copyleaders.sk

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

copyleaders.sk

Príspevok od používateľa andre »

Uzasne grafy a keci - slubuju Výnosy nad 10,20, 30 % ..

Firma nema ziadnu licenciu ani splnene poziadavky na registraciu akcii v registri https://www.ncdcp.sk/jsa-podpora-start- ... register=3

Udajne ich graf vs. SP500:
Copy Leaders.png
Na pobavenie promo video https://www.youtube.com/watch?v=zXynPpw89M8

Inak je to dalsi pochybny projekt ludi prepojenych na zo Salus populi - družstvo
https://ako-investovat.sk/upozornenie-nbs-salus-populi/
viewtopic.php?f=34&p=150858#p150858
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: copyleaders.sk

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Má to gule, ale na forexe sa podľa mňa nechytajú. Ja žasnem, koľko ľudí si trúfa zhodnocovať peniaze cudzím ľuďom na najťažšom a najrizikovejšom trhu sveta - forexe. A ešte napíšu:

Nadštandardné zhodnotenie pri kontrolovanom riziku je veľkou výhodou Copy tradingu. Preto pri správnom nastavení nemôžete prísť o väčšiu časť Vašich finančných zdrojov, ako je to napríklad pri akciách či tradičnom investovaní.

Majú tam popísané hlúposti. Napríklad o Sorošovi, že bol najlepší forexový obchodník. Rozoberajú historické veci, ktoré nijak nesúvisia s tradingom na dnešných forexových trhoch. Copytrading má zmysel, ale práve na forexe a futures je najviac rizikový a v konečnom dôsledku najmenej ziskový. Normálny človek prakticky nemá šancu rozoznať dobrý a konzistentný systém, nevie diverzifikovať riziko a nevie si vypočítať cost, ktorý ho dlhodobo zlikviduje.

Podľa toho čo oni píšu, že klient si môže sám meniť stratégie ( je sám zodpovedný za svoje zisky/straty ) ide len o dohadzovačov/sprostredkovateľov ktorí zarábajú na afiliate províziách a fees od brokerov. Napr. som robil research u nemenovaného dlhoročného experta na copytrading a len som si potvrdil, že takmer nijaký AOS neprežije dlhodobo. Tie systémy čo prežili 5 rokov sa dali spočítať na prstoch jednej ruky a ich výnos bol biedny. Len 2 prekonali indexy. Všetky ostatné skrachovali = klienti nakoniec prišli o peniaze. V copytradingu na forexe vidíme len vrchol ľadovca = lukratívne nadpriemerné výnosy, ale len krátkodobé. Tak ako keď v súťažiach híkame, ked vidíme zhodnotenia stovky % a myslíme si : to sú šikovní trejderi..ale ono z tisícov účastníkov stále je niekto na špici, stále niekto vyhráva.

Ja som sa prakticky nikdy nestretol z výnimočným track-recordom na forexe, ktorý by bol k dispozícii verejnosti na copy-trading. Akonáhle sa objavil nejaký talent, ktorý viac ako 3 roky konzistentne išiel hore a mal nízke riziko straty, niekdo si ho všimol a stiahol z dosahu verejnosti.

Pod lampou je najväčšia tma. Dávam do pozornosti Tanga, ktorý tu dáva trejdy 1,5 roka. Keby copyleaders vedeli nájsť takých troch Tangov a kopírovaním ich trejdov by vedeli zhodnotiť vklady klientov na ich účtoch u profi low-cost brokera, vtedy by mal projekt šancu na úspech. Museli by sa však uspokojiť z podielom na zisku high water mark.

Z poznámok čo mám k dlhodobej výkonnosti CTA z článku z minulosti:

CTA – managed futures: 20 ročný track rekord: priemer 4,43% p.a. (SG CTA )
Barclay CTA index zahrňujúci stovky stratégii: priemer 3,41% p.a.
Najvýkonnejší CTA z indexu SG CTA je FORT LP Global Contrarian program z históriou od 2003 do 2019 a priemerným výnosom ohromných 9,65% p.a.
Majú nízke drawdowny, preto sú tak žiadaní na trhu, že minimálna investícia ke 2 mil. USD.
Spolu spravujú 3 mld USD.
Najvýnosnejší CTA zo všetkých má 10 ročný priemer 43% p.a, ale má tak vysoké drawdowny, že má v správe iba 12 miliónov USD.
Najhorší rok mal -20% a najlepšie 4 roky zhruba po +100% p.a.
https://www.fxstreet.cz/kolik-lze-dlouh ... ast-3.html
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: copyleaders.sk

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jaro1 napísal: Ut 06 06, 2023 10:17 pm Je celkom zaujimave a myslim ze by stalo za presetrenie preco sa taka uspesna strategia CopyLeaders zrazu stratila.
Strategia cls-smart-mix-fusion podla nedavnych statusov zarobila cez 120% za menej ako rok.
Teraz uz vsak po nej nie je ani stopy. Kto vie pridat viac info?
Celá stránka copyleaders.sk sa stratila. Zmizla. :roll:

Z tých systémov zmizli tie, ktoré sme pozerali: CLS5 a cls-smart-mix-fusion.
K tomu cls-smart-mix-fusion som sa vyjadroval. Nábeh +15% v štýle ,,hop, alebo trop,, a história menej ako 1 rok.
Nulová výpovedna hodnota. Väčšina systémov padne do troch rokov.

Na myfxbook má Copyleaders 3 systémy:
CLS 5 MAM od mája 2023 ( +2% )
SMART MIX MAM od mája 2023 ( +12% )
CLS 5 Client od 9/22 v zisku +26%

Všetky tri vďaka histórii pod 1 rok = nulová výpovedná hodnota.
Oni ešte nepochopili, že copytrading, ktorý prezentujú ako objav storočia a moderný investing je slepá ulička.

P.S. Pozrel som si dnes štatistickú analýzu takmer 4000 systémov fungujúcich v profesionálnom prostredí ( ultra nízky cost).
To je totiž alfa a omega každého systému. Nijaký systém nevydrží stovky až tisíce obchodov pri bežnom brokerovi. Zožerú ho poplatky.

V profesionálnom prostredí uspelo menej ako 1% systémov.
Uspieť znamená produkovať konzistentné zisky a mať prijateľné riziko straty, pričom nejde len o riziko poklesu, ale o to aby systém prežil zmeny na trhu. Systém, ktorý funguje 2-3 roky s nadvýnosom, ale potom padne do straty je bezvýznamný. Takých je 99%.

Z toho 1% čo prežije skúšku času len 10% má vyšší výnos ako pasívne ETF na SP500 ( 10% p.a. )
Čiže len 3-4 systémy zo 4000 stoja za to, aby do nich človek investoval s nádejou, že dosiahne vyšší výnos ako sedliak v ETF USA.

K tomu ale musím dodať, že existujú stovky, aj tisícky systémov, ktoré krátkodobo vyzerajú úžasne.
Ktoré robia aj 10% za mesiac, alebo 100% za rok. Ktoré chytia za srdce i ľudí, ktorí vo financiách fungujú dlhé roky.

To všetko je však klam. Forex nie je parketa pre verejnosť, a už vôbec nie pre retail. Zaujímavé je však, koľko ľudí tomu neverí.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"