isePankur - Crowdfundigový portál

Zberateľstvo a investovanie: mince, umenie, starožitnosti, fyzicky držané komodity
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa filip glasa »

Konkurencia Žltému melónu zo Škandinávie:
TLAČOVÁ SPRÁVA
10.12.2013
Na slovenský trh vstupuje isePankur, alternatíva k tradičnému bankovníctvu
Crowdfundigový portál isePankur zo Škandinávie lokalizuje svoje služby pre slovenský trh a prináša informácie investorom v miestnom jazyku. isePankur je prvá crowdfundingová služba s celoeurópskou pôsobnosťou, ktorá svojím užívateľom umožňuje dosahovať vysoké úroky pri investovaní do nezabezpečených úverov vydaných na trhoch v Estónsku, Fínsku a Španielsku.
Služba bude dostupná v nadchádzajúcich mesiacoch sprístupnená všetkým občanom Slovenska pre výpožičky aj investovanie. V súčasnej dobe je služba otvorená pre všetkých slovenských investorov, ktorí hľadajú možnosti, ako dosiahnuť veľké výnosy zo svojich investícií. Priemerný ročný výnos z investícií na isePankur je 20,71 %.
isePankur je obzvlášť úspešný pri refinancovaní drahých spotrebiteľských úverov a SMS pôžičiek, kedy svojím zákazníkov prostredníctvom jednoduchej webovej aplikácie poskytuje lacnejšie riešenia. Dlžníci môžu získať úver bez toho, aby opustili svoj domov. Vstup na slovenský trh predstavuje ďalší krok na ceste k službe s celoeurópskou pôsobnosťou, o ktorú spoločnosť usiluje.
Pärtel Tomberg, generálny riaditeľ isePankur dodáva: „Crowdfunding je skvelý spôsob, ako poskytnúť spotrebiteľom úvery s nízkymi úrokmi a súčasne zaručiť investorom solídne výnosy. Investovanie na isePankur je jednoduché a nekomplikované, môžete investovať iba len 5 EUR. Už dnes využívajú ľudia z 28 krajín Európy služby isePankur pre zvyšovanie svojich úspor. Koncepcia jednotného trhu znamená, že žena v domácnosti z Estónska môže investovať bok po boku s podnikateľmi zo Slovenska a pomôcť ľuďom zo začarovaného kruhu drahých úverov.“
isePankur
isePankur („iBankér“ v estónčine) je crowdfundigová služby zo Škandinávie, prostredníctvom ktorej si jednotlivci môžu požičiavať peniaze navzájom. isePankur sa stará o administráciu, dlžníci získavajú úvery s nízkym úrokom a veritelia získavajú vysoké úrokové výnosy zo svojich investícií. isePankur má viac ako 40 000 zákazníkov po celej Európe, magazínom Forbes bol isePankur zvolený ako jedna z TOP 5 crowdfundingových služieb v Európe. Priemerná sadzba úveru v isePankur je 26 % priemerný výnos pre investorov je 20,71 %. Do dnešného dňa isePakur spracoval žiadosti o úver za viac ako 13,5 miliónov EUR.
Ďalšie informácie:

Fakty o isePankur: https://www.isepankur.ee/marketing/isep ... ov2013.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Pärtel Tomberg – životopis: https://isepankur.ee/marketing/partel_tomberg_cv.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Pärtel Tomberg - fotografia: https://isepankur.ee/marketing/partel_tomberg.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa Rokosák »

Urokova miera poziciek je 26%. To je zrejme nizsie ako u uzernikov v osadach. Este niekde?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa filip glasa »

nebankové požičovňe začínajú na tých 25% a majú úroky aj v stovkách % celkom bežne. Nemusia to byť ani nelegálny úžerníci.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rokosák napísal:Urokova miera poziciek je 26%. To je zrejme nizsie ako u uzernikov v osadach. Este niekde?
Na Slovensku bežná sadzba. Kreditky v naších bankách majú bežne 15-20% p.a. a banky bežne ponúkajú spotrebné úvery z RPMN 20% p.a. Ľudia sú v priemere finančne dosť negramotní...nepýtajú sa na RPMN, ani na úroky...stačí im vedieť kolko si môžu požičiať za kolko mesačne. Všimnite si reklamy v TV: Úver 2000... len za 30 mesačne :lol:

Úžera v osadách? 100% za týžden ( =400% za mesiac = 5000% p.a.)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa rabdo »

napr.:
kreditná karta MasterCard od VÚB 19,90% - základná úroková sadzba a sankčná úroková sadzba je 25,15% :roll:

kreditná karta American Express od VÚB 17,90% - základná úroková sadzba a sankčná úroková sadzba je 23,15% :roll:

skoro zadarmo :lol:
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa Istiach »

Pri takych urokoch je radost pozicavat si na veci ktore nepotrebujeme!
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa filip glasa »

IsePankur spustil pôžičky už aj pre slovenských záujemcov o požičanie si. A zároveň má aj podporu v Slovenčine:

https://www.isepankur.ee/splatenie-aleb ... ych-vyplat" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa filip glasa »

isePankur dostal investiciu a premenoval sa:
radi by sme Vás upozornili na niekoľko noviniek, ktoré nájdete nižšie. Veríme, že zaslané informácie budú prínosné tak pre Vás ako aj Vašich čitateľov.

• Prvá medzinárodná spoločnosť so zameraním na kolektívne pôžičky isePankur mení svoje označenie na Bondora
• Bondora nadobudla kapitál vo výške 1,3 milióna Eur, ktorý jej umožní pokračovať v expanzii v Európe
• Spoločnosť predstavila nových členov predstavenstva


Medzinárodná spoločnosť so zameraním na kolektívne pôžičky isePankur predstavila svoj nový názov ako aj nedávne navýšenie kapitálu
Prvá medzinárodná spoločnosť so zameraním na kolektívne pôžičky, isePankur, prichádza s novým názvom Bondora a oznamuje súčasné navýšenie kapitálu o 1,3 milióna Eur.
Po oznámení nového navýšenia zdrojov financovania, Bondora privítala nových členov predstavenstva, ktorí spoločnosti pomôžu pri realizácii inovatívnych podnikateľských zámerov v zahraničí.
Mark Noetzold (člen viacerých dozorných rád a asistent pre riadenie rizík v Nemecku, Švajčiarsku a Rakúsku), João P. S. Monteiro (manažér s medzinárodným pôsobením, zodpovedný za globálny rozvoj v spoločnosti pôsobiacej na trhu s cennými papiermi) a Mati Otsmaa (výkonný C-level manažéro s rozsiahlymi skúsenosťami na trhu so spotrebiteľskými úvermi v spoločnostiach American Express, Barclays, Citibank, Chase, Experian a HSBC) spoja svoje sily s cieľom zlepšiť trhovú pozíciu a povedomie o prvej medzinárodnej platforme kolektívnych pôžičiek Bondora.
„Priame alebo kolektívne pôžičky sú najrýchlejšie sa rozvíjajúce finančné služby dneška a majú veľký budúci potenciál poskytovaním najlepších riešení pre dlžníkov a vysokú návratnosť pre investorov. Veríme, že Bondora so svojou medzinárodnou stratégiou, silným tímom a schopnosťou rýchlej realizácie, má potenciál zmeniť svet financií k väčšej transparentnosti a jednoduchosti,“ uvádza João P. S. Monteiro, člen predstavenstva a jeden z neformálnych, anjelskych, investorov.
„Za posledných 5 rokov sme spojili viac ako 70 000 zákazníkov z 29 krajín pri poskytovaní vzájomných pôžičiek prostredníctvom našej platformy. Dnes máme produkt, ktorý telekomunikačnému inžinierovi z Estónska umožní získať prostriedky na renováciu bytu hneď od niekoľkých investorov z rôznych krajín Európy. Naši dlžníci nedostanú len príležitosť refinancovať ich pôžičky, ale získajú najlepšiu možnú ponuku na trhu. Slovenská sekretárka, ktorá mala v pláne využiť 600-eurovú pôžičku na financovanie jej štúdia angličtiny s 28% úrokom, môže napokon financovať štúdium s pôžičkou s len 12-percentným úrokom, pretože získa viacerých investorov. Ide o veľmi jednoduchý a najmä bezpečný proces tak pre žiadateľov o pôžičku ako aj investorov, ktorí si môžu touto cestou diverzifikovať svoje súkromné investície. V súčasnosti 26% našich investorov pochádza z Nemecka, 11% z Veľkej Británie, 4% zo Švajčiarska (zvyšný podiel sa delí medzi ostatné štáty Európy). Kvôli rýchlemu rastu spoločnosti, najmä v poslednom roku, sme sa rozhodli zmeniť jej starý názov, ktorý sa nespája s jej medzinárodnými ambíciami tak, ako nový názov Bondora. Naša stránka je po novom takisto dostupná už v 23 jazykoch,“ dopĺňa výkonný riaditeľ Bondora, Pärtel Tomberg.
Nová značka naprieč Európou
Podľa Pärtela Tomberga, sa Bondora odlišuje od ostatných spoločností kolektívnych pôžičiek tým, že operuje medzinárodne, zatiaľ čo ostatné spoločnosti fungujú len lokálne na jednom trhu. V súčasnosti je Bondora prístupná záujemcom o pôžičky v Estónsku, Fínsku, Španielsku a na Slovensku. Investori však môžu k platforme Bondora pristupovať zo všetkých členských krajín Európskej únie a Švajčiarska. V prvom štvrťroku 2014 bol dopyt po pôžičkách cez platformu Bondora nasledovný:
Španielsko – 37 609 455 Eur
Fínsko - 23 132 300 Eur
Estónsko – 15 094 810 Eur
Slovensko (sprístupnené v marci 2014) – 702 200 Eur
O spoločnosti Bondora
Bondora je miestom, kde sa stretávajú investori a záujemcovia o pôžičky zo všetkých kútov sveta. Bondora poskytuje jednoduchý prístup k dvom vzájomne výhodným riešeniam: záujemcovia o pôžičky môžu získať najvýhodnejšiu možnosť financovania s využitím atraktívnych mesačných splátok, zatiaľ čo investori môžu generovať zisk na úrokoch z pôžičiek. Len do apríla 2014 spoločnosť poskytla pôžičky v objeme viac ako 14 miliónov Eur.
saimon256
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 28 11, 2013 9:14 am

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa saimon256 »

ma niekto zainvestovane v tej Bondore?

ja som pred 2 tyzdnami vlozil 250€ ako skusobnu investiciu ..
No samotne investovanie mi trva dlhsie ako som cakal - doteraz som investoval len polovicu vkladu,kedze som sa rozhodol ist len do poziciek na 18mes. a kratsich, no a tychto poziciek na kratsiu dobu je na portali mensina. No a este aj z tych sa snazim vyberat podla kriterii vyvodenych z hist. dát ...
Pre nedostatok kratkodobych poziciek som uz skusal aj par nakupit na sekundarnom trhu, lenze tam klesa vynos kvoli poplatku Bondory(1,5%) a taktiez premii ktoru si uctuje predajca pozicky(aspon 2% pri pozickach kt. niesu po splatnosti)
Pozicky sa zacnu splacat az buduci mesiac, takze uvidime ...

Ake skusenosti mate vy ?
saimon256
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 28 11, 2013 9:14 am

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa saimon256 »

vcera mi prisla prva splatka a objavili sa mi tam taketo šialenosti:

Obrázok

čoskoro som milionar .. :D
duku
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Pi 08 10, 2010 11:10 am

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa duku »

Neboj výnos sa postupne "umravní"
Bude to vyzerať nejako takto:
Prílohy
image.jpg
Martin52
Active Member
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 02 09, 2008 8:17 am

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa Martin52 »

a uz ste niekto z toho aj platili dane ?
resp. mate predstavu o kolko zrazia dane a odvody fyzickym osobam tieto prjmy, ked predpokladam naklady sa nemozu zapocitavat ako fyz. osoba ?
lebo ked som pocital pozicky na zltom melone, tak z uroku okolo 14% mi tam vysiel cisty prijem 3%, co bolo vtedy porovnatelne ako bankove vklady
saimon256
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 28 11, 2013 9:14 am

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa saimon256 »

celkom slusny vynos duku
ako dlho tam uz mas zainvestovane?
aky mas default?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa filip glasa »

Clanok o Bondore:
http://ako-investovat.sk/clanok/884/bon ... e-slovakov" onclick="window.open(this.href);return false;
saimon256
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 28 11, 2013 9:14 am

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa saimon256 »

nuz, po mesiaci splacania to uz tak radostne nevypada

Obrázok
duku
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Pi 08 10, 2010 11:10 am

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa duku »

saimon256 napísal:celkom slusny vynos duku
ako dlho tam uz mas zainvestovane?
aky mas default?
zainvestovane od sept 2013
default k dnesku 8,8%
rocny vynos ocisteny od defaultnutych poziciek sa stabilizoval okolo 23-24%

po turbulentom obdobi co mala Bondora za poslednych 10 mesiacov sa to ukludnilo - prilis casto menili podmienky a system - takze zase zvysujem investicie.
duku
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Pi 08 10, 2010 11:10 am

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa duku »

Martin52 napísal:a uz ste niekto z toho aj platili dane ?
resp. mate predstavu o kolko zrazia dane a odvody fyzickym osobam tieto prjmy, ked predpokladam naklady sa nemozu zapocitavat ako fyz. osoba ?
lebo ked som pocital pozicky na zltom melone, tak z uroku okolo 14% mi tam vysiel cisty prijem 3%, co bolo vtedy porovnatelne ako bankove vklady
ano, dane som zaplatil :shock:

... preto na ZM neinvestujem - riziko je prilis vysoke pre cisty prijem 3%...
duku
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Pi 08 10, 2010 11:10 am

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa duku »

obrazky namiesto slov
Image 1.png
Image 1.png (12.73 KiB) 16026 zobrazenia
Image 2.png
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 5 times

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa polovnik »

ake mate vysledky ? alebo ste s tym skoncili ?
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa Marcos »

K žltému melónu https://www.zltymelon.sk/cash-free-byvanie" onclick="window.open(this.href);return false;
Neštudoval som detail ale sľubovaný výnos mi príde nerealistický v dobe hypotekárnych sadzieb do 3%...
saimon256
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 28 11, 2013 9:14 am

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa saimon256 »

no ja som dopadol velmi zle...

zainvestoval som do cca 30 poziciek minimalne ciastky (5-10e)
splatnost < 18mesiacov

pozicky som vyberal rucne podla kriterii ktore som vycital z dat ktore boli vtedy dostupne, take nieco ako:
- bral som kreditne skupiny 900, 1000, pripadne ak 800 tak len Atriedu
- s vyssim vzdelanim mensia sanca defaultu
- u slobodnych a vdou, vysoka sanca defaultu
- mlady do 28r. vysoka sanca defaultu, nad 56r tiez
- potom nejaka rizikovost podla ucelu pozicky ...
- a taktiez rizikovejsie boli pozicky na kratsiu dobu

navratnost mam -20%

viním za to to, ze po nakupeni som to dlhsiu dobu nespravoval aktivne(predaj na sekundarnom trhu), mohol som viac diverzifikovat, mozno sa tak neponahlat so zainvestovanim celej sumy a tiez zrejme investovat na dlhsiu dobu
momentalne mi ostali uz len 2pozicky, vsetko sa bud splatilo(aj predcasne), alebo meskajuce som predal, alebo su omeskane viac ako 60dni


PS: vdaka za akykolvek feedback
PS2: duku daj vediet ako sa dari tebe, pripadne aj ako si vyberal , alebo ako spravujes
duku
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Pi 08 10, 2010 11:10 am

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa duku »

@saimon256 do ktorej krajiny si investoval?
duku
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Pi 08 10, 2010 11:10 am

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa duku »

aktualne informacie k stavu na Slovensku: http://www.p2p-banking.com/countries/sl ... -slovakia/" onclick="window.open(this.href);return false;
duku
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Pi 08 10, 2010 11:10 am

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa duku »

Bondora by bola pri starostlivom a hlavne trpezlivom investovani fajn - pozri moj vynos - keby zhruba kazde 2-3 mesiace nemenili system a podmienky.

Bohuzial, z novych zavedenych (rapidne zmenenych) automatickych investicnych profilov zmizla moznost filtrovat pozicky podla krajin, co je pre mna zasadne kriterium pre efektivne poziciavanie. Zaviedli nove automaticke profily, kde tato moznost nie je a tym padom pouzivaju peniaze investorov na investicie, ktore nemame pod kontrolou.
Uz aj napriklad zmizla reklama na vynos 21% z hlavnej stranky... priemerny vynos sa dnes hybe niekde do 20% (stale pekne) ale prakticky sa to z mesiaca na mesiac mierne zhorsuje, pretoze nemoznost volby krajiny nuti ludi investovat do takych krajin ako je Spanielsko (nezopdovedny ziadatelia, slabsia vymahatelnost) a Slovensko (spekulanti a velmi slaba vymahatelnost).
Ak stym nic neurobia, mam tu niekolko moznosti.
1) nastavit si novy investicny profil a zmierit sa s vysokymi defaultmi a nizsim ziskom
2) kupovat rucne na primarnom trhu
3) kupovat rucne na sekundarnom trhu
4) vyberat zisky a utlmit aktivity

inklinujem k 4, zvazujem 2,3 ale casu nemam tolko nad tym sediet a lovit prilezitosti rucne. Navyse ked odratam este dan a zdravot.odvod tak uz to nie je tak zaujimave nato aby som nad tym tolko stravil casu takze do leta uvidim, co sa stane, viacero vacsich investorov zvolilo 4) takze snad to Bondore dopne...
Prílohy
cik-cak
cik-cak
kolacik
kolacik
Image 2.png (13.67 KiB) 15613 zobrazenia
saimon256
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 28 11, 2013 9:14 am

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa saimon256 »

Toto su pocty poziciek v jednotlivych krajinach ... Spanielsko tvori vacsinu, co aj mna prekvapilo, kedze som vedel ze nie su idealna volba. Mozno to ale bude aj tym ze ked som zacinal neboli dostatocne data od bondory pre ES pozicky a teda som ich tak striktne nevylucil - chyba ...
EE - 12
ES - 20
FI - 3
SK - 1

Do kolkych poziciek si zainvestoval ty? Bral si teda vylucne EE, FI? Aka doba splatnosti ?
duku
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Pi 08 10, 2010 11:10 am

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa duku »

Zainvestovane mam do niekolko stoviek roznych poziciek. 99.95% EE. Zasadne nad 24mesiacov, lebo pri kratsej splatnosti kedze ide o anuitnu splatku dostavas viac istiny ako uroku co je neefektivne ulozenie prostriedkov. Tusim ze ES mam asi len 1-2 pokusne rucne a FI asi len 2-3 co mi zostali ked som ich mal viac no ako som sa dozvedel o zvlastnych zakonoch vo finsku s ochranou pri nesplacani (nad 180 dni v omeskani uz staci aby vratil dlznik istinu a max 7% urok) tak som FI pozicky predal. Do SK som investoval iba rucne ze podporim tuto "suseda z nasho valala" ale ako sa ukazalo bol to zmrd co zdrhol z peniazmi a nezaplatil ani cent. Pre EE ma Bondora aj historiu defaultov od r 2009 a aj najlepsiu vymozitelnost kedze su domaci a aj najvyssie uroky kedze miestne banky tam maju eldorado.
Ostatne filtre - zasadne overeny prijem a aj vydavky, A B 1000 obcas 900 okrajovo aj slabsie ale iba rucne ak ine parametre sedia. Vek max 55-60 r. LTV pod 60% prednostne zeny.

Inac to mas dost malo poziciek na to aby si mal slusnu statisticku vzorku takze na tvojom mieste bud by som to vsetko predal - aj zo stratou a ukoncil ako neuspesny pokus alebo trpezlivo investoval trebars po 5-10€ kym ziskas aspon 100-200 poziciek vylucne z EE a uvidis ako sa Ti postupne zlepsi ROI. Chce to trpezlivost, kedze si v strate. Nieco podobne ako Tebe sa mi stalo na zaciatku na BTCjam kedze tam je podvodnikov este x-krat viac. Ale uz sa blizim k nule a funguje to fajn. Verim, ze vsade je viac cestnych a normalnych ludi ako krivakov. :-)
saimon256
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 28 11, 2013 9:14 am

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa saimon256 »

toto kolo mam prakticky ukoncene kedze mam len 1aktualnu splacajucu pozicku . ostatne predane/splatene/60+ ...

bol som v tom ze to co najrychlejsie ukoncim a peniaze vyberiem.
musim ale uznat ze tvoje vysledky ma mierne namotivovali , kedze vidno ze sa da dosiahnut aj dost slusne ROI

tak teda premyslam ze by som to este skusil, cisto EE, skupiny AA, A, B, C, D (najviac zrejme C)
splatnost max 36m
avsak nemyslim si ze dosiahnem stovku poziciek, kedze nechcem do toho davat viac penazi .. skor tak 40-50poziciek

inak vies o nejakom sposobe ako jednoducho zrusit predaj na sek. trhu? zaujima ma to preto lebo ked som dal na predaj nejaku pozicku, nepredavala sa a chcel som upravit ponuku , tak som musel pracne ist cez ponuky na sek. trhu, tam vyhladat dlznika a zrusit moju ponuku na predaj. Potom zas ponuknut na predaj s inou zlavou - velmi zdlhave ...

btw. reklama na vynos 21% o kt. si hovoril momentalne na hlavnej stranke je
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 5 times

Re: isePankur - Crowdfundigový portál

Príspevok od používateľa polovnik »

duku dik za feedback kolko mas v tom penazi ak to nie je tajomstvo ...
ja som vtom este kratko par mesiacov cca 10 % tak sa to len rozbieha uz som mal omeskanie splatky ale vyplatili mi to vcas zatial mam len EE pozicky a asi 2 -3 ESP .
Napísať odpoveď

Návrat na "Alternatívne investície, umenie, starožitnosti, mince, fyzické komodity"