Bitcoin ฿

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Prieskum BTC sentiment do budúcnosti MÁJ 2021

1. Raz bude stáť milión USD (ako predpovedá Jim Cramer)
7
11%
2. Raz bude stáť 500 000 USD (ako to vidí Cathie Wood - Ark Investment )
10
16%
3. Raz dosiahne 100 000 USD ( Goldmani a kopa ďalších )
17
27%
4. Bublina praskla - nový rekord už nebude, udrží sa však nad 25 000 USD
0
Žiadne hlasovania
5. Bublina praskla - nový rekord už nebude, rok skončí v pásme 10 000-25 000 USD
6
9%
6. Bublina praskla - do konca roka pôjde pod 10 000 USD
6
9%
7. Som pesimista - BTC je bezcenný a nemá budúcnosť.
18
28%
 
Celkom hlasov: 64

Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

wolf25 napísal: St 19 05, 2021 3:26 pm v Marci som upozrnoval na možny začiatok distribučnej fazy nakoniec to tak predsa len bolo
Pri akej hodnote BTC sa potvrdi, ze to tak nebolo? Resp. na aku hodnotu musi klesnut, aby to bolo definitivne potvrdene? Nechce sa mi Wyckoff studovat.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

Ono sa to už viac menej potvrdilo a pattern je validný lebo od spodnej hrany sme prepadli 35%. To čo sa bude diat dalej zaleží od reakcí na retest spodnej hrany na 44.8k, ak tam budu odmietnutia pokračujeme v downtrende, kludne na nove low pod 28k. Tam by mohla zasa začať akumlačná fáza na mesiac/dva a nasledne další run hore, lebo hype na krypto tu stale je, ludia IRL zarobia peniaze ktore tam zasa raz radi natlačia s vidninou rychleho zbohatnutia
tnk0
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 12:45 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa tnk0 »

mozem doporucit tohoto typka na youtube. O tomto patterne hovoril uz od oktobra 2020 a novy ath ocakava o niekolko mesiacov
https://www.youtube.com/watch?v=-Bq1LX4fzuQ
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Lebo len tak zbezne som pozrel a zdalo sa mi, ze tam chyba E faza, tzn cena niekde pod 30k
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

China's Liu He reiterates stance, "crack down on bitcoin" coming; wants to prevent, control financial risks, maintain a steady yuan exchange rate

Tu je dnešné čínske vládne nariadenie...akurát po čínsky : http://www.gov.cn/guowuyuan/2021-05/21/ ... 610192.htm
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

ban2.png
ban.png
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Taka statisticka perlicka. Pred 2 dnami pri tom velkom poklese, nasledoval najvacsi inflow USD stablecoinov v historii na burzy a nasledne trasfer cca 20 000BTC prec z burz behom 15min. Niekto spraktizoval BFD :-)
inflow.jpg
outflow.jpg
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Keby to bolo také jednoduché, tak vlastne ten pi indikátor nemôže platiť :D
Uvidí sa,či sa v budúcnosti potvrdí (zatiaľ štatisticky nevalidný),stavil by som sa, že nie :wink:

Inak cca 1 mld USDT bolo dnes presunutých z ázijských búrz (okex, Huobi) na Binance....
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Trochu statistickych dat z min. tyzdna...

The Week On-Chain (Week 21, 2021)

Inak za posledne 3 dni bolo "natlacenych" novych 9mld stablecoinov, 3mld USDT a 6mld USDC, dominancia tetheru pomaly klesa, USDC, ktory je vo vseobecnosti povazovany za viac legit je na vzostupe(asi aj vdaka VISA---old news: Visa Inc said on Monday it will allow the use of the cryptocurrency USD Coin to settle transactions on its payment network, the latest sign of growing acceptance of digital currencies by the mainstream financial industry.)
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Bitcoin is now considered an investable asset. It has its own idiosyncratic risk, partly because it’s still relatively new and going through an adoption phase," said Mathew McDermott, Goldman Sachs' global head of digital assets

But clients and beyond are largely treating it as a new asset class, which is notable—it’s not often that we get to witness the emergence of a new asset class.
Bitcoin is officially a new asset class: Goldman Sachs
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nahodil som hlasovanie. Som zvedavý, či sme 2 zhruba rovnaké tábory ako plus/mínus, alebo či je väčšina BTC-pozitívna.. :beer:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa jogo »

Ako môžu štáty, (ak budú chcieť), zaútočiť na Bitcoin. Podľa tohto článku by to stálo v roku 2019 tak 2mld USD.
https://www.alza.sk/ako-funguje-tazba-bitcoinu
Ako náročné je zaútočiť na bitcoin?
Teraz si ukážeme niekoľko čísel, aby sme získali predstavu o tom, ako to vlastne vyzerá. Najprv musíte vedieť, že základnou jednotkou na výpočet ťažby bitcoinu je 1 hash. Pre názorný príklad budeme mať high-end notebook (na hranie hier), ktorý dosahuje asi 20 Mh/s (tj. 20 miliónov hash za sekundu). V dobe písania (október 2019) je celkový ťažobný výkon bitcoinovej siete približne 100 Exahash/s (1018 h/s), čo znamená, že útočník by musel kontrolovať aspoň 50 Eh/s ťažobného výkonu, aby bol úspešný a dokázal ovládať bitcoinový blockchain. Predstavme si, že by sme mohli mať neobmedzený počet high-end notebookov s 20 Mh/s. Na produkciu 50 EH/s by sme potrebovali 2,5 bilióna takýchto notebookov.
Ak predpokladáme, že útočník používa najbežnejšie ťažobné zariadenia na trhu, ktoré poskytujú asi 14 Terahash/s ťažobného výkonu pri spotrebe ~ 1 370 wattov, potom by potreboval viac ako 3,57 milióna zariadení na vlastnenie 50 % celkového ťažobného výkonu.

Pokiaľ ide o náklady, spotreboval by asi 5 miliárd wattov na prevádzku všetkých zariadení, čo by znamenalo 5 miliónov kWh na 1 hodinu útoku. Za predpokladu, že majú prístup k takému množstvu energie za relatívne lacnú cenu 0,10 €/kWh, náklady na realizáciu takéhoto útoku by boli približne 450 tisíc € na hodinu alebo 10,8 miliónov € za celý deň. Možno ešte zásadnejšie je, že počiatočné náklady na nákup 3,57 milióna ťažiacich zariadení (približne 400 € za kus) by boli 1,43 miliardy €. A sú tu ešte ďalšie náklady ako napájacie zdroje počítačov, distribúcia elektriny do zariadenia, nehovoriac o nákladoch za prenájom alebo nákup priestorov, kde sú všetky zariadenia umiestnené.
To je presne dôvod, prečo je Proof of Work tak dôležitý. Predtým boli meny kryté zlatom, dnes majú meny v pozadí politické mandáty. Bitcoin je podporovaný fyzickou spotrebou energie, tým je zaistená jeho bezpečnosť.

Nakoniec by som mal spomenúť, že motivácia na pokus o útok, ako je ten, ktorý sme ilustrovali vyššie, prakticky neexistuje. V momente útoku by pravdepodobne hodnota Bitcoinu začala veľmi strmo klesať, čo by veľmi sťažilo možnosť spätného získania investície do útoku. Jediným možným kandidátom na útok na Bitcoin sú momentálne štáty (napr. Čína, USA atď.). Tým by sa zbavili konkurencie pre svoje fiatové meny.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

A teraz si zober, že 51% atak nie je možné zrealizovať ihneď, náhle zapojením zariadení do siete. A ak áno, zrealizuje sa fork a pokračuje sa ďalej a tebe zostanú notebooky na ktorých si môžeš ďalej ťažiť fakecoiny s nulovou hodnotou a investícia je v prdeli :D
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ešte by som pridal možnosť: Bitcoinu ani trhu Bitcoinu nerozumiem, takže a o budúcu cenu sa nestarám.

Niečo ako Buffett v minulosti o technologických firmách.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

Snažiť sa cenu predikovat na roky dopredu je nezmysel pretože je v krypte kopec premených ktoré zvrátia fungovanie a existenciu celeho krypta
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

wolf25 napísal: St 26 05, 2021 2:20 pm Snažiť sa cenu predikovat na roky dopredu je nezmysel pretože je v krypte kopec premenných ktoré zvrátia fungovanie a existenciu celeho krypta
Áno je to tak. Preto v tradingu hrajeme na to, čo sa bude diať krátkodobo. K tomu máme najviac informácii. Pekne to vyjadril Rado s tou búrkou: radšej stavím na búrku, ked je obloha zatiahnutá ako predikovať počasie o týždeň, o mesiac.

Nečudujem sa Cramerovi, že predikuje cenu 1 milión. 20 rokov robí šou v CNBC, dokáže strhnúť davy. Davy mu tlieskajú.
Jeho tipy však zlyhávajú. Dlhodobo nedokáže prekonať ani SP500.

Divím sa však Cathie Wood. Myslel som, že dievča má talent. Nuž, teraz o nej dosť pochybujem.
Nedávno povedala, že Tesla bude do 4 rokov na cene 3000 USD. Nemyslím si, ale tomu by som sa nedivil: Tesla je revolučná technológia a udržiava si náskok. Je možné, že dokáže to, čo AAPL a cena akcie sa vždy môže dvíhať hore cez buybacky a splity.

Lenže to nie je prípad BTC. Technológia sa chytila, ale nie je unikátna, monopolná... Dá sa velmi ľahko napodobniť. Pomaly si to predstavujem tak, že ked sa stretnú dvaja programátori, jeden druhého sa spýta...máš už svoju cryptomenu ? Je to proste len ošiaľ, MÁNIA.

Ľudia neustále spomínajú decentralizáciu a že je BTC niečo, na čo nedosiahne štátna moc.

Fajn. Ale aký úžitok máme z toho, aby sme boli motivovaní platiť za to stále viac a viac?
Ja som pred rokmi veril, že sa možno naplní to, že to bude anonymné, nezdaniteľné, nekontrolovateľné, rýchle a bez poplatkov.
Nič z toho už neexistuje...Naopak. Som presvedčený, že keby som teraz menil BTC za cash, pozerali by na mňa ako na zločinca...musel by som sa vyviňovať odkiaľ to mám, za akú cenu som to kúpil atd...a následne aj tak odovzdať 1/3 štátu.

Čiže ako mena pre mňa BTC nemá žiadny význam.Jedine ako špekulácia na ktorej by som zarobil. Čo zarobil? FIAT menu. Tú blbú centralizovanú bezpečnú menu za ktorú mi ručí štát ( a garantuje aspoň do výšky 100K ), ktorej kurz je pevný ako oceľ a jediné čo mi hrozí je malé % inflácie ?

Infláciou sa tu straší, ale za posledných 10 rokov bola vždy na historických minimách. Odkedy máme EURO, nikdy sme nemali takú stabilnú a bezpečnú menu.

To je fakt. Nenahovárajme si, že nie. Celý život som obdivoval tvrdé meny ako americký dolár, nemecká marka, britská libra a švajčiarsky frank.
A teraz čo počúvam. Všetko sa rúti do záhuby. Dolár, Euro, hyperinflácia....OK. Ale ktorý hlupák drží cash v banke na nulový úrok a bojí sa inflácie, alebo devalvácie? Ja nie. Akýkolvek cash by som mal, stále by bol zainvestovaný: v nehnutelnostiach, v akciách, v zlate atď. Tak načo je mi mena?
Na to aby som mohol platiť za tovar a služby. Preto ju potrebujem STABILNÚ, BEZPEČNÚ a GARANTOVANÚ ŠTÁTOM. Ked ma okradnú v platobnom styku, peniaze mi vráti VISA,alebo banka. Ked banka v ktorej mám účet skrachuje, štát mi garantuje vklad do 100 000 €.

Tak poďme k BTC.

Platobný styk: NULA ( pomalé, drahé, iba u niektorích obchodníkovza tučný poplatok a ešte bude treba vyplnať formuláre o pôvode )
Stabilita: NULA (riziko straty je obrovské )
Bezpečnosť: NULA ( nepíšte mi prosím o bezpečnosti na USB kľúči...tá je rovnaká ako u slivovice, čo som zakopal na záhrade ).
Garancia: NULA (sťažujte sa na lampárni ked vás okradnú )
Praktičnosť: žiadna. V živote som peniaze nestratil. 20% BTC je stratených, lebo majitelia zabudli alebo stratili heslá. Kolko % už okradli?

HODNOTA. Múdry Buffett to skvele vyjadril. Celá hodnota BTC je postavená na nádeji, že keď si BTC obstarám dnes, tak v budúcnosti nájdem ľudí ktorí mi za neho zaplatia viac.

A práve s tom je zakompované to, čo chcel Buffett vyjadriť. Cenu robia ľudia...Cena nie je postavená na ničom inom ako na ochote ľudí platiť stále viac a viac (za niečo, čo je stále rovnaké).

Je zaujímavé, že sa tu operuje nejakým proof of work...proof of safety...ale stále sa tým bavíme o bezpečnosti, ktorá ani zďaleka nedosahuje bezpečnosť FIAT meny . Mňa fascinuje to, že kopa ľudí s finančného priemyslu nepochopila princíp tvorby ceny...dopyt a ponuku...Myslia si, že cena bude donekonečna rásť a nehľadajú proof of Ponzi a proof of Value. Ja som si myslel, že každý kto pochopil princíp rastu ceny akcií (dopyt, lebo sa vytvára hodnota ) a princíp rastu cien komodít ( dopyt-ponuka ) pochopil aj to, že cena bez rastu hodnoty nemôže rásť vysoko ani donekonečna.

Darmo kopa skalopevne presvedčených ľudí kúpi a budú držať a držať a držať ( nekonečný HODL ). Nato aby cena išla hore musia prichádzať KUPCI a noví KUPCI a noví KUPCI a platiť stále VIAC a VIAC....inými slovami pokrývať výnosy všetkých predošlých kupcov a svoje vlastné, pričom sa žiadna nová hodnota nebude vytvárať. A to je princíp Ponzi. Proof of Ponzi pri BTC raz príde a dostane sa do učebníc...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tnk0
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 12:45 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa tnk0 »

bez ohladu na vsetky argumenty na ktore by som reagoval ma zaujima iba jeden point ohladom bezpecnosti hardwarovych penazeniek. Preco ich prirovnavas k flaske slivovici? co je podla teba ich slabina? fakt ma to zaujima pretoze ja ich beriem ako velmi elegantne a z pohladu bezpecnosti velmi silne riesenie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Je to len výmena názorov. Každý má právo na ten svoj. Svet je krásny tým, že kolko je ľudí, toľko je názorov.

Dobre zakopaná slivovica je pre mňa symbolom bezpečného uskladnenia. Od detských čias si lámem hlavu kde je najbezpečnejšie miesto na ukrytie pokladu. Ľudia voľakedy riešili také veci. Nehnuteľnosť môže zhorieť, takže ani zamurovaný USB kľúč nemusí byť v bezpečí. Treba zistiť akú teplotu znesie a či taký obhorený kľúč stále funguje. Nuž donedávna som si myslel, že bezpečnostná schránka v banke je dobré riešenie, ale už poslanci navrhujú register bankových účtov + bezpečnostných schránok.

Čokoľvek robím na počítači, stále si uvedomujem, že bezpečnosť digitálnych informácii je nulová. Nerobím si ilúzie, že to tak nie je. Preto v garancii bezpečnosti za niečo, čo sa dá ukradnúť, alebo spreneveriť sa radšej než na seba spoľahnem na štát, na banku, na brokera. Proste na inštitúcie ktoré ma chránia ako spotrebiteľa. Poistená nehnuteľnosť ( ochrana majetku ), štátom garantovaný bankový účet a zákonná ochrana u brokera do 100 tisíc €. Aspoň niečo. V tom nechcem byť decentralizovaný. Stačí jedna flaša slivovice o ktorej nikto nevie :wink:

Je to môj súkromný názor, ale vlastniť digitálny majetok nikým negarantovaný a nechránený, to je pre mňa NOČNÁ MORA.

P.S. Ináč , pre obrovský počet ľudí je to problém. Preto vznikajú cryptofondy a Grayscale GBTC na Pink Sheete už má denný objem 10 mil.akcií.
Je to ale iba jedna premenná, pretože už netreba hardvérovú peňaženku. BTC kúpiš cez GBTC, teraz dokonca o 20% lacnejšie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Rokosák »

JUGGLER napísal: Št 27 05, 2021 1:15 am Od detských čias si lámem hlavu kde je najbezpečnejšie miesto na ukrytie pokladu.
Zakop poklad do zeme, ale nie na mieste na ktoré vidíš z obývačky a keď sa zlodej pýta kde máš poklad zakopaný, nedívaj sa tým smerom aj keď je miesto priamo neviditeľné.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
tnk0
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 12:45 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa tnk0 »

pri hw penazenkach vobec nejde o samotny kus hardwaru. Po tom co nanu odosles btc sa kludne moze roztopit pri poziari, mozes ju aj preventivne sam znicit... Co tak mat trezor v hlave? staci si zapamatat 12 standardnych anglickych slov. A ak by si sa bal ze ta zrazi auto alebo sa stane hocico tak staci detom rozdat ich vlastne zoznamy slov ktore ked spolu skombinuju sa dostanu k btc

to ze ludia kupuju gbtc je urcite z casti aj kvoli daniam. mne by sa tiez pacilo neplatit zneho dane po roku drzania.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Tilbur »

tnk0 napísal: Št 27 05, 2021 7:24 am to ze ludia kupuju gbtc je urcite z casti aj kvoli daniam. mne by sa tiez pacilo neplatit zneho dane po roku drzania.
Casovy test si mozes uplatnit len u nas. Ak by si kupil GBTC a drzal minimalne rok, aj tak je to nanic. GBTC je obchodovana na OTC trhu, ktory sa zrejme neberie ako regulovany.

...Od dane z príjmov je oslobodený príjem z predaja (prevodu) cenných papierov prijatých na obchodovanie na regulovanom trhu alebo na obdobnom zahraničnom regulovanom trhu...
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
tnk0
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 12:45 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa tnk0 »

zaujimave, to som nevedel
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Áno americké Grayscale fondy sú na OTC. Sú to menej dôveryhodné fondy, lebo OTC je mimoburzový trh a neplatí pre neho taká prísna regulácia.
Ale sú ďalšie ETF, ETN, a ETC ktoré sú ako cenné papiere obchodované na burzách. Pravé ETFna bitcoin a ethereum je v Kanade a ostatné máme v Európe, na burzách Xetra, Švajčiarsko a švédsky nasdaq. Tu som to bližšie popísal: https://smartinvestor.sk/diskusia/viewt ... 3&p=52#p52
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

Obrázok
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

“Beginning August 3, advertisers offering Cryptocurrency Exchanges and Wallets targeting the United States may advertise those products and services when they meet the following requirements and are certified by Google,”
Search giant Google lifts 2018 ban on crypto exchange, wallet advertisements
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Celý svět oběhla zpráva o tom, že Indie zakázala bankám obchody s kryptoměnami. Jak se ukázalo, oběžník zakazující kryptoměnové transakce narazil na Nejvyšší soud a ten ho zneplatnil.
Zákaz obchodování s kryptoměnami narazil na soudce. Bitcoin vyhrál

India's central bank confirmed on Monday that cryptocurrencies and exchanges are not banned.
A three-year-old circular that barred banks from crypto transactions is no longer valid, the RBI said.
India's central bank confirms cryptocurrencies aren't banned - and says its 2018 order barring banks from crypto transactions is no longer valid

Tak snad sa BTC pozviecha a caka nas za nejaky cas novy ATH. :wink:
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Glogol »

pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

clanok je zamknuty
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Glogol »

Vsak hej. Pre mna je podstatne slovo "coskoro" a regulacia nie ban. Dalo by sa vygooglit viac ale mna to zatial ma to nesuri. EU nikdy nebola extra rychla a akcna, coskoro trva aj par tyzdnov, som svedavy ci to bude do dovoleniek. A otazne je ako to bude zavazne pre clenske krajiny. Tie rozdiely v pristupe su priserne a slovensko je v tej prisernosti snad vedie.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Pozitivna stranka veci je, ze ak by sa to nebralo vazne, bola to cibulka, regulacie nebudu. Preto ma to naplna optimizmom, ze bitcoin tu uz zostane navzdy a neprajnici sa s tym budu musiet zmierit.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
tnk0
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 12:45 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa tnk0 »

ja som tiez optimista, aj ked je bitcoin asi najkonzervativnejsie inovovany system spomedzi kryptomien... Dobre to vyzera so zavedenim taprootu co z jednej strany zvysi priepustnost siete, stazi fungovanie firiem ktore monituruju transakcie a pomoze aj ligthning networku. Pokusy o filtrovanie transakcii pri minovani zlyhali (ten pool co minoval iba transakcie ktore niesu na sankcnom zozname dostal hned po vyminovani prveho blocku transakciu z Iranu a mal by sa dostat na blacklist :D ) trezor zavedie coinjoin, cize uz sa nebudu musiet pouzivat 3rd party penazenky na pc/smartfone na skryvanie stop po transakciach. ekosystem sa prisposobuje podmienkam (aj ked by mohol aj rychlejsie)
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

“Next week I will send to congress a bill that will make bitcoin a legal tender,” said Bukele.
El Salvador looks to become the world’s first country to adopt bitcoin as legal tender

Toto je velka vec. Zacalo to nerdami v undergrounde, pokracovalo cez retail, velke firmy, ale implementovat bitcoin do oficialnych financnych struktur? Sice ide o maly nepodstatny statik niekde v strednej Amerike, ale moze sa to stat precedensom a niekde sa zacat musi...


Prezident Bukele:
We hope that this decision will be just the beginning in providing a space where some of the leading innovators can reimagine the future of finance, potentially helping billions around the world.
https://twitter.com/nayibbukele/status/ ... 5497524226


Spolupracovat budu so Strike:
“We are very excited about how Strike will revolutionize the remittances industry. About 22% of El Salvador’s GDP comes from remittances.  Sending money from the U.S. to relatives in El Salvador using legacy companies like Western Union is very inefficient and expensive.  Currently, the process involves someone in the U.S. driving to a Western Union office and paying upwards of 20% in fees to send money to El Salvador,” said Michael Peterson of Bitcoin Beach, the project that bootstrapped the bitcoin circular economy in these villages.
Strike Launches Bitcoin Lightning Payment App in El Salvador; Full EU Support Is Next
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To že je legálne platidlo, to je OK. Nikto nechce aby bolo nelegálne. V tej chvíli by to bol koniec BTC.

Urobia to tak ako s tými daňami - globálne. Kto nepodpíše zmluvu o regulácii a výmene informácii, ten bude rozhodujúcou časťou sveta ignorovaný.
Pri fatca to začali USA a podpísal takmer celý svet. Ak nie, tak by nemohli investovať v USA, alebo by im 30% z výnosu zdanili amíci. Čo sa týka crypta, USA + EU sa dohodnú a Čína už ignoruje crypto. Všetci ostatní podpíšu, alebo budú na blackliste.

BTC podľa mňa bude strácať význam a hodnotu. Crypto ako decentralizované platidlo ostane, ale logicky len také, čo má cenovú stabilitu ( stablecoiny, goldcoiny ) alebo technologickú výhodu ( Ethereum, Cardano...stovky ďalších budú pribúdať ). K tomu budeme mať digitálny USD, EUR asi všetky hlavné meny. Čiže to isté, čomu sa tešia v Salvadore urobí mučačo s digitálnym USD...pošle ho z USA do Salvatoru za 1 sekundu, za 1 cent...priamo z mobilu...alebo ukrajinec z Nemecka pošle rodine digitálne Eurá ). Tým sa začne úpadok bánk a sprostredkovateľov, ktorí profitujú s platobného styku. Crypto svetu nič svetoborné neprinieslo, ale začalo túto revolúciu. Ako každá technologická revolúcia, ktorá zmenila niečo na svete bude plne pod kontrolou vlád. Ked nám zakazujú kupovať americké ETFs kvôli letáčikom Mifid, tak si myslíte, že ako spotrebitelia budeme môcť kupovať/predávať/vlastniť niečo NEREGULOVANÉ a NEKONTROLOVANÉ? Zabudnime.

Rozmýšlam nad tvítom o prelomenom srdci. Ked sa Musk rozchádza so svojou láskou BTC..tak zrejme dáva najavo, že aj tesla predá BTC.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

Len pre predstavu ako vypada Salvadorský prezident :D

Obrázok
Obrázok
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Kto je lepší prezident, salvadorsky alebo český?
Pozrite sa, kto bude na jeseň ďalší český premiér s najväčšou pravdepodobnosťou(hint bývalá fetka s dredami)
Dôležité je, ako sa chová a nie ako vyzerá.

Dúfam, že to parlament alebo čo tam majú, schváli. Najskôr si to mnohí neuvedomujú, ale bude to mať veľký dopad, btc sa bude reálne používať, bude v účtovníctve štátnej správy atď.
A postupne sa snáď pridajú ďalšie štáty, zo začiatku banánové republiky ale neskôr hádam aj dôležitejšie štáty.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

Jeho vyzor som postol preto lebo vypadá ako klasický moonboy ktorý sa rozhodol trocha pogamblovať so štátnymi peniazmi a svojimi nezmyselnými vyjadreniami trocha poshilovať svoje bags. Nečudoval by som sa ani keby bol po 50% prepade heavily underwater :D

Aký ma zmysel pre suverejnu krajinu s USD použivať bitcoin ? Absolutne žiadny. Zmysel to ma možno pre krajiny ktorých mena sa bez prestávky potápa vo či svetovým menám, napr. Turecko, Venezuela.

Ale aby sverénne krajiny (ako napr aj Slovensko/Česko) používali bitcoin ovladáný anonymnými velerybami, bez možnosti dohladu nad anonymnými penazenkami obyvatelov tak ste opäť zasa raz dosť nainví
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

V článkoch sa píše, že okolo 20% HDP tvoria usd prichádzajúce zo zahraničia, zrejme z USA, kde majú svoje deti a robia na tých, ktorí zostali doma v Salvadore. 70 % ľudí nemá účet v banke, tak okolo 20% z toho ide na poplatky, KTO posielal cez western union niekde do tretieho sveta vie svoje.

Tak už to je velká úspora.

Inak zbytočne špekulovať, Bitcoin tu už najskôr zostane, začína sa regulovať, má svoje miesto, sú tu fondy, etf, prvý štát,ktorý bude mať v ňom časť rezerv, etc.

Bol by som zvedavý, čo musí prísť, aby odporcovia Bitcoinu kapitulovali. Možno nie je na škodu, si občas prečítať toto vlákno od začiatku.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Rado »

Adammd napísal: Po 07 06, 2021 1:51 pm Bol by som zvedavý, čo musí prísť, aby odporcovia Bitcoinu kapitulovali. Možno nie je na škodu, si občas prečítať toto vlákno od začiatku.
Ak povieš zlato, tak "každý" vie o čo ide, ale pri Bitcoine nie. Je populárny, ale v nie tak širokej skupine ľudí. Ja som už veľakrát chcel zistiť, čo to vlastne je a ako to funguje. K ničomu som sa doteraz nedostal lebo mi to prišlo zložité. Takže je Bitcoin pre mňa mena, ktorá tu je a viac to neriešim. Pre ľudí, ktorí sa nepohybujú vo finančnom svete to bude ešte väčšia neznáma.
Keď je cena poháňaná dopytom, tak má niekde stopku. Osobne si myslím, že pohorí na ekológii a na konci lacných peňazí. (je to len môj názor)
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

čo musí prísť aby bitcoin daval zmysel ako mena ? To sa pytaš važne ? Však ved bitcoin za den padol 60%. Prečitaj si to nahlas a ak stale ti to stale nedošlo prečo je to nahovno mena tak nema zmysel sa ti to ani dalej vysvetlovať. Bitcoin je špekulativne aktivum s vysokou volatilitou kde poplatky za prenos boli ešte nedavno na urovni 30 dolárov a transfer trval hodiny.

Paraguay je další:
https://coingape.com/paraguay-hints-at- ... -salvador/
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"