Martyho obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov

Martyho obchody

Poslaťod marty » Štv 11 07, 2019 10:03 pm

Čaute

môj prvý trade bude AAL. American Airlines je dobrá firma, zisková, akcia je lacná a dočasne trpí uzemnenými lietadlami. Kvôli 24 kusom 737 Max, ktorý čaká na certifikáciu musí denne zrušiť 115 letov. EASA (eur. letec. regulačná agentúra) sa vyjadrila, že plánuje certifikačný let cca v strede decembra. FAA zrejme podobne. Verím, že Boeing ten soft spravil poriadne, let prebehne OK. Po získaní povolenia lietať by mala akcia postupne stúpať.

BUY 550 ks AAL po 30,89. Target 35

Ešte jedna vec: Budem pracovať s kapitálom 50 000 USD.
marty

Re: Martyho obchody

Poslaťod jaroslav80 » Štv 11 07, 2019 11:25 pm

Vdaka za zrozumitelne popisanie tvojich dovodov. Drzim ti palce ohladom toho obchodu.
jaroslav80

Poslaťod marty » Štv 11 14, 2019 10:58 pm

Buy 100 ks BIDU po 118,13 USD
Buy 250 ks TCEHY po 40,81 USD (Tencent OTC)
Buy 150 ks WB po 43,35

myslím, že sú to fantastické firmy za dobrú cenu
marty

Poslaťod marty » Sob 11 16, 2019 10:53 pm

Ešte k tým čínskym firmám. Už len to, že sú čínske je fundament sám o sebe. Krajina s 1,3 mld obyvateľmi. Toto storočie je storočím Číny a na margo Číny a budúcnosti slovenskej ekonomiky si ešte z vysokoškolských čias pamätám na vetu, ktorá zaznela od profesora na prednáške v aule: "Vaše deti im budú šiť tričká".

Baidu, Tencent, Weibo...

Baidu:
Čínsky Google. Nedávno zverejnila a zverejnila celkom fajn. Mal som nakúpené s priemerkou cca 107, vystrelila hore o 12 % a predával som po 123. Keď cena klesla na 118, opäť som kúpil a plánujem držať cca do 130. Nie dlhšie, lebo jednak nie som typ, ktorý by vedel investične dlhodobo držať a vysedieť veľký zisk a najmä preto, lebo: TOTO NIE JE TRH NA INVESTOVANIE. Určite nie pri týchto valuáciách, slabnúcej svetovej ekonomike kde D.Pump balamúti AOS údajnou dohodou s Čínou. Každý, kto má rozum vidí, že je to divadlo a že chce do novembrových volieb vytiahnúť burzu hore... Firma je zisková, vyplatila sa stávka na iQiyi (streaming videa) kde počert používateľov dosiahol 100 miliónov, valuácia je OK a keď si uvedomím, že akcia stála pred cca rokom 250, tak je to veľmi príjemný bargain...

Tencent
Firma asi najlepšia zo všetkých. Najmä kvôli diverzifikovaným príjmom. Viď pripojený obrázok. Krása... Nádhera... Firma je niekoľkostomiliardový gigant, ktorý si ide svoje, žiadny micro cap stratový junk. Ak to pôjde hore, vyberiem zisk, ak dole, s radosťou prikúpim.

Weibo
Čínsky Twitter. Nedávno zverejnila. Nič moc, akcia sa zosypala o 17 %. Aj keď to zverejnenie nebolo super, ale nejaké pekné veci sa tam našli. Napr. nárast počtu užívateľov o 51 mil. (YoY) Tu vidím skôr hodnotu firmy celkovo v kombinácii s príjemnou zľavou.
Pri Tencente ani Weibo nemám target, pretože opakujem: Toto nie je trh pre investorov. Je treba byť na trhu, lebo nikto nevie, kedy sa to strepe dole. Burza je dostatočne iracionálna na to, aby sa v tomto cirkuse pokračovalo ešte roky... Takže nebyť na trhu taktiež nie je riešenie. Ak usúdim, že Donald to preháňa a dráždi Čínu viac než je rozumné, odpredám nejaké veci hoci aj s malou stratou.
Prílohy
tencent.jpg
marty

Poslaťod marty » Pia 11 22, 2019 7:09 pm

marty píše:Buy 250 ks TCEHY po 40,81 USD (Tencent OTC)

Sell 250 ks TCEHY 42,56 USD (+437,5$)

Nepáči sa mi trh... Preto vyberám zisk na Tencent-e. Som presvedčený, že sa bude dať tá akcia kúpiť opäť za nákupnú cenu ,alebo ešte nižšiu. Baidu a Weibo si ešte zatiaľ nechám a uvidím podľa situácie.
marty

Poslaťod marty » Uto 12 03, 2019 8:37 pm

Buy 15 ks BA po 348,5 USD

Využívam včerajší a dnešný pokles trhov. Je možné, že akcia klesne aj pod 340, alebo aj nižšie, ale myslím, že by ju tam stiahla jedine korekcia. To, či je to korekcia nebudem riešiť, ale rozhodne ma to neprekvapuje. Trh už bol dosť prekúpený. Akurát ľutujem, že som nevybral zisk aj na Baidu... No nič, ostáva mi len byť nastavený na to, že D. Slump nebude situáciu ešte viac eskalovať. Už dnes čo-to predviedol. Hrozby Francúzsku 100 % clami, hrozby Argentíne a Brazílii a... ani tá dohoda s Čínou do volieb nebude. aké prekvapenie...

Pri BA rátam s certifikačným letom v polovici decembra, (čo bude zachvíľu). Ak let dopadne OK, verím, že to vytvorí pozitívny sentiment blížiaceho sa konca uzemnenia Boeingov a spolu s tým bude rásť aj AAL, ktoré tiež držím...
Len nech sa nezopakuje minuloročný december...
Prílohy
5c0aa1af6ded5.image.jpg
Snímka obrazovky 2019-12-03 o 19.27.56.png
Snímka obrazovky 2019-12-03 o 19.27.56.png (203.22 KiB) Zobrazené 98 krát
marty

Späť na Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť