Jogove forum

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Jogove forum

Príspevok od používateľa filip glasa »

Jogobela - obchody, fórum,myšlienky
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Jogobela - obchody

Príspevok od používateľa jogo »

filip glasa napísal:Jogobela - obchody
No comment. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Jogobela - obchody

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Vzhedem k tomu, že se jogobela "učil" u BGurua, tak mi přinde přehlednější a logičtější nechat jeho nákupy ve vlákně o holy grailu. :idea:
Stejně tak i jugglerovi a singularitovi příspěvky. Šlo o stejný typ obchodů a bylo daleko přehlednější mít fšecko v jednom. Aspoň mně to teda tak vyhovovalo. :wink:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Jogobela - obchody

Príspevok od používateľa jogo »

Davam tuna svoje prispevky, aby som nezasycoval Jugglerove pripadne ine vlakno svojimi kecami. Filip nazval toto vlakno Jogobela-obchody ale svoje obchody tu na zivo dam len vynimocne. Mozno casom. Staci mi stres zo straty z neuspesneho obchodu a nie este stres z priznania si tej straty pred druhymi.Inac rad si tu pokecam s kazdym rozumnym clovekom, o comkolvek, nevyhranujem si ziadnu temu.Berte to ako taky nezavezny pokec.Proste take nieco, ako ma Ladis na http://nr1a.com/Diskuse.htm

Juggler, vcera som na zaklade TA na Dawovi spravne odhadol smer trendu na juh.Mal som pripraveny nastupny signal, urceny SL vsetko ok. Len to bola strategia sita horucou ihlou na tento volatilny trh, takze nedostatocne obacktestovana. A potom som niekde precital spravu, ze Axp ma problemy, ze penzijne fondy v USA maju problemy a uz som necakal na nastupnu cenu ale hned som vstupil na zaklade tejto spravy. Po vstupe som si uvedomil, ze zase som sa splasil, tak som dal polovicny SL ako normalne, aby som vela nestratil.Jasne ,ze ma vyrazilo, potom to prislo na moju predom urcenu nakupnu cenu a islo to na juh bez pretatia SL. Len ja uz som bol paralyzovany predchadzajucim neplanovanym neuspechom a nenastupil som.
Toto sa mi niekedy stavalo velmi casto, preto uz teraz spravy radsej neinterpretujem.Mam asi na to malo skusenosti alebo maly SL. Ale paci sa mi ako to robis ty. Proste vies odhadnut, co ta sprava s akciou urobi.

P.S: Vsetkym.Mozno dnes Dawo a SP urobia trojite dno, mozno pojdeme nizsie ale na to mame SL.Myslim, ze to stoji za pokus, co vy nato. Mozno pride ten velky odraz, ktory predpovedal Bguru. Mozno...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Jogobela - obchody

Príspevok od používateľa Honzajs »

Na dno teď nevěřím.
Právě vyhodnocuji svoje putky a chystám částečný posun strike cen směrem dolů
Nezapomínejte, že včerejší oznámení, že stát nebude odkupovat aktiva bank (i když se nezříká pomoci), výrazně mění situaci.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Jogobela - obchody

Príspevok od používateľa filip glasa »

Filip nazval toto vlakno Jogobela-obchody ale svoje obchody tu na zivo dam len vynimocne
môžem ti to premenovať, len povedz ako.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Jogobela - obchody

Príspevok od používateľa jogo »

Filip, ty ani neviem ako to nazvat. Ja chcem tu pisat o vselicom, vies taka priatelska debata ako na Lacovom fore. A hlavne nechcem druhe vlakna zasycovat mojimi prispevkami, ktore sa nie vzdy drzia temy vlakna. Tak snad Jogobelove forum ak ti to vyhovuje.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Jogobela - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogobela napísal: Juggler, vcera som na zaklade TA na Dawovi spravne odhadol smer trendu na juh.Mal som pripraveny nastupny signal, urceny SL vsetko ok. Len to bola strategia sita horucou ihlou na tento volatilny trh, takze nedostatocne obacktestovana. A potom som niekde precital spravu, ze Axp ma problemy, ze penzijne fondy v USA maju problemy a uz som necakal na nastupnu cenu ale hned som vstupil na zaklade tejto spravy. Po vstupe som si uvedomil, ze zase som sa splasil, tak som dal polovicny SL ako normalne, aby som vela nestratil.Jasne ,ze ma vyrazilo, potom to prislo na moju predom urcenu nakupnu cenu a islo to na juh bez pretatia SL. Len ja uz som bol paralyzovany predchadzajucim neplanovanym neuspechom a nenastupil som.
Toto sa mi niekedy stavalo velmi casto, preto uz teraz spravy radsej neinterpretujem.Mam asi na to malo skusenosti alebo maly SL. Ale paci sa mi ako to robis ty. Proste vies odhadnut, co ta sprava s akciou urobi.
Neviem to odhadnúť, len sa o to pokúšam.
A na základe skúsenosti potom z vyššou pravdepodobnosťou trafím smer i načasovanie...

Keď obchoduješ Dow, tak si musíš uvedomiť, že ide o index zložený len z 30 komponentov.
Takže, keď sa na Dow chceš špecializovať, tak si najprv nájdi na webe, ktoré sú to akcie a akú majú v indexe váhu.
Vytlač si to a daj na nástenku, aby si to mal stále na očiach.
Potom, keď chceš sledovať správy, tak sleduj predovšetkým tých tridsať akcií, alebo udalosti, ktoré sa ich týkajú.
Aj na serveroch zadarmo ako yahoo, alebo marketwatch si môžeš tie tituly dať do jedného portfólia a tak ich prehľadne spolu sledovať a registrovať, čo sa okolo nich deje.
Musíš dostať Dow do krvi a chytiť jeho pulz ... keď trejduješ na základe TA, tak samozrejme aj jeho technické parametre, pivoty, averages, volume , vybrané indikátory.
A keď sa naučíš zo svojím indexom žiť, tak lepšie rozoznáš kedy prídu príležitosti na trejd z vysokou pravdepodobnosťou.
Ak si trpezlivý, tak by to mali také, ktoré ti ,,dvihnú obrvy očí,,.

K tým stopkám len toľko, že už pred trejdom si musiš vytvoriť plán.
Nemeň ten plán zatial počas trejdu, to budeš až potom - po rokoch, keď už emócie nebudú ovplyvňovať tvoje rozhodnutia.
Mnoho ludí na stopky nadáva, alebo tvrdí, že sú zbytočné. Nesúhlasím.
Vždy treba mať hranicu, kde straty končia.
Na stopky netreba nadávať, ani sa im vyhýbať.
Treba sa ich naučiť dávať.
To je možno najväčšie umenie, ešte väčšie ako rozoznať ideálny vstup a výstup.

Stratégiám ,,šitým horúcou ihlou,, sa vyhýbaj.
Čakaj na príležitosti, do trejdu nevstupuj zahorúca, ale si nastav vstup na ideálny bod.
Chytať ziskové trejdy je ako chytať ryby - musíš byť trpezlivý.
Burza ti neutečie. Zle trejdený kapitál - áno.

A čo sa týka tvojho fóra, tak sa nehanbi tu sem-tam nejaký ten trejd dať.
Možno ťa to urobí disciplinovanejším.
Ak zapichneš stratu, nevadí.
Strata je súčasťou hry. Len aby nebola velká.
Napokon sa paradoxne naučíš byť hrdý na malé straty.
Ja som hrdý, keď trejd nezbabrem.
A tie trejdy, čo som zbabral do extrémov - za tie sa hanbím aj roky.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Long SP500 na 780
Ide o CFD na futures kontrakt, na indexe to bolo 783.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

jogobela napísal:Long SP500 na 780
Ide o CFD na futures kontrakt, na indexe to bolo 783.
vystup 800 +2% uctu
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Znova nakup sp500 na 780 na long
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

jogobela napísal:Znova nakup sp500 na 780 na long
Predaj na 768 strata 1,2% uctu.

Povodny obchod mal tu SL, tak ked sa to vratilo na nakupnu cenu, tak som znova nastupil.
Bol to nakup na dne roku 2002. Za pokus to stalo. Teraz si myslim, ze pride dalsi zosup dole. Ale su tam este suporty na Dawovi tak neobchodujem.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogobela napísal: Bol to nakup na dne roku 2002. Za pokus to stalo. Teraz si myslim, ze pride dalsi zosup dole.
Yep. vyzerá to na breakdown, lenže nič nie je isté..
To s akou ľahkosťou to prerazilo pásmo 780-800 poukazuje na veľkú slabosť.
V podstate o tú 780 zabojovalo iba raz a to iba ľahkým short coveringom.
Ten ďalší útok už prešiel ako cez maslo, viem si predstaviť kolko stopiek to poodpaľovalo a koľko toho pozatvárali klientom brokeri...

,,Chytanie padajúceho noža,, len tak sa teraz dajú charakterizovať trejdy na long.

Ja netrejdím, ale dovolím si tipnúť, že zajtra príde nejaký pokus o pozdvihnutie nálady...napr. ďalšie zníženie sadzieb zo strany Fedu, alebo finančná injekcia automobilkám, alebo politici vytiahnú z klobúka nejakého ďalšieho ,,ružového zajačika,,...

Nemám odvahu otvoriť nejaký obchod, a tak som si otvoril flašu červeného...
A i tak vyplavujem dosť adrenalínu, keď to pozorujem... :wink:
Bohovská situácia, v živote sa asi toľko nenaučím ako v týchto historických chvíľach...

Držím palce.
..a na zdravie!
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa Ferin007 »

jogobela napísal: Ale su tam este suporty na Dawovi tak neobchodujem.
Podle mě je hledání nějakých suportů na indexech nesmysl a čirá pošetilost. Index není žádný aktivum, jen prostej součet x nebo y náhodně vybraných akcií, kerá si každá žije svým vlastním životem. Ovliňuje je milión okolností, to si vynásobte počtem akcií, takže jejich celkou součet je v každým okamžiku věcí náhody.
Hledání suportů na akciích nebo komoditách samozřejmě nijak nezpochybňuju, ty se narozdíl od indexů dají něčím podložit.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa Coudy »

JUGGLER napísal: Nemám odvahu otvoriť nejaký obchod, a tak som si otvoril flašu červeného...
:mrgreen:

JUGGLER napísal: Bohovská situácia, v živote sa asi toľko nenaučím ako v týchto historických chvíľach...
Tak to je pravda, aj ja sa ucim sakramentsky vela. Divoke swingy up and down,
najlepsia skola. Treba byt velmi disciplinovany a nepodliehat emociam, aby bol clovek uspesny.
Takato volatilita tu snad este nebola, greed a fear, treba vyuzit tuto prilezitost, a naucit sa co najviac.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa filip glasa »

Index není žádný aktivum, jen prostej součet x nebo y náhodně vybraných akcií, kerá si každá žije svým vlastním životem.
Indexy sa samé o sebe obchodujú rovnako ako samostatné akcie. Možno tie objemy na nich sú dokonca väčšie. Čiže technická analýza na nich bude fungovať rovnako.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa Ferin007 »

filip glasa napísal:
Indexy sa samé o sebe obchodujú rovnako ako samostatné akcie. Možno tie objemy na nich sú dokonca väčšie. Čiže technická analýza na nich bude fungovať rovnako.
Nikde netvrdím, že se indexy neobchodujou, a v žádným případě to nezpochybňuju. Ale na věci to nic nemění. "Nákupem" indexu totiž nekupuješ žádný aktivum (index je imaginární hodnota). Je to v podstatě jen "sázka", nic jinýho, kerou, stejně jako keroukoliv jinou sázkou, nijak neovlivňuješ cenu (v tomto případě hodnotu indexu). Ledaže bys koupil index a pak hučel do jednotlivých akcií "tak už neblbněte a začnete růst, S+P je na 780" :lol: .
S přivřením očí (a hodně velkým) jsou jedinou výjimkou indexový fondy a indexový ETF, který vlastně "index" nakupujou prostřednictvím koupě všech akcií. Takže v tomto smyslu ivestice do indexu může s jeho hodnotou pohnout.

Chápu, že určitý hodnoty indexu jsou pro investory "kultovní" nebo psychologický, ale je to čistě subjektivní záležitost. Někdy dokonce může potažmo i ovlivnit cenu akcií. Ale prvotně se investuje do akcií a ochody ovlivňují jejich fundamenty (a TA), indexy jsou až druhotný (jak v technických slova smyslu, tak ze stavu věci).

No nic, to jen na okraj, pač mě v poslední době rozčiluje modla "suportů indexů". Kerý, jak je vidět, stejně opravdu nefungujou.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa filip glasa »

ale tu sa rieši technická analýza - čiže je úplne jedno či je to zhluk 30 akcií, alebo index, alebo čokoľvek - hlavne že sú objemy, ceny, dáta. Ten index je predsa buď to fond z 30 akcií, alebo derivát, tak ako u každého papieru.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Ferin, podla mojich pozorovani je index Master a akcie Slave. Viac zalezi na S/R urovniach na indexe ako na jednotlivych akciach.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa Ferin007 »

filip glasa napísal:ale tu sa rieši technická analýza - čiže je úplne jedno či je to zhluk 30 akcií, alebo index, alebo čokoľvek - hlavne že sú objemy, ceny, dáta. Ten index je predsa buď to fond z 30 akcií, alebo derivát, tak ako u každého papieru.
Fšak jo. A já tvrdím, že hledat suporty na indexech, kerý samy o sobě ničím nejsou, je principielně nesmysl. Eště bych pochopil, když by to někdo udělal tak, že by v dané době udělal TA (a našel suporty) pro každou jednotlivou akcii a z toho dopočítal index, ale to není ten případ.
Je to, jak kdyby někdo tvrdil, že ve třídě, kde je průměr 4, je to samej debil, přestože by tam bylo pět premiantů se samýma jedničkama, nebo že obloha na zemi je fialová, pač je to průměr mezi modrou ve dne a černou v noci.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa Ferin007 »

jogobela napísal:Ferin, podla mojich pozorovani je index Master a akcie Slave. Viac zalezi na S/R urovniach na indexe ako na jednotlivych akciach.
Ve smyslu tvoření nálady na trhu jo, ale to je pak akorát zjednodušený vyjádření součotvýho vývoje všech akcií. Takže sme zase zpátky u akcií. :wink:
Já jen tvrdím, že zkoumat chování indexu je "úlet", pač ten žádnou samostatnou existenci a chování nemá, fšecko vyplývá z více či méně nahodilýho chování jednotlivých akcií.
No nic, to už se dostáváme k filozofování a otázkám, estli je vůbec investování do indexu "správný" a "společensky prospěšný" nebo "morální", pač kromě investora (a brokera/emitenta/banky) nikomu nic nepřináší (narozdíl od investic do akcií). Investování do indexů totiž vzniklo pro lidi, keří se chtěli jen "svézt", případně neuměli/netroufali si investovat do akcií. :wink:
Ale nic proti, já to dělám taky. :mrgreen:
Tolik k tématu "suportů indexů". :lol:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Ferin, myslim si, ze ked sa kupuju futures kontrakty na index realne na burze, tak asi cez pocitacove systemy su tie obchody robene s realnymi akciami v pomere, ako su zastupene vo futures. Ale je to len moja domnienka.
Ak kupim kontrakt kukurice, tak po expiracnom termine dostanem fyzicky kukuricu. Ak kontrakt Dawa tak asi by som mal dostat po expiracii adekvatne akcie. Alebo sa mylim? Vie to niekto ako to realne funguje?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa Ferin007 »

jogobela napísal:Ferin, myslim si, ze ked sa kupuju futures kontrakty na index realne na burze, tak asi cez pocitacove systemy su tie obchody robene s realnymi akciami v pomere, ako su zastupene vo futures. Ale je to len moja domnienka.
Ak kupim kontrakt kukurice, tak po expiracnom termine dostanem fyzicky kukuricu. Ak kontrakt Dawa tak asi by som mal dostat po expiracii adekvatne akcie. Alebo sa mylim? Vie to niekto ako to realne funguje?
:D
Čekal sem, kdo vytáhne futures.
Chtěl sem tam totiž předtím eště dopsat, že futures sou trochu specifická situace, kdy nabídka a poptávka cenu indexu (i když jen futures) ovlivňuje, ale lennost zvítězila. Tak aspoň teď. :wink:
singularita
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 19 09, 2008 10:09 am

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa singularita »

Myslím, že "Bguru" by isto nemal dobrý pocit, že sa trh rozbehol dole, keby obchodoval realne, nie iba na fore...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

singularita napísal:Myslím, že "Bguru" by isto nemal dobrý pocit, že sa trh rozbehol dole, keby obchodoval realne, nie iba na fore...
On obchodoval reálne.
Ja verím, že to boli živé trejdy, len tie sumy boli prikrášlené.
A opakujem, že i napriek tomu, že ten chlap zlyhal ako človek a napokon i ako trejder jeho vstupy i skúsenosti na burze sú reálne.
Až po ten gigantický dokup v strate (-30%?), ktorý si vymyslel, lebo sa nechcel verejne zhodiť je podľa mňa všetko ,,real story,,.
Keď som to spätne pozeral, tak som pochopil aj prečo tak rozzúril Jonatanusa... Tie výpisy z účtov sú totiž všetky sfalšované.
V tom bol taký odborník, že už zrejme nerozoznával klamstvo od reality. A možno ide o psychopata, ktorý klame aj sám seba.
A keď na tom trejde skrachoval, tak verte, že nie prvý raz.
A je to aj story o tom, že akokoľvek skúsený a erudovaný trejder môže urobiť fatálne chyby a dokonca ich aj opakovať.

Real trading je aj o tom, že niektorí trejderi, ktorí zarábajú milióny až miliardy inštitúciám sú neustále pod odborným dohľadom (niektoré parkety majú aj svojho psychológa)... a keby im ,,dohľad,, nestopol trading, keď sa im nedarí, tak by priviedli firmu i seba do krachu...
Niektoré talenty nie sú schopné obchodovať sami za seba.
Aj ja osobne poznám príbeh na Slovensku, kde človek, ktorého považujem za špicu v teórii ,,ako sa má obchodovať,, prepálil jednorazovo taký kapitál, ktorý už nezarobí nikdy v živote.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Podla mojho ponimania TA tento dvojdnovy rast na sp500, bol len navrat k uz prerazenemu suportu 850 a pride pad na 600.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa Ferin007 »

jogobela napísal:Podla mojho ponimania TA tento dvojdnovy rast na sp500, bol len navrat k uz prerazenemu suportu 850 a pride pad na 600.
Kdy? :wink:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Ferin, toz ja nemam kristalovu gulu. :)
Toto je moj predpoklad smeru trendu a podla toho budem riadit svoje obchody.Ale ked to dnes vyrazne porastie tak to prehodnotim.Mozno sa potom zacnem pridrziavat Bguruovho predpokladu velkeho rastu do konca decembra az marca.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogobela napísal:Podla mojho ponimania TA tento dvojdnovy rast na sp500, bol len navrat k uz prerazenemu suportu 850 a pride pad na 600.
Súhlasím.
Ale tiež nemám krištálovú guľu, aby som stanovil, či to bude 600.
No rozhodne, keď sa na to pozrieme triezvo, tak pekne vidíme ako to klesá v DOWNTRENDE a potom sa to potáca od supportov k rezistenciám, ale vždy o jedno pásmo nižšie.
Teraz je to pásmo 750-850.
V globále by som povedal, že kdekolvek to bude v najbližších mesiacoch v pásme 600 -1000 budem to považovať za normálnu situáciu.
Dúfam, že analytikom už došlo, že targety 1200 -1400 sú v dohľadnom čase zbytočné ilúzie.

P.S. Vo svojom ,,velkom trejde,, sa neponáhľam.
Keby som už mal na separátnom účte peniaze pred tromi dňami, tak prvý nákup by bol na 750 a teraz by bol prvý predaj na 850.
A znova vyčkávanie na vstup pri 750 alebo nižšie.
Zisk 100 bodov by mi zvýšil komfort a rezervu do budúcnosti.
Keby som však videl teraz situáciu na rast a breakout, tak podržím ďalej, alebo dokúpim.
Tak by som chcel aktívne s toho trejdu vytĺcť čo najviac.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa osamely chodec »

jogobela ako ty pokracujes?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

kocinavi napísal:jogobela ako ty pokracujes?
Vsetko naznacuje, ze to ma padat a nepada to. Nie je nieco pod pokrievkou?
Zatial vyckavam.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa Honzajs »

V horizontu půl roku by to padat mělo, svoji prognózu dna držím. To ale neznamená, že nemůže nastat bear market rally.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogobela napísal: Vsetko naznacuje, ze to ma padat a nepada to. Nie je nieco pod pokrievkou?
Zatial vyckavam.
Obama mal tlačovku ohladom zostavovania novej vlády. Upokojujú investorov pred sviatkami.
Makrodáta však neukazujú žiadne náznaky zlepšenia.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Cakam na nich na 8600 na Dawovi. Ale neslubujem, ze vstupim. Uvidime.

Proste toto nemam v obchodnom plane, musi to byt signal ako z ucebnice, aby som do toho nastupil.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Short 8600 na Dawa
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

jogobela napísal:Short 8600 na Dawa
Vystup sl 8650, strata 0,5% uctu

Co k tomu dodat: Mal som tento mesiac trochu v zisku, tak skoncim priblizne na nule. V poslednej dobe sa mi nedaria tie nastupy na suportoch a rezistensoch.Zase som raz videl, ako tazko je interpretovat spravy. Ved dnes vysli katastrofalne spravy( hlavne tie nove predane domy a tu je taky rast).
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogobela napísal: Vystup sl 8650, strata 0,5% uctu
Jogo: ten záver dňa nás dostal , nákupné ordery priam zaplavili trh a teraz sa možno budeme obaja dívať ako to v poslednej hodine padne...
Ale nezúfaj si. Urobili sme dobre.
Nedá sa víťaziť za každú cenu...
Zvlášť ty si ma prekvapil ako trpezlivo si počkal na svoj vstup a chladnokrvne si vystúpil. Ja som sa to učil celé roky...
Oceňujem to. Si na najlepšej ceste, kamaráde :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
BEN
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 21 12, 2006 2:12 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa BEN »

Jogobela, možno ten výstup bol predčasný. Tiež som práve short na Dowa pri 8680, ale podržím až do zisku a neverím že na to bude treba čakať týždeň.
Je to zlý prístup, Juggler?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa jogo »

Juggler, tu neide o tu drobnu stratu. Tu ide o neplanovany obchod.
Rano som bol pripraveny na velky trejd na juh a ked sa to vydalo opacnym smerom, tak som hladal nejaku zamienku na vstup do trejdu mojim smerom.Minimalne dve podmienky som zanedbal, ktore by ma do toho trejdu nepustili(jedna z nich je napr. ze trh ignoroval medvedie spravy-varovny signal).
Samozrejme som mal zalozny plan na nastup do longu, ale po interpretacii tychto sprav som ho zavrhol, hoci moj obchodny plan vravel cosi ine.
Ale nic sa nedeje, este som len v tretom semestri tradingu, tak myslim, ze mam narok na taketo chyby. :wink:

BEN: Neviem ci zajtra vies obchodovat, ked je v USA sviatok. Ja uzatvaram pozicie na vikend, aby ma neprekvapil velky GAP.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Jogobelove forum

Príspevok od používateľa JUGGLER »

BEN napísal:Jogobela, možno ten výstup bol predčasný. Tiež som práve short na Dowa pri 8680, ale podržím až do zisku a neverím že na to bude treba čakať týždeň.
Je to zlý prístup, Juggler?
Závisí na tvojom časovom horizonte.
Ja som daytrader a myslím, že Jogobela asi tiež chcel ukončiť trejd dnes, lebo v USA začínajú sviatky (trvajú 1 deň, ale v podstate sa 4 dni poriadne obchodovať nebude).
Ja som krátkodobo na SHORT a dlhodobo na LONG ,ale teraz treba aj tú krátkodobú situáciu prehodnotiť, keď to urobilo taký breakout.
Ja zriedkakedy ostávam v derivátoch na víkend a nikdy nie na takéto sviatky.
Ale nevravím, že tvoj prístup je zlý.
Keď si na short a niečo negatívne sa stane (napr. dnes varovalo FBI pred útokom Al Kaidy v N.Y.) tak môžeš slušne zarobiť.
Z toho hladiska je to dobrá špekulácia. Držím palce.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"