Bitcoin ฿

Zberateľstvo a investovanie: mince, umenie, starožitnosti, fyzicky držané komodity
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Prieskum BTC sentiment do budúcnosti MÁJ 2021

1. Raz bude stáť milión USD (ako predpovedá Jim Cramer)
2
6%
2. Raz bude stáť 500 000 USD (ako to vidí Cathie Wood - Ark Investment )
8
26%
3. Raz dosiahne 100 000 USD ( Goldmani a kopa ďalších )
8
26%
4. Bublina praskla - nový rekord už nebude, udrží sa však nad 25 000 USD
0
Žiadne hlasovania
5. Bublina praskla - nový rekord už nebude, rok skončí v pásme 10 000-25 000 USD
3
10%
6. Bublina praskla - do konca roka pôjde pod 10 000 USD
3
10%
7. Som pesimista - BTC je bezcenný a nemá budúcnosť.
7
23%

Celkom hlasov: 31

wolf25
Gold Member **
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 9:38 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

Par vtipnych tweetov

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

wolf25
Gold Member **

Počkal si iba 10 hodin kym napisal bullish tweet na supporte

Obrázok

Ultrabear Peter ale ma pravdu

Obrázok

pokus
Gold Member **
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 7:11 pm

Príspevok od používateľa pokus »

Mozno okrem par nadsencov v zaciatkoch, kazdy kupuje krypto iba ako spekulaciu a gambling. Akurat dnes je moderne to volat "investovanie".

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Príspevok od používateľa JUGGLER »

to preto ten výplach? :

China bans financial, payment institutions from cryptocurrency business..Reuters

Tú správu som kdesi čítal už včera...
Prílohy
HODL or not HODL.JPG
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Adammd
Platinum Member ***
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm

Príspevok od používateľa Adammd »

The goal of the notice, according to the statement, is to reiterate the previously announced bans on cryptocurrencies.
China Reiterates Crypto Bans From 2013 and 2017

Bitcoin is dead....again :lol:

wolf25
Gold Member **

kapitulacia.

bitcoin -35% za pol dna
najvačšie Alty -50% za hodinu

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

Za hodinu to dokáže vymazať veľa, ale YTD performance stále pekná:
Prílohy
Cryptocorrection.PNG
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

wolf25
Gold Member **

ak Tesla nepredala tak su v minuse okolo 500 mega :D :D :D :D

Adammd
Platinum Member ***

Nemal si Musk kakat do huby :lol:
Mozno by nembolo na skodu, ak by TSLA dostala taktiez zahul. A investori mu mozu podakova, egomaniakovi.
Naposledy upravil/-a Adammd v St 19 05, 2021 3:24 pm, upravené celkom 1 krát.

wolf25
Gold Member **

Neviem odkial čerpaš data JUGGLER ale realita je takato. Od 2ej rano. Dumpovat zacalo skor

Obrázok

tnk0
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 1:45 pm

Príspevok od používateľa tnk0 »

ten cinsky ban su znova fake news. ze sa do toho zapaj aj reuters je iba smutne

Adammd
Platinum Member ***

Ucel svati prostriedky.

wolf25
Gold Member **

v Marci som upozrnoval na možny začiatok distribučnej fazy nakoniec to tak predsa len bolo

Obrázok

wolf25
Gold Member **

v Aprii to spomenul aj youtuber

Obrázok

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

wolf25 napísal:
St 19 05, 2021 3:26 pm
v Marci som upozrnoval na možny začiatok distribučnej fazy nakoniec to tak predsa len bolo
Nevieš tú istú analýzu pozrieť na AMD? Budeš u mňa frajer ked predpovieš rachot ku 60. Ušiel by som :wink:

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Guru Member ****
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

wolf25
Gold Member **

JUGGLER napísal:
St 19 05, 2021 3:59 pm
Nevieš tú istú analýzu pozrieť na AMD? Budeš u mňa frajer ked predpovieš rachot ku 60. Ušiel by som :wink:
Akcie sa trejduju trochu inak, v nich zohrava fundament o dosť vačšiu ulohu ako v crypte. Ale v podstate ano, maš rovnaku distribuciu aj na AMD. Nedovolím si však radit či predat alebo nie. Len postnem graf a urob si nazor sam. Podla mna to po 60tke kričí ale nieje to take čiste ako by som chcel aby to bolo

Obrázok

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

Súhlas. Keby to bola mena, alebo komodita, tak sa toho grafu bojím. Mnohí komentujú ako head and shoulders...tam však k dokonalosti chýba ešte jeden výťah k cene 90. Ako starý fundamentalista dávam väčšiu váhu tomu, že táto distribúcia je zdravou konsolidáciou pred ďalším pohybom hore.
Ale človek nikdy nevie, lebo trhy sú velmi vysoko. Aj ked oslavujeme koniec krízy, ceny akcií vyzerajú ako konjuktúra. Tá podľa mňa nie je ani zďaleka istá...kľudne sa to môže zvrtnúť do stagnácie, alebo ďalšej krízy.

wolf25
Gold Member **

Ono aj prepad spať na 60 je uplne v poriadku pre buduci rast. Neviem ake maš entry ale ked to padlo na 70 bral by som vtedy casť profitu na 84 (zelena) ale teraz je už asi pozde. Ak sa to vyšpla spať tak je pravdepobonost že to znova pojde otestovat 94 hranicu.

A čo sa týka krízy tak ja taky optimista niesom a myslím že ta tvrdá finančná nás ešte len čaká. Pred rokom to umelo odvrátili ale ked sa pozriem okolo seba čo raz viac mam pocit že sme nakonci bubliny ( bitcoinom hybu rovnaké skupiny ako tradičnými trhmi a ten si pekne pripravili na downtrend). SPX taktiež očakavam prepad minimalne na 3990.

Osobne by som asi akcie nikdy neshortoval, nemam skusenosti s akciovým trhom ale tam podla mna netreba ani špekulovat a je tam jasná " buy the fucking dip " strategia. Samozrejme aj to treba rozhodit inteligentne a vediet managovat pripadnu poziciou. Dáta z corona dumpu možu byt nápomocné lebo dumpy a pumpy sa zahrajú takmer vždy identicky, preto by som strategiu skladal presne tak aby ma zopakované vysypanie vobec neznervoznilo

Adammd
Platinum Member ***

wolf25 napísal:
St 19 05, 2021 3:26 pm
Pri akej hodnote BTC sa potvrdi, ze to tak nebolo? Resp. na aku hodnotu musi klesnut, aby to bolo definitivne potvrdene? Nechce sa mi Wyckoff studovat.

wolf25
Gold Member **

Ono sa to už viac menej potvrdilo a pattern je validný lebo od spodnej hrany sme prepadli 35%. To čo sa bude diat dalej zaleží od reakcí na retest spodnej hrany na 44.8k, ak tam budu odmietnutia pokračujeme v downtrende, kludne na nove low pod 28k. Tam by mohla zasa začať akumlačná fáza na mesiac/dva a nasledne další run hore, lebo hype na krypto tu stale je, ludia IRL zarobia peniaze ktore tam zasa raz radi natlačia s vidninou rychleho zbohatnutia

tnk0

mozem doporucit tohoto typka na youtube. O tomto patterne hovoril uz od oktobra 2020 a novy ath ocakava o niekolko mesiacov
https://www.youtube.com/watch?v=-Bq1LX4fzuQ

Adammd
Platinum Member ***

Lebo len tak zbezne som pozrel a zdalo sa mi, ze tam chyba E faza, tzn cena niekde pod 30k

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

China's Liu He reiterates stance, "crack down on bitcoin" coming; wants to prevent, control financial risks, maintain a steady yuan exchange rate

Tu je dnešné čínske vládne nariadenie...akurát po čínsky : http://www.gov.cn/guowuyuan/2021-05/21/ ... 610192.htm

Adammd
Platinum Member ***

ban2.png
ban.png

Adammd
Platinum Member ***

Taka statisticka perlicka. Pred 2 dnami pri tom velkom poklese, nasledoval najvacsi inflow USD stablecoinov v historii na burzy a nasledne trasfer cca 20 000BTC prec z burz behom 15min. Niekto spraktizoval BFD :-)
inflow.jpg
outflow.jpg

cryptotrader
Silver Member *
Dátum registrácie: St 03 01, 2018 12:27 pm

Príspevok od používateľa cryptotrader »

cryptotrader napísal:
St 14 04, 2021 4:22 pm
Len taka zaujimavost dnes hItol signal, ktory stanovil v minulosti vsetky TOPy bull runov bitcoinu.
https://www.lookintobitcoin.com/charts/ ... indicator/
Ja moc na technicku analuzu neverim, podobny signal Golden ratio multiplier, ktory tiez stanovuje vsetky ATH napriklad aktualne moc nevychadza.
Vsetci ste predali pri 64tisicoch ako "ja"?

Adammd
Platinum Member ***

Keby to bolo také jednoduché, tak vlastne ten pi indikátor nemôže platiť :D
Uvidí sa,či sa v budúcnosti potvrdí (zatiaľ štatisticky nevalidný),stavil by som sa, že nie :wink:

Inak cca 1 mld USDT bolo dnes presunutých z ázijských búrz (okex, Huobi) na Binance....

Adammd
Platinum Member ***

Trochu statistickych dat z min. tyzdna...

The Week On-Chain (Week 21, 2021)

Inak za posledne 3 dni bolo "natlacenych" novych 9mld stablecoinov, 3mld USDT a 6mld USDC, dominancia tetheru pomaly klesa, USDC, ktory je vo vseobecnosti povazovany za viac legit je na vzostupe(asi aj vdaka VISA---old news: Visa Inc said on Monday it will allow the use of the cryptocurrency USD Coin to settle transactions on its payment network, the latest sign of growing acceptance of digital currencies by the mainstream financial industry.)

Adammd
Platinum Member ***

Bitcoin is now considered an investable asset. It has its own idiosyncratic risk, partly because it’s still relatively new and going through an adoption phase," said Mathew McDermott, Goldman Sachs' global head of digital assets

But clients and beyond are largely treating it as a new asset class, which is notable—it’s not often that we get to witness the emergence of a new asset class.
Bitcoin is officially a new asset class: Goldman Sachs

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

Nahodil som hlasovanie. Som zvedavý, či sme 2 zhruba rovnaké tábory ako plus/mínus, alebo či je väčšina BTC-pozitívna.. :beer:

jogo
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm

Príspevok od používateľa jogo »

Ako môžu štáty, (ak budú chcieť), zaútočiť na Bitcoin. Podľa tohto článku by to stálo v roku 2019 tak 2mld USD.
https://www.alza.sk/ako-funguje-tazba-bitcoinu
Ako náročné je zaútočiť na bitcoin?
Teraz si ukážeme niekoľko čísel, aby sme získali predstavu o tom, ako to vlastne vyzerá. Najprv musíte vedieť, že základnou jednotkou na výpočet ťažby bitcoinu je 1 hash. Pre názorný príklad budeme mať high-end notebook (na hranie hier), ktorý dosahuje asi 20 Mh/s (tj. 20 miliónov hash za sekundu). V dobe písania (október 2019) je celkový ťažobný výkon bitcoinovej siete približne 100 Exahash/s (1018 h/s), čo znamená, že útočník by musel kontrolovať aspoň 50 Eh/s ťažobného výkonu, aby bol úspešný a dokázal ovládať bitcoinový blockchain. Predstavme si, že by sme mohli mať neobmedzený počet high-end notebookov s 20 Mh/s. Na produkciu 50 EH/s by sme potrebovali 2,5 bilióna takýchto notebookov.
Ak predpokladáme, že útočník používa najbežnejšie ťažobné zariadenia na trhu, ktoré poskytujú asi 14 Terahash/s ťažobného výkonu pri spotrebe ~ 1 370 wattov, potom by potreboval viac ako 3,57 milióna zariadení na vlastnenie 50 % celkového ťažobného výkonu.

Pokiaľ ide o náklady, spotreboval by asi 5 miliárd wattov na prevádzku všetkých zariadení, čo by znamenalo 5 miliónov kWh na 1 hodinu útoku. Za predpokladu, že majú prístup k takému množstvu energie za relatívne lacnú cenu 0,10 €/kWh, náklady na realizáciu takéhoto útoku by boli približne 450 tisíc € na hodinu alebo 10,8 miliónov € za celý deň. Možno ešte zásadnejšie je, že počiatočné náklady na nákup 3,57 milióna ťažiacich zariadení (približne 400 € za kus) by boli 1,43 miliardy €. A sú tu ešte ďalšie náklady ako napájacie zdroje počítačov, distribúcia elektriny do zariadenia, nehovoriac o nákladoch za prenájom alebo nákup priestorov, kde sú všetky zariadenia umiestnené.
To je presne dôvod, prečo je Proof of Work tak dôležitý. Predtým boli meny kryté zlatom, dnes majú meny v pozadí politické mandáty. Bitcoin je podporovaný fyzickou spotrebou energie, tým je zaistená jeho bezpečnosť.

Nakoniec by som mal spomenúť, že motivácia na pokus o útok, ako je ten, ktorý sme ilustrovali vyššie, prakticky neexistuje. V momente útoku by pravdepodobne hodnota Bitcoinu začala veľmi strmo klesať, čo by veľmi sťažilo možnosť spätného získania investície do útoku. Jediným možným kandidátom na útok na Bitcoin sú momentálne štáty (napr. Čína, USA atď.). Tým by sa zbavili konkurencie pre svoje fiatové meny.
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.

Adammd
Platinum Member ***

A teraz si zober, že 51% atak nie je možné zrealizovať ihneď, náhle zapojením zariadení do siete. A ak áno, zrealizuje sa fork a pokračuje sa ďalej a tebe zostanú notebooky na ktorých si môžeš ďalej ťažiť fakecoiny s nulovou hodnotou a investícia je v prdeli :D

cryptotrader
Silver Member *
Dátum registrácie: St 03 01, 2018 12:27 pm

Príspevok od používateľa cryptotrader »

V tom clanku chyba ale jedna zasadna - druha zlozka utoku. To ze ovladnes velku cast siete este stale nic neznamena. Stale musis tazit VALIDNE bloky, Ak by si do blokov vkladal nezmysli (transakcie musia byt v blokoch podpisane privatnymi klucmi majitelmi penazieniek) tak ta ostatne nody nebudu akceptovat a v podstatne nastane fork a vytvoris si bitcoin2, co uz nebude vlastne bitcoin. Jedine, ze by si minoval prazdne bloky bez transakcii. To moze byt utok, ktory by mohol robit stat.

Ako vies z utokov nieco ziskat okrem taziarskych poplatkov + odmeny za blok? je to taka vec, ze spravis double spend. Teda VLASTNE bitcoiny posles niekomu, ten niekto ti da peniaze, ale ty zacnes tazit napriklad o jeden blok pozadu kde nie je este tvoja transakcia, vytazis rychlo dalsich X blokov, ostatne nody zisitia, ze najdlhsi chain je zrazu tvoj a prepnu sa na teba. Preto burzy akceptuju pripisanie prostriedkov az po X blokoch. Utocnik by musel za sebou vytazit tych X blokov aby sa mu utok podaril. Co je naozaj velmi narocne. Pri ovladnitui 50% vykonu sa pravdepodobnost, ze vytazis po sebe X blokov rapidne znizuje s vacsim X.

Takto je vlastne chraneny Proof of Work blockchain - ekonomickou strankou utoku. Utok je realne popisany, hocikto ho moze uskutocnist, Ale ekonomicky sa neoplati.

Rokosák
Guru Member ****
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ešte by som pridal možnosť: Bitcoinu ani trhu Bitcoinu nerozumiem, takže a o budúcu cenu sa nestarám.

Niečo ako Buffett v minulosti o technologických firmách.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.

wolf25
Gold Member **

Snažiť sa cenu predikovat na roky dopredu je nezmysel pretože je v krypte kopec premených ktoré zvrátia fungovanie a existenciu celeho krypta

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

wolf25 napísal:
St 26 05, 2021 2:20 pm
Snažiť sa cenu predikovat na roky dopredu je nezmysel pretože je v krypte kopec premenných ktoré zvrátia fungovanie a existenciu celeho krypta
Áno je to tak. Preto v tradingu hrajeme na to, čo sa bude diať krátkodobo. K tomu máme najviac informácii. Pekne to vyjadril Rado s tou búrkou: radšej stavím na búrku, ked je obloha zatiahnutá ako predikovať počasie o týždeň, o mesiac.

Nečudujem sa Cramerovi, že predikuje cenu 1 milión. 20 rokov robí šou v CNBC, dokáže strhnúť davy. Davy mu tlieskajú.
Jeho tipy však zlyhávajú. Dlhodobo nedokáže prekonať ani SP500.

Divím sa však Cathie Wood. Myslel som, že dievča má talent. Nuž, teraz o nej dosť pochybujem.
Nedávno povedala, že Tesla bude do 4 rokov na cene 3000 USD. Nemyslím si, ale tomu by som sa nedivil: Tesla je revolučná technológia a udržiava si náskok. Je možné, že dokáže to, čo AAPL a cena akcie sa vždy môže dvíhať hore cez buybacky a splity.

Lenže to nie je prípad BTC. Technológia sa chytila, ale nie je unikátna, monopolná... Dá sa velmi ľahko napodobniť. Pomaly si to predstavujem tak, že ked sa stretnú dvaja programátori, jeden druhého sa spýta...máš už svoju cryptomenu ? Je to proste len ošiaľ, MÁNIA.

Ľudia neustále spomínajú decentralizáciu a že je BTC niečo, na čo nedosiahne štátna moc.

Fajn. Ale aký úžitok máme z toho, aby sme boli motivovaní platiť za to stále viac a viac?
Ja som pred rokmi veril, že sa možno naplní to, že to bude anonymné, nezdaniteľné, nekontrolovateľné, rýchle a bez poplatkov.
Nič z toho už neexistuje...Naopak. Som presvedčený, že keby som teraz menil BTC za cash, pozerali by na mňa ako na zločinca...musel by som sa vyviňovať odkiaľ to mám, za akú cenu som to kúpil atd...a následne aj tak odovzdať 1/3 štátu.

Čiže ako mena pre mňa BTC nemá žiadny význam.Jedine ako špekulácia na ktorej by som zarobil. Čo zarobil? FIAT menu. Tú blbú centralizovanú bezpečnú menu za ktorú mi ručí štát ( a garantuje aspoň do výšky 100K ), ktorej kurz je pevný ako oceľ a jediné čo mi hrozí je malé % inflácie ?

Infláciou sa tu straší, ale za posledných 10 rokov bola vždy na historických minimách. Odkedy máme EURO, nikdy sme nemali takú stabilnú a bezpečnú menu.

To je fakt. Nenahovárajme si, že nie. Celý život som obdivoval tvrdé meny ako americký dolár, nemecká marka, britská libra a švajčiarsky frank.
A teraz čo počúvam. Všetko sa rúti do záhuby. Dolár, Euro, hyperinflácia....OK. Ale ktorý hlupák drží cash v banke na nulový úrok a bojí sa inflácie, alebo devalvácie? Ja nie. Akýkolvek cash by som mal, stále by bol zainvestovaný: v nehnutelnostiach, v akciách, v zlate atď. Tak načo je mi mena?
Na to aby som mohol platiť za tovar a služby. Preto ju potrebujem STABILNÚ, BEZPEČNÚ a GARANTOVANÚ ŠTÁTOM. Ked ma okradnú v platobnom styku, peniaze mi vráti VISA,alebo banka. Ked banka v ktorej mám účet skrachuje, štát mi garantuje vklad do 100 000 €.

Tak poďme k BTC.

Platobný styk: NULA ( pomalé, drahé, iba u niektorích obchodníkovza tučný poplatok a ešte bude treba vyplnať formuláre o pôvode )
Stabilita: NULA (riziko straty je obrovské )
Bezpečnosť: NULA ( nepíšte mi prosím o bezpečnosti na USB kľúči...tá je rovnaká ako u slivovice, čo som zakopal na záhrade ).
Garancia: NULA (sťažujte sa na lampárni ked vás okradnú )
Praktičnosť: žiadna. V živote som peniaze nestratil. 20% BTC je stratených, lebo majitelia zabudli alebo stratili heslá. Kolko % už okradli?

HODNOTA. Múdry Buffett to skvele vyjadril. Celá hodnota BTC je postavená na nádeji, že keď si BTC obstarám dnes, tak v budúcnosti nájdem ľudí ktorí mi za neho zaplatia viac.

A práve s tom je zakompované to, čo chcel Buffett vyjadriť. Cenu robia ľudia...Cena nie je postavená na ničom inom ako na ochote ľudí platiť stále viac a viac (za niečo, čo je stále rovnaké).

Je zaujímavé, že sa tu operuje nejakým proof of work...proof of safety...ale stále sa tým bavíme o bezpečnosti, ktorá ani zďaleka nedosahuje bezpečnosť FIAT meny . Mňa fascinuje to, že kopa ľudí s finančného priemyslu nepochopila princíp tvorby ceny...dopyt a ponuku...Myslia si, že cena bude donekonečna rásť a nehľadajú proof of Ponzi a proof of Value. Ja som si myslel, že každý kto pochopil princíp rastu ceny akcií (dopyt, lebo sa vytvára hodnota ) a princíp rastu cien komodít ( dopyt-ponuka ) pochopil aj to, že cena bez rastu hodnoty nemôže rásť vysoko ani donekonečna.

Darmo kopa skalopevne presvedčených ľudí kúpi a budú držať a držať a držať ( nekonečný HODL ). Nato aby cena išla hore musia prichádzať KUPCI a noví KUPCI a noví KUPCI a platiť stále VIAC a VIAC....inými slovami pokrývať výnosy všetkých predošlých kupcov a svoje vlastné, pričom sa žiadna nová hodnota nebude vytvárať. A to je princíp Ponzi. Proof of Ponzi pri BTC raz príde a dostane sa do učebníc...

tnk0

bez ohladu na vsetky argumenty na ktore by som reagoval ma zaujima iba jeden point ohladom bezpecnosti hardwarovych penazeniek. Preco ich prirovnavas k flaske slivovici? co je podla teba ich slabina? fakt ma to zaujima pretoze ja ich beriem ako velmi elegantne a z pohladu bezpecnosti velmi silne riesenie

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

Je to len výmena názorov. Každý má právo na ten svoj. Svet je krásny tým, že kolko je ľudí, toľko je názorov.

Dobre zakopaná slivovica je pre mňa symbolom bezpečného uskladnenia. Od detských čias si lámem hlavu kde je najbezpečnejšie miesto na ukrytie pokladu. Ľudia voľakedy riešili také veci. Nehnuteľnosť môže zhorieť, takže ani zamurovaný USB kľúč nemusí byť v bezpečí. Treba zistiť akú teplotu znesie a či taký obhorený kľúč stále funguje. Nuž donedávna som si myslel, že bezpečnostná schránka v banke je dobré riešenie, ale už poslanci navrhujú register bankových účtov + bezpečnostných schránok.

Čokoľvek robím na počítači, stále si uvedomujem, že bezpečnosť digitálnych informácii je nulová. Nerobím si ilúzie, že to tak nie je. Preto v garancii bezpečnosti za niečo, čo sa dá ukradnúť, alebo spreneveriť sa radšej než na seba spoľahnem na štát, na banku, na brokera. Proste na inštitúcie ktoré ma chránia ako spotrebiteľa. Poistená nehnuteľnosť ( ochrana majetku ), štátom garantovaný bankový účet a zákonná ochrana u brokera do 100 tisíc €. Aspoň niečo. V tom nechcem byť decentralizovaný. Stačí jedna flaša slivovice o ktorej nikto nevie :wink:

Je to môj súkromný názor, ale vlastniť digitálny majetok nikým negarantovaný a nechránený, to je pre mňa NOČNÁ MORA.

P.S. Ináč , pre obrovský počet ľudí je to problém. Preto vznikajú cryptofondy a Grayscale GBTC na Pink Sheete už má denný objem 10 mil.akcií.
Je to ale iba jedna premenná, pretože už netreba hardvérovú peňaženku. BTC kúpiš cez GBTC, teraz dokonca o 20% lacnejšie.

Rokosák
Guru Member ****
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm

Príspevok od používateľa Rokosák »

JUGGLER napísal:
Št 27 05, 2021 1:15 am
Od detských čias si lámem hlavu kde je najbezpečnejšie miesto na ukrytie pokladu.
Zakop poklad do zeme, ale nie na mieste na ktoré vidíš z obývačky a keď sa zlodej pýta kde máš poklad zakopaný, nedívaj sa tým smerom aj keď je miesto priamo neviditeľné.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.

Napísať odpoveď

Návrat na "Alternatívne investície, umenie, starožitnosti, mince, fyzické komodity"