Bitcoin ฿

Zberateľstvo a investovanie: mince, umenie, starožitnosti, fyzicky držané komodity
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Prieskum BTC sentiment do budúcnosti MÁJ 2021

1. Raz bude stáť milión USD (ako predpovedá Jim Cramer)
2
6%
2. Raz bude stáť 500 000 USD (ako to vidí Cathie Wood - Ark Investment )
8
26%
3. Raz dosiahne 100 000 USD ( Goldmani a kopa ďalších )
8
26%
4. Bublina praskla - nový rekord už nebude, udrží sa však nad 25 000 USD
0
Žiadne hlasovania
5. Bublina praskla - nový rekord už nebude, rok skončí v pásme 10 000-25 000 USD
3
10%
6. Bublina praskla - do konca roka pôjde pod 10 000 USD
3
10%
7. Som pesimista - BTC je bezcenný a nemá budúcnosť.
7
23%

Celkom hlasov: 31

george1
Silver Member *
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 7:44 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa george1 »

JUGGLER napísal:
Pi 19 03, 2021 11:09 pm
Najväčší význam BTC a blockchainu vidím v tom, že existuje ako fungujúca protiváha k štátnym peniazom. Takisto že obchádza banky, ktoré sa v podstate stali služobníkmi štátnej moci. Politici a bankári konečne vidia, že ľudia sa môžu odkloniť od systému, ktorému vládnu len oni. Konkurencia je vždy super. Hlavne tam kde si štátna moc myslí, že si môže robiť čo chce.

Otázna je cena BTC. To je hlavný problém. Nikto nevie ako to dopadne s ocenením. Teraz máme trh 1,1T do ktorého vstupujú veľkí hráči. Každý chce zarobiť. Oni však nie sú investori, chcú poskytovať služby a brať za to fees. Ked VISA umožní všetky platby za BTC, znamená to, že na svoj účet bude odkupovať BTC ..obchodníkovi zaplatí vo fiat mene a BTC okamžite predá ( kvôli riziku kurzovej straty ). Vyzerá to tak, že spústa držiteľov BTC začne míňať = nakupovať za BTC ...tým sa dostane BTC pod tlak, lebo bude predávaný inštitúciami ako je VISA. Takisto Tesla, ked predá auto za BTC musí to BTC okamžite predať....To bude podľa mňa hlavný problém...Investori do BTC sa roky hromadili, ale kto bude nakupovať a držať cenu? Všetci veria, že cena musí rásť...ale kto bude tlačiť cenu hore? Cena pôjde hore len vtedy, ked bude kupcov neustále pribúdať....

Súhlasím, v tomto je prínos btc, centrálne banky vidia že je možná protiváha. Druhá strana mince je, kto má v ruke tromfy a páky na presadenie. Ako to napísali v posledných týždňoch viacerí skutočne bohatí a vplyvní ludia, štát môže spraviť kroky, ktoré eliminujú nejakú potenciálne inú menu, či aktívum, kde hrozí väčší presun kapitálu. Štát na fungovanie potrebuje štátnu menu, možnosť ovplyvňovať infláciu, dane atď.
Mimochodom, podľa prieskumu Morgan Stanley, viac ako inštitucionálni investori kupuje retail krypto.
https://www.thestreet.com/crypto/bitcoi ... sing-slows
Tu nemám ilúziu prečo kupujú, 99% kupuje iba kvôli budúcemu predaju za vyššiu cenu. Nie kvôli nejakej idey decentralizovanej meny, táto myšlienka u bitcoinu už teraz je v pozadí, namiesto toho je vyvolaný fomo nakupovací cirkus. Predpokladám že to vyústi k bodu, keď sa nakupovanie zmení na predávanie. Týmto bodom bude pravdepodobne práve razantnejší postup štátu.

Adammd
Platinum Member ***
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm

Príspevok od používateľa Adammd »

Mne je to jedno, čo o mne píšeš. To sú nepodstatné a malicherné veci. Akurát zbytočne spamuješ vlákno. A opäť, reagujem na vyhlásenia kyslých ksichtov typu Taleb a dalších neprajníkov, ktorí prezentujú svoje dojmy a šíria FUD, pretože im ušiel vlak.
Prestaň byť emocionálny, svet sa netočí okolo teba, poslednými postami si zareagoval paranoidne a totálne od veci.

Ja postujem protiargumenty ale s reálným dopadom. VISA. Morgan Stanley. Tesla. Btc ETF, počet BTC ATM, to je vrchol ľadovca, to je realita, nie dojmologia.

Edit // na posledný post.

Ďalšia ukážka prekrucania reality(eufeministicky povedané) . A napíšeš a nenapíšeš b. Napíšeš, ze kupuje viac retail, a z (chybneho) argumentu zdôvodňujš, ale nenapíšeš, že je to za prvý kvartál a iba o 8% viac ako inštitúcie. Nenapíšeš, že posledný kvartál nakúpili inštitúcie o 50% viac ako retail a v danom období, tzn za oba kvartaly, čo bol prieskum, je to pre inštitúcie o 33% viac. Prečo zavádzaš užívateľov v omyl?

Kto by vychádzal iba z tvojho postu, a nerozklikne si odkaz, tak tvojou demagogiou by sa nechal oklamať o väčších nákupov retailu oproti inštitúciám, pričom je to opačne za dané sledované obdobie. Niekto by sa nechal počuť, že by si bol dobrým politikom.

george1
Silver Member *

Adammd
Verejne máš tu postnuté dva tvoje príspevky, kde si sám protirečíš a tvrdenie kvôli ktorému si začal urážať mňa, si pritom napísal ty sám, pár dní dozadu...evidentne si na tento svoj príspevok pôvodný zabudol, čo ťa dobehlo... Je mi jasné, že ti je nepríjemné, že som dal citácie copy týchto tvojich príspevkov.
Ja nie som typ, ktorý by niekomu neprial, navyše (na rozdiel od ludí, ktorí sú závislí na prípadných budúcich ziskoch/stratách) nie som emočne tak zainteresovaný. Pretože už som svoje prežil + nie som finančne závislý na štáte, či nejakej firme.Jasne že ma teší, ak investovaním sa posuniem ešte dalej. Môj majetok/investície samozrejme sa nedajú porovnávať s Gatesom, ale level ktorý mám mi dokázal pochopiť práve ľudí ako Gates. Jeho život sa posunul viac k charite,koníčkom,kľudu, pozerá sa na veci s nadhľadom. Gates sa venuje v živote tomu čo chce a hodne podporuje druhých, dáva veľké peniaze na charitu. Nie je závislý na tom, či nejaký bitcoin pôjde hore alebo dole, takže má kľudné rozmýšlanie. To, že Gatesove vyjadrenia na bitcoin sa nepáčia tým čo chcú zbohatnúť na btc, je mu duševne úplne jedno.
Podobne Dalio či Taleb. Sú dávno za vodou. Taleb ale na rozdiel od Gatesa nakúpil bitcoin keď bol za drobné (na rozdiel od iných, ktorí nakupovali bitcoin za 10000,20000,30000 ci 50000) a verejne prezentoval prečo ich v posledných týždňoch predáva. Aj u Taleba platí že finančne je dávno v kľude.
Prajem všetkým tu na fóre investovanie, aby mali ( a mnohí tento pocit tu z fóra už poznajú) kľud ráno, žiadne vstávanie na hodinu do práce a cez deň sa venovať tomu, čo človeka baví. Či je to nejaký biznis alebo iba koníčky.
Ak si prejdeš históriu vlákno o výsledkoch, ja som ti zagratuloval k tvojmu (zatiaľ iba virtuálnemu) zisku na btc. Toto som spravil predtým, než si začal ma urážať.
Urážať si ma začal ty, preto som ti navrhol aby si prestal reagovať na mňa. Ak si toho schopný, prestaň sa do mňa navážať a venuj svoju energiu iným diskutujúcim, ktorí ocenia tvoj štýl diskusie. Ver mi, bude to pre teba lepšie.

Adammd
Platinum Member ***

Nic mi nie je neprijemne, pripadam si ako pokazena platna. Moje dve tvrdenia sa nevylucuju, pretoze kebyze vies, ako funguje Grayscale a jeho nakupy a predaju Bitcoinov by si to nezvyraznoval.

Pretoze bitcoiny svojvolne nenakupuje, ale nakupuje po vlozeni financych prostriedkov investerov, a predava nie svojvolne, ale az ked dany investrom "svoje" bitociny bude chciet predat. A kedze k danemu okamziku(predaja) zatial neprislo, tak nepredavam. Dokonca je tam casova klauzula, pocas ktorej nemoze investor predavat. Takze Grayscale s cenou nemoze manipulovat, ako si niekde napisal(a oznacil som to za demagogiu, ale nechce sa mi vrtat v tvojich prispevkoch, nie je to moj styl prace a hlavne ma to nebavi, pretoze to aj tak nema vyznam nieco niekomu dokazovat). Tak by si uz mohol prestat citovat moje tvrdenia, pretoze su irelevantne a akurat zbytocne poukazujes na svoje nepochopenie.

Pre mna su mnohe vyjadrenia Gatesa, Taleba a podobnych dojmologia, hoci su bohati, neznamena, ze su to fakty. Za nazor nikoho nepranierujem, na to ma kazdy narok, ale prekrucanie nazorov na fakty, alebo na ine nazory(ktore z toho ale nevyplyvaju) oznacovat demagogiou budem nadalej, pretoze potom uz ide o snahu manipulovat. Preto budem poukazovat na podobne tvrdenia, ako si napisal ohladom vasciny nakupov retailu oproti instituciam v predchadzajucom poste a pritom je to presne opacne. Miesto toho , aby si uznal, ze sa mylis, opat napises nieco na moju osobu.

Dolezite su fakty a realne ciny, vacsina mojich odkazov su jednoznacne realne kroky, ktore sa stali, alebo ak sa nieco vyznmane neprehodi aj stane.

A k osobnym invektivam, ako som napisal, vztahujes si mnohe veci na seba, pricom ich cielim na nieco uplne ine. Pretoze sem postujes viacmenej odkazy na negativne veci, ja ich rozporujem a ty to beries ako utok na seba. Z psychologickeho hladiska ide o prenos, pretoze s danymi tvrdeniami suhlasis a moj protiargument proti inym prenasas na seba, ale to uz nie je moj problem. Odosobni a odemocni sa, su to len prachy, kde vladne nekompromisny pragmatizmus, kazdy si sleduje svoju agendu na zbohatnutie a vitazia vzdy, ak nepocitame stastie, len ludia s nadhladom a pevnymi nervami.

Uz nebudem viac pisat nic na svoju obranu, je to strata casu, nech si to kazdy preberie ako chce, budem pokracovat nadalej v diskusii s kymkolvek, kto bude mat zaujem. Ale ak si to situacia vyziada a nazor bude presentovany ako fakt, alebo bude veci prekrucat, nebudem mat ostych niekoho nazvat demagogom alebo manipulatorom.

A kludne ma mozte oznacit obdobne, som open-minded a pretoze sa najradsej ucim na chybach inych a snazim sa vyhybat vlastnym, povazujem kazdu sebareflexiu po nejakej kritike za velmi dolezitu a prinosnu a dopredu posuvajucu.

george1
Silver Member *

Adammd.. Ja, ak by ma niekto pristihol (tak ako sa to stalo tebe tu), že sa navážam a zosmiešňujem niekoho kvôli nejakému tvrdeníu / slovám.. a pritom presne toto tvrdenie by som sám napísal pár dní dozadu sám, tak sa začervenám, ospravedlním sa. U teba chýba akákoľvek sebareflexia.
Mňa si napadol a začal urážať (použil si na mňa slová dojmológia,spamovať,demagógia,nevedomosť atď.), vraj neviem ako funguje Grayscale, že nemôžu predávať btc ako chcú (pričom som vysvetlil, že Grayscale kupuje btc podľa nákupov podielov investorov GBTC v pomere 1 podiel GBTC sa rovná približne 0,0001 BTC (presnejšie 0,00094789). Evidentne si zabudol, že iba pár tvojich príspevkoch predtým si sám napísal - "Ked zacne predavat Grayscale, zacnem predavat aj ja"
Adammd napísal:
So 16 01, 2021 5:02 pm
Ked zacne predavat Grayscale, zacnem predavat aj ja, zatial pokracuju v nakupoch, tento tyzden cez 10 000BTC. Nebudem snad bojovat s miliardovymi fondami :wink:
Adammd napísal:
Ne 14 02, 2021 6:23 pm
GBTC- potvrdil si mi, ze nevies ako funguje(nemozu predavat kedy sa im zachce, cenu preto nemozu manipulovat)

Ja sa priznám, som sa v minulosti už nechal vytočiť diskutujúcim (nemyslím teba teraz) a moje reakcie následne neboli tiež normálne. Potom ma to mrzelo . Názor sa dá povedať aj bez zosmiešňovanie a urážok.
Tebe chýba pokora uznať si, že v diskusii opakovane zosmiešňuješ,prekrúcaš a urážaš. Prichádza mi na rozum vysvetlenie - jednoducho to ako ty myslíš a akým spôsobom "diskutuješ" je tvojou súčasťou, berieš to ako normálne a predpokladáš rovnaký spôsob "diskusie" aj u iných. Nepohne s tebou ani to, ak ti niekto pastne sem tvoje príspevky, kde sám sebe protirečíš.
Nepredpokladám že si zoberieš nejakú sebareflexiu, lebo žiadnu u teba nevidím. U teba ako vidím je totižto normálne si robiť posmech,prekrúcať čo druhý mienil, nálepkovať ho spamerom,demagógom,nevedomcom - tieto prívlastky si použil si na mňa.
Ak takéto výrazy sú u teba normálna diskusia, tak ver že toto teda normálna diskusia nie je. Choď si prečítať rules webu ako-investovat.sk
Aby sme sa vyhli tomu, že opäť ti budem musieť pripomenúť toto, daj si ma na blacklist, nereaguj na mňa. Určite si nájdeš iných diskutujúcich, ktorých bez problémov budeš nálepkovať (tak ako si to použil na mňa) slovami spamer,demagóg,nevedomec a ktorým to nebude vadiť. Ja som nastavený inak, u mňa s takýmto správaním nepochodíš. Napriek mojím vetám v tomto príspevku ti prajem veľa úspechov v tvojom investovaní. Pokiaľ to dokážeš, skús sa viac odosobniť a menej emócií viazať na svoje investovanie.

Adammd
Platinum Member ***

Tak mame tu dalsie BTC ETF na americkom kontinente, tentokrat z Brazilie
This will be the fourth ETF of its kind following the three funds that launched on the Toronto Stock Exchange (TSX) in February and March.
Brazil Becomes Second Country in the Americas to Approve a Bitcoin ETF

A za 45 dni(resp. 240)chystajme nove monitory, aby sme videli tu sviecku, ak by nahodou schvalili prve US bitcoinove ETF. :D
SEC Publishes VanEck’s Bitcoin ETF Application, Kicking Off Decision Clock
I ked v minulosti uz niekolko krat ziadosti o ETF zamietli, sucasne bude sancia mozno vacsia
...believe the agency may finally be ready to approve one under incoming Chair Gary Gensler, a former Commodity Futures Trading Commission (CFTC) chairman who has been fairly bullish on crypto and blockchain, teaching courses on the technology at MIT in recent years...

oko
Dátum registrácie: Po 18 03, 2013 10:25 pm

Príspevok od používateľa oko »

Aky mate nazor na ucty s urokovou sadzbou napr. na Binance? Na BTC maju nejakych 1.2% na USD stablecoine dokonca 6% kde to je priam too good to be true.

MartinPillar
Platinum Member ***
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 5:07 pm

Príspevok od používateľa MartinPillar »

oko napísal:
So 20 03, 2021 8:40 pm
Aky mate nazor na ucty s urokovou sadzbou napr. na Binance? Na BTC maju nejakych 1.2% na USD stablecoine dokonca 6% kde to je priam too good to be true.
Tak odpovedal si si sám.

Je to znak akútneho nedostatku dolárovej likvidity.

Adammd
Platinum Member ***

Na binance je od noveho roku, jak btc vyskocil hore problem longovat(spot, moznu futures su na tom lepsie). Hoci nejtrejdim, skusal som nakup za 100k€ 5x leverage a hoci som tam mal velky kolateral, mohol som si pozicat iba 5000€, cize maximalne zalongovat vlastnych 1000€...na euru je urok 3,21%. Ale mozno som robil nieco spatne, neviem, su tu trejderi na binance, mozno vedia viac k tomu povedat.

cryptotrader
Silver Member *
Dátum registrácie: St 03 01, 2018 12:27 pm

Príspevok od používateľa cryptotrader »

MartinPillar napísal:
So 20 03, 2021 8:48 pm
Tak odpovedal si si sám.

Je to znak akútneho nedostatku dolárovej likvidity.
"too good to be true." je ale myslene tak, ze to nie je pravda, je to podvod atd. Je to realny urok, ktory sa pripisuje kazdy den. A kedykolvek si prostriedky mozes vybrat. A dovodom 6% uroku je tak ako si pisal mensia likvidita. A zase ta mensia likvidita ma dovod asi vo vacsom riziku drzat prostriedky na burze. (burzu hacknu a pod.).

PS: este poznamka, na binance su aj ine produkty, ktore maju este vacsi vynos ako 6%, napriklad launchpool kde je aktualne napr. ALICE (co je wolfovi na smiech) a tam je aktualna "urokova sadzba" 10% pri (B)USD
Naposledy upravil/-a cryptotrader v Po 22 03, 2021 8:54 am, upravené celkom 1 krát.

cryptotrader
Silver Member *

del
Naposledy upravil/-a cryptotrader v Po 22 03, 2021 8:54 am, upravené celkom 1 krát.

cryptotrader
Silver Member *

del

jogo
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm

Príspevok od používateľa jogo »

cryptotrader napísal:
Po 22 03, 2021 8:50 am
Je to realny urok, ktory sa pripisuje kazdy den. A kedykolvek si prostriedky mozes vybrat. A dovodom 6% uroku je tak ako si pisal mensia likvidita. A zase ta mensia likvidita ma dovod asi vo vacsom riziku drzat prostriedky na burze. (burzu hacknu a pod.).

PS: este poznamka, na binance su aj ine produkty, ktore maju este vacsi vynos ako 6%, napriklad launchpool kde je aktualne napr. ALICE (co je wolfovi na smiech) a tam je aktualna "urokova sadzba" 10% pri (B)USD
Úroky ako na Thomas Lloyd. Prečo asi je na krypto malá dolárová likvidita?...mam peniaze u 3 brokerov a nikto mi nedá vyšší úrok ako je trhový...a tiež tam hrozí hacknutie ap. :roll:

Aký bol ten úrok na krypto burzách v minulosti? Je ten úrok v uptrende?
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.

Adammd
Platinum Member ***

V bull markete stúpajú úroky na usdt, pretože väčšina longuje, v bear markete úroky na usdt klesajú a stúpajú na btc, pretože väčšina shortuje.

wolf25
Gold Member **
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 9:38 pm

Príspevok od používateľa wolf25 »

lenže ono to nieje locknute na binance nie ? Ked som to pozeral naposledy tak ešte aj binance tam malo bublinu že neberie zodpovednosť za statu penazi a boli tam urokove sadzby 14%+ na 90 dní locku

Adammd
Platinum Member ***

Môžeš to vytiahnuť instantne.
Čo viem (nepatral som po iných), poistené sú peniaze iba na Coinbase do $250k.

O takom poistení vkladov sa môže klientom napr IBCE iba snívať.

cryptotrader
Silver Member *

Flexi urokove sadzby nie su locknute. Ako vravi Adammd, na BTC je aktualne 1.2%
Vsak si to pozrite, https://www.binance.com/en/savings Lock na 90 dni na USDT je 7%

wolf25
Gold Member **

Ked som to pozeral mesiac dozadu tether bol na 14% ale to boli asi tie DeFi pooly. 6% p.a znie fajn ale jednoduchá matika: pri vklade 10 000€ je to denný zisk 1.64€. Otazka znie, kto chce riskovať 10 000€ pre taky zisk ? Nieje to banka, burza moze byt hackutá a maš smolu

Adammd
Platinum Member ***

Takto vyzera aktualne pocet coinov na jednotlivych burzach
liq.jpg

oko
Dátum registrácie: Po 18 03, 2013 10:25 pm

Príspevok od používateľa oko »

Ako chapem riziko hacku ale to je problem aj pri longu. Cize ak chcem ist long BTC kazdopadne napr. tak v podstate je to "zadarmo" (mimo spominane riziko).

Adammd
Platinum Member ***

Najvacsia investicna spolocnost si chce tiez ukrojit z kolaca...

Goldman Sachs Files For An ETF Capable Of Investing In Bitcoin

Elon Musk:
Bitcoin paid to Tesla will be retained as Bitcoin, not converted to fiat currency.
You can now buy a Tesla with Bitcoin

george1
Silver Member *

https://www.cnbc.com/2021/03/24/elon-mu ... tcoin.html
Akcionári Tesla správu (možnosť kupovať autá tesla za bitcoiny) ohodnotili aktuálnym dnešným prepadom akcií Tesla mínus 4,80 % aktuálne.
Musk oznámil vo februári 2021 nákup btc za 1,5 miliardy dolárov.
https://www.cnbc.com/2021/02/08/tesla-b ... tcoin.html
Od tohoto oznámenia akcie Tesla klesli z hodnôt okolo 860 USD na aktuálnu hodonotu 630 USD.
Naposledy upravil/-a george1 v St 24 03, 2021 10:21 pm, upravené celkom 2 krát.

wolf25
Gold Member **

Same dobre správičky a bitcoin stale ajtak v lokalnom downtrende. Retail je už vyžmýkaní, teraz vidime kto realne hybe trhom a ako velmi su news len hopium pre retail. Shortoval som rano 57.1, 55k zatvaral ak to nezachrania a neotočia trend tu tak hladim na 48. To zas budu likvidacii a plaču

Adammd
Platinum Member ***

Klesá celý tech sektor,nie len Tesla.

Bol by si sa pochválil aj ak by bol btc na 60k a svoj short zavrel v strate? Načo to vôbec expost hlasis?

wolf25
Gold Member **

nie nepisal lebo keby tam boli naznaky na 60k už by som davno v shorte nebol. Načo ? lebo tak ako naposledy to shiluješ bullish správami hoci graf vyzera totalne na nahovno. Naposledy to jeblo od tvojich bullish sprav 25%, upozornujem preto nato aj teraz lebo stale z nepochopitelnych dovodov ludia nakupuju spravy ktore su už davno v grafoch a potom su smutní ked to nepokračuje hore. Každy kto dnes v panike nakupoval Muskove tweety je underwater a minimalne dalšia miliarda longov zlikvidovaná

ale aby ta upokojil aktivum na ktore si si očividne spravil citovú väzbu je pre mna stale bullish a podla reakcii na 51k stale hladim na 60k+ range

Adammd
Platinum Member ***

Cryptotrader ma teda pravdu, že sa chvális len obchodmi, ktoré ti vychádzajú?

K správam, aký shilling, ja môžem za to, že Goldmani budu možno prví, ktorým bude schválené etf? Veď dávajte negatívne správy, ktoré majú reálny dopad na btc. Naposledy indický plánovaný ban, ktorý vyšumel ako predchádzajúce čínske bany.

A k citový väzbam, čo ste všetci vyštudovali psychológiu? Prečo máte vôbec potrebu komentovať niekoho city? :D :roll:
Naposledy upravil/-a Adammd v St 24 03, 2021 11:29 pm, upravené celkom 1 krát.

wolf25
Gold Member **

Pridavam trejdy ktore su niečim zaujimave, ak chces pošlem ti celu trading historiu a mozes sa v tom hrabat. Spravy su pre mna abosolutne nepodstatna vec, ked ich čitaš ty tak insideri su už davno v trhu a ich načasovanie tiez nieje nahodne, vačšinou služia ako katalizator. Načo však služia najviac je oblbovanie retailu ktory je 7% v minuse ak nakupoval muskove bullish správy.

Takže ano ak to shiluješ niečo čo nieje momentalne vhodne na investiciu tak sa ozvem a poviem že som bearish

Adammd
Platinum Member ***

Koľko bol btc ath? Počet ľudí kupujúci ath sa vždy precenuje. Väčšina je v pluse.

Bearish môžem byť aj bez oznámení shortu starého pol dňa. Aká je akceptovateľná časová hranica?
Ja som bullish, je relevantné tvrdiť, že som long na 60 btc od 7000? Veď je to blbost nie?

wolf25
Gold Member **

ak napiseš kde to chceš predavať tak to blbost nieje, rovnako ako som napisal ake urovne teraz sledujem. Ak mam gameplan tak ho napisem cely nie ? Alebo čo konkretne ti vadi že som retrospektivne napisal začiatok setupu ?
Adammd napísal:
St 24 03, 2021 11:21 pm
A k citový väzbam, čo ste všetci vyštudovali psychológiu? Prečo máte vôbec potrebu komentovať niekoho city? :D :roll:
prečo ? lebo emocie su alfa omega v tradingu a investovaní a ty si na investičnom fóre na ktorom ludia viackrat poukazali že nezvladaš kritiku svojho milačika a na každeho koho nazor sa nehoduje s tebou, youtubermi, predajcami trading kuzov a twitter shillermi hned arogantne napadaš
Adammd napísal:
St 24 03, 2021 11:32 pm
Väčšina je v pluse.
No tak vidiš. Neviem ako dlho investuješ/trejduješ ale market takto nefunguje ak je väčšina v pluse tak tu niečo nesedí a aktivum je v bubline, ktora skor či neskor praskne pretože v pluse su už aj 8 ročne deti v tiktoku ak si mysliš že to takto pojde donekonečna tak už teraz ti vravim ze budeš sklamaný. Maš dobre entry a ak neurobiš hluposť tak neprerobíš ale žrať ta bude to že si bol chamtivý a nevyberal profity ked budeš vidieť ako denne prichadzaš o stovky % ktore si mal na tope

george1
Silver Member *

Zaujímavé info:
Grayscale premium už viac dní sa drží v mínusových hodnotách. Aktuálne sa pohybuje táto hodnota mínus 9 - 10%. Pokiaľ táto hodnota je v pluse (predým dlhodobo bola) to znamená, že investori sú ochotní nakupovať u Grayscale podiely aj s prirážkou. Čiže chcú vlastniť GBTC / bitcoin cez Grayscale a boli ochotní zaplatiť aj vyššiu cenu. Vývoj posledných dní ukazuje, že toto sa u investorov mení. Svoju úlohu v tom možno zohral aj fakt, že investorom boli otvorené bitcoin ETF. Ovšem aj tak fakt, že premium Grayscale sa viac dní pohybuje v mínuse jasne ukazuje na pokles záujmu kupovať podiely Grayscale.
https://ycharts.com/companies/GBTC/disc ... ium_to_nav

wolf25
Gold Member **

Gratulujem tomu negramotnemu teľaťu čo nakupoval so 40% premium. Nechamepm však zapornym hodnotam. Od ktorej burzy určuju hodnotu ? Grayscale pravdepodobne nakupuje priamo od minerov za zľavy ale žeby až take velke ?

wolf25
Gold Member **

Celkom slušne to tankuje, žiadny naznak na bounce. Od bullish správy zatial -10% :D

george1
Silver Member *

wolf25 napísal:
Št 25 03, 2021 12:26 am
Celkom slušne to tankuje, žiadny naznak na bounce. Od bullish správy zatial -10% :D
V piatok vypršia opcie na bitcoin v hodnote 6 miliárd USD, traderi môžu tlačiť cenu. Ak sa pridajú aj ovečky nakupujúce nie podľa vlastného rozumu, môžme vidieť pohyby, ako vidíme dnes.
https://finance.yahoo.com/news/bitcoin- ... 34983.html

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Príspevok od používateľa JUGGLER »

george1 napísal:
St 24 03, 2021 11:55 pm
Zaujímavé info:
Grayscale premium už viac dní sa drží v mínusových hodnotách. Aktuálne sa pohybuje táto hodnota mínus 9 - 10%. Pokiaľ táto hodnota je v pluse (predým dlhodobo bola) to znamená, že investori sú ochotní nakupovať u Grayscale podiely aj s prirážkou. Čiže chcú vlastniť GBTC / bitcoin cez Grayscale a boli ochotní zaplatiť aj vyššiu cenu. Vývoj posledných dní ukazuje, že toto sa u investorov mení. Svoju úlohu v tom možno zohral aj fakt, že investorom boli otvorené bitcoin ETF. Ovšem aj tak fakt, že premium Grayscale sa viac dní pohybuje v mínuse jasne ukazuje na pokles záujmu kupovať podiely Grayscale.
https://ycharts.com/companies/GBTC/disc ... ium_to_nav
Bol to zaujímavý tip na arbitrážny obchod, len trebalo rovnaký fond ako protistranu. A to zrejme priniesli nové bitcoinové ETF/ETN/ETC. Druhá vec je, že to bol obrovský kšeft kupovať GBTC za NAV a predávať s 30+40% prirážkou. To všetko legálne a 2 x ročne. Easy money zrejme skončili a dotknuté inštitúcie vypredávajú za každú cenu, aby neutrpeli straty. Kšefty sa robili v objemoch stovky miliónov USD pokial sa pametám.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Adammd
Platinum Member ***

@wolf

ja ti apriori verim, ze si short od 57k, mne nemusis nic dokazovat a postovat vypis trejdov, nie sme v materskej skolke

Mne by nevadilo, ze postujes, ze shortujes, ak by si napisal, ze si bearish pre dovody takove a makove, pretoze TA ukazuje to a to a som short od ceny xxx. Alebo aspon "som short, just now". To by bolo fair enough. Ale ty to napises az ked cena ide tvojim smerom a si v profite. Po boji je kazdy general. Preto som sa spytal, ci by si tu informaciu o shorte dal aj vtedy, ak by ti to narazilo na stoploss? Predpokladam, ze nie. Takto to vyznieva, ze sa iba chvalis.
Ak navstevujes trejderske fora na reddite, mal by si neustale skryte prispevky koli negativnej karme, podobne moje, ak by som napisal, ze som long od 7000 a v profite s vyssou 7miestnou ciastkou. Pretoze taka informacia je na dve veci.

Neviem , kde vidis agresivitu v mojich pripsevkoch, ale ja skor vidim dehonestaciu a emotivne vyjadrovanie u vas(plac, negramotne telata, george pisuci o ovciach a podobne). Skor vo vasich pripsevkoch je naznak vysmechu a skodoradosti a je to potom uz len krok k diskusii ad hominem.

Nebudem sa dnes vysmievat ludom, ze boli tupe ovce a teraz placu, ktore nekupili pri 3000USD, ked som pisal, ze su najvacsie objemy ever po r 2017 a signalizuju spodok a je vhodne zvazit vlozenie nejakej casti porfolia do crypto ako investiciu. Pretoze to nemam zapotrebu a hlavne pycha predchadza pad.

Ja nie som trejder, mam nadhlad a myslim dlhodobo. Info, ktore sem davam su realne kroky, ktore podla mna velmi ovplyvnuju buducnost BTC. To nie je ziadny shilling. A ze skritizujem FUDsterov? Ked Gates napise, ze vlozil na short 2mld USD, ze Grayscale likviduje svoj fond, ze Tesla dalej nemuzni nakupy za BTC, tak ma to nenecha chladnym a zacnem diskutovat, ze preco a pravdepodobne, vlastne hraniciace s istotou zvazim, ze by som mal asi zacnat inak uvazovat.
Ale zatial sa na nas valia viac menej pozitivne spravy(opat zdoraznujem, s dlhodobym dopadom) a nejake dipy ma neprekvapuju, ved aj trejderi musia z nieco zit.

Zatial plati, ze ktokolvek v 12 rocnej historii nakupil BTC, je v pluse, okrem poslednych par tyzdnov. Ak nenastane nejake kriticke zlyhanie systemov(technickych, financnych, spolocenskych), bude to tak pokracovat aj nadalej.
.
.
Fidelity Investments unveiled plans Wednesday to launch an exchange-traded fund that tracks the price of bitcoin, furthering the money manager’s push to bring cryptocurrencies to mainstream finance.
Fidelity Plans to Launch Bitcoin ETF

polovnik
Active Member
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 7:00 pm

Príspevok od používateľa polovnik »

george1 napísal:
Št 25 03, 2021 12:53 am
V piatok vypršia opcie na bitcoin v hodnote 6 miliárd USD, traderi môžu tlačiť cenu. Ak sa pridajú aj ovečky nakupujúce nie podľa vlastného rozumu, môžme vidieť pohyby, ako vidíme dnes.
https://finance.yahoo.com/news/bitcoin- ... 34983.html

nejak tomu nerozumiem jak expiracia opcii ma vplyv na podkladove aktivum , nieco som googlil ale som strateny.

wolf25
Gold Member **

@adam Nemam otvoreny short od 57k čiže mi je jasne že si danu predikciu ani nečital dokonca nečudo že nechapeš prečo som ten short nasledne vôbec spomenul. Po vojne je každy general ale ako jeden z mala na trading forach som posielal nepopularne grafy kym všetci rozpravali o 70k. Dokonca som to repostol aj sem.

Obrázok
Obrázok
Obrázok

A ano budem sa tu vyjadrovať ostrejšie na ludí ktorí boli / stale sú takí hlupaci že veria všetkym tym rečiam čo čítaju od ludí ktorí len shilluju svoje aktíva. Tvrdý pád príde, či teraz alebo zo 100k,200k ale príde a väčšina ludí pride o peniaze, to si s istotou vravim už teraz. A ten čo pride na investičné forum ako je toto urobil prvý krok k tomu aby o tom vedel a prisposobil sa tomu. Pretože o crashi ti nepovie nikto kto na facebooku hovorí aky je bitcoin užasny a pojde na milion. Niekedy boli ked si človek zloží ružove okuliare a zisti že nebude milionar zo dna naden kupenim virtualnej meny
polovnik napísal:
Št 25 03, 2021 10:11 am
nejak tomu nerozumiem jak expiracia opcii ma vplyv na podkladove aktivum , nieco som googlil ale som strateny.
Vplyv má a veľký. Neštudoval som piatkove opcie ale čo som zachytil tak maximum pain je na cene 44k. To znamená že ak cena v čase exipracie bude na taketo cene najviac ludi skončí v strate a oto v opciach a futures ide. Cena sa vždy dostane tam kde je najviac stoplossov a likvidačiek

Adammd
Platinum Member ***

Ja citam kazdy prispevok, na ktory reagujem a viem, ze si uzavrel poziciu na 55k. Ale opat, nemam nic proti bearsih projekciam, ide mi o to oznamenie, ktore sa mina ucinku.

Nemusime byt paternalisticky,(priam to neznasam, rozhodovat nieco za inych, ked to nie je moja uloha a nie som za to zaplateny, pretoze mnohokrat je to z ich strany alibizmus sa "nerozhodovat") preferujem kriticke myslenie a je predsa na kazdom, ako si vyhodnocuje informacie.
Nie je potrebne niekoho "varovat", a je len jeho osobna zodpovednost, ked sa rozhodne riadit radami nejakych internetovych strangerov.
wolf25 napísal:
Št 25 03, 2021 10:19 am
A ano budem sa tu vyjadrovať ostrejšie na ludí ktorí boli / stale sú takí hlupaci že veria všetkym tym rečiam čo čítaju od ludí ktorí len shilluju svoje aktíva. Tvrdý pád príde, či teraz alebo zo 100k,200k ale príde a väčšina ludí pride o peniaze, to si s istotou vravim už teraz.
Nie je to trochu pokrytectvo o niekom tvrdit, ze je emocinoalny a agresviny?... Ale nechcem uz riesit blbosti, vsetci sme tu koli peniazom.

Ja si rad precitam aj doom scenare, aby clovek nahodou nezaspal na vavrinoch a osobne si radsej vypocujem tu "druhu" stranu, ale to neznamena, ze ju nemozem skritizovat.

Fakty su fakty, a tych sa snazim pragmaticky drzat. Ked sa situacia obrati a vsetky kroky tomu budu nasvedcovat, budem "prvy", ktory bude z kola von. Sice nebudem mat profit 10x, uspokojim sa i s 3x, v absolutnych ciastkach to bude viac nez dostacujuce a life changing, a z podstaty som skromny clovek :wink:

george1
Silver Member *

wolf25 napísal:
Št 25 03, 2021 12:01 am
Grayscale pravdepodobne nakupuje priamo od minerov za zľavy ale žeby až take velke ?
Bolo obdobie (myslím v lete 2020 som čítal správy na túto tému), že Grayscale v lete 2020 nakúpilo cca 1/3 objem všetkých vyťažených bitcoinov. Nakoľko bol dopyt po podieloch Grayscale.
Ako vidno, tento dopyt sa mení, tieto dni je dokonca premium Grayscale záporné. Čo signalizuje nasledovné: za prvé, je pokles dopytu po podieloch Grayscale čiže aj Grayscale pre svojich podielnikov bude kupovať bitcoiny podľa dopytu. Za druhé Grayscale zarobí menej, ergo Grayscale Bitcoin/majitelia DGC Investment Trust budú dávať menej na nákupy bitcoinu a krypto pre seba.

Dnes som čítal viaceré poznámky na tému, včera bol pokles, mám predať,či kúpiť. V podstate vidím u 99% "investorov" do bitcoinu stále to isté. Nakupujú a predávajú bitcoin podľa rastu ceny, či poklesu, alebo podľa toho, akú bombastickú news napíše nejaký krypto "guru",ktorý píše samozrejme tak, čo je pre jeho budúci profit najvhodnejšie. Celý bubble cirkus bitcoin je opakovaním toho, čo už (s inými aktívami) v histórii ľudstva spolu s hamižnosťou bolo. A čo znova ešte bude. Niektorí "investori" do bitcoinu aspoň na rovinu povedia - áno, kupujem lebo cena rastie, kupujem lebo chcem trhnúť money. Iní iba bezmyšlienkovite preberajú pozitívne správy ordinované väčšími rybami a väčšími investormi, ktorí radi zarobia či na cene, alebo poplatkoch. Spoločným znakom týchto "btc pozitívnych ľudí na fórach" je arogancia na twitteri, reddite,FB. Ak im niekto napíše praktické info prečo je bitcoin hamižná bublina, s reálnymi dôvodmi prečo bitcoin ako mena nahrádzajúca dolár či euro nebude nikdy fungovať, je zle. Stačí ísť do niektorej krypto skupiny a dovoliť si nesúhlasiť s nimi. Zosype sa množstvo posmechu , s poznámkami o zaostalosti, nevedomosti atd. Toto je spoločný znak krypto "komunity". Inak povedané, - výhľad na bezprácny zisk mnohým zatieňuje rozum, aj slušné správanie.

Adammd
Platinum Member ***

Preto sa neoplati(pre mna) citat/sledovat tieto toxicke skupiny, okrem redditu a tohto fora sa nikde s nikym nebavim o BTC. Vsetci ti tzv influenceri, YT/FB/twitter traderi, keby ze su tak uspesni, nemusia sa propagovat a byt plateni google reklamou a poctami klikov a sledovatelov....

I ked na twitteri je zopar entit, ktore sa oplati sledovat, ale su to vsetko on-chain analytici, ktori interpretuju trvde data, a ktore sa nedaju spochybnit.

Inak GBTC minuly rok skupil 95.59% vsetkych vytazenych coinov a konkretne posthalvingu 127.80%. Ku koncu 02/2021 nakupil 84.82% vytazenych BTC za dane obdobie. Aktualne je discount prepokladam koli konkurencii, 2% fee si mohli dovolit, ked boli sami siroko daleko.

A aky je rozdiel medzi "bezpracnym" ziskom z BTC a z akcii? Ved v podstate ide stale o to iste, v urcitu dobu si zisky nejako uzit/ochranit proti inflacii a snad je jedno, z coho to bude, ked je to legalne samozrejme.

Napísať odpoveď

Návrat na "Alternatívne investície, umenie, starožitnosti, mince, fyzické komodity"