Basler IŽP cez OVB do C-QUADRAT portfólia

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
romanm
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 2:32 pm

Basler IŽP cez OVB do C-QUADRAT portfólia

Príspevok od používateľa romanm »

Dostal som cez OVB ponuku na IŽP ako najvýhodnejšiu formu bezstarostnej investície.

Fondy majú byť vybrané nasledovne:
30% BFI X-QUADRAT ARTS Dynamic (EUR)
30% B-QUADRAT ARTS Total Return Balanced
40% C-QUADRAT ARTS Best Momentum

Pravidelný mesačný vklad má byť 35 €.

Sporenie by som chcel využiť primárne na splatenie hypotéky o 8 rokov. To asi z podstaty IŽP nebude rozumné, tak by som to mohol radšej brať ako spôsob zabezpečenia do dôchodku. Je to dobrý spôsob zabezpečenia si dôchodku? (jeden z portfólia investícií)

Je mi sľubovaný výnos 5,5 % p.a.

V problematike sa extra neorientujem, preto prosím o radu. Dosť ma znechutil vstupný poplatok 180 % ročného vkladu.

Je možné investovať do zmienených fondov nejak priamo v takýchto menších sumách s vynechaním poisťovne?

Vopred ďakujem za informácie a rady.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Basler IŽP cez OVB do C-QUADRAT portfólia

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ako sme už spomínali tu:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=3&t=5009" onclick="window.open(this.href);return false;

Garantovaných 5,5% p.a. je totálne klamstvo. Tie fondy nič negarantujú.

Sporenie/investovanie cez IŽP je hlúposť. Prečo by si si tie fondy nemal kúpiť lacnejšie napriamo? Viež že v poistke platíš províziu 2x ročné poistné? Vieš že v poistke ti časť z tých 35 eur ide na krytie rizika a len druhá časť do fondov?

Mimochodm spomínané fondy sú spomedzi tých drahších. A v IŽP to máš ešte viac predražené, lebo je tam drahšia provízia ako aj ďalšie poplatky poisťovni, ktoré by u fondu samotného neboli.
Lukáš Jesenský
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 01 08, 2013 2:11 pm

Re: Basler IŽP cez OVB do C-QUADRAT portfólia

Príspevok od používateľa Lukáš Jesenský »

Ahoj Roman,

Investovanie cez IZP je totalna blbost a len tam zbytocne preplacas na poplatkoch. Pretoze poistovna je len medziclanok medzi spravcovskou spolocnostou a tebou, ktora si zbytocne zato bere poplatky. Su tam pociatocne naklady, vo vacsine zmluv 2 roky to znamena ze cele dva roky ti beru na poplatky, dalej vstupne poplatky kde ti beru dane % s kazdej splatky, amdinistrativne poplatky tam ti beru dane euro s kazdej splatky a spravcovske poplatky na strane poistovne (managment fee) ktore ti beru s celej nasporenej sumy raz rocne.Ked investujes priamo cez spravcovsku spolocnost mas tam jediny vstupny poplatok na urovni 3-5% co je o 70-80% menej poplatkov ako cez IZP.
romanm
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 2:32 pm

Re: Basler IŽP cez OVB do C-QUADRAT portfólia

Príspevok od používateľa romanm »

Faktov ktoré Ste spomenuli som si vedomí, preto som položil konkrétnu otázku:

Je možné investovať do zmienených fondov nejak priamo v takýchto menších sumách s vynechaním poisťovne?

Upresním to, ako a za koľko?

Mať v portfóliu aj fond by nemuselo byť odveci, preto sa pýtam ako na to bez poisťovne. O chvíľu sa mám stretnúť so sprostredkovateľom a rád by som mal nejaké argumenty k dobru.

ĎAKUJEM!
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Basler IŽP cez OVB do C-QUADRAT portfólia

Príspevok od používateľa jogo »

romanm napísal:Mať v portfóliu aj fond by nemuselo byť odveci, preto sa pýtam ako na to bez poisťovne. O chvíľu sa mám stretnúť so sprostredkovateľom a rád by som mal nejaké argumenty k dobru.

ĎAKUJEM!
Hlavne sa nikde neponahlaj, nic nepodpisuj a na prestudovanie jeho ponuky si vyhrad kludne aj par tyzdnov.
Sprostredkovatelia tu budu aj o mesiac, aj o rok, ale ak podpises blbu zmluvu, potom je uz pomoc tazka.

Fond ako fond, maloktory prekona index, cize sa nemas kde ponahlat - hlavne ked indexy uz 5 rokov rastu a FED zacina ukoncovat QE.
Naposledy upravil/-a jogo v St 14 05, 2014 5:51 pm, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Basler IŽP cez OVB do C-QUADRAT portfólia

Príspevok od používateľa filip glasa »

Neviem či konkrétne do týchto, ale do rôznych fondov sa dá investovať už pri sumách 30-50 eur / mesačne. Prečo by si však mal práve do týchto keď máš na výber stovky ďalších, tak to neviem.

Oni si na teba proste vymyleli "dôvody" prečo je to úžasné a exkluzívne. Ale v realite nemáš najmenší dôvod sporiť mesačne 35 eur práve do týchto fondov.

Buď si vyberieš iné, alebo budeš sporiť viac, alebo dáš 35 eur do jedného glodálbeho diverzifikovaného fondu. MOžností je veľa.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Basler IŽP cez OVB do C-QUADRAT portfólia

Príspevok od používateľa incognito »

Cez EIC si vies tieto tieto fondy vybrat, poplatok s tym sa pohybuje od 0-5% z kazdej platby. To ti vie sprostredkovat viacero ludi...

Na sporenie na dochodok to nie su najvhodnejsie fondy... preco a ktore si vybrat, to je uz ina story a to je to viac odbornikov :D
romanm
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 2:32 pm

Re: Basler IŽP cez OVB do C-QUADRAT portfólia

Príspevok od používateľa romanm »

incognito napísal:Cez EIC si vies tieto tieto fondy vybrat, poplatok s tym sa pohybuje od 0-5% z kazdej platby. To ti vie sprostredkovat viacero ludi...

Na sporenie na dochodok to nie su najvhodnejsie fondy... preco a ktore si vybrat, to je uz ina story a to je to viac odbornikov :D
Presne na toto som sa pýtal. Ako presne a za koľko.

Napríklad na investovanie konkrétne do QUADRAT Best Moment chcú 5% vstupný poplatok a minimálnu investíciu 100 000 €. To je trochu mimo moje možnosti.

S rebalancingom (každoročné možné bezplatné presuny prostriedkov do aktuálne výhodnejších fondov) to zasa nemusí byť až tak zlé.

Vstupné poplatky sú síce vysoké, ale to sú aj pri priamom investovaní. Ako časť portfólia (cca 5%) to z dlhodobého hľadiska (30-40 rokov) nemusí byť zlé.

Všetky prostriedky pôjdu do investičnej časti. Na krytie rizík mám rizikové poistenie.

Vie niekto o reálnej možnosti investícií do akcií na mesačnej báze, dlhodobo a v menších sumách s menšími poplatkami v dlhodobom horizonte?

Aké sú reálne poplatky za spravovanie v Basleri? Cenník pravidelných poplatkov mi zatiaľ nebol dodaný.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Basler IŽP cez OVB do C-QUADRAT portfólia

Príspevok od používateľa filip glasa »

Vie niekto o reálnej možnosti investícií do akcií na mesačnej báze, dlhodobo a v menších sumách s menšími poplatkami v dlhodobom horizonte?
máš na výber desiatky akciových fondov kde sa dá urobiť pravidelné mesačné sporenie okolo 50%.

Vstupné poplatky vo fondoch - sú také vysoké ako si ich vyjednáš so sprostrekovateľom. To čo má v prospekte napísané 5% vstup. poplatok kľudne vyjednáš aj za 3%.
romanm
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 2:32 pm

Re: Basler IŽP cez OVB do C-QUADRAT portfólia

Príspevok od používateľa romanm »

Poprosím konkrétne čísla a kontakty. Konkrétna situácia:

Chcem mesačne nakupovať diverzifikované a spravované podiely fondov za 35 € mesačne 35 rokov. Ide o čiastkové zabezpečenie dôchodku.

Koho pre to kontaktovať? Koľko je potrebné zaplatiť za vstup, aké sú ročné náklady?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Basler IŽP cez OVB do C-QUADRAT portfólia

Príspevok od používateľa filip glasa »

Vstupné poplatky budú okolo 2-4%. Sprostredkuje ti to hocijaká firma. Ak chceš osloviť viacerých spoľahlivých poradcov naraz, tak skús vyplniť dopyt na pravidelné investovanie tu:

http://ako-investovat.sk/financne-sluzby" onclick="window.open(this.href);return false;
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Basler IŽP cez OVB do C-QUADRAT portfólia

Príspevok od používateľa incognito »

romanm napísal:Poprosím konkrétne čísla a kontakty. Konkrétna situácia:

Chcem mesačne nakupovať diverzifikované a spravované podiely fondov za 35 € mesačne 35 rokov. Ide o čiastkové zabezpečenie dôchodku.

Koho pre to kontaktovať? Koľko je potrebné zaplatiť za vstup, aké sú ročné náklady?
Pri takej sume mas na vyber 2 moznosti:

1) Nastavene vlastneho individualne sporenie cez EIC (3 fondy, viac nema zmysel).
2) Vyber z 2 portfolii (kedze to chces na dochodok) od spolocnosti Pioneer (program Rytmus).

Naklady su prakticky totozne, bud zaplatis 4,75% z kazdej platby, alebo si poplatok predplatis na nejake obdobie (napr. 5-10 rokov) s poplatkom od 3-3,75% (podla vysky pravidelnej investicie a doby sporenia).

S oboma ti vie pomoct viacero ludi co su tu, vratane mna.

Rebalansovanie nie je presuvanie medzi fondmi "ktore aktualne nejdu", rebalansovanie je nieco ine. Toto a dalsie veci by ta mal naucit tvoj poradca/sprostredkovatel.

Ak chces, napis mi spravu.

P.S. Co by si mal naozaj chciet, je financny plan na ktory si sa pytal v inom vlakne. Akurat, ze to vyzera inak ako to co si opisal (IZP by tam nemuselo byt, a ked aj ano, nemalo by to tam byt ako jedina sporiaca zmluva a uz vobec nie na 10 rokov).
Naposledy upravil/-a incognito v Št 15 05, 2014 10:05 am, upravené celkom 1 krát.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Basler IŽP cez OVB do C-QUADRAT portfólia

Príspevok od používateľa incognito »

V BASLERI sa dostat k cenniku je takmer nemozne... ako pri vacsine IZP je dost dlhy :) je to vyrazne drahsie ako priame sporenie do fondov.

Priame investovanie priamo do akcii sa pri sume 420€ ročne (35x12) neoplati.
romanm
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 2:32 pm

Re: Basler IŽP cez OVB do C-QUADRAT portfólia

Príspevok od používateľa romanm »

Vďaka za názory.
EvTr
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 21 05, 2014 11:51 pm

Re: Basler IŽP cez OVB do C-QUADRAT portfólia

Príspevok od používateľa EvTr »

:arrow:
Mato666222
Príspevky: 1
Dátum registrácie: So 14 11, 2020 7:11 pm

Re: Basler IŽP cez OVB do C-QUADRAT portfólia

Príspevok od používateľa Mato666222 »

Ahojte vidim sice ze to je starsia tema.

V roku 2012 som na radu mojho "financporadcu" zalozil "šporenie" od Basleru - predtým Deuscherring - teraz MY LIFE.
Az teraz som zistil, ze to je IŽP.

Za tie roky som tam odviedol 5700€
Po 8 rokoch som ich ziadal o vypocet odkupneho... pani a dami - 2100€

Cize na poplatkoch ma tato banda zlodejov priprvila o 3600€ !! ;)

Isiel som teda dalej, pozadoval informacie a tie su nalsedovne

Vstupny poplatok - 6% z cielovej sumy - mal som to na 35 rokov
Priebezny poplatok - 7,75%
Ročný poplatok - 18€

Akysik storno poplatok, ktory mi zaratali a to fakt netusim za co dalsich minus - 500€

Cize asi tak. Je to banda odrbavacov a nic viac. Kto Vam ponukne akože šporenie na dochodok cez tuto spolocnost - kladivom po hlave.

:-(
martinpa
Active Member
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

Re: Basler IŽP cez OVB do C-QUADRAT portfólia

Príspevok od používateľa martinpa »

Nevyznam sa do toho velmi a na prvy pohlad je to vela, ale v tom si mal aj poistku, ak by si sa stal napr. dlhodobo PN, invalidom alebo nebodaj keby si zomrel? Teda vyplatili by potom nejaky velky cash napr. 50-100tisic eur?
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Basler IŽP cez OVB do C-QUADRAT portfólia

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

To pochybujem martinpa... odhadujem, že mal iba na cca 15-20k v prípade poistnej udalosti smrti (50-100k si neviem predstaviť)

Poistku v tom mal určite, klasické IŽP je práve kombinácia životnej poistky pre prípad smrti a investičnej časti. Je to poistno-sporiaci/investičný produkt a preto je tak drahý... Ďalšie pripoistenia ako PN, či invalidita sú len ďalšie doplnkové služby...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Basler IŽP cez OVB do C-QUADRAT portfólia

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mato666222 napísal: So 14 11, 2020 7:16 pm

V roku 2012 som na radu mojho "financporadcu" zalozil "šporenie" od Basleru - predtým Deuscherring - teraz MY LIFE.
Az teraz som zistil, ze to je IŽP.

Za tie roky som tam odviedol 5700€
Po 8 rokoch som ich ziadal o vypocet odkupneho... pani a dami - 2100€

Cize na poplatkoch ma tato banda zlodejov priprvila o 3600€ !! ;)

Isiel som teda dalej, pozadoval informacie a tie su nalsedovne

Vstupny poplatok - 6% z cielovej sumy - mal som to na 35 rokov
Priebezny poplatok - 7,75%
Ročný poplatok - 18€

Akysi storno poplatok, ktory mi zaratali a to fakt netusim za co dalsich minus - 500€

Cize asi tak. Je to banda odrbavacov a nic viac. Kto Vam ponukne akože šporenie na dochodok cez tuto spolocnost - kladivom po hlave.

:-(
Dobre že si prišiel a podal svedectvo.

Ľudia sa hanbia, že sa sa nechali nachytať. Málokto však myslí na to, že s tým treba niečo robiť.

1. Minimálne treba podať informácie ďalej. Nechať referencie na webe. To si urobil . Dík.
2. Okradli ťa, podviedli ťa, uviedli do omylu? - môžeš zvážiť vymáhanie škody. Od svojho super ,,poradcu,,.
3. Vzdelávaj sa. Bežný človek môže dnes investovať/sporiť efektívne cez nízkonákladové fondy tzv. ETF.

Miesto straty -60% si mohol mať dnes zisk +100 až 200%.
Po 35 rokoch by ťa vycicali na kosť...s rozumným sporením by si skončil so šesťciferným účtom :)

Tu máš príklad z nášho fóra. Chlapík sa nezmieril so stratou ....len neviem ako to dopadlo:

Dobry den,

Makler OVB mi svojim neodbornym poradenstvom a zatajenim podstatnych informacii sposobil vyslovene skodu. V tom case som sa v tychto veciach nevyznal, coho zneuzil a podviedol ma.

Nalakal ma na vysoke IZP, ktore som mal platit 10 rokov (zmluva je vsak na 40 rokov), ktore som mal pouzit na splatenie hypotekarneho uveru. Avsak ako je Vam urcite jasne, realna odkupna hodnota nie je ani suma vlozenych prostriedkov, cim mi vznikla realna skoda v tisicoch eur.

Ide o 2 vysoke poistky, spolu platim 700 EUR mesacne. Viete mi s tym pomoct? Chcel by som ho zalovat o nahradu skody.

Dakujem

https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... =38&t=5497

Možno nám Peter C povie, čo mu poradil. V každom prípade dnes nie je problém sa cez web opýtať advokátov. Práva spotrebiteľa sú dobre chránené.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"