosť ziskov arbitráže cez predaj nakrátko inde, ale určite je tu zádrhel. Ako to vidíš ty ak si to študoval viac, myslíš že horúce hlavy kludne môžu predražiť ako si písal aj na x- tisíc % predtým ako príde k znormálneniu? K tvojmu rozhodnutiu shortovat ltc prispela aj táto situácia s LTCN ?

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

george1 napísal:
Pi 14 05, 2021 12:59 am
Ako sa túto situáciu vidíš ty z pohľadu tradera a ročnej doby držania ltcn? Mne logicky vyplýva možnosť ziskov arbitráže cez predaj nakrátko inde, ale určite je tu zádrhel. Ako to vidíš ty ak si to študoval viac, myslíš že horúce hlavy kludne môžu predražiť ako si písal aj na x- tisíc % predtým ako príde k znormálneniu? K tvojmu rozhodnutiu shortovat ltc prispela aj táto situácia s LTCN ?
Ako som písal. Tzv. public float je velmi nízky a to je niečo čo sme videli na GME. Nedá sa robiť predaj nakrátko, zastavili to. Ja som uviazol v shorte v situácii ked je na trhu 120 tisíc akcií, pričom cez 16 miliónov je locknutých. Arbitráž môžem urobiť len tak, že proti shortu otvorím long na rovnakom fonde za NAV. To je možné, taký fond existuje v EU a dá sa obchodovať v USD i v EUR (LITE). Lenže kým je je na trhu extrémne málo LTCN akcií, ich cena môže ísť hore bez obmedzenia...nemá ich kto predávať..likvidita je príliš nizka...napr. teraz za pol dňa sa zobchodovalo len 2500 akcií. Kým na normálnej burze sa mení cena po predaji 1 lotu ( 100ks )..na OTC aj po predaji 1 ks...takže tí, čo majú akcie na ,,ceste,, môžu hrať svoje hry. Majú záujem držať cenu hore..tlačiť cenu hore a shortnúť každú jednu akciu vo svoj prospech. Dokážu tlačiť prémiu hore neúmerne k cene podkladu. Napr.dnes je LTC +7% ale LTCN +21%. A to je to riziko prirovnateľné k akcii GME. Ked prídu na trh odlockované akcie, začne predajný tlak. Ked ich bude pribúdať po státisícoch, cenu už neudrží nikto. Kupovať budú len ľudia, ktorí tomu nerozumejú a žijú v tragickom omyle, že cena LTCN kopíruje cenu LTC. Tí sa velmi rýchlo zlomia. Ked koncom leta budú na trhu milióny akcií, cena klesne ku NAV..dokonca aj pod NAV ako vidíme u GBTC. Je to preto, že pred rokom boli crypto velmi nízko, takže sa im oplatí vyberať zisky aj pod NAV , ak teda nechcú riskovať pád BTC.

george1
Silver Member *

re Juggler
Mňa napadla možnosť shortu, ale ako som napísal je v tom nejaký zádrhel. A podľa toho čo píšeš aj je. OTC trh má menšiu likviditu, riziko veľké. Som zvedavý, ako sa vyvinie situácia keď sa otvorí predaj ltcn

wolf25
Gold Member **

Elon sa pomiatol a zrazu je cely bitcoin jeden velky nezmysel :D Celkom pekne naklada všetkým naokolo ako by mal vypité a crypto twitter nebol takýto nasratý ani v 2020 ked bol bitcoin na 3k :D

george1
Silver Member *

wolf25 napísal:
Ne 16 05, 2021 9:50 pm
Elon sa pomiatol a zrazu je cely bitcoin jeden velky nezmysel :D Celkom pekne naklada všetkým naokolo ako by mal vypité a crypto twitter nebol takýto nasratý ani v 2020 ked bol bitcoin na 3k :D
Elon sa nepomiatol :-) Elon Musk je iba jeden megašpekulant..Elonova Tesla hlavný príjem má z predaja emisných povoleniek iným. Bidenova vláda ohlásila štedré dotácie na ekológiu, Musk dostal info, ak neprestane špekulovať s bitcoinom (ktorý žerie viac energie než celá Argentína), tak nebudú pre neho kladne posúdené dotácie z programu na obnovu obnoviteľných zdrojov.
https://www.kurzy.cz/zpravy/593097-proc ... m-zdrojum/
Tieto kredity pre Muskovu Teslu budú mať hodnotu miliárd USD. Musk následne ukázal na čo mu slúži krypto/bitcoin a aký je jeho skutočný vzťah ku krypto menám : všetky jeho tweety sú iba mediálne manipulácie, ktoré mu slúžia na jeho zisk. Stačí aby sa objavila hrozba straty štedrých dotácií pre Teslu - a Musk zo dňa na deň otočí svoje vyjadrenia ohľadom bitcoinu. Inak povedané, Musk je prezliekač kabátov podľa profitu.
Nepochybujem, že Musk neprestane s vyhláseniami ohľadom nejakej krypto meny X - môže to byť dogecoin či iný -coin a bude bez rizika zarábať. Keďže vidí ,že môže ovplyvňovať nákup/predaj hocijakej krypto meny. (na krypto burzách si môže robiť čo chce, stačí ak napíše jednu vetu a krypto ovce budú nakupovať/predávať ako on chce,,). Táto prax pre špekulanta Muska nie je nič nové, v minulosti bol už vyšetrovaný od SEC, keď sa pokúsil zavádzajúcimi vyhláseniami o firme Tesla primäť investorov k tomu čo chcel.
Pre Muska jednoducho je bližšia košela ako kabát, v Číne má Tesla problémy, v európe VW začal silne zbrojiť a zvyšovať predaje elektr.áut. A ani ďaľšie svetové automobilky nespia. Pre Muska je preto mimoriadne dôležitý kšeft s emisnými povolenkami a ekologickými dotáciami.
Musk svojou otočkou voči bitcoinu súčasne ukázal čo si o bitcoine myslí a aký je vzťah Muska ku kryptomenám - je to pre neho iba kšeft.
Toto si samozrejme uvedomilo veľa investorov do bitcoinu, preto prišli výpredaje na krypto a bitcoine.
Osobne si ale myslím, že veľa krypto ovečiek na ošklbanie ešte čaká, celý krypto trh je totižto mimoriadne vhodný na manipulácie, aké predvádza Musk.
Kto chce, nech investuje do krypto, Musk ale všetkým jasne ukázal, čo pre neho znamenajú krypto meny. Okrem Muska sú aj ďaľší silní hráči, ktorí masírujú investorov do krypto mien, celý krypto market je príliš lákavé sústo pre špekulantov typu Musk, než aby prestali špekulovať. Legislatíva ich zatiaľ nejako nepostihuje, a je x ďaľších, čo chcú takisto si utrhnúť svoj kšeft.
Musk ale dal celému krypto trhu poriadny kopanec, ked na bitcoine povedal: cisár je nahý

Napísať odpoveď

Návrat na "Alternatívne investície, umenie, starožitnosti, mince, fyzické komodity"