Bitcoin ฿

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Prieskum BTC sentiment do budúcnosti MÁJ 2021

1. Raz bude stáť milión USD (ako predpovedá Jim Cramer)
7
11%
2. Raz bude stáť 500 000 USD (ako to vidí Cathie Wood - Ark Investment )
10
16%
3. Raz dosiahne 100 000 USD ( Goldmani a kopa ďalších )
17
27%
4. Bublina praskla - nový rekord už nebude, udrží sa však nad 25 000 USD
0
Žiadne hlasovania
5. Bublina praskla - nový rekord už nebude, rok skončí v pásme 10 000-25 000 USD
6
9%
6. Bublina praskla - do konca roka pôjde pod 10 000 USD
6
9%
7. Som pesimista - BTC je bezcenný a nemá budúcnosť.
18
28%
 
Celkom hlasov: 64

shc
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 6:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa shc »

Ahojte,
vidim ze sa to tu na fore este nerozoberalo.
Co si myslite o tejto virtualnej mene? Mne sa zda ze by to mohla byt dobra investicia ked sa vsetky silne meny viac menej rutia do zahuby:)
Za posledny cas som o tom dost nacital a zda sa mi ze som viac-menej pochopil princip a pride mi ze by to aj mohlo fungovat..
Používateľov profilový obrázok
kezo
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ut 11 09, 2012 8:55 am

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa kezo »

Cauko shc,
Za posledny cas som o tom dost nacital a zda sa mi ze som viac-menej pochopil princip a pride mi ze by to aj mohlo fungovat..
mohol by si prosim rozviest blizsie tvoje postrehy a nazor na danu vec? Co to je vlastne Bitcoin?
"Have you taken a loss? Forget it quick. If you have taken a profit, forget it quicker. Don’t let ego and greed inhibit clear thinking and hard work. It is profitable to study your mistakes. "
Používateľov profilový obrázok
Obelixtrader
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 25 04, 2012 8:13 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Obelixtrader »

vymyslel to nejaky japončík
http://bitcoins.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa filip glasa »

preco by to malo fungovat? preco je euro (virtualna men) zla a bitcoin dobry? Moc ten osial nechapem.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Pette »

Hlavne nechapem, kde je nejaka anonymita a podobne - predsa peniaze musis pouzit v realnom zivote, prist do styku s inymi ludmi, nejako vlozit vobec peniaze do systemu - inak je to len vymenny mechanizmus medzi skupinou ludi, co toto budu akceptovat. ale to si rovno mozu napisat email "vdaka jozko, za toto ti dam ja teraz toto a neplat mi nic".
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Biosko »

Menia sa cez zmenarne, vacsinou tie zmenarne robia firmy v danovych rajoch alebo tak, takze nikto vlastne nic nevie :) a neudrziava nejake logy odkial peniaze do zmenarne prisli.
Obchody su anonymne ak menu dany obchod akceptuje. Ta mena ma realnu hodnotu momentalne asi 10eur za bitcoin. Bitcoiny si zas mozes previest na dolare alebo eura cez nejaku zmenaren. Takze to nie je celkom tak ze panboh zaplat a dik :).
Kto je vlastne taka zmenaren? Kludne hockto staci ze investuje trebars 100 000eur. rozdeli na polovicu za 50 000 nakupi bitcoiny. Ak si u neho chce niekto zmenit cez stranku posle request jemu do danoveho raja dolare alebo eura a on mu posle zo svojej penazenky bitcoiny na penazku objednavatela. A necha si nejaky poplatok za zmenu trebars 1%. No a podla dopytu bud prikupuje bitcoiny od inych alebo predava.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Pette »

Biosko - to je pekne, ale vzdy musis mat realne eura, dolare, koruny atd - ktora zarobis. A nejako ich poslat do tej "zmenarne" - nuz asi nie v kufriku UPSkou. Chapeme sa? To iste, ked si chces nieco realne kupit, prides do obchodu - asi nie s nejakymi vymyslenymi bitcoinami... ale s eurami. A kde ich dostanes? Ako ti ich posle? Asi bankovym prevodom, sekom, western union... atd - vsetko opat realne indentifikovane peniaze.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Biosko »

V danovych rajoch sa stracaju informacie co od koho, cize identifikovatelne to ano. Realne identifikovatelne to nie. Ale napr mozes robit webdesign alebo nejake roboty za bitcoiny takze ich budes mat anonymne a potom za ne zaplatis hosting .. tiez anonymne. Ide len o to ako sa to rozsiri kto to bude akceptovat a podobne. Ja bitcoin nemam ani jeden, ale som rad ze nad takym niecim niekto uvazoval.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Istiach »

Na sme bol pred nedavnom clanok o Bitcoine : http://tech.sme.sk/c/6600244/kriza-vytv ... -bank.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Clanok nieje nejak extra vynimocny ale diskusia je zaujimava. Okrem par prepnutych psychopatov a trollov su tam aj prispevky od ludi, ktori sa tomu ocividne rozumenju.
shc
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 6:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa shc »

Vsetci hovoria o realnych peniazoch ako euro a dolar. Ale su tieto peniaze realne? Niesu nicim kryte su to v podstate tiez len bezcenne papieriky, len sa viac ludi dohodlo ze ich bude pouzivat. Nevidim tam az taky rozdiel oproti bitcoinom.
Velku vyhodu bitcoinov vidim v tom ze nieje regulovana a teoreticky nemoze prist k nejakej skaze ako QE.

Co sa tyka fungovania je to na principe peer to peer, to znamena ze neexistuje centralny uzol ale vsetky informacie sa siria medzi vsetkych ucastnikov. To znamena ze pokial je viac poctivych ucastnikov ako utocnikov na system, malo by sa to teoreticky ustat.
Dalsia vec je ze bitcoiny postupne pribudaju az kym sa nedosiahne strop ktory je fixne dany. Pribudaju tak ze sa pripisuju ako odmena ludom ktori poskytuju vykon svojich pocitacov na vypocty ktore tento system potrebuje aby zvalidoval tranzakcie.

Osial okolo toho je uplne pochopitelny pretoze ludia su uz znechuteni z toho ze hrstka politicky dosadenych sasov ktora nema o fungovani ekonomiky ani potuchu je schpna totalne znicit uspory milionov ludi.
Osobne mi to pride ako prevratny napad.
Naposledy upravil/-a shc v Št 29 11, 2012 10:59 pm, upravené celkom 1 krát.
shc
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 6:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa shc »

Obelixtrader napísal:vymyslel to nejaky japončík
http://bitcoins.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Toto je inak tiez zaujimave, ten clovek ma japonsky nickname ale vlastne nikto nevie o koho ide. Nikdy nic nenapisal po japonsky a ani bitcoin clienty ktore spravil nemali japonsku lokalizaciu. Neskor sa po nom uplne zlahla zem. :D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa filip glasa »

Vsetci hovoria o realnych peniazoch ako euro a dolar. Ale su tieto peniaze realne? Niesu nicim kryte su to v podstate tiez len bezcenne papieriky, len sa viac ludi dohodlo ze ich bude pouzivat. Nevidim tam az taky rozdiel oproti bitcoinom.
No ved prave, ze bitcoin nie je riesenim, kedze ide o to iste - nekryte peniaze. Casom bude mat tie iste problemy ako EUR a USD.

Ku QE - neviem komu to znicilo uspory. QE niekomu uspory znicilo a inym zlepsilo. Samotny rast penaznej zasoby bol po krize rovnako velky ako pred krizou. To ukazuje, ze QE nebolo nic vynimocne alebo drasticke. Zaroven ze terajsie nastavenie ekonomiky jednoducho "potrebuje" rast penaznej tasoby na tej urovni 6-7% (inflacia moze byt cca polovicna).

QE nie je nic vynimocne vysledkom. Lebo ziadne mega tlacenie penazi nenastalo. Skor sposob je novy.

Mne sabitcoin nepaci, lebo je +- rovnaky ako bezne papierove meny. To ze nema centralneho regulatora neznamena, ze sa nemoze system regulacie pokaslat. Ako rychlo a na zaklade coho sa meni penazna zasoba bitcoinov?
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Pette »

cely bitcoin mi pripada ako vec stvorena "od pocitacov" ludmi pri pocitacoch... ale nereflektuje realny svet. zabavka.
shc
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 6:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa shc »

No ci chces alebo nechces, pocitace sa uz stali sucastou relaneho sveta.. A co sa tyka reflektovania realneho sveta, myslim si ze to je porovnatelne s principom ako funguje zlato, tj obmedzene mnozstvo ktore pomaly rastie. Skor si myslim ze to co mame teraz nereflektuje realny svet ani nahodou.

Filip: rastie to takto https://en.bitcoin.it/wiki/Controlled_Currency_Supply
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa 14u24me »

Podívejte se jak dopadl E-Gold, platby jištěné zlatem. Na anglicky psané Wiki je ten příběh celý...
shc
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 6:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa shc »

Ten egold je zaujimavy pribeh. Presne to sa zacina diat s bitcoinom. Rozni politici uz system obvinuju z toho ze sa v nom peru peniaze a budu sa ho snazit znicit. Co je pochopitelne lebo im lezie do pieskoviska. Na rozdiel od e goldu ale nemaju koho zalovat cim je to pre nich zlozitejsie.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Biosko »

Ale napriklad taky LibertyReserve funguje ako penazenka od nepamati. A nema ziadnu kontrolu.
expri
Príspevky: 1
Dátum registrácie: So 23 02, 2013 2:29 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa expri »

V istých "second life" hrách sa už dávnejšie používali "meny," za ktoré ste si nielen mohli nakupovať v rámci tých hier, ale zameniť ich aj za "skutočné" peniaze..a nikto z toho nerobil vedu, prosto to fungovalo.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Biosko »

Najlepsia hra EVE Online s vlastnou ekonomikou ci politikou tiez vyuziva zmenu virtualnych penazi za predajne plexy.
Napokon Diablo 3 :) legalne predavanie itemov na burze za ktore sa daju vyplatit peniaze na paypal. Podporovane ingame a Blizzradom. A milion dalsich prikladov.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa kiikino »

pred par rokmi som hraval hru Lineage 2, tam si clovek velmi pekne uvedomil ako vplyva na cenu dopyt a ponuka, boli veci ktorych cena rastla inym zase klesala, celkovu inflaciu by som odhadol na 50% rocne, najvzacnejsie predmety boli za peniaze nepredajne jedine bartrom, za real penieze bolo zakazane obchodovat takze takych pripadov bolo minmum
niekedy stacilo nakupit veci za lacno a cakat - vzdy bolo nejake obdobie ze niecoho bolo na trhu malo a vtedy sa dalo predat s 50% prirazkou
pekne casy
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Biosko »

Ja som hral od roku 2002 do 2007-8 World of Warcraft tiez tam pekne fungovala ekonomika, aj ked tam ceny menili datadisky ktore pridavali nove itemy ktore boli lepsie ako v predchadzajucej verzie tie top. Nakoniec som svoje hranie zakoncil tak ze som svoju postavu predal :D takze tiez to bol isty business.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa peter977 »

V Bitcoin kritická chyba, blockchain sa rozdvojila

http://dsl.sk/article.php?article=13845" onclick="window.open(this.href);return false;
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Biosko »

peter977 napísal:V Bitcoin kritická chyba, blockchain sa rozdvojila

http://dsl.sk/article.php?article=13845" onclick="window.open(this.href);return false;
nj toto je dost fail, tie kradeze nad tym by som sa tak nevzrusoval to je chyba ludi a spolocnosti ked si nevedia ochranit server alebo penazenku ci heslo. Ale takato chyba... Tak co uz bitcoin je priekopnik a do buducna pride iny podobny coin kde sa uz z chyb poucia.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa peter977 »

Pokiaľ viem, tak Bitcoin ako taký kúpila nejaká veľka US spoločnosť, takže by to mali dať do laty v budúcnosti...
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
shc
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 6:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa shc »

peter977 napísal:Pokiaľ viem, tak Bitcoin ako taký kúpila nejaká veľka US spoločnosť, takže by to mali dať do laty v budúcnosti...
Ako sa da p2p siet kupit? To je jak key niekto kupil torrent
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Biosko »

Odkupenim prav na software ktory tu p2p siet tvori.
shc
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 6:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa shc »

No ale tych kilentov je vela, to by bolo skor treba kupit vsetkych developerov co na tom robia
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Biosko »

Nie klientov, klienti len software pouzivaju. To mas ako ked microsoft kupil skype. Bezni ludia co ho vyuzivali s tym nic nemaju. S developermi mozno, neviem aky je ich pravny vztah k tejto veci a celkovo riesia sa len majitelia alebo investori ale nie koncovy pouzivatel.
shc
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 6:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa shc »

klientom nemyslim cloveka ale software:)
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa peter977 »

Bitcoin zažíva boom
Prílohy
BTC.jpg
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa radvan »

toto skonci zle ... nic nerastie do neba ... a hlavne exponencialne ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa peter977 »

Jasné, že príde korekcia ale potenciál rastu má ešte pred sebou
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Biosko »

Uz cez 100. Prakticky za mesiac to islo z 25 na 100 :).
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa peter977 »

Bitcoin zažíva svojích 5 minút slávy

dnes na 145, MT.Gox zažila výpadok.

Live data uvidíte tu https://gold.net/chart/currency/BTCUSD/" onclick="window.open(this.href);return false;

na StockTwist som sa dočítal, že Goldmani spravili deriváty na Bitcoin a budú sa dať kúpiť cez ETF. Nová bublina?
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa kiikino »

a pyramida sa rozbehla, myslim ze niektori ludia este pekne padnu na hubu
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa radvan »

jop, ciste lietadlo ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Biosko »

Ja na tom nevidim nic zle, ked je niekto ochotny za to tolko dat, vzdy je to len o ponuke a dopyte.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa peter977 »

http://www.visualcapitalist.com/bitcoin ... n-standard" onclick="window.open(this.href);return false;
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Sniper
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po 28 01, 2013 7:43 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Sniper »

Myslím že to je zbytočný výmysel
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Airmike »

bitcom je podla mna strasne nafuknuta vec. ak by sa nejaky velky fond rozhodol bitcom polozit tak to dokaze. pretoze ho pouzivaju ludia, ktori si velmi rychlo mozu uvedomit bublinu, samozrejme kto bol na zaciatku tak sa isto kvalitne nabalil, ale velky rozdiel medzi dot.com bublinou nevidim.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"