Holy Grail

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Tento príspevok napísal jonatanus, ktorý je vo vašom zozname ignorovaných. Zobraziť tento príspevov.

Takto sa mi uz skoro rok zobrazuju prispevky prispievatelov, ktorych nazory povazujem za zbytocne citat. Takze sa neunuvaj 8)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1384 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogobela napísal:Juggler, zdravim ta. Tak ako po dovolenke?Prosim ta, bavme sa tu o obchodoch a nie o velkosti Bguruovho uctu.

Moj odhad velkosti Bguruovho uctu,...pocitam okolo 50 000 000$.
.
Po dovolenke super.
S tým účtom sa netráp. Len čítaj pozorne to, čo píšem.
BGuru napísal, že má kapacitu 3000 kontraktov ES a na to potrebuje kolaterál zhruba 3000 x 5000 USD...
takže minimálne 15 000 000 USD.

P.S. ináč, včera pri ES 2060 bol v zisku 7 650 000 USD a teraz sa už znova blíži k nule.
Takže pevné nervy má akoby mal tých 50 melónov.
Naposledy upravil/-a JUGGLER v St 15 10, 2008 5:55 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jonatanus »

BGuru napísal:Tento príspevok napísal jonatanus, ktorý je vo vašom zozname ignorovaných. Zobraziť tento príspevov.

Takto sa mi uz skoro rok zobrazuju prispevky prispievatelov, ktorych nazory povazujem za zbytocne citat. Takze sa neunuvaj 8)
:x
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

singularita napísal:GURU sa nám snaží ukázať, že má 3:1 a vysoké win% blížiace sa k 100%.
Bguru sa nesnazi a ani nepotrebuje ukazovat nic z toho co pises. To len niektore teoreticke povahy tu nad tym stale teoretizuju a polemizuju o percentach, risk/reward ratiu, stop/lossoch atd.
Bguru v prvom, druhom a tretom rade iba obchoduje a za svoje obchody sa nehanbi. :mrgreen:
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

Prečo mám pocit, že sa brániš? Veď ja ti fandím, mám rád ludí, ktorí su majstri, že dokážu na niečo prísť (najlepšie k HG), len mi je divné, že majú taký odpor k teórií. Keby sme namali takých ludí, tak možno dnes by si si takto ľahko nepísal cez web :)

Priznám sa, že keby som mal taký systém, tak aj psychicky by som to znášal podstatne lepšie "obchodovanie na burze"

Možno máš ten predikčný systém postavený na nejakej neteoretickej báze, možno na čarovnej guli???
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

singularita napísal:Prečo mám pocit,
Mozno mas tiez pocit, ze ti tu musim reagovat na kazdu kravinu co sem pustis. :mrgreen:
Vedz, ze nemusim, tak sa neunuvaj.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3847
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 342 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Exit ropa strata 2% z uctu.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
divak10
Príspevky: 50
Dátum registrácie: St 10 09, 2008 10:51 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa divak10 »

BGuru napisal :Shit happens
BGuru - Nerozumiem vyznamu , vysvetlis?

BGuru : Kukurica ako, este prikupujes?
sanka_bebe
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 10:01 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa sanka_bebe »

chalani a dievcata,

klud, vratme sa k tomu na co sme tu vsetci, aby sme sa nieco naucili, ked BGURU je ochotny zverejnovat svoje obchody a dari sa mu tak nezavidme (slovenska natura).

BGuru, ked sem davas svoje obchody skus vzdy tri 000 skrtnut aby to vyzeralo ze obchdujes za 5000 a nie 500 000 USD lebo par ludi tu asi slak trafi :-)

easy does it!
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jonatanus »

nechcel som sem uz nic pisat, te moje posledne 2 prispevky boli zartovneho charakteru, dokonca mi bolo maestra aj trocha luto ked mu tu uz tolko ludi zacalo nadavat.. :lol:

len jednu vec som chcel.. to ze maestro obcas "zabudne" zatvorit trejd, to si vsimne malo ludi, to v jakom stave su teraz te jeho komoditne trejdy, dobre, sak nemusi sa vzdy zadarit, "zabudneme" na to a mozno ked je niekdo uplny idiot ani nevidi co tu maestro taral o tom riadeni rizika a potom averaguje down a visia mu tam vseliake trejdy dole 30% a pod, vratane toho holy grailoveho 9999999999999999999999 kontraktoveho......

co je ale horsie ze maestro je x-krat usvedceny klamar a ak je tu naozaj niekdo po 3 nasobnej lobotomii, tak by som ho odporucil precitat si tieto dva prispevky (na co tu uz upozornil filip, ale obvam sa ze slabo):
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 421#p14421
Kolko % to rocne hodi je viac-menej vedlajsie. Kazdy rok je to inak, tak ako mame kazdy rok ine podmienky na trhu. Inak sa obchoduje v medvedom trhu a inak v bycom trhu. Kedze obchodujem na viacerych uctoch musel by som pracne pozerat vsetky rocne vypisy a robit akysi priemer aby som ti poskytol presne cislo. Ja takuto evidenciu na presnej a pravidelnej baze nevediem. Zo zaciatku, ked som zacinal, som tak vsak robil. Neskor mi to bolo jedno a povazoval som to za zbytocne.
Vypocitam to za teba. Pomer mojho priemerneho rocneho zisku a maximalneho drawdownu je priblizne 1:3
no, neni to uplny dokaz, je tu este stale dost velka sanca, ze to co sa maestrovy nechcelo robit pri jogobelovom dotaze sa mu uz chcelo pri radvanovom, takze sa mu podarilo zohnat statementy 15 rokov trejdovania zo vsetkych jeho milion uctov, vsetko to zratal, dokonca aj drawdowny a dokonca v rekordnom case, zrejme zacal vcera o 9 vecer hned jak to radvan napisal a dneska o 11 to uz bolo vsetko zratane, zrejme ani nespal.

a pomer 3:1, no to je cisty genius!

to je velmi zajimave, hlavne ked sa pozreme na jeho prvy prispevok v tejto teme
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 6757#p6757
Ale pre mna ma do buducna cenu daleko vacsiu prave fakt, ze trh mi poskytne este vela prilezitosti kedy pomocou mojej metody zobchodujem daleko vacsie objemy ako som s nou robil doteraz nakolko som bol sam dlhodobo zaslepeny inymi obchodnymi metodami /zvacsa zial dlhodobo nefunkcnymi/ co ma stalo vela sil, casu a hlavne penazi.
..a hlavne penazi.. maestro je zrejme perfekcionista, ma system 3:1 profit:drawdown, maximalny drawdown 2 mesiace a on to povazuje za slaby system, preto si nasiel holy grail chytanie dna, ktory mu teraz funguje fantasticky a vsetky te nefunkcne metody uz radsej prestal pouzivat.

no takto by som v mojich zavystlivych komentaroch mohol pokracovat este dalej, ale nebudem, chcem povedat len jednu jedinu vec:
AK TU EXISTUJE NEJAKY TOTALNY IDIOT PO 50 NASOBNEJ LOBOTOMII, KTORY BY CHCEL MAESTROVI ZVERIT NEJAKE PENIAZE DO SPRAVY, PREBOHA NA KOLENACH HO PROSIM NECH TO NEROBI.

inac ho kludne obdivujte a ucte sa od neho ako sa ma riadit riziko.

Blahoslavení chudobní v duchu, lebo ich je nebeské kráľovstvo.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3847
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 342 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Tak teraz uz neviem,ci som na spravnom fore, zacinaju sa tu objavovat medicinske pojmy ,ktorym ja ako laik nerozumiem a zatial sa ani touto problematikou nechcem zaoberat.Bavme sa radsej o tradingu, skusenostiach a realnych veciach.Zmenilo sa to tu na kritizovanie jedneho obchodnika.Kazdy ma pravo na kritiku, ale bolo by ferove aj prispiet niecim konstruktivnym.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Tento príspevok napísal jonatanus, ktorý je vo vašom zozname ignorovaných. Zobraziť tento príspevov.

Takto sa mi uz skoro rok zobrazuju prispevky nickov, ktorych nazory povazujem za polodementne a teda zbytocne citat. Takze zbytocna robota

Niektore nicky totiz v zivote pravdepodobne nespravili ziadny zivy obchod, nikdy nemali realny obchodny ucet, nepreukazali sa ziadnym obchodom a takto by som mohol pokracovat.
Zato vsak vynikaju urcitou formou psychonautizmu co im dava pocit, ze rozumeju vsetkemu a zial aj tomu co si v zivote nevyskusali a ak aj vyskusali tak uspesni v tom urcite neboli. :mrgreen:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Bguru, aky mas dalsi plan s trejdom sp500. Pisal si mi, ze technicka korekcia bude na 1050-1080. Trafil si ju presne. Preco si nevystupil? Cakas dvojite dno? Mas v plane este dokupovat?
P.S: Zase mam obavy o financne zdravie mojho druheho brokera. Mozno zase budem musiet nakupit indexove certifikaty, tak zistujem co a ako. Honzajs sa nezvykne v dlhodobych predpovediach mylit a caka sp500 na 600 v pripade recesie.
Aky je tvoj nazor?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

jogobela napísal:Bguru, aky mas dalsi plan s trejdom sp500. Pisal si mi, ze technicka korekcia bude na 1050-1080. Trafil si ju presne. Preco si nevystupil? Cakas dvojite dno? Mas v plane este dokupovat?
Proč by vystupoval? Sám psal, že to kupuje na long, pač čeká 4-6měsíční růst. A dost výraznej. Eště sme se ani nedohrabali na úroveň, ze které to mělo růst....A asi bohužel eště nějakou dobu nedohrabem, jak to tak vypadá. :?
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Kedze je mi absolutne pod uroven sa tu s niekym stale natahovat, stale (uz asi na 10 strane) odpovedat na s obchodmi nesuvisiace dotazy ludom, ktori pravdepodobne ani nemaju realny obchodny ucet a riesit s nimi chytanie za slovicka, ci typicku slovensku zavist tak nech nie je prekvapenim, ze prestavam prispievat do vsetkych tem, vratane obchodov, ci odpovedi na akekolvek otazky.
Dokonca tu niektori trpia chorobnou fobiou, ze tuzim po spravovani vsetkych vasich penazi.
Tak vedzte, ze netuzim. Mam svojich penazi viac nez dost. Taky bullshit som uz teda dlho nepocul!

Mojou odpovedou teda je, ze nech si sem prispieva sam admin a jeho kumpani svojimi vlastnymi obchodmi a nazormi a nech tu maju level obchodnikov im rovnych a po akych sami tuzia!
Za mna osobne mozem povedat, ze toto vlakno mi posluzilo aspon ako velmi slusny socialny prieskum medzi slovenskou investicno-obchodnickou webovou komunitou.


Boli by ste vsak prekvapeni, ze sem zavitalo aj zopar velkych obchodnikov, dokonca (aj na moje prekvapenie) niektori su priamo z centier financneho diania a som s nimi v kontakte. Sami mi uz davnejsie povedali, ze hadzem hrach na stenu a pouzili mnoho daleko ostrejsich vyjadreni a slov. Zda sa, ze mali absolutnu pravdu.
Namiesto toho aby sa tu budovala komunita obchodnikov ci investorov (aj tych velkych) sa tu radsej .......

Nechcem hadzat v ziadnom pripade vsetkych do jedneho kosa, ti co chcu a maju pripadnu otazku, mozu mi sem tam poslat privatnu spravu.
Na fore ocenujem pracu Honzajsa, pretoze vie prezentovat jasne postoje a nazory a prezentuje svoje obchody. Nehovori v hadankach alebo domnienkach ale hovori jasne. Na zaklade toho je aj schopny otvorit realny obchod.
Ocenujem tiez pracu Ladisa za jeho tiez jasne postoje, ze sa nebal ist s kozou na trh a povedal vam do coho investuje, co nakupuje a aky ma zamer proste vedel vylozit karty na stol. To ze mu to zatial velmi nevyslo nehodnotim negativne. Podstatne je ze bol k vam uprimny co sa jeho obchodov tyka!

Dobre obchody vam zelam ! :idea:


Voltaire povedal: "Je omnoho lahsie o peniazoch pisat, ako peniaze zarobit!"
Kostolany povedal: "Vacsina ludi, co dnes o peniazoch pise, ani nevie co je to trh."
Pinosol
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi 03 10, 2008 11:54 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Pinosol »

škoda, jsi k nalezení na některém jiném fóru?
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Tak a máte to! Spokojení?? :evil:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Bguru, cakal som , ze to urobis. Len som sa divil, ze si to tak dlho vydrzal. Vdaka za vsetko.

P.S: Ked sa rozpadala Ladisova diskusia na jeho strankach, tak mu tam niekto napisal, ze tu bude diskutovat len Ladislav z Investorom a Bedja z Vaclavom.
Parafrazoval by som to. Tu bude diskutovat Filip s Jonatanusom a Singularita s Rambajsom. Uz sa tesim na vase hodnotne prispevky a rady. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
silverlive
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:36 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa silverlive »

Blahoželám. Tiež sa teším na podnetné diskusie o tom, kde býva Trnka (alebo Srnka?) z Asetu (alebo Esetu?).
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3847
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 342 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa osamely chodec »

skoda ze si sa tak rozhodol, mne citanie tvojich pripevkov dalo podnet na studium danej problematiky a posunulo ma o velky kus dopredu.Dakujem.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Coudy »

Skoda ze odchadzas, ale asi by som urobil to iste, keby sa niekto do mna stale navazal.
Diky za inspirativne prispevky. Drz sa.
sanka_bebe
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 10:01 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa sanka_bebe »

jak male deti :-(
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Andrej »

:(

Za mna - nepotrebujem citat o tom ako sa nieco neda, ako je nieco nahovno a aky je niekto dement. Ste tu povacsinou rozumni ludia, prosim o konstruktivnost a vecnost.
divak10
Príspevky: 50
Dátum registrácie: St 10 09, 2008 10:51 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa divak10 »

Moze mi niekto vysvetlit, ako je mozne, ze od vcera mam poziciu na USACASH 8856 buy. Dnes po prepade sa to blizilo k mojej pozicii a presne tam sa to 2x otocilo o 21,15hod aj o 21,30 hod . Ved tam bol len 0,1 lot.
kuky969
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 20 06, 2008 8:54 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kuky969 »

Singularita a spol .
Spokojní ????......... to si fakt myslite ze Guru mal psychickú úchylku a robilo mu potesenie niekolko mesiacov trpezlivo prispievat a kazdy vecer sa vytesovat ze na webe niekoho tahá za nos ???? Vies si predstavit sam seba ako kazdý den si pripravujes prispevky a tvoja fantazia pracuje na plno aby si si vymyslel niejaku odpoved co by vyzerala vierohodne a potom sa veselo usmieval ako niekto na to reaguje a spusti sa debata na zaklade tvojich vymyslenych nezmyslov ktore si hodil medzi národ. Len trosku psychicky zdravý clovek to nerobí (uz len kolko casu to zaberie) a urcite na to nemal dovod ani Guru.
Urcite nie kazdemu sa pacilo vsetko co Guru napisal , ani mne , ale kazdý rozumný clovek si z toho zoberie to svoje , pripadne slusne a vecne argumentuje a vzniká postupne diskusia. Ale to co tu predviedli niektorí obchodníci - teoretici je uz skor diagnóza.
A to sa mu divim ze bol tak trpezlivý .Najrozumnejsie bolo niektorych jedincov ignorovat a proste neodpovedat . A ze to nespravil tak to bola asi jeho najväcsia chyba
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

kuky and spol. s.r.o

HEHE,
A ty si čo myslel, že príde GURU a naučí ťa ako obchodovať? Nemám rád arogantných a namyslených ľudí typu GURU, ktorí prídu a začnú tvrdiť, že všetci sme hudobní kritici a on má HG.
ČO si si myslel, že nikto nepríde a nezačne mu oponovať ? Nakoniec obvinil tu ľudí zo závisti a z iných úbohosti a slávnostné sa rozlúčil. Však tu nemusel písať počty kontraktov, povedal, že ste to od neho žiadali, tak máte čo ste chceli, potom vás zaujímal viac jeho účet ako iné veci.
Mne je to jedno, nech si založí vlastné súkromné fórum a tam nech prezentuje svoje obchody, keď mu na tom tak záleží a tu nie je schopný uniesť, že mu niekto v niečom oponuje.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

singularita napísal: Nemám rád arogantných a namyslených ľudí typu GURU, ktorí prídu a začnú tvrdiť, že všetci sme hudobní kritici a on má HG.
To ti nikdo nebere, ale stačilo to říct jednou a ne to opakovat co 5 minut, jak kolovrátek. Tvůj názor už každej znal a tím, že to 1000x zopakuješ, ti nikdo víc za pravdu nedá. Krom toho se to dá dělat kultivovaně.
Navíc tohle je fórum o investování, ne o ventilování čistě osobních antipatií!
Nevšiml sem si, že by se tady BGuru do někoho jakkoliv osobně navážel, i když útoky některých (singularita, jonatanus, Filip) byly docela drsný. Dokonce ani nijak nekomentoval zjevně nepovedený obchody některých.
Myslím, že z našeho "neumětelství" musel mít BGuru akorát pěknou pr..., přesto to nedal sebemíň znát. Jistě, jeho příspěvky byly sebevědomý, někomu se možná zdály vytahovačný, ale od toho přece můžete abstrahovat, případně váš názor sdělit JEDNOU. A ne neustále dokola komentovat stejný věci.
Typický je, že nejzběsilejší byli právě lidi, co za téhle krize nehli ani prstem, sedí si celou dobu na hromadě cashe a spokojeně si předou, jak na to vyzráli. Případně zůstávají stále stejně zainvestovaní a lížou si rány.
Já rozhodně BGurovým stylem neobchoduju, o "holygrailových" předpovědích dna sem měl taky jiný (možná zkreslený) představy, ale to nic nemění na tom, že jeho příspěvky měly hlavu a patu, byly zajímavý, dalo se z nich spoustu naučit a vytěžit. Jako příspěvky jednoho z velice velice mála.
Co říct nakonec: Bravo, povedlo se vám vystrnadit už druhýho ze tří nejaktivnějších (když nepočítám Filipa jako správce) a nejvěcnějších přispěvatelů do fóra. Teď už jen, abyste se pustili do Honzajse (i když Ladis byla především jeho práce :mrgreen: ) a může se to tady zavřít. Z vašich příspěvků to tady žít asi nebude. :?
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

singularita napísal:
Mne je to jedno, nech si založí vlastné súkromné fórum a tam nech prezentuje svoje obchody, keď mu na tom tak záleží a tu nie je schopný uniesť, že mu niekto v niečom oponuje.
Promiň, ale myslím, že k věcnýmu oponování se BGuru stavěl velice vstřícně. Příspěvky o lobotomii, naleštěným egu apod. ale za žádný oponování nepovažuju.
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

Ja som niekoho vystrnadil?
No to je nonsens, ja som nemal už v úmysle reagovat na gurua, ale chápem, že teraz sa odohrava vyčitkova dabata (priaznivcov), kto koho a prečo a pod. Tak si ulavte pani :)
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

singularita napísal:Ja som niekoho vystrnadil?
No to je nonsens, ja som nemal už v úmysle reagovat na gurua, ale chápem, že teraz sa odohrava vyčitkova dabata (priaznivcov), kto koho a prečo a pod. Tak si ulavte pani :)
Nevím, proč by ten, kdo si na veřejných fórech neléčí osobní komplexy nebo nevybíjí neshody s manželkou/problémy v práci, měl být hned něčí příznivec. Myslím, že z mých příspěvků se dá jasně vyčíst, že sem nebyl žádnej nekritickej "BGuružrout".
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Singularita a spol.

Takze, pred dvoma rokmi som hladal v Prahe pracu. Pozeral som si inzeraty a najlepsie platena bola praca programatora.Nukali za nu 50000Czk nastupny plat. A potom tam bola sprava portfolia a tam nukali 100000CZK nastupny plat. To znamena, ze je to jedna z najviac cenenych praci na svete. A nikto ti tolko penazi nebude platit, ak nie si najlepsi z najlepsich. Je tam tazka konkurencia. Kolegovia, ktori robili v banke mi vraveli, ze ani riaditel banky nema pravo vstupit ku ludom, ktory obchoduju na burze v obchodnych hodinach. Musi sa dopredu ohlasit a vyckat, ci sa mu mozu venovat.
My sme mali pravo vidiet Bguruove obchody v reali. Niektori ludia to neuniesli.
AK ty a spol. si myslite, ze precitate par knih a uz ste vyskoleny na tu pracu, tak sa velmi mylite. Trosku skromnosti by Vam nezaskodilo.
Bguru, ak to este citas, uvedom si, ze ti tu hluposti pisali stale ty isty ludia. Proste si ich mal ignorovat. Oni by nakoniec prestali.

P.S: Proste mi to pripada, akoby som ja precital anatomiu a isiel chirurgovi radit, ako ma operovat srdce.
P.P.S: Bguru a za dobre dobre nikdy necakaj. Nebudes sklamany. Pravda nakoniec aj tak zvitazi.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kuky969
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 20 06, 2008 8:54 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kuky969 »

Singularita
chlape , chlape Ferin ti to napisal jasne je rozdiel oponovat a OPONOVAT nasli sa ludia ktorí oponovali ale pravdepodobne na trosku vyssej intelektuálnej úrovni ( a menej zakomplexovaný) ako Ty a tak ta diskusia dostala trosku zmysel a dalo sa aj niecomu priucit ... ty si sa prejavil ako nestastnik ktorý si neudrží svoje emocie na uzde (ale takych treba v tradingu aby ty co zarabaju mali od koho tahat prachy) takze predsa niesi celkom k zahodeniu .
OK nemienim robit tu istu chybu ako Guru a reagovat na tvoje slabomyselnosti takze na zaver len prosba : prosim zaloz si ucet a zacni obchodovat ,burza potrebuje pravidelný prílev emocionálnych a nevyrovnaných jedincov....
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

Jogobela+ kol.
Posledná poznámka:
1.Tvrdil som niečo také, že si niečo prečítaš a vieš obchodovať? Kde ukáž mi kde som to napísal.
2. Kde som tu niekomu radil ohľadne vstupu a výstupu? Povedal som iba zopár krát kam si myslím, že trh zájde to je všetko + napísal som ako to vyuužiť dokupovenaie na intraday.
3. Nedával som vecné argumenty? Tak si prečítaj ešte raz, že som tvrdil, že takým štýlom ako guru popisoval obchody (postupným dokupovaním ) a čakaním na otočku si urobíš aj ty HG pokiaľ máš dostatočný účet, rozložíš riziko a nejakou metódou určíš úsek- rozpätie kedy sa môže trh otočiť. Tak radšej miesto urážania a hlúpych rečí radšej premýšľaj.
4. Nevylievaj si na mne zlosť, že ti Guru odišiel a pod. to radím všetkým, na takéto invektívy už nereagujem

kuky aha tak ty už aj vieš kto ma aké iq, tak fajn pridaj sa k jasnovidcom :)
Naposledy upravil/-a singularita v Pi 17 10, 2008 11:09 am, upravené celkom 2 krát.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

kuky969 napísal:OK nemienim robit tu istu chybu ako Guru a reagovat na tvoje slabomyselnosti takze na zaver len prosba : prosim zaloz si ucet a zacni obchodovat ,burza potrebuje pravidelný prílev emocionálnych a nevyrovnaných jedincov....
:lol: :lol: :lol:
kuky969
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 20 06, 2008 8:54 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kuky969 »

Este co sa tyka chytania dna celkom zaujimava studia z historickych dát ( 69 rokov ) Samozrejme nie 100 percentná ale pomoze.
Prílohy
2002DowAward-1.pdf
(147.66 KiB) 179 stiahnutia
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

A čo považujem za vrchol tuposti (niektorých jedincov)je, že guru tu dal skoro cely návod ako to robí, že hľadá extremné pohyby v trhu „výpredaje“ kde je trh veľmi stočený, je extrémna volatilita, čo je ten „rozbalancovaný trh“, vzniká následne trampolína, to si môže každý pozrieť na historických grafoch. Hovorí keď skoro všetci masovo predávajú on nakupuje. A ja sa pridávam k tomu, že má pravdu. To tvorí základ z toho čo som si tu zbežne prečítal. Nenazval by som to však HG.

Problém prečo tu skončil je iba v jeho prístupe. Prístup JA SOM GURU a VY STE HUDOBNÍ KRITICI svedčí o všetkom. JA obchodujem , píšem tu vstupy a VY HUDOBNÍ KRITICI iba meditujete :) Tak ma nechajte si písať svoje obchody:)

papa
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

singularita napísal: Problém prečo tu skončil je iba v jeho prístupe. Prístup JA SOM GURU a VY STE HUDOBNÍ KRITICI svedčí o všetkom. JA obchodujem , píšem tu vstupy a VY HUDOBNÍ KRITICI iba meditujete :) Tak ma nechajte si písať svoje obchody:)

papa
Ne, vidím, žes nic nepochopil. Problém je v tom, že ho tady osobně uráželi lidi, co za celou "krizi" nevydělali ani korunu. Prostě sedí na prdeli, čumí, kibicujou a uráží. Že to tak už musím říct. Takovým se u karet dává "do držky". :wink:

Znovu si projdi příspěvky, uvidíš, že BGuru neodešel na základě nějakých odborných polemik, ale na základě sprchy osobních urážek.
S těma hudebníma kritikama to ani nekomentuju, demagogie a manipulace není můj šálek kávy.
Už bych to asi uzavřel, je to házení hrachu na stěnu. Dokud to někteří jedinci nepochopí, bude todle fórum jen chudší a chudší. Což je škoda. :cry:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

Problém je v tom, že ho tady osobně uráželi lidi, co za celou "krizi" nevydělali ani korunu.
len tak pre info, odsledoval niekto úspešnosť obchodov v tomto vlákne? Resp. nejaký ten odhadovaný výnos. Aby sme sa tu len tak naslepo. Myslím, že momentálne nikto nevie, či sumárne bol Guru úspešný, alebo nie.

PS - nie sme tu sekta aby sme slepo nasledovali guruov a prorokov bez otázok a pochybovania. Ak sa niekto označí za Guru a píše o svätom grále, tak musí počítať aj s posmeškami a uštipačnými poznámkami. Zajtra môžem pod novým nickom začať písať, že som prevtelený budha a vytvoriť si fan klub.

Na záver jedne citát maestra:
Na fore ocenujem pracu Honzajsa, pretoze vie prezentovat jasne postoje a nazory a prezentuje svoje obchody. Nehovori v hadankach alebo domnienkach ale hovori jasne.
Škoda, že si maestro z Honzajsa nezobral príklad.
Dokud to někteří jedinci nepochopí, bude todle fórum jen chudší a chudší.
Ak sem niekto prestane prispievať, tak je to jeho rozhodnutie a rozhodne tu nikoho nikto nikdy nevyháňal. Paralely s Ladisom sú Ferin vyslovene smiešne. Veľmi dobre vieš, že ten kto tu osočoval Honzajsa a stále doňho rýpal bol Ladis a nie naopak. A Honzajs argumentoval, bránil sa. Ladis to tu opustil hneď, keď začali padať jeho banky.
Bguru odišiel, keď mu prestal fungovať holy grail a nevychádzali mu obchody.

Konšpiračné teórie typu admin a spol. sa proti niekomu spolčili sú naozaj trápne.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

jogobela napísal:Guru: Gratulujem k zisku. Planujem nastupit short na Dowa a teraz som dostal posledny signal,ze mam do toho ist, lebo ty si vystupil z longu S&P. Takze pockam na otocku. Chcem sa opytat, preco si vystupil z s&p, ak to nie je tajne?
Ja som planoval nastupit na 10 800 na Dowa long, doslo to na 10820 a otocilo to bezo mna.Takze nemal som stastie ako v januari.
Pisal si ,ze pouzivas platene grafy. Nevies nahodou ty alebo niekto v tejto diskusii, kde sa da pozriet spredy na neplatenych grafoch, hoci nie su real time.
P.S: Musim najst nejake zertifikaty na 10 rocne papiere, ten tvoj sposob zabezpecenia sa mi pozdava.
Som rad, ze tu pises svoje obchody, lebo teraz vidim realne, ze niekto na tom zaraba. Takze viem, ze nehladam nieco ,co neexistuje.Doteraz,co som precital,tak to boli len spetne pohlady na grafy a vysvetlovanie, ako bolo treba obchodovat. Uz sa mi zdalo, ze ty ludia predavaju iba nadej na nieco, co mozno ani neexistuje.(tych falosnych prierazov a odrazov je v grafoch strasne vela) Neviem, aku strategiu ty pouzivas na obchodovanie, ale vidim, ze mas vysledky a to ma povzbudzuje do dalsej prace na obchodnom systeme.
Toto je jeden z mojich prvych prispevkov. Tam je jasne napisane, co pre mna znamenaju zive obchody. A zive obchody kontinualne na webe som nasiel len u Bgurua. Teoretizovania je vsade vela.

A k spravaniu sa Bgurua. By ste sa divili, ako ovela mensi uspech zmeni spravanie ludi. Vidim to na niektorych svojich byvalych spoluziakoch. Oproti Bguruovi su to len ekonomicky bezdomovci, ale to povysenecke spravanie sa nema chybu. A spomenu si na Vas, len ked maju z Vas nejaky zisk. Ak ma Bguru ucet, aky sa zda ,ze ma, tak sa rovna najbohatsim ludom na Slovensku. No skuste sa ist pobavit s majitelom nejakej velkej firmy na Slovensku, ako dopadnete.
Myslim , ze Bguru na to co dokaze, sa spraval uplne primerane ku nam zaciatocnikom. To by ste mali zazit mojho byvaleho trenera, ako sa ku nam spraval. Ale bolo to pre nase dobro. A starsi spolupracovnici v praci ako davali zabrat. Ja viem, dnes uz sa ani na vojnu nechodi. Ludia zabudli na pokoru a poslusnost. Kazdy vie najlepsie vsetko sam. Na svoju skodu.

P.S: Viac sa k tejto teme nebudem vyjadrovat. Dal som jasne najavo na ktorej strane stojim.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Honzajs »

I já stojím na straně BGuru, i když na konspirační teorie bych to neviděl.
Podle mne se do něj rylo opakovaně naprosto zbytečně, ztrátové investice / obchody jsou nevyhnutelné a potká to každého.
Naposledy upravil/-a Honzajs v Pi 17 10, 2008 1:38 pm, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"