Holy Grail

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

filip glasa napísal:možno singularitovi ide aj o toto:

akurát zavádzať nováčikov
Zavádzať nováčikov?
To snad ani netreba. Novacikovia maju dost predispozicii aby sa zavadzali aj sami a netreba im k tomu ani zvlast pomahat. :mrgreen: Tento biznis ma nechutny pomer:
90% looserov alebo sem tam zarabajucich VERSUS 10% stale zarabajucich.
Kazdy clovek ma vlastny rozum a vlastnu zodpovednost za svoje konanie. Ked skokan na lyziach skoci z mostika krasnych 95metorv neznamena to, ze sa vrhnem za nim a idem skakat tiez ! Tato tema je komplet nezmyselna :mrgreen:
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

filip glasa napísal: [keď sa na to pozerám spätne, tak problém bude asi v plnej zainvestovanosti. Vždy som bol hŕŕ do nejakého obchodu ak som niečo slušné našiel a pritom som mohol celkom v kľude čakať a každý rok kúpiť trebars aj len jednu akciu.
Mať iba watch-list, ale nikam sa neponáhľať.
Jo, to znám. :wink:
Ale co chceš dělat jinýho? Pozorovat, jak ti z účtu v bance inflace pomalu užírá i jistinu?
Kdyby trhy rostly, tak si zas nadáváš, žes nezainvestoval a teď musíš nakupovat "zadraho".
Zkraje roku 2007 to vypadalo jen na další v poslední době běžnou korekci a bylo škoda nevyužít propadů k nákupům.
Navíc nevím, estli se u mě dá mluvit o "plné zainvestovanosti". Nakupuju pravidelně každej měsíc za +/- stejnou částku (i když to není žádný dogma). Ale různý věci (se snahou o časování (zůstává spíš u té "snahy" :roll: )), takže o klasickým "pravidelným investování" se taky mluvit nedá.

Kdybych seděl na haldě hotovosti, asi bych byl při každým odrazu od (mini)dna nervózní, estli už to nepřišlo a já něco nepropás. :mrgreen:
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

pre tych čo ich trápi môj dôvod

Ja skúmam trhy dostatočne dlhý čas (aby som mohol oponovať komukoľvek), môj záujem je vedecký záujem, vedecký prístup. Pozerám vlákna o tradingu z toho titulu, aby som videl čomu ľudia veria, že pre nich je dôležitejšie mať nádej ako mať argument dôkaz, že nie čo je možné alebo, že niečo nie je možné. Pretože sa na weboch masívne propaguje, že to je možné (marketeri) potom väčšina sa dá nalákať . No väčšina obchodníkov prerába viac ako 80% z celého množstva obchodníkov. Takže ak chce niekto veriť, že on práve nebude v tých 80% tak to je jeho rozhodnutie podložené vo väčšine fikciou o zarábaní v trhoch.
Keď poviem, že v hazardných hrách mám šancu byť úspešný. Nikto tomu nebude veriť. Ak poviem, že v trhoch na základe vývoja, priebehu ceny mam len o niečo väčšiu šancu. Všetci budú vyskakovať, že to tak nie je. Pričom najdôležitejší faktor, ktorý malú výhodu zruší je práve psychológia obchodníka. Uniesť straty, nevyskakovať priskoro z trhu keď je zisk ani neskoro, keď je strata. Človek ma tendenciu vyberať najväčšie straty a minimálne zisky (psychologický aspekt). No a najdôležitejšie je, že účet je limitovaný, nie je možné experimentovať do nekonečna. Šťastena má niekedy poriadne výkyvy, či je to trading, gambling alebo niečo iné.
maros
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 06 10, 2008 11:05 am

TA a maros

Príspevok od používateľa maros »

Zdravim vsetkych diskutujucich a obzvlast tych k veci diskutujucich ... Tym mam na mysli tych, ktori sa vyjadruju k trhom ... Priznam sa, ze ja akcie netradujem ale mam rad TA a obcas si to pozeram ... takze pridam moj nazor ...

S&P vidim silny support na 1.070, Nikkei 10.100, DAX sa mi zda zahmleny trosku viac, ale po dnesku by mal ist priblizne tak ako S&P a Nikkei, t.z. tak 1-2% max dole ... Potom by som sa asi pridal k BGuru, ze by sme mohli vidiet taku 3mesacnu ulavu. Toto je cista technika, fundamentalne nevidim na obzore nic pozitivne, ale ak sa bude chciet tak niekto nieco najde :)

a aby som nezabudol este EURUSD ... ja ho radim kupovat presne tu 1.3540-50 so SL na 1.3490 ... TP otvoreny ale ratam s konzistentnejsim pohybom. Osobne si myslim, ze mozeme ist opat na urovne 1.48 - 1.50 . Ale pri takomto kratkom SL vyberiem velmi rad 50% pozicie uz na 1.3800 a zvysok necham bezat ...

takze vela zdaru pri obchodovani a uvidime ci hned na uvod hodim nejaky ten neuspesny obchod ;)

PS ... kedze som tu novy tak je mozne ze mi obcas nieco ujde a napriklad odpovede jednemu budem odpovedat inemu alebo pridam nejaky novy odkaz, tak sa za taketo zmatky uz dopredu ospravedlnujem ...
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Ferin007 napísal:No, já, ani velká většina ostatních na tomto fóru, nejsme šortaři nebo (dej)trejdři, takže tahle logika nás moc nevythne. Ono to baví tak měsíc, dva, tři, pak už je to trochu ohraný. :cry:
:mrgreen:
Tak v tom pripade treba v bear markete vypnut pocitac a ist na pol roka do juznej ameriky oddychovat :mrgreen:
Je tam velmi lacno, odporucam ;)

Tym predavanim som mal na mysli samozrejme hlavne vyberanie ziskov nie shortovanie.
Kazdy si vyberame vlastnu metodu a cestu ako chceme na trhoch fungovat. Niektori su za kazdu cenu byci, niektori medvedi a niektori sa prisposobuju aktualnej situacii. Kazdy ma slobodu vybrat si kam chce patrit. Nie je k tomu viac co dodat.
Filip naznacil tiez logicku vec. Nakupovat v case a priemerovat si tym cenu a nevystrielat vsetky naboje na jeden krat. :)

Dlhodoby investor ma este jednu moznost. Zaistovat sa lacnymi PUT opciami, kde zaplatis iba premium a ochranuju ta v case takychto padov. V case rastu zaplatene premium beries iba ako nutny naklad nieco ako ked si poistujes auto, ktore nehavarovalo.
Skusal si niekedy pouzit PUTky ?
PS: Už to dělám dva roky.
Ak vravis 2 roky tak si zacal priblizne v septembri/oktobri 2006 ked bol SP500 na hranici 1300-1350. O rok v septembri/oktobri 2007 bol na maximach 1576 cize + 20%. Teraz sme nieco - 20% od tvojich nakupov. Ak si samozrejme nanekupil najviac prave pri tych 1576. ;)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

s týmto samozrejme súhlasím a myslím si, že nikdy nie je na škodu zopakovať, že
90% looserov alebo sem tam zarabajucich VERSUS 10% stale zarabajucich.
No väčšina obchodníkov prerába viac ako 80% z celého množstva obchodníkov
a v tom sa všetci zhodneme.

Ale prečo by mal byť Bguru ten marketér? Koho by lákal?
Pretože sa na weboch masívne propaguje, že to je možné (marketeri) potom väčšina sa dá nalákať .
podľa mňa má iba naleštené ego.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

BGuru: "2 roky" nemyslím investování, ale uklidňování se touto logikou.
Přesnější by bylo "rok a půl". Propad začal na jaře 2007, pokud se nepletu. Samozřejmě s korekcí do nových maxim, ale ta "postihla" hlavně Amér, kerýmu se spíš vyhýbám.
Už delší dobu sem k němu neměl důvěru, takže sem v něm byl silně podváženej, nicméně moje ostatní investice paradoxně dopadly eště hůř. I ty nový maxima na konci léta 2007 se jim ňák ve větší míře vyhly.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

filip glasa napísal:podľa mňa má iba naleštené ego.
Keby som ho mal nalestene, tak sem nepisem vstupy a vystupy v realnom case, ale sa tu vysmievam investorom, ktori sa necinne prizeraju co sa na trhu deje a v sucasnom medvedom trhu prerabaju, zatial co traderi na nom zarabaju.
Ale nebudem plakat, ak si to budes mysliet nadalej :mrgreen:
Treba si proste iba pripustit, ze tak ako je investor cudak pre traderov, tak je trader cudak pre investorov. :mrgreen:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7057
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 277 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Zdravim vsetkych, to mame dnes zase zaujimavy den.
Bguru, kupujes opcie s expiraciou december a marec, ocakavas, ze by sa trhy mohli vracat naspet do profitu na tych opciach az do marca? Ide mi o to, ze aku expiracnu dobu by som zhruba mal vybrat na nejaky lacny out the money warant.
Ocakavas dnes odraz na suporte 1060?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

tak ako je investor cudak pre traderov, tak je trader cudak pre investorov.
nie tak som to nemyslel. Uverejňovať obchody je fajn, ale niekedy mám pocit, akoby si mal patent na všetko. Ostatne už sa to tu rozoberalo: názov témy aj nicku hovorí za všetko. Ja osobne budem vždy skeptický k všetkým traderom aj investorom a hlavne k ich číslam. Jednoznačnejšie sa k niekomu môžem prikloniť povedzme po 20-30 rokoch obchodovania, ale ani to nie je štatisticky dosť dlhá doba. Rozhodne nespochybňujem tvoje obchody, ale jednoducho len pár ľuďom na svete ten optimizmus vydrží celú kariéru.

ps- všimnite si marosov príspevok, prilepil som ho dodatočne k tejto téme.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Ferin007 napísal:BGuru: "2 roky" nemyslím investování, ale uklidňování se touto logikou.
Přesnější by bylo "rok a půl". Propad začal na jaře 2007, pokud se nepletu. Samozřejmě s korekcí do nových maxim, ale ta "postihla" hlavně Amér, kerýmu se spíš vyhýbám.
Už delší dobu sem k němu neměl důvěru, takže sem v něm byl silně podváženej, nicméně moje ostatní investice paradoxně dopadly eště hůř. I ty nový maxima na konci léta 2007 se jim ňák ve větší míře vyhly.
Jasne uz chapem.
Tak ako kazdy medved trpi v bycom trhu tak kazdy byk trpi v medvedom trhu. Nech to prezijes s co najmensou bolestou a nech ucet vydrzi ;) Utechou ti fakt moze byt iba pomyslenie, ze budes este nakupovat lacno a zvezies sa az na dalsom bycom trhu, ale to chce asi len trpezlivost. ;)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7057
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 277 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Vie niekto, coho sa zas boja ,ze padaju? Ak sa boja vysledkov, ako pise Juggler, tak zajtra by to mohla zacat alcoa brzdit.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

filip glasa napísal:nie tak som to nemyslel. Uverejňovať obchody je fajn, ale niekedy mám pocit, akoby si mal patent na všetko. Ostatne už sa to tu rozoberalo: názov témy aj nicku hovorí za všetko. Ja osobne budem vždy skeptický k všetkým traderom aj investorom a hlavne k ich číslam. Jednoznačnejšie sa k niekomu môžem prikloniť povedzme po 20-30 rokoch obchodovania, ale ani to nie je štatisticky dosť dlhá doba. Rozhodne nespochybňujem tvoje obchody, ale jednoducho len pár ľuďom na svete ten optimizmus vydrží celú kariéru.

ps- všimnite si marosov príspevok, prilepil som ho dodatočne k tejto téme.
Ano aj preto sa tento biznis povazuje za najtazsi na svete. Nemam to zo svojej hlavy, mnohe mudre knihy tak pisali :)
Avsak za 20-30 rokov mame kazdy 60-70 rokov a na trading uz vela casu nezostane. :mrgreen: Dovtedy nam zostava spoliehat sa iba na seba a na svoje cisla, co ja tu vravim stale :)

P.S. Patent na vsetko rozhodne nemam. Na fore je mnoho tem, ku ktorym sa vobec nevyjadrujem. Nazov temy a nick je irelevantny. Dolezity je obsah a obchody.
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

filip

To si ani ja nemyslím, že marketér. No vravím, ten čo dokáže veľmi slušne na trhoch dlhodobo zarábať sa nespráva ako guru v tom zmysle, že atakuje všetkých ktorí ho nejako kompromitujú, píše pozície v objemoch ktoré urobil, zhadzuje tých, čo mu oponujú a pod.
Písal som, že hrať sa na commercials, či investora nie je až také ťažké. ČO som tým myslel? Jednoducho to, že určité vlastnosti v trhoch fungujú, napr. to, že korekcia nevyhnutne príde v období rastu, keď spojíš určité dovednosti a znalosti odhadneš interval kedy sa trh môže otočiť. KEĎ ale nenapíšeš kde máš stop loss bude to vyzerať, že nemôžeš vlastne mať ani stratu. Resp. budeš ich mať podstatne menej. Ten kto nepoužíva stop loss však riskuje, že ta jedna strata bude veľká a uhryzne s tých ziskov dostatočne.
Je to obdoba martingale systémov: Zarábaš, zarábaš až nakoniec to čo si nazarábal zmietneš tou veľkou stratou. To je iba také malé podobenstvo.
No a povedzme si jednoducho, že ten čo v skutočnosti má niečo účinné, nazvime to HG, ten nebude písať po fórach, že ho má, iba ak vtedy, keď ten HG nie je taký ako ho niekto ospevuje. Tých pár obchodov, čo tu je mi nestojí za to ich ani skúmať, pretože ani jeden neobsahuje stop loss, teda akceptovanú stratu investora. Navyše z par obchodíkov do 20 nikdy nevieš objektívne povedať, či ma niečo ako HG, alebo nie, pretože to je malá vzorka.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

jogobela napísal:Zdravim vsetkych, to mame dnes zase zaujimavy den.
Bguru, kupujes opcie s expiraciou december a marec, ocakavas, ze by sa trhy mohli vracat naspet do profitu na tych opciach az do marca? Ide mi o to, ze aku expiracnu dobu by som zhruba mal vybrat na nejaky lacny out the money warant.
Ocakavas dnes odraz na suporte 1060?
Ano zatial mam december marec ako som pisal. Budem dokupovat po otvoreni trhu zase tieto iste expiracie.
Ten marec som nevolil kvoli tomu ze cakam korekciu presne az do marca ale preto, ze je to prva mozna expiracia za decembrovou na indexovych ETFkach. Predpokladm vsak ze pocas 3-6 mesiacov mame sancu na korekciu.

Ano ocakavam ze v pasme 1080-1060 mame silny support. Ja supporty chapem ako pasmo, nie ako presne cislo.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

jogobela napísal:Vie niekto, coho sa zas boja ,ze padaju? Ak sa boja vysledkov, ako pise Juggler, tak zajtra by to mohla zacat alcoa brzdit.
No proste predavaju ti co nestihli predat hore tak predavaju dole :mrgreen: :mrgreen:
Klasicky priznak paniky.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7057
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 277 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Pozeral som tie waranty na indexy, no dost malo muziky za vela penazi nukaju, ked pocitam, ze este aj emitent moze krachnut. Bguru, kde si mozem pozriet tie opcie na SP500, ktore nakupujes. Na yahoo nie su. Alebo su to ETF?
Ide o ciste teoreticku otazku, lebo ich nemam moznost nakupit cez brokera.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

singularita napísal:Tých pár obchodov, čo tu je mi nestojí za to ich ani skúmať, pretože ani jeden neobsahuje stop loss, teda akceptovanú stratu investora.
Nestoji ti za to skumat ich a skumas. Dokonca skumas aj motivy preco sem ten "pako" pise. :mrgreen: :mrgreen:

OTAZKA STOP/LOSSU:

Neskuseni obchodnici riadia svoje riziko tym, ze si daju pevny stop/loss a ziju v mylnom bezpeci, ze maju stratu limitovanu, a ze su chraneni. To ich na financniku hlavne ucia. :mrgreen: Za urcitych podmienok aj samozrejme su. Za urcitych im vsak ani stop loss nepomoze.

Skuseni obchodnici riadia svoje riziko, ako som to tu uz niekolko krat povedal tym, ze neobchoduju NAD SVOJE LIMITY a dodrziavaju plan!
Ak je obchod zly, skuseni obchodnik ho VIE UZAVRIET AJ MANUALNE a nepotrebuje k tomu automatizovany prikaz Stop/loss. To ci je obchod zly sa neposudzuje len podla toho kolko je trh od vstupu.

P.S. Asi to pouzivanie stop/lossu bolo uspesne ked si prestal obchodovat :idea: (iba nahlas rozmyslam)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

jogobela napísal:Pozeral som tie waranty na indexy, no dost malo muziky za vela penazi nukaju, ked pocitam, ze este aj emitent moze krachnut. Bguru, kde si mozem pozriet tie opcie na SP500, ktore nakupujes. Na yahoo nie su. Alebo su to ETF?
Ide o ciste teoreticku otazku, lebo ich nemam moznost nakupit cez brokera.
Tuna ich najdes jogobela:
http://marketdata.optionetics.com/custo ... n&symb=spy
http://marketdata.optionetics.com/custo ... &symb=qqqq
http://marketdata.optionetics.com/custo ... n&symb=dia
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

filip
Raz som na nete natrafil na jedneho paka, čo predaval system na ruletu (milenium). Tvrdil, že zarobi na každom spine, že system je HG, predaval ho za 300000Sk, teraz ma zľavu na 20000Sk. Ma natočene video ako zaraba na elektronickej rulete, každý spin mu zarába :) A ludia sa snažili vyzvedieť ako to funguje, na čom, chlapik neuprosny, že zaplať zalohu ukažem ti niečo potom doplatiš zbytok.
Tak ja mam podobny pocit tu.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

singularita napísal:filip
Raz som na nete natrafil na jedneho paka, čo predaval system na ruletu (milenium). Tvrdil, že zarobi na každom spine, že system je HG, predaval ho za 300000Sk, teraz ma zľavu na 20000Sk. Ma natočene video ako zaraba na elektronickej rulete, každý spin mu zarába :) A ludia sa snažili vyzvedieť ako to funguje, na čom, chlapik neuprosny, že zaplať zalohu ukažem ti niečo potom doplatiš zbytok.
Tak ja mam podobny pocit tu.
Tu ti nikto nic predavat nebude ani ked budes na kolena zobrat :mrgreen: :mrgreen:
Treba si len raz a navzdy ujasnit a uvedomit, ze kazdy kope na trhu sam za seba :idea:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

na nete natrafil na jedneho paka, čo predaval system na ruletu
hej, ale tu nikto nepredáva HG na trading. Čiže ide čisto iba o sebaprezentáciu a v istom zmysle aj pomoc začínajúcim traderom (aj keď nie každý to tak berie). Ak to mám porovnať s financnikom.cz, tak tam manipulujú s príspevkami, predávajú semináre atď. Ale tu nikto nič nepredáva ani nemanipuluje.
Čiže môžem mať výhrady, ale zase to by som mal asi k 70% obsahu príspevkov. Na to sú fóra, aby sa v nich vydiskutovali postoje a prizerajúci sa mohli lepšie rozhodnúť kam sa pridať a tak si formovať aj ten svoj vlastný postoj.

Ja som sa na cudzích fórach dostal do nezmyselnejších a horších hádok. Takže takéto prestrelky mi nevadia.
Samozrejme je dobré aby v každej téme zaznela aj kritika, lebo nejaké pritakávanie a pochvaľovanie nemá veľký zmysel pri hľadaní osobného Holy Grailu.
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

Veď to len na odľahčenie s tou ruletou :)
Tu je to troška vyšší level. Inak vidíš na finančníku máme dvoch čo obchodujú už koľko (uspešní traderi) a všetci ich tam žerú, semináre s americkými obchodníkmi (woodie, atď..). No a hlavne, že robia tie kurzy popri voľnom čase aspoň môžu pomôcť tým ovečkám ako sa naučiť zarábať.
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

Stop loss nemusí byť chápaný len ako automatizovaný príkaz. Dôležité je, že dáš príkaz na uzavretie pozície. Teda to je iba technická záležitosť. Ja som napísal prečo som sa vrátil z krátkej cesty v prvom príspevku, takže nemusíš si nič domýšľať.
No a keď nedáš príkaz k uzavretiu pozície tak nemôžeš tu prezentovať stratu, lebo ty budeš tvrdiť že dokupuješ pozície :)

No a k risk manažmentu:
Ja mám tiež HG na risk manažment a tieš ti ho nedám aj keby si prosil :-)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7057
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 277 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Singularita, tiez len na odlahcenie temy, pozri si 22-23. januar 2008 na tejto debate, pozri kolko ludi tam pisalo ovela ostrejsie clanky Bguruovi, a nakoniec Bguru zarobil a oni odisli s dlhym nosom. Niektory su tu stale a ucia sa od Bgurua, niektory tu sem tam nieco napisu, ale neverim, ze aj ty co tu nepisu uz tu nechodia pozerat jeho nazory a obchody.A takto si mozes prejst vsetky prepady na indexoch, vsetky vrcholy a vidis, ze tie obchody robi na spravnu stranu trhu.
Viac uz ti k tomu pisat nebudem, dnes je na to moc volatilny den a da sa vela zarobit(alebo prerobit), tak si treba pripravovat vstupy do obchodov.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kuky969
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 20 06, 2008 8:54 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kuky969 »

Guru
prosim Ta jedna prakticka otazka ohladom opcii: (som z toho dost blby)
dajme tomu ze som 10 kontraktov long na decembrovom Emini SP od 1100
ake mnozstvo PUT opcii na ochranu proti väcsiemu padu by som mal nakupit aby som pokryl tych 10 kontraktov ??
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

jogobela: v praktickej rovine samozrejme nie je čo vytknúť. Obchody idú dobre.
keď je tu nejaká kritika, tak je to skôr vo filozofickej rovine. To že Bguru urobí dobré obchody potvrdzuje praktickú stránku veci. Ale nijako nepotvrdzuje že má HolyGrail a ani to, že vôbec nejaký Holy Grail môže existovať.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7057
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 277 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Bguru, tiez len jedna otazocka. Na tych opciach co si dal link, co znamena strike 100, 101, 102 napr. pri Dawovi? Je to 10000,10100, 10200 alebo ako tomu rozumiet?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

Na tych opciach co si dal link, co znamena strike 100, 101, 102
zase nesypte všetko do jednej témy. Stačí zadať opce, opcie do hľadania, alebo vyrobiť novú tému:začíname s opciami.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7057
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 277 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Filip: Poviem ti rovno,sem tam na Ladisovych strankach bol odkaz tuna do diskusii-myslim od Kubika na jeho vlakno.A vzdy som tu zahliadol dajakeho Bgurua a vravel som si "To uz ty ludia si teda davaju ... mena a nikdy som nepozrel dalej do tohto fora. A to som este nevedel ze holy grail je svaty gral. Ale raz ma omylom z Kubikoveho vlakna hodilo na toto vlakno na prvy prispevok. Mal som dobru naladu, tak som si siel precitat, co je to za cislo. A ked som zistil princip co popisuje, ze sa to podoba mojim pozorovaniam, tak hned som siel pozriet, co robil 22-23.1.2008 lebo mne sa tam podarilo chytit dno dva dni po sebe.A potom uz som prebehol cele toto vlakno a som tu stalym navstevnikom. Proste to umi a ja sa rad ucim od skusenych praktikov. A nazov Holy Grail: Ak by siel do toho s celym uctum, tak to ber doslovne. Ale on do toho ide cez opcie, lebo tu hodnotu sa neda presne urcit ani casovo ani hodnotovo a riskuje len cast uctu.Mozno dnes to preleti cez sup1060 a zastavime niekde na 900, ale jemu opcie expiruju o 5 mesiacov, a dovtedy stryko Sam nieco urobi, aby to vratil spet. V najhorsom pripade mu expiruju opcie a bude mat prvy neuspesny vstup na tom systeme.
Mna ovela viac ako tento system zaujimaju jeho bezne obchody, lebo hladanie dna s malym SL ako ja pouzivam je velmi nakladne.
P.S: Filip, mam tu Bgurua nazivo a viem co su opcie a viam co je strike cena. To je len drobna otazka.Naco skakat hore dole.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

kuky969 napísal:Guru
prosim Ta jedna prakticka otazka ohladom opcii: (som z toho dost blby)
dajme tomu ze som 10 kontraktov long na decembrovom Emini SP od 1100
ake mnozstvo PUT opcii na ochranu proti väcsiemu padu by som mal nakupit aby som pokryl tych 10 kontraktov ??
50 PUT opcii na SPY by ti malo stacit :)
jogobela napísal:Bguru, tiez len jedna otazocka. Na tych opciach co si dal link, co znamena strike 100, 101, 102 napr. pri Dawovi? Je to 10000,10100, 10200 alebo ako tomu rozumiet?
To su striky odvodene od ETF DIA ktory kopiruje dow jones.
SPY kopiruje SP500 a QQQQ kopiruje Nasdaq100
Tuna najdes grafy:

http://stockcharts.com/def/servlet/Shar ... ut]&r=7033
http://stockcharts.com/def/servlet/Shar ... ut]&r=7033
http://stockcharts.com/def/servlet/Shar ... ut]&r=7033
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: TA a maros

Príspevok od používateľa BGuru »

maros napísal:Zdravim vsetkych diskutujucich a obzvlast tych k veci diskutujucich ... Tym mam na mysli tych, ktori sa vyjadruju k trhom ... Priznam sa, ze ja akcie netradujem ale mam rad TA a obcas si to pozeram ... takze pridam moj nazor ...
Obchodujes aj realne ?
S&P vidim silny support na 1.070, Nikkei 10.100, DAX sa mi zda zahmleny trosku viac, ale po dnesku by mal ist priblizne tak ako S&P a Nikkei, t.z. tak 1-2% max dole ... Potom by som sa asi pridal k BGuru, ze by sme mohli vidiet taku 3mesacnu ulavu. Toto je cista technika, fundamentalne nevidim na obzore nic pozitivne, ale ak sa bude chciet tak niekto nieco najde :)
Ano SP500 ma silny support v pasme 1080-1060.
Ja fajn, ze mas vlastny nazor na trh :idea: Tak to ma byt. ;) Drzim palce v riadeni tychto obchodov.
a aby som nezabudol este EURUSD ... ja ho radim kupovat presne tu 1.3540-50 so SL na 1.3490 ... TP otvoreny ale ratam s konzistentnejsim pohybom. Osobne si myslim, ze mozeme ist opat na urovne 1.48 - 1.50 . Ale pri takomto kratkom SL vyberiem velmi rad 50% pozicie uz na 1.3800 a zvysok necham bezat ...
Drzim palce tiez :)
Ak davas realny obchod ktory otvaras aj na svojich peniazoch daj ho prosim hrubym pismom, popripade oznac aj farbou. Ked pises prispevok hore mas take moznosti formatovania pisma, pridavania citacii, obrazkov a url. Vpravo je potom vyber farieb. ;)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

SP500 dokupenych 80 kontraktov na 1072
Dokupene aj vsetky CALL opcie
maros
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 06 10, 2008 11:05 am

Re: TA a maros

Príspevok od používateľa maros »

BGuru napísal: Obchodujes aj realne ?
ano, obchodujem realne ... ciastocne na cudzi ucet a ciastocne na svoj ...

a aby som nezabudol este EURUSD ... ja ho radim kupovat presne tu 1.3540-50 so SL na 1.3490 ... TP otvoreny ale ratam s konzistentnejsim pohybom. Osobne si myslim, ze mozeme ist opat na urovne 1.48 - 1.50 . Ale pri takomto kratkom SL vyberiem velmi rad 50% pozicie uz na 1.3800 a zvysok necham bezat ...
Drzim palce tiez :)
Ak davas realny obchod ktory otvaras aj na svojich peniazoch daj ho prosim hrubym pismom, popripade oznac aj farbou. Ked pises prispevok hore mas take moznosti formatovania pisma, pridavania citacii, obrazkov a url. Vpravo je potom vyber farieb. ;)[/quote]

ano, bol to zivy obchod ... teda zatial je a stale bojuje ... Aj ked EURJPY a risk aversion nam ten EURUSD zatial nechce velmi pustit hore ...

drzim palce aj akciam ... pomoze to aj mne ;) ale bankove systemy nam padaju ako hrusky ... a burzy tiez ...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7057
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 277 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Nakup sp500 1062
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

Na základe čoho súdite, že SP má silný support medzi 1080-1060? Support sa ešte nevy formoval.
No ja si skôr myslím, že 1000 bude magická (je to dosť symetrické na predchádzajúci vývoj medzi 20.5 -10.7) okolo tohto čísla ak sa to neotočí dočasne, tak to spadne ešte nižšie. Ja by som skôr počkal na náznak otočenia trhu do korekcie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7057
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 277 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

vystup na 1050 strata 0,5% uctu, kedze som siel z mensou poziciou ako cvicny obchod, Bguru prajem stastnu cestu, som zvedavy kde mas stopku
Singularita: tak nejak to robim obvykle ako pises(nehladam dna), ale tymto magickym suportom som neodolal a zaobchodoval som si. (1060 na sp500 a 10000 na Dawowi hoci som siel proti silnemu downtrendu).Bol to zmysluplny a pekny obchod, vobec ma ta strata netrapi, aj ked to bolo mimo systemu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

Jogobela
Dúfam, že nekopíruješ gurua, veď on obchoduje pozične Boh vie na aký cenový výkyv. Ak už tak tak call opcie a to až sa vyformuje support -náznak korekcie a čakať nejaký mesiac na 200 bodový nárast.

a to vravím, že sa ľudia môžu nepekne popaliť na takýchto guruov.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7057
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 277 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Singularita, zas ta to chyta? Aj ked je Bguru dobry, ja obchodujem svoje metody. Jedine, ze v svojom trejde zaujme opacnu poziciu ako ja tak zvazujem predcasny vystup z trejdu, lebo jeho system dal opacny signal mojmu systemu.
Pozri, da sa ist teraz do warantu call alebo su este lepsie metody, ako ukolisat ten prepad. A mozno vecer nejaku vyuzijem ak este vela spadneme, ale nie je to zaklad mojich obchodov.To su take hrozienka.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

BGuru napísal:SP500 dokupenych 80 kontraktov na 1072
Dokupene aj vsetky CALL opcie
Dokupenie SP500 na 1032 => 80 kontraktov

Panika na trhoch v plnom prude. KAUFLAND !
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"