Bitcoin ฿

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Prieskum BTC sentiment pri cene 72 000 USD (začiatok hlasovania pred halvingom APRÍL 2024 )

Hlasovanie spustené až do Pi 25 10, 2024 2:52 pm

1. Raz bude stáť milión USD (ako predpovedal Jim Cramer)
1
33%
2. Raz bude stáť 500 000 USD ( Cathie Wood )
1
33%
3. Raz dosiahne 100 000 USD ( Goldmani a kopa ďalších )
0
Žiadne hlasovania
4. Nový rekord už nebude, udrží sa však nad 50 000 USD
0
Žiadne hlasovania
5. Nový rekord je možný, ale rok 2024 skončí pod 50 000 USD
1
33%
6. Som pesimista - BTC nemá budúcnosť. Cena bude klesať.
0
Žiadne hlasovania
7. Som extrémny pesimista - časom niečo BTC znehodnotí.
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 3

emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa emr »

Mam dve otazky do plena

1. Kto na trhu ma zaujem aby cena bitcoinu sla dole?
Ja moc nenechadzam. Kratkodobo mozno traderi a spekulanti ktoru chcu zarobit na kratkodobom poklese. Staty? Ani velmi nie. Ti maju skor zaujem vyregulovat vstup a vystupy aby to mohli zdanit a odsledovat si pripadne "zaujimave" transakcie v ramci systemu. Niekto dalsi?
Na druhej strane su vsetci ktori uz naskocili, ktori robia vsetko preto aby sa hype drzal a slo to hore. A vsetci ti ktori este nenaskocili a chcu si zajazdit.

2. Ake su faktory pre pokles bitcoinu.
Pokial technologia ako taka vydrzi a budu aspon trosku inovovat a nenajde sa tam nejaka diera (doteraz by sa snad uz nasla), tento front ok. Nejaky fork? Povedzme ze silnejsia vetva vzdy prezije a bude pokracovat.
Pokles by mohol sposobit dalsi Mt Gox, resp. dajaka podobna diera v infrastrukture. Lieta tu Tether ale to je uz par mesiacov a nic zasadne sa z toho nematerializovalo, a aj keby, kapitalizaciu Tetheru oproti Bitcoinu je v stotinach. Je to dost aby to vedelo trend otocit?
Dalsie riziko su statne regulacie. Ktore by mohli zacat buzerovat burzy, aby zverejenovali identity a transakcie pre danove ucely (myslim ze prve lastovicky uz aj su). Takisto maju zaujem kontrlovat vstupy a vystupy aj transakcie. Niektori tvrdia ze regulacia nemoze mat dostatocne negativny dopad, ja si myslim ze by mohla mat, ale myslim ze len minimum statov zvoli opatrenia ktore by boli likvidacne.

Suma sumarum sa mi zda ze deflacna podstata a to ze sucasni a buduci vlastnici budu robit vsetko preto aby cena sla hore, moze cenu pohnat este pekne vysoko.

Vas nazor? Idealne podporeny aj nejakou uvahou a argumentami.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Uvidi sa, ake kontrakty budu prevazovat.
Su velke ryby s kvantami BTC, ktore mozu kludne vsadit na velky pokles, dumpnu cenu BTC a nastane panic selling, pricom dole budu mat nastavene limit orders a vykupia btc tych lamiek, ktore sa nechaju nachytat. Jednak skasnu prachy za short a este sa dostanu k lacnym BTC a budu ho mat este viac ako na zaciatku.
Tak to chapem jak ako laik, ze sa to tako teoreticky moze stat.

Realne faktory, tether, zatial je to vo faze spekulacie, ale povrava sa , ze nie su kryte real USD, resp. nieco asi ano, a tym ako sa vydavali stali za cyklami pump do btc a sposobovali FOMO a dalsi rast btc real peniazmi.
Materska firma iFinex stoji za velkou burzou Bitfinex(kde sa tie pumpy realizuju) a Omniom- layer protocol, cez ktoru sa vydava tether. Udajne ako hackli Bitfinex na zaciatku tohto roka a ukradli zobar milionov takto svoje straty kompenzuju,arbitraznymi obchodmi.

A tether je sice omrvinka v porovnani market capom, ale jednak stoja za FOMO pri pumpe a druhak sa mozu pouzit na margin, kde cenu nafuknu este viac...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
mikr
Gold Member **
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 19 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa mikr »

A jaké má obchodní označení bitcoin v platformě IB??
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

emr napísal:Mam dve otazky do plena

1. Kto na trhu ma zaujem aby cena bitcoinu sla dole?
Ja moc nenechadzam. Kratkodobo mozno traderi a spekulanti ktoru chcu zarobit na kratkodobom poklese. Staty? Ani velmi nie. Ti maju skor zaujem vyregulovat vstup a vystupy aby to mohli zdanit a odsledovat si pripadne "zaujimave" transakcie v ramci systemu. Niekto dalsi?
Na druhej strane su vsetci ktori uz naskocili, ktori robia vsetko preto aby sa hype drzal a slo to hore. A vsetci ti ktori este nenaskocili a chcu si zajazdit.
To si môžeš rovno položiť otázku kto má záujem aby ceny akcií šli dole? A odpoveď je NIKTO. I napriek tomu ceny čas od času neprimerane rachnú, hlave po extrémnom raste. A to sa bavíme o firmách, čo majú merateľné fundamenty dané ziskami a tržbami...V tomto sa bitcoin nedá s akciami porovnávať...tento rast sa podobá na psychogénne bubliny ako tulipánové šialenstvo, alebo bublina z objavenia nových krajín, ked prišli o celý majetok aj takí múdri ľudia ako Isaac Newton.

Psychogénne preto, lebo rast nie je na základe fundamentov, ale na základe emócii. To, čo ženie bitcoin hore je GREED = chamtivosť. A to, čo poženie cenu dole bude FEAR = strach. Tí, čo už naskočili nemôžu robiť nič - tí môžu len dokupovať ( další greed) alebo predávať (fear ). Teraz prevláda greed, čo znamená, že prevaha kupcov posúva cenu hore. Ťažko aj povedať, že kupcov, lebo bitcoin sa ťaží, takže to asi vysvetluje prečo ten dopyt pretrváva. Ja by som ako čistý kupec za bitcoin nedal 11 000 USD , už z princípu..že nie som blázon kúpiť niečo, čo nedávno stálo pár stoviek. No ked sa to ťaží a množstvo je obmedzené, tak OK...chápem, že cena rastie. Dokedy, to nikto nevie...ale čím viac bude rásť, tým viac greedu a fearu uvidíme. To bude mať za následok volatilitu...to už vlastne vidíme...cena lieta ako handra a tým, že je bitcoin taký nestabilný stráca význam ako mena...takú menu normálny človek nemôže používať. Môže s ňou len špekulovať.

P.S. Chcel som si prečítať svoj starý článok o bublinách, ale bohužial, už ho na tomto webe neviem nájsť. Škoda, že tie články nie sú niekde dostupné ako materiál na vzdelávanie. Kto má linku na moje staré články, prosím nasmerujte ma. Z času na čas som tie linky dával do nejakých vlákien, ale to už teraz neviem nájsť. Kolónka ,,staré články,, už neexistuje.
emr napísal:2. Ake su faktory pre pokles bitcoinu.
Pokial technologia ako taka vydrzi a budu aspon trosku inovovat a nenajde sa tam nejaka diera (doteraz by sa snad uz nasla), tento front ok. Nejaky fork? Povedzme ze silnejsia vetva vzdy prezije a bude pokracovat.
Pokles by mohol sposobit dalsi Mt Gox, resp. dajaka podobna diera v infrastrukture. Lieta tu Tether ale to je uz par mesiacov a nic zasadne sa z toho nematerializovalo, a aj keby, kapitalizaciu Tetheru oproti Bitcoinu je v stotinach. Je to dost aby to vedelo trend otocit?
Dalsie riziko su statne regulacie. Ktore by mohli zacat buzerovat burzy, aby zverejenovali identity a transakcie pre danove ucely (myslim ze prve lastovicky uz aj su). Takisto maju zaujem kontrlovat vstupy a vystupy aj transakcie. Niektori tvrdia ze regulacia nemoze mat dostatocne negativny dopad, ja si myslim ze by mohla mat, ale myslim ze len minimum statov zvoli opatrenia ktore by boli likvidacne.

Suma sumarum sa mi zda ze deflacna podstata a to ze sucasni a buduci vlastnici budu robit vsetko preto aby cena sla hore, moze cenu pohnat este pekne vysoko.

Vas nazor? Idealne podporeny aj nejakou uvahou a argumentami.
Včera som čítal článok o tom ako sa IRS začína zaujímať o zdaňovania príjmov z rastu ceny bitcoinu. Dnes schválili futures BTC..takže REGULÁCIA prichádza a nikto ju nezastaví. A povedzte mi, čo je prvotná a základná myšlienka všetkých virtuálnych mien? Ja myslím, že to, že hurá do nich, lebo konečne máme niečo NEREGULOVANÉ a nezávislé od ÚRADOV a nenažratých BÁNK. To už platiť nebude.

Ďalšia vec je, že ked Fed zavedie virtuálnu menu založenú na kurze svetových mien + dajme tomu zlata, tak to bude to, čo priláka skutočné SMART MONEY - a to sú triliardy. V takých menách ako bitcoin ostanú len špekulanti, čiže GREED MONEY.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

If bitcoin futures go ahead, it would be difficult for any full service broker to not clear that, said Ronald Veith, executive director at JPMorgan Chase & Co. 
“It’s definitely going to be an interesting product,” Veith said.
A Robust Futures Market Could Give SEC More Comfort With Bitcoin Products

Ale ale ale, niekto si koleduje o vyhadzov. Asi nepocuval sefa na porade :lol:
...would fire in a second any JPMorgan trader who was trading bitcoin...it is stupid...


...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa emr »

JUGGLER napísal: lebo rast nie je na základe fundamentov, ale na základe emócii. To, čo ženie bitcoin hore je GREED = chamtivosť.
Greed. Suhlasim. A coze to zenie hore ceny inych investicnych aktiv? Zeby ten isty Greed? Inac povedane - ocakavanie rastu hodnoty/zarobku. Nic ine. O tom je predsa investovanie. Emocie su vysledok fundamentov, kazde aktivum ma ine fundamenty, bitcoin ma nezvycajne fundamenty.
JUGGLER napísal: ...je bitcoin taký nestabilný stráca význam ako mena...takú menu normálny človek nemôže používať. Môže s ňou len špekulovať.
Bitcoin nie je idealny ako mena. Chyba mu: cenova stabilita, univerzalna vymenitelnost, rychlost transakcie (pri malych platbach), nizke transakcne naklady. Nieco sa da vylepsit, nieco zavisi len od benevolencie statnych regulatorov, nieco su podla mna neodstranitelne nedostatky (deflacnost).

Bitcoin je lepsi ako ulozisko hodnoty. Tam ti staci aka-taka vymenitelnost a ak hodnota neklesa. Volatilita ti nevadi ak je celkovy trend rastuci.
JUGGLER napísal: Včera som čítal článok o tom ako sa IRS začína zaujímať o zdaňovania príjmov z rastu ceny bitcoinu. Dnes schválili futures BTC..takže REGULÁCIA prichádza a nikto ju nezastaví. A povedzte mi, čo je prvotná a základná myšlienka všetkých virtuálnych mien? Ja myslím, že to, že hurá do nich, lebo konečne máme niečo NEREGULOVANÉ a nezávislé od ÚRADOV a nenažratých BÁNK. To už platiť nebude.
Zavisi ako bude vyzerat regulacia. Da sa regulovat vstup (nakup BTC za fiat) a vystup (predaj BTC za fiat, pripadne kupa statkov za BTC). Vnutri systemu je regulacia tazka.
Negativna regulacia by ale mohla byt podstatny faktor, co si Bitcoin pumperi nechcu priznat. Zatial to ale na negativnu regulaciu nevyzera. Futures povolili.
AK regulacia zostane na urovni zdanenia na vstupe/vystupe a transakcie budu tiez zdanitelne, statom by to nemuselo vadit.
JUGGLER napísal: Ďalšia vec je, že ked Fed zavedie virtuálnu menu založenú na kurze svetových mien + dajme tomu zlata, tak to bude to, čo priláka skutočné SMART MONEY - a to sú triliardy. V takých menách ako bitcoin ostanú len špekulanti, čiže GREED MONEY.
FED chce mat menu ktorej objem, uroky atd ma plne pod kontrolou. Preco by do svojej svojvolnej tlaciarne zavadzal zlato a ine nekontrlovatelne veliciny.
BTW, aky je rozdiel sucasneho dolaru (ktory je 9x% elektronicky) oproti cryptodolaru s nejakou formou univerzalneho elektronickeho ledgeru? Akurat mam stat perfektny prehlad o transakciach a ta mena by urcite nebola deflacna, ale manipulovana FEDom tak ako sucasny dolar. Malo by to asi vacsie vyhody pre stat ako pre ostatnych na trhu.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Adammd napísal:
Ale ale ale, niekto si koleduje o vyhadzov. Asi nepocuval sefa na porade :lol:

...
Ale, ale, ale londýnsky troll, ktorému brexitom končí kontrakt asi nepozná rozdiel medzi tradingom a settlementom.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Nepoznam, a je mi to jedno....pisem to z pohladu laika.

A vies o mne velke H... Brexitom sa mi pravze este viac znizi konkurencia z EU, ale to je irelevantne, pretoze s/bez brexitu bude po mojich skills stale obrovsky zaujem, v CR nas bolo len okolo 200 :mrgreen:
Naposledy upravil/-a Adammd v So 02 12, 2017 8:52 am, upravené celkom 2 krát.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Ale už to toľko needituj, nech všetci vidia tie vulgárne urážky.
Nemaj obavy všetko je zazálohované.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Kam to ides poslat, na lamparen? Z editoval som len cislo, kolko nas bolov Cr(250) a vypustil som, ze H retrogradne vychadzajuce z tvojich ust.

Z tvojich postov srsi obycajna skodoradost, ktora nevychadza, dosledkom je zavist a zhorsujuca sa frustracia. Tak si ju uzivaj a utapaj vo svojej malosti.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Istiach »

Zistil som ze som ako moja mama. Ona tiez stale pozra telenovely, ale ja namiesto jojky pozeram tieto stranky :lol:
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Aurelio »

Istiach sto bodov :DD
Power of Knowledge
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa emr »

https://www.youtube.com/watch?v=DozrRY2NENU" onclick="window.open(this.href);return false;

Dobry rozhovor s byvalym macro investorom ktory momentalne slape v crypto oblasti

Na crypto pomery je tam minimum bullshitu a vela contentu.
Od cca 29:20 rozoberaju aj nejake rizika a negativa, nie ale moc do detailu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

emr napísal: Greed. Suhlasim. A coze to zenie hore ceny inych investicnych aktiv? Zeby ten isty Greed? Inac povedane - ocakavanie rastu hodnoty/zarobku. Nic ine. O tom je predsa investovanie. Emocie su vysledok fundamentov, kazde aktivum ma ine fundamenty, bitcoin ma nezvycajne fundamenty.
Investovanie nie je o tom. Keď investuješ do firmy ktorej stúpajú tržby a zisky, tak sa stávaš minoritným akcionárom..vlastníš kus firmy, vidíš hosp. výsledky...v istom zmysle akoby si sám podnikal. Fundamentom bitcoinu nerozumiem, preto nemá zmysel o tom so mnou dalej debatovať...vlastne som doteraz ani nestretol nikoho, kto by mi vysvetlil čo je vnútorná hodnota bitcoinu...teda či cena 11 000 je primeraná, alebo by to mala byť cena 20 USD... Ked mi vysvetlíš prečo by mal bitcoin naberať na cene z iných dôvodov ako pri ,,tulipánovom šialenstve,, a iných bublinách..vtedy budem mať argumenty. No mne sa zdá..aspoň tak súdim z vyjadrení fundovaných ľudí...že to asi nikto nevie...polovica myslí pozitívne a polovica negatívne. Kde sú skutoční analytici o ktorých názor by som sa mohol oprieť?
emr napísal: Bitcoin je lepsi ako ulozisko hodnoty. Tam ti staci aka-taka vymenitelnost a ak hodnota neklesa. Volatilita ti nevadi ak je celkovy trend rastuci.
Virtuálna hodnota? Alebo aká hodnota? Ked do toho vrazíš 11 000 USD a bude to dajme tomu tvoj ročný plat...a na druhý deň to bude mať polovičnú hodnotu...a možno za 3 roky žiadnu...keď sa príde na to, že sa na tom niekdo riadne napakoval a všetko stálo len na vode?

emr napísal: FED chce mat menu ktorej objem, uroky atd ma plne pod kontrolou. Preco by do svojej svojvolnej tlaciarne zavadzal zlato a ine nekontrlovatelne veliciny.
Aj cenu zlata majú pod kontrolou. Vďaka virtuálnemu zlatu. FED má kontrolu nad dolárom, ale stratil kontrolu nad dlhmi. Dolár môže oslabiť a jediným riešením je, aby bol majetok bohatých diverzifikovaný do viacerých svetových mien + zlata + všetkého čo má reálnu hodnotu ako nehnutelnosti, pozemky, komodity atd.

Ja tipujem, že globálna virtuálna mena je na ceste. Dáva mi to logiku a dalo by to Fedu do rúk oveľa väčšiu kontrolu. Fed vidí, že z virtuálnou menou zaváhal, tak sa toho chopili iní a oni sa môžu len prizerať ako miliardy tečú niekde, kde to nemajú pod kontrolou.. Takže chlapci, jediné logické východisko bude nechať bublinu nafúknuť ( aj tým, že povolili futures..) a potom...prasknúť :wink:

Takže ja tipujem, že raz v budúcnosti uvidíme nádherné prasknutie kryptobubliny...už vidím tie titulky, že ,,matka bublín,, ...a FED potom zachráni svet skutočnou, kontrolovanou, garantovanou a jedinou transparentnou virtuálnou menou...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa emr »

JUGGLER napísal: Takže chlapci, jediné logické východisko bude nechať bublinu nafúknuť a ...prasknúť :wink:

Takže tipujem, že v budúcnosti uvidíme nádherné prasknutie kryptobubliny...už vidím tie titulky, že ,,matka bublín,, ...a FED potom zachráni svet skutočnou, garantovanou a transparentnou virtuálnou menou...
Tak ja skusim zabublat...Nemam to este poriadne zanalyzovane, ale skusme si zavestit nech je to tu korenistejsie.

Moj intuitivny odhad, davam tomu este minimalne 3/4 roka silneho rastu, za to obdobie pojde bitcoin minimalne na 2 nasobok, skor 3-4 nasobok. Dalej si netrufam odhadovat a nie je to moj imvesticny horizont. Sanca ze to bude pod sucasnou hodnou vidim na 20%. Sanca ze to krachne na (skoro) nulu za toto obdobie vidim na cca 10%. Hlavny dovod rastu - kazdy chce kusok bublaninky, a tych kazdych je vela, maju vela cashu, nema pre nich velku hodnotu, zagambluju si. Nebudu do toho davat vela, tak 2% svojich aktiv, ale ked si to zosumujes, bude to pekelny dopyt.

Toto je mozno najvacsia bublina aku zazijeme, ja by som si vycital na tom neparticipovat. FOMO FTW.

Som zvedavy aka bude realita ked si toto o 3/4 roka precitam. Looking forward.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3979
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 171 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Podla mna BTC moze byt konkurentom paypal napr.
paypal ma extremne fees... BTC ma omnoho mensie voci nemu, BTC nezamrazuje ucty neopravnene, ako paypal.
a 10 dalishc vyhod, oproti podobnym ako je paypal shit.
este k tomu ako taka anonymita, ale ta tusim uz padla.
pointa je, ze KEBY ale len KEBY to ma stabilnu hodnotu, vidim v tom alternativnu online banku/penazenku.
poznali ste niekto e-gold.com ?
Odoslané z počítača
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Buducnost(a hodnotu) bude mat let ten BITCOIN, ktory bude mat najvacsiu adopciu a bude skutocnou MENOU. Sucasny BTC to koli technickemu obmedzeniu(male bloky = max 7 trasakcii/ + vysoke poplatky) nebude. A ziadna lighting network to nezachrani...

Mozno to bude ten BITCOIN, ktory bude listovany ako druhy na komoditnych burzach? Zatial je relativne lacny.. 8)
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa emr »

Uz to atakuje 10 tis. euro. Minuly stvrtok sa dal kupit za 7900 eur. Vynos 25% za 4 dni.
A to sa mainstream mania este len zacne. Dufam ze mate nakupene. A nemyslim vianocne darceky.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Som zvedavý ako dopadnú tí, čo pri tomto grafe veria, že to ešte pôjde do nebies...
Je tu niekto kto pri tejto cene úprimne povie, že je to málo a že to bude držať ďalej?
Prílohy
BTC.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4043
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja uprimne poviem, ze spike exponencialneho grafu kludne moze vyskocit aj na 20-30-50k a tvarovo bude graf vyzerat velmi podobne ako spike ktory vyskocil "len" na 12k.
Skratka exponencialny graf moze zastavit na akejkolvek cene a stale to bude exponencialny graf s prudkym spike akych bolo v minulosti uz hromada nelogicky vysokych.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Jogo: Adam písal vo svojom vlákne, že nakúpil bitcoin, ale nebude to hlásiť real-time. Keď to písal, bitcoin šiel po 5700. Dal aj screen z Yahoo, kde bola aktuálna cena. Dnes bola cena 11000.

Adam: Držím palce.
Klobuk dole, vychadza mu to.
Adammd napísal:Pon 10 30, 2017 10:33 am

A BTC? Rizikova spekulacia, ktora zatial vychazda, cez vikend som navysoval na celkovo cca 6 BTC, za 1.5mes +27%, v absolutnych cislach 6000$(virtualnych, lebo som este nepredal)

Nenahlasil to real time, ale mal odvahu nahlasit poziciu v Bitcoine vratane velkosti. Od nahlasenia urobil zisk 100 percent, bude zaujimave sledovat, ako bude s tymto ziskom nakladat dalej.
Tento jeho obchod mi pripomina obchod Martina na AMD ziskom aj velkostou... zeby zaciatocnicke stastie :)
Diky chlapi za zaujimave vlakna, drzim palce, aby ste vcas zobrali zisky a nevratili ich spat na burzu. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaroslav80 napísal:Ja uprimne poviem, ze spike exponencialneho grafu kludne moze vyskocit aj na 20-30-50k a tvarovo bude graf vyzerat velmi podobne ako spike ktory vyskocil "len" na 12k.
Ale ty to nedržíš. Ani ja. Ja chcem vedieť názor tých, čo to reálne držia. Teraz. Lebo ked BTC padne, bude tu hrobové ticho.. ale pri 20, 30, 50K sa to tu bude hemžiť hrdinami, čo to držia. :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2836
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 112 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Rokosák »

Kontrakt Bitcoinu na CME nie je viazany na Bitcoin, ale iba na jeho cenu. Teda zarobite ci stratite iba Dolare a o buducnost Bitcoinu sa vobec nemusite starat, lebo cez CME, na rozdiel od zlata ci psenice, ho nemozte ziskat.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa jpeg »

a chcem vedieť názor tých, čo to reálne držia. Teraz. Lebo ked BTC padne, bude tu hrobové ticho.. ale pri 20, 30, 50K sa to tu bude hemžiť hrdinami, čo to držia. :)
palec hore Juggler. je to presne tak.
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa emr »

JUGGLER napísal:Ale ty to nedržíš. Ani ja. Ja chcem vedieť názor tých, čo to reálne držia. Teraz. Lebo ked BTC padne, bude tu hrobové ticho.. ale pri 20, 30, 50K sa to tu bude hemžiť hrdinami, čo to držia. :)
Ja to drzim a svoj nazor som napisal vyssie a dost konkretne, nech mozem byt za debila ked to padne. Je to bublina hnana velkym dopytom po dokonale obmedzenom aktive, v situacii ked ma vela ludi neskutocne mnozstvo volneho cashu a kazdy si chce odhryznut. Univerzalne odporucanie co vsade citam/vidim je: ano kupte si bitcoin, ale tak 2 percenticka svojich aktiv, nech eliminujete riziko. Kolko bohatych ludi dnes bitcoiny este nedrzi a tie 2 percenta si kupi? Podla mna vela.

A mna by zaujimali hlavne dovody a vecne argumenty jednej aj druhej strany. Nazor ma kazdy, a pri bitcoine su tie nazory hrubo iracionalne, nicim nepodlozene, lebo malokto tomu venuje cas, aby si to nastudoval a preplaval tym morom nazoroveho bullshitu v tejto domene.

Ja keby som bol povolanim trader alebo investor tak teraz ani nevychadzam z domu a len drtim vsetko okolo bitcoinu. Ta krivka je ci uz volatilitou ale aj nasmerovanim neodolatelna. Na tom trhu je myslim momentalne velke mnozstvo amaterov ktori by teoreticky mali byt lahkym sustom pre skuseneho tradera/investora.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Pette »

emr - problem celeho je, ze bitcoin su nejake vypocitane cisla - nic, co by produkovalo nieco realne. vzorcov na kryptomeny si mozes napisat nekonecne. preto ich aj tolko je.

potom sa niekto rozhodol, ze z toho urobi bublinu a zarobi na tom. ten plan vychadza - viz graf vyssie. bublina sa nafukuje tak, ako bezni ludia vkladaju svoje dolare a eura.

pride moment, kedy hudba dohra (ako v kazdej bubline v historii zivocisneho rodu menom clovek) a masa ludi z toho zmizne.

toto je nieco, co je nepopieratelne - jedina otazka je, kedy a pri akej cene sa to stane. rovnako to vyfucanie moze byt zo dna na den, moze trvat opat mesiace, moze aj roky. bude to pokracovat az dovtedy, kedy sa najde equilibrium - teda moment, kedy sa nato vacsina ucastnikov trhu pozrie racionalne. a tych ucastnikov tam vtedy moze byt milion, miliarda, ale kludne aj zopar stovak. tak ako sa to stalo nespocitatelne krat v malom aj velkom na inych veciach, s ktorymi ludia obchodovali.

P.S. este doplnim, ze preco bublina - lebo neexistuje ziadny dovod, preco by sa cena mala nasobit za par dni / tyzdnov - ak sa okolnosti nemenia a toto sa deje, je to bublina, bez ohladu nato ci je to bitcoin, dom na floride, akcie microsoftu alebo tulipanov.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

emr napísal:Ja keby som bol povolanim trader alebo investor tak teraz ani nevychadzam z domu a len drtim vsetko okolo bitcoinu.
Drtiť trebalo vtedy, keď bitcoin nikoho nezaujímal. A vtedy drtil hádam iba Mika...a možno pár iných nadšencov. Vtedy trebalo nájsť argumenty a na základe toho presvedčenie a odvahu. Teraz už bitcoin s pohľadu investície nie je vôbec zaujímavý...bez ohľadu na to, či ešte urobí 100-200, či 500%.

To môžeš rovno kúpiť kopu takých akcií, ktoré temer s istotou urobia 100, 200% a viac %...takých je plno... len nikto nevie povedať za kolko rokov to bude. No aspoň neriskuješ, že zmiznú s povrchu zemského ako niečo čisto virtuálne...

Aj indexy tolko dajú, je to len záležitosť času. Umenie super investície je kúpiť velmi lacno a predať velmi draho, ale načasovať to musíš do relatívne krátkeho timeframu. Lebo život je krátky. To sa pri BTC podarilo tým, čo kupovali ( alebo dolovali) za desiatky, či stovky USD a dokázali to podržať až do ceny nad 10 000. Lebo pozor, nestačí kúpiť po 100....musíš byť aj superhrdina, že to roztrasený nepredáš po 150 :)

Je to vlastne to isté ako tu u nás s AMD. Nie ten je génius čo teraz nakupuje AMD pri 12-15...môžeme všetci drtiť kolko chceme. Macher je ten, čo dokázal odhadnúť potenciál firmy pri 2 USD...a mal odvahu to kúpiť. A to bol len jeden z nás: Martin7.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa emr »

https://www.reuters.com/article/us-vene ... SKBN1DX0SQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Konecne kryptomena s realnym krytim :lol:
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

jogo napísal: bude zaujimave sledovat, ako bude s tymto ziskom nakladat dalej.
Ak si pozorne precitas moje predchadzajuce posty, prepokladam, ze vies kam smeruju moje dalsie kroky...investiciou do toho spravneho Bitcoinu. Ale len ten zisk, pre istotu, pre pripad vymazania uctu :wink:
Naucil som sa byt trpezlivy, a radsej vrabec v hrsti, ako holub na streche....AMD bola dobra skola...

Battle for ‘True’ Bitcoin Is Just Getting Started

Chce to dost vela studia, pochopit, ako bol zamyslany Bitcoin, a aky je dnesny realny stav...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Istiach »

Akoze btc je vrabec v hrsti?
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Nie. Ten zisk, resp povodny depozit. A dovod, preco som ho nereinvestoval.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4043
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JUGGLER napísal: To môžeš rovno kúpiť kopu takých akcií, ktoré temer s istotou urobia 100, 200% a viac %...takých je plno... len nikto nevie povedať za kolko rokov to bude. No aspoň neriskuješ, že zmiznú s povrchu zemského ako niečo čisto virtuálne...
Pette, Juggler - tvrdit ze bitcoin nema hodnotu preto, lebo je to nieco virtualne, je z mojho pohladu scestne. Aby bolo jasne, nie som zastancom bitcoinu. Ale predstavte si Sumerov niekedy pred 6000 rokmi, ked po storociach bartroveho obchodu (nieco za nieco) zrazu niekto zacal zavadzat medene alebo strieborne platidla. Nebolo to obilie, nebola to ovca - tak kopa ludi mohla hovorit ze im to je nanic a je to nieco bez hodnoty. Potom ked miesto zlatych a striebornych minci rotacky zacali tlacit papierove peniaze, kopa ludi mohla hovorit ze su bez hodnoty, lebo sa nedaju roztavit a urobit z nich naramky. Napriek skeptikom sa ale papierove peniaze presadili a pouzivaju sa dodnes. V kope odvetvi sa presadilo nieco co nie je optimalne. Americania maju v zasuvkach len 110 voltov aj ked je to dost hlupe a neekonomicke (mozeme byt radi ze mali aspon trochu sudnosti a pristupili na striedavy prud a neostali pri jednosmernom).
V skutocnosti v obchodnej brandzi cokolvek ma taku hodnotu, aky je za tym dopyt. Bitcoin ma hodnotu protihodnoty, ktoru su ludia ochotni poskytnut za jeho ziskanie. Dovody preco ludia zatial chcu bitcoiny su zrejme chaoticke, zatial ho ale CHCU. Zatial chcu aj Smartfony. Mlade mamicky chcu zatial vsetko znacky AVENT. Netreba v tom hladat logiku; dnesna doba ju povacsine postrada. Ta vami takzvana "bublina" tu moze byt dlhsie nez vy.
Ako som uz povedal, ja osobne bitcoin nemam rad a neinvestoval by som do neho ani cent (a budem kludne spavat ked o tie stovky percent potencialneho zisku pridem).
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Pette »

jaroslav80 napísal:Netreba v tom hladat logiku; dnesna doba ju povacsine postrada. Ta vami takzvana "bublina" tu moze byt dlhsie nez vy.
ano, kludne tomu verim, ze bitcoin to bude dlhsie ako ja. nech si kludne je. opakovane len hovorim o tom, ze bublina - to jest raketovy rast cien bez akehokolvek dovodu na zaklade masovej manie - nikomu long term neprospeje a moze byt rozbuskou na vaznu krizu.

ak by sa ceny bitcoinu spravali podla jeho vzacnosti - teda tym, ze kazdy dalsi "vytazeny" o nejaky malicky prirastok ztazuje "tazbu" dalsej jednotky, potom prosim, nech si cena rastie. Ale sam uznas, ze 7-10x za rok je len a len bublina.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4043
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mne osobne Bitcoin nechybal, preto pre mna ma nulovu hodnotu. Ako aj kopa inych veci.
Vycislit jeho "fair-value" v sucasnej spolocnosti sa ale neodvazujem.

Predstav si vyherny automat v krcme. Je to uplna hlupost a jeho fair value by mala byt minusova. Napriek tomu je jeho hodnota plusova - kvoli zaujmu ludi. Veci sa dolarovo neocenuju podla prinosnosti, ale podla zaujmu spolocnosti. Ked to zacnes hodnotit z pohladu prinosnoti, skoncis pri nabozenstve a filozofii.

Tiez mozno trosku neberies do uvahy, ze trebars prve parne stoje v porovnani s konami boli tazko vyrobitelne a malo vyhodne. No ich hodnota bola, ze priniesli skusenosti v tom obore a priestor na vylepsenie do formy, ktora konom mohla konkurovat a neskor ich mnohonasobne prekonat. Kim ked vyraba prototyp rakety tiez neberie ohlady na cenu. Ked ich zacne vyrabat ako parky, potom sa uz bude hladiet aj na naklady. Proste cena za vyskum. Preto aj chyby Bitcoinu sa mozu prehliadat, lebo otvara novu kapitolu.
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa emr »

JUGGLER napísal:Drtiť trebalo vtedy, keď bitcoin nikoho nezaujímal. A vtedy drtil hádam iba Mika...a možno pár iných nadšencov. Vtedy trebalo nájsť argumenty a na základe toho presvedčenie a odvahu. Teraz už bitcoin s pohľadu investície nie je vôbec zaujímavý...bez ohľadu na to, či ešte urobí 100-200, či 500%.
Isteze keby clovek nakupil vtedy, teraz ma 10x. Ako je to ale relevantne pre sucasne a buduce investicne spravanie? Ak si teda teraz clovek usudi ze tych 100-200-500% je realnych pri akceptovatelnom riziku? Nie je to len emocionalny leftover?
JUGGLER napísal:To môžeš rovno kúpiť kopu takých akcií, ktoré temer s istotou urobia 100, 200% a viac %...takých je plno... len nikto nevie povedať za kolko rokov to bude. No aspoň neriskuješ, že zmiznú s povrchu zemského ako niečo čisto virtuálne...

Aj indexy tolko dajú, je to len záležitosť času.
Toto myslis vazne? Nepytam sa ironicky. Okrem toho ze ignorujes ci je ten vynos p.a. alebo za nejake (dlhsie) obdobie, co je asi sakra dolezite, v podstate tvrdis ze vies pickovat akcie ktore s istotou zarobia 100,200,500% Ja som doteraz zil v predpoklade ze to je kua tazke. Teda na nejakom rozumne velkom trhu kde je dost vela kompetentnych hracov co ti konkuruju.
JUGGLER napísal: To sa pri BTC podarilo tým, čo kupovali ( alebo dolovali) za desiatky, či stovky USD a dokázali to podržať až do ceny nad 10 000. Lebo pozor, nestačí kúpiť po 100....musíš byť aj superhrdina, že to roztrasený nepredáš po 150 :)
Okolo bitcoinu sa v zaciatkoch tocili najma technologicki nadsenci a libertarianske typy. Keby si sa ich spytal ako spravili taky vynos, kopa z nich by ti nic racionalne nepovedalo. A mozno to nebola ani ich primarna motivacia.
"Hrdina" v tejto oblasti je pre mna ten ktory na tom zarobil vedome, t.j. na zaklade vtedy dostupnych informacii dospel k zaveru ze su dobre dovody ze to pojde hore, nakupil/vydoloval, a tie dovody sa ukazali spravne.
JUGGLER napísal: Je to vlastne to isté ako tu u nás s AMD. Nie ten je génius čo teraz nakupuje AMD pri 12-15...môžeme všetci drtiť kolko chceme. Macher je ten, čo dokázal odhadnúť potenciál firmy pri 2 USD...a mal odvahu to kúpiť. A to bol len jeden z nás: Martin7.
Toto slo uplne mimo mna, daj mi link, rad si pozriem.
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa mm1809 »

Uz to pochopte, HODNOTA sa nerovna CENA a to sa netyka len BTC. To sa tyka vsetkeho okolo nas.
Tieto debaty o tom ze virtualne veci nemaju hodnotu a hmotne maju a bla bla su uplne mimo misu.

Pre mna ma nasa rodinna SKODA 105 z 1980 VELKU CITOVU HODNOTU ale na trhu s autami zrejme malicku CENU.

Tak je to so vsetkym co sa na svete kupuje a predava, preto nechapem ze tu kazdy zosmiesnuje oponenta ktory ma iny nazor.

Ked pre jedneho ma v tomto pripade CRYPTO token, akykolvek, nejaku HODNOTU (moznost slobodne bez institucie poslat prachy na druhu stranu planety) je to jeho osobna vec. Druhy v tom vidi len kus kodu a ked nema potrebu posielat takto prachy tak v tom hodnotu nevidi.

CENA je nieco uplne ine. Cenu moze hnat chamtivost, dopyt alebo cokolvek, moze byt iracionalna a nezavisla od HODNOTY.

Pre mna zamna nech token ma CENU 0,1Cent, alebo 10000000$, pre mna je dolezite mat moznost vyuzit moznosti ktore kryptomeny poskytuju v tom ja vidim HODNOTU. Nezavislost od STATU a formu SLOBODY.

A Sloboda je na NEZAPLATENIE ;)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Istiach »

Uz som sa to pytam vyssie. Ale niekto mi neodpovedal.

Aku hodnotu dostanem ked si kupim BTC za cenu 11 000 dolarov?
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Asi najvyšší čas začať shortovať.

Pre začiatok 50% účtu za 11.870
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa mm1809 »

Istiach napísal:Uz som sa to pytam vyssie. Ale niekto mi neodpovedal.

Aku hodnotu dostanem ked si kupim BTC za cenu 11 000 dolarov?
Ak kupujes HODNOTU tak dostanes vsetky vyhody cryptomien za 11k$ :) ale mozes si ich kupit aj za 0,1$ pri inom tokene ale nebudu mat mozno taky lesk ked sa nimi pochvalis. Ak si normalny clovek a nie pozer tak ti to moze byt jedno.

Aku hodnotu dostanes ked si kupis limitovanu seriu nejakeho supersportoveho auta za 1Milion? Mozes mat aj skodu za 15 tisic. A presuvaci ucel (hodnota) splni rovnako i ked menej stylovo :D

Ak si TRADER (zaujima ta len pohyb a je jedno ci je to z 1->10 alebo z 11k na 20k) tak kupujes komoditu na skoro uplnom vrchole. Ci je to ok je diskutabilne lebo prava strana grafu je neznama ;)
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"