Bitcoin ฿

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Prieskum BTC sentiment pri cene 72 000 USD (začiatok hlasovania pred halvingom APRÍL 2024 )

Hlasovanie spustené až do Pi 25 10, 2024 2:52 pm

1. Raz bude stáť milión USD (ako predpovedal Jim Cramer)
1
33%
2. Raz bude stáť 500 000 USD ( Cathie Wood )
1
33%
3. Raz dosiahne 100 000 USD ( Goldmani a kopa ďalších )
0
Žiadne hlasovania
4. Nový rekord už nebude, udrží sa však nad 50 000 USD
0
Žiadne hlasovania
5. Nový rekord je možný, ale rok 2024 skončí pod 50 000 USD
1
33%
6. Som pesimista - BTC nemá budúcnosť. Cena bude klesať.
0
Žiadne hlasovania
7. Som extrémny pesimista - časom niečo BTC znehodnotí.
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 3

Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2829
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 112 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Rokosák »

cryptotrader napísal: Po 01 02, 2021 7:34 pm doteraz za celu historiu bitcoinovy blockchain nikto nehackol
To nemôžeme vedieť. Organizátori to neuviedli a možní hackeri by sa asi nepriznali.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

Organizátori ? Takto blockchain nefunguje
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Blockchain je v sucasnosti nehacknutelny, proste dnes na to nie je vypoctova sila.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
tnk0
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 12:45 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa tnk0 »

v pociatkoch bol blockchain hacknuty. Vyuzili pretecenie nejakej premennej, ale rychlo sa to opravilo. Po kazdom utoku je ale robustnejsi, je to vlastne najvacsi bug bounty program na svete
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 164 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Glogol »

Elon ale trocha riskuje taka tigra za fuzy - takto oficialne uznat a podporit daco proti comu Yellen a ostatne authority urputne bojuju ...
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Tak zatajit to nemohol.

Mna skor zaujima, kdo sa prida dalsi, reps. pridal. A vieme ako to chodi, ze niekto nieco nakupil sa dozvies neskoro expost.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 164 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Glogol »

ze sa vobec na to dal a nejake authority v tesle ze ho nezastavili …
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2829
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 112 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Rokosák »

Súhlasím, ze blokchain je technológia viacmenej na základe P2P, ale ja som skôr myslel pod organizátormi burzy, sponzorov a iné podobné organizácie.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

Pekne napisane. So všetkym v podstate súhlasím a tiež sa priklanam k nazoru že bitcoin je vhodný store of value. Ako mena je momentalne technicky nedostatočný a čim viac sa bude presadzovať myšlienka celosvetovej meny tym skor to dane urady zarthnú.

Tieto Muskove manipolacie mi dost lezu na nervy lebo su to obyčane pump and dump akcie na ktorych sa popalia maximalne tak obyčajní ludia ktorí ho maju za vzor. Ja osobne si volatilitu užívam, ale zisky realizujem v USDT takže sa ma celkovo hodnota bitcoin nijak netýka
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Kludne nech BTC zostane store of value. Na platenie tu mame visu
Visa V -1.2%, a one-time enemy of the bitcoin and cryptocurrency community, is fast becoming one of bitcoin's biggest cheerleaders.

After partnering with 35 various bitcoin and cryptocurrency platforms in recent years, the credit card company has announced it plans to help banks roll out bitcoin and cryptocurrency buying and trading services with a Visa crypto software program, set to launch later this year.

Bitcoin and crypto custodian Anchorage, last month becoming the first U.S. national "digital asset bank" after it was granted approval for a national trust charter from the U.S. Office of the Comptroller of the Currency (OCC), will hold the bitcoin and cryptocurrencies on behalf of Visa's clients.
Visa Reveals Bitcoin And Crypto Banking Roadmap Amid Race To Reach Network Of 70 Million
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
tnk0
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 12:45 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa tnk0 »

och este sa pamatam na casy ked som mal visa kreditku na bitcoin, a pri predchadzajucej rally v roku 2017 mi ju zrusili pretoze visa plosne zakazala pouzivanie vsetkych jej kariet na krypto ucely. Presli 4 roky a zrejme nemozu len tak sledovat utekajuci vlak (a vnom firmy ako paypal alebo square)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15790
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja som tomu porozumel tak, že Tesla investuje do BTC v podobnom duchu ako Paypal...lebo chce aby retail mohol robiť transakcie v BTC.
Čiže ked Tesla predáva autá cez internet, tak teraz ked je už naplnený zákon o praní špinavých penazí, že každý kto platí BTC je identifikovaný..tak Tesla môže predávať autá aj za BTC. To mi pripadá normálne.

K tej neochvejnej viere k BTC sa musím ako laik spýtať na vysvetlenie po lopate všetkých nadšencov:

BTC sa ťaží s tým, že na svete raz bude v obehu nejaké pevné stanovené množstvo BTC.
Začalo sa ťažiť pri jednoduchom algorytme, ktorý sa postupne stáva komplikovanejším...preto sa ťaží čoraz ťažšie a pri väčších nákladoch.
Úmerne s tým rastie cena BTC a ľudia sú presvedčení, že kým sa nevyťaží a kým bude dopyt, tak cena musí ísť hore, lebo aj náklady a zložitosť algorytmu stúpajú.

Otázka: predpokladáte , že raz bude všetko vyťažené a vtedy by sa mohla cena BTC stabilizovať?
Čiže v takom stave vyťaženosti by už nestúpali náklady, teda nebol by dôvod na nákladové stúpanie ceny a cena by sa mala držať na základe dopytu.

Alebo je to tak, že ťažiť sa neprestane nikdy, len sa bude ťažiť čoraz menej...podobne ako zlato? Zlato je na tom tak, že je obmedzené množstvo na Zemeguli a stále ťažšie sa ťaží...preto si udržiava cenu ako ,,uchovávateľ hodnoty,,.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaja
Gold Member **
Príspevky: 568
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa jaja »

Cena není závislá na složitosti těžby - je to vlastně naopak, protože čím je BTC dražší, tím víc se ho vyplatí těžit a tím víc se těží a tím je víc vytěženo a tím je složitější dál těžit. Kdyby cena nestoupala, tak se prostě pomalu těžit přestane, protože se to nevyplatí. Takže si myslím, že cena se po vytěžení nestabilizuje - ta se stabilizuje, až nebude bitcoin zajímavý (ale i tak ta stabilizace může být na mnohem vyšších úrovních než teď - nebo taky ne).
tnk0
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 12:45 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa tnk0 »

Algoritmus tazenia bitcoinu stanovuje to ze kazdych 10minut vznikne novy blok v ktorom su vsetky transakcie ktore sa oplatilo vlozit do daneho bloku (kedze ten je obmedzeny velkostou a vlozit sa ich tam oplatilo na zaklade poplatku za transakciu ktoru bol odosielatel ochotny vyplatit). Bitcoinova siet sa prisposobuje sile taziarov tak aby tych 10minut bolo vzdy dorzanych, takze ak vela ludi zacne tazit, zvysi sa obtiaznost aby to tazenie nemali hotove za 1minutu ale presne za 10. Preto sa da aproximovat ze posledny bitcoin bude dotazeny v roku 2140, a tento posledny kus "celeho" bitcoinu sa bude tazit v priebehu 40tich rokov. Stava sa ale aj to, ze taziari opustaju bitcoin a v tom momente obtiaznost klesne aby to tazenie netrvalo 30minut ale presne 10 (dovody na to opustanie doteraz boli rozne, od forkov az po skoncenia obdobia dazdov v Cine a naslednym poklesom vykonu vodnych elektrarni :) ) Mna ako vlastnika bitcoinu nezaujima ci sa taziarom oplati tazit, ak sa im to neoplati tak jednoducho skoncia s biznisom, klesne obtiaznost a odmenu si rozdelia zostavajuci. Zaujimat by ma to zacalo ak by to znamenalo prilis slabe zabezpecenie siete a tym padom mozny utok nanu, ale od toho sme dostatocne daleko... Co som chcel povedat je ze ani teraz nestoji cena na nakladoch tazenia ale na dopyte pricom ponuka je znacne obmedzena (ponuka zo strany novo emitovanych coinov klesa kazde 4 roky o polovicu, a ponuka na burzach posledny rok klesla z 3milionov na 2.3 mil) Cena by sa mala stabilizovat pri dosiahnuti dostatocneho market capu. Co je to dostatocne netusim, ale volatilita postupom casu klesa
tnk0
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 12:45 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa tnk0 »

este stastie ze tu je akciovy trh a cenne kovy kde o chamtivost vobec nejde. Tam ide snad iba o dobro sveta :)

opravim ta, bitcoin sa nijak neprezentuje. Rozny ludia ho iba roznym sposobom interpretuju. Mena/digitalne zlato/ponzi schema, kludne si vyber podla gusta. Ja pozeram na technicku stranku systemu a vyladenost teorie hier a dokonaleho kryptografickeho zabezpecenia je premna fascinujuca. Neviem ale bitcoin zaskatulkovat ani ako menu ani ako digitalne zlato a ponzi necham pre fajnsmekrov. Ohladom tvorcu, som presvedceny ze to bol Hal Finney, ale je jedno co si myslim ja, alebo ktovokolvek iny. Kod Bitcoinu si mozes precitat a spustit ho rovno useba, takze ho mohol stvorit aj sam satan
tnk0
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 12:45 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa tnk0 »

Neexistuje krypto komunita na ktoru by si sa takto mohol odvolavat. Su rozne komunity na facebooku, reddite, twittri alebo realnom svete napr v paralelni polis, alebo ludia ako andreas antonopulous na hociktorej z tychto platform. Ano najdu sa chamtivi ludia ktory sa ta budu snazit podviest ako aj v inych sferach investovania/tradovania. Bitcoin beru ludia aj ako revoltu voci financnemu systemu - cely blockchain zacal s odkazom na bailout z financnej krizy 2008 https://en.bitcoin.it/wiki/Genesis_block kontrast -> obmedzeny pocet bitcoinov kryptograficky neprelomitelne, voci neobmedzenemu QE zo strany centralnych bank. Ja v tom vidim hodnotu

inak ten rozdiel medzi zabezpecenim deti a spekulaciou nevidim. je to rozdiel iba v casovom scope, a vela ludi vidi buducnost aj v btc. Ja by som napr pri narodeni dietata radsej daroval btc adresu s nejakym obnosom ako obalku s eurami
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 164 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Glogol »

Cena za zastabilizuje len co Yelen koncom tyzdna zatiahne rucnu brzdu. :D
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Kedy by si uznal, ze Bitcoin s nami uz zostane a priznal si chybu, ze si nekupit zopar Satoshi? Co sa musi stat? Kto a ake prehlasenie musi urobit? Mam pocit, ze svojimi rozsiahlymi postami sa snazis presvedcit hlavne sam seba o spravnosti krokov, pretotze pises podla mna dost negativne a neobjektivne, naznaky dehonestacie a hejtu, mnohokrat demagogicky, v anglictine by som povedal, ze si "salty". Vsetko pises s takou istotou, co ako bude, osobne si to nedovolim, pripustam, ze mozem prist o zatial virtualny majetok a pri velmi zlej konstelacii a j o ten realny...

K chamtivosti, mozes napisat, do coho si zainvestovany? A s akymi pohnutkami a cielom?

K poslenemu postu, ten len potvrzuje co pisem, nema to ziadnu relevanciu k BTC len si obhajujes, preco je Musk zly. Pritom nechapes kontext, preco ten clanok vobec vznikol, co tym CIna sleduje. Ziadne data, kolko percentu aut sa to tyka, atd...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

Ja si zasa myslim že george1 sa prave navec pozera s nadhladom a naopak ty Adam si vo veci zaangažovaní až príliž emočne. V každej komunite su ludia ako ty, hovoria aky je bitcoin skvelý a že su tu kvoli technologií. Zakaždym im položim otázku ak ste tu kvoli technologií prečo každy den voláte po 50,100,200k ? Nikto mi neodpovedal lebo sami si nechcú priznať že im ide primárne zisk a akoby sa zato hanbili pritom je to v poriadku. Su tu OGs ktorých cena nezaujíma ale ako george spomenul je to 0.01% všetkych zainteresovaných

A ešte poznamka k volatilite, nie neklesá, dokonca láme rekordy a prekonali sme už aj hodnoty z 2017. Stači si pozriet ticker BVOL24h
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 164 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Glogol »

george1 napísal: Ut 09 02, 2021 12:10 am Naopak, viacerí čo poznám a diskutujeme o investovaní do value akcií, investujú s úmyslom vlastniť malú časť prosperujúcej firmy (akcie) a prípadne ich držať aj celý život kvôli divi a deťom. Rozdiel v uvažovaní je viditeľný.
Bol by som ozaj zvedavy kto drzi co dlhsie - ci Adam btc ci Geroge celozivotne akcie.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

wolf25 napísal: Ut 09 02, 2021 11:35 am Ja si zasa myslim že george1 sa prave navec pozera s nadhladom a naopak ty Adam si vo veci zaangažovaní až príliž emočne.
Kazdy ma pravo na nazor, ale ta istota z jeho postov( ...NIKDY nebude cena stabilna....URCiTE bude BTC nahradeny....white paper je len omacka...), expresivne prekrucanie(Yellen vs crypto, agresivni regulatori..). Na druhu stranu chapem, ze ludia maju rozne povahy, a rozne prezentuju svoje myslienky, snazim sa pisat nekonflikte a skor sucho, a ked niekedy na forach zadiskutujem ad hominem, je to potom skor zahanbujuce(oznacenie "salty" som si mohol odpustit, nic ma nie je do nikoho, a ak som Georga urazil, tak sa ospravedlnujem :beer: )

Emocionalne si myslim ze som v pohode, eventualny kryprokrach ma nezruinuje. Ak by sa nahodou opat BTC dostal pod 20k, stoploss si nastavim na 15k a predam vacsinu. I ked niekolko BTC nepredam pri ziadnej situacii, tie budu patrit mojim detom a oni nech si s nimi spravia co chcu za 10-15r :wink:

//post je napisany pred georgovym, nebudem uz nic editovat a aktualne sa mi nechce uz reagovat
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 164 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Glogol »

Adammd napísal: Ut 09 02, 2021 4:33 pm expresivne prekrucanie(Yellen vs crypto, agresivni regulatori..).
Expresivne zvelicenie asi ano, som si toho vedomy, lebo doba je naspanovana tak zvelicujem, lebo reakcie mozu byt takisto prehnane. Nie som si vedomy prekrucania, proste to tak citim ale popremyslam. :beer:
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

Obrázok
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

neviem ako spot ale na futures som limitovany na max 90 dni
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

To je divne, ze sa o tom nepisalo viac, skoro sa mi to nechce verit. Nemas zivy link k tomu postu?

k Binance, kde mozem najst dane anaylzy, ja sa na tych strankach moc neorientujem, v zalozkach mam ulozene priamo ich Advance trading layout
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

mam to tiez len od 1.7.

Ako si sa k tomu preklikal, v ktorej sekcii sa to nachadza?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Substance242
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 12:16 am
Bydlisko: Žilina

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Substance242 »

...keby niekto chcel, Fuxoft (fffilm bodka name) predáva odhadom 18 kusov bitcoinov, za CZK na účet. :-)
Všetky informácie mám z overených zdrojov, alebo som si ich vymyslel.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa jogo »

Zaujímavý graf, ktorý zobrazuje koľko % Bitcoinov zmení majiteľa za určité obdobie. Vyzerá to tak, že okolo 60% Bitcoinov nezmenilo majiteľa vyše roka. Denne sa "točí" okolo 1% všetkých Bitcoinov.
https://chart-studio.plotly.com/~unchained/37.embed
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

jogo napísal: St 10 02, 2021 12:02 pm Zaujímavý graf, ktorý zobrazuje koľko % Bitcoinov zmení majiteľa za určité obdobie. Vyzerá to tak, že okolo 60% Bitcoinov nezmenilo majiteľa vyše roka. Denne sa "točí" okolo 1% všetkých Bitcoinov.
https://chart-studio.plotly.com/~unchained/37.embed
netreba zabudať že miliony bitcoinov je definitivne stratených. Poznam ludi čo ťažili ešte na notebookoch a stovky bitcoinou zmazali ked potrebovali vyčistiť usb kluc od bordelu :D
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Twitter CFO:
"We've done a lot of the upfront thinking to consider how we might pay employees should they ask to be paid in bitcoin, how we might pay a vendor if they asked to be paid in bitcoin and whether we need to have bitcoin on our balance sheet should that happen," said Segal. "It's something we continue to study and look at. We want to be thoughtful about it over time, but we haven't made any changes yet."
https://twitter.com/SquawkCNBC/status/1 ... 5650547714

Podla mna si mnohi zatial neuvedomuju, ake dosahy mozu mat Muskove ciny, co nastartoval, a mozno sa pocase opat ukaze ako vizionar a dalsie velke spolocnosti ho budu nasledovat...co by spravila s cenou alokacia 1-2% majetku roznych firiem do BTC. Podla mna je otazka nie ci, ale kedy to nastane.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Ale Tesla je prva "velka" znama firma, ktora nakupila BTC(a za vela, vlastne za najviac, ak nepocitam GBTC-a to nie je firma) a mozu vytvorit sentiment, ze ked Elon, tak asi by nebolo na skodu aj my. Tak som to skor myslel..., a ten rozhovor len evokuje, ze pravdepodobne nezostanu jedini a do BTC vstupia dalsi velki businessmani
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2829
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 112 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Rokosák »

Mnoho záleží na aké obdobie investuješ. Čím investuješ na dlhšie, tým je riziko väčšie. Samozrejme rôzne investície majú rôzne riziko. Futurity sú riskantnejšie ako akcie, opcie menej riskantné ako akcie, ale riskantnejšie ako účty v banke, atď. Ak chceš zvýšiť zisk musíš riskovať viac. Otázka je o koľko.

Dobrý pomer možného výnosu a rizika majú daytrejderi. Čo presne investoval Musk/Tesla a na ako dlho nevieme. Zamestnanec Tesly oznámil nákup Bitcoinu a Musk to neskôr potvrdil. To neznamená, ze Bitcoin stále drží či bude držať na dlho. Či chce rýchlo zarobiť, alebo má dlhodobe plány neviem.

Zo spiatočného zrkadla bol nákup Tesly, Bitcoinu či Amazonu fantastický. Môžeš ich však držať dlhodobo? Nezabudnime, že Amazon takmer skrachoval. Za akých okolností sa ich zbavíš? Tvrdí sa, že kúpiť je ľahko, ale vedieť kedy predať je umenie. Mnohí si myslia, ze kúpiť a nikdy nepredať je výhodné. V každom prípade to vyhovuje trhom a ich subjektom, ktorí tvoria investičný priemysel.

Inými slovami nemali by sme kúpiť a zabudnúť i keď to mnohým vyjde. Otázkou je koľko výnosu tým získajú. Keď si niekto myslí, ze istá akcia pôjde hore, otázkou je či niekoľko nanosekúnd, hodinu, deň, rok, desaťročia, alebo naveky.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa jogo »

Nech to s Bitcoinom dopadne akokoľvek, treba uznať, že za 10 rokov narástol viac ako Dow Jones za 100 rokov a to ešte nepočítam infláciu, ktorá bola za 100 rokov podstatne vyššia ako za 10 rokov.
Preto klobúk dole pred všetkými, ktorí mali a majú psychiku na to držať Bitcoin dlhodobo...pre dlhodobých investorov do akcii to musí byť nočná mora.
Ja aj keby som ho nakúpil pred rokom 2013 by som na ňom nezarobil viac ako na indexoch, lebo podobne ako teraz na indexoch by som zisk vybral na úrovni ročnej výplaty a budoval pozíciu znova...a ak by som teoreticky vybral len polovicu zisku, čo som na indexoch nikdy nedokázal, tak by som teraz mal vybrané na Bitcoine dve ročné výplaty...preto ma rast Bitcoinu až tak nezaujíma, lebo zisky z neho by som mal podobné ako z indexov. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Uz nie sme na divokom zapade, v 30r ked nastal bank run na zlato z dovodu medzivojovej krizy alebo socializme kradli uspory. Skor teraz hrozi hyperinlfacia a skrtanie nul z bankoviek.
Povahovo som skor pravicovo orientovany, presadzujem osobnu zodpovednost a nie vodenie za rucicku, za najdolezitesie povazujem slobodu vo vsetkych aspektoch. Asi preto, ze si pamatam marazmus socializmu a preto mi je dnesny neomarxistisky sentiment v EU statoch odporny aj s ich regulaciami.
Vsetci kto volate po regulaciach a banoch BTC si neuvedomuju, ze moze prist "ban" aj na ich vlastny majetok, hoci si to absolutne nepripustaju, ze by take nieco mohlo byt mozne z dnesneho pohladu(ved je demokracia predsa). Ten ban by bol jednoduchy - 95% dan z moviteho a nemoviteho majetku.

Takze budme realisti, BTC nikoho nikdy neohrozi, neporedpokladam, ze sa do neho vlozi viac ako 5% celkoveho svetoveho bohatstva a preto nebude dovod ho nejak masivne "regulovat. Bude to proste digitalne zlato, uchovatel hodnoty, kde po stabilizacii ceny(po vytazeni vacsiny BTC, bude realne minimalne deflacny a cena uz masivne stupat nebude) bude cena kopirovat inflaciu.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Taka pikoska, nákupom teslou sa btc dostal nepriamo do s&p 500 :D
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4309
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 419 times
Been thanked: 339 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Musk vie ze ked nalial do BTC take obrovske peniaze, tak vysledkom bude pozitivna spatna vazba, pretoze v ociach verejnosti ziska BTC este viacej na dovere a jeho cena bude dalej rast. Takze ide podla mna ide cisto o spekulaciu.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Ale všetko je potom špekulácia, to by nikto významný nemohol do ničoho investovať a nič oznamovať.
Rovnako ako Citroni downgraduju amd, keď sú short atď.
Alebo kebyže Buffett pridá do portfólia akcie ČEZu, tiež vyletia nadruhy deň hore po oznámení nákupu zpred mesiaca
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4309
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 419 times
Been thanked: 339 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

To ano, ale Btc ziadnu hodnotu sam o sebe nema, su to len virtualne 0 a 1.
ČEZ vlastní hnutelny/ nehnutelny majetok, urcité know how, zamestnava tisice ludi a stovky tisic ludi su
jeho zakaznikmi.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Nebudem vyvracat, čo má a nemá hodnotu. Za btc je práca asic minerov, ktoreho produkt je ohodnotený akt na 40k usd.

Keď vypestujem kvetinku v kvetináči a predám ju susedovi za 10e, môže argumentovať, že ju chce zadarmo, lebo nemá hodnotu. Ale ja si prácu cením na tých 10e vrátane použitej energie, vody a substrátu.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4309
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 419 times
Been thanked: 339 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Adammd

na vytvorenie Btc boli spotrebovane zdroje, ale Btc sam o sebe nema ziadnu úžitkovú hodnotu a ani netvorí žiaden zisk /ak neratame rast jeho ceny/.
Ty si dal ako priklad CEZ, ale ako uz bolo uvedene, to nebol stastny priklad, pretoze CEZ realnu-úžitkovú hodnotu ma. Preto investicia do BTC je logicky viacej špekuláciou ako kúpa niečoho čo nejaku realnu hodnotu ma.
Btc nebude rast do nekonecna, pretoze v urcitom bode si ludia budu chciet svoje zisky vyberat a potom nastane prudky pád. Kedy tato situacia nastane je otazne, moze to este rast dlhe roky.
Btc svoj vyznam ma ale nedava sa porovnavat s akymkolvek aktivom ktore aspon nejaku realnu hodnotu ma.
Snaha obíst do urcitej miery mašinériu štátu pomocou Btc je chvalihodna, ale podla mna sa realny presah Btc prilis precenuje.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"