Bitcoin ฿

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Prieskum BTC sentiment do budúcnosti MÁJ 2021

1. Raz bude stáť milión USD (ako predpovedá Jim Cramer)
7
11%
2. Raz bude stáť 500 000 USD (ako to vidí Cathie Wood - Ark Investment )
10
16%
3. Raz dosiahne 100 000 USD ( Goldmani a kopa ďalších )
17
27%
4. Bublina praskla - nový rekord už nebude, udrží sa však nad 25 000 USD
0
Žiadne hlasovania
5. Bublina praskla - nový rekord už nebude, rok skončí v pásme 10 000-25 000 USD
6
9%
6. Bublina praskla - do konca roka pôjde pod 10 000 USD
6
9%
7. Som pesimista - BTC je bezcenný a nemá budúcnosť.
18
28%
 
Celkom hlasov: 64

Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Rokosák »

Na kryptomenách, zlate, GME, Ponzi schémach, nebankovkách a rôznych vysoko riskantných investíciach sa dalo zarobiť aj prerobiť. Že ich nejde kúpiť a zabudnúť na veky pretože časom padnú či zaniknú nie je dôležité. Mnohí radšej zarobia na hlúposti ako stratia na rozumných investíciach. Ja osobne sa vyhýbam riziku, ale niektorým to vyjde ak riskujú. Hoci aj v kasíne.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15664
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Keď pôjde crypto nižšie, ľudia utrpia obrovské straty. Predpokladám, že bežní ľudia sú tí, čo kupovali na vrchole. Pred poklesom bolo v crypte 2,5T, to je 2500 miliárd USD. Polovica je už preč. Tie peniaze nezmizli - len sa presunuli od tých čo kupovali vysoko, do vreciek tých, čo to vymysleli, resp. kupovali nízko.

Možno preto očakávať, že budú podané žaloby na štáty. Proste na vlády, že sa hrali na mŕtveho chrobáka. Poslaním štátu je chrániť svojích občanov pred akýmkoľvek nebezpečenstvom. Ked crypto javí črty Ponzi a sú za ním organizované skupiny, ktoré evidentne zbohatli...divím sa, že ešte nijaký generálny prokurátor neinicioval vyšetrovanie. 12 rokov nevieme kto je za vznikom BTC a či nejde o organizovanú ponzi? Pritom sa do toho zapájajú regulované inštitúcie ?

V tejto druhej vlne sa už vlády začali hlásiť k daniam zo zisku a k potrebe regulácie, minimálne kontroly. Takže ked ľudia utrpia veľké straty, aspoň v USA by malo dôjsť k tomu, že špičkové advokátske kancelárie podajú v mene občanov hromadné žaloby na štát. Pri regulovanom trhu je bežné, že pri akomkolvek podozrení sa vyzvú investori k žalobe a insiderom ponúknu odmeny za whistleblowing. Pri neregulovanom trhu by mal štát ochrániť občanov.

Je zaujímavé, že v tomto USA akoby zaspali a k prvenstvo preberá Čína. Myslím, že aj Británia zakázala investovanie do crypta ako do assets a neviem či nie Turecko. Irán tiež mal blackouty vďaka minerom a niečo zakázal. Nesledujem to nejak extra, ale keď už to došlo k tomu, že štát chce dane zo ziskov a púšťa inštitúcie ku korytám, tak by mal prevziať aj zodpovednosť, že dopustil, že bežní ľudia ( retail, spotrebitelia ) utrpia straty.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

V UK, je do zisku 12 300GBP 0% dan(CGT- capital gain tax), do 37 500 10% a nad danu sumu 20%.
Birtiania je velmi cryptofriendly, mozes dostavat aj vyplatu v crypto alebo vkladat do pension fondov(i ked bez danovych vyhod)
Kto chce zistit o danej probelmatike viac, HMRC ma (ako vsetko ostatne) vypracovane presne guidliny a dopodrobna vysvetlene....
https://www.gov.uk/government/publicati ... assets-are
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: St 23 06, 2021 2:45 pm Keď pôjde crypto nižšie, ľudia utrpia obrovské straty. Predpokladám, že bežní ľudia sú tí, čo kupovali na vrchole. Pred poklesom bolo v crypte 2,5T, to je 2500 miliárd USD. Polovica je už preč. Tie peniaze nezmizli - len sa presunuli od tých čo kupovali vysoko, do vreciek tých, čo to vymysleli, resp. kupovali nízko.
Tie peniaze prepadom crypto jednoducho "fiktívne" zmizli, tak isto, ako rastom ceny crypto "fiktívne" narástli. Nikto nevrazil do crypto 2,5T USD, preto nikto nestratil 1,25T USD.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Uz som myslel, ze som nieco zle pochopil. Marketcap predsa neznamena mnozstvo penazi do toho vlozenych
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

nič to nemení natom že za posledneho pol roka si market makeri, veleryby a burzy z retailu vytiahli pekných par desiatok možno aj stoviek miliard. Inak celkom pekny long sa mi včera podaril na 28870 čo bolo len 100usd (0.20%) nad uplnym dnom dumpu. Zatvaral som za menej ako hodinu s 8% ziskom. Trend je jasný, otváram cez alty shorty prisnymi kriteriami na BE exit. Nejaký čas to asi potrvá ale idealne dno by pre mna bolo 22k
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa jogo »

wolf25 napísal: St 23 06, 2021 9:25 pm Inak celkom pekny long sa mi včera podaril na 28870 čo bolo len 100usd (0.20%) nad uplnym dnom dumpu. Zatvaral som za menej ako hodinu s 8% ziskom.
Na ktorom fóre ohlasuješ tieto obchody realtime?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

discord
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15664
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Revolut je úspešný v crypte, ale bankovú licenciu v U.K. kvôli cryptu pravdepodobne nedostane.

https://www.theguardian.com/technology/ ... rm-revolut

Earlier this month, global regulators from the influential Basel Committee on Banking Supervision said cryptocurrencies such as bitcoin should come with the toughest bank capital rules to avoid putting the wider financial system at risk should their value suddenly collapse. If that proposal, which is up for consultation, is adopted, UK lenders could be forced to put aside enough capital to cover 100% of potential losses. That could prove expensive for a crypto-friendly company such as Revolut.

Ked tomu dobre rozumiem, každá banka bude musieť dať bokom kapitál na krytie 100% crypto-strát.

Výnimkou budú len stablecoiny:

... looser rules could apply to stablecoins – a new form of digital asset usually pegged to the value of a traditional currency – that may require only a level of capital rules applied to traditional assets such as bonds, loans, deposits, equities or commodities.

Centrálni bankéri nie sú veľmi cryptofriendly. Pochopili bublinu s možnosťou straty do 100%:

Meanwhile, the governor of the Bank of England, Andrew Bailey, has told investors they should be prepared to lose all their money if they dabble in cryptocurrencies, since they are not covered by consumer protection schemes.

Regulators at the European Central Bank have likened bitcoin’s meteoric rise to other financial bubbles such as “tulip mania” and the South Sea Bubble, which whipped investors into a frenzy before the bubbles burst in the 17th and 18th centuries.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Lex »

To bude obrovský náklad pre akúkoľvek banku a hlavne úplne nevypočitateľný. Keď Musk zahlási, že bitcoin je super jeho cena sa cez noc zvýši o 20% tak musia dorovnávať krytie...pomerne nepríjemné.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Bitmain, China's biggest maker of cryptocurrency mining machines, said on Friday it had suspended sales of its products and was looking for "quality" power supplies overseas alongside its clients, in places including the United States, Canada, Australia, Russia, Kazakhstan and Indonesia.
BIT Mining said on Monday that it had successfully delivered its first batch of 320 mining machines to Kazakhstan. A second and third batch, totalling 2,600 machines, will be delivered to the central Asian country by July 1.

"We are accelerating our overseas development for alternative high-quality mining resources," CEO Xianfeng Yang said in a statement. BIT Mining has also invested in cryptomining data centres in Texas.
Some miners meanwhile hope the ban will be eventually relaxed.

"Power supply has been cut, but we were not ordered to demolish the project," said Wang Weifeng, a miner in Sichuan.

"So we're taking a wait-and-see attitude. There remains a sliver of hope."
China's ban forces some bitcoin miners to flee overseas, others sell out

Osobne by som bol rad, ak ban bude uz navzdy a konecnce sa zbavime kazdorocneho FUDu "China bans Bitcoin" AGAIN. A hlavne hashrate sa rozdistribuje viacmenej rovnomerne...

Clean, volcano powered hashrate coming soon...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa jogo »

wolf25 napísal: St 23 06, 2021 11:25 pmdiscord
Google mi nič nenašiel pod heslom discord wolf25 len nejaký instagram. To si myslel toto?
https://www.instagram.com/team.wolf.25/
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

Discord je webová/smartphone aplikácia pre komunity. Niečo ako klasický whatsapp skupinový chat ale na steroidoch. Hocikto si može vytvorit svoj vlastný privatny/public server ( komunitu ) a v nom kánály. Napr. Crypto, Tradične trhy, politika v ktorých sa nasledne diskutuje. Všetko je to intutívne a rýchle. Najvačšia výhoda že je to plne prisposobitelné a dajú sa tam programovať vlastné doplnky ako napr. boti. Tam kde som ja napr vidim v realnom časte ked niekto zaujimavý postne tweet ( Elon Musk, Fed, CNBC, Bloomberg, atd ) čiže často news vidim medzi prvými a často krat som ich shortoval/logoval pretože prišla pumpa/dump. Napr. market ordery nad 1 million vidim taktiež v realnom čase rovnako ako likvidacie nad 1m

Komunít je už kopa, či už na crypto, na stocks, najpopularnejšie su v gamingu. Je už aj viacero slovenských.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15664
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

:roll: o BTC rozpráva v ktorej minúte? Lebo ja som počul akurát názor drdoláča, že nevie kde bude BTC krátkodobo, ani strednodobo...ale má jedinú istotu, že dlhodobo bude o 20 rokov vyššie ako teraz. :) Uchovávateľ hodnoty . Sranda, lebo to isté by som mohol s istotou povedať o akciách. O BTC však tvrdím opak. To ostatné nevládzem počúvať...Škoda, že aspoň jednou vetou si nezhodnotil postoj hlavného hosťa k budúcnosti BTC...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Rado »

JUGGLER napísal: Ne 27 06, 2021 11:07 pm :roll: o BTC rozpráva v ktorej minúte? Lebo ja som počul akurát názor drdoláča, že nevie kde bude BTC krátkodobo, ani strednodobo...ale má jedinú istotu, že dlhodobo bude o 20 rokov vyššie ako teraz. :) Uchovávateľ hodnoty . Sranda, lebo to isté by som mohol s istotou povedať o akciách. O BTC však tvrdím opak. To ostatné nevládzem počúvať...Škoda, že aspoň jednou vetou si nezhodnotil postoj hlavného hosťa k budúcnosti BTC...
:like:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

JUGGLER
host sa tam vyjadroval napriklad aj k inym kryptomenam, nerobil som si poznamky v ktorej minute co presne povedal, takze ti v tomto neviem pomôct, suhlasim ze je to dlhy rozhovor :-)
Btw je tu niekde tema kde sa riesila otazka zmeny trvaleho bydliska slovenskych obcanov resp danoveho domicilu a tento pán práve ma firmy ktore sa tým zaoberaju a cela procedura ani nie je velmi drahá

https://wilderko.medium.com/p%C3%B4vod- ... a5af4bb917
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15664
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja som pochopil že pán má 2 firmy ktoré sa zaoberajú etickým hackerstvom. A to ho zabezpečuje tak, že môže cestovať po svete a filozovať o tom ako by mal občianstvo v jednej krajine, trvalý pobyt v druhej, firmy v tretej, zákazníkov v štvrtej, atd..atd...čo je síce pekné, ale aktuálne asi tak pre 0,01% občanov.

Žiť v Paraquaji zrovna netúžim ( málo vyvinutá poľnohospodárska krajina) ...chcel som len poznať jeho názor na BTC..ako od človeka ktorý rozumie programovaniu. Najzaujímavejšia na cryptomenách mi pripadá psychologická analýza účastníkov trhu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Ricardo Salinas Pliego, the 166th richest person in the world, said he is working to make his bank the first in Mexico to accept the largest cryptocurrency.
Billionaire Salinas Says He’s Working for His Bank to Be First in Mexico to Take Bitcoin
Okrem ineho, jeho dcerska firma Advance America je najvacsi poskytovatel kratkodobych(Payday) poziciek v USA.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

A dalšiu spravu z mexika už nepridáš ?

Obrázok
JUGGLER napísal: Ut 29 06, 2021 1:13 am Žiť v Paraquaji zrovna netúžim ( málo vyvinutá poľnohospodárska krajina)
Praveže nemusiš, ak tam maš trvaly pobyt možeš cestovat po svete akurat musis dodržiavať nejake pravidla v každom štate. Napriklad u nas sa nemozes zdržiavat dlhie ako 6 mesiacov a nemat tu životne zaujmy.

Inak chalana sledujem už dlhšie. Pravidelný kritik slovenskej informatizácie

Obrázok
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

wolf25 napísal: Ut 29 06, 2021 10:02 am A dalšiu spravu z mexika už nepridáš ?
Nie som dokonaly, som cakal na teba alebo dzordzina. A btw nejaky obchod z discordu expost nemas?

Inak mexicky minister nehovori nic prevratneho, okrem Salvadoru je bitcoin ako legal tender prohibited ako vsade inde vo svete. Dolezizite je, ze mexicka banka bude oficialne podporovat nakupy a predaje bitcoinu za pesos a o to ide v tej sprave :pripitok:
Naposledy upravil/-a Adammd v Ut 29 06, 2021 10:49 am, upravené celkom 1 krát.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

v noci som zatvaral LTC@125 long na 140 8) a zachvilu shortnem ETH
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Som myslel, ze postnes nejaky stratovy trejd.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

tie takmer nemam
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

tie takmer nemam
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Som si myslel.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 5 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa polovnik »

Adammd napísal: Ut 29 06, 2021 11:31 amSom si myslel.


:lol:
MarkLotek
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 01 07, 2021 9:54 am

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa MarkLotek »

Adammd napísal: Št 06 05, 2021 10:27 pm Jak Elon Musk otestoval likviditu Bitcoinu a co to může vypovídat o budoucnosti kryptoměny


Nexo, BlockFi, Celsius, Gemini, Ledn... to môže byť skutočne cesta. Uložil som tam časť, a slúži to ako sporiaci účet(5-6%), dividenda, je z toho celkom slušný mesačný pasívny príjem.... a naopak druhí si odtiaľ požičiavajú(crypto dajú ako kolateral) . Zo spreadu úrokov mi časť vyplatia a zvyšok je zisk platformy.
Depositing cryptocurrency with interest is probably the best use of cryptocurrency today.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa wolf25 »

Obrázok

snad sa konecne bude nieco diat
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Klesá podíl Číny na těžbě kryptoměn. Kazachstán se vyšplhal na třetí místo
Čína se na energii používané k těžbě bitcoinů v dubnu podílela 46 procenty, zatímco v září 2019 to bylo 75,5 procenta. Podíl Číny klesl na méně než polovinu ještě předtím, než čínské úřady zasáhly proti těžbě kryptoměn.

Kazachstán ve stejném období naopak zaznamenal téměř šestinásobný růst podílu na těžbě bitcoinů, a sice na 8,2 procenta z 1,4 procenta. Na druhém místě jsou Spojené státy, jejichž podíl se zvýšil na 16,8 procenta z 4,1 procenta. Čtvrté skončilo Rusko a pátý je Írán.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15664
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

wolf25 napísal: Pi 16 07, 2021 9:07 am snad sa konecne bude nieco diat
Odkial máš tie unlocking plány?

Trochu zmätočné pre mňa, lebo unlockovať by sa mali akcie GBTC, nie BTC.
Investori nakupovali akcie GBTC za NAV a platili fakticky bitcoinami. Tak sa fond kapitalizoval v BTC na hodnotu 18 mld. USD.
V tom čase sa akcie GBTC obchodovali na trhu za prémiu 30-50%. Väčšina tých investícii bola špekulatívna, aby zhrabli prémiu.
Príliš veľa špekulantov nakoniec dostalo cenu do normálu. Keďže nakupovali pred rokom a cena BTC vyrástla, stále majú také tučné zisky, že GBTC sú ochotní predávať aj pod cenu. Z prémie sa takto stal discount. Teraz je cena nižšia o -15%. Tí, čo chcú investovať do BTC a ešte k tomu neplatiť dane - tým sa dnes vôbec neoplatí kupovať BTC. Akcie GBTC kúpia totiž o 15% lacnejšie. Každá akcia je krytá reálnym podielom v BTC.

Ked úspešne zavriem svoje premium shorty, tak uvažujem o parádnom arbitrážnom trejde LONG GBTC v discounte -15% voči SHORT rovnaký fond v prémii aspoň +15%...myslím, že OBTC je taký fond, len tam treba počítať s unlockom po 1 roku , rovnako ako u GBTC.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa andre »

JUGGLER: "Investors who entered the trade by locking in borrowed coins might now need to repurchase those to repay the loan. Similarly, those who deposit their bitcoin holdings need to buy back coins to return to their base portfolio.

So assuming supply-side factors remain constant, the repurchases associated with Grayscale unlockings could end up putting upward pressure on bitcoin prices.

The January tranche of GBTC share unlocks is scheduled for this month and is likely to release nearly 40,000 GBTC shares, according to data source bybt.com.

The biggest single-day unlock is slated to happen on July 18, with the release of shares worth 16,000 BTC. Upon unlockings, carry traders could snap up bitcoin from the spot market to repay loans or return to the original portfolio position, lifting bitcoin higher."

https://www.coindesk.com/investors-cash ... rket-boost
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15664
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Andre: crypto-optimisti to isté píšu pri LTC, ale podľa mňa nemajú pravdu:

Litecoin faces a potential demand surge of ~2.5% of its market cap (~$270mm) over the next twelve months. The driver? Grayscale Litecoin Trust repurchases.

The Grayscale Litecoin Trust (ticker “LTCN”) began trading in August 2020 at a premium-to-spot north of 1,000%. This drove arbitrageurs to borrow LTC from lenders (Genesis, BlockFi, Galaxy, Celsius, etc.), use those coins to subscribe for the trust, and then wait 12 months for the newly-issued shares to season. As those shares begin to season over the coming months, these same arbitrageurs will sell their LTCN shares and repurchase LTC coins with the proceeds to repay their loans, collapse the premium spread, and hopefully turn a profit higher than their cost-of-capital.
Although Grayscale repurchases have long been part of broader market flows for BTC and ETH, this Litecoin repurchase period may be particularly interesting due to a confluence of bullish factors for spot...


Oni to berú tak, že inštitúcie si požičali GBT, ETHE, LTC a zaplatili nimi za shares GBTC, ETHE a LTCN. Po unlockovaní shares predajú, zhrabnú prémiu a za utŕžené peniaze nakúpia späť cryptomeny, aby ich mohli vrátiť.

Lenže podľa mňa to je BLBOSŤ a presne naopak ! Vtedy to malo vplyv na rast ceny crypto a teraz nebude mať žiadny.
To len cryptomaniaci hľadajú bullish dôvody, alebo naschvál zavádzajú.

Poďme na to empaticky. Predstavme si, že my sme tá inštitúcia, alebo americký investor, ktorý spĺňa podmienky na nákup shares za NAV.
Keď si chceš požičiať crypto, musíš mať kapitál. Musíš mať dokonca veľký kapitál, lebo požičané crypto môže rásť proti Tebe, čím riskuješ nelimitované straty. Ty si hedžovaný cez shares Grayscale, čiže aj tie rastú, ale aj tak riskuješ, lebo môžu rásť pomalšie, keďže prémia sa môže vypariť počas toho roka, čo máš shares lockované.

Máš teda nejaký dôvod požičičiavať si crypto, aby si dostal shares fondu? NEMÁŠ ŽIADNY DOVOD ! Naopak! Tým že Grayscale dodáš crypto, ktoré vlastníš za svoje, alebo ktoré kúpiš a ihned vymeníš za shares - tým sa zbavuješ akéhokoľvek rizika, ktoré ti hrozí pri požičiavaní na 1 rok dopredu.

Kúpou za NAV máš edge vo výške prémie a riskuješ jedine to, že musíš čakať 1 ROK ( u niektorých to bolo pol roka ).

Čiže tým, že inštitúcie a špekulanti nakupovali Grayscale fondy, tým vytvárali demand = brali crypto s trhu a dodávali ho do fondov. To podporovalo ceny crypto a tie šli hore spolu s tým, ked kopa velkých inštitúcii brala crypto do svojho majetku, aby s ním robili biznis ( VISA, Tesla, cryptoburzy, cryptozmenárne, atd ). Toto podľa mňa spôsobilo takú silnú druhú býčiu vlnu na crypto. Samozrejme, u retailu vzniklo FOMO...ved už pomaly každý mal dôkaz, že crypto je super investícia. Hodleri s prvej vlny zvíťazili a noví kupci sa hrnuli.

Posledné mesiace boli milióny shares GBTC a ETHE unlockované a inštitúcie vyberali obrovské zisky. Jednak zisky z toho, že predávali za prémiu, jednak z toho, že cena crypta počas locku išla hore. Preto sa im oplatilo a opláca predávať aj teraz, ked nie je prémia...kým predávajú v zisku, môže im byť discount ukradnutý, keď nechcú riskovať že crypto padne nižšie.

Milióny BTCN a ETHE boli unlockované a dalšie milióny sú uvolňované deň po dni. A ide BTC a ETH hore? Nie.
Čiže asi to nie je tak, že inštitúcie si požičali a teraz hromadne nakupujú BTC a ETH aby ich vrátili.

To isté bude teraz na LTCN a BCHG. Pri LTCN bol public flow ku koncu júna 535 tisíc. Na začiatku júna bol len 220 tisíc.
V priebehu júla bude unlockovaných dalších 1 milión 740 tisíc shares LTCN. Do konca septembra spolu 5,7 milióna !

Vôbec si nemyslím, že títo špekulanti mali LTC požičané a riskovali, že za 1 rok bude LTC o stovky % drahšie !

Čiže teraz budú unlockované dalšie milióny shares BTCN, ETHE, LTCN a BCHG, ale BTC,ETH, LTC a BCH sú už v majetku Grayscale. Dopyt po crypto bol vtedy, ked trebalo kúpiť shares, ale teraz nebude vôbec zvýšený. Dôkazom toho sú i nadalej klesajúce ceny crypto, takisto velmi nízky volume na LTCN a BCHG. Nízky volume u LTCN a BCHG je logický: iba blázni a neznalci môžu nakupovať predražene o 150 až 500%. Fámy, ktoré sa púšťajú, že teraz budú unlockované BTC, LTC a BCH sú podľa mňa neodborné, alebo to robia naschvál, aby hecovali retail k nákupom cez Grayscale. Jedine retail, ktorý sa nevyzná môže teraz poslúžiť inštitúciám a špekulantom, aby vybrali zisky. Desiatky miliónov budú unlockované do konca roka. Aby vyberali zisky, majú len 2 možnosti: bud sa vyhecuje cena crypta späť hore, alebo udržia cenu grayscale shares tak, že budú hecovať retail k nákupom. Nedá sa vybrať zisk ináč ako predajom niekomu inému...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa andre »

Keby zrovna doslo k unclocku 40 000 BTC co neni pravda, aj tak to s cenou podla mna vyraznejsie nepohne, kedze to je len 0.2% kapitalizacie BTC.

Pravdepodobne len dalsia manipulujuca hypoteza..

The Grayscale Bitcoin Trust is worth nearly 40,000 bitcoins. The conversion to an ETF will unlock its shares and could move the markets in unpredictable ways, but price pressure may actually never realize, said Kirill Suslov, CEO of trading app TabTrader.

“We have to notice that it is not BTC getting unlocked, as it’s just the Grayscale shares (GBTC), and as the trust has no redemption mechanism, GBTC cannot sell its bitcoin holdings. So the unlocking of GBTC shares should not move the spot price of BTC. However, misleading and complex information lets investors worry and, therefore, can create short-term bearish anxiety.

https://financefeeds.com/grayscale-dump ... onversion/
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15664
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

andre napísal: Ne 18 07, 2021 8:31 pm
“We have to notice that it is not BTC getting unlocked, as it’s just the Grayscale shares (GBTC), and as the trust has no redemption mechanism, GBTC cannot sell its bitcoin holdings. So the unlocking of GBTC shares should not move the spot price of BTC. However, misleading and complex information lets investors worry and, therefore, can create short-term bearish anxiety.

https://financefeeds.com/grayscale-dump ... onversion/
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Bud chce mat clovek kryptomeny z principu, z ideologickych dovodov a potom ho ich cena prilis nezaujima /kryptoanarchizmus a pod/. Alebo ich drzi z dovodu spekulacie, ale potom musi vediet ze ide o extremnu hru s rizikom. Ze sa vlady budu snazit casom o co najvacsiu regulacia kryptomien to bolo jasne od zaciatku.

Malajzia
https://www.youtube.com/watch?v=c_tcg9k ... dayakdaily
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa Adammd »

Čo to video reprezentuje?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa andre »

Malaysia Flattens Seized Bitcoin Mining Rigs With Steamroller — Over 1,000 Machines Demolished

https://news.bitcoin.com/malaysia-flatt ... emolished/
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15664
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Bitcoin ฿

Príspevok od používateľa JUGGLER »

andre napísal: St 21 07, 2021 1:25 pm Malaysia Flattens Seized Bitcoin Mining Rigs With Steamroller — Over 1,000 Machines Demolished

https://news.bitcoin.com/malaysia-flatt ... emolished/
To je už staršie. Nemá to kurzotvorný efekt.

Pozeral som teraz, čo spôsobilo rally za posledných 24 hodín. Aká dobrá news sa objavila, ked BTC klesol pod 30 000 ?

Nuž, Elon sa včera ozval a vyhlásil, že vlastní BTC, ETHE a DOGE:

Elon Musk on Tuesday said the "three meaningful assets" he personally owns besides his two companies are Bitcoin, Dogecoin and Ethereum.
He also said Tesla and SpaceX own bitcoin during a cryptocurrency-themed discussion hosted on a website for a "Bitcoin-focused initiative" called The B Word on Tuesday, along with Twitter CEO Jack Dorsey and Ark Invest CEO Cathie Wood.

The price of Ethereum rose above $2,000 upon the billionaire's Tuesday announcement, according to Coindesk data. Bitcoin, Dogecoin, Ripple, Cardano and most other cryrpcorrencies were also up across the board Tuesday at the time of publication.

When asked why he's such a big fan of Dogecoin – a cryptocurrency based on a popular meme as a joke in 2013 – Musk said he likes dogs, memes and the fact that Dogecoin "doesn't take itself too seriously." He explained later that he believes some of the most unlikely investments end up becoming the most profitable.

In April of this year, Dogecoin saw a more than 500% price surge due in part to attention from Tesla CEO Elon Musk, making Dogecoin a household name – for crypto investors, at least.

https://www.foxbusiness.com/technology/ ... n-ethereum
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"