Holy Grail

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

filip glasa napísal:
Ferin ako vieš, že nepodviedol? Ty máš niekde prístup k súkromným správam a emailom Bguru-a? Snáď si nemyslíš, že to sem niekto kto lanári ľudí na správu majetku otvorene napíše.
Aha. Takže sme vlastně potenciální podvodnící, zloději a kdoví co ještě vlastně fšici. Opravdu vytříbená logika! :shock:
Nebo ty snad cenzuruješ soukromý zprávy na fóru?? Nebo ti snad jeho účastníci samy nabídli, ať si ve velným čase pročítáš jejich korespondenci.
Vidím, že vám BGuru fakt zatmavil mozek. Podvodník být nakrásně může (a taky nemusí, sou to jen vaše domněnky, kerý ste vytáhli, až když tady nebyl; zajímavý, že ste s nima nepřišli dřív), ale na tomhle fóru a v tomdle vlákně se to nijak neprojevovalo.
Asi váš štve, že nemůžeto do Blesku poskytnout žhavou informaci o výši BGuruových aktiv (což vás zjevně zajímalo daleko víc, než jeho obchody), ale ... no škoda mluvit.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

Vidím, že vám BGuru fakt zatmavil mozek. Podvodník být nakrásně může (a taky nemusí, sou to jen vaše domněnky, kerý ste vytáhli, až když tady nebyl; zajímavý, že ste s nima nepřišli dřív), ale na tomhle fóru a v tomdle vlákně se to nijak neprojevovalo.
Dokonce opakovaně důrazně popřel (bez toho, že by ho v té době někdo spojoval s nějakým specim apod.) že by měl o něco takovýho zájem.
Bol by naozaj idiot, keby to nepoprel. Idiot nie je. Je veľmi šikovný v tom čo robí.

Idiotsky sa zachoval jonatanus (a vlastne aj ja), ktorý to o tej správe majetku napísal. My sme v tej dobe od Jugglera vedeli, že takto "spravuje" majetok. Nechceli sme s tým však vyjsť skôr, než nazbierame všetky informácie. Jonatanus ale neopatrne varoval ľudí, aby Bguru-ovi nedali peniaze do správy. To Bguru zistil až o pár príspevkov neskôr, lebo má jonatanusa v ignore liste. Ohradil sa a vzápätí si vymyslel rozprávku o tom ako ho tu to už nebaví a utiekol, keďže už vedel, že sa o ňom vie.

Do súkromných správ a ani do emailov samozrejme nemám prístup. A opakujem, že niekto kto je podvodník nebude priamo v téme lákať od ľudí peniaze. Toby tu tá téme už dávno skončila.
Asi váš štve, že nemůžeto do Blesku poskytnout žhavou informaci o výši BGuruových aktiv (což vás zjevně zajímalo daleko víc, než jeho obchody), ale ... no škoda mluvit.
Naozaj veľmi vtipné, myslel som, že sa bavíme o vážnych veciach. Uznávam , že jonatanus svojimi príspevkami a citáciami z biblie zobral tejto téme vážnosť a podieľa sa na tom, že je to tu ako nepodarená groteska. To ale neznamená, že v tom musíme pokračovať.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jonatanus »

ako to tak citam, vidim ze na tomto fore by som mal asi skoncit ja :shock:
nenormalne co tu niektory dokazu vypotit
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

Aha. Takže sme vlastně potenciální podvodnící, zloději a kdoví co ještě vlastně fšici. Opravdu vytříbená logika! :shock:
nie nie ste. Ale o Bguru to vieme s celkom iných zdrojov ako je diskusia a asi to musím napísať už 3-krát: Bude sa šikovný podvodník verejne chváliť tým čo robí? Ak bysi niekto otvoril tému, písal o tradingu a otvorene lákal ľudí na správu majetku, tak si nezíska dôveru a od začiatku je odpísaný.

Všimni si, že Spec na traders.cz nikde o sráve majetku nepíše a napriek tomu sa mu ozvalo niekoľko klientov na základe jeho zverejnených tradov. Toto ti potvrdí hociktorý trader či investor, ktorý dosť píše na fóra, že sa mu čas od času niekto ozve s podobnou požiadavkou.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

ako to tak citam, vidim ze na tomto fore by som mal asi skoncit ja
myslel som tým to, že tak urazíš veľa ľudí, ale len málo koho presvedčíš. Ďalej už budem musieť túto tému ignorovať, lebo zjavne tu príspevky nevedú k tomu čo bol náš zámer (juggler, jonatanus, ja): varovať ľudí pred podvodníkom.
A to, že podvodníci (hlavne tí dobrí) sú aj chytrí, sympatickí a charizmatickí snáď nemusím nikomu obzvlášť pripomínať.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jonatanus »

Ferin007 napísal:Nikdo ti to nebere, ale z tvýho vystupovaní na fóru vyplývají jen tři možnosti:
1. Chceš ten systém prodat, případně "do něčeho vložit".
2. Chceš nás tím nabudit k tomu, abysme ti svěřili svý finance.
3. Chceš se nám tu pochlubit, jax to pěkně vymyslel, nicméně zatím není čím (svěřil ses nám akorát s obecně známýma věcma).

A legitimitu zpeněžení čehokoliv ti samozřejmě nikdo neupírá. Teda aspoň na takovým druhu fóra.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Chlapci nehádajte sa.
Teraz je už jasné, že BGuru = Spec a Spec = osoba s menom a priezviskom, ktorá spreneverila milióny viacerým klientom. Sú na ňu podané žaloby, súdom sa vyhýba.
Ani ja som nevedel, že BGuru = Spec, kým sa neobjavili nespochybniteľné dôkazy. Ešte raz vám zdôrazňujem, že nespochybnitelné, lebo to nastavenie grafu v piatich položkách takým dôkazom je.
A nerobte si ilúzie, že BGuru nečíta to, čo sme tu napísali.
Keby to nebola pravda už by sa bránil.
A bránením by nás vyprovokoval k ďalším dôkazom a možno aj k zverejneniu jeho mena.
Ale nechajme na súdy, nech ho tie odsúdia.
Táto téma je v podvodoch zaslúžene.
Celé je to totiž o tom, aby sa zabránilo novým spreneverám a škodám. O nič iné neide.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

(editované a presunuté:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =11&t=1360 admin)

P.S: A jedna rada. Najlepsie je o svoje peniaze sa starat sam. Aj to je o drzku v dnesnych neistych casoch.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Nesledujete někdo, jak je na tom teď ten poslední BGurův trejd? Samozřejmě při předpokladu, že nedokupoval, ani nevystoupil.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Dnes koncia aj marcove opcie Bgurua na SPY. Bez uzitku, lebo ich nakupoval so strike tusim nad 900. To je mensi problem. Vecsi problem je, co urobil s kontraktmi. Pri najnizsej hodnote SPX bol v strate snad 400 bodov od spriemerovanej nakupnej ceny.
To je strata 20000 $ na kontrakt.
Metoda dokupovania je pekna vec, ale treba s nou opatrne...

P.S: Nech je, ako chce, vela som sa v tomto vlakne naucil.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa spoty »

Ahojte, tak som dnes stravil par hodin nad tymto vlaknom. Velmi zaujimave citanie.


Zaujimalo by ma ci niekto viete ako dopadol BGuru? objavil sa este?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:
Odviedol skutočne perfektnú policajnú prácu a zistil že BGuru = Spec.

A Spec je podvodník, ktorý skôr, či neskôr skončí za mrežami.
To môžem dosvedčiť, lebo ja viem kto je Spec.
Ja toho chlapíka, čo naháňa Speca zo súdnymi obsielkami totiž osobne poznám.
A tým pádom viem o koho presne ide a čo má za ušami.
A vie to aj mnoho ľudí, ktorých Spec obral o peniaze.

Jedno je isté.
Zanecháva za sebou miliónové škody a pribúdajú nové obete.
Robí to tak, že sa prezentuje ako dobrý obchodník a potom presvedčí ľudí na spoluprácu.
Zo spolupráce sa stáva správa financií. A potom obchoduje tak, ako ste to čítali tu v tomto vlákne.
Najprv pekné zisky a potom veľké straty, sprenevera, útek.
A súdy, ktorým sa vyhýba.
Treba poďakovať Jonatanusovi, lebo toto odhalenie možno zachránilo peniaze iným ľuďom...


Jugg, chcem sa opytat ako dopadol Spec? Uz ho ten chlapik zo sudnymi obsielkami dochytil a postavil pred sud?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogobela napísal: Jugg, chcem sa opytat ako dopadol Spec? Uz ho ten chlapik zo sudnymi obsielkami dochytil a postavil pred sud?
Neviem ako dopadol.
Asi sa to vlečie, lebo keby sa dialo niečo prevratné, dali by mi vedieť.
Všetci vieme ako funguje u nás súdnictvo.
Vraj tie veci, čo napáchal na Slovensku sú ťažko dokázateľné a vymáhateľné.
Ale v Amerike bol odsúdený - tam spreneveril cez 200 000 USD.
Všimol som si, že Filip dal linky na jeho prípad.
Pozeral som teraz a tie linky nejak záhadne prestali fungovať.
V každom prípade, zadaj si meno Maros Miklas do Googla a všetko je tam čierne na bielom.
Je tam aj rozsudok: doživotný zákaz tradingu a náhrada škody 215 000 USD.
To, čo urobil v Amerike je dokázané, len ten poškodený zo zámoria by asi musel podať trestnú žalobu u nás, alebo sa spojiť s prokurátorom.
Nezapodievam sa tým. Príležitostne sa spýtam.
Vieš ako sa hovorí : božie mlyny melú pomaly, ale isto.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa spoty »

Skoda, ze to psychicky nezvladol. Mohol nas co to naucit.
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa laty »

Zaujimavy dokument ktory popisuje ako Miklas obral kanadana Lima o peniaze
http://www.cftc.gov/ucm/groups/public/@ ... 092007.pdf.

Zhrnutie:
1. obchodoval t-bond futures (vzdialene mesiace kvoli nizkej likvidite a vysokemu spreadu bid/ask), rok 2007
2. obchodoval na svoj ucet aj na Limov ucet (mal splnomocnenie)
3. cez brokera videl 5 najlepsich bid/ask ponuk (spread 48 tickov = $1.500/kontrakt)
4. majme fiktivny priklad (najvyssi BID dopyt 15, najnizsia ASK ponuka 20)
5. na svojom ucte zadal limit prikaz na predaj za nizsiu cenu ako bola najnizsia ponuka (ASK=20) (napr. 19) ale vyssia ako najvyssi dopyt (BID=15)
6. vzapati akceptoval svoju ponuku cez Limov ucet (nakupil futures za danu cenu (nas priklad, cena 19) pre Lima)
7. nasledne zadal limit prikaz cez svoj ucet na spatne odkupenie predanych futures k. za nizsiu cenu akou prebehol jeho predchadzajuci obchod a sucasne vyssiu cenu ako dopyty (BID=15) ale nizsiu ako ponuky (ASK=20), teda napr. 16.
8. ponuku akceptoval cez Limov ucet.
9. Takze Limov ucet -19+16 = -3, Miklasov ucet +19-16 = +3
10. Limov ucet $-200.000, Miklasov ucet +$200.000
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Vieš ako sa hovorí : božie mlyny melú pomaly, ale isto.
Som rad, ze veris na Bozie mlyny... :wink:
Tak isto sa hovori, ze Pan Boh ma len nase ruky, nase nohy a nase usta aby prostrednictvom nich mohol v tomto svete zasiahnut.
Kto vie, kolko je na tej vete pravdy. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"