Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa Ladis »

arca.png
arca.png (7.45 KiB) 17133 zobrazenia
Česká a slovenská investiční společnost Arca Investment = Arca Capital je insolventní až bankrot.
Investorům byly slíbeny úroky 6% až 8% z dluhopisů Arky. :( https://www.arcacapital.com/
2003 Pavol Krúpa založil firmu Arca Capital Slovakia. 2004 Arca expandovala do České republiky.
Firma fungovala od roku 2003 také jako broker s cennými papíry Arca Brokerage House, nejprve Salve Investments.
2014 se stal partner firmy Rastislav Velič. Arca koupila Karlovarskou Korunní.
2017 Arca koupila palác Bellevue v Praze a otevřela prodejny DELIA.
2018 Rastislav Velič měl 60% akcií Arca. Pavol Krúpa opustil Arku. Arca se zmocnila části rakouské Wiener Privatbank.
:( Dnes se české a slovenské firmy, instituce a lidé bojí o jejich miliardy korun, které dali za dluhopisy firmy Arca Investment, Arca Capital, většinu peněz asi ztratí a ještě musí draze zaplatit za advokáty. :(

:mrgreen: 15.4.2021 Tisíce věřitelů skupiny Arca Capital ani devět měsíců po vypuknutí největšího bankrotu za posledních 20 let netuší, jestli něco ze svých miliard ještě někdy uvidí.
Firmy ze skupiny Arca Capital vydaly obrovské množství směnek a dluhopisů s krátkou splatností. Jen mateřská společnost Arca Investments dluží skoro 19 miliard korun. Celý koncern by podle dostupných informací měl mít závazky přes 25 miliard korun. Většina dluhu je v České republice.
Arca je největší bankrot, který dnes české soudy řeší.
:mrgreen: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/krac ... rdy-150745
Naposledy upravil/-a Ladis v Pi 16 04, 2021 7:21 am, upravené celkom 1 krát.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Arca Investment, Arca Capital bankrot

Príspevok od používateľa Ladis »

Firma Arca už bojovala proti bankrotu ve finanční krizi 2008
a nyní ji zničila korona krize.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Arca Investment, Arca Capital bankrot

Príspevok od používateľa wolf25 »

Ladis napísal: Pi 16 04, 2021 7:16 am Firma Arca už bojovala proti bankrotu ve finanční krizi 2008
a nyní ji zničila korona krize.
Inak povedané, sú to neschopáci čo sa nepoučili z vlastných chýb a investovali štýlom "stonks only goes up" a 20-30% prepad je nemožný
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa Lex »

Arca su také pozostatky slovenských podnikateľov z 90. rokov. Kupovali kadečo od buka do buka, hovno tomu rozumeli a mysleli si, že nad nich niet. Keď videli, že je zle tlačili nové a nové zmenky, dávali obrovské fees predajcom týchto zmeniek, ktorí to tlačili ľuďom, čo sa tomu rozumeli asi tak ako majitelia Arcy podnikaniu. V portfoliu bolo všetko od potravín, cez teplárne až po real estate development. Samozrejme, všetko stálo za prd a išlo do krachu. Úroky na zmenkách s krátkou splatnosťou boli obrovské, neprekvapilo by ma keby sa toho chytil aj prokurátor a riešil trestnoprávnu rovinu, niekto by mohol argumentovať, že išlo o čistý podvod a vedeli, že to nikdy nevyplatia.

Je to viac ako 20 rokov od krachu BMG a ľud už zabudol. Budiš to mementom pre každého kto by chcel veriť na zázračné zbohatnutie cez slovenského podnikateľa alebo "finančného žraloka".
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa wolf25 »

Slovací zabúdajú aj za rok nepotrebujú 20. Viem že Matovičova Paulínka mala zainvestované. Neviete ako nakoniec dopadla ?
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Lex napísal: Pi 16 04, 2021 9:13 am Arca su také pozostatky slovenských podnikateľov z 90. rokov. Kupovali kadečo od buka do buka, hovno tomu rozumeli a mysleli si, že nad nich niet. Keď videli, že je zle tlačili nové a nové zmenky, dávali obrovské fees predajcom týchto zmeniek, ktorí to tlačili ľuďom, čo sa tomu rozumeli asi tak ako majitelia Arcy podnikaniu. V portfoliu bolo všetko od potravín, cez teplárne až po real estate development. Samozrejme, všetko stálo za prd a išlo do krachu. Úroky na zmenkách s krátkou splatnosťou boli obrovské, neprekvapilo by ma keby sa toho chytil aj prokurátor a riešil trestnoprávnu rovinu, niekto by mohol argumentovať, že išlo o čistý podvod a vedeli, že to nikdy nevyplatia.

Je to viac ako 20 rokov od krachu BMG a ľud už zabudol. Budiš to mementom pre každého kto by chcel veriť na zázračné zbohatnutie cez slovenského podnikateľa alebo "finančného žraloka".
Až na to Lex, že BMG Invest bol podvod a Ponzi systém :) - ARCA Investments, ARCA Capital povod nebol, len im nevyšlo a rachlo podnikanie... . Klienti majú zo Zmeniek dostať aspoň 60% nominálu späť... .
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa Lex »

Uz sa kadeco popisalo o uprimnosti vedenia arcy. Tlacit trojmesacne zmenky v stave ked vidis ze vacsina portofolia kazdu chvilu klakne a nemas sancu ich splatit ak sa nestane zazrak ... nuz pokial viem aj nejake trestne oznamenie padlo. Takze podat to ako “neuspech v podnikani” je na mna trochu silna kava.

Skoncit ako arca vyzaduje bud do neba volajucu neschopnost resp. absolutne diletantstvo alebo jasny zamer a plan ako zbohatnut na ukor svojich veritelov. Niekto by to mozno nazval podvod alebo skratka tunel. Nech je to tak ci onak, oboje su znamky podnikania 90rokov na slovensku. Obhajovat v tomto kroku konanie arcy moze len ten kto tam robi, predaval tie zmenky alebo sa problematike vobec nerozumie.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Lex napísal: Ut 27 04, 2021 5:59 pm Uz sa kadeco popisalo o uprimnosti vedenia arcy. Tlacit trojmesacne zmenky v stave ked vidis ze vacsina portofolia kazdu chvilu klakne a nemas sancu ich splatit ak sa nestane zazrak ... nuz pokial viem aj nejake trestne oznamenie padlo. Takze podat to ako “neuspech v podnikani” je na mna trochu silna kava.

Skoncit ako arca vyzaduje bud do neba volajucu neschopnost resp. absolutne diletantstvo alebo jasny zamer a plan ako zbohatnut na ukor svojich veritelov. Niekto by to mozno nazval podvod alebo skratka tunel. Nech je to tak ci onak, oboje su znamky podnikania 90rokov na slovensku. Obhajovat v tomto kroku konanie arcy moze len ten kto tam robi, predaval tie zmenky alebo sa problematike vobec nerozumie.
Ja ARCU neobhajujem, aj, keď mal som klienta v Nova Green Energy Fonde v REDSIDE aj Nova Real Estate Fund.

Áno doplatili presne HLAVNE na 3 mesačné Zmenky - to nie je Lex obvyklí produkt v Private Equity biznisoch, ale len 1 ročné produkty.

Projekty mala v portfóliu kvalitné - Liptovská osada Gothal, Bukóza Vranov, potraviny DELIA, LigthPark v Bratislave, Historický Dom Bellevue na Smetanovom nábreží v Prahe... . Zachránili svojho času minerálne vody Ondrášovka pred bankrotom.

ARCA Capital nebola "zlá skupina" mal som ju veľmi rád, len po tvrdom Krúpovi ju dostalo do rúk mäkké vedenie a doplatili na kopu iných problémov + Koronakrízu... .
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa Lex »

Opäť zjednodušuješ, už keď išli von 3M zmenky boli v problémoch, akurát ich vďaka zmenkám o pár mesiacov posunuli, klakli by tak či tak, vydanie 3M zmeniek len podtrhlo zámer vedenia, ktoré o tom rozhodlo. Vyhováranie sa na pandémiu je zatváranie očí pred skutočným problémom, ktorým bolo to, že skupina bola buď tunelovaná alebo proste nezdravá a zle vedená. Argument "doplatili na kopu problémov" to len podtrhuje, dobrá skupina nemá kopu problémov, lebo sa riadi tak aby ich korigovala.

Projekty nemali kvalitné ani náhodou, Gothal je v takej strate, že by sa znej aj znova celý vybudoval dva krát, bukóza vranov balancuje v zisku pár tisíc, delia potraviny sú v červených číslach prakticky furt a padajú do miliónových hĺbok, odkedy ich kúpili išli ešte hlbšie do straty, lightpark je poloprázdny už roky, po tom čo sa akože prerábal, o ondrášovke počul hádam len ten komu to prezentoval finančný "poradca"...ako som písal vyššie, ak vôbec príjmeme premisu, že išlo o ich zlyhanie, tak platí, že nakupovali hlava nehlava, nerozumeli sa biznisu, ktorý kupovali, nevedeli ho riadiť, alebo kupovali firmy, ktoré nebolo možné zachrániť, lebo boli skrátka zlé a to všetko robili agresívne a na takú páku, že sa im otočili chrbtom aj banky, tak to robili brutálnym tlačením zmeniek cez predajcov, čo sa tomu rozumeli asi ako emitenti týchto zmeniek podnikaniu. Takže celý sen týchto amatérov o podnikaní zaplatil bežný retail, a jediné čo zabránilo tomu aby ich zabezpečení veritelia neposlali rovno do konkurzu bol strach ztoho čo by to znamenalo pre ďalšie korporátne dlhopisy vydávané práve týmito veľkými veriteľmi.

Takže presne naopak ako píšeš ty. Arca je zosobnenie zlyhaní, nekompetentnosti, arogancie, amaterizmu a nadusti...alebo proste tunel a ojeb.
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa Lex »

https://www.trend.sk/biznis/arca-vybojo ... anu-tazsie tak nech sa páči, takže to nebude ani polovica istiny a držím palce každému v konaniach pred českými súdmi a podľa českého práva. Toľko k poctivému podnikaniu týchto "žralokov".
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Lex napísal: Ut 27 04, 2021 10:35 pm Opäť zjednodušuješ, už keď išli von 3M zmenky boli v problémoch, akurát ich vďaka zmenkám o pár mesiacov posunuli, klakli by tak či tak, vydanie 3M zmeniek len podtrhlo zámer vedenia, ktoré o tom rozhodlo. Vyhováranie sa na pandémiu je zatváranie očí pred skutočným problémom, ktorým bolo to, že skupina bola buď tunelovaná alebo proste nezdravá a zle vedená. Argument "doplatili na kopu problémov" to len podtrhuje, dobrá skupina nemá kopu problémov, lebo sa riadi tak aby ich korigovala.

Projekty nemali kvalitné ani náhodou, Gothal je v takej strate, že by sa znej aj znova celý vybudoval dva krát, bukóza vranov balancuje v zisku pár tisíc, delia potraviny sú v červených číslach prakticky furt a padajú do miliónových hĺbok, odkedy ich kúpili išli ešte hlbšie do straty, lightpark je poloprázdny už roky, po tom čo sa akože prerábal, o ondrášovke počul hádam len ten komu to prezentoval finančný "poradca"...ako som písal vyššie, ak vôbec príjmeme premisu, že išlo o ich zlyhanie, tak platí, že nakupovali hlava nehlava, nerozumeli sa biznisu, ktorý kupovali, nevedeli ho riadiť, alebo kupovali firmy, ktoré nebolo možné zachrániť, lebo boli skrátka zlé a to všetko robili agresívne a na takú páku, že sa im otočili chrbtom aj banky, tak to robili brutálnym tlačením zmeniek cez predajcov, čo sa tomu rozumeli asi ako emitenti týchto zmeniek podnikaniu. Takže celý sen týchto amatérov o podnikaní zaplatil bežný retail, a jediné čo zabránilo tomu aby ich zabezpečení veritelia neposlali rovno do konkurzu bol strach ztoho čo by to znamenalo pre ďalšie korporátne dlhopisy vydávané práve týmito veľkými veriteľmi.

Takže presne naopak ako píšeš ty. Arca je zosobnenie zlyhaní, nekompetentnosti, arogancie, amaterizmu a nadusti...alebo proste tunel a ojeb.
Skupina nebola nezdravá a určite nie tunelovaná len zle vedená, doplatila hlavne na produkt 3 mesačných Zmeniek, aj Koronakríza bola len posledný klinec do rakve pred bankrotom. Vidíš Krúpa bol tvrdý...každý naňho nadával, ale zaňho to fungovalo a fičalo v ARCE... . :like:

Po bitke je každý Generál Lex :lol: ty by si ani z 1/1000 nikdy nevybudoval gigant akým bola ARCA do svojho skončenia bohužiaľ... . Slováci vedia vo väčšine iba kydať, špiniť niekomu business, podnikanie... .

Projekty mala ARCA v portfóliu svojho času kvalitné, niektoré menej kvalitné a zadĺžené... .

Trh dojebali (agresívnym predajom Zmeniek) hlavne Predajci z Private Consulting Group (minulá ARCA Consulting), boli aj seriózny Poradci ARCY a ich fondov cez REDSIDE ako DeluvisCZ, DeluvisSK - https://deluvis.sk/ - iba jedného zo šéfov mali Bombardéra :) - Juraj Dvořák / video link na youtube - stretol som sa s ním na školení v REDSIDE - je to strelec, ale Odborník :). Mal som v FKI fondoch v REDSIDE 2 klientov... .

www.youtube.com/watch?v=_RH3fU6QrFc

Nova Green Energy Fund je najväčší fond na obnoviteľné zdroje v Strednej Európe, tak tu Lex nehádž špinu na ARCU.

Mala aj kvalitné produkty a jej fondy sú doteraz v ponuke cez REDSIDE - Nova Green Eenergy Fund, Nova Real Estate Fund, ARCA Opportunity I a II...atď . Tuším, že len Nova Money Market pozastavil výplatu dividend, tak už nie je v ponuke FKI fondov aj Nova Hotels kvôli koronakríze tiež nie je v ponuke FKI fondov... .

www.redsidefunds.com/cs/funds/nova-green-energy
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa Lex »

Gratulujem ti, už si zvládol okrem skopírovania všetkých školiacich materiálov čo si k predaju dostal nasadiť rovno aj argument ad-hominem. Vidím, že si dobre zaškolený. Vidím, že máš kvalitné portfólio čo predávaš ThomasLloyd, Arca ... len aby si nemusel o dva roky po kanáloch chodiť. Mňa len fascinuje koľko kadejakých pochybných fondov s pokryvenými vlastníckymi štruktúrami a pofidérnymi názvami existuje. Je len zaujímavé, že napriek intenzívnej a cielenej snahe sa v investovaní a financiách vzdelávať (nehovoriac, že vo financiách aj robím) sa o nich človek dozvie až keď mu ich núka nejaký finančný agent.

A nie po bitke, zvažoval som ich development Pod Vinicou pred par rokmi, a keď som zistil, že za projektom je Arca, dal som ruky preč. Už vtedy to boli známi šuplikanti a dobre som urobil, aj keď cena bola lákavá, jeden by povedal, že až podozrivo lákavá. Takže ja som v tom mal jasno ešte oveľa skôr ako klakla celá grupa. Ono vieš, Arca sa oháňala svojho času tým, že sú za nimi banky, lenže banky boli len kým bolo čo zakladať a čím ručiť za úvery, keď banky zatiahli kohútik už arce verili len tí, ktorým natlačili zmenky takí ako ty.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Lex napísal: Št 29 04, 2021 11:38 pm Gratulujem ti, už si zvládol okrem skopírovania všetkých školiacich materiálov čo si k predaju dostal nasadiť rovno aj argument ad-hominem. Vidím, že si dobre zaškolený. Vidím, že máš kvalitné portfólio čo predávaš ThomasLloyd, Arca ... len aby si nemusel o dva roky po kanáloch chodiť. Mňa len fascinuje koľko kadejakých pochybných fondov s pokryvenými vlastníckymi štruktúrami a pofidérnymi názvami existuje. Je len zaujímavé, že napriek intenzívnej a cielenej snahe sa v investovaní a financiách vzdelávať (nehovoriac, že vo financiách aj robím) sa o nich človek dozvie až keď mu ich núka nejaký finančný agent.

A nie po bitke, zvažoval som ich development Pod Vinicou pred par rokmi, a keď som zistil, že za projektom je Arca, dal som ruky preč. Už vtedy to boli známi šuplikanti a dobre som urobil, aj keď cena bola lákavá, jeden by povedal, že až podozrivo lákavá. Takže ja som v tom mal jasno ešte oveľa skôr ako klakla celá grupa. Ono vieš, Arca sa oháňala svojho času tým, že sú za nimi banky, lenže banky boli len kým bolo čo zakladať a čím ručiť za úvery, keď banky zatiahli kohútik už arce verili len tí, ktorým natlačili zmenky takí ako ty.
Po kanáloch určite chodiť nebudem Lex, pretože nie som blbý, ja som Zmenky ARCY nedistribuoval ani jej Dlhopisy len Fondy Čakal som problémy s 3 mesačnými Zmenkami. Ako som písal klientov som mal v REDSIDE, na diverzifikáciu portfólií svojim VIP klientom. Tak si Lex naštuduj rozdiel medzi Fondom kvalifikovaným investorov a Zmenkou :lol: v regulácii.... .

Pokryvené vlastnícke štruktúry aj pofidérne názvy ? :lol: - "narážaš na najúspešnejší energetický fond v Česko - Slovensku" :lol: ? FKI, ktorý by aj hlavný Admin tohto webu odporúčal klientom ! - www.redsidefunds.com/cs/funds/nova-green-energy

OK Maj sa fajn, necháme túto debatu, nemá to cenu... .
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Pi 30 04, 2021 12:05 pm, upravené celkom 2 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa JartyGulak »

cryptotrader napísal: Pi 30 04, 2021 10:45 am :D

Jarty, je velmi zainteresovany, cize netreba brat jeho "hodnotenia" velmi vazne. Mne stacilo napriklad len to s tym lightparkom. Roky ludoprazdny obchodak ako dobra investicia? Jarty asi ten obchodak videl len na brozure. Dalsi text som uz teda ani nebral vazne.
Aha Cryptotrader :lol: - ďalší len z tých, ktorý si len vedia klikať na Platforme za PC :)
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa andre »

Ked to sledujete tak iste viete, ze ani v REDSIDE neni vsetko v poriadku.. vid. napr. https://index.sme.sk/c/22555057/tatrans ... iahla.html

Cela ARCA je jeden velky p.. Staci pozriet ake "veci" a seba navzajom vytahuju:

https://www.facebook.com/KrupaPavol
https://www.facebook.com/ArcaCapitalGroup
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa Lex »

To sa zhodneme Jarty, nemá to zmysel. Tak v tomto vlákne, ako vo vlákne k ThomasLloyd si zatiaľ vedel nasadiť len dve argumentačné stratégie. Prvá je "dobrý policajt" kde si akože transparentne odpovedal a snažil si sa to medovými rečami udržať v akože konštruktívnej rovine, druhá "zlý policajt" nastala keď ti došli argumenty, resp. keď sa ťa človek pýta na konkrétnosti, argumentuje ti číslami, výsledkami a faktami. Vtedy ideš ad-hominem a vrchol bol keď si sa začal vyhrážať právnikmi.

viewtopic.php?p=147491#p147491 tu len prihodím link na vlákno k TL, aby keby náhodou niekto chcel skúmať relevanciu argumentov oboch strán tejto našej diskusie, vedel s kým má tú česť. Ten kontext je v konečnom dôsledku sám o sebe výpovedný viac než dosť.
Používateľov profilový obrázok
Jirka Scobak
Active Member
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Ut 16 03, 2021 10:58 am
Been thanked: 7 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa Jirka Scobak »

Ahojte! Mimořádné video o Arca jsem moderoval tu: https://youtu.be/t9yl95pOYZo

1:44​ Aké sú rozdiely medzi Arca Capital Slovakia, Arca Investments, Arca Brokerage House a iné spoločnosti so slovom Arca v názve?
12:49​ Koľkých ľudí sa týka problém s dlhopismi?
15:05​ Čo majú veritelia Arca Capital Slovakia aktuálne robiť?
19:39​ Rozdiel medzi reštrukturalizáciou a konkurzom.
22:07​ Aká je uveriteľnosť reštrukturalizačného plánu?
27:00​ Máme reštrukturalizačný posudok. Nepoznáme veľkosť "koláče" ani počet "konzumentov".
28:50​ Akými kanálmi boli predávané dlhopisy Arca Capital Slovakia?
32:00​ Čo riskujú pasívni ľudia?
35:38​ Čo sa stane, keď sa veriteľ neprihlási?
37:47​ Reagovať na obchodníkov s pohľadávkami? Áno, nie?
39:33​ Zhrnutie na tému, kto má čo riešiť.
41:55​ Porovnanie možnosti reštrukturalizácie / konkurzu na Slovensku / v Česku. Kde je to pre koho výhodnejšie.
46:40​ Čo ešte nezaznelo k aktuálnej situácii? Aké sú lehoty?
50:28​ Kde začali problémy spoločnosti Arca?
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Lex napísal: Pi 30 04, 2021 12:38 pm To sa zhodneme Jarty, nemá to zmysel. Tak v tomto vlákne, ako vo vlákne k ThomasLloyd si zatiaľ vedel nasadiť len dve argumentačné stratégie. Prvá je "dobrý policajt" kde si akože transparentne odpovedal a snažil si sa to medovými rečami udržať v akože konštruktívnej rovine, druhá "zlý policajt" nastala keď ti došli argumenty, resp. keď sa ťa človek pýta na konkrétnosti, argumentuje ti číslami, výsledkami a faktami. Vtedy ideš ad-hominem a vrchol bol keď si sa začal vyhrážať právnikmi.

viewtopic.php?p=147491#p147491 tu len prihodím link na vlákno k TL, aby keby náhodou niekto chcel skúmať relevanciu argumentov oboch strán tejto našej diskusie, vedel s kým má tú česť. Ten kontext je v konečnom dôsledku sám o sebe výpovedný viac než dosť.
Lex na ThomasLLoyd počúvam už 12 rokov, od r. 2009 do 26.6.2021 od konkurencie kydy a špiny, čo spoločnosť ThomasLLoyd investuje do energetických projektov, že to "celé rachne, jebne, zbankrotuje, je to Ponzi" a nič sa s koncerom ThomasLLoyd doposiaľ nestalo, má doplatiť len zálohy od Júna 2020 na 2 nemecké komanditné fondy CTI5 D a CTI9 D... . Dlhopisové emisie fungujú a vyplácajú sa.

Od internetových pisálkov Ako-investovat.sk tie isté kydy a špiny na ThomasLloyd počúvam od r. 2018 čo diskusia-vlákno na neho vzniklo.... . Už ma nudíte a unavujete. U Teba si Lex vôbec nepamätám, že by sme vo vlákne TL spolu diskutovali, nechápem čo to vyťahuješ za klamstvá... .

Inak táto diskusia a vlákno je o insolvencii ARCA Capital, ta sa prosím Ťa drž témy a neobchádzaj ju schválne... .
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa JartyGulak »

cryptotrader napísal: Pi 30 04, 2021 12:42 pm co tim chcel basnik rici? Nechapem ale nevadi, ale aspon nemusim predavat teplu vodu ako niekto.
My aspoň venujeme reálnym projektom, jednorázovým a pravidelným investíciám, fyzickým komoditám, a správe portfólií ako nejaký šašek..., ktorý sedí len celé dni za Platformou... .

Cryptotrader Ti rieš svoj Bitcoin, Etherum...atď a drž sa svojho podnikania... .
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa Rado »

JartyGulak napísal: So 26 06, 2021 7:46 pm Od internetových pisálkov Ako-investovat.sk tie isté kydy a špiny na ThomasLloyd počúvam od r. 2018 čo diskusia-vlákno na neho vzniklo.... . Už ma nudíte a unavujete. U Teba si Lex vôbec nepamätám, že by sme vo vlákne TL spolu diskutovali, nechápem čo to vyťahuješ za klamstvá... .
Myslím, že to všetci cítime rovnako.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: So 26 06, 2021 8:13 pm Myslím, že to všetci cítime rovnako.
"Kto všetci" :D - Len lokaji a pisálkovia ako-investovat.sk čo hlasovali v ankete Rado ? :) Pocity a fakty sú veľký rozdiel. S holdingom sa nič dodnes nestalo... .
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa Rado »

JartyGulak napísal: Po 28 06, 2021 8:02 am "Kto všetci" :D - Len lokaji a pisálkovia ako-investovat.sk čo hlasovali v ankete Rado ? :) Pocity a fakty sú veľký rozdiel. S holdingom sa nič dodnes nestalo... .
Na rozdiel odo mňa, ktorý o TL iba počul, ty v tomto prípade nevieš mať objektívny názor lebo si za predaj produktov TL bral alebo berieš peniaze. Preto treba tvoje názory brať s rezervou. Pre teba je nič, že už viac ako rok neplatia zálohy. Názor tvojich klientov je asi úplne iný. Všetkému treba dať čas. Čísla nikdy neklamú. :D
BTW v tomto prípade platený lokaj si tu iba ty. Pisálkovia sme všetci, ktorí tu prispievame.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Po 28 06, 2021 10:21 am Na rozdiel odo mňa, ktorý o TL iba počul, ty v tomto prípade nevieš mať objektívny názor lebo si za predaj produktov TL bral alebo berieš peniaze. Preto treba tvoje názory brať s rezervou. Pre teba je nič, že už viac ako rok neplatia zálohy. Názor tvojich klientov je asi úplne iný. Všetkému treba dať čas. Čísla nikdy neklamú. :D
BTW v tomto prípade platený lokaj si tu iba ty. Pisálkovia sme všetci, ktorí tu prispievame.
Zálohy na 2 fondy neplatia, ale vyplácajú sa Dlhopisové emisie už 7 rokov, Priame účasti v matke... .

Ja to vôbec už Rado neriešim, tieto kecy, kydy, "analýzy"...píšte si čo chcete na tomto webe, máte na to plne právo- s holdingom ThomasLLoyd www.thomas-lloyd.com sa 12 rokov nič nestalo od r. 2009 do 28.6.2021 :like:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Klídek. S holdingom TL sa nič nedeje. Akurát 1 rok nevyplácajú zálohy. Všetko ostatné funguje.
Arca detto. Nevypláca len dlhopisy a zmenky. Ešte v SR ani nezačalo insolvenčné konanie...

:beer:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: Ut 29 06, 2021 12:30 am Klídek. S holdingom TL sa nič nedeje. Akurát 1 rok nevyplácajú zálohy. Všetko ostatné funguje.
Arca detto. Nevypláca len dlhopisy a zmenky. Ešte v SR ani nezačalo insolvenčné konanie...

:beer:
ARCA ohľadne Dlhopisov a Zmeniek iné produkty nemala Juggler... . Fondy kvalifikovaných investorov ARCA Capital spravuje REDSIDE - www.redsidefunds.com a to je iná spoločnosť - obhospodarovateľ... . Z fondov úroky prestal vyplácať len Nova Money Market Fund.

ARCA stále oficiálny bankrot či insolvenciu nevyhlásila... . Či ako to je ?
weiss
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 19 08, 2021 11:54 am

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa weiss »

Zdravim...Mam v arce peniaze a neviem ci sa k nim niekedy dostanem...Viete mi prosim niekto poradit?Dakujem
Grexacik
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ut 03 12, 2019 10:36 pm

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa Grexacik »

rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa rmaly »

weiss napísal: Št 19 08, 2021 11:56 am Zdravim...Mam v arce peniaze a neviem ci sa k nim niekedy dostanem...Viete mi prosim niekto poradit?Dakujem
... "otcenas, ktory si na nebesiach..." :) :)
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa andre »

Stíny Arca Investments. Spřízněný fond Redside přestal vyplácet peníze

Společnost Redside, s níž Arca Investments historicky spolupracovala a sídlila na společné adrese v centru hlavního města, zastavila výplatu peněz investorům v jednom ze svých fondů kvalifikovaných investorů. Jinými slovy, od 30. července si nikdo půl roku nemůže z fondu obhospodařujícího majetek za 2,5 miliardy korun vybrat své peníze.

A smůlu mají i ti, kteří o odkup svých akcií požádali před tímto datem, ale ještě jim peníze nebyly vyplaceny. Problém tak má několik stovek investorů, kteří fondu Nova Green Energy svěřili své peníze. Nejde přitom o drobné investory, protože minimální investice do fondu kvalifikovaných investorů je milion korun.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/stin ... ize-173657
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tipujem, že Nova Green Energy z toho vyjde OK. Nemôžu vyplácať toľké predčasné výbery, ked majú peniaze investorov zainvestované.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: Ne 05 09, 2021 11:50 pm Tipujem, že Nova Green Energy z toho vyjde OK. Nemôžu vyplácať toľké predčasné výbery, ked majú peniaze investorov zainvestované.
V tom sa s Jugglerom zhodneme, ja som produkty ARCA Capital odmietol raisovať pri spolupráci s DeluvisCZ, pretože

a) 3 mesačné Zmenky nie sú obvykli typ produktu v Private Equity firmách, ale min. produkty s 1 ročným horizontom

b) Je potreba obrovský cash flow a fakt stovky mil. CZK či desiatky mil. EUR, aby sa tento typ produktu ako 3 mes. zmenky presne vyplácal a točil... .

Vzhľadom na to ako ARCA bola zadĺžená aj na typ produktu (zmenky sú neregulovaný produkt) som ich odmietol + Dlhopisové emisie som taktiež odmietol


Odporúčal som len fondy kval. investorov od REDSIDE - hlavne Nova Green Energy Fund

- môjmu klientovi poslali z REDSIDE v poriadku výber 1 mil. CZK z Nova Green Energy Fondu bez výstup. poplatkov. Vzhľadom na tie prepady v Nova Grene (kvôli 2 elektrárňam ARCY) tuším od 11/2020 skončil niečo málo v + nad nominál, ale zachránil sa vklad a dodnes mi je vďačný... .

- z Nova Real Estate si klient vybral tiež investíciu 300 tis. CZK, ale stiahli mu 4% výstup... .
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa andre »

Podla Krupu to skor vyzera, ze velku cast tych penazi uz nikdy neuvidia.
Tusia uz v Kooperative resp v AM SlSp , ze firmy NGF a NREF su takmer vytunelovane a investicne akcie boli pouzite ako dozaistenie vybranym veritelom ?

Pavol Krúpa

https://www.facebook.com/plugins/post.p ... &width=500

Ako Kooperativa riskovala peniaze klientov a nevyšlo to, pre Arcu Capital

TRENDu sa ozval nespokojný klient poisťovne Kooperativa, ktorý si kúpil cez jej sprostredkovateľa investičnú životnú poistku v roku 2017. Ku dňu splatnosti poistky mu poisťovňa vyplatila len asi 30 percent jej hodnoty. Zo 60-tisíc eur dostal len 20- tisíc, pričom finálna hodnota vyplatenej poistky mala byť aj s úrokmi 68- tisíc eur. Ročný úrok mal byť 4,5 percenta pri štvorročnom investičnom horizonte. Lenže klient netušil, že poisťovňa investovala aj jeho peniaze do dlhopisov Nova Green Finance (NGF), čo je dcéra Arcy Capital. Tá svoje záväzky nespláca už od jari minulého roka.

https://www.trend.sk/financie/ako-koope ... n-pre-arcu
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ale dlhopisy sú jedna vec a podielnik fondu druhá, nie? Do dlhopisov by som nešiel, ale v tom fonde musí byť majetok fondu (podielnikov ) oddelený od majetku správcu. Ja mám takú predstavu, že urobili to isté čo desiatky smerákov - využili dotácie a so štátom zazmluvnené ceny elektriny zo solárnych ,,plantáži,, čo vidíme po celom Slovensku. Dopredu vypočitatelná investícia s takmer bezrizikovou návratnosťou, len trebalo kapitál a poznať ľudí na správnych miestach. Samozrejme, čím viac sa oplatilo mať pre seba, preto na svoj podiel vydali dlhopisy. Ale tie by nemali súvisieť s podielnikmi...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa andre »

Udajne bol aj z tych fondov nevyhodne vyvedeny majetok + je otazne aka velku cast majetku v tych fondoch su nepriame zavazky voci ostatnym firmam zo skupiny ARCA.
Fond na financování Arcy

„Když se pozorně podíváte na přihlášku pohledávky od NOVA Money Market do insolvenčního řízení Arca Investments, zjistíte, že v lednu 2017 uzavřel tento fond, konkrétně Podfond 3 a Podfond 4, rámcovou smlouvu s Arca Investments o poskytnutí finančních výpomocí. Těch pak Arca Investments několikrát využila. Naposledy 24. 2. 2020, kdy si od fondu NOVA Money Market půjčila 17,5 milionu korun. Celkem si během tří let takto půjčila téměř 617 milionů korun,“ vypočítává JUDr. Jan Langmeier.

A další důkaz pro tvrzení, že NOVA Money Market je fondem, který je nepřiznanou součástí skupiny Arca Investments? V aktuálním reportingu investičního fondu REDSIDE, který obhospodařuje a administruje fond NOVA Money Market, činí k 31. 12. 2020 hodnota aktiv fondu NOVA Money Market 667 milionů korun. Pohledávka za Arca Investments je přitom ve výši 664 milionů korun. Naprostou většinu aktiv fondu NOVA Money Market tak tvoří pohledávka vůči Arca Investments. K tomu Jan Langmeier dodává: „Je evidentní, že jediným účelem tohoto fondu bylo financování skupiny Arca Investments.“

https://www.investujeme.cz/tiskove-zpra ... -dluznika/
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"