Venture Capital Corporation aka VCC International

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Venture Capital Corporation aka VCC International

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

v poslednom case sa so spolocnostami ponukajucimi supervyhodnu investiciu do ich vlastnych akcii (samozrejme telefonicky) roztrhlo vrece

tyto Vas lakaju stat sa sucastou venture kapitalu (kupenim ich akcii) a podielat sa s nimi na investiciach do nanotechnologii

spolocnost ma sidlo na Floride a organizacnu zlozku v Trencine. Doterajsie imanie spolocnosti je 20 000 Eur, ktore upisal jej predseda predstavenstva, nejaky nemec. Z toho dosiahli stratu za minuly rok cca 3000 Eur. Obzvlast ma pobavila tato cast predajneho prospektu:
3. História spoločnosti a dôvody ponuky
VCC International Corp je veľmi mladá spoločnosť, ktorá ešte
nedisponuje žiadnou podnikovou históriou.
Realizácia tejto ponuky má predovšetkým posilniť základňu vlastného
kapitálu spoločnosti VCC International Corp a umožniť začatie
a vykonávanie plánovanej obchodnej činnosti.


:mrgreen:
Prílohy
FACT SHEET 2 Nanotechnologie.pdf
(1.04 MiB) 458 stiahnutia
AKCIOVE BALIKY SPOLOCNOSTI.pdf
(93.71 KiB) 464 stiahnutia
VCC-Verkaufsprospekt-SK.pdf
(1009.92 KiB) 391 stiahnutia
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Ventutre Capital Corporation aka VCC International

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

v nazve temy mam preklep, Filip opravis to ? Venture, nie Ventutre :)
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Venture Capital Corporation aka VCC International

Príspevok od používateľa Pette »

OK, tak nech teda vymyslia tie nanotechnologie do vesmiru a potom kupime akcie, poskladame sa:)
infi
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 25 05, 2011 12:43 pm

VCC international - podvod, alebo realita ?

Príspevok od používateľa infi »

Zdravim

Zaujimalo by ma co si myslite o firme VCC International Copr, z ktorej mi asi pred 4 mesiacmi volali ohladom ponuky investovat do predburzovych akcii v nanotechnologiach. Pripadalo mi to nedoverihodne a tak som ich poslal kade lahsie - ze si pockam az budem vidiet nieco realne.

Oslovili ma zas a tentoraz som uz nasiel na nete aj zopar referencii:
prospekt: http://www.vcc-international.com/downlo ... ekt-SK.pdf
tu je dokonca dokument z NBS v ktorom figuruju: http://www.nbs.sk/_img/Documents/_Dohla ... ikacie.pdf
ich web: http://www.vcc-international.com/sk/

Nenasiel som vsak ziadnu slovensku ci inu diskusiu, ktora by tuto problematiku riesila. Co vy na to ?

Vdaka.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: VCC international - podvod, alebo realita ?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Ja som tuto sranda firmu spominal v tomto clanku:
http://cmorej.blog.sme.sk/c/243489/Akci ... upuju.html
Laco
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2011 10:08 am

Re: Venture Capital Corporation aka VCC International

Príspevok od používateľa Laco »

V uplinulich dnoch mi telefonovali ohladne investovania do nanotechnologii. Ci to bola VCC alebo podobna firma je nepodstatne. A preto som hladal na nete info na tuto temu. V investovani som uplny laik a preto si cenim clanky pisane v tomto duchu, ktore mi vnesu trochu svetla do tejto sfery.
Za uplynuli rok je to uz druha firma, ktora ma nabada na investovanie do akcii.
Co ma najviac odradza od investovania? Ze nepoznam nikoho z mojho okolia, kto by na investiciach zarobil.
Dakujem za cenny clanok.
macikova
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 04 11, 2011 10:27 pm

Re: Venture Capital Corporation aka VCC International

Príspevok od používateľa macikova »

ludia sa boja investovat lebo je to pre nich nieco nove a nezname. akcie firmy vcc su predburzove, ak sa dostanu na burzu v priebehu par rokov ich cena niekolkonasobne stupne. nanotechnologie maju velky potencial a vyznam, urcite sa to oplati. je to skor urcene ludom, ktori sa zaobidu nejaky cas bez toho kapitalu investovaneho do akcii.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Venture Capital Corporation aka VCC International

Príspevok od používateľa JUGGLER »

macikova napísal:ludia sa boja investovat lebo je to pre nich nieco nove a nezname. akcie firmy vcc su predburzove, ak sa dostanu na burzu v priebehu par rokov ich cena niekolkonasobne stupne. nanotechnologie maju velky potencial a vyznam, urcite sa to oplati. je to skor urcene ludom, ktori sa zaobidu nejaky cas bez toho kapitalu investovaneho do akcii.

Ľudia dostávajú rozum. Veď stratili už dosť v pochybných investíciách ako je táto.

A predajcovia takýchto pochybných produktov by sa mali zamyslieť, či neslúžia za pár drobných ako biele kone, pešiaci, spolupáchatelia....

P.S. Smiešna firma. Základné imanie 20 000, registrovaná v USA a žobre o peniaze drobných vkladateľov vo východnej Európe?
Takú firmu si s prstom v zadku založíte v USA za 24 hodín a nepotrebujete byť ani občanom USA.

Spoločnosť VCC International Corp bola založená 5.5.2009 a doteraz
nezačala obchodnú činnosť, ani nevypracovala ročnú závierku. Údaje
o majetkovej, finančnej a výnosovej situácii spoločnosti VCC
International Corp sú preto možné len vo forme otváracej súvahy
a priebežnej súvahy.
Výsledok auditu
Spoločnosť bola zapísaná 5. mája 2009 do amerického obchodného registra (Florida Department of State, Division of
Corporations). Vedenie spoločnosti nás uistilo, že spoločnosť pred zapísaním spoločnosti nevykonávala žiadnu operatívnu
činnosť. Vedenie spoločnosti okrem toho potvrdilo, že v otváracej súvahy bol zohľadnený všetok hmotný majetok a záväzky spoločnosti založenej 5. mája 2009. Spoločnosť disponuje k 5. Máju 2009 vlastným imaním vo výške 20 000 EUR. Na
strane aktív bol vykázaný chýbajúci vklad vo výške 20 000 EUR, ktoré pochádzajú zo získania podielov zakladateľa pána Tillmanna Zürbiga. Splatenie chýbajúceho vkladu sa uskutočnilo 7.9.2009 ...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: VCC international - podvod, alebo realita ?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čaute.
Ľudia sa ozývajú, že táto firma stále volá a láka klientov na investovanie.
https://www.vcc-international.com/sk
Posiela im linku, že ich produkt je schválený NBS atd.
http://www.nbs.sk/_img/Documents/_Dohla ... ikacie.pdf


Preberali sme ich pred 10 rokmi...má niekto nové info, alebo referencie o tom ako dopadli tí, čo sa chytili?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: VCC international - podvod, alebo realita ?

Príspevok od používateľa Rokosák »

Nema vyznam sa s firmou zaoberat. Naposledy zaplatili statny poplatok na Floride roku 2017. Zacali o rok skor.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: VCC international - podvod, alebo realita ?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rokosák napísal:Nema vyznam sa s firmou zaoberat. Naposledy zaplatili statny poplatok na Floride roku 2017. Zacali o rok skor.


Začali skôr. Preto som spojil 2 vlákna o nich a obsah ktorý sme preberali pred 10 rokmi. Je to napísané vyššie:

Spoločnosť bola zapísaná 5. mája 2009 do amerického obchodného registra (Florida Department of State, Division of
Corporations). Vedenie spoločnosti nás uistilo, že spoločnosť pred zapísaním spoločnosti nevykonávala žiadnu operatívnu
činnosť. Vedenie spoločnosti okrem toho potvrdilo, že v otváracej súvahy bol zohľadnený všetok hmotný majetok a záväzky spoločnosti založenej 5. mája 2009. Spoločnosť disponuje k 5. Máju 2009 vlastným imaním vo výške 20 000 EUR. Na
strane aktív bol vykázaný chýbajúci vklad vo výške 20 000 EUR, ktoré pochádzajú zo získania podielov zakladateľa pána Tillmanna Zürbiga. Splatenie chýbajúceho vkladu sa uskutočnilo 7.9.2009 .


Má význam zistiť pravdu, lebo vyvolávajú ľuďom na Slovensku a sľubujú im výnosy. Ak niečo zistíme my, aspoň niečo pribudne na internete ..časť ľudí na to narazí.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: VCC international - podvod, alebo realita ?

Príspevok od používateľa Rokosák »

Vyzera to, ze zacali so statnym kazdorocnym licencnym poplatkom na Floride (nazyva sa to zaznam z vyrocnej schodze) roku 2016 a skoncili o rok neskor. Tolko o Floride.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: VCC international - podvod, alebo realita ?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To je neuveriteľné. Nedá sa o nich nájsť nič. Po 10 rokoch.

Jediná možnosť je presurfovať meno zakladateľa nemca Tillmann Zürbig na nemeckom internete. Neviem po nemecky, takže tu končím.

V našom registri je to len pobočka zahraničnej firmy, ktorá má v predmete podnikania ,,správa vlastného majetku,,.

Činnosť ktorú vyvíjajú, ked ponúkajú svoje akcie na doručiteľ je podľa mňa nelegálna. Dostal som info, že normálne natvrdo ponúkajú akcie svojej netransparentnej a bezvýznamnej , podľa mňa len schránkovej firmy s tým, že hned udávajú kde má poslať investor peniaze:

UPISOVACÍ LIST
neverejnej ponuky akcií pre okruh 100 osôb (kolo “Family & Friends”)
1. Osobné údaje o investorovi..priezvisko telefón...meno fax...ulica, číslo banka...PSČ, mesto kód banky...povolanie... číslo účtu

2. Upísanie
Valné zhromaždenie spoločnosti VCC International Corp so sídlom Miami, Florida, USA rozhodlo dňa 18.05.2009 o zvý-
šení základného imania spoločnosti z 20.000,- € na 20.645.000,- € emisiou 16.500.000 kusov kmeňových akcií na doručiteľa bez hlasovacích práv s menovitou hodnotou 1,25 €, ktoré budú rozdelené na 11.000.000 kusov akcií triedy
A a 5.500.000 kusov akcií triedy B.

Konatelia a štatutárne orgány spoločnosti boli splnomocnení vykonať toto rozhodnutie. Na základe splnomocnenia Board
of Directors VCC International Corp dňa 18.05.2009 rozhodla,že prvých 300.000 kusov akcií triedy A bude emitovaných
s menovitou hodnotou 1,25 € plus emisné ážio vo výške 4,75€ za jednu akciu a zvyšné akcie triedy A (10.700.000 kusov)
budú emitované s menovitou hodnotou 1,25 € plus emisné ážio vo výške 5,75 € za jednu akciu.
Dňa 30.01.2012 rozhodlo Board of Directors spoločnosti VCCInternational Corp. o stanovení výšky emisného ážia na hod-
notu 6,75 € pri akciách triedy A s priebežným číslom od 650.001 do 950.000. Akcie triedy B budú emitované s meno-
vitou hodnotou 1,25 € za jednu akciu.

Dňa 10.04.2012 rozhodlo Board of Directors spoločnosti VCC International Corp. o stanovení výšky emisného ážia na hod-
notu 6,75 € pri akciách triedy A s priebežným číslom od 1.005.001 do 1.200.000. Akcie triedy B budú emitované s me-
novitou hodnotou 1,25 € za jednu akciu.

Dňa 20.10.2014 rozhodlo Board of Directors spoločnosti VCC International Corp. o stanovení výšky emisného ážia na hod-
notu 7,75 € pri akciách triedy A s priebežným číslom od 1.200.001 do 1.500.000. Akcie triedy B budú emitované s me-
novitou hodnotou 1,25 € za jednu akciu.

Dňa 29.11.2018 rozhodlo Board of Directors spoločnosti VCCInternational Corp. o stanovení výšky emisného ážia na hod-
notu 7,75 € pri akciách triedy A s priebežným číslom od 2.500.001 do 3.000.000. Akcie triedy B budú emitované s menovitou hodnotou 1,25 € za jednu akciu.

Týmto záväzne upisujem 1000 kusov akcií triedy A s emisným kurzom 9,00 € za jednu akciu
(menovitá hodnota plus emisné ážio) a 1500 kusov akcií triedy B s emisným kurzom 1,25 € (menovitá hodnota) za jednu akciu spoločnosti VCC International Corp so sídlom Miami, Florida za hotovostný vklad.


Investor obdrží od spoločnosti VCC International Corp písomné potvrdenie o upísaní akcií. Cena vo výške 10.875,00 € za upísanie všetkých akcií je splatná bezodkladne po obdržaní potvrdenia o upísaní akcii. Investor sa zaväzuje, že splatnú sumu prevedie bezodkladne po obdržaní potvrdenia na účet spoločnosti VCC International Corp, IBAN
DE21500100600616696606, SWIFT PBNKDEFF v banke Postbank Frankfurt (DE), pričom v texte platby uvedie svoje
meno, priezvisko a triedu akcií. V prípade nedodržania lehoty splatnosti emisného kurzu akcii vzniká spoločnosti VCC Inter-
national Corp právo požadovať od investora úroky vo výške 5 % nad príslušnú základnú úrokovú sadzbu v zmysle prísluš-
ných právnych predpisov štátu Florida. Nárok na náhradu škody tým nie je dotknutý.

Investor berie na vedomie, že VCC International Corp môže vykonávať hotovostné alebo bezhotovostné operácie presa-
hujúce 15.000,- € len v prípade, ak sa zmluvný partner vopred identifikuje občianskym preukazom, alebo pasom. Investor
súhlasí s použitím jeho osobných údajov v rozsahu daného

Investor upisuje akcie na základe tejto informácie o predaji na diaľku.

Investorovi je známe, že poskytnuté osobné údaje budú ulo-žené na elektronických zariadeniach spoločnosti VCC Interna-
tional Corp a budú využité len na účely správy akcií do doby,pokiaľ si to vyžaduje správa akcií. Investor týmto udeľuje súh-
las s uvedeným postupom.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rory2307
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 23 10, 2022 9:52 pm

Re: Venture Capital Corporation aka VCC International

Príspevok od používateľa rory2307 »

Aj mne pred časom volali a tajtiež na odrádza málo informácií, požiadala som si o doplnenie mailom, ale na môj vkus veľmi chabé. Ako čítam staršie príspevky, tak sa veľmi neposunuli :P. Teraz ponúkajú prvý vstupný balík za 1125 eur. Mám v maili aj upisovací list.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Venture Capital Corporation aka VCC International

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

rory2307 napísal: Ne 23 10, 2022 9:55 pm Mám v maili aj upisovací list.

Ahoj Rory :) Vieš to tu aj skopírovať/ priložiť ako prílohu, pokiaľ to máš ako prílohu v maily v *.pdf, worde... hocičom :)

PS: Kvety tu v ponuke smailov nemáme, žien tu je minimum - reakcií málo a keď už prídu, nemáme si ich ako uctiť, naprd prevádzkovateľ :mrgreen: :beer:
rory2307
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 23 10, 2022 9:52 pm

Re: Venture Capital Corporation aka VCC International

Príspevok od používateľa rory2307 »

Páči sa, snáď to ok nahralo.
Snažím sa byť obozretná a preto som vyhľadala informácie.
Nech sa skúsenoati zdieľajú ďalej.
Inak super,
UPISOVACÍ LIST - F&F.pdf
(295.34 KiB) 93 stiahnutia
UPISOVACÍ LIST - F&F.pdf
(295.34 KiB) 93 stiahnutia
dík za rýchlu reakciu.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Venture Capital Corporation aka VCC International

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

To logo mi je známe :) Myslím, že ho poznám z predžalobnej výzvy na stiahnutie príspevkov z fóra. Zajtra pokutrem v starých papieroch. Pamätám si, že v tejto veci sa hlavne @Peter Cmorej angažoval. Možno by stálo za hriech napísať priamo jemu cez súkromnú správu, vyššie má svoj nick: peter.cmorej (modré písmená napravo, tam je aj možnosť poslania SS alebo dokonca mailu) cez "kontaktovať používateľa" s takou bublinou. Uvidíme, čo napíšu ostatní :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Venture Capital Corporation aka VCC International

Príspevok od používateľa JUGGLER »

rory2307 napísal: Ne 23 10, 2022 10:34 pm Páči sa, snáď to ok nahralo.
Snažím sa byť obozretná a preto som vyhľadala informácie.
Nech sa skúsenoati zdieľajú ďalej.
Inak super,UPISOVACÍ LIST - F&F.pdfUPISOVACÍ LIST - F&F.pdf dík za rýchlu reakciu.
V tom upisovacom liste sa ti pokúšajú predať akcie za 9€. Tu ti ich predá exekútor podľa mňa aj za 1 cent, lebo žiadnu lepšiu ponuku do konca roka 2022 nedostane :wink:

Insolvenční správce dlužníka Danimpex Trade International s.r.o., Vlčí Pole 22, 294 04 Dolní Bousov, IČ: 28375734, insolvenční řízení vedeno u Krajského soudu v Praze sp.zn. KSPH 66 INS 21636 / 2021, nabízí k prodeji následující akcie společnosti VCC International Corp., se sídlem 3616 NE 2ND AVENUE, Miami Florida 33137, USA: 1.000 ks akcií třídy A 2.400 ks akcií třídy B Jedná se o akcie na doručitele, bez hlasovacího práva, neobchodovatelné na burze Podmínky prodeje: nejvyšší nabídce, úhrada kupní ceny nejpozději při podpisu kupní smlouvy

https://www.burzaspravcu.cz/inzerat/pro ... onal-corp/
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rory2307
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 23 10, 2022 9:52 pm

Re: Venture Capital Corporation aka VCC International

Príspevok od používateľa rory2307 »

Ďakujem pekne :). Zajtra mi budú volať, tak som zvedavá na reakcie
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"