plus500.com

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

plus500.com

Príspevok od používateľa filip glasa »

len tak pre info: CFDčkari, už ste niekto vyskúšali plus500?
http://www.plus500.com/sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: plus500.com

Príspevok od používateľa osamely chodec »

mimo to ze som nevedel zistit swapove body z tej ich stranky, co je pre cfd dost podstatne,Larnaka Cyprus hovori za vsetko.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: plus500.com

Príspevok od používateľa Pette »

Cele mi to po pohlade pripomina pokus o odrbanie beznych ludi...nejake bonusy 20 eur zadarmo (ano, s tym zacne novy buffett), aplikacia postavena na jave ci com, prostredie velmi "populisticke", teda cena, okamzity nakup, predaj... Jednoduchsie sa to uz nedalo, aj Tipos sportka to ma podobne, aj v kasine je to podobne...Ake su spready na nastrojoch neviem, ale pochybujem, ze nizke:)
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: plus500.com

Príspevok od používateľa Lobista »

2.3 We do not provide a market amongst or between users of the Trading Platform for investments or speculations. Each Transaction completed on the Trading Platform is an individual agreement made between a user and us, and is not transferable, negotiable or assignable to or with any third party.
cize typicky bucket... :P
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: plus500.com

Príspevok od používateľa Lobista »

Inak, to je celkom dobry business napad co maju. Pisu, ze hodnota ich akciovych CFD sa odvodzuje aj od urokovych mier, volatility a bohvie coho este :D . Cize by teoreticky stacilo nadesignovat ten vzorec tak, aby dynamika zmeny cien CFD bola tak polovicna ako u podkladu a mozme veselo bohatnut ako CFD broker :P.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: plus500.com

Príspevok od používateľa Pette »

Teda v preklade cisty ojeb - vytahovanie penazi z ludi na "podklade" obchodovania na burze.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: plus500.com

Príspevok od používateľa filip glasa »

a mozme veselo bohatnut ako CFD broker
no len aby sa našlo dosť ľudí čo ti na to skočia. Brokerov je veľa a aj keď sa snažíš všelijako (poctivo aj nepoctivo), tak to nemusí byť žiadny bomba kšeft.

Inak ja som si tú stránku všimol kvôli tým reklamám z google čo mi tu chodia. Konečne nejaký banner :lol: - aj keď tam majú chyby v preklade.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: plus500.com

Príspevok od používateľa Lobista »

no len aby sa našlo dosť ľudí čo ti na to skočia. Brokerov je veľa a aj keď sa snažíš všelijako (poctivo aj nepoctivo), tak to nemusí byť žiadny bomba kšeft.
To je pravda, ale toto skor pripomina spreadbetting ako brokera :P .


Ja som sa tam aj chcel kvoli tym 20 euram zaregistrovat, ale ked som sa docital, ze mi pride smska, tak som to radsej zrusil, aby mi nahodou nestrhli za jej zaslanie este viac :P.

Inak, to je tiez celkom dobry napad na reklamu. Tych 20 eur moze byt kolko -- tak 3 ticky v pripade, ze ti dovolia obchodovat iba cele kontrakty :P ? Chlapci to maju vymakane...
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: plus500.com

Príspevok od používateľa Lobista »

Btw, hladal som ich v zozname brokerov NBS a nejako som ich nenasiel... tam by mali byt, ked to takto ponukaju, alebo nie?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: plus500.com

Príspevok od používateľa filip glasa »

nepôsobia v SR - sú na tom Cypruse a iba majú slovenský web. Ak by aj zakladali SK pobočku, tak to ľahko obídu tým, že sú iba sprostredkovatelia pre matku a nemusia byť priamo o.c.p.
jozofx
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ut 14 07, 2009 6:12 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: plus500.com

Príspevok od používateľa jozofx »

filip glasa napísal:nepôsobia v SR - sú na tom Cypruse a iba majú slovenský web. Ak by aj zakladali SK pobočku, tak to ľahko obídu tým, že sú iba sprostredkovatelia pre matku a nemusia byť priamo o.c.p.
No podmienka by bola, ze ich matka ma aj na Cypruse licenciu. Ale ci ju tam "MeVideoCY Ltd*" :P má pochybujem ?

*"Plus500 is operated by: MeVideoCY Ltd, Larnaca, Cyprus"
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: plus500.com

Príspevok od používateľa Pette »

mozu mat podelenu aplikacnu cast a brokersku.
boobslover1@azet.sk
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi 06 11, 2009 4:25 pm

Re: plus500.com

Príspevok od používateľa boobslover1@azet.sk »

Tu demo verziu na Plus500 som skusil , doslova ma to laka vlozit tam aj realne prachy. Podla demo verzie by stacilo denne zadat len zopar prikazov a zbytok dna rozmyslat ako miniem zarobene prachy, len zdravy rozum mi hovori , ze co je prilis jednoduche, tak v tom musi byt nejaky tunel. Ma tu niekto realne skusenosti s obchodovanim za vlastne peniaze na Plus500, ci uz pozitivne ,alebo negativne?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: plus500.com

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Profesor610 napísal:Tu demo verziu na Plus500 som skusil , doslova ma to laka vlozit tam aj realne prachy. Podla demo verzie by stacilo denne zadat len zopar prikazov a zbytok dna rozmyslat ako miniem zarobene prachy, len zdravy rozum mi hovori , ze co je prilis jednoduche, tak v tom musi byt nejaky tunel. Ma tu niekto realne skusenosti s obchodovanim za vlastne peniaze na Plus500, ci uz pozitivne ,alebo negativne?
Nesranduj.
A čo je také jednoduché?

Vie už niekto aké majú presne spready?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Herotaro
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 09 12, 2009 3:15 am

Re: plus500.com

Príspevok od používateľa Herotaro »

ja mam skusenosti asi take ze som sa zacal zaujimat o obchodvanie kvazi na burze.. padla mi do oka stranka plus500 a hned aj ich demo ktore je super pre zaciatocnikov... zo startprice 7000eur ktore dostanete som za den spravil 8500eur trosku som sa s tym zabaval a zacal som rozmyslat nad prechodom na real prachy.. o to s tou sms sa netreba obavat zobratie kreditu, je to zadara len to vypisete mozte aj na uplne ine meno atd. ale neodporucam v pripade ze budete uspesny : )) .. tak mi prisla sms z kodom tens om tam vlozil a bol som na reale : )) ziskal som bonus 20eciek a skusil som teda s tych 20 eur nieco urobit bez toho aby som tam neico musel vkladat :) a veru zatial som na reale 3 dni a z 20 mam 26 :) snazim sa ist len na istotu cez mikrolooty teda iba za minimalne ciastky nakupujem ale da sa .. chce by som s toho nieco spravit a prrachy si preposlat na ucwet :) uvidime .. skusenosti ale zatial zle nemam, dokonca raz som im cez vyken poslal mail z otazkou a dostal som aj odpoved : )
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: plus500.com

Príspevok od používateľa filip glasa »

na jednej z tých reklám sa mi páči preklad:

skrátiť pozíciu

:D
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: plus500.com

Príspevok od používateľa jan »

"Je zrejmé, že spoločnosť Plus500 Ltd vyvíja na území Slovenskej republiky také podnikateľské aktivity, na ktoré je potrebné povolenie Národnej banky Slovenska, pričom takéto povolenie uvedenej spoločnosti udelené nebolo,"

"Národná banka Slovenska vzhľadom na tieto skutočnosti dôrazne upozorňuje verejnosť, že vyvíjanie akýchkoľvek podnikateľských činností spoločnosťou Plus500 Ltd na finančnom trhu Slovenskej republiky, na ktoré je potrebné povolenie centrálnej banky, je v rozpore so zákonom,"

http://peniaze.pravda.sk/centralna-bank ... orenie_p45" onclick="window.open(this.href);return false;

Mozno by sa tato tema mohla presunut do vhodnejsieho vlakna. :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: plus500.com

Príspevok od používateľa filip glasa »

nie som si isty s tym povolenim NBS. teoreticky by sa tak dal oznacit kazdy US broker, ktory otvara Slovakom ucty a nema europsky pas.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: plus500.com

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:nie som si isty s tym povolenim NBS. teoreticky by sa tak dal oznacit kazdy US broker, ktory otvara Slovakom ucty a nema europsky pas.
To teda nie.

Po prvé sídli v daňovom raji - Belize.
Po druhé: vklady nie sú poistené:

... finančné prostriedky investované do aktivít Plus500 Ltd nie sú kryté garančným fondom investícií podľa zákona o cenných papieroch a investičných službách.

To je pomaly to isté ako Interblue Group.
Keď povyberá prachy a zmizne, klienti sa môžu sťažovať na lampáreň.

Po tomto varovaní by si ju mal presunúť do potenciálnych podvodov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
thomyas
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 21 02, 2010 8:45 pm

Bonus 20 eur

Príspevok od používateľa thomyas »

http://www.plus500.com" onclick="window.open(this.href);return false; .........myslíte že je to seriózna stránka ?
jozofx
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ut 14 07, 2009 6:12 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Bonus 20 eur

Príspevok od používateľa jozofx »

tu mas vsetko co treba vediet na temu plus500 : http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =38&t=1855" onclick="window.open(this.href);return false;

cudujem sa, ze si pri otvarani temy nezbadal (to je tema o riadok nizsie), ja byt tu adminom, tak to mazem aj s tvojim accountom, hlavne ked niekto nazve temu bonus 20eur
Richman
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 02 03, 2010 9:48 am

Re: plus500.com

Príspevok od používateľa Richman »

No majú to tam nastavené velmi divne. Len čo človek otvorí nejakú pozíciu okamžite je v strate. Oplatí sa sledovať len nástroje ktoré momentálne majú prudký rast alebo pád
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: plus500.com

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Richman napísal:No majú to tam nastavené velmi divne. Len čo človek otvorí nejakú pozíciu okamžite je v strate. Oplatí sa sledovať len nástroje ktoré momentálne majú prudký rast alebo pád
To je kvôli spreadu. Ty otvoríš pozíciu za nákup, ale okamžite keby si to predal, tak tvoja strata sa rovná veľkosti spreadu (rozdielu medzi nákupom a predajom).
Takže po otvorení ti vykazuje de facto polovicu okamžitých nákladov ako stratu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: plus500.com

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Už to vyšlo aj oficiálne:

Národná banka Slovenska (NBS) upozorňuje potenciálnych investorov na nepovolenú činnosť obchodnej spoločnosti Plus500 Ltd., t.č. so sídlom 99 Albert Street, Belize City, 8024 Belize.

... dôrazne upozorňuje verejnosť, že vyvíjanie akýchkoľvek podnikateľských činností spoločnosťou Plus500 Ltd. je v rozpore so zákonom.
Podnikateľská činnosť spoločnosťou Plus500 Ltd nepodlieha dohľadu Národnej banky Slovenska a finančné prostriedky investované do aktivít Plus500 Ltd. nie sú kryté Garančným fondom investícií podľa zákona o cenných papieroch a investičných službách.

http://www.nbs.sk/sk/informacie-pre-med ... 500-ltd/bc" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Fiko
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 31 01, 2010 1:07 am
Kontaktovať používateľa:

Re: plus500.com

Príspevok od používateľa Fiko »

At uz firmy korektné nebo podvodné,
jeden klik na jejich reklamu,
kterou dodá Google automaticky na nase webstránky,
nám vynese v prumeru 0,20 euro.

Tolik asi stojí jedna houska v západní Evrope.
Myslim, ze malé textové reklamy 4 vedle sebe vynesou méne nez 0,20 €
a reklamní banner s jednou reklamou sirokou pres celou stránku
vynese více nez 0,20 €
Tedy plus500.com i http://www.bbi.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , jen tak dál a dodávat nám reklamy.
Value investing blog http://valueakcie.xf.cz
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

Re: plus500.com

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

ja mam s plus500 dobre skusenosti...hned po registracii som dostal ten bonus 20€ , asi za 2 tyzdne sa mi podarilo dostat na cca. 50€ , poziadal som o vyber sekom , do 2 dni som mal sek doma (posielany z Irska) , isiel som s nim do banky, nechal si ho preplatit a do 14 dni som mal na ucte 42€ (asi 8€ bol manipulacny poplatok)
palo959
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 06 06, 2018 9:57 pm

Re: plus500.com

Príspevok od používateľa palo959 »

Suhlasim mam rovnaký názor, su to podvodníci, neverte im ani slovo, oberu vás o všetky peniaze, ja mám skusenosť z firmou Xpartners.com
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"