FX Giants

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
zekro
Príspevky: 1
Dátum registrácie: So 23 02, 2019 1:26 pm

FX Giants

Príspevok od používateľa zekro »

Chcem sa podeliť so skúsenosťami s firmou čo obchoduje s akciami na FX Giants.
Najprv vás osloví pani Mlynarčíková a predloží vám biznis plán ako rýchlo zbohatnúť na nákupe a predaji akcií na burze.
Takýto telefonát sa niekoľkokrát opakuje, jej tvrdenia o rýchlom zbohatnutí vám potvrdí aj jej kolega Vranský, ktorý je veľkým expertom na finančných trhoch. Stále telefonujú z mobilu: 0911 775 834
Ak si chcete preštudovať obchodné podmienky, tieto sú na webe len v anglickom jazyku, ceník poplatkov za služby fakticky neexistuje. Emailová adresa ktorú používajú je gmail.Chcete ich navštíviť v BA, tak nemajú adresu, pracujú z domu.
Ak oponujete, že si to potrebujete premyslieť, začnú tlačiť, že akcie začínajú stúpať, treba nakupovať aby ste zarobili.
A ak nakoniec poviete že nemáte záujem, dočkáte sa nadávok a urážok od Vranského telefonicky aj sms kou.
Ešte dobre že som im nenaletel a bol som ostražitý.

Ak vás takýto ľudia otravujú. položte im iba tieto otázky:
-Prečo chcete aby som zbohatol, keď ma vôbec nepoznáte?
-Ak je to taký superbiznis ako hovoríte, bežte do banky, požičajte si peniaze a zarábajte na burze a nikomu o tom nehovorte. Lebo o dobrom biznise každý mlčí a tíško zarába.

Takže veľký pozor na svoje peniažky, a na Vránskeho a Mlynarčíkovú aby ste o ne neprišli !!!
Pits
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 01 12, 2018 3:52 am

Re: FX Giants

Príspevok od používateľa Pits »

Nedávno som po 17 rokoch investovania do podielových fondov začínal s obchodovaním s fyzickými akciami na burze. Aj po cca 1,5 roku sa stále považujem za začiatočníka napriek tomu, že prve menšie úspechy mam asi 3/4 roka za sebou. Začiatok bol zúfalý, lebo som bol sám. Najväčší problém bol že je prakticky nemožné získať kritéria na výber brokera. O spoľahlivej referencií ani nehovorím. Keďže moja ekonomická stopa na internete nebola najmenšia (trochu prerastený bývalý malý podnikateľ) Lepili sa na mňa rôzne podivné indivídua.... Trvalo mi rok, kým som ich prekukol a poslal ich do večných lovíšť. Ale stále som sa ešte nevysekal zo všetkých problémov ktoré mi vznikli.
A tým myslím: prevažne mizerný support, veľké a neprehľadné poplatky, nedostatok info materiálov, žiadne školenia, nátlaky na investovanie ďalších finančných prostriedkov, nedostatočná kvalifikácia napr. nevedia vysvetliť všetky pojmy, ktoré súvisia z ich SW platformou. Najväčšia strata ktorú som utrpel je obrovské množstvo premárneného času a malý pokrok v oblasti investovania.

Otázky ktoré doporučuje zekro sú dobre mienené, ale irilevantne.
Nemusia to byt len podvodníci, častejšie sú "len" nekvalitní. Aj to však môže priniesť ekonomickú katastrofu.
Takže ako ich poznať?
1) Ano podľa spravania ktoré popísal zekro
2) MIzerna podpora (viď podrobnosti vyššie)

Čo doporučujem na základe mojich chýb:
1) Je potrebné byť členom investorskej komunity napr. tejto, ak nemáte nejakú okolo seba, ktorá je úspešná.
2) Ak je to táto komunita, tak najprv si skúsiť vždy si najprv pohľadať info na portály a potom sa pýtať
3) Ako brokera si treba vyberať pre začiatok veľkú firmu, ktorá komunikuje slovensky/česky Lynx / trimbroker, Saxo a je dlhšie na trhu
4) Ak je možnosť využívať demo SW platformy na nácvik investovania na virtuálnom portfóliu
4) Začať s jednoduchými formami obchodovania/investovania a malou sumou a rozhodne netlačiť na pílu najmä v zmysle rýchleho navyšovania investovaných prostriedkov. (Nebyť pažravý.)
5) Využívať školenia a info poskytované vybraným brokerom
6) Diskutovať aspoň v jednej komunite (väčšinou inú ako je táto nezoženiete)

Až po 0,5-1,5 roku je možno uvažovať o opciach, pákach pripadne iných produktoch prípadne o zahraničných brokeroch. A postupne si tvoriť svoj spôsob/štýl investovania ktorých je takmer nekonečné množstvo. Napr. koľko času denne tomu chcete venovať. Môže to byť cca 1 hod/denne ale aj 12 hod/denne. Závisí od cieľov.

Toľko s čerstvými pamäťovými stopami o hrboľatom preskákaní začiatkov a doriešovaní problémov ktoré mi vznikli aj keď ma neokradli ani nepriviedli k ekonomickej katastrofe.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: FX Giants

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Ahojte,

FXGiants neviem či nie sú bývalí Account Manageri (z Prahy) z IronFX - http://www.ironfx.com, pracujúci pod novou značkou... . Niekde na Prahe 1 sedia, na Jindřiskej.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"