Automatizovany obchodny system

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa sufo »

Snazim sa vytvorit si AOS kedze popri zamestnani nemam tolko casu, aby som sa mohol komoditam venovat naplno. A tiez mi to pomaha drzat sa pravidiel, lebo keby som to robil manualne mal by som zatial velku tendenciu nedodrziavat podmienky pravidiel.
Rad by som si precital nazory, kritiku a inspiracie pre dalsie moje postupy.
Otvoril som si testovaci ucet u XTB (http://www.xtb.sk) a nakodoval dve rozne verzie niecoho co mi funguje pri kukurici v tomto roku. Ked je na grafe plna alebo skoro plna sviecka, vstupujem do obchodu v smere aky ukazuje sviecka a robim to na hodinovom grafe. Ak mate zaujem pozrite sa na stav konta (http://www.nonstop.sk/trading/DetailedStatement.htm). Pozerajte len obchody s kukuricou (corn). Ostatne su len moje manualne obchody, na ktorych sa ucim ako funguje platforma XTB.
Ak bude zaujem, mozem spristupnit kod systemov.
System SufoCandleTrader obchoduje s velmi jednoduchymi pravidlami. Ak dostane signal, tak otvori poziciu kde SL=3 body a TP=9 bodov. Ak je pozicia uz otvorena, tak nerobi nic preto aby sa obchodovalo len s jednou poziciou. Po profitovom obchode otvara poziciu 12x vacsiu.
System SufoCandleTrader_v02 otvara pri signale tri pozicie s roznymi urovnami SL a TP a este k tomu robi posuvany SL, takze je trosku zlozitejsi a ma viac premennych, ktorymi sa da rozne nastavovat.
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa sufo »

sanka_bebe
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 10:01 pm

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa sanka_bebe »

urcite velmi zaujimava tema, BGURU myslim ze na "podobnom" automatizovanom systeme fici, kamarat v jednej zahranicnej banke nieco podbne vymysla, ked ho odchytim napisem viac
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa BGuru »

Automatizovany system Ti odporucam pustit iba na viac trhov naraz aby si bol dostatocne diverzifikovany.
Na to vsak aby si ho vedel pustit na viac trhov naraz musi byt dostatocne robustny.
Ja osobne verim iba robustnym automatizovanym systemom, ktore neprinasaju sice rychle peniaze ale dlhodobo sa drzia nad vodou. Taktiez musis mat spravene rozsiahle backtesty. Odporucam software Mechanica profesional edition.
Skus napriklad tu kukuricu vyskusat na psenici ci soje, moc to neoptimalizuj.

P.S. Aj ked mi niektore automatizovane systemy bezia na realnych peniazoch, nedavam im zvlast velku prioritu pri svojom rozhodovani a obchodovani. Niekedy sa system mota aj par mesiacov okolo nuly a skonci rok ledva v plus 30%. Niekedy zarobi aj cez 100%. Rok co rok je to ine. Najlepsie na automatizovanych systemoch zarabaju brokeri (vela obchodov = vela poplatkov) :)
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa sufo »

Problem je prave v tych backtestoch, zaberaju vela casu a je naozaj potrebne najst robustny system schopny prisposobit sa volatilite, neobchodovat v niektorych situaciach a pod. Napriklad ten moj zatial v roku 2008 stale zaraba a je odskusany na nejakych 300-500 obchodoch ale v roku 2007 je stratovy (nemam zatial logiku na prisposobenie sa volatilite a volume).
Klasicka je aj moja chyba zaciatocnika, ze sa ho snazim preoptimalizovat a som si toho vedomy ale neviem si pomoct :D
Kazdy sa uci na chybach, niekto na chybach inych ludi ale ja si najlepsie zapamatam chyby moje :mrgreen:
Som teraz mimo republiky, takze system bezi a nemam nan ziadny dosah. Ked pridem, dufam, ze budem moct uverejnit nejake vysledky na webe (ak nepadne pocitac alebo nevypnu elektrinu).

A uplne ma vytacaju XTB s tymi svojimi spreadmi, s nimi sa neda robit ziadna poriadna intradenna strategia :evil:
Ale co narobim ked sa mi dobre koduje v tom jazyku co pouzivaju. A ma to aj jedno pozitivum, ak pri takomto zdierani dokazem postavit zarabajuci AOS, tak u poriadneho zahranicneho brokera to bude len lepsie :D
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa sufo »

sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa sufo »

Inac Bguru, dal som si tu namahu a pozrel som si teraz ten softver Mechanica Professional Edition a dost som sa pobavil :)
25 000$ to je super cena za softver hlavne ked chcem zacat s uctom 10 000$. Ono fakt je poznat, ze si v trochu inych financnych hladinach ako bezni ludia zo Slovenska. Pripomenulo mi to terajsiu sluzobku z Anglicka. Dedinka Sunningdale, blizko Londyna, domceky sa predavaju od 1 300 000 libier vyssie az po arabske rodinky, ktore maju palace od 20 000 000 libier vyssiie a predajna s vystavenymi 10 kusmi Ferarri a asi 10 kusmi Maseratti je tam blizko nieco uplne bezne. Ano, ked raz vyrastiem aj ja budem taky :mrgreen:
Ale jedno si velmi cenim, tvoju ochotu podelit sa so skusenostami. Kazdy si je zodpovedny za svoj zivot a a za svoje kroky ale treba sa ucit od uspesnych nie od looserov :!:
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa sufo »

Zvlastne, uz tie dva automatizovane obchodne systemy spravili skoro 150%, ktovie ako by to chodilo na realnom ucte, kedze citam, ze XTB platforma v reali nie je az taka spolahliva.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa filip glasa »

jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa jonatanus »

Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa filip glasa »

no nejako to predávať musia :lol:
počítam, že vynechali stratové obchody
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:no nejako to predávať musia :lol:
počítam, že vynechali stratové obchody
to ani nemuseli, vygenerovat peknu krivku neni az taky problem, problem je ze to ma "zopar hacikov" co potom v praxi vypada inak. akorat nechapem jak to mozu predavat, to by si ani vendelin pohly snad nedovolil len tak tam prastit grafy, stovky % profit, 0% drawdown a kupte si..

toto je inac dobra stranka aj s komentarmi
http://collective2.com/
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa filip glasa »

jaj myslíš, že iba vycucali z histórie nejaké pekné trady?
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:jaj myslíš, že iba vycucali z histórie nejaké pekné trady?
ani to nemuseli, aj ked samozrejme spravis 10 systemov a te co akorat idu dobre potom ponukas :lol:

tento graf som tu uz rad daval, to je moj realny "hypoteticky" obchodny system. za $400/mesacne (ci kolko si to pytaju) ti ho rad poziciam :lol:
Naposledy upravil/-a jonatanus v Po 10 11, 2008 6:13 pm, upravené celkom 1 krát.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa jonatanus »

http://cxoadvisory.com/strategy/
priklad realne-realneho systemu, zalozenom na 4 anomaliach (value, size, volatility premium a end of month effect..)
Obrázok
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa sufo »

Uz som spustil moj system na realnom ucte a zatial to spravilo tri stratove obchody a dva otvorene su tiez v strate. Pockam na seriu desiatich - dvanastich stratovych a potom to asi vzdam :mrgreen: Ked bude cas, dam vysledky na web.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa JUGGLER »

SUFO: zaujímal by ma tvoj názor na: http://www.sik.cz/automat/automat.php

Istého času som od nich dostával vstupy/výstupy mailom a potom sa vyjadril, ale nejak som nemal extra čas študovať to podrobne.
Ale vyzeralo to, že to fungovalo - myslím, že riadenie rizika - otváranie na plný margin sa mi nepozdávalo.
Ak sa odvoláš na mňa, tak by ti mohli zasielať vstupy/výstupy, som zvedavý čo by si na to povedal.
Teda iba ak sa Ti chce, vidím, že Ťa tieto veci bavia...

P.S. neviem, či je dobré testovať cez XTB, resp. takých, čo si sami kótujú. Skôr by som využil nejakú direct access platformu a inštrumenty obchodované na burze... možno aj demo nevadí..
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
sanka_bebe
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 10:01 pm

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa sanka_bebe »

ja som skusal u seba martigale system, co je vlastne sposob odvodeny od stavkovania, hrania kariet, ze ked prehravas tak urobis double down, plus este je zalozeny na par indikatoroch, vacsinou na demo ucte som s nim prerobil, lebo nemam nastavene ziadne limity na maximalnu stratu a takisto obchodujem s velkymi objemmi,

zaujimava sutaz - sutaz ochodnych systemov http://championship.mql4.com
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa sufo »

JUGGLER: Je mi luto s http://www.sik.cz/automat/automat.php neviem posluzit, vobec nerozumiem akciam a teda sa necitim komfortne ani s AOS ktory ich obchoduje. Zatial som zamerany cisto na komodity a snazim sa sledovat forex a najst nejake patterny z ktorych by som vedel nieco zautomatizovat.

XTB som zobral na skusku pretoze je to najjednoduchsie. Ucet je v slovenskej banke, takze odpadaju starosti s posielanim penazi do zahranicia, obetujem tomu 200 000 SKK a uvidime co z toho bude. Samozrejme sa mi nepaci, ze je vsetko mimo burzy ale zasa mozem otvorit na kukuricu len 0.05 lotu co je pre skusanie na realnom ucte idealne. A najvacsie plus je, ze programovaci jazyk MQL4 mi pripada velmi intuitivny.

sanka_bebe: ak sa chces hrat, tak si rob na demo ucte co chces ale ak ti ide o to, ze chces trejdovat nazivo, skus aj v demo ucte pouzivat Stop Loss a rob take objemy ake by si vedel zvladnut psychicky aj realne, inac to je zabijanie casu a ten sa da travit aj lepsie

Do tej sutaze som sa chcel prihlasit ale bezi len na 12 menovych paroch, teda som nemal sancu. Moj system funguje na kukurici, psenici, soji ale nie na forexe alebo zlate :cry:
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa sufo »

Takze vysledky systemu na realnom ucte su tu: http://www.nonstop.sk/trading/real.htm
Budem sa to snazit updatovat kazdy den ked tam bude nejaky novy uzavrety obchod.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Sufo. Žiadny problém.
Obdivujem Ťa, že si už do toho rovno vrazil 200k.
Neviem, či chodíš na traders, tam som nedávno videl tento inzerát:

Hladáme spolumajtela spoločnosti, ktorá sa venuje vývoju Automatických obchodných systémov a obchodovaniu na Forexe. Požiadavky ukončená vysoká škola Ekonomicka alebo Matfyz. Zručnosti: programátorské zázemie + podnikatelske myslenie . uspesne obchodovanie nieje podmienkou zaskolime .

kontakt:

tel. 0910 440 303 mail: bucek.patrik@gmail.com

Seriozne


P.S.
A ináč, keď sa tu už spomína martingale, tak jeden chlapík na traders.cz tam dosť dlho prezentoval automatiku na forexe podla martingale a vyzeralo, že mu to šlape. Ja martingale neuznávam, aj sme ho dosť kritizovali, ale zase nikto z nás nie je expert na automatiku, ani matematiku. Má tam grafy aj výpisy trejdov.
Je to v sekcii ,,zamestnanie - spolupráca,,.

Držím palce.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa jogo »

Zdravim Sufo.

Prosim ta nevies, kde by som nasiel manual na ten programovaci jazyk MQL4? Najlepsie v nejakom slovanskom jazyku,prinajhorsom po anglicky. Potrebujem si urobit nejake jednoduche backtesty.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
sanka_bebe
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 10:01 pm

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa sanka_bebe »

poznate niekto EA SHARK 5.0 ultimate ? co som tak zbezne pozeral tak ho propaguju ako jeden z tych viac spolahlivych systemov. na nete bezi aj jeho live verzia a celkom zaraba
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa sufo »

JUGGLER: zatial som dal na ucet 140 000 SKK (200 000 SKK som pripraveny stratit a potom budem uvazovat ci sa na to vykaslem alebo budem skusat dalej), predpokladam, ze cez vianoce bude viac casu a potom sa mozem skusit pozriet aj na akcie a na ten system co si sem daval (ale na stranke nemaju kontakt, takze potom ta asi poprosim o nejaky e-mail na nich). Na traders pozeram len nove prispevky vo fore, viac nestiham (musim pracovat, lebo zatial je to jediny staly prijem). K inzeratom: Nechcem byt spolmajitelom firmy ani nic podobne :D , chcem sa naucit do dvoch rokov trading a zivit sa nim prave preto, aby som nemusel kazdy den chodit do prace a mal viac casu na rodinu a na vlastny zivot.

jogobela: dokumentacia je tu po anglicky http://docs.mql4.com/ a po rusky http://docs.mql4.com/ru a ked si nainstalujes obchodnu platformu od XTB, tak tam je aj editor (MetaEditor) a v nom je na spodu tiez zalozka s dokumentaciou (v jazykoch je aj moznost navolit rustinu alebo polstinu ale neskusal som, ja mam zvolenu anglictinu). Ak chces mozem ti pomoct ak mi to nezaberie vela casu, rad sa nieco nove naucim a urcite neuskodi mat pohlad na iny sposob obchodovania (pravdaze ak nemas nejaku velmi zlozitu taktiku, ktoru by som nevedel programom popisat a nie je to tvoje tajomstvo).

sanka_bebe: AOS najdes na sieti velmi vela, otazka je ci sa vies s niektorym stotoznit, nastavit si ho pre svoje podmienky a odvazit sa ho realne obchodovat bez zasahov aj ked ti robi dlhsiu dobu straty. Inac aj tu su napriklad vysledky obchodovania podla roznych indikatorov pre decembrovu kukuricu: http://quote.barchart.com/performance.asp?sym=CZ8 (mozes si pozriet pre akykolvek symbol aj akcie)

Takze trosku sa mojmu systemu zadarilo a je malo v pluse (http://www.nonstop.sk/trading/real.htm) a keby som nerobil blbosti mimo systemu, tak by som nebol v minuse viac ako 8 000 SKK (skusam sa naucit ten forex a nechapem preco to robim na realnom ucte a nie na deme a k tomu omylom som sa preklepol aj na kukurici kde mi bezi automatizovany system a v priebehu pol hodiny som prisiel o 10 000 SKK takze som urobil stratu vyse 15 000 SKK za dva dni). Tu su vsetky obchody z uctu ak by niekto protestoval, ze uverejnujem len co sa mi hodi: http://www.nonstop.sk/trading/realDetailedStatement.htm
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa jonatanus »

sufo napísal:Takze trosku sa mojmu systemu zadarilo a je malo v pluse (http://www.nonstop.sk/trading/real.htm)
na jake velke konto to je? nemal by si zmensit te pozicie?
drzim palce, ale myslim ze s realnymi peniazmi by si mal este pockat..
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa sufo »

Pisal som, ze tam mam 140 000, na jeden obchod riskujem 7 000, to znamena teraz 5% ale ked pocitam, ze este 60 000 tam mozem doliat ak bude malo, tak vlastne riskujem 3,5% na jeden obchod. Neviem ci je to vela alebo malo, uvidime casom. Pockat som urcite mal ale je to otazka pristupu (ja do toho idem bezhlavo a hlavne po pozitivnych backtestoch). Najviac som prekvapeny tym, ze 10.11. som stratil 21 000 ahned na to 11.11. 14 000 a nemavalo to mojou psychikou a toho sa bojim (vsetci pisu, ze straty cloveka strasne rozhadzu). Asi nie je nieco v poriadku ked ma to nestresuje a je len otazka casu ked pojde 200 000 do kelu. Kazdopadne potrebujem zistit ci mam aspon nejaku sancu zaradit sa k malemu percentu trejderov ktori zarabaju alebo budem dotovat svojimi stratami inych :mrgreen:
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa jonatanus »

3.5% percenta je asi vela, pokial tam nemas zavratne win-ratio, co podla toho grafu nemas.
20% drawdown na prvych 5 trejdov, to sa stebou kludne o tych 200 tisic stavim ze je len otazka casu kym to vygumujes s takymto money managementom.

znizil by som to povedzme na 1%

ono je uplne jedno ci ti to teraz spravi milion %, ked tam mas velku sancu na vygumovanie uctu. to je zaklad minimalizovat, inac to z dlhodobeho hladiska nema zmysel.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa JUGGLER »

sufo napísal:Pisal som, ze tam mam 140 000, na jeden obchod riskujem 7 000, to znamena teraz 5% ale ked pocitam, ze este 60 000 tam mozem doliat ak bude malo, tak vlastne riskujem 3,5% na jeden obchod. Neviem ci je to vela alebo malo, uvidime casom. Pockat som urcite mal ale je to otazka pristupu (ja do toho idem bezhlavo a hlavne po pozitivnych backtestoch). Najviac som prekvapeny tym, ze 10.11. som stratil 21 000 ahned na to 11.11. 14 000 a nemavalo to mojou psychikou a toho sa bojim (vsetci pisu, ze straty cloveka strasne rozhadzu). Asi nie je nieco v poriadku ked ma to nestresuje a je len otazka casu ked pojde 200 000 do kelu. Kazdopadne potrebujem zistit ci mam aspon nejaku sancu zaradit sa k malemu percentu trejderov ktori zarabaju alebo budem dotovat svojimi stratami inych :mrgreen:
Kašli na to. Robiť experimenty naostro sa nevypláca.
Neide o to, kolko das do jedného obchodu, ked nemáš ,,edge,,.
Viac, či menej - to len skráti, alebo predlži tvoju agóniu.
Ja by som sa ozval tým chlapíkom z inzerátu.
Pozrel by som sa, čo majú a či sa oplatí do nich investovať.
Ja s toho inzerátu cítim, že sa tomu venujú roky.
Je lepšie prácu dokončiť ako začínať od nuly.
Ked už chces predrbať 200k, tak radsej to vraz do niečoho, čo už bolo vymyslené (a možno to zdokonalíš).
Spojiť sa s nimi ťa nič nestojí, stratiť niečo môžeš až vtedy, keď sa rozhodnes sám.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa sufo »

Vygumovat ucet po 25 za sebou iducich stratach bez jedineho ziskoveho obchodu (co zodpoveda terajsim nastaveniam) je nejaka sanca to uznavam ale potom to aj tak mozem cele vzdat, lebo moj AOS by bol nanic a zatial iny system nemam (a beriem to tak, ze je to dobre zaplatena skola za 200 000). Tazke je pocitat pravdepodobnosti, lebo je tam posuvany SL, zdvojnasobovana pozicia po uspesnom obchode (takze v pripade plnej straty az -14 000 a zisku +42 000) a otvaraju sa tri velkosti pozicii a kazda z nich ma iny SL a TP. Ak porovnam cisto zarobkove a stratove obchody pocas doby 1.10.-7.11. co to bezalo na demo ucte (vysledky si mozes pozriet na http://www.nonstop.sk/trading/DetailedStatement2.htm) tak zo 124 obchodov bolo 63 ziskovych co je priblizne 50% win-ratio ale TP je nastaveny na 3xSL, takze teoreticky to bohate staci. Prakticky bol TP dosiahnuty len 15 krat a ostatne ziskove obchody boli len vdaka posuvanemu SL ale aj tak to vykrylo straty.

Ziskov bolo v sucte +705 084 a strat -503 509. Urobilo to 100% z 200 000 uctu ale je pravda, ze taky oktober sa uz asi vela rokov nezopakuje. Otvaram najmensie mozne pozicie ake sa pri tomto systeme daju, takze znizit to uz nemam kam.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa jonatanus »

neviem jak dlho sa zaoberas trejdovanim (a systemami), ale najpr treba par rokov nato aby si zistil ze vlastne nic nevies.. potom sa ti tych 200 hodi.
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa sufo »

JUGGLER: je jedno ci splachnem 200 000 v tradingu alebo sa stanem spolumajitelom (budu chciet odo mna investiciu) a firma tiez moze skrachovat. Hlavne teraz asi urcite AOS frcia :lol: ked ludia su z burzy a celej financnej krizy pokakani. Mojou motivaciou je prestat makat den co den a mat viac casu na moje deti a nie zabijat cas vo firme ktoru spoluvlastnis (tam makas este viac ako u zamestnavatela), nahanat klientov alebo komercne programovat AOS.

jonatanus: toto ta asi dostane do kolien od smiechu :mrgreen: zaciatkom jula 2008 som netusil co su to komodity a ze sa obchoduju na burze ale pochopil som, ze ani po 10, 20 alebo 30 rokoch nemozes povedat, ze vies co burza robi (vid co sa teraz deje a kolko profikov stratilo skoro vsetko alebo uplne vsetko) a preto tu existuje sanca pre kazdeho len ju musi chytit za spravny koniec. Jeden moj nazor: nie je dobre vediet vsetko o nejakej oblasti pretoze clovek je potom obmedzeny na svoje vedomosti a mysli v urcitych hraniciach ale ak mysli tvorivo a snazi sa najst nieco nove moze sa mu to skor podarit ale samozrejme ak sa vyberie zlym smerom dopadne ovela horsie ako keby sa drzal predpisanych naucenych vedomosti

Peniaze vzdy boli a budu, nezijem pre ne a znovu ich zarobim ak o ne pridem. Berte to tak, ze som sa s nimi rozlucil, chybat nebudu a uz som sa rozhodol. Neodhovarajte ma. Skusme chvilu sledovat co bude ten system robit a uvidime, mate moznost vidiet realny vyvoj, ziadne demo.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa jonatanus »

sufo napísal:ze ani po 10, 20 alebo 30 rokoch nemozes povedat, ze vies co burza robi
to mas pravdu, rozdiel ale je v tom ze po tych 10, 20, 30 rokoch budes vedet rozlisit co je blbost a co ne. a asi si za par mesiacov (ak vydrzis) budes tukat na celo co si to tu skusal...

napr. toto ti mozem odporucit
http://www.elitetrader.com/vb/showthrea ... adid=33654

a toto je dobra knizka na zaciatok
Obrázok
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa jogo »

Sufo, diky za odkazy a ponuku. Zaujali ma Wiliamsove knihy, ako hlada paterny a obchodne systemy pomocou pocitaca na historickych grafoch. Programovat trochu viem v Turbopascali a nasledne Delphi, takze by som ten jazyk mal zvladnut.
Ak tych 200000 je tak 10% tvojho kapitalu tak sa hraj, ale ak viac tak prosim ta neblbni. Nechci dopadnut, ako moj kamarat, ktory uz roku 2010 mal jazdit na Ferari a teraz bez penazi robi v Aglicku 16hodin denne aby vytvoril novy ucet.

P.S: Ten system ti automaticky obchoduje tzn. ze zadava aj nakupne prikazy, SL a PT priamo na platformu XTB? Alebo to musis zadavat ty rucne?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa sufo »

Ten system automaticky zadava prikazy, SL, TP a aj posuva SL ked sa meni cena. Tym padom mam vyriesenu psychiku, ktoru by som sa musel ucit zvladat a poznam sa, teda viem, ze by to bolo veeelmi tazke :D
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa radvan »

jonatanus napísal:
napr. toto ti mozem odporucit
http://www.elitetrader.com/vb/showthrea ... adid=33654
dobry link jonatanus, dik za post, po tom co som prebehol tu diskusiu tak naozaj odporucam precitat ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa sufo »

Dnes to urobilo tri plusove obchody (dal som to na web), takze teraz ocakavam, ze pridu tri velke straty (3 x -14 000) pretoze nasledujuce pozicie by to malo otvorit dvojnasobne velke a urcite sa to trafi opacnym smerom ako pojde trh.

jogobela: dal som si tu namahu a okomentoval moj system po slovensky (http://www.nonstop.sk/trading/SufoCandleTrader_v03.mq4) nie je to idealne napisane a mam v hlave vela veci ktore tam treba opravit a doriesit ale v jednoduchosti je krasa a zatial to nechcem komplikovat. Dufam, ze ti to pomoze pri pisani vlastneho experta. Dolezite je vediet, ze funkcia start sa spusta pri kazdom ticku. Ak to chces testnut a mas XTB demo ucet, tak to nakopiruj do C:\Program Files\XTB-Trader 4\experts\ potom si spust MetaEditor, otvor to v nom, skompiluj to a mozes robit backtesty (ale je to teraz nastavene aby to bezalo len na grafe s hodinovou periodou). Ak je zaujem aj o podrobne vysvetlenie strategie, mozem sa posnazit ked sa mi bude chciet kreslit a dlhsie pisat. Ak je treba vysvetlit aj ako backtestovat v XTB, mozem sa posnazit natocit video (ale nic neslubujem).
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa jogo »

Sufo, diky za ochotu.
Teraz nie som v pohode, aby som programoval. Mam neuspesny mesiac, burza ma nenormalne oblbuje, vcera som nevstupil do trojiteho dna(lebo som urobil dva nezmyselne obchody predtym a ked prisla ta spravna sanca, tak som uz bol paralyzovany-zase zacinam robit chyby zo zaciatku roka). Inac stratu za ten mesiac nemam velku -1,5% ale tie premarnene sance velmi hnevaju-Kostolany mal pravdu, ked povedal, ze menej boli, ked clovek strati peniaze ako ked nevstupi do uspesneho obchodu.
A najhorsie je, ze cas mojho volna sa krati a stale neviem, ci sa viem tradingom realne uzivit.Posledne dva mesiace naznacovali, ze ano- ale tento mesiac ma hneva.Lebo popri zamestnani tradingovat mojim stylom sa neda-hlavne ked pracujem mimo domova a byvam na ubytovni.
Az pride seria uspesnych obchodov, zacnem sa venovat programovaniu. Vtedy sa naucim viac za den ako teraz za tyzden.

P.S: Na akej stranke hladat vysledky tvojho obchodonania? Dam http://www.nonstop.sk/trading a nic mi nezobrazi.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa sufo »

jogobela: ok ked sa ti nechce chodit cez odkazy vo fore, tak som spravil stranku z ktorej sa mozes doklikat na jednotlive vysledky (demo sa mi nechce updatovat, real ucet je tam aktualny) http://www.nonstop.sk/trading
K tomu programovaniu: Prave teraz by si mal zacat kodovat. Zapis si pravidla vstupov do obchodov aj vsetky nastavenia pozicie. Urob z toho algoritmus a ten potom naprogramuj a spusti ho.
Myslis, ze on bude vstupovat inde ako tam kde si ho nastavil?
Myslis ze nebude mat odvahu ist do obchodu po zbabranych vstupoch?
AOS nema psychiku a tvojou jedinou ulohou bude nebabrat sa do neho a len ho sledovat :mrgreen:

Ja sa poznam a viem, ze by som kazil obchody a preto som si urobil AOS. Ved si pozri moje pokusy na realnom ucte s forexom, je to len par tisic korun ale som v strate a vzdy ked sa mi podari maly zisk zabijem ho niekolkymi o dost vacsimi stratami (lebo ked mam dobry signal, tak vaham az prepasiem vstup a casto vstupujem bez signalu, lebo si myslim, ze prave vtedy to vyjde).
divak10
Príspevky: 50
Dátum registrácie: St 10 09, 2008 10:51 pm

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa divak10 »

sufo :
Je mozne ten tvoj AOS nejako vyskusat /mam demo aj real ucet u XTB Sk/
Zatial s AOS nemam ziadnu skusenost , chcel by som nieco skusit / som cely den pri PC/
sanka_bebe
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 10:01 pm

Re: Automatizovany obchodny system

Príspevok od používateľa sanka_bebe »

moj aos je martingale system modifikovany s indikatormi, plus 50 percent tradujem ja, usmernujem ho, niekedy sa dari inokedy menej, hlavne problem je v tedy ked aos otvara stale vacsia pozicie lebo citi trend ale ked mi ucet nedovoli, napr ya dva dni dtredu a stvrtok som spravil s AOSom a s mojim rucnym zasahovanim priblizne 250 % ale samozrejme viac menej to bolo stastie (gbpjpy).

MQL4 nie je nejaky extra tazky language, mozno by bolo dobre spravit nejaky foracky AOS, dat hlavy dokopy popisat strategie na papier a ako by mal reagovat napisat ho a pustit live :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"