Holy Grail

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

filip glasa napísal: len tak pre info, odsledoval niekto úspešnosť obchodov v tomto vlákne? Resp. nejaký ten odhadovaný výnos. Aby sme sa tu len tak naslepo. Myslím, že momentálne nikto nevie, či sumárne bol Guru úspešný, alebo nie.
To už se teď asi ani nedovíš.
Škoda. Docela by mě taky zajímalo, jak dopadl/dne poslední BGurův obchod.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

filip glasa napísal: Konšpiračné teórie typu admin a spol. sa proti niekomu spolčili
To ale tady tvrdíš jen ty. :wink:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ferin nechytaj ma za slovíčka, toto ani Bguru nemal rád. Ak by sme sa tu takto dohadovali, tak zistíme, že je tu 95% odpadu a celé fórum aj celý internet môžeme zrušiť. Na základe čoho usudzujte že bol BGuru úspešný, dobrý, že mu obchody vychádzali? Ja osobne som to nepočítal, ale nevidím jediný príspevok, ktorý by o tom niečo hovoril.
Iba namyslené a urazené príspevky bez konkrétnych čísel. Keď som sa pýtal na výnos, tak som žiadnu odpoveď nedostal. Keď chcel jonatanus vedieť aký vplyv mali Bguruove stratové komoditné obchody na výnos, tak sa tiež nič nedozvedel.
Nie som sám kto má pocit, že sa tu Bguru chválil len tým čo mu vyšlo, ale straty premlčal. Možno sa mýlim. Ale ani Bguru nemal záujem to objasniť. Ak teda niekto tvrdí, že mu obchody vychádzali, tak kde je ten výpočet?

PS - netrápi ma výška účtu a nikomu nič nezávidím. Vážim si výnos v % a je mi jedno či je to z 1 mil. Sk, alebo z 15 mil. USD.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

BGuru napísal:jogobela:

ja sa takto na obchodovanie nepozeram. Beriem prilezitosti ktore maju zmysel, snazim sa riadit riziko. Kolko % to rocne hodi je viac-menej vedlajsie. Kazdy rok je to inak, tak ako mame kazdy rok ine podmienky na trhu. Inak sa obchoduje v medvedom trhu a inak v bycom trhu. Kedze obchodujem na viacerych uctoch musel by som pracne pozerat vsetky rocne vypisy a robit akysi priemer aby som ti poskytol presne cislo. Ja takuto evidenciu na presnej a pravidelnej baze nevediem. Zo zaciatku, ked som zacinal, som tak vsak robil. Neskor mi to bolo jedno a povazoval som to za zbytocne.

Boli vsak roky kedy sa podarilo spravit priblizne 200-300% . Su roky kedy je to 60-80%. Boli roky ked som mal nieco pod 40%. Stavat na tychto cislach obchodny plan alebo pristup sa vsak neda. Je lepsie sustredit sa na riadenie rizika a percenta pridu uz same.

Filip, tu mas p.a
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

BGuru napísal: Netreba mat iluzie aj stari vlci padaju na kolena, vsetci sme len ludia. Aj Richard Fuld - Lehmanov CEO, 30rokov Lehman veteran bol slavny ked pocas azijskej krizy v 1998 vykorculoval s firmou bez vacsich problemov. Vcera padol na kolena. Tusim som cital ze len na akciach stratil $650mil. Vela ich zamestnancov vcera podla svedkov plakali vo firme. 24000 ich zamestnancov vlastnilo nieco okolo 10miliard.

REUTERS/Henny Ray Abrams/Pool
Obrázok

Co sa obchodovania tyka, tak aj v biznise znami a slavni obchodnici vedia zapichnut slusne straty. Otazka je polozena tak ci sa z nich aj vedia vyhrabat. Nie je hanba ci tragedia zapichnut stratu (aj vacsiu). Dolezitejsie je vediet co robit dalej.
5-20% strata ktoru pises z uctu napriklad $10-50mil. uz vie nastvat, no nie? ;)

A tu mas naznacenu velkost uctu.

Filip, ale za jednu vec som ti vdacny. Ze nedovolis upravovat/vymazavat spetne prispevky. Preto viem, ze tie obchody su realne.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1401 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa JUGGLER »

BGuru napísal: Boli vsak roky kedy sa podarilo spravit priblizne 200-300% . Su roky kedy je to 60-80%. Boli roky ked som mal nieco pod 40%. Stavat na tychto cislach obchodny plan alebo pristup sa vsak neda. Je lepsie sustredit sa na riadenie rizika a percenta pridu uz same.
a čítajte pozorne:

Ale pre mna ma do buducna cenu daleko vacsiu prave fakt, ze trh mi poskytne este vela prilezitosti kedy pomocou mojej metody zobchodujem daleko vacsie objemy ako som s nou robil doteraz nakolko som bol sam dlhodobo zaslepeny inymi obchodnymi metodami /zvacsa zial dlhodobo nefunkcnymi/ co ma stalo vela sil, casu a hlavne penazi.


a ďalej: ...Kedze obchodujem na viacerych uctoch musel by som pracne pozerat vsetky rocne vypisy a robit akysi priemer aby som ti poskytol presne cislo. Ja takuto evidenciu na presnej a pravidelnej baze nevediem. Zo zaciatku, ked som zacinal, som tak vsak robil. Neskor mi to bolo jedno a povazoval som to za zbytocne.

Nehnevajte sa, toto sú slová, ktoré by žiadny ziskový obchodník z úst nevypustil !

Normálne je to práve naopak: zo začiatku evidenciu nikto nerobí, ale pozdejšie každý seriózny obchodník dospeje k nevyhnutnosti viesť si ,, účtovníctvo,,.
Je to presne tak ako v každom inom biznise.

Ja takisto obchodujem viacero účtov.
A každý z nich má rôznu výkonnosť.
Od najhoršej cca -32% p.a až po najlepšiu cca 930% p.a.
Ak sa vedie evidencia a zrátajú sa sumy všetkých účtov na ročnej báze a všetok zisk na ročnej báze, tak dostaneme priemernú ročnú výkonnosť.
Toto každý obchodník o sebe vie.
A stavia na tom svoju kariéru. To sú jeho hlavné referencie a jedine podla toho sa dá aj plánovať, žiť, míňať.
Samozrejme, nie je nikoho povinnosť odpovedať na takéto otázky, ani vedieť presné číslo za celé roky.
Ale nejaký priemer tu vždy je.
Mám ho aj ja a nikdy som nemal problém jasne formulovať kolko to je a čo sa dá očakávať.

Ja tiež nesúhlasím s osobnými urážkami a osočovaním.
To tu nepatrí. Treba si však zaujať postoj.
Nie kecami, ale argumentami.
Ale ak sa mám vyjadriť k veciam okolo tradingu, tak to viem urobiť len tak ako to vidím.
Ja som plne nezávislý a vždy si poviem to, čo si myslím.
Aj bankárom, správcom portfólii, aj ľuďom ,,priamo z centra finančného diania,,.
A tak ako som bol BGurom spočiatku nadšený, tak som vyhasol na tom poslednom trejde.

BGuru väčšinou trejdoval po 50 kontraktov ES.
A väčšinou ak trejd začal a darilo sa mu , tak ho aj ukončil.
Tie všetky dobré trejdy mali ,,gule,, dobré vstupy, komentár.
Ale v jednom sa to otočilo proti nemu.
Už od začiatku som hovoril, že trejder sa spozná v tom ako rieši negatívnu situáciu. A to riadenie rizika bolo z jeho strany pekne ospevované, ale bohužial, mal som velké pochybnosti.
Vyjadril som to jasne tým, že BGuruové fantastické vstupy + vlastné riadenie rizika = cesta k ziskom.
Ale vráťme sa k zlyhaniu.
Nijaký trejder nie je neomylný.
Mýliť sa je ľudské a je to súčasťou tradingu.
BGuru sa v tom poslednom trejde pomýlil a nepriznal si to.
Zlyhal v priamom prenose, keď zotrval v trejde, ktorý išiel proti nemu viac ako -30%.
Od 1190 v kuse opakoval, že vidí ,,dno,, a obrovskú príležitosť na nákupy. Pri 1130 vstupil do trejdu s +50% vyššou pozíciou ako bežne. Potom dokupoval. 1x, 2x, 3x až bol v neúmernej strate, ktorá už stratila risk/reward opodstatnenie.
A keď už bol v zúfalej situácii ( ES -25% od vstupu), tak do toho vrazil 1000 kontraktov t.je 20 násobok sumy bežného trejdu a akože polovicu účtu. Píšem ,,akože,, pretože v tej chvili som vedel, že je to absolútne nereálne.
Na svete nenájdete profesionálneho trejdera, ktorý by s účtom 180 000 USD bežne trejdoval 0,5 kontraktu ES a ktorý by do trejdu v strate -25% zrazu vrazil 10 kontraktov.
Lebo toto je prepočet jeho riadenia rizika na taký účet.
A keby mal otvárať otvárať obchody s 0,5 kontraktom ES, asi by sa tu pred nami hanbil. Preto tie ,,akože milióny,,.
A pozrite sa na komoditný trejd o ktorom je už ticho (takže ho akože drží). Je približne v -30% strate.
Na základe toho všetkého môžem vyjadriť len jeden svoj názor:
Takým trejdingom sa nikto na svete nemôže prepracovať k bohatstvu. Preto som tomu live tradingu, ktorý ma spočiatku tak nadchol prestal veriť.
Môžem vám povedať len jedno.
Takéto školácke riadenie rizika je primerané úplným začiatočníkom.
A potom je tu jedna výnimka, ktorá platí aj pre skúsených trejderov:
ak trpia komplexom neomylnosti, tak zlyhávajú aj po rokoch.
Znova a znova.


A nič na to nenapraví fakt, keď aj teraz pojde ES ku 1500 a BGuru ohlási zisk miliardu.
Mimochodom, teraz je ,,akože,, v takej situácii, že mu to lieta od -6 miliónov do +6 miliónov, ale maestrom, ktorý sa predtým tešil z každých +100 tisíc to ani nepohne. Ďalší fenomén nereálnosti.

A preto nájdete na Slovensku viac príkladov trejderov od ktorých sa môžete učiť teórii, lebo sú extrémne fundovaní. Dokážu robiť super analýzy a dokonca aj profitabilne trejdiť. Určitý čas.
Ale ako som napísal na začiatku :
urobia 9 super trejdov z malými ziskami a potom zbankrotujú na jednej veľkej strate.
A skutočne poznám aj takých, čo to dokázali z miliónmi dolármi.
A bohužial, to sa mi aj tu potvrdilo.

Nehovorím, že s času na čas sa niečo podobné nestane normálnemu obchodníkovi.
Stane sa. V menšom rozsahu, ale stane.
A úplne normálnou reakciou je priznať si omyl, aj emócie, ktoré mimoriadnu situáciu sprevádzajú.
Sme len ľudia.

,,Mýliť sa je ľudské, ale zotrvať v omyle je šialenstvo,, Seneca
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Pi 17 10, 2008 5:37 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jonatanus »

neplacte, mam pre vas nahradu, skoro tak isto dobreho obchodnika ako maestro.

vola sa spec a jeho prispevky si mozte citat na daytrading.sk alebo traders.cz

neni to ziaden novacik, na forach je zaregistrovany od 2003, zrejme uz obchodoval aj v 98.
urcite chcete niekoho kdo by sa vyjadroval podobne ako maestro, tak to spec splna, pozrite napriklad je oblubene slovo "tuna"
daytrading.sk: http://www.daytrading.sk/forum/index.ph ... &srch=tuna
ako-investovat.sk: http://ako-investovat.sk/diskusia/searc ... words=tuna

urcite chcete aby vas oslovoval priatelia, zelal vam dobre obchody a aby vam padlo na uzitok ako to robi maestro.
pozrite sa:
http://forum.traders.cz/viewtopic.php?f ... 321#p14321
spec napísal:Nech vam padne na uzitok. Nie je cas rozpisovat sa viacej, prilozeny graf je jasny a zrozumitelny.
dobre trejdy zelam.
spec
nic vam nebude chybat ani po grafickej stranke, pekne pomalovane stockcharts grafy to je specova specialita
http://forum.traders.cz/viewtopic.php?f ... 321#p14321
Obrázok
rovnako ako maestrova
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 288#p13288
Obrázok
stochrsi(25), ema(5), ema(10), ema(60), adx(5) - TO JE ALE NAHODA!

samozrejme vam iste zalezi aj na obsahu, teda jeho trejdovani.
bguru je majster sveta v priemerovani, pozrime sa ako trejduje spec, tu je prispevok od spokojneho klienta:
http://forum.traders.cz/viewtopic.php?p=14539#p14539
vies co je vidno mnohokrat na vypise? skolacke chyby z priemerovania napr. a nevediet si priznat straty neakceptovatelne vzhľadom k velkosti uctu.
a teraz by ste urcite chceli aby to bol multimilionar ako bguru.
tu sa bohuzial zacinaju rozchadzat, spec sice ma tiez spustu milionov, akorat ze dlhov
http://forum.traders.cz/viewtopic.php?p=14510#p14510
No tak mily spec, na tvojom mieste by som sa skor staral o zaplatenie svojich dlhov ktore sa pohybuju v peknych sumach a zacal preberat sudne zasielky
trading performance maju tiez trocha rozlicnu, maestro ma 3:1 priemerny rocny vynos:drawdown, kdezto spec podla slov spokojneho klienta
http://forum.traders.cz/viewtopic.php?p=14510#p14510
...a s tvojou trading performance by som sa neodvazoval k tymto tvojim vyjadreniam.
asi na tom bude horsie.

skoro identicki obchodnici, akorat jeden milionar, druhy miliony dlzi, jeden super uspesny, druhy prerobil gate svoje aj cudzie,
jeden prestane prispievat na forach v oktobri 2007 a druhy sa presne v tom istom case zaregistruje u nas, skoda ze sa nestretli!

tak ma este napada, preco vlastne bguru odisiel?
posledny, kdo mu nesmierne ublizil som bol ja:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 492#p16492
ale ved on moje "polodementne" prispevky necita, co sa teda stalo od mojho prispevku a tym ze sa rozhodol odist, zrazu:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 503#p16503

ze by to bola ta moja poznamka o tom aby mu nikdo nezveroval ziadne peniaze?
to urcite nie, ved maestro ma vlastnych penazi dost a na rozdiel od speca cudzie peniaze nespravuje!

dufam ze vam staci teda aj takyto "menej uspesny" dvojnik.

Ježiš povedal: Otče, odpusť im, lebo nevedia, čo činia
Naposledy upravil/-a jonatanus v Pi 17 10, 2008 6:44 pm, upravené celkom 8 krát.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Juggler tvoj nazor si vazim, lebo si praktizujuci trader.Ale predsa by som ti oponoval.
Ak ma ucet 50 milionov, nic zvlastne sa nedeje. Ak nezacne znova riedit pri prepade sp500 nizsie.Bude musiet len rolovat. V tom su lepsie indexove certifikaty.Maju neobmedzenu platnost. Proste zariskoval, lebo je tam historicky prepad a odrazilo to. Nechapem, preco nevybral ten 7 milionovy zisk.Asi ocakava ovela vecsi rast na zaklade tych opcii.Ale o tom ja fakt nic neviem, ako to rata. Inac tie zisky vecsinou boli do 0,5 miliona, takze asi 1% uctu.Myslim,ze je to ok pri jeho velkosti uctu.
Neviem, aky PT pouzivas ty, ale ja 2-3% uctu a to mam smiesne maly ucet.A predsa som vybral 11% PT, ale to som cakal, kedy vystupi Bguru. Inac by som davno vyskocil podla svojho systemu. Len potom som si povedal lepsi vrabec v hrsti ako holub na streche.Urobil som dobre.Ale ak Dax prepadne pod 4000, znova nakupim tym istym sposobom.

P.S: A mna najviac tesilo, ze som dostaval fundovane odpovede ohladom trhov od skuseneho cloveka. Jeho obchodny system ma az tak nezaujimal, pracujem na svojom.
Naposledy upravil/-a jogo v Pi 17 10, 2008 6:11 pm, upravené celkom 2 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Já sem taky na ten jeho poslední trejd nevěřícně zíral (mix úděsu a zklamání z neexistence dna, jehož přítomnost tak neochvějně tvrdil; nutno říct na jeho obranu, že ho do začátku predikoval v měsíčním rozmezí). Říkal sem si, buď je si 100% jistej, nebo se zbláznil.
Teď si ale myslím, že to bylo to první. Kdyby mu jen ruply nervy, tak celej šťastnej zhrábne ten 7milionovej zisk. Jediný vysvětlení je, že fakt věděl, co dělá.
Pokud se podíváte, neodešel po žádným neúspěšným trejdě. V té chvíli byl pořád v plusu, maximálně na nule.

Jinak rozhodně nemám zapotřebí tady z něho dělat nějakou svou modlu, já nejsu obchodník, místo Améru se navíc soustředím spíš na evropský trhy. Jeho příspěvky jen obrovským způsobem rozhýbaly todle forum a zajímavost a napětí jim taky nechyběly. :wink:
kopec1
Silver Member *
Príspevky: 160
Dátum registrácie: So 19 05, 2007 1:05 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kopec1 »

chodim na rozne fora,slovenske,ceske medzinarodne atd. Nazval by som sa pokrocilym zaciatocnikom v oblasti investovania a tradingu. Mojou srdcovkou su ETFs ci uz long,short,emerging atd.... Preto si vazim ludi aj s rozdielnymi resp. inymi nazormi,ktore ma prinutia sa nad vecou zamysliet,ci uz su to komodity,akcie ,waranty atd.. od ludi,ktori sa snazia nieco vo svojom zivote zmenit a aj tu na fore dat svoj nazor ci uz taky alebo onaky napr. Honzajs,Juggler,Ladis,Jonatanus,Jogobela a tiez Bguru.
Preto absolutne nechapem a nepochopim,preco Vam niektorym stalo za to,aby ste z fora vystrnadili Bguru. Len preto ze bol iny? To neznamena,ze musel byt zly. Ved je /bol/ jeden z nas z rodiny investorov a traderov,a to by sme mali mat v buducnosti na zreteli a spravat sa k sebe normalne.Ved ked sa Vam jeho nazory nepacili,tak ich netreba citat a radsej ich ignorujte.
Ja za seba Ti chcem BGuru podakovat,ze si mi ukazal aj iny pohlad na trading.
Vdaka
Kopec
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jonatanus »

vidim ze to musim napisat trocha jednoduchsie:

BGURU JE PODVODNIK CO DLZI LUDOM MILIONY
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 574#p16574


a preco som tu pisal to co som tu pisal? zeby aj preto, aby neprisli o peniaze dalsi ludia?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

Preto absolutne nechapem a nepochopim,preco Vam niektorym stalo za to,aby ste z fora vystrnadili Bguru. Len preto ze bol iny?
Bguru zdúchol sám, pokiaľ to ešte niekomu nedošlo. A on veľmi dobre vie prečo.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jonatanus »

jogobela napísal:Ak ma ucet 50 milionov, nic zvlastne sa nedeje.
uz ti je dufam jasne aky ma ucet, ale jedna perlicka:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=10&t=986

myslis ze profici s $50 milionovym uctom tradujuci 15 rokov zakladaju temy, kde velkymi zelenymi pismenami pisu ze zarobili 1.5%?
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

Tak nakonec to tady všechno dobře dopadlo :mrgreen: akorát mě překvapuje, že jste mu to někteří fakt žraly a ještě nadáváte jonatanusovi, že vám řekl pravdu jako dřív i Ladisovi. Já už na začátku jsem se do něj pustil, ale pak jsem ho schválně nechal aby ty obchody psal, ale fakt mě nenapadlo, že vás to tolik začne brát jako návod a upřímně musíte být opravdu po lobotomii (nebo jak se to píše :) ) aby jste věřili v nějaký Holy Grail. To se přiznám, že byla první slova v životě, která jsem si musel přeložit, protože jsem nevěděl co to znamená a v okamžiku kdy jsem to zjistil jsem se smál až do teďka. Proč furt někdo hledáte tu nejednodušší cestu!
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

JUGLER:
Zbytočne to vyšetruješ, ja som tiež urobil chybu, že som sa do toho zamotal. V prvom rade nepoznáš výšku jeho účtu iba máš nejaký predpoklad. Prvé čo som sa opýtal, prečo tu GURU dáva počet kontraktov a zdôrazňuje čo zarobil. Odpoveď bola, že to niekto požadoval :).
Tvoje argumenty o risk manažmente bez toho aby si poznal veľkosť účtu sú irelevantné. Povedal, že má k dispozícií min. 3000 kontraktov. To môže byť maximálne aj nekonečno :)
A keď už chceš hodnotiť jeho posledný obchod tak isto je to predčasné, pretože sa jedná o dlhodobejší obchod.
A k HG, chcel vzbudiť iba pozornosť, žiadne 100% neexistuje, to by si mal uvedomiť každý (ten čo nemá vešteckú guľu ).
Najlepšie je veriť tomu, čo si človek môže preveriť, vyskúšať, nepotrebujeme na to žiadneho GURUA. Nech už má čokoľvek.

A odporúčam tým nasraným ovečkám tu (čo sa zaujímajú o trading pár mesiacov a obhajújú svojho mesiáša), aby používali svoj vlastný mozog.:)
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Andrej »

singularita napísal:A odporúčam tým nasraným ovečkám tu (čo sa zaujímajú o trading pár mesiacov a obhajújú svojho mesiáša), aby používali svoj vlastný mozog.:)
Takto sa nediskutuje. Takto len prezentujes svoj pocit ze ty mas pravdu (co je korektne) a ostatni su hlupe ovce bez mozgu (co je uz urazka spoludiskutuceho). Prosim prestan s tym, myslim ze si pisal ze nemas v umysle nikoho urazat, tak to aj dodrzuj.
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa singularita »

to patrilo tým, čo do mňa hádzali kamene. nepestujem "ty do mňa kameňom a ja do teba chlebom" Každa akcia vyvolá reakciu. Tak guru dostal len to, čo si zaslúžil so svojou drzosťou a namyslenosťou.
silverlive
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:36 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa silverlive »

Singularita, neviem čo pestuješ a ani ma to nezaujíma. Neuznávam žiadny HG, ale každopádne som príspevky od BGuru čítal omnoho radšej ako Tvoje. Jeho príspevky boli zaujímavé, tipy na obchody a aj načasovanie vstupov mal veľmi dobré a bolo cítiť, že sa tomu venuje už nejaký ten piatok. Naopak Tvoje (a aj niektorých ďaľších) príspevky boli vždy o tom istom. Pomocou obviňovania, zosmiešňovania, za každú cenu vnucovať ostatným svoj pohľad na vec. Už sa Ti tu snažili viacerí jemne naznačiť, že takto sa diskusia nevedie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

Pomocou obviňovania, zosmiešňovania, za každú cenu vnucovať ostatným svoj pohľad na vec.
Že si tu z nás PODVODNÍK robil srandu a smial sa na nás na 27 stranách ti už asi nevadí.

Máme tu takú kategóriu a podvodoch, pyramídach a tuneloch:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewforum.php?f=38
Nikto nikdy nemal problém s ostrejším vyjadrovaním voči takýmto podvodníkom. Keď sa ale objaví sympatický zlodej s charizmou, tak ľudia čo pochybujú a pýtajú sa, aj keď neobratne a bez rečníckeho talentu, sú ešte horší ako niekto, kto dôverčivých (mohol som použiť aj ostrejšie slovo) investorov pripravil o milióny.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jonatanus »

silverlive napísal:Singularita, neviem čo pestuješ a ani ma to nezaujíma. Neuznávam žiadny HG, ale každopádne som príspevky od BGuru čítal omnoho radšej ako Tvoje. Jeho príspevky boli zaujímavé, tipy na obchody a aj načasovanie vstupov mal veľmi dobré a bolo cítiť, že sa tomu venuje už nejaký ten piatok. Naopak Tvoje (a aj niektorých ďaľších) príspevky boli vždy o tom istom. Pomocou obviňovania, zosmiešňovania, za každú cenu vnucovať ostatným svoj pohľad na vec. Už sa Ti tu snažili viacerí jemne naznačiť, že takto sa diskusia nevedie.
takze je vlastne skoda ze sme toho chudaka podvodnika "vystvali", mali sme byt ticho, nech pridu dalsi ludia o miliony, ale ty si aspon precitas zajimave prispevky. a hlavne slusne budeme diskutovat, to je to hlavne, ze tu niekdo ma sedet v base a miesto toho sa vydava za miliardara, to neni podstatne, ked uz, tak mu to treba slusne povedat, kedze maestro vystupoval velmi skromne a na nikoho neutocil.

aspon filipovy by ste sa mohli ospravedlnit..

velmi smutne je ze niektory z vas povysuju slusnost diskusie nad tie nehoraznosti co tu ten smejd predvadzal. precitajte si tu diskusiu celu este raz od prveho prispevku a mozno si uvedomite co to je za.. ano kuky969, on normalny teda urcite neni.

ps. nezastavam sa singularitu, nevadi mi ked niekdo hadze kamene pravom, ale te jeho lietali obcas dost mimo...


Blahoslavení hladní a smädní po spravodlivosti, lebo oni budú nasýtení.
silverlive
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:36 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa silverlive »

Jonatánus, o čom to tu trepeš?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

Jonatánus, o čom to tu trepeš?
že Bguru je podvodník, ktorý na internete šikovne láka dôverčivých ľudí na správu majetku. Doporučujem ti pozornejšie čítať príspevky, než napíšeš ten svoj.
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Bobikpp »

filip glasa napísal: že Bguru je podvodník, ktorý na internete šikovne láka dôverčivých ľudí na správu majetku. Doporučujem ti pozornejšie čítať príspevky, než napíšeš ten svoj.
Wau - huste ze sa toto objavilo v sekcii podvody :shock:

Ja som toto vlakno moc nesledoval, lebo som tomu prestaval rozumiet...
Pinosol
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi 03 10, 2008 11:54 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Pinosol »

možná neumím číst, ale žádné lákání peněz do správy v BGuruových příspěvcích nevidím. Jeho zásadní chyba byla, že jako trader si vybral fórum investorů. Pohybuju se na trzích několik let a když si odmyslím termíny "BGuru a Holly Grail", které považuji za nadsázku a nejsou vůbec důležité, tak se z jeho příspěvků dalo něco naučit. (Třeba i to, že tato cesta není pro mne) Nevím jestli byl nebo nebyl podvodník (možná si nějaký kontrakt přidal), ale jeho příspěvky měly hlavu a patu a bylo z nich poznat, že o trhu hodně ví. (na rozdíl od některých jeho kritiků). Tato diskuse ovšem už nic nepřináší. Takže přeji vám všem hodně úspěchů v obchodech
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Andrej »

Filip, Jonatanus - napisat o niekom ze je podvodnik na zaklade ciastocnej zhody vyrazov s inym nickom, o ktorom iny dalsi nick povedal ze dlhuje peniaze - toto sa mi nezda korektne. Sme na Internete, nemozete jednemu nicku neverit na zaklade vyjadrenia ineho nicku :D Taktiez urcovanie autorstva elektronickych textov nie je az take easy a preukaznost vysledkov urcite nebyva postacujuca na taketo obvinenie. Nehovoriac o tom ze to spominane lakanie na spravu majetku je presne v protiklade s tym co BGuru pisal, ze nikomu nic neponuka. Vam nieco ponukal?

Druha vec je ak klamal v cislach. Ale z mojho amaterskeho pohladu - Honzajs povedal ze sa oplatilo ho citat, a ak vy tvrdite ze ho citali len ludia po lobotomii, tak vysoko rubete :D
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1401 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jogobela:
nič si nepochopil. Neexistuje nijakých 50 miliónov. Ani fiktívnych.

Singularita: ty tiež tápaš v tom, čo píšeš. Nepriniesol si do debát nič konštruktívne, len kecy o ničom a emotívne výlevy. Keď nemáš skúsenosti s tradingom, mal by si viac načúvať ako kritizovať.

ALL:
No, je to určite prekvapenie, ale keď ste príspevky nečítali pozorne, tak si prečítajte veľmi pozorne, čo vypátral Jonatanus.

Odviedol skutočne perfektnú policajnú prácu a zistil že BGuru = Spec.

A Spec je podvodník, ktorý skôr, či neskôr skončí za mrežami.
To môžem dosvedčiť, lebo ja viem kto je Spec.
Ja toho chlapíka, čo naháňa Speca zo súdnymi obsielkami totiž osobne poznám.
A tým pádom viem o koho presne ide a čo má za ušami.
A vie to aj mnoho ľudí, ktorých Spec obral o peniaze.

Jedno je isté.
Zanecháva za sebou miliónové škody a pribúdajú nové obete.
Robí to tak, že sa prezentuje ako dobrý obchodník a potom presvedčí ľudí na spoluprácu.
Zo spolupráce sa stáva správa financií. A potom obchoduje tak, ako ste to čítali tu v tomto vlákne.
Najprv pekné zisky a potom veľké straty, sprenevera, útek.
A súdy, ktorým sa vyhýba.
Treba poďakovať Jonatanusovi, lebo toto odhalenie možno zachránilo peniaze iným ľuďom...

Len toľko poviem: ,,božie mlyny melú pomaly, ale isto,,

Tak to v živote býva.

Toto je príbeh s dobrým začiatkom, ale smutným koncom.
To je aj koniec príbehu o svätom grále (holy grail).

Škoda.

A čo k tomu dodať na záver?:

Holy grail má každý vo svojej hlave.
Určite to nie je nijaké priemerovanie v stratách, ani stanovenie ,,dna,, na grafe.

Zapametajte si jednu pravdu o tradingu:

Trading - to je stávkovanie s rozumom.
S rozumom - to znamená vsadiť na vyššiu pravdepodobnosť a racionálne riadiť riziko.
Nikdy sa nepokúšajte vyhrať za každú cenu!
To nám tu predvádzal BGuru.

Rozumný trader sa líši od ,,losera,, tým, že si dokáže uznať omyl a včas z obchodu vystúpiť.
S prijateľnou stratou!
Niekedy, keď sme o svojej pravde silne presvedčení, môžeme zariskovať aj väčšiu stratu, aj dokúpiť 1-2-3 x ako BGuru.
Ale musíme poznať svoju hranicu.

Vždy sa treba riadiť základným pravidlom , že ZISK by mal byť väčší ako STRATA.
Ak sa pomýlime a strata je väčšia ako plánovaný zisk , ešte vždy je čas uznať si chybu a zastaviť bolestivú stratu.
Každý trejder zakúsi raz za čas bolestivú stratu.
Je to daň za omyly. Časom ustupuje.
Ja zdrúzgam flašu vína a dobre sa vyspím.
Potom idem do lesa, alebo sa vyšportujem.
A potom všetko prehodnotím. Urobím závery, prijmem opatrenia.
Snažím sa neopakovať svoje omyly.

Pozdejšie zistíte, že bolia len straty kde ste urobili zásadnú chybu.
Tie ostatné sú bežnou súčasťou tradingu.

Nikdy nedovoľte, aby väčšia strata ohrozila vašu existenciu.

Priemerovanie dolu je velmi nebezpečná vec.
Nie je to o dostatku kapitálu!
To mi verte.

Trading je o malých stratách a velkých ziskoch.
Alebo o malých ziskoch a malých stratách, ale vtedy musíte uzavrieť väčšinu trejdov v zisku.

Bohužial, človekom hýbu emócie.
Každým.
Chamtivosť a strach.
Chamtivosť nás nutká vstupovať do trejdov bez rozumu, alebo unáhlene.
Ak sa to obráti proti nám, je prirodzené, že zo stratou sa naše ego nevie zmieriť.
Preto sme náchylní riskovať väčšiu stratu. A nedokážeme vystúpiť z obchodu včas.

Iná tvár strachu je, keď nechceme riskovať žiadnu stratu.
Aj to je extrém, lebo nás núti vystúpiť z obchodu priliš skoro.
Alebo vďaka strachu minieme dobrý vstup.

Na druhej strane, strach úraduje aj keď máme zisk.
V strachu o zisk trejderi vyberajú zisk predčasne.
Preto sa tak často vyberajú malé zisky.

Vyberať malé straty a veľké zisky, alebo mať viac malých ziskov ako malých strát nie je jednoduché. Niekto má na to talent, iný sa to učí celé roky a niekto to nepochopí nikdy.

Najlepším riešením je mať dopredu stanovený obchodný plán.
A používať stopky.
To je cesta, ktorou treba začať.
Pozdejšie, keď sa trader vytrénuje v rozhodnutiach na racionálnej báze, môže meniť obchodný plán i za jazdy. Podľa zmien na trhu.
Ale vždy to musí byť bez emócii.

Všetci, čo ste sa nadchli metódou priemerovania, majte na pameti, že je to CESTA DO PEKLA.
Každý vstup do obchodu si trejder môže rozdeliť na menšie čiastky a realizovať postupne.
Aj bežný trejd sa vo výnimočnej situácii môže znásobiť.
Aj investori s väčším časovým horizontom môžu svoju investíciu otvárať postupne.
Aj poziční trejderi, čo majú jasný plán.

To však nie je BGurov prípad, to si treba uvedomiť.
On otváral bežné pozície a sem-tam dokupoval.
Dovtedy to bolo v poriadku.
Ale skončilo to aktom zúfalstva.
Dvadsaťnásobná pozícia, ktorá čaká na zázrak, doslova hop-alebo trop... Znásobím účet, alebo skrachujem?

Toto je cesta do pekiel.

A aby som bol konštruktívny.
Čo mal BGuru s tým posledným trejdom urobiť?

Mal si priznať chybu a trejd v strate uzavrieť.
Trpezlivo čakať na novú príležitosť a potom otvoriť ďalší trejd.
Nič by sa nestalo, keby po toľkých pekných trejdoch utrpel jednu stratu.
Po vystúpení z jednej straty by nový trejd možno otvoril fakt pri DNE.
Nie 30% nad ním!
A keby chytil dno a bol v zisku a zatúžil by po väčšom zisku, tak vtedy mohol zariskovať a dokúpiť. A trebárs aj dokúpiť znova a znova, ale hlavne v zisku, teda riskovať len zisk a stop loss už mať na vstupe. Toto je skutočné tajomstvo veľkých ziskov.
Toto je cesta, kedy trejder dokáže ísť proti svojím emóciám.

Netreba riskovať velké straty, ale treba vedieť zariskovať, keď sa trejdu darí.

Alebo, keď BGuru tvrdil, že je pozičný trejder, tak mal zotrvať v hociktorom shorte s ktorého vybral zisk predtým.
Veď urobil niekoľko nádherných trejdov na pokles a potom zlyhal v jednom veľkom proti trendu.
Ak by chytil tých 30% na pokles, teda v trende, bol by pre mňa pozičný trejder prvej kategórie.
A keby urobil ten jeden veľký trejd v trende zo ziskom +30% a ešte by k tomu dokupoval, tak vám prisahám, že by som ho tu vyhlásil za BOHA TRADINGU ! Bez ohľadu na to, čo sa s neho vykľulo.

Škoda.

A na záver, aby som len ,,kameňom do druhých nehádzal,, vám poviem pár sebakritických slov.

Keď som trejdoval deriváty jeden celý rok, tak presne toto sa mi stávalo, čím sa tu pre mňa odpísal BGuru.
Kopu malých ziskov som vyberal a 2-3 x ročne veľkú stratu.
A celý zúfalý som vďaka tomu skončil jeden rok v strate.
Dodnes ma to mrzí.
Našťastie som vtedy prepálil len 1/3 svojho kapitálu, kým som sa spametal a vrátil na tú správnu cestu.
A dodnes, a to si musím priznať, za celé tie roky som sa nenaučil vyberať veľké zisky. Jednoducho, nedokážem vydržať v zisku a už vôbec nie dokupovať v zisku, násobiť zisk, urobiť jeden veľký trejd... a pritom viem, že toto je cesta k dokonalosti.
Našťastie moje rozhodnutia o vstupe sú v priemere na 60-70% správne. Je to určite menej ako má BGuru (jeho vstupy fakt stáli za obdiv), ale ja som na rozdiel od neho pochopil, kde mám slabiny.
A preto sa živím na menej lukratívnych akciových trhoch.
Nie na derivátoch, kde končí väčšina profíkov.
A tak sa sám považujem za trejdera nižšej kategórie a vyberám menšie, ale pre mňa dôležité zisky.
Babka k babce budú kapce.
Tisíce ziskových trejdov, proti ktorým stoja stovky stratových.
Za straty sa nehanbím.
Za emocionálne zlyhania áno.
Good luck.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Andrej »

Beriem spat svoj posledny prispevok, ospravedlnujem sa Jonatanusovi a Filipovi za obvinenie z nepodlozenej ohovaracky, a na buducom stretku platim obom 3 rundy cohokolvek :D
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jonatanus »

Andrej napísal:napisat o niekom ze je podvodnik na zaklade ciastocnej zhody vyrazov s inym nickom
precitaj si to este raz a pozorne, rovnake vyrazy, rovnaky prejav, rovnaky sposob obchodovania, jeden pride ked druhy odide, cele to doseba uzasne zapada..

ten hlavny dokaz ale asi vela ludi nechape, ked nepouziva stockcharts.com
pretoze tam mas mozno milion moznosti jak si nastavit grafy
a bguru ich mal nastavene IDENTICKY ako spec.. a podotykam identicky nestandardne..
stochrsi(25), ema(5), ema(10), ema(60), adx(5)

dakujem jugglerovi ze tu zomna robi detektiva karola, samozrejme on ma na tom hlavnu zasluhu a na rozdiel odomna nic neposral.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

kto má chuť sa ešte pohádať, tak doporučujem túto tému:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =48&t=1352
silverlive
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:36 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa silverlive »

:-)))
www_traders_cz.png
www_traders_cz.png (4.22 KiB) 17266 zobrazenia
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

Bguru zatial bez príspevkov, ale pochybujem že je to skutočne on:
http://forum.traders.cz/search.php?auth ... 3&sr=posts
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1401 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:Bguru zatial bez príspevkov, ale pochybujem že je to skutočne on:
http://forum.traders.cz/search.php?auth ... 3&sr=posts
Je to on. Len tým menej chápavým chce ukázať, že on nie je Spec.

Všetky ,,výrazové,, dôkazy, čo našiel Jonatanus to potvrdzujú na 99%, ale to nastavenie grafu - to je ako otlačok prsta, alebo DNA.
Skrátka geniálny a 100% dôkaz.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa radvan »

jonatanus: nice job :)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Fiha, tu to bolo zaujimave tento vikend. Ci je Spec Bguru, to by sa hadam trebalo opytat grafologa, ale az tak ma to netrapi, aby som sa tym zaoberal.
Cez vikend som riesil otazku uplatnenia PUT opcii. Vedel som, ze Bguru by mi na nu dal fundovanu odpoved, ale kedze uz nediskutuje, musim sa to opytat Vas. Dufam, ze mi volakto odpovie.
Takze otazka:
Na trhu je napr. 100000 PUT opcii na Citigroup so strike 10$ s expiraciou 18.12. 2008. Tzn. ze 18.12.2008 bude emitent povinny odkupit tieto opcie za 10$. Cena akcie Citigroup nech sa vtedy pohybuje na 8$. Co sa deje 18.12.2008. Vlastnici opcii nakupuju hufne akcie Citigroup za 8$ aby ich potom predali emitentovi za 10$? Nakupuje tieto akcie za vlastnikov opcii ich broker a potom im vyplati len rozdiel cien? Nastava vyplatenie rozdielu medzi vlastnikmi opcii a emitentom bez nakupov akcii? Aky to ma vplyv na cenu akcii to uplatnenie opcii.(pri volkswagene uplatnenie shortov malo za nasledok exploziu ceny).

P.S: Obvinenie aj ked len Nicka z podvodu by malo byt dokazane. Budem rad, ak sa do toho vlakna prihlasia ludia, ktory zverili Bguruovi peniaze za posledny rok na zaklade tohto vlakna.(zatial som nic take nikde necital)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa jogo »

Toto vlakno si vzhladom na odborny obsah prispevkov nezasluzilo presun medzi podvodne temy.
P.S: Cakam na reakcie podvedenych Nickov.
P.P.S: Filip, toto je k teme, tak mi to nemaz. Inak tu tiez koncim.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

tiez si myslim, ze by to nemalo byt pod podvodmi:
1. tu konkretne, na tomto fore a v tomto vlakne BGuru nikoho na spravu penazi nelakal
2. je tu kopec zaujimavych vstupov a technickych informacii, co viac krat povedal aj Juggler

Myslim si, ze kvoli niekoho osobnemu zlyhaniu by si nemal tuto temu "pochovat" medzi podvody.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

jogobela napísal:Toto vlakno si vzhladom na odborny obsah prispevkov nezasluzilo presun medzi podvodne temy.
P.S: Cakam na reakcie podvedenych Nickov.
P.P.S: Filip, toto je k teme, tak mi to nemaz. Inak tu tiez koncim.
Taky si myslím, že se ten přesun do podvodů moc nepovedl. :?
Podvedl tady někdo někoho? Ne.
Pokoušel se o to? Ne.
Jediný, co se tady BGuruovi vyčítá, je nick a název vlákna (velice podstatný věci, ehm) a jeho dokupování při poklesu při posledním trejdu, u kterýho nikdo zatím vůbec netuší, jak dopadne.
Maximálně bych některý příspěvky z vlákna přesunul do tématu "psychotický výlevy". A příspěvky BGurua by to nebyly. :wink:
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

peter.cmorej napísal: 1. tu konkretne, na tomto fore a v tomto vlakne BGuru nikoho na spravu penazi nelakal .
Dokonce opakovaně důrazně popřel (bez toho, že by ho v té době někdo spojoval s nějakým specim apod.) že by měl o něco takovýho zájem.
peter.cmorej napísal: 2. je tu kopec zaujimavych vstupov a technickych informacii, co viac krat povedal aj Juggler
Myslim si, ze kvoli niekoho osobnemu zlyhaniu by si nemal tuto temu "pochovat" medzi podvody.
Jestli si dobře pamatuju, tak už Metalinda svýho času zpívala "Všetko je podvod, ...". Měli bysme se tak fšici stydět, že sme tady společnými silami vybudovali takový podvodný vlákno. :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa filip glasa »

Podvedl tady někdo někoho? Ne.
Pokoušel se o to? Ne.
Ferin ako vieš, že nepodviedol? Ty máš niekde prístup k súkromným správam a emailom Bguru-a? Snáď si nemyslíš, že to sem niekto kto lanári ľudí na správu majetku otvorene napíše.
Písal to snáď otvorene niekde tu v diskusii Ladis? Nie nepísal, a napriek tomu mu sem tam niekto napísal email a žiadal ho o to. Chodia Vám súkromné správy a emaily z fóra tohoto typu od ľudí ktorých nepoznáte? Nie? Mne a určite aj iným, výraznejším ľuďom z fóra áno.

Ak človek, ktorý ukradol peniaze v miliónoch tým, že sa hral na asset managera a potom ich spreneveril začne písať svoje vlákno a zverejňovať zaujímavé informácie, tak čo je na tomto človeku dôležitejšie?

Že je to zlodej, alebo to že píše zaujímavo o tradingu?

Podotýkam, že všetky svoje obete získal cez fóra a chaty o tradingu.

Jogobela: ak budeš písať k téme, tak ti nebudem mazať ani presúvať príspevky. Pýtaj sa kľudne či sa tu niekto našiel, ktorý prišiel s Bguru-om do styku. Ale nemiešaj do toho otázky tipu, poraďte mi s putkami :!:

Nie sme policajti a nikto z publika a čitateľov nie je sudca, aby nútil písať sem do fóra ľudí, ktorých Bguru pripravil o peniaze.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"