Bitfinex - bitcoin trading platforma

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
oko
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Po 18 03, 2013 9:25 pm
Has thanked: 2 times

Bitfinex - bitcoin trading platforma

Príspevok od používateľa oko »

Ahojte aky mate nazor na realnost vynosov postupu popisaneho v tomto clanku a rizika takehoto investovania? http://mariodian.com/post/93130306601/h ... t-per-year" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Bitfinex - bitcoin trading platforma

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Podľa mňa výnosy sú zatiaľ reálne, ale nestoja za to riziko. V časoch ked máš bitcoin bankomaty v každom veľkom nákupnom centre a kopu online platforiem z bezpečnosťou na bankovej úrovni, v renomovaných destináciách, chceš vložiť peniaze do projektu, čo sídli v offshore destinácii, nedokáže sa financovať sám a funguje zhruba 1 rok?

Čítam, že boli v máji hacknutí a prišli o 0,5% vkladov... Polovica návštevnosti stránky je z referrals..
Takto zarába aj chlapík ktorého linku si tu dal. A podľa toho výpisu to vyzerá, že tam má vloženú len trojcifernú sumu. Takže biznis na úrovni WSM robots...

Zoberme najlepšiu alternatívu, že to začali robiť poctivo a nezabalia to keď budú mať na účtoch milióny...

Výnosy zrejme budú klesať až kým ich niekto nekúpi a nezačne to financovať sám. Takže návratnosť investície je v nedohľadne... Ak ich niekto kúpi, tak len ako dobre zabehaný a dôveryhodný biznis v ktorom ho nezloží konkurencia. A konkurencia čo si to financuje sama si vystačí z výnosmi násobne menšími... Veď bitcoin sa dá obchodovať už kadekde, a takisto na páku, cez CFD a spreadbetting... takže prečo práve na Bitfinexe? Neviem si predstaviť mať účet u brokera, ktorý nemá silné finančné pozadie, nič negarantuje a nie je regulovaný...

Zober si nedávny príklad FXCM. To je veľký , multimiliónový, renomovaný a regulovaný forex broker v USA a UK.
Zo dňa na deň utrpeli stratu 220 miliónov v dôsledku jedného prudkého pohybu švajčiarského franku voči euru...
A frank - to už je nejaká mena...nie ako bitcoin. Ten broker neskrachoval len preto, lebo stratu vykryl okamžitou pôžičkou od inej inštitúcie... Teraz si predstav, že obchodovanie bitcoinu na Bitfinexe financujú len drobní vkladatelia ako si ty... Dokedy taký biznis vydrží fungovať?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Bitfinex - bitcoin trading platforma

Príspevok od používateľa Airmike »

Ja som sa k tejto teme velmi nechcel vyjadrovat, pretoze cim menej ludi to riesi, tym je vynos lepsi a skutocne to nieje investicia na zahodenie. ale teraz k tej validite. testoval som to 3 mesiace a s vysledkom som bol velmi spokojny. investovane realne peniaze priniesli realne prijimy. pre bezneho investora to moze byt vynos snov. ja som peniaze stiahol. v porovnani s inymi investiciami su to nevhodne alokovane peniaze. kazdopadne skusit som to musel.

takze par faktov.

Bitxinex je burza. standardny cryptocurrency Marketplace. nejde o ziadny offshore fake. standardny bitcoinovy Marketplace znamena , ze engine kodil nejaky nadsenec bitcoinu. ITckar, ktory sice burze nerozumie ale, vie si nastudovat ake su trendy. engine vobec nieje spatny a burza splna skoro vsedtko co ma mat.

Bitfinex je pomerne maly, je to len 4 najvacsia bitcoinova burza na svete kde sa obchoduje v USD. co sice znie super, ale kto trosku obchodovaniu bitcoinov rozumie Vam povie, ze likvidita je slabucka. BTC swapy (to o com ten chlapik pise) su jedinym relevantnym produktom, ktory je dost likvidny a je na bitfinexe urobeny velmi dobre. matching engine je sice dost o nicom pretoze swapy sa nedaju trejdovat. da sa do nich len investovat. ale aj tak je to dobry produkt pre investora.

Bezpecnost

toto je vzdy kamen urazu, kde sa ludia bavia o bitcoinoch. vždy niekto niekoho moze hacknut. hlavne ale je, co na tom bitfinexe hackli. ja nemam uplne presne informacie kto , kedy a ako hackol bitfinex. jedna vec je ale zasadna a to akych 0.5% sa stratilo a coho. boli to peniaze? alebo bitcoiny. ak totiz obchodujeme swapy, tak sa realne bitcoinov ani nedotkneme. uzatvarame totiz kontrakt na urokovy swap. terminovany kontrakt. takze tu by som bol s vyrokmi opatrny. s bitcoinom neprichadzame do kontaktu. je to poziciavanie penazi ako P2P pozicka.

aky je teda rozdiel medzi standardnou P2P pozickou a swapom

swap vam garantuje burza . defoult je skoro nemozny, pretoze burza pouziva margin cut. pokial sa vas dlznik dostava na svojom ucte do problemov. len pre porovnanie vsetci fanusikovia P2P maju defoult rate cca 10 percent. na bitfinexe je tento rate 0 vdaka technologickej podpore burzy. problem moze nastat pri flash crashy a malej likvidite na bitcoine. ale uprimne nevidel som, ze by sa to niekedy stalo.

vynos.

zrovnavat WSM a Bitfinex je uplne mimo. je to uplne iny biznis. nieje to ziadny podvod. Bitfinex totiz nema brokerov. nema taky model jako brokerske commissions. a verte mi ziadne discounty u nich nevyjednáte. skusal som. su to technologicky nadsenci, ktori maju viziu ze vsetci ucastnici na trhu su si rovni.

tak ci tak vynos 50% p.a. je totalne nerealny. velmi jednoducho sa da vyratat ze aktualny vynos, ktory mozete dosiahnut je 20% p.a. odvija sa od aktualneho denneho ratu urokoveho swapu. ak pouzivate zlozene urocenie a preinvestovavate uroky tak dosiahnete 22% p.a. to je max. a bude to max. pretoze urok prilivom kapitalu klesa. navyse platite 15% feecko za poskytovanie likvidity. a to platia vsetci.
denny objem zobchodovanych swapou je cca 27 milionov, co len dokazuje aky je ten trh maly. jeden vacsi hrac dokaze zrazit urok uplne dramaticky. ale stale je to dobry vynos.

zaver. dobra investicia pre retail. pre traderov existuju ovela lepsie. ale uprimne. nebasnili sme tu este pred casom o 10% p.a. ako o nedosiahnutelnom vynose? (ja teda nie ale vela ludi ano :D) ja osobne neodporucam ani nezatracujem. je to lepsie ako nic. ale inteligentny investor si urcite najde lepsiu investiciu.
oko
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Po 18 03, 2013 9:25 pm
Has thanked: 2 times

Re: Bitfinex - bitcoin trading platforma

Príspevok od používateľa oko »

Dakujem za super rozbor problematiky. Bolo mi jasne ze dany clanok je affiliate, zaujimalo ma ale v com je vlastne presne hacik. Este raz dik :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"