Carbon certifikáty

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa filip glasa »

Dobrý deň,

dnes pri vyhľadávaní informácií ohľadom investovania som na vašej stránke našiel články o Warren Buffett. Napadlo ma že by vás mohla zaujímať téma ohľadom jeho investícii v dnešnej dobe.
http://carboncentralnetwork.blogspot.co ... arbon.html" onclick="window.open(this.href);return false;

V prípade záujmu na stránke http://carbontrader.webnode.sk/" onclick="window.open(this.href);return false; môžete nájsť viacej informácií o ponuke CCN ako aj odkaz na webinár v slovenskom jazyku.

prajem príjemný deň,
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa Lobista »

To su tie od Interblue co ide predavat? :P

Inak, februarove cislo Bloomberg markets je plne tychto emission trading, clean energy a podobnych veci, mozes chlapikovi napisat nech si stiahne.
Naposledy upravil/-a Lobista v Ne 16 01, 2011 12:16 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tipujem, že radvan to má naštudované.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa Lobista »

co, radvan robi taketo green fondy?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa filip glasa »

Hej - šak on je starý grinpisák. O tomto si už počul?
http://www.zodpovednyfond.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
:lol:
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa Lobista »

ale to nie su len green veci, ci? Ja som to pochopil tak, ze je to social responsibility vseobecne.

Inak Radvan, ked uz to riesime, akym sposobom sa uzamika ten vynos v tom? Je to cez nejaku seriu knock-in opcii alebo ako?
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa radvan »

http://en.wikipedia.org/wiki/Cppi" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa Lobista »

Cize sa rebalansuje po kazdom posune o 1%? Nie je to drahe z hladiska poplatkov?
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa radvan »

ten rebalans interval si mozes zvysit na znizenie poplatkov ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa filip glasa »

a o tých C02 certifikátoch niečo viete?
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa radvan »

viem, ze nieco take existuje, ale neskumal som to blizsie este ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa Lobista »

Btw, nie su to nahodou tie hacknute ceske? :P

http://www.ftd.de/finanzen/maerkte/rohs ... 17131.html" onclick="window.open(this.href);return false;
CarbonTrader
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 17 01, 2011 4:29 pm

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa CarbonTrader »

Prajem pekný deň

obdobne ako som našiel váš web sa mi podarilo pred pár dňami nájsť aj citáciu mailu, ktorý som posielal. Pôvodne som nechce do diskusie zasahovať ale podľa vývoja vlákna mi viac informácii príde ako prospešných.

Najprv k reakciám k interblue a českému registru, firma CCN (CarbonCentral Network) nakupuje alebo teda má zmluvne dohodnutých 10 000 000 carbon creditov-emisných certifikátov od CCF (Carbon Credited Farming) a jedná sa o VER certifikáty (http://en.wikipedia.org/wiki/Voluntary_ ... _Reduction" onclick="window.open(this.href);return false;), ktoré nie sú obchodované na medzinárodnej úrovni. Tie majú označenie AAU, v EÚ si to zmenili na EAU a ešte CER.

V základe sa jedná o snahu znížiť emisie CO2 a ekvivalentných skleníkových plynov.

Zdroj - príloha A Kjótskeho Protokolu k rámcovému dohovoru OSN o zmene klímy

Skleníkové plyny
Oxid uhliþitý (CO2)
Metán (CH4)
Oxid dusný (N2O)
Fluórované uhĐovodíky (HFC)
Plnofluórované uhĐovodíky (PFC)
Fluorid sírový (SF6)

Plné znenie v slovenskom jazyku je možné získať napríklad na http://enviroportal.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
Rámcový dohovor OSN o zmene klímy - http://enviroportal.sk/dohovory/dohovor ... ument=%201" onclick="window.open(this.href);return false;
Kjótsky protokol k rámcovému dohovoru OSN o zmene klímy - http://enviroportal.sk/dohovory/dohovor ... dokument=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Mapka sveta o ratifikácii Kyotskeho Protokolu v prílohe - zelená farba značí ratifikáciu a teda právne zaviazanie sa dordžovať stanovy, červená súhlas s protokolom ale rozhodnutie neratifikovať ho a tak sa nezaviazať k jeho plneniu, šedá farba značí krajiny ktoré ešte neratifikovali ale ani sa nevyjadrili proti ratifikácii v budúcnosti

Takže máme na svete továrne ktoré nám ničia planétu, väčšinovú dopravu postavenú na týchto emisiách plus enormné najmä nelegálne vyrúbavanie dažďových pralesov. Dnes pokiaľ spočítame emisie z celosvetovej dopravy tak dostaneme nižšie číslo než koľko sa týchto plynov uvoľní pri vyrubovaní pralesov. Nielenže stromy premieňajú CO2 na kyslík ale najmä a to je dnes veľmi aktuálna téma, sú schopné udržať veľkú zásobu CO2, ktorá po ich vyrúbaní uniká.

Už desaťročia sa o záchranu pralesov snažia mnohé osobnosti, spomeniem napríklad Princa Charlesa a jeho The Prince's Rainforest Project - http://www.rainforestsos.org" onclick="window.open(this.href);return false;. Môžte si pozrieť na youtube podporu mnohých významných osobností, hercov atď pre tento projekt napríklad Harrison Ford, David Craig, Dalai Lama .. http://www.youtube.com/watch?v=boEDMVNAPk4" onclick="window.open(this.href);return false; . V ďalších videách zakladateľ spoločnosti Dell, CEO Google atď
V poslednej dobe sa do popredia pri snahe o zachovanie a ochranu dažďových pralesov dostávajú REDD projekty (Reducing Emission from Deforestation and forest Degradation) jednoduché vysvetlenie princípov napríklad z videí na stránke CCN - http://www.carboncentralnetwork.com/ind ... age=videos" onclick="window.open(this.href);return false;

Pre ľahšiu distribúciu a možnosť obchodovať medzi firmami ktoré produkujú zelené projekty a firmami ktoré potrebujú neutralizovať svoje emisie bola vytvorená umelá komodita carbon credit-emisný certifikát. Samozrejme existujú rôzne ďalšie špecifikácie carbon creditov a ich verzie a pravidlá k nakladaniu s nimi.

Toľko tak veľmi stručne k úvodu.

Firma CCN alebo teda ponuka obchodu ktorá dnes leží na stole.

CCN už niekoľko rokov predávala emisné certifkáty ale na konci roku 2010 prišla s ambicióznym projektom vytvoriť celosvetovú distribučnú sieť predajcov carbon creditov, sprostredkovateľom investícii do zelených projektov a najme ľudí ktorý pomôžu rozšíriť snahu OSN a celého sveta až do domácnosti a dajú tak možnosť ľudom zapojiť sa. Z môjho pohľadu je veľmi dôležitý tento moment, umožňuje ľudom prístup k informáciám, možnosť investovať alebo vyvárať distribučnú sieť pre CCN a dostať sa k veľmi zaujímavým odmenám. Rozhodne týto ľudia budú mať možnosť inak vnímať zmeny ktoré prídu na celom svete zo začiatkom roku 2013 vstúpením do platnosti druhej fázy nasledujúca po Kyotskom Protokole, ak budú mať v tejto snahe investované peniaze a viac teda budú viac informovaný. Rozhodne lepšia situácia než keď štát zavedie nové zelené dane a budeme platiť za auta a vôbec všetko kde vznikajú emisie. Buďme realisti to sa skôr každému zdvihne tlak z novej dane a skôr bude otrávený než si o tom ešte niečo zisťovať.

K dispozícií máme teda pripravených 10 000 000 carbon creditov, firma CCN ich predáva za zvýhodnené ceny. Normálne fakturuje jeden carbon credit za € 20, v tejto investičnej ponuke pre rozpumpovanie tvorby distribučnej siete ponúka prvú časť 500 000 kusov carbon creditov po € 6, ďalších 500 000 po € 7 a ďalej balíky po 1 mil a 2 mil, 0,5 mil kus od € 8 po € 15. Tabuľka je možná pozrieť tu http://www.carboncentralnetwork.com/index.php?page=imo" onclick="window.open(this.href);return false; - IMO ako Initial Member Offer. Predpokladá sa predaj celých 10 mil cc do pol roka až roka. Po predaní posledného kusu sa IMO uzavrie a už nebude možné cc kupovať za zvýhodnené ceny. Otvorí sa vnútorná aukcia a najnižšia možná cena pre spárovanie bude € 20. Teda nakúpené carbon credity z IMO nepredáte pod € 20 a predáte lebo sa budú vyprázdňovať mandatory účty. (o tom viac inokedy)

Ďalšia možnosť investície je nákupom carbon creditov a ich vrátenie firme CCN za výmenu za každodenný podielu na zisku z vytvárania siete, zelených projektov, predaja z IMO atd .. Meno - Forestry Bonus, svoj účet nemôžte síce nikomu predať, ale podlieha dedickému konaniu, takže ak by ste aj investovali do Forestry Bonusov a niečo sa vám stalo, podieli budú stále vyplácané vašim deťom, manželke, manželovi atd. Počas masívneho predaja IMO CCN odhaduje zhodnotenia približujúce sa percentu denne, samozrejme po odpredaní IMO sa to ustáli, ďalšie zaujímavé obdobie nastane začiatkom roku 2013. V prílohe screen z účtu, ešte neklesli denné % pod 0,1, vyplácané len v pracovné dni samozrejme.

A veľmi zaujímavá ponuka tvorby distribučnej site, priame provízie pozná každý, ďalej je systém postavený na upravenom bináry a mlm. CCN urobilo niekoľko zaujímavých zmien v bináry ktoré sa inde nevidia, je to veľmi zaujímavé. Účet u CCN je možné si spraviť zadarmo pre nahliadnutie do členskej sekcie, pre aktiváciu je potrebné kúpiť si 6(affiliate package),12(ambassador) alebo 25(Carbon Trader) carbon creditov za fakuračnú cenu u CCN teda € 20 kus. U Carbon Trader baličku je cena zvýhodnená a platí sa len 20 + 5 je zdarma. S balíčkami súvisí ďalšia viazanosť na binár a odmeny z výplat z teamu. Mám pod sebou v bináry 19 ľudí z toho 17 zobralo Carbon Tradera a 2 Affiliate balíćek, po pravde moc význam v affilite a ambassador nevidím, lebo sa sami pripravujeme o mlm % zo zárobkou z vlastného teamu a obmedzujú sa zárobky z bináru. Na presné vysvetlenie by to chcelo skôr sa o tom porozprávať, kto nikdy nevidel binár nemusí to byť ľahké pochopiť na prvý krát natožto s textu. Ak bude mať niekto záujem vysvetliť presne princípy bináru, priame provízie, mlm systém inside aj prečo si skoro každý vezme Carbon Trader balíček aj keď je najdrahší. Stačí napísať na miso.adamik@gmail.com.

Webináre a živé prezentácie

Pre každého kto má záujem vedieť viac každý týzdeň pravidelne prebiehajú webináre na nete a plánujeme živé prezentácie po celej SR a ČR. Máme za sebou úspešne prezentácie v Brne 27.1. a Spišskej Novej Vsi 28.1. Ďalšie budú prebiehať kdekoľvek kde budeme vedieť o záujme väčšieho počtu ľudí. Či už fyzických osôb alebo podnikateľov, investičných poradcov, prezentácie pre zamestancov firiem atd.
Prezentácie aj na webe aj živé robí pán Juraj Adamovič, jeden z prvých 5tich ľudí na svete, ktorého ako leadra do toho businessu školil priamo CarbonCentral Network.
Presný dátum ďalšieho webináru ešte nie je určený, ale z najväčšou pravdepodobnosťou bude v utorok 1.2 večer od 20:30 v dĺžke cca hodinku a pol. Obsahom bude stručný úvod do obchodovania emisných certifikátov a detailne prebraté všeky možnosti zárobku u firmy CCN, vysvetlenie binára atd, všetko čomu som sa ja v tomto poste trošku vyhol, lepšie je to počuť, mať možnosť sa spýtať.

Verím že aj keď som sa snažil stručne a jednoducho podať aspoň základ je to dosť nových informácii ktoré v prípade záujmu si budete sami overovať ako vedenie CCN, tak CCF cez Global Conservation standart ktorý dohliada na firmy emitujúce carbon credity zo zelených projektov atd. Možno ešte jedna zaujímavosť v advisory team CCN je jedno meno ktoré ste už možno počuli - Agus Sari, člen IPPC, skupiny ktorá je držiteľom nobelovej ceny.

Takže ešte raz, záujem o prihlášky, živé prezentácie, otázky k téme - najlepšie napísať na miso.adamik@gmail.com

Prajem veľa spokojnosti a úspechov, 
Michal Adamík
CarbonTrader
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 17 01, 2011 4:29 pm

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa CarbonTrader »

Ešte malé info, keďže stránka CCN sa bude prekladať celá do slovenčiny, carbontrader.webnode.sk budem používať skôr ako nástenku pre dátumy prezentácií. Dátum prekladu ešte nie je známy, vedenie najpr chce dopracovať a vypilovať všetky texty v originály a stále na tom pracujú, potom sa to už preloží veľmi rýchlo, ja to tipujem na max dva mesiace.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Takto sa robí biznis s emisiami:

Emisie predávali aj za cent.

Trnavská tepláreň predala emisie 2000-­krát lacnejšie, ako bola trhová cena. Biznis robili okrem Trnavy aj v Žiline a vo Zvolene. Rozhodovali nominanti SNS a HZDS.

Trojica štátnych teplární – Trnavská, Zvolenská a Žilinská – predávali za vlády Roberta Fica emisné povolenky za neuveriteľne nízke ceny. Väčšinou len za štvrtinu či polovicu priemerných trhových cien.

Ceny vtedajší šéfovia teplární nevysvetlili. Žiadne vysvetlenia by zrejme neobstáli, košická či martinská tepláreň v podobnom čase predávali oveľa výhodnejšie.

Šéfka Fondu národného majetku Anna Bubeníková nevylúčila, že padnú trestné oznámenia.

Trnavu ovládli nominanti SNS a 60-­tisíc ton tam v januári 2008 predali za 600 eur, čo sa dá označiť za dar. Na kvótach sa už vo februári dalo zarobiť 1,2 milióna eur. Predaje za nízke ceny pokračovali do volieb


Zisky z predaja emisných povoleniek skončili na účtoch firiem s ťažko čitateľným pozadím.
WMJ company nemá v telefónnom zozname číslo, jej webstránka nefunguje, no kúpila 862­tisíc ton. Pri predaji za priemerné ceny mohla zarobiť 7,4 milióna eur.
Spoločníkom WMJ je bývalý štátny tajomník ministerstva životného prostredia z roku 1994 Ján Smolen a bývalý spoločník Istrokapitálu Braňo Prieložný.
Firma KP consulting sídli vo vchode bez vlastného zvončeka a na schránke za zamknutými dverami je s ďalšími 16 firmami. Jej majiteľ Peter Kubala si už na predaj presne nepamätá. Mohol zarobiť až 1,5 milióna eur.

http://ekonomika.sme.sk/c/5742766/emisi ... -cent.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa filip glasa »

obrázky som zmazal. Boli tak široké, že som tú tému nevedel prečítať.
A veľmi zaujímavá ponuka tvorby distribučnej site, priame provízie pozná každý, ďalej je systém postavený na upravenom bináry a mlm. CCN urobilo niekoľko zaujímavých zmien v bináry ktoré sa inde nevidia, je to veľmi zaujímavé. Účet u CCN je možné si spraviť zadarmo pre nahliadnutie do členskej sekcie, pre aktiváciu je potrebné kúpiť si 6(affiliate package),12(ambassador) alebo 25(Carbon Trader) carbon creditov za fakuračnú cenu u CCN teda € 20 kus. U Carbon Trader baličku je cena zvýhodnená a platí sa len 20 + 5 je zdarma. S balíčkami súvisí ďalšia viazanosť na binár a odmeny z výplat z teamu. Mám pod sebou v bináry 19 ľudí z toho 17 zobralo Carbon Tradera a 2 Affiliate balíćek, po pravde moc význam v affilite a ambassador nevidím, lebo sa sami pripravujeme o mlm % zo zárobkou z vlastného teamu a obmedzujú sa zárobky z bináru.
Čo sa týka tej firmy, tak z tohoto mi je jasné, že ide o klasický MLM predaj, ktorý sa tvári ako investícia. Niečo podobné ako tie diamanty od DIC.
CarbonTrader
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 17 01, 2011 4:29 pm

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa CarbonTrader »

Nerozumiem prečo MLM predaj, ktorý sa tvári ako investícia. S touto myšlienkou by som súhlasil keby balíky neobsahovali emisné certifikáty. Potom by človek platil len za účet a možnosť zapojiť sa do mlm. Ale pokiaľ napríklad prostredný balík za €240 obsahuje 12 emisných certifikátov, tak nakúpim 12cc ako by som ich nakúpil u iného predajcu alebo na burze, ktoré nemajú prvky mlm. Ale v oboch prípadoch nakupujem komoditu. Je možné si 12 emisných certifikátov zakúpiť za €240 aj bez tohto účtu a bez kúpi balíčka u CCN a vyhnúť sa mlm, bináru možnosti investície do zelených projketov atd. V oboch prípadoch nakupujem hodnotu ktorú môžem s firmy vybrať a buď držať pokiaľ predpokladám jej nárast alebo kedykoľvek ju predať.

Inak samozrejme pokiaľ je človeku nepríjemný systém, ktorý obsahuje provízie z ľudí ktorých ste do systému priviedli tak CCN obsahuje prvky mlm. Mám priateľa ktorému sa priam protivý myšlienka že by mal dostávať províziu za prácu niekoho iného aj keby sa ten človek bez neho na danú pozíciu ani nedostal. Verí že každý by mal dostávať peniaze za vlastnú vykonanú prácu a pokiaľ existuje aj viac peňazí ktoré by mohli ísť na provízie k človeku ktorý ho k tej práci dostal tak to nie správne.

Pre vytváranie distribučnej siete v dnešnej dobe je network marketig s prvkami aj mlm podľa mňa jednoznačne výborná voľba.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa filip glasa »

Problém s MLM a kvázi-investíciami (ako tie predražené diamanty) je v tom, že nákladnú distribučnú sieť musím platiť z oveľa vyššej marže, ako ja na podobných produktoch obvyklá. To znamená, že tie spomínané diamanty sa predávali oveľa drahšie ako bežné investičné diamanty preto, lebo bolo treba ešte platiť provízie do MLM siete.

Ak kupujem emisné povolenky (carbon certifikát a čokoľvek iné) a musím zaplatiť provízie 3-4 úrovniam, tak ten certifikát bude drahší, ako by som niečo obdobné kupoval priamo na burze len za poplatok jednému sprostredkovateľovi.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa radvan »

len rychlo ... co je toto zase za hovadinu, ze sa selluju VER certifikaty s tym, ze za 3 roky, si to budu potom kupovat od tych ludi nejake firmy ... kto kedy donuti firmy tie certifikaty kupit? ... ked budu nieco kupovat, tak to co budu musiet - t.j. ziadne OTC veci, ale original na burze obchodovane ... a nie za VER za 20 eur ...

predavate ludom velmi drahy toaletny papier, lebo na to tu zmluvu budu moct tak pouzit ... pre mna to je jasna pyramida, kde sa nabalia sprostredkovatelia a ti co do toho vliezli zaplacu ... ked sa otvori obchdovanie, vsetci naraz zavesia svoje orders na predaj a nebude existovat kupec ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
CarbonTrader
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 17 01, 2011 4:29 pm

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa CarbonTrader »

Ceny balíčkov pre aktiváciu účtu sú predražené, súhlasím - €20 je dnes rozhodne veľa. Ale je pravda že keďže som si následne kupoval ďalšie carbon credity ktoré sa teraz predávajú po €6 za kus, tak sa to proste stratí.

Čo sa týka ceny carbon creditov, podľa mňa provízie nezabezpečia nie len rast ceny ale aj motiváciu pre rast siete a pri veľkom odbere a pravidelnosti zase budú pôsobiť na zníženie ceny.

Firmy budú vždy kupovať to čo sa im opatí a nie len to čo musia.
Niektoré firmy už dobrovoľne zapojené - http://www.carbonneutral.com/our-clients/ http://www.beecarbonfree.com/hall_of_fame.asp http://amitgrc.files.wordpress.com/2007/06/bsr_carbon-neutral-chart.pdf
DELL, jetBlue, Hyunday - http://www.carbonfund.org/site/business/large_businesses/, Google -http://googleblog.blogspot.com/2007/06/carbon-neutrality-by-end-of-2007.html, Henkel - http://www.henkel.sk/cps/rde/xchg/henkel_sks/hs.xsl/70_communicating-the-value-added-4543_SKS_HTML.htm, Lufthansa - http://www.lufthansa.com/us/en/Carbon-Offsetting, atd.

Po otvorení aukcie u CCN sa budú povinne vyprázdňovať mandatory accounty na to určené, teda 30% z všetkých provízií od vzniku spoločnosti. Predpokladá sa že tam bude od €5 do €30 mil a spustí sa ďalšia miliónová kampaň pre podporu predaju. Samozrejme ak by všetci naraz zavesili všetko na aukciu, tak sa to nepredá všetkým hneď, ale to môžem povedať aj o internete - nepôjde keď sa všetci pripojíme naraz. Navyše nepredpokladám ani že všetci predajú svoje carbon credity hneď a odídu, ako aj že by nikto neinvestoval do Forestry.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa radvan »

kecy, kecy, kecy ...

je pekne, ze si napisal kopu firiem, co offsetuju CO2, ale ani jedna to nerobi u CCN ... preco by to samozrejme mala robit, ked ma milion inych partnerov, kde to moze spravit a ktori su spolahlivi a vidi, ze tie prachy idu naozaj na carbon offset projekty a nie na 20eurove VERka, ktore 3 roky predtym nakupila masa ludi za 6 eur ... tie firmy hladaju efektivne riesenia z najlepsou cenou - a nie nieco, kde tie prachy prudia do netransparentnej struktury na provizie z provizii ...

cela CCN stranka su dalsie bullshity ... vsade go green, a zapojte sa a kupte si carbon certifikat, ale nikde ani jeden partner, ktory by uz cez CCN offsetoval CO2, nikde ziadna ponuka pre spolocnosti, ze to mozu robit ... cim to je? ... zeby tym, ze to je pekne lietadlo maskovane za zelenu buducnost?

presun to filip kam to patri ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
CarbonTrader
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 17 01, 2011 4:29 pm

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa CarbonTrader »

Vnímam tento topic z hľadiska fóra ako uzavretý a rád by som sa k nemu ešte na konci vyjadril.

Vidím že neviem na vaše podnety reagovať a vnímam to ako svoj nedostatok mojej prezentácie. Je dosť možné že ja sám nebudem vedieť niektoré veci obhájiť možno do času kým sa stanú alebo kým bude jasné že už neprídu, ako napríklad zaručenie predaja creditov pre všetkých za určitú cenu. Ja si myslím že firma má úprimné snahy získavať peniaze pre zelený projekt v Indonézií ako aj rozširovať zmeny vo vnímaní ekológie a nové postoje ľudí k zdrojom, tak aj umožňovanie investície. Takže pokiaľ sa nič významné z hľadiska diskutovaných vecí ktoré by mohli zavážiť k našej debate nestane, rozmýšľam že by som sa ozval za nejaké dlhšie časové obdobie - 3,5 rokov keď bude situácia vo svete iná ako aj pohľad na CCN a jej aktivity.

Michal Adamík
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa radvan »

Az sa realne objavia investori ochotny offestovat vyznamne mnozstvo CO2 u CCN a zacnu nakupovat tie kredity (a musia to byt vyznamne 10tky % toho co sa napredavalo a napredava verejnosti), tak poviem, ze som sa mylil ... Ale ako som napisal, silne pochybujem, ze sa nieco take udeje vzhladom na pomer cena/naozajstna_hodnota tych kreditov, ked ich investor bude musiet kupit za deklarovanych 20eur ... Dovtedy neni o com a je to lietadlo ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
CarbonTrader
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 17 01, 2011 4:29 pm

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa CarbonTrader »

Prajem pekný deň, rozhodol som sa sem opäť prispieť pretože súčasný vývoj situácie by mohol napraviť meno CCN tu na fóre za ktoré môžem svojou prezentáciou.
16 May, 2011 sa Sustainable Growth Group, partner CCN, zúčastnilo na parlamentnej akcii “Resourceful Thinking For the 21st Century’ hosťovanej Lordom Laird v Dome Lordov v Anglicku.

Kód: Vybrať všetko

http://www.dropbox.com/gallery/938825/1/Sustainable%20Lunch%20Photos?h=6e21bf
Z galérie som vybral dve fotky, na prvej prezident CCN Erminio Kotlar a na druhej prvý z ľava Gregg Fryett - SGG. V Stredu 25.5 v Bratislave som sa zúčastnil prezentácie oboch a stále verím že ich úmysly sú dobŕe a čestné. Verím že poskytnutá podpora Anglickým parlamentom pomože zmeniť doterajší pohľad na Carbon Central Network.

Obrázok
Obrázok
CarbonTrader
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 17 01, 2011 4:29 pm

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa CarbonTrader »

K akcii v House of Lords oficiálne.
Prílohy
Sustainable Evolution 1.jpg
Sustainable Evolution 2.jpg
Sustainable Evolution 3.jpg
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa filip glasa »

Prehadzujem tieto certifikáty zase naspatek, lebo ma autor temy o to poziadal. Ale uvedomil som si ze vsetky tie predrazene diamanty a podobne veci, tiez mame v povodnych forach.
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa sufo »

Ja neviem, tie fotky su podpisane nejakym lordom (http://en.wikipedia.org/wiki/John_Laird,_Baron_Laird" onclick="window.open(this.href);return false;):
Lord Laird found himself at the centre of a minor scandal in 2005, when it was revealed that while chairman of the Ulster-Scots agency, Laird had spent in excess of £2500 of public money on taxis between Belfast and Dublin.

Laird claimed parliamentary expenses of £73,000 in 2008/09, making him the most expensive peer in the House of Lords for that parliamentary year.

Na svojich oficialnych strankach propaguje len svoju knihu (http://lordlaird.co.uk" onclick="window.open(this.href);return false;).

A este je to podpisane nejakou kralovnou kmena Manobo.
konspirator
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 15 09, 2011 12:51 pm

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa konspirator »

Takze moj nazor - dalsia zaujimava pyramidova hra panov z CCN teda E. Kotlar + C. Scott a ja si myslim ze v pozadi je pan A. Frydenlund ktory uz ma podla googlu nasvedomi vela nestastnych ludi co prislo o prachy. Nadobudli skusenosti z web burzami a hrami + MLM a vytvorili genialnu hru s konecne realnym produktom takze vela ludi uveri ze to je realne :).

Ale pointa je ze - CCN neponuka nic ine, iba hru na obchod s ich vlastnymi carbon creditmi verifikovanymi ich vlastnymi spolocnostami a nic viac. Nikto nikdy nebude moct nic predat niekomu inemu ako ludom zovnutry pyramidy. AK je to inak tak dajte sem dokaz, zatial nikto z CCN to nedokazal :). Ja si vyrabam carbon credity tu : http://www.freecarbonoffsets.com/genCert.do" onclick="window.open(this.href);return false;

Postupne sem zapostujem par infosiek co som ziskal z googla aby som si overil ci vlozit alebo nevlozit peniaze do CCN, zatial moj status je ze urcite peniaze prec od CCN a co najdalej. :lol:
konspirator
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 15 09, 2011 12:51 pm

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa konspirator »

Este stale je CCN podla vas dobra investicia? Ci uz ste z toho kolutocu vystupili?

:)
CarbonTrader napísal:Prajem pekný deň

obdobne ako som našiel váš web sa mi podarilo pred pár dňami nájsť aj citáciu mailu, ktorý som posielal. Pôvodne som nechce do diskusie zasahovať ale podľa vývoja vlákna mi viac informácii príde ako prospešných.

Najprv k reakciám k interblue a českému registru, firma CCN (CarbonCentral Network) nakupuje alebo teda má zmluvne dohodnutých 10 000 000 carbon creditov-emisných certifikátov od CCF (Carbon Credited Farming) a jedná sa o VER certifikáty (http://en.wikipedia.org/wiki/Voluntary_ ... _Reduction" onclick="window.open(this.href);return false;), ktoré nie sú obchodované na medzinárodnej úrovni. Tie majú označenie AAU, v EÚ si to zmenili na EAU a ešte CER.

V základe sa jedná o snahu znížiť emisie CO2 a ekvivalentných skleníkových plynov.

Zdroj - príloha A Kjótskeho Protokolu k rámcovému dohovoru OSN o zmene klímy

Skleníkové plyny
Oxid uhliþitý (CO2)
Metán (CH4)
Oxid dusný (N2O)
Fluórované uhĐovodíky (HFC)
Plnofluórované uhĐovodíky (PFC)
Fluorid sírový (SF6)

Plné znenie v slovenskom jazyku je možné získať napríklad na http://enviroportal.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
Rámcový dohovor OSN o zmene klímy - http://enviroportal.sk/dohovory/dohovor ... ument=%201" onclick="window.open(this.href);return false;
Kjótsky protokol k rámcovému dohovoru OSN o zmene klímy - http://enviroportal.sk/dohovory/dohovor ... dokument=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Mapka sveta o ratifikácii Kyotskeho Protokolu v prílohe - zelená farba značí ratifikáciu a teda právne zaviazanie sa dordžovať stanovy, červená súhlas s protokolom ale rozhodnutie neratifikovať ho a tak sa nezaviazať k jeho plneniu, šedá farba značí krajiny ktoré ešte neratifikovali ale ani sa nevyjadrili proti ratifikácii v budúcnosti

Takže máme na svete továrne ktoré nám ničia planétu, väčšinovú dopravu postavenú na týchto emisiách plus enormné najmä nelegálne vyrúbavanie dažďových pralesov. Dnes pokiaľ spočítame emisie z celosvetovej dopravy tak dostaneme nižšie číslo než koľko sa týchto plynov uvoľní pri vyrubovaní pralesov. Nielenže stromy premieňajú CO2 na kyslík ale najmä a to je dnes veľmi aktuálna téma, sú schopné udržať veľkú zásobu CO2, ktorá po ich vyrúbaní uniká.

Už desaťročia sa o záchranu pralesov snažia mnohé osobnosti, spomeniem napríklad Princa Charlesa a jeho The Prince's Rainforest Project - http://www.rainforestsos.org" onclick="window.open(this.href);return false;. Môžte si pozrieť na youtube podporu mnohých významných osobností, hercov atď pre tento projekt napríklad Harrison Ford, David Craig, Dalai Lama .. http://www.youtube.com/watch?v=boEDMVNAPk4" onclick="window.open(this.href);return false; . V ďalších videách zakladateľ spoločnosti Dell, CEO Google atď
V poslednej dobe sa do popredia pri snahe o zachovanie a ochranu dažďových pralesov dostávajú REDD projekty (Reducing Emission from Deforestation and forest Degradation) jednoduché vysvetlenie princípov napríklad z videí na stránke CCN - http://www.carboncentralnetwork.com/ind ... age=videos" onclick="window.open(this.href);return false;

Pre ľahšiu distribúciu a možnosť obchodovať medzi firmami ktoré produkujú zelené projekty a firmami ktoré potrebujú neutralizovať svoje emisie bola vytvorená umelá komodita carbon credit-emisný certifikát. Samozrejme existujú rôzne ďalšie špecifikácie carbon creditov a ich verzie a pravidlá k nakladaniu s nimi.

Toľko tak veľmi stručne k úvodu.

Firma CCN alebo teda ponuka obchodu ktorá dnes leží na stole.

CCN už niekoľko rokov predávala emisné certifkáty ale na konci roku 2010 prišla s ambicióznym projektom vytvoriť celosvetovú distribučnú sieť predajcov carbon creditov, sprostredkovateľom investícii do zelených projektov a najme ľudí ktorý pomôžu rozšíriť snahu OSN a celého sveta až do domácnosti a dajú tak možnosť ľudom zapojiť sa. Z môjho pohľadu je veľmi dôležitý tento moment, umožňuje ľudom prístup k informáciám, možnosť investovať alebo vyvárať distribučnú sieť pre CCN a dostať sa k veľmi zaujímavým odmenám. Rozhodne týto ľudia budú mať možnosť inak vnímať zmeny ktoré prídu na celom svete zo začiatkom roku 2013 vstúpením do platnosti druhej fázy nasledujúca po Kyotskom Protokole, ak budú mať v tejto snahe investované peniaze a viac teda budú viac informovaný. Rozhodne lepšia situácia než keď štát zavedie nové zelené dane a budeme platiť za auta a vôbec všetko kde vznikajú emisie. Buďme realisti to sa skôr každému zdvihne tlak z novej dane a skôr bude otrávený než si o tom ešte niečo zisťovať.

K dispozícií máme teda pripravených 10 000 000 carbon creditov, firma CCN ich predáva za zvýhodnené ceny. Normálne fakturuje jeden carbon credit za € 20, v tejto investičnej ponuke pre rozpumpovanie tvorby distribučnej siete ponúka prvú časť 500 000 kusov carbon creditov po € 6, ďalších 500 000 po € 7 a ďalej balíky po 1 mil a 2 mil, 0,5 mil kus od € 8 po € 15. Tabuľka je možná pozrieť tu http://www.carboncentralnetwork.com/index.php?page=imo" onclick="window.open(this.href);return false; - IMO ako Initial Member Offer. Predpokladá sa predaj celých 10 mil cc do pol roka až roka. Po predaní posledného kusu sa IMO uzavrie a už nebude možné cc kupovať za zvýhodnené ceny. Otvorí sa vnútorná aukcia a najnižšia možná cena pre spárovanie bude € 20. Teda nakúpené carbon credity z IMO nepredáte pod € 20 a predáte lebo sa budú vyprázdňovať mandatory účty. (o tom viac inokedy)

Ďalšia možnosť investície je nákupom carbon creditov a ich vrátenie firme CCN za výmenu za každodenný podielu na zisku z vytvárania siete, zelených projektov, predaja z IMO atd .. Meno - Forestry Bonus, svoj účet nemôžte síce nikomu predať, ale podlieha dedickému konaniu, takže ak by ste aj investovali do Forestry Bonusov a niečo sa vám stalo, podieli budú stále vyplácané vašim deťom, manželke, manželovi atd. Počas masívneho predaja IMO CCN odhaduje zhodnotenia približujúce sa percentu denne, samozrejme po odpredaní IMO sa to ustáli, ďalšie zaujímavé obdobie nastane začiatkom roku 2013. V prílohe screen z účtu, ešte neklesli denné % pod 0,1, vyplácané len v pracovné dni samozrejme.

A veľmi zaujímavá ponuka tvorby distribučnej site, priame provízie pozná každý, ďalej je systém postavený na upravenom bináry a mlm. CCN urobilo niekoľko zaujímavých zmien v bináry ktoré sa inde nevidia, je to veľmi zaujímavé. Účet u CCN je možné si spraviť zadarmo pre nahliadnutie do členskej sekcie, pre aktiváciu je potrebné kúpiť si 6(affiliate package),12(ambassador) alebo 25(Carbon Trader) carbon creditov za fakuračnú cenu u CCN teda € 20 kus. U Carbon Trader baličku je cena zvýhodnená a platí sa len 20 + 5 je zdarma. S balíčkami súvisí ďalšia viazanosť na binár a odmeny z výplat z teamu. Mám pod sebou v bináry 19 ľudí z toho 17 zobralo Carbon Tradera a 2 Affiliate balíćek, po pravde moc význam v affilite a ambassador nevidím, lebo sa sami pripravujeme o mlm % zo zárobkou z vlastného teamu a obmedzujú sa zárobky z bináru. Na presné vysvetlenie by to chcelo skôr sa o tom porozprávať, kto nikdy nevidel binár nemusí to byť ľahké pochopiť na prvý krát natožto s textu. Ak bude mať niekto záujem vysvetliť presne princípy bináru, priame provízie, mlm systém inside aj prečo si skoro každý vezme Carbon Trader balíček aj keď je najdrahší. Stačí napísať na miso.adamik@gmail.com.

Webináre a živé prezentácie

Pre každého kto má záujem vedieť viac každý týzdeň pravidelne prebiehajú webináre na nete a plánujeme živé prezentácie po celej SR a ČR. Máme za sebou úspešne prezentácie v Brne 27.1. a Spišskej Novej Vsi 28.1. Ďalšie budú prebiehať kdekoľvek kde budeme vedieť o záujme väčšieho počtu ľudí. Či už fyzických osôb alebo podnikateľov, investičných poradcov, prezentácie pre zamestancov firiem atd.
Prezentácie aj na webe aj živé robí pán Juraj Adamovič, jeden z prvých 5tich ľudí na svete, ktorého ako leadra do toho businessu školil priamo CarbonCentral Network.
Presný dátum ďalšieho webináru ešte nie je určený, ale z najväčšou pravdepodobnosťou bude v utorok 1.2 večer od 20:30 v dĺžke cca hodinku a pol. Obsahom bude stručný úvod do obchodovania emisných certifikátov a detailne prebraté všeky možnosti zárobku u firmy CCN, vysvetlenie binára atd, všetko čomu som sa ja v tomto poste trošku vyhol, lepšie je to počuť, mať možnosť sa spýtať.

Verím že aj keď som sa snažil stručne a jednoducho podať aspoň základ je to dosť nových informácii ktoré v prípade záujmu si budete sami overovať ako vedenie CCN, tak CCF cez Global Conservation standart ktorý dohliada na firmy emitujúce carbon credity zo zelených projektov atd. Možno ešte jedna zaujímavosť v advisory team CCN je jedno meno ktoré ste už možno počuli - Agus Sari, člen IPPC, skupiny ktorá je držiteľom nobelovej ceny.

Takže ešte raz, záujem o prihlášky, živé prezentácie, otázky k téme - najlepšie napísať na miso.adamik@gmail.com

Prajem veľa spokojnosti a úspechov, 
Michal Adamík
konspirator
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 15 09, 2011 12:51 pm

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa konspirator »

Nezavadzat verejnost, ich umysly nemaju moznost byt cestne kedze vid google uz par krat v minulosti konali v rozpore stym co je dobre a cestne atd.....
CarbonTrader napísal:Prajem pekný deň, rozhodol som sa sem opäť prispieť pretože súčasný vývoj situácie by mohol napraviť meno CCN tu na fóre za ktoré môžem svojou prezentáciou.
16 May, 2011 sa Sustainable Growth Group, partner CCN, zúčastnilo na parlamentnej akcii “Resourceful Thinking For the 21st Century’ hosťovanej Lordom Laird v Dome Lordov v Anglicku.

Kód: Vybrať všetko

http://www.dropbox.com/gallery/938825/1/Sustainable%20Lunch%20Photos?h=6e21bf
Z galérie som vybral dve fotky, na prvej prezident CCN Erminio Kotlar a na druhej prvý z ľava Gregg Fryett - SGG. V Stredu 25.5 v Bratislave som sa zúčastnil prezentácie oboch a stále verím že ich úmysly sú dobŕe a čestné. Verím že poskytnutá podpora Anglickým parlamentom pomože zmeniť doterajší pohľad na Carbon Central Network.

Obrázok
Obrázok
zdravy rozum
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 17 09, 2011 1:11 am

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa zdravy rozum »

Moja znama investovala do CCN 4000Euro.
Ma tak zaslepene oci zo 7Eurovych dennych vynosov, ze v rozpati 10dni!!! bola ochotna tam vlozit dalsich 4000Euro .
Nanestastie/ale podla mna nastastie/ sa jej to nepodarilo, nakolko sa jej zda vela dat 50-60 Euro za prevod z banky zo zahranicia na Slovensku banku-/ zije mimo uzemia SK/

Neprajem jej aby o tie peniaze prisla, ale maloduchost a honba za bezpracnym ziskom su bohuzial vyraznym znakom Slovenskeho naroda-a tak sa Slovensko stava ZLATOU BANOU pre MLM a podvodnikov.

Aj ja mam rada peniaze a zaroven mi nie je lahostajne co bude s nasou planetou.

Nadsene fandim novym nizkoenergetickym technologiam, ZERO-Domom v obchode uprednostnujem velkobalenia a recyklujem pokial je to mozne,,,

,,,no mne proste nejde dokopy lacny rychly bezpracny zisk so zachranou ZEMEGULE.
zdravy rozum
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 17 09, 2011 1:11 am

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa zdravy rozum »

CCN je spojene s menom Kotlar.
Niekolko desatroci dozadu moja mama pracovala na zasobovacom oddeleni Pozemnych stavieb.
Skoro kazdy den sme sa ako deti tesili na prihody s "Kotlarom" ktore nam farbisto rozpravala.
Kotlar ako robotnik fasoval k praci rozne naradie a ochranne pomocky, ktore vsak nikdy dlho unho nevydrzali.
Denno denne chodil a pytal si nove kladivo-pretoze to co vyfasoval vcera nedopatrenim spadlo do potoka, ci nove bagance pretoze tie z minuleho tyzdna rozhryzol sluzobny pes.
kotlar mal bohatu fantaziu. Bol vpodstate neskodny, vyfasoval rocne par desiatok kladiv , kelni, ochrannych pomocok, ktore pravdepodobne spenazil v blizskej krcme ci rovno vymenil za poldecaky.

Kazdopadne pan Kotlar mal obchodneho ducha a bohatu fantaziu-zeby podobnost mena a projektu cisto nahodna????
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa JUGGLER »

konspirator napísal:Takze moj nazor - dalsia zaujimava pyramidova hra panov z CCN teda E. Kotlar + C. Scott a ja si myslim ze v pozadi je pan A. Frydenlund ktory uz ma podla googlu nasvedomi vela nestastnych ludi co prislo o prachy. Nadobudli skusenosti z web burzami a hrami + MLM a vytvorili genialnu hru s konecne realnym produktom takze vela ludi uveri ze to je realne :).

Ale pointa je ze - CCN neponuka nic ine, iba hru na obchod s ich vlastnymi carbon creditmi verifikovanymi ich vlastnymi spolocnostami a nic viac. Nikto nikdy nebude moct nic predat niekomu inemu ako ludom zovnutry pyramidy. AK je to inak tak dajte sem dokaz, zatial nikto z CCN to nedokazal :). Ja si vyrabam carbon credity tu : http://www.freecarbonoffsets.com/genCert.do" onclick="window.open(this.href);return false;

Postupne sem zapostujem par infosiek co som ziskal z googla aby som si overil ci vlozit alebo nevlozit peniaze do CCN, zatial moj status je ze urcite peniaze prec od CCN a co najdalej. :lol:
Súhlas s tým, že to má byť medzi PODVODMI. Prinajlepšom je to potencionálny podvod - do doby, kým sa nepresvedčíme, že ide o podvod - čo je otázka času. Vždy to tak bolo a nikdy nikoho nezavreli. Len na nás vždy vyskakovali, že obviňujeme nevinných. No my sa len hráme s faktami. A fakty hovoria o podvode. A história ukazuje, že sme doteraz mali na 100% pravdu.
Za celé roky sme nenašli jediného človeka, čo by zbohatol v podobných schémach. Okrem ich tvorcov, pravdaže. :roll:

Stačí trochu pogooglovať a zistíte, že Kotlár je sofistikovaný podvodník, ktorý sa vo svete pyramídových hier a scamov pohybuje ako ryba vo vode.
( Všimnite si diskusiu okolo Golden Clubu v ktorej sa aj oni priznali, že žijú s účasti na pyramídových hrách...a aká náhoda...aj oni spomínajú predaj ,,teplého vzduchu,, Kjótsky protokol etc.)

Tieto druhy podvodov sú na hrane zákona, ťažko dokázateľné, je mnoho obetí s malými čiastkami, ktoré je ťažko dať dokopy, aby s toho bol veľký súdny prípad...

Ermino Kotlár stál preukázateľne za velkou medzinárodnou pyramídou LifeWealth8, ktorá vznikla v 2002 a kolapsovala v 2004. Zanechala 30 000 obetí, ktoré v nej stratili 135 miliónov dolárov


Tu je napr. ich oficiálna adresa pobočky s Californie, kde im štátne orgány posielali list, že ich podnikanie je nezákonne. Takýchto pobočiek mali plno po celom svete.

STATE OF CALIFORNIA
BUSINESS, TRANSPORTATION AND HOUSING AGENCY
DEPARTMENT OF CORPORATIONS
TO: Shaun J. Browne
Richard Walker, CEO
John Campbell, Chairman
Erminio Kotlar, Director
LifeWealth8 Limited
1420 L. Ron Hubbard Way
Hollywood, CA 90027
DESIST AND REFRAIN ORDER
(For violations of section 25110 of the Corporations Code)
The California Corporations Commissioner finds that:
1. LifeWealth8 Limited (“LifeWealth8”) is a company reportedly based in Malta,
Malaysia or the British Virgin Islands. It reportedly has three principals, Chief Executive
Officer Richard Walker, Chairman John Campbell and Director Erminio Kotlar, all of whom appear to be Australian. It maintains a website at www.lifewealth8.com.2. LifeWealth8 operates a simulated stock game which allows participants, who are
known as “members” or “licensees,” to trade “fantasy stocks” 24 hours a day, 7 days a week
on the “LifeWealth8 Private Stock Market.” Member-licensees are encouraged to recruit
additional participants to invest additional amounts in fantasy stocks in order to drive up
their “prices.” Participants are promised “extraordinary income potential with no limits” and
are told that top producers in Europe have been making high “five figures” per week from
their investments in the game.
3. It appears that LifeWealth8’s fantasy stock game began in Australia in
approximately December of 2002. At that time its members and licensees were allowed to
invest money in a fantasy stock called International Technologies. In March of 2003 the
Australian Securities and Investments Commission (ASIC) issued an investor warning that
the LifeWealth8 scheme could be an illegal pyramid-selling operation.
4. By approximately May of 2003 LifeWealth8 had begun to operate in North
America. It is presently in the process of setting up the offer of a second fantasy stock
called “DataCom Limited.”
5. Investment interests in the fantasy stocks are being offered to residents of
California by means which include emails and the website http://www.lifewealth8.com" onclick="window.open(this.href);return false;. The
registrant of the website is LifeWealth8 LLC, 1420 L Ron Hubbard Way, Hollywood, CA
90027. The administrative contact for that website is John Campbell at the same address,
with the phone number 323-908-0750. That phone number is the listing of Super Power
Net, a fictitious business name registered by Shaun J. Browne.
6. LifeWealth8 Limited is not registered with the California Secretary of State as a
company doing business in the state of California.
7. The Department of Corporations has not issued a permit or other form of
qualification authorizing any person to offer or sell investment interests in any fantasy stocks
offered by LifeWealth8 Limited as part of its simulated stock game, including but not limited
to fantasy stocks named International Technologies Limited and DataCom Limited.
Based upon the foregoing findings, the California Corporations Commissioner is of
the opinion that investment interests offered by LifeWealth8 Limited, Shaun J. Browne
Richard Walker, John Campbell and Erminio Kotlar in fantasy stocks as part of its simulated
stock game are securities in the form of investment contracts subject to qualification under
the California Corporate Securities Law of 1968 which have been and are being offered
without being qualified, in violation of California Corporations Code
section 25110.
Pursuant to section 25532 of the Corporate Securities Law of 1968, LifeWealth8
Limited, Shaun J. Browne, Richard Walker, John Campbell and Erminio Kotlar are hereby
ordered to desist and refrain from the further offer or sale in the State of California of
securities in the form of investment interests in fantasy stocks in the simulated stock game
of LifeWealth8 Limited, including but not limited to International Technologies Limited and
DataCom Limited, unless and until qualification has been made pursuant to the Corporate
Securities Law of 1968.
This Order is necessary, in the public interest, for the protection of investors and
consistent with the purposes, policies, and provisions of the Corporate Securities Law of
1968.
Dated: December 29, 2003
Sacramento, California
WILLIAM P. WOOD
California Corporations Commissioner
By
VIRGINIA JO DUNLAP


Zdravy rozum:
Stačí keď matke ukážeš fotku. Ak je to ten Kotlár, tak jeho kariéra pokračovala tak, že zdrhol do Austrálie a získal tam občianstvo. ( paradoxne podobná kariéra zo šéfom Golden Clubu, ktorý odišiel do USA a toho času žije v Košiciach ).

Treba si uvedomiť, že v týhto investíciách prídete o prachy a nikdy sa nedovoláte spravodlivosti.

To isté v podstate u nás robili nebankovky a nie všetky boli také nešikovné ako BMG, Horizont, či AGW. Napr. taká SaS v Košiciach ztopila cez 20 mil.€ a jej majitelia chodia dodnes vysmiatí pomedzi ľudí...

Kotlár. Tvár človeka, ktorý sa bude fotiť hoc aj s britskou kráľovnou, kým nebude raz odsúdený. Pripomína mi nášho Varehu, ktorý sa fotil s Gašparovičom a rozdával deťom jablká.

Treba si uvedomiť, že títo ľudia už podvodmi zarobili stovky miliónov. Vekom riskujú čoraz menej a majú kapitál. Takže už idú len vyslovene do super sofistikovaných schém konzultovaných so špičkovými právnikmi. Zarábajú na hrane zákona a tak, aby sa im pozdejšie nedokázal úmyselný trestný čin.
Prílohy
Kotlar.jpg
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
zdravy rozum
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 17 09, 2011 1:11 am

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa zdravy rozum »

P.Erminio Kotlar /ak si dobre pamatam tak ten Kotlar zo Slovenska sa volal Ernest/mozno to nie je presne on, ale
pravdepodobne nejaky jeho potomok-vekovo by to sedelo. Zgustla som si na informaciach o http://www.lifewealth8.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Mozno by letaky s jeho menom a story z http://www.lifewealth8.com" onclick="window.open(this.href);return false; mali byt vylepene na kazdom stlpe verejneho osvetlenia.

Otazne je ci by to pomohlo. Mali Slovenski "investory" su tak zaslepeni 7 Eurovymi dennymi vynosmi , ze maju vlciu tmu pred ocami a penu na ustach ak sa im niekto opovazi protirecit. Takze asi je aj spravne, ked vdaka svojej hluposti a nenazranosti o svoje investicie pridu.

Ale tesim sa na vsetky nove fakty o CCN a ujovi Kotlarovi.
tomas11
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 25 09, 2011 10:31 pm

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa tomas11 »

Zdravim vas.
Do tohto fora som sa prihlasil len aby som vam pomohol objasnit cele fungovanie a zmysel BLUDNEJ spolocnosti CCN, resp. carbon-central-network. Vsetci co hned bystria podvod,su na dobrej stope a som rad ze nie vsetci su uz taky naivny a vatsina sa z chyb poucila,a kto sa nepoucil,tomu niet pomoci.. Cele to operovanie s dakymi divnymi kreditmi ktore ani neviem aky by mali zmysel,je len preto aby obycajnych ludi zase raz podvodnici obrali o peniaze. Ja som sa otom dozvedel od jedneho co si hovori finacny poradca a je to tupec prvej triedy a divim sa ze ma stym vobec otravoval lebo vie ze obchodujem na burze a daco o takychto veciach viem, a este ako rychlo zabudol ze ho pozdravuje moj sused, ktoremu ponukal investiciu roka v APL a prisiel o 5tis EUR!!! to iste co ponukal aj mne a klamal bezpodmienecne do oci vecami ako garantovany vynos 3%mesacne zlatom,prosim vas,a aka dobra investicia to je,ja nepochopim ludi,co na taketo veci naletia,a myslia si ze vo svete existuje daky ludomil,ktory vam da 36percent a bude vam to garantovat,tiez sa tu onahal certifikatmi,papiermi,a blbostami neopisatelnych rozmerov...No podme k veci, teda jedneho vecera sa mi tento pan ozval ze ma pre mna skvelu investiciu,teda presne obchod 10rocia,z pociatku som bol hned na pochybach,ze co mi ten somar asi ide zase ponuknut,ale teda ze pol hodina ma nezabie,tak som teda isiel na tu jeho navrhnutu schodzku. Zacal asi tak,ze mi chcel nahovorit ze dakto,alebo daco vymyslelo daky system kreditov carbonovych ktory su ako odpustky pre velke firmy,a ze sa obchoduju na burze a ze cena je okolo 17dolarov,a ze vsetci odbornici hovoria ze sa stanu najobchodovanejsim artiklom vo svete! Hned k veci: add 1- ziadne carbon kredity sa neobchoduju na burze ani nie su zaregistrovane,je to len vymyslene tak,aby neinformovanych ludi zmietli a naviedli na obchodovane kontrakty CO2 na burze,to je jedina vec co sa obchoduje a je to dohovorene kjotskym protokolom, add2- ziadny svetovy odbornik sa nikdy nezaoberal a ani nevyjadroval k takymto somarinam,to snad je aj logicky mozne kedze otom mozno ani nemaju paru,a ak aj maju,kto sa bude vyjadrovat k somarinam. Potom na mna vybalil veci typu ze stanovena cena vo svete zrazu 10euro na kredit, takze dalsi paradox, ak sa daco obchoduje na burze,ako moze tomu dakto stanovit cenu? proste nelogicke vylucujuce sa veci. Potom dalsie vec, ze kredity sa budu obchodovat na aukciach, no tak toto nechapem ako si dakto komu to ponukaju nemoze zapamatat ze este predchvilou daco sa obchodovalo na burze a teraz zrazu sa obchoduje na aukcii... Ja uz ani dalej nemam chut zachadzat,lebo poviem k tomu asi tolko, ze kto mal pochybnosti,ma ich opravnene a ak do toho pojde tak nech sa s peniazmi rozluci,ale samozrejme moze natom zarobit,ako aj zarobi,par prvych ludi,ak budu mat stastie. A ten, kto si stale otom mysli aj napriek vsetkemu ze je to seriozna firma,nech sa paci, investujte,najlepsie vsetko co mate... Nedavno bol internet plny APL DUBAJA a po precitani diskusie ako si tam ludia obhajovali stale dakeho hartmana ktory,mal byt udajny financny genius,ktory obchoduje s nehnutelnostami,zlatom a forexom,a este ludom zhodnocuje peniaze, a vo svete financii nie je onom ani slichu,som nevedel ci sa mam smiat,alebo plakat,ako niekto moze byt taky sprosty,a ci to robi naschval ze otom vie,alebo vazne tomu veri... o tej firme APL, ktoru mi tento nas miestny poradca radil ako obchod 10rocia tiez, viem ze nato nahovoril strasne vela ludi,a viem ze vela ludi prislo o tazko zarobene peniaze,ja som na rovinu povedal ze to je podvod a ze to pojde par rokov mozno a koniec... Takze teraz je to daco taketo, mna by len zaujimalo ze kto to vymysla tieto veci,a hlavne kto tomu veri, lebo on sam mi ukazal ze tam ma uz cez 200ludi, ano pre neho je to dobry obchod,kedze on je 3ti v svk v rebricku.. Takze podvod,prec od toho. dufam ze som aspom niekomu zachranil par korun.
konspirator
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 15 09, 2011 12:51 pm

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa konspirator »

Clanok od susedov z CNB , proste CCN nie je registrovana (ako by aj mohla) :

zdroj : http://aktualne.centrum.cz/finance/peni ... ?id=696368" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozor na tři společnosti bez povolení, varuje ČNB
15:55 | 10.4.2011 | Aktualizováno | pek
Témata :
Česká národní banka
investice
finanční trh
podvod

Praha - Česká národní banka v tomto týdnu upozornila na aktivity dalších tří společností, které na tuzemském trhu nabízejí služby bez potřebného povolení.
První z nich je společnost Best Life s.r.o., která prostřednictvím internetových stránek nabízí "odkoupení" různých finančních produktů, například penzijního připojištění, životního pojištění a podobně. Tím získává peněžní prostředky od veřejnosti, které slibuje dále investovat.
"Činnost společnosti vykazuje znaky neoprávněného shromažďování prostředků od veřejnosti, tedy činnosti v České republice plně regulované. Společnost však nedisponuje žádným povolením k činnosti uděleným Českou národní bankou," zdůrazňuje centrální banka v prohlášení na svém webu.
Případní zájemci by si měli dát pozor také na nabídku investičních příležitostí, kterou prezentuje fyzická osoba Martin Kir prostřednictvím internetových stránek new-chance01.com.
Čtěte také
"Prezentované společnosti Macro Trade Global, Beluga International Business AG, Carbon Central Network nebo Forex Company Online, které nabízejí investice v oblasti kolektivního investování, kapitálových trhů a bankovnictví, nedisponují žádným povolením k činnosti udělovaným Českou národní bankou. Jakékoli investice nejsou ze zákona pojištěny," uvádí ČNB.
ČNB varovala také před společností One International. Ani ona nemá oprávnění k poskytování investičních služeb na českém finančním trhu. Před činností této společnosti varuje i japonský orgán dohledu nad finančním trhem Financial Services Agency.
Centrální banka připomíná, že seznamy regulovaných a registrovaných subjektů jsou zveřejněny na webových stránkách centrální banky.


:shock:
konspirator
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 15 09, 2011 12:51 pm

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa konspirator »

A este par info z FSA ku carbon certifikatom (The Financial Services Authority (FSA) is the regulator of the financial services industry in the UK) :

Carbon credit trading schemes
We are receiving an increasing number of reports from people who have been approached by firms promoting carbon credit trading schemes. Are these schemes a genuine investment opportunity or a new scam? We take a look.

clanok je tu : http://www.fsa.gov.uk/Pages/consumerinf ... ndex.shtml" onclick="window.open(this.href);return false;
konspirator
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 15 09, 2011 12:51 pm

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa konspirator »

A asi som nasiel register pre SVK a CCN tam nie je :

http://www.nbs.sk/_img/Documents/_Dohlad/Mifid.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa radvan »

http://www.finmag.cz/cs/finmag/investic ... bez-emisi/" onclick="window.open(this.href);return false;

nic nove na svete, dame si repete ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
konspirator
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 15 09, 2011 12:51 pm

je to scam - Re: Carbon certifikáty

Príspevok od používateľa konspirator »

dalsie uzivatel co si vsimol fake logo aj budovu aj telefon z carbon webu tu :

http://www.szene-insider.net/viewtopic.php?f=97&t=2792" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"