Short akcii Juventusu Turin

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
lagy182
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Po 31 10, 2016 10:35 pm

Short akcii Juventusu Turin

Príspevok od používateľa lagy182 »

Cavte,
Juventus Turin(JUVE) dnes vypadol z Ligy Majstrov a ako postupoval v LM rastla aj cena jeho akcii a podla mna to nemalo ekonomicke opodstatnenie. Trzby maju hlavne z predaja listkov, dresov, marketingove aktivity a aj z postupov a vyhier v jednotlivych fazach ligy majstrov. V roku 2017 ked postupili do finale LM tiez cena rastla ako postupovali a obchodovali sa na cene okolo 0,80 eur/akcia, po prehre vo finale LM cena spadla o 35%. Teraz by trzby dramaticky stupnut nemali nakolko ceny listkov az tak hore nesli, odmeny za postup v LM a vyhry su tiez zname, neviem vsak odhadnut kolko zarobia na predaji dresov za Ronalda a dalsie marketingove aktivity... cena akcii rastla, dnes pred zapasom sa obchodovalo na cene okolo 1,70 eur/akciu. Moja idea na obchod spociva v tom ze sa zopakuje situacia ako v roku 2017. Cena je na urovniach okolo all time high a po vypadnuti z LM opadne euforia, dalsie prijmy z postupu a vyhier nebudu a neviem najst dovod na dalsi rast v kratkej dobe. Preto by som chcel akcie shortnut(pripadne cez CFD).

Co si myslite o tomto obchode? budem rad ak napiste postrehy, info, svoje nazory...Dakujem
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Short akcii Juventusu Turin

Príspevok od používateľa jan »

Myslím, že si nebol jediný, kto pozeral zápas.
Cena hneď zletela o 22%. Takže sa obchod nedal spraviť.

Ale, zrejme si myslel, že aj po dnešnom poklese by to malo klesať.
A to už nie je až taká tutovka.
Značka Ronaldo je podľa mňa veľmi silná. Najsilnejšia vo futbalovom svete.
lagy182
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Po 31 10, 2016 10:35 pm

Re: Short akcii Juventusu Turin

Príspevok od používateľa lagy182 »

tak som otvoril poziciu na Short pri cene 1,429
hej myslim si ze cena spadne 30 az 40%.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Short akcii Juventusu Turin

Príspevok od používateľa wolf25 »

Ak pozeram dobry graf tak to už o 24% padlo, nemysliš že je na short pozde ? Shortovať 1.43 mi pride ako dosť riskantný FOMO short, určite by som čakal aspon na nejaky slušny retracement

//edit: pozeram že podobny prepad bol aj vo februari, retracement bol po 0.382 s naslednym prepadom na 0.618, čiže ak by sa scenar opakoval targetoval by som cenu 1.18 čo vychadza na cca 16%, ale nepoznam dany market, len taky provtny pohlad na graf a porovnanie s historiou

https://imgur.com/DqCIMsK" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázok
lagy182
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Po 31 10, 2016 10:35 pm

Re: Short akcii Juventusu Turin

Príspevok od používateľa lagy182 »

wolf25 napísal: //edit: pozeram že podobny prepad bol aj vo februari, retracement bol po 0.382 s naslednym prepadom na 0.618, čiže ak by sa scenar opakoval targetoval by som cenu 1.18 čo vychadza na cca 16%, ale nepoznam dany market, len taky provtny pohlad na graf a porovnanie s historiou
Dik za ten graf a target:)
moj odhad je -30 az -40% a tych 1,18 je inac cca -30% od close ceny zo 16.aprila.
Ja som to kupoval okolo-16% od closu z predchadzajuceho dna.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Short akcii Juventusu Turin

Príspevok od používateľa Rokosák »

Vysledky na travniku sa nerovnaju vysledku akcii futbalovych klubov. Dokazom je, ze na prvom mieste je Real a na tretom Manchester United v sucasnosti na siestom mieste domacej ligy.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Short akcii Juventusu Turin

Príspevok od používateľa wolf25 »

snaď si zobral zisky na 1.18 ako som pisal, analýza bola fajn odraz par bodov od 0.618, nahodil som tie ceny uplne presne podla sviečok

Obrázok
lagy182
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Po 31 10, 2016 10:35 pm

Re: Short akcii Juventusu Turin

Príspevok od používateľa lagy182 »

hej pozeral som ako cena atakovala 1,18. Paradne vysiel odhad tvojho targetu podla Fibo... Chcem to este podrzat odhadujem ze este cena pojde dole (tych -40% co som pisal, cca 1,01). Ak sa bude drzat dlhsie okolo 1,25-1,20 tak ju predam pri tejto cene.
lagy182
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Po 31 10, 2016 10:35 pm

Re: Short akcii Juventusu Turin

Príspevok od používateľa lagy182 »

ukoncil som short poziciu nakupom pri cene 1,349. Zisk z tohto obchodu +5,6%. Kazdopadne to nehodnotim ako najlepsi vystup nakolko sa najlepsie dala coverovat pri 1,18 a potom niekolkokrat pri 1,24. Poucenie pre buducnost nastavit SL tesnejsie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"