JUGGLER - Obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa radvan »

Juggler: si si pozeral, jake velke je contango pri VIX futures ? ... sa moze stat, ze budes mat pravdu, ze VIX raz stupne, ale dovtedy ta zakilluje to, ako sa kazdy den hybe cena futures dole kvoli tomu contangu ... detto je aj v TVIXe ... to contango je horsie jak na plyne, alebo inych komoditnych ETFkach ... neviem teraz z hlavy, jake je aktualne, kedze nesom za platformou, ale bezne je 10tky % mesacne ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update: ES 1396,50
Po správach z bánk ( hlavne J.P. Morgan ), že zvyšujú dividendy a robia buybacky sa SPX vydal k méte 1400. Po close boli zverejnené výsledky stres testov a marcové ES urobilo maximum 1398,75

4 banky z 19 testovaných bánk neprešli záťažovými testmi Fedu: Ally Financial, Bank of America, Citigroup a Suntrust. Všetky banky by dosiahli počas hypotetického finančného šoku kombinované straty na úrovni 534 miliárd dolárov. Z toho by BAC a C zaznamenali straty viac ako 50 miliárd.

Skladám rešpekt pred silou trhu, ale tento optimizmus je už podľa mňa prehnaný.
Verím, že toto je vrchol a prikladám graf, ktorý sa podľa mňa odteraz obráti dole.
Tipujem, že toto je posledný týždeň rastu indexov a na budúci už ideme týžden po týždni dole. Posledné útoky býkov tipujem na apríl, ked začne nová výsledková sezóna a potom dáme zbohom optimizmu.
Čo keď sa znova mýlim?
Ak sa ES dostane nad 1400, tak sa ho zbavím, takisto ARO.
Neskoro, to si musím priznať, je to jeden z mojích najväčších omylov, ale čo už.
Boj s trhom sa nedá vždy vyhrávať.
Volatilitu a plyn si nechám. Tam som na 100% presvedčený, že ma zisk neminie.
Ak by som sa aj tu mýlil, tak to v tradingu môžem zabaliť. Koniec po 11 rokoch?
Ale nie. Neprichádza do úvahy. Milujem trading. Trejdiť budem.
Ale len daytrejdiť. Taký omyl by ma asi navždy odstavil od pozičného tradingu.

To čo ma v dnešnom šoku z breakoutu indexov teší je, že TVIX a VIX sa držia dobre.
TVIX je len -1,7%...čo je menej ako trhy. To je dobré znamenie.
Prílohy
ES vrchol.png
ES vrchol.png (7.29 KiB) 13498 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
ViktorVero
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2012 12:37 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa ViktorVero »

JUGGLER napísal:Krvácam ako postrelený diviak.
Pekne sa to obrátilo proti mne, hlavne tá volatilita .
Dokúpil som TVIX a vsadil všetko na jednu kartu - že strach sa vráti na Wall Street.


Hrajem na veľký zisk, alebo stratu v priamom prenose. A som pritom v pohode. :)
Prechádza mi mráz po chrbte, keď vidím niečo takéto napísané. Koľko % equity riskuješ?

Nech sa darí ...
V.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ViktorVero napísal: Prechádza mi mráz po chrbte, keď vidím niečo takéto napísané. Koľko % equity riskuješ?

Nech sa darí ...
Nie je to zas žiadna tragédia . Prachy sú len prachy. :)
Neprežil by som na burze od roku 2000, keby som nebol na straty zvyknutý.
Viac ako strata ma mrzí, keď sa mýlim a nezastavím sa včas. To ES som mal minulý týždeň v zisku cez +1000 a dnes som bol -5000. Ostatné detto.
To je to riadenie rizika, ktoré niekedy pohnojím, hlavne v pozičnom obchodovaní, keď chcem ísť na väčší zisk.
Našťastie - mojou najsilnejšou stránkou je daytrading. Daytradingom vždy nakoniec všetko vyžehlím.
Nie je ľahká vec držať niečo pozične. Strata -100 bodov zamrzí až keď bude vybratá. Ale ešte stále nevyznie zle v porovnaní so ziskom +550 bodov, ktorý som vybral z longu ES v 2009.
Držím palce.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
ViktorVero
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2012 12:37 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa ViktorVero »

JUGGLER napísal:Neprežil by som na burze od roku 2000, keby som nebol na straty zvyknutý.
Straty sú súčasťou tradingu. Práve snaha nemať straty je jednou z najhorších tradingových pascí, do ktorých trader môže spadnúť. Dôležité ale je, aby boli presne a vopred limitované, napríklad riskovaným percentom z equity na jeden obchodný prípad. Preto som sa pýtal, koľko percent equity riskuješ.
JUGGLER napísal:Viac ako strata ma mrzí, keď sa mýlim a nezastavím sa včas.
Neviem ak ty, ale ja už pred vstupom do obchodu viem, s akým maximálnym rizikom ho otvorím. Toto riziko potom už za žiadnych okolností nezväčším. Takže mi nehrozí, že by som sa nevedel zastaviť včas.
JUGGLER napísal:To ES som mal minulý týždeň v zisku cez +1000 a dnes som bol -5000. Ostatné detto.
To je to riadenie rizika, ktoré niekedy pohnojím, hlavne v pozičnom obchodovaní, keď chcem ísť na väčší zisk.
Našťastie - mojou najsilnejšou stránkou je daytrading. Daytradingom vždy nakoniec všetko vyžehlím.
V tomto zmysle je ale jedno, či som v pozičnom, alebo krátkodobejšom, povedzme dennom obchode. Jasné, na dennom, alebo týždennom TF môžem urobiť viac ticks, pips, ... . Ale zas musím rátať aj s väčším priestorom pre obchod. Tie úsečky sú dlhšie, stop loss má viac ticks, pips.

Tým sa samozrejme nedotýkam skutočnosti, že patterny na vyššom TF sú podstatne platnejšie, ako tie na nižšom TF a takisto, že časové hľadisko je tiež dôležité. Ale z hľadiska money managementu nie je rozdiel medzi povedzme H4,D1, W1.
JUGGLER napísal:Nie je ľahká vec držať niečo pozične. Strata -100 bodov zamrzí až keď bude vybratá. Ale ešte stále nevyznie zle v porovnaní so ziskom +550 bodov, ktorý som vybral z longu ES v 2009.
Práve toto sa snažím povedať – počet získaných/stratených pips, ticks, ... je nepodstatný.

Chcem zdôrazniť, že mi v žiadnom prípade nejde o to, aby som do teba akokoľvek vŕtal. Len diskutujem ...

V.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

radvan napísal:Juggler: si si pozeral, jake velke je contango pri VIX futures ? ... sa moze stat, ze budes mat pravdu, ze VIX raz stupne, ale dovtedy ta zakilluje to, ako sa kazdy den hybe cena futures dole kvoli tomu contangu ... detto je aj v TVIXe ... to contango je horsie jak na plyne, alebo inych komoditnych ETFkach ... neviem teraz z hlavy, jake je aktualne, kedze nesom za platformou, ale bezne je 10tky % mesacne ...
Ahoj. Sorry, až teraz som si všimol tvoj príspevok.

Áno, áno. Contango je šialené. Rovnako ako celý index.
Futures som chcel zahrať narýchlo, nejak som nad tým neuvažoval. Teraz sa blíži expirácia ( v stredu 21.3, v pondelok najneskorsie chcem predať ) a ešte stále je spot o viac ako 10% nižšie. Staviam na volatilitu. Ak spot vyskočí, tak najväčší zisk dá najbližší kontrakt. Dnes futures close +5%, spot +3,4%.
Ono tá hra na výhodu contanga môže a nemusí vyjsť. Každý teraz kvôli kontangu odporúča futures VIX na short. TVIX má v dôsledku toho vysoký short interest a potom sa stávajú také veci, že napríklad v jeden deň vyletel o 30% , pričom SPX klesol len o 10 bodov.
Isteže, TVIX nie je nástroj pre investorov. Ale práve teraz, ked je spolu z VIXom na dlhodobých minimách si myslím, že risk/reward je extrémne dobrý aj na investing. Napriek tomu, že je to nástroj na denné obchodovanie. Potencia VIXu smerom dole je velmi malá, možno 10-20%, pričom rast je možný 200-300% a viac. U TVIXu je to dvojnásobok. Dnes ide po 14,20 ( +3,5%) v pásme historických miním, ale pred 5 mesiacmi šiel po 100..to znamená o 600% vyššie!
A nie je to otázka fundamentov, ale otázka obyčajného strachu. Ten sa z burzy môže vytratiť, ale nikdy nezmizne nadobro. Fundamenty ameriky sa môžu zlepšovať, trhy môžu ísť hore a hore, ale strach sa nikdy nevytratí. Čím vyššie sa trhy dostanú, tým väčší strach sa skôr, či neskôr dostaví.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tradermiso
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 31 05, 2010 10:09 am

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa tradermiso »

S TVIXom je okrem contanga problem v tom, ze sa obchoduje momentalne s premium cca 20% nad svoj NAV, pretoze issuer ho prestal uz pred mesiacom emitovat...
http://seekingalpha.com/article/428511- ... pportunity" onclick="window.open(this.href);return false;
Pri predpoklade ze sa volatilita poriadne rozkyve to bude nepodstatne, len moze hrozit rychly navrat k NAV v pripade ze sa nerozkyve a Credit Suisse ho z nejakych dovodov bude moct znovu zacat vydavat.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES MAR cover 1397,50 ( -95b )
ES APR short 1392 (2x)
TZA in 18,30


Takže som preroloval ES (zajtra expiruje) v strate 2 x 47,5b

Rekapitulácia portfólia:

QG apr long 2,645 ( 3x )
ES APR short 1392 ( 2x )
TVIX long 15,75 ( 4x )
VIX marec long po 20,00 (1x )
ARO short 18,85
TZA long 18,30
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Št 15 03, 2012 4:12 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tradermiso napísal:S TVIXom je okrem contanga problem v tom, ze sa obchoduje momentalne s premium cca 20% nad svoj NAV, pretoze issuer ho prestal uz pred mesiacom emitovat...
http://seekingalpha.com/article/428511- ... pportunity" onclick="window.open(this.href);return false;
Pri predpoklade ze sa volatilita poriadne rozkyve to bude nepodstatne, len moze hrozit rychly navrat k NAV v pripade ze sa nerozkyve a Credit Suisse ho z nejakych dovodov bude moct znovu zacat vydavat.
Dík za článok.
Je to alarmujúce,ale vidíš, že GAZ má premium až nad 100% !!!:
,,most incredible of all, iPath DJ-UBS Natural Gas TR Sub-Idx ETN (GAZ),is trading at a 104.4% premium.

Takže beriem na vedomie hlavne túto vetu:
TVIX is perhaps still not at the point where it merits an arbitrage position - the premium can still easily inflate further. It will be interesting to see how it behaves if the market really undergoes some weakness and higher volatility, though it would seem that lower volatility would actually increase the premium faster. If at some point it inflates beyond 30-40%, it will probably be a good time to initiate arbitrage positions.

..z čoho mi vyplýva, že bude treba vybrať zisk, prípadne časť zisku, ked znova prudko vyskočí, lebo to bude ešte lepšia príležitosť pre arbitrážnych short sellerov.

Bude dôležité v akej podobe sa vráti strach na Wall Street. Ak to bude niečo, čo by malo tendenciu vyvolať paniku, tak ani pohyb hore o 30-40% nemusí byť dôvod na výber zisku.
Zatial špekulujem o výbere na TVIXe v pásme 17-17,50.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update: ES ( apr ) 1398,50... SPX 1406..VIX (mar) 16,70 a TVIX 14,60. Plyn 2,31.

ARO už klesá ( -3% ), futures VIX -1,7% (kontango tlačí), ale TVIX tlakom nepodlieha ( +3%).
Makrodáta v USA dnes boli slabšie. Spotrebitelská dôvera mierne poklesla (vysoké ceny benzínu) , priemyselná produkcia nestúpla. Dnes je štvornásobný deň bosoriek ( quadruple witching day )...expiruje kopa futures, tak som zvedavý ako to skončí.

Ak v pondelok bude na trhu optimizmus a SPX nad 1400, tak short ES zavriem.
V pondelok sa chcem zbaviť aj futures VIXu. Všetko ostatné si nechám, možno dokonca posilním TZA.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

FMCN in 28,04
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

FMCN out 29,20 ( +4,1% )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

VIX mar out 16,45 ( -71 tickov )
VIX apr in 20,70


ARO cover 20,35 ( -7,9% )

- Aeropostale lifting ...hearing attributed to M&A rumor (20.36 +0.07)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rekapitulácia portfólia:

QG apr long 2,645 ( 3x )
ES APR short 1392 ( 2x )
TVIX long 15,75 ( 4x )
VIX apr long 20,70 (1x )
TZA long 18,30


- takže som de facto preroloval futures VIX ( expirujú zajtra a ešte stále je tam kontango cca 4-5% ) a uzavrel ARO ( v prípade akvizičnej ponuky by vyskočilo)

- ak by mal dnes ES chuť zavrieť nad 1400, uzavriem long pozíciu
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OMN short 7,19
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OMN cover 6,62 ( +8,6% )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

QG apr out 2,36 ( 3 x -12% )

- do utorka aj tak musím prerolovať, preto s nákupom májového QG si to rozmyslím až po zásobách o 15,30

- ES 1389. Príčinou sú slabé PMI z Číny , eurozóny i Nemecka.
- neviem, či sa konečne dostaví strach a výpredaj ( zatial sa trhy vždy vracajú )
- dôležitá zmena:
- zistil som, že TVIX je zúfalo nadhodnotený, takže riziko stúpa ( až 88% premium včera, vysvetlím to neskôr v zvláštnom príspevku..teraz nemám čas).
Preto sa ho postupne budem zbavovať a špekuláciu presuniem na etf UVXY ( 2x VIX), alebo VXX (1x VIX ). Takisto zatial držím aprílové futures VIXu.
Keďže ide postupnú transakciu, nebudem hlásiť každý predaj/nákup, ale oznámim výsledok ( zmenu). Je to vážna vec lebo pri cene TVIXu 14,80 je jeho vnútorná hodnota len okolo 8 USD.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: - dôležitá zmena:
- zistil som, že TVIX je zúfalo nadhodnotený, takže riziko stúpa ( až 88% premium včera, vysvetlím to neskôr v zvláštnom príspevku..teraz nemám čas).
Preto sa ho postupne budem zbavovať a špekuláciu presuniem na etf UVXY ( 2x VIX), alebo VXX (1x VIX ). Takisto zatial držím aprílové futures VIXu.
Keďže ide postupnú transakciu, nebudem hlásiť každý predaj/nákup, ale oznámim výsledok ( zmenu). Je to vážna vec lebo pri cene TVIXu 14,80 je jeho vnútorná hodnota len okolo 8 USD.
TVIX out 14,64 ( 4 x -7,6% )
UVXY in 18,84 ( 3 x )


Takže rekapitulácia portfólia:

ES APR short 1392 ( 2x )
VIX apr long 20,70 (1x )
TZA long 18,30
UVXY long 18,84 ( 3x )


Plyn: zásoby boli zlé, takže na plyn už kašlem. Nebudem rolovať.
Ospravedlňujem sa, že predaj TVIX a nákup UVXY reportujem neskoro, ale našťastie som tu aspoň stihol dať príspevok, že to idem urobiť.
TVIX sa totiž teraz obchoduje po 12,00...v strate -17% !!!
Jeho rovesník UVXY je v zisku +5,5% !
Ako vznikla táto situácia vysvetlím vo zvláštnom príspevku. Mám obrovské šťastie, že sa TVIX nezosypal skôr a ešte väčšie šťastie, že som z neho zdrhol do UVXY tesne pred poklesom!
Straty rátam na tisícky dolárov, no i napriek tomu je moje šťastie neuveritelné, lebo podľa terajšej ceny by som mal na TVIXe trojnásobnú stratu.
Ako dôkaz prikladám scan.
Na obrázku vidno predaj dvoch kontraktov QG po 2,35. Jeden kontrakt som predal už v pondelok po 2,38. Spolu teda predaj priemer 2,36. Stratu mám reálne menšiu asi o 1/3 vdaka simultánnym swingom ( nákupmi a predajmi po 1 kontrakte z realizáciou menšieho zisku ). Ďalej vidno predaj TVIXu na viac krát v priemere 14,64 a nákup podobného etf UVXY v priemere po 18,84. Este je tam dokup 300 TZA po 18,25 čo nie je potrebné reportovať.
Prílohy
DNES.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

VIX ETN

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ZVLÁŠTNY PRÍSPEVOK

ŠŤASTIE V NEŠŤASTÍ, alebo AKO SOM SA VYHOL OBROVSKEJ STRATE.

V prvom rade ďakujem anjelom strážnym ako Radvan, Tradermiso a Tilbur, ktorí
sa ozvali tu i cez súkromné správy. Ďakujem, že vyjadrili svoje postrehy a že ma upozornili, že TVIX sa začína chovať abnormálne.

ČO SA VLASTNE STALO?

Vysvetlím to po svojom, resp. ako som to ja pochopil.

Každá etf má svoju vnútornú hodnotu, alebo ináč povedané NAV ( Net Asset Value).
Je to skutočná hodnota komponentov z ktorých sa skladá. U pákových etf sú to futures a nejaké pákové inštrumenty. Tvorca takého etf potom vydáva stále nové a nové akcie, aby uspokojil dopyt trhu a udržal cenu pri vnútornej hodnote.
Tu sa stalo to, že eminent Credit Suisse dočasne pozastavil vydávanie nových akcií. Urobil to preto, lebo fond daného etf ( presne ide o etn ) dosiahol určitú hranicu, napríklad 500 mil. USD ( neviem presne kolko). Keďže ETN na rozdiel od ETF má zo strany eminenta nejaké dlhové záväzky, fond sa zastavil na určitom limite, zatiaľ čo záujem o neho rástol.
A tak noví kupujúci dvíhali cenu a arbitrážni trejderi zrejme nemali dostatok akcií na shortovanie, alebo jednoducho vyčkávali. Mohlo sa stať aj to, že časť arbitrážnikov sa jednoducho rozhodla vystúpiť, lebo premium narastalo z 10% na 30 a potom na 50% a viac a to im robilo stratu a nakoniec vznikol short covering. Nikto nevie presne čo sa dialo, ale ako sme to rozoberali už predtým, u etf sa to stáva. Živým príkladom je etf GAZ, ktorá sa teraz trejduje nadhodnotená o 100%. Arbitrážni trejderi potom hrajú podobný nástroj na long a nadhodnotené etf na short a výsledok je, že ich zisk by mala byť tá nadhodnotenosť, čiže prirážka, premium. Ak ide o podhodnotenosť, hovoríme o zľave, alebo discounte.
Skrátka, čokolvek sa udialo, TVIX sa prestal správať tak ako by sa mal. Jeho vnútorná hodnota začala klesať a cena relatívne stúpať. V porovnaní s rovnakým nástrojom UVXY to vyzeralo tak, že UVXY v jeden deň skončil -10% a TVIX +1%. Čiže nástroj ktorý má robiť daily 2x VIX sa správal úplne opačne. Ja som sledoval len TVIX, vývoj ceny bol O.K. a tak som bol spokojný. Myslel som, že keď je na dlhodobom minime, tak už veľmi nemôže klesnúť. Na roztvárajúce nožnice ma upozornil Tilbur. Cena TVIXu bola 15, ale vnútorná hodnota už len 8. Takže moje obrovské šťastie je v tom, že TVIX by za normálnych okolností padol ku 8. A keďže som ho začal nakupovať nad 16, tak moja strata mohla byť až -50% !!!. A ja som nemal ani mentálnu stopku, keďže som myslel, že musí ísť podla VIX.
Háčik je v tom, že TVIX neide podla indexu VIX, ale podla futures VIX.
A futures sú teraz poriadne vzdialené od indexu. Index je 15, ale futures APR sú 18, MAY 21...SEP dokonca 26. Takže čas silne hrá proti volatilite a keďže index VIX sa drží dole, tak mesačné kontrakty musia klesať k svojmu podkladu. A to sa práve dialo v poslednom čase, takže UVXY za posledných 5 dní klesol o 40%, zatial čo TVIX sa držal.
Keď mi Tilbur poslal správu a ja som zistil o čo ide, poriadne som znervóznel. Doslova som odvtedy nemal pokoj, nemohol ani spať. Horúčkovito som uvažoval a študoval.
Ale v ten deň zavrel TVIX na -5% a UVXY -10%, takže mi bolo jasné, že to funguje zatiaľ v môj prospech. Rozhodol som sa držať a vyčkávaťť na okamih, keď sa misky váh začnú posúvať v neprospech TVIX. To sa začalo diať dnes v preopen, keď UVXY naznačovalo zisky až 10%, ale na TVIXe sa hromadili obrovské asky už pri +3%. Preto som sa ho zbavil a prešiel do UVXY. Následne sa TVIX zosypal o -30%.
Keby som to bol vedel, mohol som to otočiť na pokles. Ale taký pokles som netušil, lebo som pozeral GAZ a tam som také velké výkyvy nevidel. V podstate som to mohol skúsiť na arbitráž: long UVXY a short TVIX naraz. Potencia zisku by bola 40% za jeden deň ( +10% na UVXX a 30% na TVIX ).
Po jedenástich rokoch na burze musím konštatovať, že sa stále učím !
Na záver chcem povedať, že na pákové etf si treba dávať pozor. A myslím, že aj na nepákové. Podľa toho, z čoho sa skladajú.
U každého etf sa denne 4x za minútu zobrazuje jeho vnútorná hodnota ( Intristic Indicative value, alebo NAV = net asset value ). Každý si môže odkontrolovať, či sa cena nezačína vychylovať od vnútornej hodnoty, ktorú by mala kopírovať. Investorov varujem, že len vybrané etf sú vhodné na dlhodobé držanie. Napríklad SPY je ideálne, lebo obsahuje skutočné komponety indexu ( živé akcie ), pripisuje dividendy a náklady sú minimálne: len 0,09%
Ale všimnite si taký VXX ( náklady 0,89%) a u TVIX sú náklady dvojnásobné. Prirátajte si k tomu kontango (ak je VIX pod 30), tak náklady môžu stúpnuť až do 10% mesačne!
Takže také etf môžu ísť až ku nule! Aj idú. Ale len teoreticky. Lebo keď sú príliš lacné, tak sa urobí reverse split. Takže etf z nákladami a kontangom nesmieme držať príliš dlho!
Teraz tu dám linku, kde si môžete tú vnútornú hodnotu odsledovať. Mám ju od Tilbura, sám som nevedel, že niečo také existuje. Stačí v nej meniť tickery a odklikávať rôzne grafy a môžete si zistiť všetko o danom etf. Vďaka Tilbur!
Tu je linka: http://etfs.morningstar.com/quote?t=TVIX" onclick="window.open(this.href);return false;
A na záver pripájam obrázok z ktorého môžete vidieť ako sa cena u TVIX začala pred mesiacom oddelovať od vnútornej hodnoty (NAV ). A všimnite si ako sa dnes náhle ku nej priblížila. Na takéto momenty sa dá špecializovať. Ja – špecialista na akcie a momentum trading budem o tom uvažovať tiež.
Prílohy
TVIX - odklon od NAV.png
TVIX - odklon od NAV.png (17.06 KiB) 12374 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ty vogo, cumim ako puk :shock: taketo prispevky su dovodom preco citat toto forum
a gratulujem, ze sa ti z toho podarilo ujst
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa jogo »

Uff, uff, dobre stari bankari radia: Investuj len do toho, comu velmi dobre rozumies.

P.S: To, ze ta chlapci upozornili na problemy vo TVIXE, ber ako odmenu za to, ze nam tu reportujes zive obchody. :wink:
Naposledy upravil/-a jogo v Pi 23 03, 2012 7:55 am, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa filip glasa »

ja nečumim ako puk. Veď už pár rokov dozadu sa tu pár ľudí nachytalo na ETFko UNG, tak nám všetkým malo byť jasné, že než pôjdem do nejakého ETFka, tak si zistím ako replikuje index, akú má odchylku, aké je contango, ako kvalitne ho emitent kótuje atď. atď.
Dokonca sme o tom dosť dávno písali aj článok. http://ako-investovat.sk/index.php/fond ... rizika-etf" onclick="window.open(this.href);return false;
A napriek tomu sa skúsení burziáni púšťajú do nákupu inštrumentu, ktorý si nepreštudovali.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 26 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa Tilbur »

Som vedel, ze Juggler mal v tom dost penazi, tak som povazoval za potrebne ho na to upozornit. Netusil som, ze korekcia nastane tak skoro...

len pozor, TVIX a aj UVXY nie su ETF(ETN) vhodne na dlhodobe drzanie. Mozno na daytrading s malou SL. Ale aj tak si treba uvedomit, ze su to pakove derivaty derivatu, co je velmi nebezpecne.

prikladam blogy zerohedge, kde to rozobera.

"In this case, and as in everything else related to the market, our advice is stay away from these synthetic contraptions which are merely CDOs (and now CDOs cubed) for public consumption."

http://www.zerohedge.com/news/tvix-debacle" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.zerohedge.com/news/credit-su ... ak-crushes" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.zerohedge.com/article/presen ... se-vix-etf" onclick="window.open(this.href);return false;
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
tradermiso
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 31 05, 2010 10:09 am

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa tradermiso »

Juggler,
som rad ze si to ako tak ustal...
TVIX bohuzial shortovat vobec neslo, lebo nebolo od koho pozicat akcie.
Kazdopadne vzhladom na to ze Credit Suisse oznamil ze zacne znovu emitovat akcie (co je aj dovod vcerajsieho poklesu - http://finance.yahoo.com/news/credit-su ... 00592.html" onclick="window.open(this.href);return false; ) tak ten TVIX bude po navrate k NAV opat pouzitelny, samozrejme s tym ze plati to co tu pisete o dlhodobom drzani...
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa radvan »

na tomto move sa niekto dobre nabalil (z arb. hedge fondov) ... v kazdom pripade, si to super zahral, ze si z toho stihol vyliezt von ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík za feedback.
Ja myslím, že sa na tom nabalili predovšetkým ľudia z Credit Suisse. Cez svoje biele kone.
Z toho všetkého si beriem ponaučenie, že tieto nástroje treba trejdovať viac špekulatívne ako pozične. Držať ich pod neustálou kontrolou a robiť viac kratších trejdov - vyberať zisky častejšie. Aj včera som mohol vybrať na UVXM aspoň +5%.
Lepšia bude stratégia 10 x 5% ( vrabec v hrsti ) ako čakať na +50% a riskovať väčšie straty (holub na streche).

Update: UVXY v neprítomnosti nastavím výber zisku (PT) 19,90 a SL 16,97
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update: UVXY close 15,66

- katastrofa
- cena sa mi zosypala pred očami k 16,50
- vnútorná hodnota (NAV) ale bola 17,20 a tak som to nepredal a odišiel
- dokopy to dnes skončilo v strate -15%

- index VIX stúpol o 5% a potom padol o 10%
- futures Vixu sa zosypali o 7%
- a to všetko v čase, keď sa nedá povedať, že na trhu prevláda optimizmus
- skrátka, strach už prichádza, ale trvá každý deň len veľmi krátko
- za hodinu vyprší a potom 7 hodín je trh bez strachu.

Potrebujem opak. Buď silný a prudký strach. Alebo slabý, ale pretrvávajúci strach.

Cez víkend sa musím rozhodnúť, čo ďalej. Takto pokračovať nemôžem.
Prílohy
UVXY piatok.png
UVXY piatok.png (15.72 KiB) 12211 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa jogo »

Myslim si, ze obchodovat jednotlive akcie na zaklade fundamentov sa da. Hlavne ked ide o mensie podniky, kde celkova nalada na trhu nehra az taku ulohu a obchodujes len silne movery-vyhlasenie vysledkov.
Ved takto uz dlhe roky obchodujes.
Obchodovat dlhodobo na zaklade fundamentov cely index sa asi neda. Jeden z dovodov je napriklad to, ze vyjdu strasne zle spravy, index prepadne, ale na druhy den zacne rast. Dovod?
Investori si tuto zlu spravu vysvetlia tak, ze sa nou zvysuje pravdepodobnost dalsieho kvantitativneho uvolnovania zo strany FEDU alebo ECB.
Preto je niekedy zla sprava dobra sprava pre indexy a naopak. A ako sa rozumne vyznat v mysleni velkych investorov?
Ine to bolo, ked si v 2009 spozoroval, ze fundamenty sa uz nezhorsuju a nakupil si indexy na long. My vsetci sme cakali krach financneho systemu a ty si pekne zarobil. Ale bolo to na long stranu...shorty u akcioveho trhu su vzdy riskantne.Strach prichadza necakane a niekedy trva aj rok, kym sa zle fundamenty prejavia na poklese indexov.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
canslimer
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Ut 30 08, 2011 9:31 am

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa canslimer »

JUGGLER napísal:Update: UVXY close 15,66

- katastrofa
- cena sa mi zosypala pred očami k 16,50
- vnútorná hodnota (NAV) ale bola 17,20 a tak som to nepredal a odišiel
- dokopy to dnes skončilo v strate -15%

- index VIX stúpol o 5% a potom padol o 10%
- futures Vixu sa zosypali o 7%
- a to všetko v čase, keď sa nedá povedať, že na trhu prevláda optimizmus
- skrátka, strach už prichádza, ale trvá každý deň len veľmi krátko
- za hodinu vyprší a potom 7 hodín je trh bez strachu.

Potrebujem opak. Buď silný a prudký strach. Alebo slabý, ale pretrvávajúci strach.

Cez víkend sa musím rozhodnúť, čo ďalej. Takto pokračovať nemôžem.
Zasnem, ale na druhej strane uctiva poklona za to ze to sem davas... Juggi podla mna sa momentalne uplne odklanas od toho v com si majstro a co ta robi autoritou invest.diskusii a to prevazne akciovy trading (mozno mi cosi unika ak ano oprav ma). Nerozumiem preco tak silno bojujes s tym trendom. Trh a zvlast akciovy index je ako velky Boeing obrovske neobratne lietadlo ktore sa nedokaze zvrtnut na 50 centovej minci. Kazdy podstatny revers v globale trva dlhsie ako len par dni. Samozrejme mozes chytit cosi ako bolo minuly rok pocas zemetrasenia v Japonsku ale vytrvalo stavat na silnejsi pokles (korekciu) v tomto trhu je velmi narocne (pre mna osobne nemusi to platit aj u teba). Mozno ako profi trader a skusena individualita vnimas strach a vidis tam prudky zosup, ale ak trhy rastu tak tam ziadny strach nieje naopak ak trhy klesaju vtedy tam strach je(vix). Zasnem ako vzdy profi analytici nadavaju a niesu spokojni s tym co sa deje :D... Ked sme tu mali silne vypredaje bolo zle lebo trh padal ked sme sa zahojili a silno sme narastli tak je zle lebo to nikto necakal a trh je poblazneny lebo nema podmienky na rast a on aj napriek tomu rastie.... bud prezivate frustraciu z toho ze prerabate ked to pada alebo prezivate frustraciu ked to rastie a vy po prepadoch nieste in, vzdy je sa na co stazovat a vzdy je dovod v trznom pohybe :)... Nebolo by na mieste ta za to vozit alebo nebodaj kritizovat a tak ako si napisal ze sa stale ucis rovnako je na tom myslim kazdy participant na trhu.. Stale budeme robit chyby a stale sa budeme ucit nove veci, je to minimalny kompromis ze tie najvacsie lekcie ktore sa naucime nas stoja vzdy najviac penazi, lebo to co sme sa uz naucili nam v konecnom dosledku peniaze zaraba ...
Tak ako tak nemyslim si ze by slo o zle trady ktore si tu prezentoval, lebo stacilo len malinko a boli by to naopak trady super, chcel som len vyjadrit coby silny nakupcik v tomto trznom prostredi tvoje stavky na pokles ako silne protitrendove. Prosim nevid tento post ako moj predchadzajuci coby rejpala ktory svoje obchody neohlasuje a mudruje na lavej strane grafu :) ja sam robim chyby tiez a sklanam ti obrovsky obdiv ze ty aj napriek frustracii z toho ze obchody nevysli prezentujes vsetko ako to pride.
Este na zaver by som vypichol aj pre ostatnych market timerov pripadne na pokles vsadzajucich obchodnikov, sledujte toho co najviac. Vix :!: NIEJE :!: dostatocne kvalitnym sentiment meniacim sa indikatorom. Samozrejme moze sluzit ako pomocka coby extremov a moznych peak/valleys ale ovela vacsiu vypovedaciu hodnotu maju akumulacne/distribucne dni (napr semafor v trende stoji na podobnom principe) market breadth, 52 weeks new highs and lows adv/dec ind..... Nikdy nenajdete nic za co by ste dostali Nobelovu cenu a co by fungovalo 100% ale mozte zostrojit metodu ktora funguje....
P.S.: Juggi musim vsak s tebou suhlasit, tiez mam strach prezivam obavu z dalsieho vyraznejsieho rastu a myslim ze sme (minimalne kratkodobo) prekupeny a chcelo by to oddych. Aj napriek tomu vsak stale nakupujem (vcera som dokupoval SWI SL pod 38)ale som menej agresivny ako v casoch prepredanych trhov kedy leading stocks zacali vytvarat nove higs a trh sa stale nachadzal na dnach. Behom par dni sa moj nazor a moje net net long portfolio moze premenit na hotovost, ale nedokazem trh shortovat a teda ziadny selling nechystam (mozno nejake putky s max 60 dnovou exp). Vo svojej podstate vsetko indikuje korekciu (prekupenost) ale stale ideme s trendom a stale nam chybaju vyrazne distribucne signaly a teda ostavam long postupne vsak stahujem (resp vacsinu som uz stiahol) margin z pozicii.

Drzim palce, prajem ziskove obchody a Juggimu skory regain
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa jan »

Prva myslienka viacerych ludi urcite bude shortovat cely rok pakove ETF a takto sa podielat na postupnom dlhodobom vymazavani hodnoty kazdeho ETF.
Dobre je teda zdoraznit, ze pakove ETF casto nie su dostupne aj niekolko dni/tyzdnov na shortovanie - broker nedokaze pozicat dane ETF pre short sellerov. A samozrejme kazdy short seller plati urok z pozicanych ETF, u niektorych akcii sa urok pohybuje aj v desiatkach % rocne.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa filip glasa »

Jan - ale veď existujú a používajú sa arbitrážne stratégie hrajúce práve na rozdiel medzi short etf a naozajstným shortom indexu. Tak snáď to za určitých okolností ide.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ALL: súhlas. Musím sa zbaviť toho pozičného šialenstva. Odklonil som sa.

Musím viac daytrejdovať, strieľať vrabcov, nechytať holubov na streche..
Teraz cez víkend spriadam nové plány... Čistím si hlavu.
Som ako vykoľajený vlak. Musím sa dostať späť na dráhu. Ináč skončím zle.

V akciách nachádzam v týchto časoch málo trejdov. Preto hrajem iné veci.
Ale hrajem ich zle a s veľkými pozíciami. To priznávam.
Nevravím, že skončím s etf, indexami, derivátmi...len ich musím hrať ináč.

Pekný víkend.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

VIX apr out 16,70 ( -80 tickov )
ES out 1402,50 ( 2 x -10,5 b )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
shc
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 6:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa shc »

Jaaaj tazko sa to cita.
Ale ja verim ze sa z toho rychlo dostanes a pojdes zasa ako pila:)

Drzim palce.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa jogo »

Zase take zle to nie je. Pozicne obchody mu nevysli, ale intradenne mu vychadzali a myslim, ze mu pokryli tieto straty.
Nepisal to tu preto, aby sme tu teraz bedakali, ale aby sme sa nieco od neho priucili. Mozem povedat, ze za 4 roky, co ho sledujem, som ho videl len druhykrat sa pozicne zmylit.Prvykrat na UNG a druhykrat teraz. Aspon vidim, ze aj on je len clovek a niekedy sa pomyli.
Je to v pohode, dalsie pozicne obchody uz bude robit len do trendu a bude to ok.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal:Zase take zle to nie je. Pozicne obchody mu nevysli, ale intradenne mu vychadzali a myslim, ze mu pokryli tieto straty.
Je to zlé Jogo. Velmi zlé.
Na UVXY som už v 45% strate a mám trojnásobnú pozíciu- takže 3 x -45%.
Potápam sa. Máte tu priamy prenos s Titanicu.

Dnes som bol rozhodnutý všetko zavrieť.
Ostalo mi však UVXY.
Od preopen bolo nelikvidné a príliš nízko. Po Bernankeho reči sa zosypalo. Potom som sa zaťal, že už to nepredám, lebo index VIX začal stúpať až ku +1% a futures sa držali na -5%. Teraz už klesá aj index VIX (-1,5%), futures sú -7% a UVXY -16,9%.
Som zlomený. Nechávam to všetko ešte dozajtra a keď to neotvorí v strachu, tak zavriem a dám si pauzu.

P.S. Teraz som si všimol, že som neohlásil predaj TZA:

TZA out 16,99 ( - 7,7% )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Je to zlé Jogo. Velmi zlé.
Na UVXY som už v 45% strate a mám trojnásobnú pozíciu- takže 3 x -45%.
Potápam sa. Máte tu priamy prenos s Titanicu.
Dufam, ze si neporusil MM a nenalozil si do toho UVXY viac ako 10% uctu.(pokial viem, tak davas maximalne 10% uctu na jednu poziciu v akciach) Potom to bude strata 5% uctu a to nie je zas tak hrozne pri tvojich rocnych zhodnoteniach. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Porušil som všetko Jogo. 10% platilo, ked som otváral naraz 10 trejdov. Odvtedy som zmenšil účet a dávam do trejdov viac.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa sufo »

Juggler, drzim palce aby si to co najskor rozdychal, vycistil hlavu a vratil sa do svojich kolaji.
Podla mna je to o tom, ze ides do niecoho noveho co nemas az tak zmaknute a teda treba ovela viac skusat a samozrejme aj robit chyby ale ked sa namotivujes a nevzdas to, tak to zvladnes. Analyzu si vies urobit perfektnu, len treba dojst na vplyvy, ktore mozno zatial prehliadas.
Drzim palce :!:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Porušil som všetko Jogo. 10% platilo, ked som otváral naraz 10 trejdov. Odvtedy som zmenšil účet a dávam do trejdov viac.
Stavba rodinneho domu je draha...to znizi uroven kazdeho uctu. :?
Ale co...v 2004 si uz zazil drawdown tusim 40% a prekonal si ho. A to si mal o 8 rokov menej skusenosti ako teraz.Ked si to dokazal vtedy, dokazes to aj teraz.
Hlavu hore, karta sa raz obrati. Vcerajsia prehra nic neznamena a dnes je novy den a nova sanca.A ty tuto hru predsa vies hrat.
Len uz nepolemizuj s MM...alebo urob z manzelky svojho risk-managera.:wink:
A pokial je to velmi zle a nie si v pohode, daj si volno, len predtym sa zbav(alebo zniz velkost) pozicii, ktore ta zranuju.

P.S: Tiez tu na tom sedim od rana.Som longovy v T-note, ES-ku ale po vyhlaseni Bernakeho dolar oslabuje viac, ako moje pozicie rastu. A dolarovy ucet mi zacina vyrabat stratu.Ak to QE nedementuju,tak bude dalej oslabovat.
Vcera som este chcel nakupit zlato, ale vzhladom na MM maleho uctu som uz tam nemal dost penazi na dostatocny pocet pozicnych SL.
Tak teraz dumem, ci mam do toho presunut peniaze z velkeho uctu, alebo pokusit sa do zlata naskocit intradenne.
Ale intradenne vstupy s malym SL su u mna celkovo stratove... :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"