Bitcoin ฿

Zberateľstvo a investovanie: mince, umenie, starožitnosti, fyzicky držané komodity
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Adammd
Platinum Member ***
Príspevky: 653
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Bydlisko: ČR

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Omyl, zmazané.

jaroslav80
Guru Member ****
Príspevky: 1945
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 6:19 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ci uz rychlo alebo pomaly, kazdopadne BTC je medium presunu dolarov k prvotnym minerom.

wolf25
Silver Member *
Príspevky: 255
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 9:38 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

BTC je tak ako každe ine aktivum a trh služiaci na presunutie penazi od retailu k velerybam

cryptotrader
Silver Member *
Príspevky: 244
Dátum registrácie: St 03 01, 2018 12:27 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa cryptotrader »

Google Finance pridal CRYPTO zalozku

Obrázok

george1
Active Member
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 7:44 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa george1 »

Legendárny investor, trader, matematik a autor Nassim Taleb zverejnil presnejšie info (po predošlom zverejnení že začal s predajom btc), prečo predáva svoje bitcoiny:
Začiatkom februára uviedol, že bitcoin je veľmi volatilný a preto nikdy nebude spĺňať funkciu ako mena.
Tento svoj postoj teraz doplnil slovami:
Bitcoinizmus, ako je etatizmus, komunizmus, socializmus, architektonický modernizmus, je ťažkou formou utopizmu.
A tento post doplnil o titulok - " bitcoin je magnetom pre idiotov " :-)
https://moguldom.com/337290/legendary-m ... or-idiots/

Mne z týchto Talebových slov vychádza potvrdenie toho, čo si ja myslím o bitcoine - je to iba špekulácia, ktorá sa nakupuje kvôli zisku. Všetko ostatné okolo bitcoinu - tzv digitálne zlato, budúca svetová mena atd, sú iba kecy, slúžiace na bombastické titulky a nalákanie. Veľkí investori + firmy čo idú zarábať na službách a poplatkoch na krypto sa na konci éry btc budú dobre smiať a tento smiech im zaplatí plebs.
Taleb evidentne od začiatku vedel o čo ide v hre nazvanej bitcoin a dobre na tejto hre zarobil. Do bitcoinu naskočil medzi prvými za smiešne ceny. Ak predáva teraz, realizoval pekný zisk. Otázka je, či od Taleba bolo etické, že na začiatku bol btc aktívny. Myslím si, že z jeho strany to bol iba marketing kvôli zárobku. Taleb ale svojimi slovami jasne dáva najavo, že bitcoin nemá na to, aby bol menou/digitálnym zlatom vzhľadom na praktické problémy, vzhľadom na imaginárnosť myšlienky že btc bude mať navrch nad štátnymi menami. Skrátka, hra nazvaná bitcoin raz skončí. Musím ale uznať, z bitcoinu sa podarilo autorom btc vytvoriť skutočne maxi stroj na zbohatnutie a špekulácie, pre malých aj veľkých hráčov. Z tých malých zostane úsmev tým, ktorí dokážu realizovať svoje zisky. V krypto ja vidím úžitok iba v samotnej technológii decentralizovanej databázy. Bitcoin ale dopadne tak ako napísal Taleb.

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 10518
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Divný ten Taleb. Sám investoval a teraz nazýva iných idiotmi ? Je nejaký dôkaz, že naozaj investoval a teraz vybral zisky?
Mne pripadá ako sklamaný sucker ktorý nezarobil a teraz nadáva...

Čakal by som od neho trochu viac rešpektu. Ako matematik určite uznáva, že blockchain je disruptívna technológia, aj decentralizovaná.
Bez ohľadu na naše názory, BTC má svoj trh, má svojích nadšencov a rešpektujú ho aj inštitúcie. Len čas ukáže, či mali pravdu optimisti, alebo pesimisti. V každom prípade, crypto už má svoje miesto v dejinách ľudstva.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

tnk0
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 1:45 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa tnk0 »

Na to ze investoval nieje ziaden dokaz, ale ak by klamal v tomto tak by zdiskreditoval jednu svoju knihu (skin in the game) a ja osobne mu verim ze naozaj v tom mal peniaze. george1 si ocividne naprojektoval vsetky svoje nazory na bitcoin na 2 tweety Taleba, jedna znich je ze Taleb dopredu vedel ze sa stane to ze takto vyleti cena (aj ked ja si myslim ze skor to bral ako svoju antifragile filozofiu a ta podla mna stale plati) a druha je konspiracna teoria ze tvorcovia iba chceli nechutne zbohatnut - pricom na to nieje ziaden priamy dokaz - kedze vsetky satoshiho adresy su od zaciatku monitorovane ale koho by zaujimaly dokazy ked stacia iba nazory...

george1
Active Member
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 7:44 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa george1 »

re: Juggler
Nassim Taleb je dosť známa osobnosť medzi krypto, publikoval viac náhľadov a článkov na bitcoin.nemyslím si že by iba fabuloval. Ešte v roku 2018 sa dosť zastával bitcoinu, aj keď už vtedy mal výhrady k btc ako platobnej metóde.
https://www.marketwatch.com/story/bitco ... 2018-01-22
Práve preto jeho súčasný postoj a závery ohľadom bitcoinu mi pripadajú trocha nie kóšer.Je ale pravda, že celý biznis cirkus okolo bitcoinu sa vyvíjal a Taleb to berie do úvahy. Nakoľko Taleb je ale nadpriemerne inteligentný + má vysoké fundamentálne znalosti, myslím si že Taleb už v čase keď naskočil do bitcoinu tušil o čo ide. Ale vzhľadom na obrovský možný zisk z jeho strany išlo skôr o marketing.
tnk0, koľko má tvorca/tvorcovia bitcoinov sa iba odhaduje. Ak niekto stvoril bitcoin s úmyslom zisku (čo sa aj podarilo), tak aby nedehonestoval verejnú propagáciu bitcoinu, nebol preňho najmenší problém po vzniku bitcoinu paralelne si vyťažiť desaťtisíce, či státisíce btc úplne anonymne.

cryptotrader
Silver Member *
Príspevky: 244
Dátum registrácie: St 03 01, 2018 12:27 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa cryptotrader »

george1,
co sa tyka toho panka Talebu, to ze sam seba nazyva idiotom, no co ti poviem.
Co sa tyka tvojich Satoshiho paralelnych bitcoinov, Je ich asi milion kusov a doteraz sa nepohli, cize stale ich nepredal. To je asi tak vsetko k tvojej teorii o zbohatnuti tvorcov.

george1
Active Member
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 7:44 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa george1 »

re cryptotrader,
áno, odhaduje sa asi milión ks btc,. Toto množstvo nemalo zaznamenaný presun. Nikto taktiež nevie, či vôbec sa dajú do pohybu ešte. A nikto nevie, koľko btc v dobe po vzniku btc si mohli tvorcovia btc vyťažiť paralelne neskôr anonymne, toľko k tvojej teórii. Taktiež, odhaduje sa že vyše 3 miliónov btc sa už nepohne kvôli strate,zomretiu majiteľov atď. Toto číslo sa bude zvyšovať, tak ako bude prichádzať k ďaľším stratám či úmrtiam. Mimochodom, je viacero investorov známych, ekonómov aj mimoriadne úspešných traderov, ktorí explicitne povedali prečo bitcoin pôjde do kopru a prečo tézy podporujúce cirkus btc sú nereálne do budúcnosti, nielen Taleb. Tí čo hlásajú bombastické teórie o budúcnosti btc, bez výnimky všetci buď nakúpili a nakupujú btc za účelom zbohatnutia, alebo sú to firmy/jedinci ktorí majú (alebo budú mať) biznis na btc a poplatkoch. Nikto z tejto množiny preto reálne nepíše news prečo btc nemá budúcnosť, čo je logické. Taleb ale na rozdiel od viacerých na začiatku podporoval btc, teraz hovorí opak. Ako som napísal, je to možno práve kvôli uvažovaniu Taleba. Pre ludí čo sa chystajú zarobiť na bitcoine to dobre pár dní dozadu zhrnul Bill Gates:
- jednoducho nevidí budúcnosť pre bitcoin (čo ale nevylučuje možnosť na bitcoine kým neskončí zarobiť, preto Gates odporučil investovať do btc iba ľuďom ktorí sú bohatí a ktorí unesú stratu). Samozrejme Gates ako jeden z najúspešnejších ludí na planéte vie rozoznať bublinu. + Gates vidí aj ekologickú stránku btc. Čo je ale zaujímavé, Gates ako líder Microsoftu a presadenia počítačov má názor na technológiu blockchain že je preceňovaná.
https://www.popularmechanics.com/scienc ... y-climate/
https://www.bbc.com/news/technology-56195869

Adammd
Platinum Member ***
Príspevky: 653
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Bydlisko: ČR

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

MicroStrategy has purchased an additional ~205 bitcoins for ~$10.0 million in cash at an average price of ~$48,888 per #bitcoin. As of 3/5/2021, we #hodl ~91,064 bitcoins acquired for ~$2.196 billion at an average price of ~$24,119 per bitcoin. $MSTR
MST.png
Ja som si tiez dnes prikupil, sice len jeden za 39k€, ale stale pokracujem v DCA pre deti, ktore si svoj stack predaju az za 10-15 rokov :graf:
Ak bude toto forum fungovat i potom, tak redditovsky :D RemindMe! 15 years "Oplatilo sa?"
HODL

cryptotrader
Silver Member *
Príspevky: 244
Dátum registrácie: St 03 01, 2018 12:27 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa cryptotrader »

"A nikto nevie, koľko btc v dobe po vzniku btc si mohli tvorcovia btc vyťažiť paralelne neskôr anonymne" Ale vsak vsetko je anonymne dokial sa coiny nepresunu na penazenku, ku ktorej sa vie priradit niekoho identita. Pred tyzdnom nejaky prastary miner presunul coiny z roku 2010, co je relativne dlha doba po tom ako tazil na zaciatku satoshi. https://cointelegraph.com/news/bitcoin- ... n-11-years

K Billovi - Microsoft je clenom Enterprise Ethereum Foundation. Microsoft aktivne podporuje blockchain v jeho cloude Azure ma integracie, aplikacie, nody atd https://azure.microsoft.com/en-us/solut ... d-products
Vitalik: https://www.youtube.com/watch?v=fBC2w-vcXR4

george1
Active Member
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 7:44 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa george1 »

re cryptotrader
To nič nemení na fakte, že Gates vyhlásil - technólógia blockchain je preceňovaná. A o bitcoine má Gates jednoznačný názor

Na rozdiel od budúcnosti bitcoinu, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou skončí tak ako predpovedá Taleb či Gates som investoval viac tento týždeň do Pepsi (PEP). Pepsi je za dobrú cenu , biznis rozširuje a cena + dividenda v nasledujúcich rokoch porastie. O 20 rokov bude cena Pepsi na násobku + reinvestovaná dividenda tento efekt ešte zvýši. Na rozdiel od bitcoinu, ktorý je iba bublina a kšeft o cene, som taktiež tento týždeň zvýšil svoju investíciu do TEVA - Teva Pharmaceutical Industries. Ak mám riskovať, tak namiesto investovať do cenovej bubliny bez základu, investujem do vybraných firiem, ktoré sú buď vyklesané kvôli problémom (prípad TEVA), alebo do akcií, kde je možný násobný nárast ceny akcie ak sa podarí biznis - napríklad Coupang. Môj osobný tip je ale TEVA, akcie sú na 1/5, pričom firma generuje dobrý biznis s generikami. Cena je na 1/5 pôvodnej hodnoty, pretože bývalý manažment a riaditeľ neúmerne zadĺžili firmu + spravili nekorektné uplácanie pri predaji. Teva má na krku žaloby a pokuty a zároveň obrovský dlh. Firma ale dosadila nového krízového šéfa, ktorý je špecialista práve na takéto prípady. Úspešne stabilizoval firmu, okresal výdaje a začal splácať dlh tempom 3 miliardy usd ročne. Ak tento postup vydrží, o pár rokov bude Teva späť na hodnote 5x vyššej ako je súčasná cena. Pre mňa ak investovať do rizika, tak práve takáto firma je na to vhodná. Na rozdiel od krypta, kde investícia je ešte viac riziková a hrozí znehodnotenie celej investície pri zásahu vlády/ splasknutí bubliny. TEVA mi ponúka oveľa lepšiu istotu zhodnotenia rizikovej investície.
Podobne Coupang, ak sa naplní rast, cena bude po rokoch na X násobku dnešnej hodnoty. Tento príspevok patrí skôr do vlákna akcie, ale píšem to sem práve vzhľadom na porovnania s rizikovým investovaním do btc.
Naposledy upravil/-a george1 v Pi 05 03, 2021 7:36 pm, upravené celkom 2 krát.

Adammd
Platinum Member ***
Príspevky: 653
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Bydlisko: ČR

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »


cryptotrader
Silver Member *
Príspevky: 244
Dátum registrácie: St 03 01, 2018 12:27 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa cryptotrader »

Takto nevyzera bear market. Vcera sa v podstate druhy krat otestoval ATH (par drobnych chybalo). Budem velmi rad, ked sa wolf25 bude mylit a ATH sa na dalsi pokus prerazi :)

wolf25
Silver Member *
Príspevky: 255
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 9:38 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

ja tiež kedže držim long :D stale je to take nemastne neslane bez volume a volatility mi to pride skor ako velka akumulacia shortov ale uvidime, to že sa včera nedotkli ani predchadzajucej rezistancie nieje boh vie čo, stale vytvaraju len LH ktorym takmer v 100% pripadoch otačaju trendy. Ale kym je cena nad 52k tak za mna so far so good.

Čakal som včera na reakciu SPX lebo su oba natom rovnako, ak spravi nove ATH SPX tak takmer určite aj BTC

Obrázok

Rano, dany, pre mna doležity move dokončili a možu sa pokusit o nove ATH, počkame si ale na NYSE

Obrázok
Naposledy upravil/-a wolf25 v Pi 12 03, 2021 11:36 am, upravené celkom 1 krát.

wolf25
Silver Member *
Príspevky: 255
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 9:38 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

Inak nebolo to tu spomenute ale Arhur Hayes. Spoluzakladatel a CEO donedavna najvacsej crypto burze bol na uteku a v 4. Aprila sa planuje vzdat policii

Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Airmike »

wolf25 napísal:
Pi 12 03, 2021 11:34 am
Inak nebolo to tu spomenute ale Arhur Hayes. Spoluzakladatel a CEO donedavna najvacsej crypto burze bol na uteku a v 4. Aprila sa planuje vzdat policii
dik za info. to ze zmizol som vedel, ale ze sa planuje vzdat je pre mna nova info.

Adammd
Platinum Member ***
Príspevky: 653
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Bydlisko: ČR

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Inak par BTC/EUR bol vcera ATH, takze moja predikcia vlastne vysla, a nebolo treba ani mesia, ale 16 dni. :D
Tak snad do toho mesiaca padne i v pare s USD...
Adammd 22.2.2021 napísal:
Po 22 02, 2021 11:32 pm
... Včera bol presun 40k btc na burzy z wallets, ktoré boli dormant 7 rokov. Taking profits, nič viac, nič menej. Nové ATH je opäť za rohom
Adammd 23.2.2021 napísal:
Ut 23 02, 2021 3:13 pm
Je pravda, že som sa nevyjadril konkrétne, že to myslím v dlhodobom horizonte, btc beh je na dlhú trať. Pretože toto nie je blow off top, preto nové ATH je za rohom, do mesiaca (ak mám teda pravdu)
ATH.png

wolf25
Silver Member *
Príspevky: 255
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 9:38 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

Airmike napísal:
Pi 12 03, 2021 12:27 pm
dik za info. to ze zmizol som vedel, ale ze sa planuje vzdat je pre mna nova info.
je to už staršia info, tu je o tom članok. Bude to 6.Aprila na havaji:

https://cryptopotato.com/former-bitmex- ... -in-april/

Jeho blog si čital ? Ja osobne nie lebo je to strašne dlhe ale vraj je to zaujimave čitanie

https://blog.bitmex.com/pumping-iron/

wolf25
Silver Member *
Príspevky: 255
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 9:38 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

Najvačia crypto burza Binance vyšetrovaná americkými uradmi :D Nečakam že sa niečo zmení ale aspon si viac posievia na scammerov

Adammd
Platinum Member ***
Príspevky: 653
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Bydlisko: ČR

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

V podstate o nič nejde, len skúmajú, či US residents obchodujú na binance a nie na binance US.

Adammd
Platinum Member ***
Príspevky: 653
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Bydlisko: ČR

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »


Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Airmike »

wolf25 napísal:
Pi 12 03, 2021 2:21 pm
je to už staršia info, tu je o tom članok. Bude to 6.Aprila na havaji:

https://cryptopotato.com/former-bitmex- ... -in-april/

Jeho blog si čital ? Ja osobne nie lebo je to strašne dlhe ale vraj je to zaujimave čitanie

https://blog.bitmex.com/pumping-iron/
nene, zvykol som to citavat, ked sme u nich obchodovali, ale uz dlhsie som necital. dik

Adammd
Platinum Member ***
Príspevky: 653
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Bydlisko: ČR

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Tak to dlho netrvalo, mame nove BTC/USD ATH...

A mala pripomienka, pocet coinov na burzach je najnizsi za posledne 3 roky...
ATL.png

A perlicka na zaver, rekord v likvidacii pozicii shroterov za 10 min, odpisanych 100 mil USD ...Don´t bet againts Bitcon :mrgreen:
liq.jpg

Adammd
Platinum Member ***
Príspevky: 653
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Bydlisko: ČR

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Presne pred rokom sa neprajnici utvrdzovali o svojej teze, ze Bitcoin je opat "dead", kedy sa 13.3.2020 odrazil od covidoveho dna z hodnoty 3782 USD a dnes ho mame na 60 000USD...
1Y.png

wolf25
Silver Member *
Príspevky: 255
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 9:38 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

India finishuje zakon o zakazi použivania cryptomien

https://twitter.com/CoinDesk/status/137 ... 64676?s=20

A jeden nepopularny graf, pre tych čo poznaju wyckoff distribučnu fazu. Invalidation point nove ATH po odraze od žltej pod ktorou aktualne bitcoin je. Aktualne hľadím na 52k a čakam kedy dorazia americké stimuly

Obrázok

Adammd
Platinum Member ***
Príspevky: 653
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Bydlisko: ČR

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Ani sa neda spocitat, kolko krat uz bol Bitcoin "zabanovany" v susednej Cine. Je to taky vykrik do tmy...chudobni budu chodobnejsi a bohati bohatsi...

Inak v dnesnom zatial 10% poklese bolo zlikvidovanych 1,5mldUSD long pozici, prepakovani gambleri su na obidvoch stranach :D
Naposledy upravil/-a Adammd v Po 15 03, 2021 12:37 pm, upravené celkom 1 krát.

wolf25
Silver Member *
Príspevky: 255
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 9:38 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

Akurat sa o tom bavim s činanom a tušim tam nieje nelegalne crypto vlastnit len použivať. Možete ho zatial aj ťažiť. India to zobrala razannejšie a idu zakazať aj vlastnictvo, ťažbu aj použivanie. Podla mna je len otazka času kedy s niečim jemnejším pride aj USA ale to tu užbolo mnoho krat spominane. Bude vsak za tym zamienka typu "crypto financuje jadrovy vyskum v severnej korei" A už som taky članok aj niekde videl.

Anyways bitcoin padol 7 500 dolarov takže zatial ideme podla scenara zo včera a zlikvidovala sa miliarda longov, blbečkov čo naskakuju do FOMO weekendovych fake pohybov :D

EDIT: presne taketo dačo: https://www.coindesk.com/un-says-north- ... 020-report

Adammd
Platinum Member ***
Príspevky: 653
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Bydlisko: ČR

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

V minulosti som pracoval s mnohymi Indami a vzdy bol cas na pokec pri kavicke. India a ich oblasti to je stat v state a defakto platia pravidla ake si kto zmysli na lokalnej urovni. Bolo by to na dlho, ale napr su tam lokalne banky, kde bezne transakcie su mozne len v ramci danych bank, proste mimo oblast peniaze nie si schopny poslat. Jednotlive staty a teritoria maju vlastne zakony a tie schvalene na vladnej urovni su viac menej doporucene a ked si nejaky "samovladca" v teritoriu alebo dokonca na okresnej urovni zmysli, ze sa miesto rupii budu pouzivat slovenske koruny, tak to tak bude a v obchodoch budes mat slovenske cenovky :-)

Preto sa neobavam nejakeho indickeho banu

wolf25
Silver Member *
Príspevky: 255
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 9:38 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

Suhlasim india je nepodstatná ide o vytvoreny "precedens" a otazka času kedy inym štatom začnu vadiť danove uniky z crypta

Adammd
Platinum Member ***
Príspevky: 653
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Bydlisko: ČR

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Ale ten precedens uz bol vytvoreny, zober si cinu a jej regulaciu a bany...A ako chces legelne obist dane v zapadnych vyspelych krajinach? Jedine cez cash(to je paradox, ze najviac sa peru peniaze cez cash a nie cez crpyto :-) ). Vsetko je dohladatelne, FIAT si z burzy, ktora nesplnuje AML a KYC nevyberies a mozes si coiny posielat cez hocijake mixery, na konci aj tak musis dokazat, z coho pochadzaju peniaze, za ktore si nakupil povodne.

Chapem, ze v Inidi a CIne sa snazili/snazia, pretoze ako som pisal, tam si s pozehnanim tych spravnych ludi na spravnych miestach mozes robit co chces, aj verejne ukamenovat 16 rocne dievcata v indickych distriktoch, kde plati saria napriklad(neoficialne samozrejme)

wolf25
Silver Member *
Príspevky: 255
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 9:38 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

nebudem tu pisat navody ani nikoho na nič nabadať ale ak si myslis že sa nedostaneš k peniazom z crypta bez toho aby si bol dohladatelny tak si najivný

cryptotrader
Silver Member *
Príspevky: 244
Dátum registrácie: St 03 01, 2018 12:27 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa cryptotrader »

Wolf, Adammd ma pravdu. Ak sa bavime o vyssich sumach a o tom, ze sme v EU tak bez nejakeho rizika, ze ta neskor odhalia sa to proste neda. Nezabudaj, ze danovaci maju pravomoc ta dodanit az 20 rokov spatne. Predstav si, ze o 5/10 rokov prelomia Monero. Vsetko musi ist cez bankove transakcie, ziadny dom ani auto si za hotovost nekupis. Alebo teda skus napisat, ako je to podla teba teoreticky mozne, ja to skusim vyvratit :)

Adammd
Platinum Member ***
Príspevky: 653
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Bydlisko: ČR

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Samozrejme sa bavim o 100 000€+, by ma zaujimalo, ako dostat peniaze na ucet v banke bez toho, aby som nezaplatil ani cent danovakom v dalsom danovom priznani a potom si ich j realne uzil a nie chodil po Belize do konca zivota.

wolf25
Silver Member *
Príspevky: 255
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 9:38 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

prečo hned peniaze na ucet v banke ? pokial viem na slovensku sa stale da platit cashom a k nemu sa stale vieš dostat kludne aj v 100k+ sumach. A ked to začnu ludia hromadne robit je len otazka času kedy sa na crypto uvalia prisne regulacie v ramci celej EU. Momentalne nemame takmer žiadne. A nebudem sa tu na tuto temu dalej bavit. Da sa to, robi sa to, bodka.

cryptotrader
Silver Member *
Príspevky: 244
Dátum registrácie: St 03 01, 2018 12:27 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa cryptotrader »

Nie nemozes platit cashom v sume 100litrov. Ani to nemozes obist tym, ze to rozlosis na viacero platieb.
https://www.financnasprava.sk/sk/obcani ... -hotovosti

wolf25
Silver Member *
Príspevky: 255
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 9:38 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

ježiš neprekrucaj to. O akom plateni zasa pišeš ? napisal som že sa da dostat k peniazom z krypta bez dohladania. Co budeš nasledne robit z tymi peniazmi je už uplne ina tema. Kludne ich mozeš zabalit do alobalu alebo nosit na pumpy v batohu

user27
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 09 02, 2017 11:32 am

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa user27 »

cital som, ze v nemecku je dan z crypto 0% po drzania viac ako rok.
Ak teda chce niekto vcashovat nejaku "life-changing" sumu, tak teoreticky sa moze stan danovym rezidentom v nemecku nie ?

Adammd
Platinum Member ***
Príspevky: 653
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Bydlisko: ČR

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Ano moze, podobne v Portugalsku, Slovinsku, alebo na Malte.

@wolf, pravdepodobne mas pravdu, vsetko sa da, ked sa chce, ale otazka je, kolko unika kvoli tomu dani(podla mna minimum, pretoze to robi minimum ludi-bavme sa o zapadnych statoch) a aka by bola teoreticka premia pri predaji btc dajme tomu za 1mil €? 5-10%, mozno viac na ciernom trhu, to uz radsej zaplatis 15-23% dan(v CR) a mas klud.

A dalsia vec, čo potom s tymi peniazmi. Ako ich zlegalizovat? Ano, da sa asi zit s cashom, vsetky velke veci si kupovat na uver/hypoteku(ale prepoklad je bonita aby ti dali velke uvery, tzn , ze musis pracovat a to by sa mi pri cashi 5 mil € nechcelo :-D ) a platit zlozenkami na poste, ale to mas dalsiu premiu k tomu 5% napr., pri nejakom uvere...

Napísať odpoveď

Návrat na "Alternatívne investície, umenie, starožitnosti, mince, fyzické komodity"