Auvesta

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Wolf
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 19 04, 2021 10:29 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

Auvesta

Príspevok od používateľa Wolf »

Ahoj, čo si myslíte o nemeckej spoločnosti Auvesta? Ponúka nákup, predaj, vyskladnenie a doručenie drahých kovov...
Pri vstupe sa platí 250€ ážio, potom môžete fungovať na multilevel marketingu, kedy za každého nového človeka dostanete 20% z jeho ážia a 2% z každého nákupu kovov.

Díky

https://auvesta.sk/
https://allstars.au-gmbh.com/index-cz.php
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 389
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 157 times
Been thanked: 130 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Auvesta

Príspevok od používateľa aviceN »

Ahoj,

ak sa ti jedna o prilezitost privyrobit si, toto posudit neviem (mozno recenzia tu: https://finfin.sk/auvesta-recenzia/#8), ale z pohladu cloveka, co uvazuje, ze by chcel diverzifikovat portfolio nakupom zlata, urcite by som sa vyhol akemukolvek MLM, ktore bude obsahovat zbytocne poplatky pre klienta, no sprostredkovatel zarobi. Existuju napr. ETC (exchange traded commodity, kde sa uplatnuje casovy test), ktore investuju do fyzickeho zlata ako alternativa. Ak nie ETC, tak rovno nakupit priamo unce cez overene eshopy a drzat pod vankusom :)
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
Wolf
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 19 04, 2021 10:29 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

Re: Auvesta

Príspevok od používateľa Wolf »

Zabudol som uviesť, že to samozrejme beriem ako dlhodobú investíciu a neplánujem predávať, napr. o rok. Na MLM teoreticky môžem zarobiť aj ja, stačí, že k tomu privediem 5 ľudí a ážio sa mi vráti späť. Zároveň ten MLM je pre mňa práve taký výkričník, aby som si dával pozor, hlavne preto sa tu pýtam na Vaše skúsenosti :)
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 389
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 157 times
Been thanked: 130 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Auvesta

Príspevok od používateľa aviceN »

Nuz, toto je uz na tebe ci chces predavat a tlacit "predrazene zlato" svojim kamaratom. Keby sa jednalo o mna, urcite idem cestou najlacnejsieho nakupu zlata a nie platit MLM strukturu, pozri si vo svojom zaujme za aku cenu predavaju zlato oni a aka je trhova cena.
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
ATHena
Active Member
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Pi 20 11, 2020 1:02 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Auvesta

Príspevok od používateľa ATHena »

Aké výhody vidíš v tom ísť do MLM, keď môžeš mať ten istý produkt bez parazitických poplatkov? Jediné čo ma napadá je naťahať do toho kamarátov a zarobiť na nich ale snáď nechceš byť ten zabudnutý spolužiak zo strednej, čo zrazu všetkých pozýva na kávičku.
Pozri si tickery SGOL, IAU, GLD, GLDM. Všetko je to fyzické zlato.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Auvesta

Príspevok od používateľa JartyGulak »

aviceN napísal: Po 10 05, 2021 4:41 pm Nuz, toto je uz na tebe ci chces predavat a tlacit "predrazene zlato" svojim kamaratom. Keby sa jednalo o mna, urcite idem cestou najlacnejsieho nakupu zlata a nie platit MLM strukturu, pozri si vo svojom zaujme za aku cenu predavaju zlato oni a aka je trhova cena.
aviceN

Ja mám skúsenosti s Predajom Fyzického Zlata a tam, kde je"najlacnejšie" sú iné problémy... . To zvyknú písať ľudia, ktorí Zlato ovládajú technicky a nie ako Praktici... .

Od r. 2013 do r. 2015 distribuujem Fyzické Zlato a vrátil som sa k nemu od 06/2020 - dodnes... . Za celú dobu mi fungovali bez akýchkoľvek problémov 2 Obchodníci s Cennými kovmi

1. Fidea Metal Import, a.s / Zlato.cz, a.s. - www.zlato.cz, www.zlato.cz/obchod/?shop_type=eshop

- Zlievareň / PAMP SA - výhradný predajca tejto zlievarne / Zlato, Palládium. Striebro a Platina na vyžiadanie
- marža 8 - 9% nad LME, bolo možné s cenami hýbať a dávať zľavy klientom
- fixácia objednávky 3 dni (CZK, EUR, USD) aj iné meny na požiadanie
- dodávky 7 - 10 - 14 dní, často veľké zásoby na sklade / bez problémov, veľké dodávky aj Bezp. službou
- výkup do 500 g / -2% pod LME,
- nad 1 kg / -1% pod LME
- zmluvne garantovaný výkup
- výborné Makro a kvalitné technické analýzy od Anal. oddelenia


2. GoldenGate CZ - www.goldengate.cz, https://eshop.goldengate.cz/

- 5 hlavných Zlievarní, aj 6 - 7 v ponuke/ Argor Heraues, Valcambi, PAMP SA, Perth Minth, Scottdale, Nadir, Heimerle Meule... Zlato, Striebro, Platina
- marža od 7 - 9% nad LME
- fixácia objednávky 2 - 3 dni (CZK, EUR, USD) aj iné meny na požiadanie
- možnosť priamych nákupov alebo cez Komoditný účet (pre klientov, ktorý nakupujú často...)
- dodávky ČR a Slovensko - 7 - 10- 12 až 14 dní / bez problémov, veľké dodávky aj Bezp. službou
- výkup niečo tesne nad LME mi vychádza - https://eshop.goldengate.cz/products/zl ... taxon_id=4
- kvalitné analytické oddelenie, servis, podpora, webináre a školenia, analýzy klientom, pobočky po celej ČR a v Bratislave
- v ponuke aj Investičné mince a Moderná numizmatika


aviceN - skúsil som si objednávky aj jedného z najsolídnejších, pre mňa najkvalitnejších e-shopov v ČR a pres Slovensko

TrustWorthy Investment CZ - www.twicz.com, www.twisk.sk

- 2 Zlievarne Argor Heraeus, Heimerle Meule / 3 zlievareň zo Španielska príde v Júni 2021 do ponuky / Zlato, Striebro, Platina
- marža menšia do 5% nad LME
- fixácia objednávky 2 dni (nemožnosť predaja kovov v USD) - ceny v ČR nie sú na webe e-shopu v EUR, USD len v CZK. EUR ceny má slovenská akciovka TrustWorthy
- dodávky ČR, Slovensko / 3 týždne, 30 dní až 1,5 - 2 mesiace !!!!
- výkup -3% pod LME
- líder na trhu na Numizmatiku
- v ponuke aj Diamanty

Moji 2 klienti mali zaplatené objednávky Pamätných mincí v TrustWorthy 1.4. až 6.4.2021 a tovar im bol dodaný 17 Mája 2021 !!!

Ak chcem klientovi vyhovieť a chce nižšiu maržu kľudne mu nacením 500 g - 1 kg Zlata cez TrustWorthy, ale upozorním ho na dlhú dodávku a horší výkup.

Ak chce klient rýchle dodanie a vybrať si Zlievareň spravím mu nákup cez GoldenGate - cez košík, priplatí si a má to rýchlo bez problémov, výkup niečo nad LME... . Ak chce často nakupovať môže si otvoriť Komoditný účet.

E-shopy často Cenné kovy skladom nemaj
ú :) a s nízkou maržou nemajú už vôbec, tak kvalitný servis ako zabehané väčšie spoločnosti... .

Jeden z Obchodných Riaditeľov TrustWorthy v Prahe v Máji 2021 (nebudem menovať) skončil po 7 rokoch, pretože mu Vedenie firmy TrustWorthy nebolo schopné garantovať dodávky kovov rámci 3 týždňov pre klientov a nemohol počúvať väčné sťažnosti Poradcov firmy, že ich klienti na obyčajné Zlato čakajú 8 týždnov... . Na Platinu sa čaká aj 2 - 3 mesiace.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Auvesta

Príspevok od používateľa andre »

Drahe kovy nekupujte v SR/CR zbytocne platite proviziu pre lokalneho predajcu. Treba ist rovno k distributorovi pre CEE napr. https://www.smh.net/ Od nich to kupuje vacsina lokalkych shopov a aj pre retail maju lepsie ceny.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Auvesta

Príspevok od používateľa JartyGulak »

andre napísal: Ne 30 05, 2021 8:33 pm Drahe kovy nekupujte v SR/CR zbytocne platite proviziu pre lokalneho predajcu. Treba ist rovno k distributorovi pre CEE napr. https://www.smh.net/ Od nich to kupuje vacsina lokalkych shopov a aj pre retail maju lepsie ceny.
Celkové náklady či benzín do Viedne tam a späť Ťa ešte drahšie vyjdu ako si to z pohodlia domova objednať sám alebo cez Produkty v košíku.

Ak by som bol v Rakúsku, tak jedine by som Cenné kovy kupoval osobne niečo menšie, ale radšej by som si ako klient kúpil 1 kg Zlata cez zabehaného seriozného Obchodníka s Cennými kovmi v ČR či na Slovensku. V prípade potreby môžem osobne fyzické Zlato vykúpiť späť pohodlne na pobočke. S tovarom zakúpením v zahraničí je riziko a bývajú problémy pri reklamáciach... .

André Ja som vzhľadom k téme porovnával (podmienky, nákup, výkup a celkový servis pre klientov) zabehaných Obchodníkov s Cennými kovmi (Zlato.cz, GoldenGate CZ) a E-shopov, ktorí klientom nakecajú hory doly, sľuby..." aký sú ostatný Obchodníci s Cennými kovmi a ich Predajci predražený šmejdi..atď" a skončí sa to tak v E-shopoch, že klienti u nich čakajú 8 týždňov na dodanie obyčajného blbého fyzického Zlata alebo inak porušia obchodné podmienky... .

napr. Zlataky.cz - https://zlataky.cz - v Marci 2020 pri 1 lockdowne porušili Obchodné podmienky a nevykupovali Fyzické Zlato od svojich klientov... . to je tiež E-shop, aj keď má v ČR 25% trhu pokrytého... .
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Auvesta

Príspevok od používateľa JUGGLER »

andre napísal: Ne 30 05, 2021 8:33 pm Drahe kovy nekupujte v SR/CR zbytocne platite proviziu pre lokalneho predajcu. Treba ist rovno k distributorovi pre CEE napr. https://www.smh.net/ Od nich to kupuje vacsina lokalkych shopov a aj pre retail maju lepsie ceny.
Súhlas. Alebo priamo zo štátnej mincovne.
Neide len o cenu. Keď to ide cez viac rúk, nemáš vôbec 100% istotu, či nedostaneš falzifikát:

Minimálně desítky Čechů vložily své peníze do obchodů se zlatem, které jim v Německu zprostředkovalo poradenství Ertrag & Sicherheit, v překladu Zisk a jistota. Teď o své peníze mohou přijít. Většina zlata u německých firem TMS a EVVE se totiž ukázala být padělkem. Společnosti jsou od května v insolvenci.

Mezi jinými se v obchodech se zlatem spálil i hokejista Václav Nedorost, který hraje v ruské lize KHL. Teď může přijít až o pět milionů. „Do zlata a stříbra jsem investoval tři sta tisíc, čtyři miliony jsem investoval do stavby nemocnice v Dubaji přes fondy Shedlin (jejich správcovská firma je od loňského listopadu v insolvenci - pozn. red.). To nepočítám, že jsem si na to bral neúčelovou hypotéku a úroky z ní přesáhly milion,“ vypočítává. (celý rozhovor s Václavem Nedorostem čtěte zde)

Osud investice do zlata a stříbra je zřejmě zpečetěn. Podle německých médií naletělo obchodníkům s drahými kovy sdruženými pod organizací s matoucím názvem Berlínská hospodářská a finanční nadace (BWF) přes šest tisíc lidí.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/v ... nomika_fih


Aj skúsení obchodníci môžu byť odrbaní:

1. Puncový úrad SR upozorňuje dovozcov výrobkov z drahých kovov, na tovar ponúkaný čínskymi výrobcami. Tovar je vyrobený z materiálu “PAKFONG” (zliatina medi, niklu a zinku) tiež nazývaného “čínske striebro” alebo aj “new silver”, povrchovo upraveného hrubou vrstvou rýdzeho striebra.

Tento tovar výrobca deklaruje ako tovar zo striebra o rýdzosti 925 tisícin, bez obsahu niklu a povrchovo upravený ródiovaním. Na tovare je umiestnená aj rýdzostná číslica “925”.

Pozor nejedná sa o výrobky zo striebra.

Takýto tovar zachytil puncový úrad pri kontrole väčšieho počtu výrobkov, predložených na puncovú kontrolu. Tovar bol zamiešaný medzi výrobky zo striebra.


2. Puncový úrad Slovenskej republiky upozorňuje odbornú i laickú verejnosť, že vo viacerých mestách SR boli ponúkané na výkup masívnejšie náramky a retiazky (cca 20 – 30g), rôznych vzorov, vyrobené zo striebornej reťazoviny, plátovanej tenkým zlatým plechom.

Náramky a retiazky sú falzifikáty !!!!

Na náramkoch sú zlaté len uzávery (karabíny) a priletované ukončenia (tzv. piškóty), na ktorých je vyrazené rýdzostné číslo „585“ a puncová značka pre zlato“585„ .

Nedeštruktívnymi skúškami (XRF metódou a skúškou na kameni) nie je možné zistiť, že sa jedná o falzifikáty.

3. Puncový úrad Slovenskej republiky na základe informácií od výkupcov a spracovateľov drahých kovov upozorňuje na skutočnosť, že na viacerých miestach nášho územia sa objavili falzifikáty zlatého 4 dukátu „Franz Jozef“.Falzifikát 4 dukátu „Franz Jozef“ je vyrobený zo zliatiny striebra a je povrchovo pozlátený...

P.S. Buď by som investoval do numizmaticky cenných mincí...v tom sa ale treba vyznať. Alebo by som zlato vykúpil ako zlomkové a dal si urobiť zliatok s certifikátom v štátnej puncovni. Aj tak sa to dá predať len za zlomkovú cenu...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Auvesta

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: Ne 30 05, 2021 11:03 pm Súhlas. Alebo priamo zo štátnej mincovne.
Neide len o cenu. Keď to ide cez viac rúk, nemáš vôbec 100% istotu, či nedostaneš falzifikát:

Minimálně desítky Čechů vložily své peníze do obchodů se zlatem, které jim v Německu zprostředkovalo poradenství Ertrag & Sicherheit, v překladu Zisk a jistota. Teď o své peníze mohou přijít. Většina zlata u německých firem TMS a EVVE se totiž ukázala být padělkem. Společnosti jsou od května v insolvenci.

Mezi jinými se v obchodech se zlatem spálil i hokejista Václav Nedorost, který hraje v ruské lize KHL. Teď může přijít až o pět milionů. „Do zlata a stříbra jsem investoval tři sta tisíc, čtyři miliony jsem investoval do stavby nemocnice v Dubaji přes fondy Shedlin (jejich správcovská firma je od loňského listopadu v insolvenci - pozn. red.). To nepočítám, že jsem si na to bral neúčelovou hypotéku a úroky z ní přesáhly milion,“ vypočítává. (celý rozhovor s Václavem Nedorostem čtěte zde)

Osud investice do zlata a stříbra je zřejmě zpečetěn. Podle německých médií naletělo obchodníkům s drahými kovy sdruženými pod organizací s matoucím názvem Berlínská hospodářská a finanční nadace (BWF) přes šest tisíc lidí.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/v ... nomika_fih


Aj skúsení obchodníci môžu byť odrbaní:

1. Puncový úrad SR upozorňuje dovozcov výrobkov z drahých kovov, na tovar ponúkaný čínskymi výrobcami. Tovar je vyrobený z materiálu “PAKFONG” (zliatina medi, niklu a zinku) tiež nazývaného “čínske striebro” alebo aj “new silver”, povrchovo upraveného hrubou vrstvou rýdzeho striebra.

Tento tovar výrobca deklaruje ako tovar zo striebra o rýdzosti 925 tisícin, bez obsahu niklu a povrchovo upravený ródiovaním. Na tovare je umiestnená aj rýdzostná číslica “925”.

Pozor nejedná sa o výrobky zo striebra.

Takýto tovar zachytil puncový úrad pri kontrole väčšieho počtu výrobkov, predložených na puncovú kontrolu. Tovar bol zamiešaný medzi výrobky zo striebra.


2. Puncový úrad Slovenskej republiky upozorňuje odbornú i laickú verejnosť, že vo viacerých mestách SR boli ponúkané na výkup masívnejšie náramky a retiazky (cca 20 – 30g), rôznych vzorov, vyrobené zo striebornej reťazoviny, plátovanej tenkým zlatým plechom.

Náramky a retiazky sú falzifikáty !!!!

Na náramkoch sú zlaté len uzávery (karabíny) a priletované ukončenia (tzv. piškóty), na ktorých je vyrazené rýdzostné číslo „585“ a puncová značka pre zlato“585„ .

Nedeštruktívnymi skúškami (XRF metódou a skúškou na kameni) nie je možné zistiť, že sa jedná o falzifikáty.

3. Puncový úrad Slovenskej republiky na základe informácií od výkupcov a spracovateľov drahých kovov upozorňuje na skutočnosť, že na viacerých miestach nášho územia sa objavili falzifikáty zlatého 4 dukátu „Franz Jozef“.Falzifikát 4 dukátu „Franz Jozef“ je vyrobený zo zliatiny striebra a je povrchovo pozlátený...

P.S. Buď by som investoval do numizmaticky cenných mincí...v tom sa ale treba vyznať. Alebo by som zlato vykúpil ako zlomkové a dal si urobiť zliatok s certifikátom v štátnej puncovni. Aj tak sa to dá predať len za zlomkovú cenu...
Na Puncový úrad Ti kašle Biely Tesák :) Juggler. Ale väčšinou, takto premýšľajú iba Držgroši alebo ľudia čo si dajú za Euro v živote aj koleno vŕtať. Prípadne ak nechcú platiť marže nech si špekulujú na Zlato na burze to je ich vec... .

Normálny klient si zaplatí väčšiu, či menšiu maržu so zľavou, nakúpi si Cenné kovy a je spokojný... .

Áno podvody so Zlatom na trhu sú a budú, preto som ako Obchodník predával len (Fidea / Zlato.cz, dodnes GoldenGate CZ), kde je pravosť, rýdzosť, kvalita a servis zaručená vec a výkup garantovaný. Jeden kvalitný E-shop mám v ponuke, ale plusy a mínusy som tu vyššie popísal... .
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Auvesta

Príspevok od používateľa andre »

Inak pokial chces investovat do drahych kovov s najnizsimi poplatkami je moznost s ovela mensimi nakladmi investovat cez ETC fondy priamo kryte zlatom, striebrom.. Teda za predpokladu, ze nie si paranojik a chces mat fyzicky kov.

Zlate FR0013416716 alebo DE000A0LP781
Strieborne IE00B4NCWG09, XS2265369574 ..

Vsetky su "Physically backed".
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Auvesta

Príspevok od používateľa JartyGulak »

andre napísal: Po 31 05, 2021 9:14 am Inak pokial chces investovat do drahych kovov s najnizsimi poplatkami je moznost s ovela mensimi nakladmi investovat cez ETC fondy priamo kryte zlatom, striebrom.. Teda za predpokladu, ze nie si paranojik a chces mat fyzicky kov.

Zlate FR0013416716 alebo DE000A0LP781
Strieborne IE00B4NCWG09, XS2265369574 ..

Vsetky su "Physically backed".
André, ale to sú špekulácie krátkodobo, z dlhodobého hľadiska sa to moc nevyplatí. Nič proti ETF, sám si do Finaxu prav. investujem.

Fyzické Cenné kovy - 90% Zlato ponúkam klientom ako ochranu majetku pred infláciou, nie investíciu, občas riešim aj Numizmatiku a iné cenné kovy.... . V Máji som riešil napr. aj 2x100 g Platiny.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Auvesta

Príspevok od používateľa Rado »

JartyGulak napísal: Po 31 05, 2021 10:07 am André, ale to sú špekulácie krátkodobo, z dlhodobého hľadiska sa to moc nevyplatí.
Prečo? Mohol by si o tom napísať trochu viac?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Auvesta

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Po 31 05, 2021 11:52 am Prečo? Mohol by si o tom napísať trochu viac?
Jednoduchá odpoveď, pretože si z dlhodobého obchodovania 98% ľudí si svoje financie na Platforme vybúcha a vymaže... . Pracoval som u Derivatového Brokera aj Forexového, tak sa ma nesnaž Rado presviedčať... . Len ak sedia za Platformou plne kvalifikovaný ľudia a traderi.

Vy ste výnimky (Rado, Chodec, Tillbur, Juggler a iný...), ktorí sa tomu venujú roky - (videl som Vaše výsledky v hitparáde) a kopu iných obchodníkov v celom svete, ktorí trading ovládajú... . Za tým je však kopu vypálených financií kým sa to dotyčný rokmi naučí - grafy, technickú analýzu, trhy, prečíta kopu literatúry, naštuduje si historické dáta a učí sa hlavne z vlastných chýb ... .
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Auvesta

Príspevok od používateľa Rado »

JartyGulak napísal: Po 31 05, 2021 10:11 pm Jednoduchá odpoveď, pretože si z dlhodobého obchodovania 98% ľudí si svoje financie na Platforme vybúcha a vymaže... . Pracoval som u Derivatového Brokera aj Forexového, tak sa ma nesnaž Rado presviedčať... . Len ak sedia za Platformou plne kvalifikovaný ľudia a traderi.
Presviedčať? Veď som sa len opýtal. Ja napríklad nevidím rozdiel kúpiť fyzické zlato a to čo tu spomínal Andre. Aj fyzické zlato sa dá predať zle a investícia môže skončiť v strate. Isto je lacnejší nákup ETC aj s menším spreadom. Odpadnú náklady so skladovaním...Skutočne pokiaľ človek nečaká armagedon, tak dôvod kupovať fyzické zlato nevidím.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Auvesta

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Aj mne pripadá fyzické zlato nepraktické a nákladné ..plus magnet pre zlodejov. Voľakedy sa byty a domy vykrádali kvôli drahej elektronike, cashu a cennostiam. Dnes sa to zlodejom neoplatí, lebo elektronika je lacná a cash nikto nemá. Tak bol by som taký idiot aby som doma skladoval zlato?

Ked je cena dobrá, zlato sa dá jediným kliknutím kúpiť cez futures, ETF, ETN a ETC. Aj teraz by som mal zlato kúpené, lebo pri 1700 bol dobrý vstup, ale nemohol som kúpiť kvôli problémom s brokerom. Keď cena zlata vystúpi, alebo ked skončí na trhu neistota (teraz zlato dvíha stúpajúca inflácia ), tak sa to neoplatí držať, lebo môže dlhé roky stagnovať alebo ísť dole. To nie sú kecy ale realita. Aj posledných 10 rokov stagnuje.

Citujem s vlastných príspevkov:

Výnos zlata je o niečo vyšší ako priemer inflácie, preto nás dlhodobo chráni pred infláciou. Lenže je to len relatívna pravda, pretože cena zlata nekoreluje s infláciou. História ukazuje, že dlhé roky zlato investorov proti inflácii vôbec nechránilo.

Podložme si to číslami, ktoré sú očistené o infláciu.

Cena zlata išla dole:

1. o -50% v období 1913-1920, to je počas 1. svetovej vojny i pandémie španielskej chrípky
2. o -60% od 1934 až do 1971 to je dlhých 36 rokov

Keď Nixon zrušil zlatý štandard v 1971, nasledujúcich 10 rokov cena zlata prudko stúpla, aj inflácia bola vysoká. Lenže potom znova išla cena dole:

3. o -80% od 1980 do 2001 ..klesala dlhých 21 rokov, pričom inflácia bola cca 4-5% p.a.

Ak by ste zlato nakúpili v 1980, do roku 2001 by ste stratili -80%. Dodnes, čiže dlhých 40 rokov by ste boli v strate. Takže ani uplynulých 40 rokov zlato infláciu neporazilo.
Prílohy
Zlato vs inflácia 40 rokov.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Auvesta

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Po 31 05, 2021 10:56 pm Presviedčať? Veď som sa len opýtal. Ja napríklad nevidím rozdiel kúpiť fyzické zlato a to čo tu spomínal Andre. Aj fyzické zlato sa dá predať zle a investícia môže skončiť v strate. Isto je lacnejší nákup ETC aj s menším spreadom. Odpadnú náklady so skladovaním...Skutočne pokiaľ človek nečaká armagedon, tak dôvod kupovať fyzické zlato nevidím.
Akurát s tým rozdielom, že Ja ako investíciu Fyzické Zlato neponúkam... . Podľa cyklov bohatstva ak narastie významne jeho cena, môže klient z Fyzického Zlata 30% odpredať a presunúť financie do iných aktív.

Juggler tu môže dávať svoje grafy - fajn beriem ako argumentáciu, ale Ja Zlato neponúkam ako Investíciu, ale uchovateľ hodnoty.

Každý kvalifikovaný Poradca vie Rado, že diverzifikácia je dôležitá napr. :

Fyzické Zlato - 10% - 15% - www.goldengate.cz / ochrana majetku pred inflácou

Finax / ETF - 15% - www.finax.eu / investícia, súkromná renta

Americké Akcie 15% - www.interactivebrokers.com aj s českou burzou napr. ČEZ, Telefonica, Philip Morris / investície, dividendy

Private Equity projekty napr. ThomasLloyd 10% - www.thomas-lloyd.com / uvidíme ako sa stabilizuje / investícia

Banka / Likvidná hotovosť na bežné výdavky + termiňák lepšie úročený s 1 mes. výpovednou lehotou (napr. Dane, nečakané výdavky v rodine, pohreb, svatba...atď) - 20% - www.tatrabanka.sk / cash

Reality, Pozemky, Podiely vo firmách...atď - 25% / dlhodobé investície
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3822
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Auvesta

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Juggler, s tym rokom 1980 az do 2021 mas pravdu, len ty si vybral ten najhorsi bod nakupu zlata rok 1980. Veci nie su cierno biele , niekedy sa oplatia kupit akcie a niekedy zasa zlato. Zial teraz sa mi zda , ze to zlato je lepsie ak to porovnavam s minulostou.Usekni na tom grafe bublinu z roku 2000 a je to jasne. :)
SP500-1950.png
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Auvesta

Príspevok od používateľa andre »

JartyGulak napísal: Po 31 05, 2021 10:11 pm Jednoduchá odpoveď, pretože si z dlhodobého obchodovania 98% ľudí si svoje financie na Platforme vybúcha a vymaže... . Pracoval som u Derivatového Brokera aj Forexového, tak sa ma nesnaž Rado presviedčať... . Len ak sedia za Platformou plne kvalifikovaný ľudia a traderi.
JartyGulak: pri tradingu to je pravda, co dokazuju asi statistiky CFD brokerov. Ale ked si investor a berie to ako buy and hold investiciu, alebo postupne nakupy cez DCA tak s ohladom na poplatky by malo vychadzat podstatne lepsie to zlate/strieborne ETC. Samozrejme sa ma jednat len o nejaku zlozku celkoveho portfolia podla rizikoveho profilu..
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"