Bitcoin ฿

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Prieskum BTC sentiment do budúcnosti MÁJ 2021

1. Raz bude stáť milión USD (ako predpovedá Jim Cramer)
7
11%
2. Raz bude stáť 500 000 USD (ako to vidí Cathie Wood - Ark Investment )
10
16%
3. Raz dosiahne 100 000 USD ( Goldmani a kopa ďalších )
17
27%
4. Bublina praskla - nový rekord už nebude, udrží sa však nad 25 000 USD
0
Žiadne hlasovania
5. Bublina praskla - nový rekord už nebude, rok skončí v pásme 10 000-25 000 USD
6
9%
6. Bublina praskla - do konca roka pôjde pod 10 000 USD
6
9%
7. Som pesimista - BTC je bezcenný a nemá budúcnosť.
18
28%
 
Celkom hlasov: 64

iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Lenze vdaka hamiznosti ma 108000 dnes (pri dne?), ak by nebol hamizny, mohol predat na 20000 a mal by len 1 auto, takto ma tretinu-polovicu z bytu v BA :)
Odoslané z počítača
miror
Gold Member **
Príspevky: 493
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 140 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa miror »

Aj bez toho aby som pozrel grafy, pamatam na predchadzajuce ATH bitcoinu 20000$ a dal sa potom kupit za 3000$. Ethereum malo predtym ATH 1400$ A nakoniec ho niektori kupovali pomtomto ATH pod 80$. Takze osmina ATH pri Bitcoine alebo 17-tina pri ETH boli pri minulom obdobi bezne.
Skusenost pre tych co chcu z krypta odist a nestihli : Este sa parkrat pri takychto poklesoch stalo, ze uplne nezavisle od vsetkych inych mien a aj sprav zrazu nejaka kryptomena vyskoci a Ti, co mali dlhsie na burze dane Sell, stihnu predat aj za trojnasobok. Pri krypte sa casto vyplati dat casovo neobmedzeny pokyn na nejaku hodnotu aj v takomto poklese, ktory bude este dost pokracovat. Tieto vykyvy (casto sposobene automatmi) nie su ani na historickych grafoch vidiet, niekedy otazka hodin ale poznam ludi, co dobre nakupili andobre predali.

Akcie - firmy tvoria hodnoty a tie treba drzat - ale co zlato ? Aku hodnotu tvori zlato ? Aku hodnotu tvoria obrazy a stare auta ? Kryptomeny netreba skatulkovat ale pozerat sa na ne ako nieco nove, nieco co drviva vacsina ludi este nepochopila a vacsina ani nepochopi. Aj za kryptomenami stoja obrovske investicie do tazby a energii, nie je to nieco imaginarne.
m4tu5h
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2020 10:27 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa m4tu5h »

george1 napísal: St 15 06, 2022 11:17 pm Odpoveď kde bude dno BTC nie je jednoduchá. Môže prísť aj k situácii, keď Saylor a spoločnosť Microstrategy bude nútená predať bitcoiny, čo by spôsobilo ďaľší masívny prílev predajných príkazov. Mictrostrategy podľa info by mala vlastniť cca 129200 bitcoinov nakúpených za priemernú cenu 30700 USD
https://www.cnbc.com/2022/05/12/microst ... water.html
To je mozno pravda, ale ako v tom clanku pisu, Bitcoin backed loan maju "len" za 205 mil (podla tweetu 190 mil), co je marginalna cast z 3967 mil, ktore do toho celkovo investovali.
Vacsinu maju nakupene za cash alebo za klasicke korporatne pozicky, teda dlhopisy, na ktore nedostanu margin call kvoli tomu ze Bitcoin klesol.. nevravim ze je to dobra strategia, ale v tomto momente urcite lepsia ako mat 4 miliardovu pozicku zabezpecenu len Bitcoinom :D
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 146 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Glogol »

V sobotu rano taky uder pod 20k ?
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa iceberg8 »

A to sa Americania este ani nezobudili do tej soboty :)
pocas toho šmyku mali 2:50am v NY napriklad..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 997
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 220 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Joki »

Toto sú bolestivé rána/obdobia a nielen pre Američanov.

Pre niekoho ide o stratu a pre niekoho príležitosť k nákupom BTC.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 146 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Glogol »

Joki napísal: So 18 06, 2022 9:51 am Pre niekoho ide o stratu a pre niekoho príležitosť k nákupom BTC.
tak je to so vsetkym a do utorka veeelmi daleko, nedivil by som sa keby niekto nevyuzil sobotne junove rano/noc pred predlzenym weekendom v US - kludne do to ut. poobedia moze byt spat nad 21k.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa glengoolie »

nad 12k sa btc imho neoplati kupovat.
for the best of times
miror
Gold Member **
Príspevky: 493
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 140 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa miror »

v najnižšej cene bude za štvorcifernú sumu, treba počkať 2 roky na kúpu a 4 na predaj
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No to by som bol zvedavy kto a kolko kupi BTC za napriklad 8k, to musi byt zaujimava psychologia medzi
A) urcite to pojde hore ved bitcoin, alebo
B) tulipany nam niekto postriekal herbicidom
Odoslané z počítača
miror
Gold Member **
Príspevky: 493
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 140 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa miror »

Áno, keď to padá a všade píšu ako kryptomeny končia a nemajú žiadnu hodnotu, ťažko nakupovať. Ani ja by som to nedokázal, nikdy som nekúpil žiadnu kryptomenu. Ale keď chce niekto zarobiť, nemôže sa báť.
Technológia blockchainu nie je budúcnosť ale už súčasnosť, používa sa kade-tade a kryptomeny ako jeho "demo" ukážka už sú natoľko zainvestované, že nemôžu padnúť. Aj regulátori na ne zabudnú, keď im padla hodnota a veselo sa budú využívať a stúpať a stúpať na cene do ďalšieho ATH.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Zatial ma marketcap v okoli 350mld .. je otazne, kolko "zbytocnych" penazi tam ludia budu ochotni nechat.. aby sa s tym "hrali" a akceptovali to medzi sebou.. taka ekonomika v ekonomike :) Teraz je cca 106milionov "majitelov" (200M wallets) takze to je tak +-3500 na jedneho.. Co zas nie je tak vela, otazne je ci tych 100M nie su majitelia zlomku bitcoinu v hodnote do 100eur..
Tak ak sa vladu nebudu sustredit na dane z BTC, tak potom asi dane z bytov alebo vzduchu :) pripadne energii.
Odoslané z počítača
Murosik
Silver Member *
Príspevky: 209
Dátum registrácie: So 20 11, 2021 8:44 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 47 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Murosik »

Doteraz vzdy bitcoin vyletel hore. Ale doteraz sme mali extremne dlhé obdobie rastu ekonomiky. Kto vie ako by to s kryptom bolo, ak by sa akcie 10 rokov posúvali do strany alebo by dlhodobo klesali. Co su tiez mozne scenáre. Vtedy sa aj moze stat, ze sa na krypto zabudne
miror
Gold Member **
Príspevky: 493
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 140 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa miror »

V zlých časoch inflácie ľudia kupovali poštové známky namiesto peňazí. Prečo by teraz nemohli medzi sebou obchodovať bitcoinami ? Veľa mladých je tak naučených a koľkokrát mi niekto povie, zaplatím Ti to v bitcoin.
Používateľov profilový obrázok
Roz
Silver Member *
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ut 14 06, 2016 10:55 am
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Roz »

george1 napísal: St 15 06, 2022 11:17 pm Známy ale skonštatoval s trpkým úsmevom: keby som nebol hamižná trúba, namiesto vyluxovaného účtu som mohol kúpiť byt v BA pri Eurovea. Aj som nad tým rozmýšlal :-) , žial chcel som viac :pozor: .
Žiadne keby neexistuje, proste čo bolo to bolo, teraz je teraz. Ja som svoje prvé bitcoiny (teda presnejšie nejaké zlomky bitcoinu :D ) kúpil v novembri minulého roka, keď jeden stál 67k. Lebo vtedy sa nevravelo o žiadnej blížiacej kríze. Lebo vtedy trhy rástli a s nimi aj krypto. Lebo vtedy nebola žiadna vojna. Lebo vtedy bola nízka inflácia. Lebo vtedy sa objavovali články o tom, ako 1BTC môže v blízkej dobe stáť aj 100k a bol som hamižná trúba, ktorá sa chcela zviesť na vlne a niečo si na to privyrobiť. Kto by v novembri 2021 nakupoval bitcoiny alebo masívne nakupoval akcie, keby vedel k akému finančnému prevratu dôjde v roku 2022? Proste kryptomeny sú lotéria, buď ti to vyjde alebo nie. Moja "investícia" oslabila o cca 75%. Čo s tým? Teraz nič, už len čakať, kedy to narastie tak ako to padlo a byť aspoň na nule. Tak ako BTC môže padnúť na 10k tak môže narásť na 100k. Ale teraz nemá k tomu predpoklady. To však neznamená že za mesiac alebo o rok môže byť všetko inak. Ináč pred rokmi som chcel nakúpiť nejaké BTC, keď jeden stál 4k, len peňaženka mi ani za boha nechcela akceptovať moju banku (neviem prečo). Tak som to nechal tak a bolo mi to potom trochu aj ľúto, lebo BTC po nejakom čase narástol na 20k, tak moja investícia by sa späťnásobila. Teraz je BTC na 20k a z pohľadu minulých mesiacov je na minime.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No ja som si pri $200 urobil taku vec, ze som nevedel nieco a tak som kaslal na to, aj tak by som to asi predal na $1000 :) ktovie.. Jeden clovek nemoze vediet vsetko a byt vo vsetkom a mam taku teoriu, ze early bitconers maju len z pekla stastie a bud su studenti alebo nezamestnani ludia, pretoze zamestnani clovek malokedy ma cas na to aby sa zabludil do internetu tak hlboko, akym bol bitcoin... a dnes NTF?...
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 997
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 220 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Joki »

Myslim si, že o 15-20 rokov bude BTC s cenou úplne niekde inde, možno cez 100K a možno aj viac.
Momentálne je nedocenený.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ak bude chleba 100eur, tak 100K BTC bude ako dnes 3K bitcoin.. Ale ak si tam zaratal inflaciu, tak je to stale 5X za 15-20r co je podobne ako SP500 :)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Roz napísal: So 18 06, 2022 5:21 pm Žiadne keby neexistuje, proste čo bolo to bolo, teraz je teraz. Ja som svoje prvé bitcoiny (teda presnejšie nejaké zlomky bitcoinu :D ) kúpil v novembri minulého roka, keď jeden stál 67k. Lebo vtedy sa nevravelo o žiadnej blížiacej kríze. Lebo vtedy trhy rástli a s nimi aj krypto. Lebo vtedy nebola žiadna vojna. Lebo vtedy bola nízka inflácia. Lebo vtedy sa objavovali články o tom, ako 1BTC môže v blízkej dobe stáť aj 100k a bol som hamižná trúba, ktorá sa chcela zviesť na vlne a niečo si na to privyrobiť. Kto by v novembri 2021 nakupoval bitcoiny alebo masívne nakupoval akcie, keby vedel k akému finančnému prevratu dôjde v roku 2022? Proste kryptomeny sú lotéria, buď ti to vyjde alebo nie. Moja "investícia" oslabila o cca 75%. Čo s tým? Teraz nič, už len čakať, kedy to narastie tak ako to padlo a byť aspoň na nule. Tak ako BTC môže padnúť na 10k tak môže narásť na 100k. Ale teraz nemá k tomu predpoklady. To však neznamená že za mesiac alebo o rok môže byť všetko inak. Ináč pred rokmi som chcel nakúpiť nejaké BTC, keď jeden stál 4k, len peňaženka mi ani za boha nechcela akceptovať moju banku (neviem prečo). Tak som to nechal tak a bolo mi to potom trochu aj ľúto, lebo BTC po nejakom čase narástol na 20k, tak moja investícia by sa späťnásobila. Teraz je BTC na 20k a z pohľadu minulých mesiacov je na minime.
:like: Palec hore za úprimnosť :potlesk:

Ja som bol vždy skeptický voči vysokej cene BTC, ale koncom roka 2021 som tipoval, že:
1. v lepšom scénari skončí BTC rok 2022 v pásme 60 000 až 100 000
2. v horšom 40 000 - 100 000.

Proste to čo vidíš ťa presvedčí. Je to podobné aj s analytikmi, ked stále dvíhajú ceny predražených akcií, hoci cena je už fundamentálne mimo fair hodnoty.

viewtopic.php?t=24835

Som presvedčený, že všetci, čo reálne investovali do BTC verili, alebo veria, že BTC ,,musí,, rásť.
Nie je to pritom hamba, lebo vieru v rast ceny nemajú len bežní ľudia, ale aj finanční experti, investorské legendy, analytici, majitelia veľkých korporácii, manažéri miliardových fondov.

U mňa je hlavná pochybnosť základná fundamentálna otázka - prečo by mala cena rásť, keď hodnotu BTC nevie nikto stanoviť? Ale o tom sme už veľa diskutovali.

Odvtedy sa zmenilo hlavne to, že do popredia začali vystupovať negatívne veci:
- konkurencia iných, modernejších a užitočnejších cryptomien ( peniaze crypto pozitívnych ľudí prestali zvyšovať cenu jedného originálneho BTC a začali sa rozlievať do rôznych foriem BTC fondov, BTC derivátov, multi crypto ETFs, a predovšetkým do iných crypto, pričom vznikajú nové technologické generácie a formy (defi, NFT ..)
- energetická neudržateľnosť
- kontrola a regulácia sa dostáva na úroveň Fiat mien
- BTC mala byť antiflačná mena, ale práve teraz v inflácii sa ukazuje, že ani to neplatí
- cenová nestabilita: po akceptovaní BTC inštitúciami sa aspoň mne zdalo, že prišla cenová stabilita. Čoraz viac sa však ukazuje, že crypto nie je cenovo výnimočné...letí dole s akciami, dlhopismi..nechová sa podobne ako zlato a teda to nebude ani digitálne zlato
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2217
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 625 times
Been thanked: 369 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Napadlo ma pozrieť sa na BTC cez google trends...

BTC a google trends.jpg

"Google Trends umožňuje takmer v reálnom čase zistiť, aké témy ľudia vyhľadávajú alebo nevyhľadávajú."

Vychádza mi z toho, že BTC ľudia vyhľadávajú len resp. hlavne, keď cena prudko rastie. Toľko do sentimentu BTC. Ideálne na vznik bublín a potom aj prudkých prepadov...
dclark
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 12 05, 2022 8:34 pm
Has thanked: 1 time

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa dclark »

Z tohto grafu nie je vidno, ci to hladali predtym ako rastla cena, presne ako rastla alebo potom.

Tiez by bolo fajn vysledok porovnat aj s akciami, podla mna tie trendy mozu byt podobne.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2217
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 625 times
Been thanked: 369 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Glogol napísal: So 18 06, 2022 10:11 am
Joki napísal: So 18 06, 2022 9:51 am Pre niekoho ide o stratu a pre niekoho príležitosť k nákupom BTC.
tak je to so vsetkym a do utorka veeelmi daleko, nedivil by som sa keby niekto nevyuzil sobotne junove rano/noc pred predlzenym weekendom v US - kludne do to ut. poobedia moze byt spat nad 21k.
@Glogol: fajná otočka :like:
PredsaJa
Active Member
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Po 25 04, 2022 9:27 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 65 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa PredsaJa »

dclark napísal: Ne 19 06, 2022 12:51 pm Z tohto grafu nie je vidno, ci to hladali predtym ako rastla cena, presne ako rastla alebo potom.

Tiez by bolo fajn vysledok porovnat aj s akciami, podla mna tie trendy mozu byt podobne.
Samozrejme, že sa tak správajú aj akcie, aj nehnuteľnosti. Aj preto trhy zvyknú nadhodnocovať a podhodnocovať. Stačí si len zobrať bežný zdroj informácií ako správy v TV v minulom roku, kde behali titulky, ako každý kto nezainvestoval, tak prišiel o peniaze (FOMO) alebo teraz opačne ako každý, kto z toho nevyskočil, prišiel o úspory za posledné roky.
Ľudia majú tendenciu veľmi radi nakupovať na vrchole :)
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

tomáš virdzek napísal: Ne 19 06, 2022 1:29 pm
Glogol napísal: So 18 06, 2022 10:11 am
Joki napísal: So 18 06, 2022 9:51 am Pre niekoho ide o stratu a pre niekoho príležitosť k nákupom BTC.
tak je to so vsetkym a do utorka veeelmi daleko, nedivil by som sa keby niekto nevyuzil sobotne junove rano/noc pred predlzenym weekendom v US - kludne do to ut. poobedia moze byt spat nad 21k.
@Glogol: fajná otočka :like:
https://www.reddit.com/r/GME/comments/v ... _they_are/
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa iceberg8 »

BTC trochu iny graf..
Prílohy
btc.png
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 997
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 220 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Joki »

Proč krach na trhu s kryptoměnami v hodnotě 2 bilionů dolarů nezničí ekonomiku?

https://burzovnisvet.cz/investice/zprav ... ekonomiku/
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 146 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Glogol »

tomáš virdzek napísal: Ne 19 06, 2022 1:29 pm
Glogol napísal: So 18 06, 2022 10:11 am
Joki napísal: So 18 06, 2022 9:51 am Pre niekoho ide o stratu a pre niekoho príležitosť k nákupom BTC.
tak je to so vsetkym a do utorka veeelmi daleko, nedivil by som sa keby niekto nevyuzil sobotne junove rano/noc pred predlzenym weekendom v US - kludne do to ut. poobedia moze byt spat nad 21k.
@Glogol: fajná otočka :like:
fajna nejajna ale uz 20600 a nic som na tom nezarobil. Podstatne je neprecenovat weekenkove vykyvy a 3dnove volna u crypta uz vobec nie. p.s cely crypto market cap ma menej market cap ako polovica applu a pozornosti urcite viac ako cely appl.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MSTR MicroStrategy announced that during the period between May 3, 2022 and June 28, 2022 acquired ~480 bitcoins for ~ $10.0 million in cash, at an average price of ~ $20,817 per bitcoin (186.12)

As of June 28, 2022, MicroStrategy, together with its subsidiaries, held an aggregate of approximately 129,699 bitcoins, which were acquired at an aggregate purchase price of approximately $3.98 billion and an average purchase price of approximately $30,664 per bitcoin, inclusive of fees and expenses.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

EÚ tvrdí, že sa dosiahla predbežnú dohodu o transparentnosti prevodov kryptoaktív

"EÚ sťažuje zločincom zneužívanie kryptomien na trestné účely. Vyjednávači predsedníctva Rady a Európskeho parlamentu dosiahli predbežnú dohodu o návrhu, ktorým sa aktualizujú pravidlá o informáciách sprevádzajúcich prevody finančných prostriedkov rozšírením rozsahu pôsobnosti týchto pravidiel na prevody kryptoaktív. Zavedením tohto "cestovného pravidla" sa zabezpečí finančná transparentnosť pri výmenách kryptoaktív a EÚ získa pevný a primeraný rámec, ktorý je v súlade s najnáročnejšími medzinárodnými normami týkajúcimi sa výmeny kryptoaktív, najmä s odporúčaniami 15 a 16 ,,the Financial Action Task Force,, (FATF), globálneho orgánu pre dohľad nad praním špinavých peňazí a financovaním terorizmu. V súčasnom geopolitickom kontexte je to obzvlášť aktuálne."
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa iceberg8 »

"EÚ sťažuje zločincom zneužívanie kryptomien na trestné účely. ..."

a v tom, vo Svajciarsku, si Credit Suisse preprala stamiliony spinavych frankov, a hrozi jej "pokuta/poplatok" 2 miliony frankov..

ale bitcoin je zlyyyyyyy zlyyyy fuj zlyyy!! a tiez hotovost..
Odoslané z počítača
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 146 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Glogol »

23:40 min BTC EU ETF sa chysta
https://www.youtube.com/watch?v=vennnGJ4IJo
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

The company said its Jacobi Bitcoin ETF would start trading in July on Euronext Amsterdam under the symbol of 'BCOIN'.
Jacobi Asset Management to launch Europe's first bitcoin ETF on Euronext

Inak prvé spotove US BTC ETF od Grayscale opäť zamietli, podávajú žalobu na SEC.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pozerám, že prečo práve dnes, na Deň nezávislosti BTC tak drsne rastie (je takmer na 20 000 ) a narazil som na takú malú Bitcoinovú omšu ...duchovnú útechu:

4. JÚL, BITCOIN A SUVERENITA - VYHLÁSENIE VLASTNEJ FINANČNEJ NEZÁVISLOSTI
Tento 4. júl je príležitosťou zamyslieť sa nad tým, ako si bitcoinisti vydobyli vlastnú finančnú nezávislosť.


ČASŤ JEDNA: VYHLÁSENIE NEZÁVISLOSTI

Pri skúmaní Dňa nezávislosti by sa dalo preskúmať veľa dejín. Niektorí historici by sa mohli zmieniť o štyridsiatych rokoch minulého storočia alebo o uznaní 4. júla za federálny sviatok; možno by sa do rozprávania dostalo grilovanie alebo ohňostroje.

Vojenský historik by sa mohol ponoriť do americkej revolúcie, roku 1776, Kontinentálneho kongresu alebo pôvodných 13 kolónií ako výborného miesta, kde začať nudiť svoje vnúčatá. Autori bitcoinov sa tejto téme venovali aj z rôznych uhlov pohľadu. Ja sa pokúsim o alternatívny prístup; z pohľadu status quo.

Jeden aspekt, ktorý mnohí zabúdajú spomenúť, je, že v roku 1775 sa o úplnú a suverénnu nezávislosť od Veľkej Británie skutočne usilovala len malá, okrajová menšina. Kolonisti, ktorí verili, že "Amerika" by mala byť nezávislá od Veľkej Británie, boli považovaní za radikálnu skupinu, ktorá sa odchyľovala od normy. Masy sa utešovali aj v tyranii.

Kniha Thomasa Paina "Zdravý rozum" nalodila mnoho ďalších kolonistov, aby sa chopili zbraní, pretože nedôvera a hnev voči Veľkej Británii rástli. painovo dielo má podobnosť s bielou knihou Satoshiho Nakamota o Bitcoine. Oba dokumenty sa snažili odhaliť problémy súčasného stavu a navrhli alternatívne riešenie.

Problém spočíval v tom, že väčšina obyvateľstva nachádzala útechu v prenasledovaní, zdaňovaní, nedostatočnom zastúpení a autoritatívnej vláde. Mnohí nad tým teraz pokrčia plecami, pretože roky ubiehajú a spoločnosť sa ešte viac vzďaľuje od minulosti, ale ako by sa zmenil život, keby boli ľudia v Amerike skutočne suverénni?

Predstavte si, že by žiadne vládne zásahy, žiadne záchranné opatrenia, žiadne sociálne dávky, žiadne dotácie a žiadne jazdy "zadarmo" neboli normou? Tvrdím, že ak by sa dnes uskutočnilo sčítanie ľudu, mnohí Američania by sa priklonili na stranu tyranie verzus suverenity - tak ako koncom 17. storočia.

Mohol by som navrhnúť mnoho zdôvodnení, ale väčšina z nich sa pohybuje okolo strachu z neznámeho alebo z toho, že skutočne musia uživiť seba a tých, o ktorých sa starajú, len pomocou svojho rozumu, tvrdej práce a odhodlania. Bitcoin všetky tieto ľudské vlastnosti odmeňuje neúplatným, nekonfiškovateľným, nemenným a večným majetkom.

Model proof-of-work Bitcoinu odráža amerického ducha; dokonca okrem generačnej nádeje predstavuje Bitcoin americkú odvahu. Bitcoin odmeňuje tvrdú prácu, pretože sa zrodil z tvrdej práce, času, energie a obetí. Bitcoin je odhodlaný, pretože vznikol na základe alternatívy k súčasnému stavu. Bitcoin je hlbokým zrkadlom Dňa nezávislosti.

Bitcoin prekonáva hlúposť, aroganciu, neschopnosť, lenivosť a chamtivosť. Pre jednotlivcov túžiacich po suverenite neexistuje iná alternatíva.

Iróniou je, že v sieti Bitcoin sú zastúpení všetci od liberálov, umiernených, libertariánov až po konzervatívcov. Napriek tomu sú vo svojich komunitách stále okrajovou menšinou. Táto spoločná niť ich v niektorých ohľadoch ešte viac spojila, a to bez ohľadu na ich politické rozdiely. Individuálny "Deň finančnej nezávislosti" zatiaľ neidentifikovalo mnoho jednotlivcov (neBitcoinistov) - poďme to zmeniť.

ČASŤ DRUHÁ: INDIVIDUÁLNA SUVERENITA

Mnohí jednotlivci, organizácie, korporácie a národné štáty vlastnia bitcoin, alebo si to aspoň myslia. Pokiaľ tieto strany nedržia svoje súkromné kľúče, zverujú ich správcom, z ktorých mnohí zlyhali, keď prišlo na pretras.

Mnohí z tých, ktorí čítajú tento článok, možno uchovávajú svoje súkromné kľúče už roky, zatiaľ čo iní si možno nedávno zriadili hardvérovú peňaženku... a denne ju zapájajú, aby sa uistili, že rozumejú jej fungovaniu. Iní buď svoje súkromné kľúče nedržia, majú svoje celoživotné úspory uložené na burze tretej strany, alebo nie sú (zatiaľ) vystavení bitcoinu.

Bitcoinárom by som odporučil, aby sa pozreli do histórie transakcií svojej hardvérovej peňaženky a zistili, kedy sa uskutočnil ich prvý prevod BTC. Deň, keď títo jednotlivci prevzali do úschovy svoje prvé satoshi alebo bitcoin, je ich dňom finančnej nezávislosti.

Ďalej by som povzbudil rodiny, aby tento dátum oznámili ľuďom, na ktorých im záleží, a minimálne využili tento dátum ako pripomienku na diskusiu o význame a dôležitosti Bitcoinu, suverenity, tvrdej práce, odhodlania a nezávislosti.

Áno, 4. júl je federálny sviatok, pri ktorom sa rodiny stretávajú, lámu chlieb a užívajú si spoločný čas; jeho význam sa však stráca, ak sa ani na krátku chvíľu nevenuje čas pripomenutiu si významu a obetí, ktoré boli vykonané vo vašom mene.

Keď si ľudia určia Deň finančnej nezávislosti svojej rodiny, povzbudzujem ich, aby ho oslavovali rovnako, ako keď si 4. júla uctievajú túto krajinu. Význam Dňa nezávislosti spočíva v tom, že jednotlivci môžu VLASTNIŤ majetok; a aký majetok je lepší ako ten, ktorý je úplne nekonfiškovateľný akýmkoľvek subjektom?

Možno, ak ste ešte neprevzali starostlivosť o svoje bitcoiny, možno je tento 4. júl skvelým dňom na to, aby ste začali.

Šťastný 4. júl a klobúk dolu suverénnym jednotlivcom so satošmi a bitcoinmi v chladiarenských skladoch (cold storages).

https://bitcoinmagazine.com/culture/jul ... dependence
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Sranda. Neuveril by som, že sa ten človek tak sfanatizoval, že investoval miliardy pri cene 30 000.

P.S.: V tom 2013 bol BTC po neuveriteľnej rally s 13 USD na 1100 USD.
Prílohy
Saylor 2013.jpg
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa iceberg8 »

online gambling prekvita.. to len EU reguluje vsemozne vsetko..

Through the primary research, it was established that the Online Gambling & Betting Market was valued approximately USD 61.5 Billion in 2021 and is projected to reach to roughly USD 114.4 Billion by 2028.

The global online gambling market had total gross gaming wins of $29.8 billion in 2010
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Crypto brokerage Voyager Digital files for Chapter 11 bankruptcy protection

Voyager commenced bankruptcy proceedings in the U.S. Bankruptcy Court for the Southern District of New York on Tuesday.
The company suffered huge losses from its exposure to crypto hedge fund Three Arrows Capital, which went bust last week.
Sam Bankman-Fried’s Alameda Research is listed as Voyager’s largest creditor, with an unsecured claim of $75 million.

https://www.cnbc.com/2022/07/06/crypto- ... ction.html


P.S. Ináč, ja tomu nerozumiem ako môže takto broker bankrotovať. Veď normálny broker umožňuje ísť na margin, ale zatvára pozície ak mu hrozia straty. Žiadny prudký gap dole na crypte (kde by straty prischli brokerom) nevidím...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Obrázok
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

Mesiac dozadu:

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Klasika to je len ukldunenie davu, mlzenie reality.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Celsius Owes $4.7 Billion to Users But Doesn't Have Money to Pay Them

https://gizmodo.com/celsius-bankrupt-bi ... 1849181797
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"