Startup - ako investovať a participovať na projekte

Zberateľstvo a investovanie: mince, umenie, starožitnosti, fyzicky držané komodity
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
asangala
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Pi 26 06, 2015 7:38 pm

Startup - ako investovať a participovať na projekte

Príspevok od používateľa asangala »

Zdravím,
Objavil som novú webovú službu, o ktorej si myslím že má budúcnosť a chcel by som do nej investovať peniaze výmenou za podiel na majetku a rozhodovaní. Je to drobná sro. Ako sa to dá urobiť? Ako prvé ma napadlo stať sa spoločníkom, ale netuším ako to funguje v praxi. Prípadne sa to dá vyriešiť nejakou zmluvou medzi mnou a vlastníkom projektu a pritom nebyť spoločníkom sro?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Startup - ako investovať a participovať na projekte

Príspevok od používateľa JUGGLER »

asangala napísal:Zdravím,
Objavil som novú webovú službu, o ktorej si myslím že má budúcnosť a chcel by som do nej investovať peniaze výmenou za podiel na majetku a rozhodovaní. Je to drobná sro. Ako sa to dá urobiť? Ako prvé ma napadlo stať sa spoločníkom, ale netuším ako to funguje v praxi. Prípadne sa to dá vyriešiť nejakou zmluvou medzi mnou a vlastníkom projektu a pritom nebyť spoločníkom sro?
Keď chceš mať podiel na majetku a rozhodovaní, musíš sa stať spoločníkom. Čiže kúpiš podiel a riadne sa to zaeviduje v obchodnom registri. Staneš sa verejne známym spoločníkom, so všetkými právami a zodpovednosťou.

Ak chceš mať iba podiel na zisku/strate, tak sa môžeš stať tichým spoločníkom. Tam nemusíš robiť nič, je to len zmluva medzi tebou a firmou, nemáš žiadnu zodpovednosť, ale ani žiadne rozhodovacie právomoci. Proste máš len podiel na hospodárskom výsledku firmy. Pogúgli si to..tam stačí spraviť zmluvu a vložiť svoj podiel do firmy.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Startup - ako investovať a participovať na projekte

Príspevok od používateľa Myk »

Být společníkem firmy je otázka důvěry - společník musí důvěřovat jednateli, že ho neodrbe. Platí, že společník, který se nezajímá o dění ve firmě je kandidát na to, aby ho ostatní společníci nebo jednatelé okradli. Je mnoho způsobů, jak odrbat společníka, počínaje navyšováním nákladů (platy jednatelů, cesťáky, večeře, atd.) a konče vyvedením majetku nebo know how z firmy a založení nové společnosti. Smlouvou to nelze dopředu ošetřit, je to prostě o důvěře v partnery a důsledné kontrole.
asangala
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Pi 26 06, 2015 7:38 pm

Re: Startup - ako investovať a participovať na projekte

Príspevok od používateľa asangala »

Myk napísal:Být společníkem firmy je otázka důvěry...
To som tak trocha tušil. A toho človeka osobne vôbec nepoznám.
Napísať odpoveď

Návrat na "Alternatívne investície, umenie, starožitnosti, mince, fyzické komodity"