Holy Grail

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

jogobela: ja vzdy ako pozicny obchodnik obchodujem pozicne obchody s minimom, to je zaklad prezitia na trhu. Prihliadam na jeden zakladny parameter na mojom ucte, ktory sa vola Excess liquidity. Su to peniaze po odratani marginu a strat/ziskov. Situacie ked treba do obchodu naliat viac ako obvykle sa vyskytuju malokedy. Asi tak casto ako taketo paniky, prehnane volatility a rekordy na trhoch ako sa udiali tento mesiac. Niektori budu radsej obvinovat trh z toho, ze vyvadza namiesto toho aby boli aj na taketo situacie pripraveni. Ja na ne pripraveny vzdy som. :)

Gratulujem ti k zarobku, ale nechapem preco si urobil posledny obchod omylom? To si akoze stlacil namiesto sell tlacitko buy ? :mrgreen:
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

A trejder z účtom 150 000 USD (nazvime ho malý profík) by trejdoval takto: 0,8 + 0,8 +0,8 +0,8 (zaokrúhlime to veľkodušne na 1 kontrakt, aby vôbec mohol obchodovať emini)...
teda 1 + 1 + 1 + 1 a v najväčšej strate dokup +10 kontraktov.

RE: síc neviem ako si presne došiel k tomuto číslu, ale ak je správne čo hovoríš tak guru by musel mať 100 násobok teda min 15 000 000 USD, a kedže prezentuje, že 30% z účtu bolo iba nedorozumenie, teda že ide o menšie % + ze má aj iné obchody otvorené a pod tak to môže byť kludne aj 100 000 000,-USD, čo je teda miliardár v Sk,
Som to ja ale blbec, že som sa vôbec odvážil oponovať miliardárovi :-)
Naposledy upravil/-a singularita v Ut 14 10, 2008 12:08 pm, upravené celkom 1 krát.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Jagobela to tady uváděl. Že zpanikařil z toho, že mu může zkrachovat broker, a rači nakoupil DAX (v době, kdy to bylo fšelijaký). :lol:
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

JUGGLER napísal:Celý úspech, ktorý tu prezentuješ je vstup do trejdu, ktorý šiel proti tebe -30%. A keď ani po troch dokupoch to nešlo tvojím smerom, tak v momente najväčšieho zúfalstva si nakúpil za dvanásťnásobok vstupu (alebo trojnásobok sumy po dokupoch).
Vyhodnotil som, ze sme blizo dna, ze idem nakupovat tak som nakupoval. Najviac kontraktov som nakupil prave velmi blizo dna. Drzal som sa planu, nepanikaril som.
Tajomstvo riadenia rizika u teba je teda neomylnosť založená na dokupovaní v strate a keď to už zájde do extrému napr. -30%, tak treba dokúpiť za desať krát vyššiu sumu ako vstup.
Juggler, to ze trh siel do extremu, ktori sme videli je naozaj velmi vzacny jav. Mimoriadne situacie si vyzaduju mimoriadne opatrenia. Ved nakoniec o tom citame kazdy den v novinach. Kto nie je pripraveny aj na taketo mimoriadne situacie ten neprezije. Takze to tajomstvo nie je tajomstvo. Uz som to sem niekolkokrat napisal, ze obchodovat treba maly objem kontraktov a vyhnes sa panike ked panikari cely svet vratane vsetkych ministrov a prezidentov. Treba hlavne sledovat avg.true range a volatilitu a vies na co mas byt pripraveny. Ak by som na to nemal tak to nerobim.
Stále uvažujem prečo neprezentuješ trejdy len v % výkonnosti, ale tu udávaš sumy o ktorých každý pochybuje, že ich v skutočnosti trejdíš.
Ak niekto pochybuje nech pochybuje. Uprimne ti poviem, ze mne pochybnosti alebo suhlas ci nesuhlas druhych dolare na ucet neprinesu a teda tomu ani neprikladam velky vyznam. :mrgreen: Nedavam sem % preto lebo na zaklade vstupu a vystupu si kazdy prvak zrata kolko mam na ucte a ja sa tu o mojom majetku bavit nemienim. Nie sme na privatnom fore ale na verejnom fore kde ma pristup kadekto. V zavisti sme na Slovensku jednotky a este dlho budeme.
Lebo pri tomto riadení rizika, ktoré si predviedol by trejder s 15 000 dolármi na účte (čo je myslím si bežný začiatočník), keby ťa chcel napodobniť, musel by otvoriť ten obchod z 0,08 kontraktu emini ES,
čo je nereálne.
A preco by ma mal napodobnovat? $15k je na pozicne obchodovanie futures zalostne malo. Na daytradovanie s 1 kontraktom mozno ok. Mohol by s tym mozno skusit obchodovat CFD.

A trejder z účtom 150 000 USD (nazvime ho malý profík) by trejdoval takto: 0,8 + 0,8 +0,8 +0,8 (zaokrúhlime to veľkodušne na 1 kontrakt, aby vôbec mohol obchodovať emini)...
teda 1 + 1 + 1 + 1 a v najväčšej strate dokup +10 kontraktov.
Preco by mal aj tento trejder kopirovat moj obchod a hlavne posledny mega-naboj? Mohol by kludne dokupovat dalej po 1 kontrakte a podla aktualneho avg.true range posuvat miesta dokupov.
Ved ja nikomu nekazem a nevravim ako ma riadit svoj obchod. Ja nikomu na ucet nevidim. Kazdy si vie sam zratat kolko bodov si moze dovolit riskovat na jeden kontrakt :)
Ja som oznacil pre investorov miesto, ze oktobrove tyzdne budu mat vyhodne nakupy a dalej som len riesil svoje pozicne obchody. Nechapem preco by mal niekto s malym uctom kopirovat moje obchody hlavne ak nevie odhadnut mieru svojho rizika. A hlavne v mimoriadnej situacii, ktora na trhoch nastala a na ktorej tazko prezivaju daleko vacsi kapri :?:
8.10. minulu stredu som sem daval graf volatility a upozornil kde v akom extreme sa nachadzame. Pre trejderov nocna mora, pre nakupcov raj.

Myslim, ze potlesk patri jogobelovi, ktory dokazal zachovat vlastne pravidla, pouzil vlastnu hlavu. Odhadol vlastnu mieru rizika. Spravil obchod (sice vravi ze omylom :mrgreen: ) a ma +11% a neriesi ako mal ci nemal nakupovat niekto iny. Ked trh minuly tyzden padal sam vyskocil a nepytal sa mna ani nikoho na zvolenie ci tak mal spravit alebo nemal. Robil iba to na co mu staci ucet.

Ja sa tuna o nazor nepriem a ani neteoretizujem co maju robit ini a ako maju obchodovat... Ja si hladim svoje obchody a robim ich rad.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15809
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1402 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ALL:
berte to ako môj názor a presvedčenie.
Nie nejaký útok a vypravdovanie za každú cenu.
Na to ja nemám čas.

Pre mňa je jednoducho dobrý trejd ten, kde sa správne chytí smer.
A takých tu BGuru prezentoval väčšinu.

Ale najkritickejšia časť je zvládnutie rizika, keď sa to obráti proti nám.
A tu som ja zástanca toho, že treba rozoznať omyl a vedieť sa zmieriť s nejakou stratou. Tá strata by mala byť menšia ako naše bežné zisky. V konečnom dôsledku tak suma ziskov pohltí naše straty. Model neomylného trejdera a ziskov za každú cenu neuznávam.

P.S.
Ja som tieto turbulencie prežil väčšinou v cashi.
Ale paradoxne som nevydržal a urobil tri obchody na derivátoch. Všetky tri proti trendu a všetky tri v zisku.
Keď to však vyhodnocujem, mal som šťastie.
Lebo som šiel dvakrát s toho proti silnému trendu.
Super trejdy by to boli, keby som tie trejdy urobil s trendom a vydržal v nich vybrať veľký zisk. Bez rizika straty.
To pokladám za správne.

Všetkým, čo neskrachovali, ale na tom strašnom páde a korekcii zarobili blahoželám :wink:

Zároveň si myslím, že turbulencie ešte neskončili.
Čakajú nás ešte zaujímavé chvíle.
Pre mňa osobne začína zlatá baňa ako obyčajne - pri zverejňovaní kvartálnych výsledkov, ktoré práve začalo.
Preto začínam makať ako fretka a budem si musieť odpustiť mnohé pokecy a príspevky na fórach.

Držím palce.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

BGuru napísal: Myslim, ze potlesk patri jogobelovi, ktory dokazal zachovat vlastne pravidla, pouzil vlastnu hlavu. Odhadol vlastnu mieru rizika. Spravil obchod (sice vravi ze omylom :mrgreen: ) a ma +11% a neriesi ako mal ci nemal nakupovat niekto iny. Ked trh minuly tyzden padal sam vyskocil a nepytal sa mna ani nikoho na zvolenie ci tak mal spravit alebo nemal. Robil iba to na co mu staci ucet.
Dakujem za potlesk. :mrgreen:
Ale aby som to trochu okomentoval. Este minuleho roku, ked to zacalo padat, som ako investor pripravil strategiu nakupov v hlbokych prepadoch. Ale vzdy som ju odkladal.Hovorim o daxe. Najprv na 6000, ked sme tam spadli tak na 5000, ked sme to prerazili tak na 4000. Ale ked zacala ta minulotyzdenna panika, tak uz som necakal na 4000 z vyssie uvedenych dovodov.
Po kupe som si vklude pozrel grafy, a ked som videl, ze pre sp500 je to posledny suport 800 a skoro sme sa ho dotkli, tak som vedel, ze daco z toho moze byt. Dnes som vystupil mozno predcasne. Ale ja potrebuje viac tento zisk, z psychologickeho hladiska, lebo uz nebudem obchodovat za svoje peniaze, ale za ziskove. Ak by to dnes zase otocilo a spaplo by to polovicu zisku, rozladilo by ma to. Psychika je mozno 80% uspechu, tak sa snazim o nu starat a nevystavovat zbytocnym stresom.A tesim sa na mensie sviecky a kludne obchodovanie.

P.S:Bguru, ocakavas dnes korekciu?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

BGuru napísal: Nedavam sem % preto lebo na zaklade vstupu a vystupu si kazdy prvak zrata kolko mam na ucte a ja sa tu o mojom majetku bavit nemienim. Nie sme na privatnom fore ale na verejnom fore kde ma pristup kadekto. V zavisti sme na Slovensku jednotky a este dlho budeme.
Tak ale potom si nemal pisat ani pocty kontraktov, len vstup, vystup, mozno investovane % z uctu, aby si nacrtol aj money management. Takto sme o tvojom money managemente nemali ani potuchy. Aj ked si myslim, ze viem preco si pisal tie pocty kontraktov. Bude to mat nieco spolocne s tym lestenim ega ako napisal Filip, aj ked sa tomu tvrdeniu branis :wink:

Jugglerov prispevok, kde rozoberal tvoj obchod, som si ulozil do svojej osobnej "zlatej kniznice". Do policky s nazvom money management. Samozrejme, ak je tvoj bezny vstup niekde na urovni 1 % z uctu, a uz dopredu si tusil moznost, ze chytis historicku prilezitost, tak si bol asi pouzity ako zly priklad, ale aj tak poucne.

Myslim si, ze po tom vsetkom by si mal ist s kozou na trh a povedat aky mas priblizne ucet. Aj tak to uz vsetci tusime. Do buducna sa tak aspon vyhnes dalsim nepotrebnym hadkam a obvineniam. Moznost nebavit sa o svojom majetku si bohuzial stratil pisanim poctu kontraktov. Na to si mal mysliet skor.

Btw. mam pocit, ze nikdy si tu nepisal o priemernom zhodnoteni tvojho uctu p.a. Pre niekoho je prave to relevatny udaj, na druhej strane, pri urcitej velkosti uctu sa uz asi hra skor na absolutne cisla ako na percenta. A tak by to podla mna aj malo byt.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

o priemernom zhodnoteni tvojho uctu p.a.
tieto čísla tiež moc nehovoria. Keď sa budem chváliť, tak vypočítať pekný yield, keď budem potrebovať ukázať, že to nejde, tak si spomeniem na poplatky, pokles USD, váhu jednotlivých pozícií atď.
Ďalšia vec je, že ani 10 rokov po 50% p.a. neznamená, že o rok neprídeš o značnú účtu a nepadneš niekam nad 10% p.a. za 11 rokov.: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=3&t=1175
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Peter, ako si dospel k presvedceniu, ze tu niekto ma zverejnovat vysku svojho majetku? Zaloz vlakno osobny majetok a prispej prvy. Ak je trejd ktory odprezentoval BGuru pravdivy, tak mu blahozelam,nie k dolarom, k tomu ako dokazal zvladnut svoje emocie a stres.Nebavme sa o percentach bavme sa o absolutnych cislach a tie boli na nase pomery obrovske.Musel sa vediet v kritickych okamihoch odputat od penazi, ktore stracal. To mu nakoniec prinieslo vitazstvo.Ja viem o com pisem, lebo som to zazil.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

hej, je mi to jasne, len niekto tu pisal (sa mi nechce hladat kto) nieco v tom zmysle, ze keby dopredu vedel, ze zisk 500 000 USD je mozno 1% jeho uctu, tak sa nad tym ani nevzrusuje. Len preto som to napisal. Asi nie je dobre, ked ibe iba o percenta. V podstatne spokojny moze byt kazdy kto s tym vyzije na takej urovni ako chce. A je jedno ci to znamena zisk 5 % p.a. alebo 150 % p.a. Kazdy ma ine ciele.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Aspon u mna to nefunguje ako pises, 500 000 USD je vzdy velka suma.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

kocinavi napísal:Peter, ako si dospel k presvedceniu, ze tu niekto ma zverejnovat vysku svojho majetku? Zaloz vlakno osobny majetok a prispej prvy.
Bguru zacal pisat pocty kontraktov, ktore nakupuje, nie ja. Kedze vdaka tomu kamikadze obchodu sme vsetci videli z akej straty dokazal vykorculovat, Bguru nam nechtiac ukazal ake su jeho financne moznosti (teda ak nekeca). To zverejnenie bol pre neho navrh, urcite ho tu teraz nebudem nahanat "povedz", "povedz". Minimalne by tym zamedzil buducim obvineniam, ze sa hra na neobmedzeny ucet. ........ Teda, samozrejme moze zahlasit aj taku sumu, ze ho rovno vsetci vysmejeme, ze si z nas robi srandu. Nie ze by si to uz niektori davno nemysleli :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

ako si dospel k presvedceniu, ze tu niekto ma zverejnovat vysku svojho majetku
keby písal v % a nie v absolútnych číslach, tak sa ho na to nikto nepýta.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

peter.cmorej napísal: Bguru zacal pisat pocty kontraktov, ktore nakupuje, nie ja. Kedze vdaka tomu kamikadze obchodu sme vsetci videli z akej straty dokazal vykorculovat, Bguru nam nechtiac ukazal ake su jeho financne moznosti (teda ak nekeca). To zverejnenie bol pre neho navrh, urcite ho tu teraz nebudem nahanat "povedz", "povedz".
To je otazka, ktoru sa neopytas ani svojho sefa, s ktorym chodis mozno aj na pivo.
Beriem vsetky vase nazory, mam vsak na to cele iny nazor. Su urcite veci, o ktorych ja sa s cudzimi ludmi bavit nebudem, takze neziadaj co nedostanes. Uz som sa k tomu vyjadril jasne ked som pisal Jugglerovi.
Minimalne by tym zamedzil buducim obvineniam, ze sa hra na neobmedzeny ucet. ........ Teda, samozrejme moze zahlasit aj taku sumu, ze ho rovno vsetci vysmejeme, ze si z nas robi srandu. Nie ze by si to uz niektori davno nemysleli :)
Poviem Ti uprimne, ze toto ma vonkoncom netrapi. Ak to trapi niekoho ineho na tomto fore je to jeho osobna vec. Obchodovanie s vyssimi sumami je vzdy o absolutnych cislach. Ked som sem napisal iba vstup a vystup tak sa niektori pytali na pocet kontraktov. Z poctu kontraktov si veru vysku obchodneho uctu nevyratas.
Tym tuto temu koncim.

Privitam ak bude viac prispevkov o obchodoch o trhoch a nie o mojom ucte, ani o tom co ja mam alebo nemam o sebe hovorit. 8)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

BGuru napísal:Z poctu kontraktov si veru vysku obchodneho uctu nevyratas.
ale z poctu kontraktov a z nejakych relevantnych cisel o money moneymanagemente alebo % zisku vzhladom na velkost uctu uz ano
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

filip glasa napísal:keby písal v % a nie v absolútnych číslach, tak sa ho na to nikto nepýta.
Ak raz budes obchodovat tak zistis, ze ked chces napisat vstup, tak mas na to velmi malo casu, aby cena uz nebola daleko od vstupu, hlavne pri volatilinych futures trhoch a nie este tukat do kalkulacky kolko to je % z uctu. Lebo to ta potom vsetci mudrlanti budu obvinovat, ze davas obchod, ktoreho cena uz davno neplati, ze to nie je live obchod a podobne dristy.
Okrem toho ja % vobec neriesim.
filip glasa napísal:Ďalšia vec je, že ani 10 rokov po 50% p.a. neznamená, že o rok neprídeš o značnú účtu a nepadneš niekam nad 10% p.a. za 11 rokov.: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=3&t=1175
Ak niekto po 5 rokoch a 50%p.a. zhodnoteni od fond manazera nevybera peniaze a nereinvestuje u neho uz len cast ziskov, tak si ine ani nezasluzi. Ten kto sa chce spoliehat iba na fond manazerov musi na to ist trochu zlozitejsie ako iba prist a dat peniaze. Hlavne pokial sa boji skutocnosti, ze prave v prvy rok (teda zaciatok jeho investicie) postihne fond manazera obdobie strat .
Zit defaultne s myslienkou, ze zarabat mozem kolko %p.a. chcem ale aj tak mi to jeden raz trh zoberie naspatek a nerobit s tym aktivne nic je zcestne. Takto si investor vytvara predpoklad neuspechu a strachu, ktory len velmi tazko vytlcie z hlavy.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Chlapi, ved uz nerieste Bguruov ucet. Dolezite je, ze je ochotny sa s nami podelit o svoje skusenosti.

Jeden znamy, obchodnik forexu velkych objemov, tiez neveril, ze Bguru ma nejaky velky ucet. Pozrel tieto stranky a povedal, ze musi mat velky ucet, lebo tie grafy co tam videl ma nejaky broker, u ktoreho minimalny vklad je okolo 500000$.
Myslim,ze to staci, aby som jeho nazory bral vazne.

P.S: Ale nikto by naslepo, hlavne bez SL ho nemal nasledovat. Kazdy by mal mat svoj obchodny plan.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Jogobela: Grafy MFGlobal ma futuresource ako servis a grafy su odtial. To len pre upresnenie. Ale mam u mfglobal ucet to je pravda. Ved som to tu raz aj myslim pisal.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa osamely chodec »

kupujem ropu 77,62 cfd SL 2% z uctu.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

kocinavi napísal:som out. Ucet nevydrzal.
Kocinavi, prilis skoro sa vracias. Bud ten ucet mal symbolicku hodnotu, alebo nemozes vydrzat bez obchodovania. No rob, ako myslis. Len pozor na gambling. Ropa je strasne volatilna. Mna skoro vyradila z obchodovania. Tak som jej dal pokoj. Odvtedy uz mi ucet rastie.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Coudy »

kocinavi napísal:kupujem ropu 77,62 cfd SL 2% z uctu.
Na to ze si zaciatocnik, riskujes celkom vela na moj vkus (2%) + ides proti trendu.
Podla mna by bolo lepsie znizit risk na 0,4-0,5%, pokial najdes svoj edge.
Preco ides hned cez CFD? Cital si varovania BGura, ne? :)
Skus napriklad USO - kopiruje cenu ropy (United States Oil Fund).
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa radvan »

To je otazka, ktoru sa neopytas ani svojho sefa, s ktorym chodis mozno aj na pivo.
Beriem vsetky vase nazory, mam vsak na to cele iny nazor. Su urcite veci, o ktorych ja sa s cudzimi ludmi bavit nebudem, takze neziadaj co nedostanes. Uz som sa k tomu vyjadril jasne ked som pisal Jugglerovi.
je mi jedno aka je velkost uctu, spytam sa len par zakladnych otazok ktore suvisia s risk managementom, nemusis mi na ne samozrejme odpovedat ... aky mas priemerny vynos p.a. (kdesi na zaciatku vlakna si uviedol 15%, ale neviem, ci to plati k tomuto uctu), aky si mal maximalny drawdown pocas tych rokov a aka bola dlzka toho drawdownu kym si sa dostal spet na povodnu hodnotu ... teda zaujima ma Risk-to-reward celeho obchodovania, to je to o co vzdy ide a co ukazuje skill, potom je jedno, ci trader obchoduje 1 kontrakt alebo 1 milion kontraktov ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

Radvan, tá otázka je už zodpovedaná:
Okrem toho ja % vobec neriesim.
robí to ako my tu všetci len pre dobrý pocit z tradingu a vôbec mu nevadí, že by mu v SLSP dali na termiňáku 4% z jeho majetku čo by v absolútnych číslach bolo viac než zarobí tradingom :wink: Chcem tým povedať len toľko, že na % vždy záleží ak to nie je len pre zábavu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15809
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1402 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ALL:
neriešte výšku účtu. Už to BGuru povedal:
má zásobník zhruba na 3000 kontraktov... takže to u brokera znamená kolaterál okolo 15 000 000 USD.

Ale mne neide o sumu, ide o pomer.
Keď Bguru povie, že obchoduje 15 000 000 alebo 15 000 000 000, mne je to fuk.

Preto som pragmaticky prepočítal ten istý risk manažment na účet 15 000 (začiatočník) a 150 000 (malý profík).
1000x menej a 100x menej

Ak mám sledovať nejaký trejd a neunudiť sa pritom k smrti, tak chcem vedieť fakty.
A na to mi stačí ten POMER.

Ináč by mohol ES klesnúť na 700 bodov a BGuru by mohol mať hypoteticky priemernú cenu 720 bodov a stotisíc kontraktov...
A potom by stačilo pri cene 740 vystúpiť a zhrabnúť zisk... no hádajte kolko?
Sto miliónov dolárov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Juggler, zdravim ta. Tak ako po dovolenke?Prosim ta, bavme sa tu o obchodoch a nie o velkosti Bguruovho uctu.

Moj odhad velkosti Bguruovho uctu, ak to je take dolezite.
Cize 1320 kontraktov na 944 priemerna nakupna cena.
1 bod robi 50x1320=66 000$
Ak by som to bral, ze to nakupuje podobne ako ja indexove certifikaty(cize v podstate bez rizika zlikvidovania uctu), tak musim nasobit 944x66000=62 304 000$. Kedze sp500 na nulu nespadne, pocitam okolo 50 000 000$.
p.s: Je to moj vypocet, s Bguruom sukromne nepisem, takze berte tu sumu ako moj sukromny odhad. Ja si riadenie rizika budem porovnavat s tou sumou.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

Prosim ta, bavme sa tu o obchodoch a nie o velkosti Bguruovho uctu.
bavme sa o %, o yielde, o pomeroch a nie o absolútnych číslach ktorými tu majster ohuruje a nikto sa nebude pýtať na výšku účtu. Celá tá debata o výške účtu je tu len preto, lebo maestro absolut nemá rád %.
Celý odchod ti je naprd ak nevieš či by si náhodou na tom nebol lepšie v Mbank na sporiacom účte jak pri tomto Guru tradingu.
Pinosol
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi 03 10, 2008 11:54 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Pinosol »

možná by to chtělo vrátit se k tomu, proč bylo toto vlákno založeno: k časování obchodů. BGuru signalizoval dno ve chvíli, kdy o něm většina z nás jistě ani neuvažovala. Vlastně on signalizoval počátek formování dna. Když se podívám na měsíční grafy předchozích krizí, domnívám se, že trh dosáhne nejnižší hodnoty, odrazí se a nejnižší hodnotu ještě alespoň jednou otestuje. takže pro investory, kterých je tady asi většina, je lepší reagovat až po druhém odražení ode dna. My krátkodobí obchodníci potřebujeme nakupovat už v první vlně, ale tentokrát mi ta krize připadá jiná v tom, že jde primárně o finanční krizi. Růst trhů, by v této fázi, měli zajišťovat banky a fondy, ale ty nemají peníze. BGuru upozornil, že klesají bondy, aby se uvolnily peníze do akcií, ale klesají bondy dostatečně? Má Buffet a BGuru dostatečnou sílu, aby otočili trhy? Nečeká nás jenom, až se vyčerpají prodejci, dlouhá stagnace?
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Pinosol napísal: BGuru signalizoval dno ve chvíli, kdy o něm většina z nás jistě ani neuvažovala.
Jo, 30 % nad ním. :mrgreen:
Soráč, nedá mi to, abych si nerýpnul. Sranda musí být, nic jinýho nám v těchto (investorsky) špatných časech nezbývá. :lol:

BGuru: Nemusíš reagovat, tvý argumenty znám a respektuju.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

filip glasa napísal:bavme sa o %, o yielde, o pomeroch a nie o absolútnych číslach ktorými tu majster ohuruje a nikto sa nebude pýtať na výšku účtu. Celá tá debata o výške účtu je tu len preto, lebo maestro absolut nemá rád %.
Celý odchod ti je naprd ak nevieš či by si náhodou na tom nebol lepšie v Mbank na sporiacom účte jak pri tomto Guru tradingu.
filip glasa postavil svoju argumentacnu palbu na % a na yielde a zda sa, ze sa jej drzi.
O obchodoch vravi malo, teda presne povedane skoro nic, ale o tom o kolko zhodnocuje ucet niekto kto sem tie realne a live obchody dava bude so zaujmom teoretizovat.
Nemaj obavy moj yield a rocne % su velmi zaujimave. Bez pochyb su nad priemerom mnohych, ktorych si ako investori staviate za vzory.
No offence, ale inak reagovat na tvoje prazdne teoretizovanie ani nejde.
radvan napísal:je mi jedno aka je velkost uctu, spytam sa len par zakladnych otazok ktore suvisia s risk managementom, nemusis mi na ne samozrejme odpovedat ... aky mas priemerny vynos p.a. (kdesi na zaciatku vlakna si uviedol 15%, ale neviem, ci to plati k tomuto uctu), aky si mal maximalny drawdown pocas tych rokov a aka bola dlzka toho drawdownu kym si sa dostal spet na povodnu hodnotu ... teda zaujima ma Risk-to-reward celeho obchodovania, to je to o co vzdy ide a co ukazuje skill, potom je jedno, ci trader obchoduje 1 kontrakt alebo 1 milion kontraktov ...
Vypocitam to za teba. Pomer mojho priemerneho rocneho zisku a maximalneho drawdownu je priblizne 1:3
Najvacsi drawdown trval maximalne 2 mesiace. A to som musel hladat vela rokov naspatek. Bol v 2001.

Ano presne ako vravis je jedno ci obchodujes 1 kontrakt alebo milion kontraktov. Preto uvadzam pri obchodoch hlavne zisk na 1 kontrakt.

Temu mojho uctu za seba uzatvaram, co znamena, ze nebudem reagovat na ziadny dalsi prispevok tykajuci sa mojho uctu, mojich % a podobnych dristov. Myslim, ze mate teraz dost roboty so svojimi uctami a svojimi %. O chvilu je tu koniec roka a budete bilancovat. Treba rychlo vymysliet co s tymi debetmi. 8)
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

BGuru napísal: O chvilu je tu koniec roka a budete bilancovat. Treba rychlo vymysliet co s tymi debetmi. [/b] 8)
Roční bilancování je pro obchodníky, ne pro investory. :wink:
Nevím, proč bych měl svoje investice posuzovat zrovna k horizontu 31.12.2008. Nikdy sem to nedělal a dělat nebudu. Na Silvestra se můžu uájet procentama nerealizovanýho zisku, ale 2.1. už může být fšecko úplně jinak. Každou investici hodnotím až v okamžiku realizace zisku nebo ztráty. To má pro mě vypovídací hodnotu. Ale především budu hodnotit svý portfolio jako celek, a to k časovýmu horizontu, kerej se (doufám) eště ani nezačíná rýsovat v dálkách na obzoru. 8)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Pinosol napísal:možná by to chtělo vrátit se k tomu, proč bylo toto vlákno založeno: k časování obchodů. BGuru signalizoval dno ve chvíli, kdy o něm většina z nás jistě ani neuvažovala. Vlastně on signalizoval počátek formování dna. Když se podívám na měsíční grafy předchozích krizí, domnívám se, že trh dosáhne nejnižší hodnoty, odrazí se a nejnižší hodnotu ještě alespoň jednou otestuje. takže pro investory, kterých je tady asi většina, je lepší reagovat až po druhém odražení ode dna. My krátkodobí obchodníci potřebujeme nakupovat už v první vlně, ale tentokrát mi ta krize připadá jiná v tom, že jde primárně o finanční krizi. Růst trhů, by v této fázi, měli zajišťovat banky a fondy, ale ty nemají peníze. BGuru upozornil, že klesají bondy, aby se uvolnily peníze do akcií, ale klesají bondy dostatečně? Má Buffet a BGuru dostatečnou sílu, aby otočili trhy? Nečeká nás jenom, až se vyčerpají prodejci, dlouhá stagnace?
Pinosol suhlasim s tebou, ze medvedi trh este neskoncil. To ani netvrdim. Caka nas patricna korekcia hore. Trvat moze 3-4 mozno 6 mesiacov. Medzitym cena samozrejme bude oscilovat v pasme dna a vzhladom na stale trvajucu vysoku volatilitu bude oscilovat dost. Suhlasim aj s tym, ze tato kriza je ina ako predosle. Ale trh kvoli tomu neskonci, ani ludia kvoli tomu neprestanu zit. Cize netvrdim, ze je koniec medvedieho trhu, ale ani v medvedom trhu sa nehybeme iba jednym smerom. ;) Avizoval som masivny short covering a short squeeze. Jeden sme uz videli v pondelok a indexy vytvorili rekordy jednodennych rastov, niektore tituly doslova explodovali. V piatok som pripominal ako budu trpko lutovat ti co predavaju alebo shortuju v piatok. Investor vie zarobit aj na prudkych a velkych korekciach nielen na dlhorocnych rastoch. Vravi sa tomu bargain hunting kde nastupuju bottom fishery a z podhodnotenych titulov vytlcu co sa da. To budeme teraz casto vidiet. Ved nakoniec podhodnotene bankove tituly ako Goldman, Morgan, City atd strelili v pondelok o 50-90% hore a dostali sa na hodnoty ktore mali na konci septembra.
V principe s tebou suhlasim, ze dno sa formuje na niekolko pokusov. :idea:
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Ferin007 napísal:Soráč, nedá mi to, abych si nerýpnul. Sranda musí být, nic jinýho nám v těchto (investorsky) špatných časech nezbývá. :lol:
BGuru: Nemusíš reagovat, tvý argumenty znám a respektuju.
V pohode, ved sme si to uz vsetko vysvetlili. :mrgreen:
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Ferin007 napísal:Roční bilancování je pro obchodníky, ne pro investory. :wink:
Nevím, proč bych měl svoje investice posuzovat zrovna k horizontu 31.12.2008. Nikdy sem to nedělal a dělat nebudu. Na Silvestra se můžu uájet procentama nerealizovanýho zisku, ale 2.1. už může být fšecko úplně jinak. Každou investici hodnotím až v okamžiku realizace zisku nebo ztráty. To má pro mě vypovídací hodnotu. Ale především budu hodnotit svý portfolio jako celek, a to k časovýmu horizontu, kerej se (doufám) eště ani nezačíná rýsovat v dálkách na obzoru. 8)
Ja myslim, ze kazdy musi bilancovat. Bilancia ukazuje ako na tom priebezne sme a co si este mozeme dovolit. Tiez nam to ukazuje ci sme nakupovali v spravnej dobe v spravny cas na dobrych cenach a ci nemalo zmysel pockat na dno, hoci aj na to moje :mrgreen:
Sorac, neda mi aby som nerypol. Sranda predsa musi byt aj v tychto investorsky zlych casoch. ;) ;)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

BGuru napísal:Vypocitam to za teba. Pomer mojho priemerneho rocneho zisku a maximalneho drawdownu je priblizne 1:3
Najvacsi drawdown trval maximalne 2 mesiace. A to som musel hladat vela rokov naspatek. Bol v 2001.
Oprava, spravne je 3:1.
Prepisoval som tu vetu a neotocli aj cisla. Kedze povodny prispevok nejde editovat (co celkom nechapem) tak to pisem az tieto dalsie prispevky.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

Nemaj obavy moj yield a rocne % su velmi zaujimave.
no len potom nepíš tie drísty, ktoré tvoji vyznávači tak zbožne opakujú o tom že
Okrem toho ja % vobec neriesim.
Keď založíš hedge fund a budeš zverejňovať reporty a pôjde ti to takto aspoň 15-20 rokov, tak možno niekoho presvedčíš. Inak sú to len prázdne reči a mlátenie slamy, ktorých je internet plný. Nepíšeš tie obchody ani rok a to je naozaj krátka doba na to, aby sa dalo niečo hodnotiť. Trading ani tvoje obchody ma absolútne netrápia akurát tento štýl sebaprezentácie mi pripadá smiešny.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Ale no tak, chlapci! Ste jak pavlačový baby. :mrgreen:
BGuruovi by trochu pokory neškodilo (jeho obchody ho k jeho "leštění ega" opravňujou, nicméně o takovým Honzajsovi se taky nedá říct, že by to byl nějakej lúzr) a vy už do něho přestaňte rejt pořád s tím samým. Respektujte jehom prezentaci a hlavně to, že zde nemíní rozebírat svoje majetkový poměry.
Jinak ho akorát tak vyženete, stejně jako Ladise, a to je škoda, nemyslíte?
:?:
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jonatanus »

jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Co sa nevazi, to sa berie. Existuje taky zakon. Pocujem ho casto v krestanskych kruhoch, ked si niekto nevazi, co zadarmo dostava.
Takze Bguru, vsimni si, ze mas tu aj vdacnych citatelov a ktoviekolko takych ,co tu nepisu ale ucia sa z tohto fora. Mne si ukazal ,ako sa da plavat v trhoch. Ak sa rozhodnes to tu zabalit, viem uz ako dalej plavat sam. Takze diky. :wink:

P.S: Toto vlakno je najlepsie, co som za rok na internete v diskusiach nasiel.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

GURU sa nám snaží ukázať, že má 3:1 a vysoké win% blížiace sa k 100%. Čo je teda HG. S takým systémom je skoro 100% pravdepodobné, že zarobí a to nie málo a zhodnotí svoje financie veľmi významne.
Planéta Zem, píše sa rok 2008 máme tu miliardára, ktorý tvrdí, že HG existuje a všetci si doteraz myslia, že neexistuje. Asi má patent na budúcnosť, vie aká správa do trhu príde, ako trh zareaguje vie určiť načasovanie na 1 mesiac (pre významne otočky v trhu) a čo je podstatné riskuje 3 x menej ako zarobí. No fajn tak mu zatlieskajme :)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

filip glasa napísal:Keď založíš hedge fund a budeš zverejňovať reporty a pôjde ti to takto aspoň 15-20 rokov, tak možno niekoho presvedčíš.
Pointa je v tom, ze ja nikoho presviedcat nepotrebujem :idea: :mrgreen:
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"