Bitcoin ฿

Zberateľstvo a investovanie: mince, umenie, starožitnosti, fyzicky držané komodity
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Prieskum BTC sentiment do budúcnosti MÁJ 2021

1. Raz bude stáť milión USD (ako predpovedá Jim Cramer)
6
12%
2. Raz bude stáť 500 000 USD (ako to vidí Cathie Wood - Ark Investment )
10
20%
3. Raz dosiahne 100 000 USD ( Goldmani a kopa ďalších )
12
24%
4. Bublina praskla - nový rekord už nebude, udrží sa však nad 25 000 USD
0
Žiadne hlasovania
5. Bublina praskla - nový rekord už nebude, rok skončí v pásme 10 000-25 000 USD
5
10%
6. Bublina praskla - do konca roka pôjde pod 10 000 USD
5
10%
7. Som pesimista - BTC je bezcenný a nemá budúcnosť.
13
25%

Celkom hlasov: 51

Alojz
Dátum registrácie: Ut 02 11, 2021 8:51 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Alojz »

jogo napísal:
Po 10 01, 2022 5:58 pm
Nevyznám sa moc v crypto, tak mi každý hovorí polopravdy a ohuruje ma. :) Ale známy ťažil altcoiny v 2017 roku a na moje namietky, že po poklese ceny nepokryje ani náklady, ma presviedčal, že sa to mu bude oplatiť, aj keď cena crypto akokoľvek poklesne a odvolával sa na ten algoritmus, o ktorom píšete. Ale čas ukázal pravdu...v 2018 roku ťažbu crypto zastavil, lebo mu nepokryla náklady ani na elektrinu. Teraz znova ťaží, keď crypto narástlo.

Ak náklady na ťažbu Bitcoinu poklesnú, tak fair cena Bitcoinu, podľa mojej teórie, poklesne ešte viac, lebo stále bude nad nákladmi na ťažbu.
Uprimne, presne neviem ani ja ako to funguje a nechcem ohurovat. Nechcel som ani zavadzat. Ja som to skumal ked bitcoin isiel z 10k nad 30 az k 50k. Vtedy som evidoval informaciu, ze tazba jedneho coinu stoji okolo 5k. Tak mi to davalo velky zmysel hlavne ked to stuplo. Potom som zacal o tom nieco citat a jak cena isla hore aj info o cene za tazbu isla hore. Tam som sa dozvedel o tom mechanizme. On zjavne nie je 100% a niekedy sa oplati tazit viac niekedy menej a altcoiny sa tazia este inak. Niektore sa daju dobre na grafikach ine nie.
Napriklad podla tohto grafu, cena teraz isla dolu ale narocnost nie
https://www.blockchain.com/charts/difficulty
asi to ma svoje zakonitosti.

Po rychlom prejdeni netu sa narocnost upravuje raz za 2 tyzdne.

jogo
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm

Príspevok od používateľa jogo »

Pozerám tu anketu hore...tak my sme teda "odborníci" na Bitcoin.:D Ani jeden hlas pre pásmo, kde Bitcoin skončil na konci roka. :D
Mame ale poľahčujúcu okolnosť, Bitcoin dosiahol po máji 2021 nové ATH. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným
účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
-Pravda je dcérou času.

Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Platinum Member ***
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Keby nebol vyvoj vo svete aky je a institucie nevytiahli par miliard.. bol by este mini-bull run :D inak samozrejme plati ze je x lepsich cryptomiena ako BTC - ethereum a na nom postavene krypto projekty.

nesta
Dátum registrácie: Pi 17 09, 2021 12:09 pm

Príspevok od používateľa nesta »

Presne ako spomina Alojz, kazde 2 tyzdne sa prehodnocuje narocnost tazby, pricom cielom je tazit 1 blok/10 minut. Ak sa zvysi vypoctova sila(pridaju sa viaceri taziari napr v dosledku vyssej ceny BTC, cim sa stane tazba profitabilnejsia), tak sa prisposobi vypoctova narocnost tazenia blokov aby sa tazba dostala znova na rychlost tazby 1 blok/10 minut.

iceberg8
Guru Member ****
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Hm, takze idealne by bolo, ak by nikto netazil, len ja :) A za 10 minut niekto iny,, atd.. rok ma 52560 blokov.. ale taziarov je asi viac, to by potom neslo..
Odoslané z počítača

Alojz
Dátum registrácie: Ut 02 11, 2021 8:51 pm

Príspevok od používateľa Alojz »

Plus ked sa vsetok bitcoin vytazi, potom ako budeme urcovat fair cenu?

Potom by sa dalo este na zaklade poplatkov ktore sa vyzbierali za transakcie. Dnes je vlastne odmena vytazeny bitcoin, vsakze.

Ono cely bitcoin je trosku zalozeny na vode. Takisto je ale dolar. V podstate je to kus papiera alebo elektronicky zapis a vytvorili sme okolo toho systemy s ktorymi fungujeme a v ktore verime. A verime, ze za 1 dolar dostaneme jeden hambac v mekaci. Aspon na nejaky cas kym to inflacia nezreguluje vyssie. Na fiat meny sa tiez urcite krivo pozeralo v zaciatkoch ked este fungovali razene mince pripadne vymenny obchod. Bitcoin dnes ma zatial nejaku velmi malu realnu pouzivanost. Cas ukaze ci sa to zlepsi.
Tie vyuzitia ethereumu su zaujimavejsie. Ale tam sa zase skor vyuziva samotny blockchain ako ethereum samotny. Lebo na nom su postavene zase dalsie meny so svojimi vyuzitia a oceneniami. Takze tam zase nevidim zeby peniaze isli na spravne miesto a to valuacie samotneho eth blockchainu. Teda, nemam tam dostatocne informacie.

cryptotrader
Gold Member **
Dátum registrácie: St 03 01, 2018 11:27 am

Príspevok od používateľa cryptotrader »

Aspoň jeden z crypto holderov dostáva "zdravý rozum" a časť ziskov vyberá
Ja by som tomu naopak nejaku velku vahu nepripisoval, ani co sa tyka casovania ani vysky. Vyberal som minoritnu ciastku, z velkej casti zarobenej stakovanim a lendingom. Cize moje crypto portfolio v podstate ostava tak ako bolo. A ani co sa tyka casovania, nikdy som neplanoval si crypto zobrat do hrobu. Zivot je kratky, treba si aj uzivat. A ked ma niekto velke zhodnotenie je asi dost jedno, ci predava pri 70 alebo 40 tisic.

Moja dalsia strategia bude asi podobna ako ma Adammd, a to uroky budem prevadzat do dolara a ten dalej urocit, ale uvidim este.
Na btc je sice naviazany cely terajsi krypto trh, ale btc nie je pre blockchain potrebny
To je podla mna dost velky omyl. Decentralizovany blockchain musi byt totizto aj bezpecny. A najbezpecensji blockchain zo vsetkych kryptomien je momentalne bitcoin. Bezpecnost POW blockchainu udava cela historia, resp. cast historie narocnosti tazby vytazenych blokov podla toho ktory blok chce utocnik spatne pozmenit. A tazba jedneho bloku pre BTC je kvoli jeho cene extremne financne narocna. Naklady na utok vsetkych ostatnych blockchanov je nizsia ako pri BTC blockchaine.
Cryptotrader ma za sebou -85% korekciu roku 2018 z 20 000 na 3000 v plnej pozícii a to ešte v Altcoinoch, tak vie, čo to je "korekcia" na crypto.
Pochopil, že mal v tradingu šťastie a teraz vybral len časť ziskov....na burzu predsa neideme preto, aby sme si z nej celý život nič nevybrali a peniaze potom nechali svojim dedičom.
Lebo peniaze z prenájmu nehnuteľnosti zatiaľ dáva na splácanie hypoték, tak hoci ma veľký majetok, ako hovorí, tak zatiaľ z neho nemá veľký úžitok.
Hej hej, to bol masaker. A kedze mam v BTC minimum, vsetko ostatne altcoiny, tak ten moj pad bol podla mna aj viac ako 85%. Neviem to presne, bohuzial neviedol som si presnu evidenciu v case. Som troska bordelar :( Jedine moje stastie bolo fakt, ze som tych robotov vypol, uvedomil som si, ze tie moje algoritmy fungovali iba cez ALTSEASON a aj ked neskoro, nastastie som vystupil.
A nehnutelnosti to je celkom ina kapitola, tu nechcem velmi riesit offtopic, ale pri najomnom som dajme tomu na 0, ak si zaratam nejake setrenie na pripadne nejaku obnovu interieru po x rokoch. Zalezi aj ako je nastavena splatka hypoteky, ci ju mam splatnost na kratsie alebo dlhsie obdobie.
Aby si vedel, o akých sumách zhruba hovorí cryptotrader.
Je tu niekde aj príspevok, aké zhodnotenia dosiahol a potom aký drawdown, ale nechce sa mi to hľadať.
Naozaj ten moj DD bol brutalny, ale tak to asi kazdeho co si presiel cez 2018. Napriklad ETH isiel kolko dole, z 1200-1400 USD na 85? Mna zachranilo jedine to, ze to boli v podstate prostriedky pomimo. Nepotreboval som ich k zivobytiu, slusny dochodok mozem mat kludne aj z inych zdrojov (napr. predaj nehnutelnosti). Keby som mal v crypte celozivotne uspory, alebo nebodaj si na to bral pozicku, tak to pravdepodobne psychicky nezvladnem. Cize samozrejme aj na mna posobila vtedy psychika, a bol som v kapitulation nalade. Dalsie vlastne prostriedky by som do crypta nedal (chyba co :D) a po dalsie cryptam som z pohladu technologie ako ITckar veril. A teda nadej na dalsi cenove spamatovanie u mna existovala.
Ak sa tomu neda vyjadrit uzitkova hodnota, tak ferove ocenenie bude velmi silno individualna zalezitost.
S pojmom uzitkova hodnota treba narabat velmi opatrne. Ja zastavam taky nazor, ze uzitkova hodnota (napriklad v peniazoch) sa neda nikdy vyjadrit. Mozeme maximalne tak konstatovat binarne. Ze nieco ma, nema uzitkovu hodnotu, ale nie je velkost. Ta sa urci az trhovou hodnotou. Samozrejme, ze aj BTC ma uzitkovu hodnotu a ked uz chcete porovnavat, tak ju porovnavajte s podobnymi vecami, nie fyzickymi. Cize nejakymi sluzbami. BTC ma vyssiu uzitkovu hodnotu v prenose vysokej penaznej hodnoty ako nejaka FIAT mena lebo je lacnejsi a dokonca neporovnatelne lacnejsi ako napriklad zlato. BTC moze mat uzitkovu hodnotu v uchovavani nejakej dolezitej informacie a to naozaj v permamentnom ulozeni, mozno zlata doska na Voyagri ma podobnu uzitkovu hodnotu.

jaroslav80
Guru Member ****
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

cryptotrader napísal:
Ut 11 01, 2022 9:02 am
S pojmom uzitkova hodnota treba narabat velmi opatrne. Ja zastavam taky nazor, ze uzitkova hodnota (napriklad v peniazoch) sa neda nikdy vyjadrit. Mozeme maximalne tak konstatovat binarne. Ze nieco ma, nema uzitkovu hodnotu, ale nie je velkost. Ta sa urci az trhovou hodnotou. Samozrejme, ze aj BTC ma uzitkovu hodnotu a ked uz chcete porovnavat, tak ju porovnavajte s podobnymi vecami, nie fyzickymi. Cize nejakymi sluzbami. BTC ma vyssiu uzitkovu hodnotu v prenose vysokej penaznej hodnoty ako nejaka FIAT mena lebo je lacnejsi a dokonca neporovnatelne lacnejsi ako napriklad zlato. BTC moze mat uzitkovu hodnotu v uchovavani nejakej dolezitej informacie a to naozaj v permamentnom ulozeni, mozno zlata doska na Voyagri ma podobnu uzitkovu hodnotu.
Eura na ucte mas tiez nehmatatelne, ale dokazes za ne kupit hmotne veci a aj sluzby od inych ludi, cize hodnotu tych EUR si vies prirovnat k tym veciam/sluzbam, ktore dokazes za ne ziskat. I ked samotne papierove Eura alebo Eura zapisane niekde v bankovom systeme same o sebe nemaju ziadnu uzitkovu hodnotu. Je to len informacia.

Ak by si chcel uchovat nejaku dolezitu informaciu - trebars niektoru z prirodnych konstant - tak akym sposobom by bol BTC na to vhodnejsi nez vyrazenie toho cisla do nerezovej platne?

cryptotrader
Gold Member **

To s tym eurom nechapem co mas na mysli. Ja som chcel len povedat, ze uzitkova hodnota sa neda ciselne vyjadrit prakticky asi nicoho. Resp. nedaju sa porovnavat uzitkove hodnoty dvoch roznych veci. Porovnat sa daju len cez trhovu hodnotu.
A s tou platnou, BTC resp. blockchain ma velmi dobru uzitkovu hodnotu ako identity verifikator. Kde je prakticky nemozne nieco sfalsovat. Teoreticky ta nerezova platna ma dlhu zivotnost, ale je ju mozne ovela lahsie sfalsovat ako informaciu ulozenu v blockchaine. Niekto si moze vyrazit ine ciselko do velmi identickej platne a teraz ktorej budes verit? Preto sa blockchain aj prakticky vyuziva v logiistke, trackovani povodu fyzickych veci atd. A v poslednej dobe nastala mania okolo nezamenitelnych tokenov, cize "umelecke" diela (skor by som ich nazval jedinecne ako umelecke), proste cely ten humbuk okolo NFT.

DanteUnchained
Platinum Member ***

Prirodna konstanta, je pomerne jednoduchy problem. Ja ti dam lepsi pripad - Predstav si panama papers vyryte do blockchain s leaknutym klucom po smrti niektoreho s dolezitych akterov prip. dokumenty vseobecne. Kym existuje samotna blockchain, stale ma niekto bezsenne noci :D
cryptotrader napísal:
Ut 11 01, 2022 11:09 am
A v poslednej dobe nastala mania okolo nezamenitelnych tokenov, cize "umelecke" diela (skor by som ich nazval jedinecne ako umelecke), proste cely ten humbuk okolo NFT.
NFT na umelecke diela mi pride ako hype uplnej kraviny, ale NFT ako take ma vela vyhod. Napr. reselling digitalnych assetov ako hier, eknih, hudby, s tym ze stale povodny vydavatel dostava % z predaja trackovanie nelegalneho sirenia atd.

pokus
Platinum Member ***
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 6:11 pm

Príspevok od používateľa pokus »

"To je podla mna dost velky omyl. Decentralizovany blockchain musi byt totizto aj bezpecny. A najbezpecensji blockchain zo vsetkych kryptomien je momentalne bitcoin. Bezpecnost POW blockchainu udava cela historia, resp. cast historie narocnosti tazby vytazenych blokov podla toho ktory blok chce utocnik spatne pozmenit. A tazba jedneho bloku pre BTC je kvoli jeho cene extremne financne narocna. Naklady na utok vsetkych ostatnych blockchanov je nizsia ako pri BTC blockchaine."

Co je to "bezpecny"? Financne narocny na tazbu? Anonymny? Doposial nehacknuty?
Pre kazdeho nieco ine, ale to je jedno. Ja som narazal skor na to, ze vyvoj a zvlast v IT je rychly a nie je problem spravit vypoctovo narocnejsi blockchain, ani anonymnejsi ani akykolvek iny. Btc ma vyhodu imho iba v sirokej implementovanosti /pouzivanosti a je "overeny casom". Plus sa na nom dalo zarobit, to bol zaklad uspechu a hypu. Ja len neviem, ci je rozsireny natolko, aby prezil aj ked cena prestane dlhodobo rast, hype definitivne opadne a zjavia sa alternativy, za ktorymi budu staty alebo velke korporacie.

tino8
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2021 12:15 pm

Príspevok od používateľa tino8 »

btc ma 2 vyhody oproti ostatnym. To co pises ze je uz zabehnuty, overeny (a to nielen v bezpecnosti ale aj v tom ako sa vyvija - teda dost konzervativne ale pri takomto assete to je aj ziaduce).

Druha vyhoda je ze sa satoshi stiahol a tym padom neostal nejaky centralny bod ktory by mohol rozhodovat o smerovani resp. mal vyznamnu cast daneho krypta. Vsetko co prislo po btc malo uz bud dopredu naminovane coiny pre vyvojarsky tim a majitelov a/alebo pravo o rozhodovani v danom systeme.

DanteUnchained
Platinum Member ***

Powell Says Fed Report on Crypto and Central Bank Digital Currency Is 'Ready to Go'
The Fed will soon release its insights on the crypto market and ask the public for input.

https://decrypt.co/90189/powell-fed-rep ... bdcs-ready

BlizZzi
Dátum registrácie: Pi 06 08, 2021 10:41 pm

Príspevok od používateľa BlizZzi »

DanteUnchained napísal:
Ut 11 01, 2022 6:17 pm
Powell Says Fed Report on Crypto and Central Bank Digital Currency Is 'Ready to Go'
The Fed will soon release its insights on the crypto market and ask the public for input.

https://decrypt.co/90189/powell-fed-rep ... bdcs-ready
Ked crypto dostane pozehnanie od fedu tak to bude ale 10K sviecka ale ked nie, tak to bude 10K sviecka tiez :twisted:

cryptotrader
Gold Member **

Bitcoin sa pomaly dostava do porfolia beznych niecrypto fondov:
https://finance.yahoo.com/news/fidelity ... 00281.html

Napísať odpoveď

Návrat na "Alternatívne investície, umenie, starožitnosti, mince, fyzické komodity"