Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa Lobista »

Ahojte,

nedavno som nasiel zaujimavu sutaz v tradingu, ktora zacina 1. oktobra. Cielom je co najviac zhodnotit pridelene peniaze v priebehu 1 mesiaca. Trading prebieha pomocou demo platformy /zrejme real-time data/ na hlavne na forexe, ale mozete sa dostat aj ku roznym CFD, komoditam, komoditnym futures a pod. Hlavnou cenou ma byt Porsche Cayman, tak hadam ho niekto z nas ziska :D .

http://www.xtb.sk/forex.php?p=375
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

ja sa už chystám. Škoda,že to nebeží tento mesiac....mal som štastie zelenáča. Zhodnotenie 100% za dva týždne. Ale pssst....to ferari chcem ja, takže nič moc súťaž :lol:
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa Lobista »

Tak, dneska zaciname .... Zatial som + 35k, ale zajtra mam volno, tak sa do toho pekne naplno vlozim :D.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa BGuru »

ojojooj, to su spready.
Tak cez tychto na zivo mozu ist len zajaci a bazantici.
Pre porovnanie:
Spread xtb na SP500 je 1.8 bodu :?: :?: :?:
U ineho londynskeho (omnoho znamejsieho) cfd brokera je na sp500 spread 0.5 bodu ! :!:
Na futures mame spread 0.25 bodu cize jeden najmensi mozny tick! :!: 8)

Uplna ohavnost. Asi maju pocit, ze prisli do afganistanu :mrgreen: :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa filip glasa »

Uplna ohavnost. Asi maju pocit, ze prisli do afganistanu
čoby, veď z toho musia zaplatiť to ojazdené Porsche na amerických značkách :mrgreen:
divak10
Príspevky: 50
Dátum registrácie: St 10 09, 2008 10:51 pm

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa divak10 »

BGuru napisal :
Spread xtb na SP500 je 1.8 bodu :?: :?: :?:
U ineho londynskeho (omnoho znamejsieho) cfd brokera je na sp500 spread 0.5 bodu ! :!:

Kde si videl 1.8 bodu, ked na ich stranke je cislo 10
http://www.xtb.sk/strona.php?p=122
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa BGuru »

Aspon vidis aki su to asi diletanti. :mrgreen:
V platforme maju 1.8 boda a na stranke 10.
Obchodovat s tym s 10 bodovym spreadom, no to by boli obchody :mrgreen: . To uz potom radsej rozdat peniaze na ulici kde komu.

Najviac mi pride komicka veta nad tymi spreadmi na stranke co si sem dal:

"X-Trade Brokers sa Vám zo všetkých síl snaží zaistiť jednu z najnižších úrovní spreadu v Slovenskej republike. To našim zákazníkom umožňuje dosiahnuť zisk i v prípade, že na trhu dôjde k neveľkým zmenám cien." :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa jogo »

Bguru: Aky mas poplatok u svojho brokera za nakup/predaj jedneho kontraktu S&P500 ?
Su tam aj nejake swapy?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa BGuru »

jogobela:
ja mam s brokermi dohodnutu commissions na zaklade objemu.
Cize poviem ti o beznych poplatkoch co nema problem dostat ktokolvek

bezny poplatok na ES je okolo $7-$8RT, cize otvorenie aj zavretie obchodu s jednym kontraktom.
JE to uplne zanedbatlena suma. Spread je jeden najmensi tick cize 0.25 boda. 1 bod = $50
Ak robis vacsie objemy vies si dojednat aj osobitne podmienky.

Cize povedzme ze si kupis 1 kontrakt ES na cene 1145 a predas na 1146. Zarobis $50 minus poplatok $8 cize mas cisteho $42. Kedze futures sa hybu podstatne dynamickejsie ako CFD u XTB tak jeden bod chytis kedykolvek. V XTB musi obchodnik prekonat 2.8 boda aby zarobil to co ja na futures.
Pri futures vsak treba vyssi margin ako pri CFD co vsak nepozvazujem za nevyhodu ale naopak za vyhodu. Vyssia paka = vyssie riziko, hlavne u zaciatocnikov, ktorych vacsinou taketo firmy lakaju.

SPREAD = SKRYTY POPLATOK. Na to vacsina zaciatocnikov zabuda. Je to marketingovy TRIK.

Financovanie nakupeneho kontraktu je zahrnute v cene futures. Hovori sa tomu premium v ktorom su vsetky naklady spojene s danou komoditou. Pri rope a zarninach atd su to skladove naklady, poistenie atd, pri financnych komoditach je to prave urokova miera. Bezne mas futures od cash indexu vyssie o par bodov a cim blizsie k expiracii tak tym sa viac blizi ku cash indexu SP500. Cize ak si celu tu dobu short tak tvoj zisk, ak long tak strata.
Aby si mal predstavu o kolko je asi vzdialeny ten futures od indexu:
Aktualne ceny:
SPX index 1136.74
ES fuutres 1141.5

cize zhruba 5 bodov.
Ostatne informacie si vies vygooglit a popozerat na internete. Na stranke CME najdes podrobne specifikacie vsetkych kontraktov ktore sa tam obchoduju teda aj ES a SP500.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa Lobista »

Aky spread ma tvoj broker na Forexe? U XTB je to napriklad pre par USD/EUR 2 pips. Je to vela ci malo?
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Zatial prvve miesto ma pani, ktora zhodnotila ucet o 900%
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jozef.puchon napísal:Zatial prvé miesto ma pani, ktora zhodnotila ucet o 900%
Keď chceš takú súťaž vyhrať, tak si založ účet aj na ženu, babku, dcéru, frajerku, psa , mačku... :). To bude taká ,,pani,,.
Potom môžeš na jednom účte longovať a na druhom pre istotu shortovať ... :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
RomanS
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 10:53 am

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa RomanS »

ja som to bol teraz pozriet na ich stranku a pozeram tam TOP 10 k 1.10. a k 3.10. ... a len tak narychlo co som si zbehol tak za tie dva dni pekny rozdiel... v CR a SR dokopy ani jeden z tych co tam bol dva dni pred tym... a podobne je to aj v CR a SR zvlast...
... takze o kvalite pristupu niektorych sutaziacich asi takto :lol: ... a mozno aj o pripadnom vyhercovi :idea: :mrgreen:

btw, pochvalte sa ak niektori zraloci sutazite...alebo ak vyhrate to porsche :wink:
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa Lobista »

Nuz, ja som mal v piatok vecer zostatok 391 000, co je nejakych 65% -- nie je to sice na medailu, ale potesilo by aj to :D...
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa Lobista »

Tak som si uvedomil, ze tato hra sa potom, ako vas majetok prekroci nejakych pol miliona, naprosto vzdaluje od reality /pristihol som sa, ako otvaram pozicie 16 lotmi v case, ked bol pocet obchodov za minutu 5 :D/... ale, je to sranda aj tak :D
peterr
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Po 28 04, 2008 5:04 pm

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa peterr »

mam otazku... kolko vas stoji jeden lot eurusd. V tej hre samozrejme...
divak10
Príspevky: 50
Dátum registrácie: St 10 09, 2008 10:51 pm

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa divak10 »

Peterr:

1 lott EUROUSD stoji nieco cez 30tis
peterr
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Po 28 04, 2008 5:04 pm

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa peterr »

dakujem, a skusal si to teraz? lebo mna stoji cez 300 000 sk. Vlastne preto sa aj pytam, pretoze predtym ma tiez stal jeden lot podstatne menej...
takymto sposobom sa totiz mozem snazit kolko chcem a vynos budem mat dost maly. Vsak ked ma 1 lot stoji 300K kolko krat ho musim otocit v pluse aby som si mohol kupit druhy?
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa osamely chodec »

EUR/USD 1 lot 100 000 eur paka 1:100 margin 1000 eur na tomto pare dokonca spred len 2ps.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
peterr
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Po 28 04, 2008 5:04 pm

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa peterr »

teda ak som to spravne pochopil tak by nemal stat 300k ale iba 30k.
priznavam, toto nie je moj obor. Hral som len tak z pasie.... len sa mi zda ze nieco zhnite je v tej sutazi...
divak10
Príspevky: 50
Dátum registrácie: St 10 09, 2008 10:51 pm

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa divak10 »

Peterr
Ved Ti pisem ze 30tis.
Obchodujem 0,1lota a berie mi to 3026Sk.

Co zhnite myslis?
peterr
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Po 28 04, 2008 5:04 pm

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa peterr »

ked si pozries posledne tabulky, tak ten peter v top som ja. Od stredy ma stoji jeden lot cca 300k. 10 mil som zarobil na trhu kde som mal jeden l 30 tis. dalsie 2 mil som zarobil pracne pri lote za 300k. keby mi zostali rovnake podmienky, t.j lot za 30k mal by som v piatok urcite cez 20 mil, pretoze trend bol rovnaky az do piatku vecera.
takto som bol stopnuty hned ako som sa dostal na celkove tretie miesto.
teraz som si vsimol jednu novu zaujimavu vec, co predtym nerobilo - ked chcem zavriet obchod, ked sa zacina otacat trh, trva to pomerne dlho a niekolko krat sa ma stihne opytat ze ci to chcem naozaj zavriet... takto som prisiel tiez uz o pekne zisky.
divak10
Príspevky: 50
Dátum registrácie: St 10 09, 2008 10:51 pm

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa divak10 »

Peterr:
Tak to si macher , hoci demo je demo.

Ja robim okrem sutaze aj real, ale to "mrznutie" je castejsie ako v deme.
Rekotacie su pri rychlom pohybe sviecky taktiez, ale mrznutie je hocikedy, aj pri "kludnom grafe".

Co sa tyka ceny lotta neviem potvrdit, nakolko je dost mozne, ze sa cena zvysuje od urciteho mnozstva penazi na ucte ja mam stale cenu 30tis . Skus ist na diskusiu XTB, ci tam nema niekto taku vysku uctu ako Ty a ak robi EURUSD aku ma cenu za lott.

Si isel cely cas od 1.10 len EURUSD na sell?
peterr
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Po 28 04, 2008 5:04 pm

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa peterr »

zo zaciatku som hral podla pravidiel spekulanta (snazil som sa vnimat znamenia thu :) ), za dva tyzdne som spravil skoro 100%. ked som sa ale pozrel na tie vysledky, povedal som si ze je to hra a ak chcem nieco vyhrat musim hrat o vsetko a tvrdo. tak som sa raz vecer pozrel na trend eurusd na 1h grafe a vsetko som dal na sell. ked som sa rano na to pozrel z mojich 440k bolo 1,5 mil. hned som uzavrel obchod a otvoril novy predaj za 1,5 mil. drzal som cely den. Dalsi den som mal +2,5. no a takto to islo az kym som nemal 10mil. potom sa uz nedalo pretoze aj ked som vrazil vsetko (10 mil) a pri tom istom pohybe trhu som zarobil 300k a mohol som kupit 1 lot navyse.. takto som sa dostal na 12 mil.
stastie ma ale opustilo a idem rychlo dole(ked stale hram o vsetko, niet sa co cudovat )... keby ale nebola zmena tej ceny za lot, ani si neviem predstavit kolko by mal ucet hodnotu teraz...ale asi by som mal celkom dobry naskok
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

peterr napísal: ked si pozries posledne tabulky, tak ten peter v top som ja. Od stredy ma stoji jeden lot cca 300k. 10 mil som zarobil na trhu kde som mal jeden l 30 tis. dalsie 2 mil som zarobil pracne pri lote za 300k. keby mi zostali rovnake podmienky, t.j lot za 30k mal by som v piatok urcite cez 20 mil, pretoze trend bol rovnaky az do piatku vecera.
Tak to reklamuj. Nenechaj sa obrať. Nech ti to vysvetlia - prečo zmenili 1 lot z 30k na 300k. Ak sú to hajzlíci, tak to treba dať vedieť verejnosti, alebo ich zažalovať.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
sanka_bebe
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 10:01 pm

Re: Online sutaz v tradingu -- XTB brokers

Príspevok od používateľa sanka_bebe »

kamo tak to si mal celkom dobre stastie, ja som mal tri fiktivne ucty, som robil gamble vsetko alebo nic, pri tretom pokuse mi to celkom dobre zacalo ist, len som spravil 200 percent a napriek tomu som nemohol obchodovat vacsie loty, tak potom ma to prestalo trochu bavit
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"