IFP

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
AXXXE
Príspevky: 17
Dátum registrácie: St 11 05, 2011 9:52 am

IFP

Príspevok od používateľa AXXXE »

Dobrý deň, chcel by som som upovedomiť na "zaujímavú" činnosť spoločnosti IFP, o ktorej som sa dozvedel od môjho klienta keď mi ukázal svoje zmluvy. Na začiatok poviem o klientovi len toľko že je študent strednej školy a táto spoločnosť mu založila IŽP - ČPPP (Česká poisťovňa pre podnikateľov) za 90€ mesačne. Myslím že páni ktorý sem pravidelne prispievajú nemusia viac počuť aby vedeli o čo ide...Len dodám že zmluva bola uzatvorená na 30 rokov a čisto len so sporiacou zložkou bez poistenia. Keďže zmluva bola uzatvorená na len 25 dní takže riešenie bolo jasné. Problémom však je že k zmluve bola podpísaná zmenka na 1000€, v ktorej sa písalo o tom že pokiaľ klient túto zmluvu zruší je povinný zaplatiť maklérskej spoločnosti IFP 1000€ do 5 dní od výpovede poistnej zmluvy. Čo je podľa mňa extrém. To však nie je všetko. Táto spoločnosť má primárne gro klientov vekovú skupinu 18-20 rokov a potom sociálne skupiny obyvateľov. Teda čím menej znalý klient tým lepší biznis pre IFP. Samozrejme 90€ mesačne platiť 2 roky nie je pre študenta žiadna sranda. hlavne z čoho prvú splátku zaplatiť? Nemajte starosť IFP sa postará. Tu je náš partner Provident a ten Vám požičia. Čiže toto nie je nič náhodné ale systémové! Klient príde nasleduje "MLM-výplach" potom podpis zmluvy ČPPP ktorá sa píše na získateľa tiež ďalší dvaja získaný jedinci sa píštu na prvého získateľa takže okrem toho že človek si narobí problémy po registrácí do tejto spoločnosti, tak robí najprv zadarmo!

Na záver poviem že nie som moc naklonený k týmto foram a myslím že zbytok finančných poradcov tiež nie. Ale verím že pokiaľ si toto prečíta aspoň jeden človek čo rozmýšla že sa zaregistruje do IFP a rozmyslí si to tak to malo zmysel sem napísať pretože takéto firmy nám robia zlé meno a sťažujú tak našu prácu a čím skôr toto z trhu zmizne tým lepšie pre nás aj pre klientov. Howg domluvil sem...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: IFP

Príspevok od používateľa filip glasa »

Vďaka za cennú informáciu. Myslím že tá zmenka a prepojenie na úverovú spoločnosť že fakt sila.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: IFP

Príspevok od používateľa Airmike »

zrele podat podnet do NBSky.
AXXXE
Príspevky: 17
Dátum registrácie: St 11 05, 2011 9:52 am

Re: IFP

Príspevok od používateľa AXXXE »

To už nechám na Vás. Každopádne ohlásiť ich a nech im spravia kontrolu na škodu nebude. Ja som sa chcel v prvom rade opýtať či je šanca že by to mohli od klienta reálne vymáhať. Lebo ako je možné že má na základe zmenky vrátiť peniaze ktoré nedostal. A druhá vec je exekúcia. IFP je česká firma. Môže poveriť exekučné úrady vymáhaním takýchto pohľadávok na území SR? Viete tento klient je dosť dôverčivý a rovnako aj vystresovaný že čo ak od neho budú pýtať peniaze. Podľa môjho názoru to ani neskúsia pretože akonáhle by to došlo na súd tak to sudca zamietne ako nedôvodné. Ale to je moja úvaha, dúfam že realita nebude iná
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: IFP

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

uf, tak toto je silna kava. Su to tito ? http://www.ifp-club.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mas k tomu aj nejake podrobnosti .. konkretnosti .. nejake podklady? toto by stalo za to spravit okolo nich trochu vacsi humbuk.

Zial mylis sa. Zakernost zmenky je v tom, ze zmenka je rovno exekucnym titulom. Ziaden sud ani nic podobne. Zmenku daju rovno exekutorovi. Ja by som im na klientovom mieste poslal pekne doporuceny list (najlepsie od advokata) so ziadostou o vratenie zmenky z dovodu, ze sposob vydania zmenky je v rozpore s dobrymi mravmi a s upozornenim, ze ak podniknu akekolvej kroky k uplatneniu zmenky, klient voci nim poda trestne oznamenie z dovodu vyvijania hrubeho natlaku. Nemusi to pomoct, ale malo by.
AXXXE
Príspevky: 17
Dátum registrácie: St 11 05, 2011 9:52 am

Re: IFP

Príspevok od používateľa AXXXE »

peter.cmorej: áno ide presne o danú spolocnosť. Čo sa tíka nejakých podkladov tak mám k dizpozící zmenku ktorú klient podpísal, návrh zmluvy ČPPP a zmluvu samotnú. Potom tu mám zmluvu o spolupráci, resp. Niečo ako zmluvu o finančnom sprostredkovaní.Ale naozaj iba niečo...lebo takáto zmluva novému zákonu nevyhovuje. Chceš to naskenovať? Samozrejme klientove údaje musím cenzurovať, a opýtať sa ho na povolenie, takže najskôr cez týždeň.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: IFP

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Ano posli mi to ak mozes
Dik
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: IFP

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

Mozno uplna blbost - ale ak je student strednej skoly, ma uz 18 rokov? Navyse, ak nema ziadny majetok ani prijem, tak by mu exekutor nemal co zobrat, pokial by doslo k exekucii. Kazdopadne, zmenka nie je ziadna sranda...
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: IFP

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

Na tu firmu je na ceskom a slovenskom internete vela informacii. Fintu so zmenkou pouzivaju uz dlho. Ide o to ze na zaciatku chcu aby clovek pri zalozeni zmluvy o poisteni zlozil kauciu - v cechach 48000 Kc. Zlozenie kaucie mozno nahradit vystavenim "směnky vlastní bez protestu", ktoru by po dvoch rokoch mala IFP vratit, ak je cela suma splatena tymi mesacnymi splatkami.

Takto vyzera ceska zmluva, tu to bude asi podobne http://jyxo.info/uploads/F0/f0cda80fc72 ... e7c05f.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Dokonca existuje skupina na facebooku "Podvedeni firmou IFP a. s."
Je tam zaroven aj kontakt na nejake zdruzenie ktore sa tvari ze vie pomoct
http://www.facebook.com/podvodIFP" onclick="window.open(this.href);return false;
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: IFP

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

tak este do tretice - jeden dobry prispevok z diskusie finexpert.cz:

Na tomto systému je vidět hned několik přinějmenším nestandardních jevů:
1) firma se ohání finančním poradenstvím, nicméně úroveň znalostí agentů je minimální (styl vzdělávání je nejspíš silně prodejní, brainwashingový)
2) firma nabízí jeden produkt s jedním nastavením shodným pro všechny "klienty" - o poradenství tedy nemůže být řeč
3) aby byla provize nezatížená stornem, neplatí klient pojitku, ale půjčku, která se hned na počátku naváže na pojistku. Laik by rozdíl nepoznal, nicméně obtíž přichází ve chvíli, kdy klient prozře a rozhodne se produkt zrušit - nemůže, protože pojistné je již zaplaceno a splátkami se platí půjčka. Toto je podle mého právně napadnutelné. Další problém bych viděl v úroku, který klient za půjčku bude platit. V tomto bodě bych viděl největší riziko pro potenciálního klienta.
4) firma nemá reálný produkt, de facto žije pouze z peněz získaných z nově příchozích klientů-členů - splňuje proto nepřímo podmínky zakázaného pyramidového modelu
janula
Silver Member *
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 12:22 pm

Re: IFP

Príspevok od používateľa janula »

co sa tyka exekutora, s tym by som velmi nepocitala....nedavno bol zverejneny pripad dievcata, ktore v 14. rokoch posielala mama umyvat okna na druhy koniec mesta a nedavala jej listky na MHD, samozrejme pokuty neplatila. Dievca nedavno odislo z decaku, dosiahla vek 18. rokov a zacala pracovat a prisiel jej exekucny prikaz na 1000 eur za nezaplatene pokuty. Pravnici sa vyjadrili, ze pokial nedoslo k premlcaniu (co nedoslo), tak pokial sa rodicia nezmiluju a nezaplatia za dieta resty, tak exekutorovi staci pockat na dovrsenie plnoletosti a moze ist. Zmenka je velky previt:-(
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: IFP

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

akcni_stravenky napísal:Mozno uplna blbost - ale ak je student strednej skoly, ma uz 18 rokov? Navyse, ak nema ziadny majetok ani prijem, tak by mu exekutor nemal co zobrat, pokial by doslo k exekucii. Kazdopadne, zmenka nie je ziadna sranda...
exekucia moze trvat az do jeho dochodku, este aj dochodok sa da exekuovat = pocka si ked bude mat prijem
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: IFP

Príspevok od používateľa radvan »

na slovensku nesi na seba schopny vyhlasit osobny bankrot ?
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: IFP

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

neviem, ale ak aj ano, na to budu nejake podmienky ... "podpisal som zmenku lebo som bol blby" asi nebude jeden z nich :(
ouip
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 11 05, 2011 9:56 pm

Re: IFP

Príspevok od používateľa ouip »

toto uz je moc velky vysmech. citam co podpisujem, ved ako mozem niekomu podpisat cistu zmenku v poisteni? na druhej strane, ked som mal 18 som vedel holy trt o citani zmluv. nerozumiem, ze toto nie je osetrene zakonom nejako. a potom podnikaj v tejto oblasti, ked je to tu samy chuj, co chce len zarobit.
janula
Silver Member *
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 12:22 pm

Re: IFP

Príspevok od používateľa janula »

osobny bankrot je na Slovensku mozny, ale za prve musi ist o viac ako jedneho veritela, za druhe tri roky sa musi zit z cca 30% prijmu (zvysok ide na splacanie dlhov)+neviem ci nemusi s tym veritel aj suhlasit (aspon v Cechach to tak je)....pochybujem, ze firma ktora sa isti zmenkou a Provident Financial by na nieco take pristupila, koniec koncov chlapec je mlady a do konca zivota to splati istotne.
AXXXE
Príspevky: 17
Dátum registrácie: St 11 05, 2011 9:52 am

Re: IFP

Príspevok od používateľa AXXXE »

Vďaka za komentáre dámy a páni a hlave za ten link na Facebooku, klient už nemá až tak hlavu v smútku ale tak to je iba pocit že v tom nie je sám, lebo mať na sebe exekúciu nie je žiadna stranda, hlavne ak človek chce neskôr žiadať čo i len o spotrebný úver je s tým problém...tuším že aj pri paušále a lízingu sa to overuje.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"