Jogove forum

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: Ty si vedel, ze v aprili DAX zacne korigovat kvoli Grecku? Alebo to tu niekto vedel?
Tak preco nam tu nenahlasil v aprili pripadne maji short DAX?
,,Nikto nevie, čo bude. Z toho treba vychádzať,,.

Nemusíš nič vedieť, stačí len predpokladať. Keď už nie zmenu sentimentu, tak aspoň technickú korekciu po 20% raste. Nie je hanba vybrať zisk, alebo aspoň posunúť SL... Nastúpiť znova môžeš hocikedy.
Horšie je keď zisk nevyberieš a utrpíš najhorší nominálny DD v svojom živote... :roll:
Ešte horšie je, keď ten DD je neriadený, teda keď pučíš oči a pasívne riskuješ ešte viac....
To by sa ľuďom s mnohoročnými skúsenosťami nemalo stávať...

Ale neboj sa. Stáva sa. Aj mne. Videl si naživo kolkokrát som uviazol v omyle... Sme len ľudia.
Dôležité je, aby si z toho nerobil záver, že trh sa prekonať nedá. Dá a závisí to len od teba.
Drž sa.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Nemusíš nič vedieť, stačí len predpokladať. Keď už nie zmenu sentimentu, tak aspoň technickú korekciu po 20% raste. Nie je hanba vybrať zisk, alebo aspoň posunúť SL... Nastúpiť znova môžeš hocikedy.
Technicku korekciu mozem predpokladat aj po 10% raste a ty ju dokonca predpokladas po 6.5% raste, lebo si zavrel ES-ko.
Je to velmi tazke predpokladat korekciu.
Ano, nastupit mozem hocikedy, ale vzdy musim dat SL. A tie SL su casto vyrazene...ktory v poradi nastup sa podari bez vyrazenia SL?
Na DAXE sa mi uz ani nechce pocitat, kolko SL mi zasiahlo v tomto 3-mesacnom poklese, ked som longoval cez CFD.
Horšie je keď zisk nevyberieš a utrpíš najhorší nominálny DD v svojom živote... :roll:
Ale pred tymto najhorsim nominalnym maximalnym DD bol najvacsi nominalny narast v mojom zivote a stale z neho este asi tretina ostala na najnizsom bode korekcie.
Ešte horšie je, keď ten DD je neriadený, teda keď pučíš oči a pasívne riskuješ ešte viac....
To by sa ľuďom s mnohoročnými skúsenosťami nemalo stávať...
Naposledy som bol v strate, tzn. ze som riskoval peniaze zarobene v zamestnani a nie na burze v 2008 roku. Odvtedy hram len s vyhratymi penazmi a pouzivam SL
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Akcie rastú len podľa ziskov firiem (fundamentov) a optimizmu investorov - podľa ničoho iného.
Suhlasim, preto si pozri tento graf, kde su zisky SP500 od roku 1880. Vidis tam nejaku podstatnu zmenu v tychto casoch ohladom rastu zisku?

http://www.multpl.com/s-p-500-earnings/" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: Suhlasim, preto si pozri tento graf, kde su zisky SP500 od roku 1880. Vidis tam nejaku podstatnu zmenu v tychto casoch ohladom rastu zisku?
To je práve tajomstvo burzy. Nemôžeš na ňu pozerať ako na niečo, čo sa riadí presnými pravidlami. Keby to tak nebolo, všetci by mohli na burze zarábať...Len kto by to potom financoval?

Ani v kríze 2008-2009 nešlo o zisky. Bola to primárne realitná a dlhová kríza. Až sekundárne zmrzla spotreba a klesli zisky firiem. Na burze funguje niečo ako očakávania, predpoklad do budúcnosti. A s tým sú spojené emócie ako nadmerný optimizmus (bubliny ) a strach, ktorý často vyústi do paniky ( prudké poklesy ). Preto som napísal, že o cenách rozhodujú fundamenty a optimizmus , resp. očakávania, či emócie účastníkov trhu.
A preto sa pozri aj na súčasný graf, kde ceny rastú, ale zisky nie. Tým však nechcem povedať, že musí prísť pokles. Nie. Akcie môžu rásť i ďalej a treba čakať, že budú rásť i ďalej. Len riziko poklesu narastá... lebo nožnice medzi ziskami a nárastom cien sa roztvárajú... A raz sa spoja. Treba však predpokladať, že dlhodobý bias je taký, že aj tie fundamenty sa začnú zlepšovať. A preto môžu zisky dobehnúť ceny...a tak sa spojiť...na rozdiel od toho, že by sa spojili pri poklese. Preto pokles môže, ale nemusí prísť. To je tá sranda. Pre mňa to znamená, že sa s tým nemusím trápiť ako chudáci investori. Ja sa jednoducho zariadím podľa toho čo príde. Mne je jedno, či budem zarábať v raste trhu, alebo pri poklese trhu. Ak mám byť úprimný, tak najlepšie sa mi zarába pri turbulenciách..teda pri poklese a po poklese trhu :).

jogo napísal: Technicku korekciu mozem predpokladat aj po 10% raste a ty ju dokonca predpokladas po 6.5% raste, lebo si zavrel ES-ko.Je to velmi tazke predpokladat korekciu.
Ano, nastupit mozem hocikedy, ale vzdy musim dat SL. A tie SL su casto vyrazene...ktory v poradi nastup sa podari bez vyrazenia SL? Na DAXE sa mi uz ani nechce pocitat, kolko SL mi zasiahlo v tomto 3-mesacnom poklese, ked som longoval cez CFD.
Všetko je o timingu a timeframe. Ja nie som hráč na dlhodobé držanie..jasne som napísal, že radšej urobím 5 x 10 bodov, alebo 10 x 5 bodov ako mám vysedieť 50 bodov. Zarábam keď pracujem. Ked nepracujem, nemusím zarábať. Užívam si kľud a žiadne riziko straty. Nezavrel som ES kvôli nejakému predpokladu, hral som ho na menšie timeframy. Hral som LONG na menšie timeframy, ale s predpokladom uptrendu od 2050 do 2115. V takých trejdoch sa najlepšie trejdí na začiatku a najťažšie na konci, kedy dochádza trhom dych. Preto nezriedka tie konce ani nehrajem. Je to súčasť plánu. Proste, tam kde klesá pravdepodobnosť a stúpa riziko, tam sa nemusím za každú cenu pchať do trejdu.
V daytradingu môžeš rátať s korekciou aj po 5 bodoch, to si netreba pliesť z pozičným tradingom. V mojom tradingu je aj zisk 10 bodov pekný a ked ho zopakujem niekolkokrát je to super.Prečo? Lebo nie som futures trader!
ES normálne netrejdím, niekedy vôbec celé mesiace. Je to proste doplnok, niečo extra.
K tým grexit long trejdom musím povedať ešte tolko, že som spokojný kolko som z toho vytĺkol. Kým som to mal pod kontrolou, neurobil som ani jednu stratu. Ani najmenšiu. ES som zavrel, lebo som šiel na dovolenku. Nebudem predsa držať kontrakty ES s pákou 100K, keď sa rozhoduje o osude eurozóny a ja dovolenkujem.
Po 15 auguste mi začala earnings sezona, takže som jasne napísal, že sa na poslednú fázu pohybu a target 2017 kašlem, že sa mi s tým nechce otravovať. Pre mňa je trading neustále sledovanie správ, grafov, objemov a podobne....ja proste pracujem a chcem mať všetko pod kontrolou. A na rozdiel od teba neverím v bezprácne zisky. Aj taký trejd, ktorý dá bezprácny zisk, lebo sa realizuje sám (sám sa odštartuje i zavrie ) je len relatívne bezprácny, lebo ho do platformy zadám na základe nejakej analýzy a skúsenosti.

To užívanie si kľudu, keď človek nepracuje má svoje výhody. Ani v jednej akciovej kríze som vďaka tomu neutrpel straty. Ono ten obrovský rozdiel medzi pasívnym držaním a aktívnym prístupom sa prejaví práve v krízach.
Vtedy, keď pasívny investor v strachu prežíva stratu -50% a aktívny trejder si užíva kľud a zisk +50%.
A práve tento fakt spôsobí aj najväčšie rozdiely v dlhodobom zhodnotení. To je presne tá vec ktorú si neuvedomuješ. Kým investori po kríze dobiehajú svoju stratu aj niekolko rokov, trejderi za ten čas realizujú ďalšie nadpriemerné zisky. Pametáš sa ako som popri bežnom tradingu ešte zarobil na raste indexov po tom veľkom poklese v 2008-2009?
To bol extra zisk. Investori , aby vyrovnali stratu -50% museli vysedieť zisk +100%, čo trvalo niekoľko rokov.
Trejderi sa za ten čas posunuli dopredu - za tých niekolko rokov to dokopy môže dať i stovky % zisku.
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Ne 19 07, 2015 1:15 pm, upravené celkom 3 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa MartinPillar »

SPX je pri buy-and-hold strategii drahy.
Prílohy
image.jpg
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:[ Ak mám byť úprimný, tak najlepšie sa mi zarába pri turbulenciách..teda pri poklese a po poklese trhu :).


Suhlasim. Mne sa vtedy tiez najlepsie nakupuje.Stare dobre pravidlo: Nakupuj lacno. :)


V takých trejdoch sa najlepšie trejdí na začiatku a najťažšie na konci, kedy dochádza trhom dych. Preto nezriedka tie konce ani nehrajem. Je to súčasť plánu. Proste, tam kde klesá pravdepodobnosť a stúpa riziko, tam sa nemusím za každú cenu pchať do trejdu.
Podobny pristup ako moj, len ja tie pisisvory na konci trendu podrzim, lebo nikto nevie, ci pride velka korekcia alebo dalsi rast. Ty vyberies zisk, aj tak sa to da. :)

Vtedy, keď pasívny investor v strachu prežíva stratu -50% a aktívny trejder si užíva kľud a zisk +50%.
A práve tento fakt spôsobí aj najväčšie rozdiely v dlhodobom zhodnotení. To je presne tá vec ktorú si neuvedomuješ. Kým investori po kríze dobiehajú svoju stratu aj niekolko rokov, trejderi za ten čas realizujú ďalšie nadpriemerné zisky. Pametáš sa ako som popri bežnom tradingu ešte zarobil na raste indexov po tom veľkom poklese v 2008-2009?
To bol extra zisk. Investori , aby vyrovnali stratu -50% museli vysedieť zisk +100%, čo trvalo niekoľko rokov.
Trejderi sa za ten čas posunuli dopredu - za tých niekolko rokov to dokopy môže dať i stovky % zisku.
Ty si zase neuvedomujes, ze nie som investor buy and hold ale buy and SL, tzn. ze ziadne 50% drawdowny mi nehrozia. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

BUY GOLD 1097 SL 1086
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal:BUY GOLD 1097 SL 1086
Samozrejme, zasiahnuty SL. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Minule som dostal v Radovom vlakne takyto dotaz:
Chris napísal: Jogo: navazal si sa do Rada, ze nezverejni zhodnotenia za poslednych 5 rokov, preco ich nezverejnis aj ty ? :)
a tak som na neho odpovedal:
jogo napísal:Od roku 2008 som kazdy rok zverejnoval percentualne vysledky. :)
Uz vtedy som chcel zverejnit nasledujuci graf, ale povedal som si, ze ako spravny burzian pockam, az dosiahne all-time high a potom zverejnim. Kedze som zase "neudrzal klavesnicu na uzde" a okomentoval znova Radove opcne spready, tak tu dam mesacny graf mojich vysledkov od juna 2007, kedy som zacal tradingovat.V grafe je na zvislej osi absolutna hodnota zisku.

Maly komentar: 6/2007 som zatvoril dlhodobe pozicie v bankach a Volkswagene a zacal tradingovat.
Do jula 2012 som pocital do grafu len uzavrete obchody a neuvazoval kurzove zisky/straty. Od jula 2012 vratane som uz pocital aktualny stav uctov vratane otvorenych pozicii vzdy na konci mesiaca prepocitany na Eura. Cize od jula 2012 sa v grafe uz zapocitava aj kurzovy zisk. V juli 2012 som urobil velku inventuru mojho investovania od roku 1990 a zapocital do neho zisk z kuponky, zisk z nakupu a predaja dlhopisov FNM, stratu z BMG-invest, stratu z podielovych fondov drzanych v rokoch 2001-2005,kurzove zisky/straty u vsetkych brokerov v obdobi 2005-7/2012 a kurzove zisky CZK-cash. Cela tato suma je zapocitana v bare 7/2012.
Zatial tolko, aby tento prispevok nebol moc dlhy a neprehladny. :)
Prílohy
graf.JPG
Naposledy upravil/-a jogo v Ne 02 08, 2015 5:41 pm, upravené celkom 3 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Airmike »

chybaju ti tam tie percenta :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal:chybaju ti tam tie percenta :)
Percenta nedam, nie som na spovedi, ako povedal Rado. :)
Percenta vsak ako sam dobre vies nie su az take dolezite, dolezitejsi je pomer zisk/drawdown. :)

Ale vyuzijem tvoj prispevok na dalsie "vysvetlivky", aby si nahodou niekto nezacal mylne pocitat velkost mojich uspor. :)
Percentualne zhodnotenia som priebezne daval od roku 2007 este na Ladislavovom fore. Vtedy som mal otvoreny len jeden brokersky ucet, tak som tie zhodnotenia udaval vzhladom k velkosti tohto uctu a nie velkosti uspor. Ani vo sne ma vtedy nenapadlo, ze niekedy do burzy vrazim vsetky peniaze a este to aj zapacim, ako napriklad teraz.
Ako vsak roky isli, postupne som otvaral dalsie ucty a bol rozhodnuty v pripade velkej krizy postupne dokupovat za cele uspory.
Uspory na dokupy som vsak nikdy nemusel pouzit, lebo kriza ala 2008 sa uz nezopakovala. Tak som zhodnotenia ratal voci velkosti tohoto prvehu brokerskeho uctu a nie voci celym usporam, aby to bolo so starymi zhodnoteniami porovnatelne.
Ked som vsak v minulom roku "nalial" vsetky uspory do obchodov(cez CFD-ka), tak uz taketo pocitanie percent pokrivkavalo na obe nohy, lebo vychadzalo velmi velke, tak som zmenil retoriku a zacal sa vyjadrovat vo vyplatach. :)
Cize tento graf ukazuje absolutnu hodnotu ziskov a nie percentualne zhodnotenie.
Naposledy upravil/-a jogo v Ne 02 08, 2015 5:34 pm, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Airmike »

to je v pohode, mne tie percenta nechybaju, a ano samozrejme ovela dolezitejsi je pomer E/DD. nakoniec je to moj indikator uspesnosti. len som si myslel ze si sa pomylil ked si to sem vkladal :D
nitro
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Ne 08 03, 2009 5:00 pm
Bydlisko: KE/PRG

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa nitro »

no bez tej ypsilonovej osi je to jeden uplne odveci graf, nema to ziadnu vypovednu hodnotu
A business that makes nothing but money is a poor business.

(Henry Ford)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Nechapem, co ti tam chyba. Nejake cisla? Dosad si tam, co chces, kludne na kazdu vodorovnu ciaru napis-1mil,0, 1mil, 2mil, 3mil ,4mil, 5mil Euro alebo hoci -10,0, 10,20,30,40,50 Euro. :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

...totálne zmätočné :roll: ....,,cook the book,, aby si pohladil svoje investičné ego?

Načo to komplikovať kurzovými ziskami ( kurzové straty do 2012 si elegantne vynechal ), ked kurzový zisk za posledný rok je cca +25%....a sračkami ako straty z BMG, kupónky, miešaním úspor a investovaných úspor... nikoho nezaujímajú tvoje personálne financie. Pripomíma mi to equity, čo si chlapci na FXbooku vyformovali sami cez zatajovanie depositov, nerealizovaných strát a pod.

Je to velmi jednoduché.
Na začiatku roka dáš na burzu nejaký kapitál a na konci roka urobíš vyhodnotenie. Takisto môžeš robiť mesačné vyhodnotenia. Vklady a výbery vieš zohladniť.

Najprv urobíš vyhodnotenie seba o kolko % si hore, alebo dole, potom k tomu môžeš pridať vplyv kurzového rozdielu.
To ostatné (či je to pol auta, alebo výplata..či si do toho vrazi 10% úspor, alebo všetky úspory )to nikoho nezaujíma. Treba to brať objektívne. Ak sa nevieš objektívne vyhodnotiť a urobiť to v %, tak tu nemá zmysel písať o zhodnocovaní.

Čo si nám chcel ukázať? že nemáš DD? To nemá ani sporitel v banke. Že nominálny zisk narástol, ked narástol nominálny vklad? To môže byť klamlivé...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Dal som to tu, aby ludia videli, ze obchodovanie na burze neni prechadzka ruzovym sadom, ako sa to prezentuje na vyhladenych equity krivkach za par mesiacov.

Kurzove straty z roku 2012 su zapocitane v 7/2012, ked som robil inventuru. Kurzovy zisk je 25% ,ale len na dolarovej casti uspor, tak nezavadzaj.

Podla mna je toto najlepsi sposob sledovania svojich financii. Ale asi mas iny nazor.
Hladenie si svojho ega?
To snad ani nemyslis vazne, ked pozries na tuto krivku, ktora od roku 2007 do roku 2014 preslapovala na mieste. :shock:
Skor by som to nazval "hanenie si svojho ega" :)
Ano zacal som byt ziskovy, az ked som sa stal investorom BUY and SL.
Ano, tiez ma v buducnosti caka hlboky DD, ako vsetky tuna prezentovane ziskove strategie s malym RRR, na ktore upozornujem.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal:Dal som to tu, aby ludia videli, ze obchodovanie na burze neni prechadzka ruzovym sadom, ako sa to prezentuje na vyhladenych equity krivkach za par mesiacov.
Nie. Dal si to ako odpoved Chrisovi, ktorý sa ťa pýtal prečo sa navážaš do Rada, keď sám nezverejníš svoje výsledky.

Z takého grafu ľudia vidia veľké ,,H,,. Zvlášť ked zahlásiš, že si v roku 2014 vrazil do burzy všetky úspory. Absolútny zisk tak môže stúpnuť ako pri prechádzke ružovým sadom, pričom % zisk môže klesať, alebo byť zanedbateľný. To čo prezentuješ je podľa mňa zavádzajúci graf o ničom. Súhlasím s Nitrom.

Písal si, že od 2008 si tu prezentoval každý rok svoje % zhodnotenie.
jogo napísal:Od roku 2008 som kazdy rok zverejnoval percentualne vysledky. :)
A zrazu otočka:
jogo napísal: Percenta nedam, nie som na spovedi, ako povedal Rado. :)
Percenta vsak ako sam dobre vies nie su az take dolezite, dolezitejsi je pomer zisk/drawdown. :)
A tak otázka: keď si raz už niečo zverejnil, prečo to len prehľadne nezosumarizuješ?

Zaujímavé, že u Rada ti sumarizácia problém nerobí... :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: A tak otázka: keď si raz už niečo zverejnil, prečo to len prehľadne nezosumarizuješ?

Zaujímavé, že u Rada ti sumarizácia problém nerobí... :roll:
Provokujes, nuz odpoviem Ti, ale sam si to chcel. Zodpovednost za dosledky neberiem na seba a pokusim sa vela neprezradit ani o Vas.

Za minuly rok som uz nedal percentualne zhodnotenie, lebo z grafu vidis, ze je v mierke predoslych rokov, ked som ho udaval k velkosti svojho prveho uctu, moc velke.
Tak som napisal, aby som nepisal absolutne cisla, ze som mal zisk 4 vyplat. Ak teraz poviem percentualne zhodnotenie voci velkosti uspor, aj ZDS-kar si spocita, ake mam uspory.

Preco podla mna Rado nezverejni percenta?
Nuz on, hoci nechtiac, ma zisky zverejnene v absolutnej hodnote(a ja ich poznam), ak povie percenta, prezradi, aky ma kapital v obchodovani opcii.
Myslim si, ze aj Ty, hoci nechtiac, mas zisky zverejnene, ale nepoznam ich. Mozno preto nikdy nezverejnis percentualne zhodnotenie za predosly rok, aby tvoji znami nevedeli, aky mas kapital v tradingu akcii.

Prestanme s tou debatou a tes sa so mnou, ze po siedmych rokoch trapenia "Jogove bambusove semiacko" zacalo rast a zacina prinasat urodu. Toto vlakno bolo miestami z mojej strany vedene dost negativne voci investovaniu na burze, tak som tym grafom chcel povzbudit ludi, ktorym sa dari podobne ako mne, aby to nevzdali. Ale vidim, ze sa to minulo ucinkom. :?

p.s: Rado ludom hovori o zhodnoteni 5-8% mesacne a k tomu mam vyhrady. Preto ho jemne upozornujem, nech hovori o realnom zhodnoteni a nie o vypocitanom zhodnoteni z vysledkov par ziskovych mesiacov.
Ja hovorim o zhodnoteni 8% rocne a k tomu mas ty vyhrady, ze buy and hold to nedosiahne.Ale ja som BUY and SL a to dufam dosiahne taketo zhodnotenie.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Rado »

Joga poznám z fóra hádam viac ako 5 rokov. Nemám dôvod neveriť, že to, čo tu dal je presné. Dokonca si myslím, že je to presné na cent. :D Síce sa v tom veľmi nevyznám, ale z grafu sa teším, že sa mu darí.

Čo sa mňa týka, tak zverejňujem, čo môžem zverejniť. Pohyb kapitálu by výskedky zkreslil a mne sa to nechce prepočítavať. Ospravedlňujem sa. Teraz mám účet, kde to ide tak to napravím. V podstate by vrátane poplatkov mal kopírovať real.

Jogo, ak napíšem, že pri ROI 4-9% a dostatočným množstvom pozícií ti vygeneruje pozícia 5-8% mesačne je pravda a veľmi praktická. Považujem za logické, že musí skončiť v zisku a že je jasné, že nie každý mesiac je v zisku a nie každý mesiac sa podarí do pozícií dať toľko kapitálu. Nevedel som, že to musím písať exaktne. Myslel som, že je to fórum pre ľudí, ktorí chcú investovať a nie pre malé deti, či?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: Síce sa v tom veľmi nevyznám, ale z grafu sa teším, že sa mu darí.
Ked uz ani ty ani Juggler sa v tom grafe nevyznate, tak co potom ostatni? :?
Radsej sa uz ani nepokusam dalej nieco vysvetlovat. :)
Jogo, ak napíšem, že pri ROI 4-9% a dostatočným množstvom pozícií ti vygeneruje pozícia 5-8% mesačne je pravda a veľmi praktická. Považujem za logické, že musí skončiť v zisku a že je jasné, že nie každý mesiac je v zisku a nie každý mesiac sa podarí do pozícií dať toľko kapitálu.
Este by som dodal, ze raz za cas pride rok, ked sa nepodari opcne spready odrolovat a musi sa prijat velka strata radove 35-70% pri tvojom nastaveni rizika a kludne sa pod to podpisem. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal:
Za minuly rok som uz nedal percentualne zhodnotenie, lebo z grafu vidis, ze je v mierke predoslych rokov, ked som ho udaval k velkosti svojho prveho uctu, moc velke.
Tak som napisal, aby som nepisal absolutne cisla, ze som mal zisk 4 vyplat. Ak teraz poviem percentualne zhodnotenie voci velkosti uspor, aj ZDS-kar si spocita, ake mam uspory.

Pochop Jogo, že nikoho nezaujímajú tvoje úspory. Ty sám ich tu pletieš..neviem načo to robíš. Takisto ťa nikto nenúti zdôverovať sa, že máš zisk 4 výplat, alebo že si zarobil na pol auta (nové Ferrari, či starú Škodovku?) To sú tvoje súkromné veci. Ty sám dávaš návod pre tvojich známych, aby si doplnili všetky neznáme do rovnice a vedeli o Tebe všetko. Ja však nie som tvoj známy je mi jedno či obchoduješ s účtom 1000, 10 000, 100 000, alebo milión. Mňa to nezaujíma a takisto ma nezaujímajú tvoje úspory. Mňa zaujíma len % p.a. Či si sa niečo za tie roky naučil, alebo nie... :wink:

Celé roky sa tu bavím o % p.a. a o ničom inom. Ked aj ukážem v nejakom obchode absolútny zisk, tak to nemá s dlhodobým zhodnotením nič spoločné. Neznamená to nič iné, len potvrdenie, že som v danom obchode bol. Ja do niektorého obchodu vložím 100 a do iného 100 000. To je záležitosť môjho money a risk manažmentu.

Dávam príklad na obchod z minulého týždňa kde som vrazil 100 USD a zavrel v zisku +300% za jeden deň.
Hneď pod ním je obchod do ktorého šlo 40 000 a bol zavretý v zisku +0,2% za 1 minútu ...
Len z toho prosím ťa nerob žiadne vývody, výpočty, dedukcie...
Je úplne jedno čo robíme, dôležité je aká je bilancia za 1 mesiac, za 1 rok, za 10 rokov, za život...
Prílohy
Trade 300% vs.0,2%.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:
Pochop Jogo, že nikoho nezaujímajú tvoje úspory. Ty sám ich tu pletieš..neviem načo to robíš. ...
Skusim to znova zjednodusene vysvetlit bez ohladu na presnost a detaily.
-V roku 2005 som otvoril brokersky ucet s castou uspor
-Do roku 2011 som pouzival SL a nikdy ma nenapadlo naliat vsetky uspory do akcii, preto som zhodnotenie pocital len voci tomuto uctu, terminaky "nerucili" za brokersky ucet
-v 2011roku, ked USA znizili rating som sa rozhodol, ze ak sa vrati kriza ala 2008, tak postupne na par dokupov nakupim SPY za cele svoje uspory vratane terminakov
-nikdy ani 2x v 2011 ani v 2014 roku, ked som nakupoval bez SL som nemusel urobit ani druhy dokup, ale uz som "rucil" terminakmi za uvedene ziskove obchody
-kedze som rucil za nakupy bez SL na SPY celymi usporami(hoci som ich nikdy nemusel pouzit), uz bolo treba pocitat voci celym usporam. Preto zisk, ktory mam na prvom brokerskom ucte od roku 2005 8% p.a. je sice pekny( a nikdy tam nebol stratovy rok), ale za nim stoja od roku 2011 ako rucitelia cele moje uspory :roll:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Teraz sa vyjadrim k tym vyplatam. :)
-Nikdy som vazne neuvazoval, ze by som riskol na burze vacsiu cast uspor. V 2008 roku, ked som mal 10% drawdown na prvom brokerskom ucte, tak som vazne uvazoval skoncit burzovanie, keby prisli este dva-tri neuspesne obchody s plnym SL.
-Teraz som ochotny riskovat viac, tak asi polrocny plat = zhruba buduca velkost mojho dochodku
-Kedze zhruba plati, ze kolko rocne riskujem, tolko eventualne zarabam, teraz som v stave, ze by som mohol odist s terajsimi otvorenymi poziciami do dochodku, ak mi nezasiahnu SL :)
-Ak by som chcel nahradit vyplatu zo zamestnania, musim pozicie zdvojnasobit(cez CFD a navysit paku, ktoru uz aj teraz mam pouzitu)
-Drawdown by stupol dvojnasobne a necitim sa este na to

Co bude dalej uvidim, zatial pozicie nenavysujem, iba planujem este prikupit rusky index. Su dve varianty:
-zacnem vyberat dochodok a budem si zit ako pracujuci dochodca :)
-pokusim sa navysit vynosy na uroven vyplaty a budem mat trading for living :)

Dufam, ze je z toho jasne, ze mna uz nejake % p.a. nezaujimaju. Musim mat peniaze na pokrytie drawdownu a minimum na margin(mam margin 1%). A uspory mam ako zalohu, keby mi to na burze nevyslo.
Zamerne pisem velkost vynosu a drawdownu vo vyplatach, lebo kazdy sme zvyknuty zit zo svojej vyplaty.
Ak tu napisem absolutne cislo, zacnu sa komenty, ako sa da z toho vyzit. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: Dufam, ze je z toho jasne, ze mna uz nejake % p.a. nezaujimaju.
Už to prosím ťa nechaj tak. U Rada ťa % p.a. zaujíma tak, že si o tom vedieš záznamy, u seba nie. Možno zistíme, že žiadne % výsledky neexistujú, hoci si ich od 2008 každoročne zverejňoval... A nakoniec ešte ja z toho budem debil, že som v tom chcel mať jasno...

Prepáč, že som vyjadril svoj názor. Ďakujem za odpovede.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Nuz od minuleho roka sa vela zmenilo v mojom nazerani na burzovanie. ( a stale sa meni) :)

Diky za spravne otazky, ktore mi pomohli objasnit ako to zhruba vsetko je. A s p.a. zhodnoteniami do roku 2014 sa netrap, z grafu vidis,ze v decembri 2013, po hedgeovani USD uspor som bol skoro na nule. Vzdy som predsa pisal: Co mi dlhodobe obchody zarobili, to mi kratkodoby trading zobral. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Možno zistíme, že žiadne % výsledky neexistujú, hoci si ich od 2008 každoročne zverejňoval...
Nuz...ked som kedysi cital tvoju debatu s Filipom, kolko % p.a. vlastne robis, tak ste mali tiez diametralne rozlicne nazory, a dost sme tam o tom diskutovali, aj tak sme neprisli k jednoznacnemu zaveru. :)

p.s: Vysledky p.a. som pocital z horeuvedeneho grafu takto:
(decembrova sviecka aktualneho roku - decembrova sviecka predchadzajuceho roku)/ aktualny stav prveho brokerskeho uctu

vsetko ratane v eurach

snad sa to dalo ratat presnejsie, ale som snad na fore a nie na danovom urade :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

S Filipom sme sa hádali ohladom jeho filozofie zloženého úročenia. Tvrdil, že výkonnosť buy and hold investora prekoná trejdera vdaka reinvestícii ziskov. A potom mu to vyvrátil môj priatel matematik...

Ja ako trojkár z matematiky mám velmi jednoduché a stále rovnaké kritéria na per annum zisk vyjadrený v %.
Však to ma najviac v naších debatách vytočilo, že ty, čo máš vynikajúce matematické myslenie tu zrazu nevieš na čo sa ťa pýtam. Ale už asi mi to došlo podla tvojho grafu. Hoci v ňom chýba akákolvek veličina na zvislej osi, tak ti je blbé priznať, že si medzi 2008 do 2014 nezarobil nič. Od 2014 si na tom lepšie, ale ani pánboh nevie či ten zdvojnásobený zisk si nedosiahol z desaťnásobným kapitálom :) Proste pre mňa je to netransparentné a prepáč mi, že som taký hlupák, že ma zaujímajú len % ....nie tvoje úspory, výplata a pod.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Hoci v ňom chýba akákolvek veličina na zvislej osi, tak ti je blbé priznať, že si medzi 2008 do 2014 nezarobil nič.
Vidim, ze si dlhsie hore ako ja. :) Ja zas skor vstavam. :)
Ano v decembri 2013, ked ma pritlacil forexovy system, ktory mi mal hedgeovat uspory,a zaroven dolar velmi oslabil, cim som stratil v USD-cash po prepocte na Eura, som bol so ziskom velmi blizko nule.Hnevalo ma, ze sa to stalo znova po 7 rokoch obchodovania, ale uz som vedel, ze rastiem, len kratkodobe aj dlhodobe(v pripade forexu) tradingove systemy mi pozieraju zisky z dlhodobych obchodov. Tak som prestal forexovat,prestal kratkodobo tradingovat a postupne prestavam aj dlhodobo tradingovat. Vysledky sa zatial dostavili. :)
Keby som bol na fore uplne anonymne a bol si isty, ze sa do buducnosti moja identita nerozsiri este viac ako doteraz, kludne ti dam percenta voci celkovym usporam.Ale zopar ludi pozna moje celkove minulorocne zisky, tak percenta uz nemozem pouzivat. Nie som "pozickaren", moje uspory su "moja firma" a tu nemozem pozicat. I am sorry... :?
Niekto za uspory a uvery nakupi stroje, zamestna ludi, otvori firmu a zacne vyrabat a ja za tie peniaze nakupujem podiely uz v zavedenych celosvetovych firmach prostrednictvom indexov.
Toto ludia tazko vedia pochopit, ze ja mam menej majetku ako oni, len ho mam zainvestovany a zacina mi prinasat vynosy. Ich hotovost pali,oni si radsej kupia dalsie nove auto, postavia dalsie poschodie na dome, zacnu podnikat s rizikom podobnym investovaniu do IPO atd., len ich neinvestuju "relativne bezpecne" na burze do najvacsich svetovych indexov.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Rado »

Ak je na svete meter vždy rovnaký, tak by mal byť aj na fóre. :D Súhlasím s tým, čo si napísal a teším sa, že už budem mať pokoj. :lol:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Leon »

Jogo šak požičaj das 1000 eur do zajtra keď si taký bohatý :D
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Leon a čím mi budeš ručiť, keď si taký chudobný. :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Leon »

Mám veľmi peknú 27 ročnú sestru :lol:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

...ktorá určite dokáže urobiť z každého muža milionára...teda, ak bol predtým miliardárom. :lol:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

V predoslych dnoch mi postupne vyrazilo skoro vsetky SL na dlhodobych poziciach, tak je cas zacat budovat nove pozicie. :)

BUY DAX 10 000
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal:BUY DAX 10 000
Zatvorene na 9820.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Obrázok

Panika na SP500 pokracuje, tak som DAX radsej preventivne zavrel.

Padame siesty den v rade, celkom by ma zaujimalo, ako su na tom nasledovnici xZajicovej strategie 90%. Viete niekto, ake bezstoplossove pozicie im system otvoril?
Dalej by ma zaujimalo, ako su na tom opcne spready a ako sa ich dari rolovat.
Co som pozeral opcne premia na SPY, tak to nevyzeralo na kreditne rolovania.

p.s: Mne trh zobral skoro vsetky zisky, ale stale som este v pluse. Indexy su pekne vyklesane, tak znova zacinam nakupovat indexy, ved je idealny cas na budovanie pozicii v tomto vypredaji. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Tilbur »

Pozri sa na to trosku zo sirsieho pohladu. Pod tymto supportom by som moc v longu nechcel byt.
Prílohy
DAX.jpg
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Uvidime, velkych vln sa nebojim, ved som zacinal tradingovat v 2008 roku. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa Marcos »

velke vlny, velke trejdy :) ty jogo ale tusim netrejdujes, nie? ;)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Jogove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Kazde pravidlo ma svoju vynimku. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"