Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Príspevok od používateľa filip glasa »

elitný budeš keď budeš mať elitný finviz :-)
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Príspevok od používateľa mircof »

šak po takej skvelej "the guide tour on finviz.com" jak urobil jonatanus v bačovej maštali, som neodolal a jednoducho som musel - :idea: no a "když musíš - tak musíš"...
Prílohy
finviz.JPG
finviz.JPG (86.6 KiB) 9047 zobrazenia
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Príspevok od používateľa mircof »

btw -v tom "portfolio_1" boli samozrejme 4 ks /rozdelené po 25tis/, len ten jeden ks sa normálne odtiaľ sám od seba stratil - pamätám si, že tam mal jonatanus chvíľku nejaký problém /už si nepamätám presne kedy, bavil sa o tom aj s coudym/ a tá akcia sama od seba odtiaľ vypadla, tiež si nepamätám čo to bolo zač, ale bola to "raketa", tá mala prvá cca 40% a potom z ničoho nič z toho portfolia exla - nechal som to tak... no ale teda ten finviz - fíha - ejha -aletoto :shock:
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jonatanus ju jednoducho delistoval :)
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Príspevok od používateľa mircof »

peter.cmorej napísal:jonatanus ju jednoducho delistoval :)

:D
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Príspevok od používateľa jonatanus »

mircof napísal:btw -v tom "portfolio_1" boli samozrejme 4 ks /rozdelené po 25tis/, len ten jeden ks sa normálne odtiaľ sám od seba stratil - pamätám si, že tam mal jonatanus chvíľku nejaký problém /už si nepamätám presne kedy, bavil sa o tom aj s coudym/ a tá akcia sama od seba odtiaľ vypadla, tiež si nepamätám čo to bolo zač, ale bola to "raketa", tá mala prvá cca 40% a potom z ničoho nič z toho portfolia exla - nechal som to tak... no ale teda ten finviz - fíha - ejha -aletoto :shock:
a ked das "edit" toho portfolia tam je alebo neni? bud je delistovana len z portfolia alebo z burzy..
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Príspevok od používateľa mircof »

mircof napísal:btw -v tom "portfolio_1" boli samozrejme 4 ks /rozdelené po 25tis/, len ten jeden ks sa normálne odtiaľ sám od seba stratil - pamätám si, že tam mal jonatanus chvíľku nejaký problém /už si nepamätám presne kedy, bavil sa o tom aj s coudym/ a tá akcia sama od seba odtiaľ vypadla, tiež si nepamätám čo to bolo zač, ale bola to "raketa", tá mala prvá cca 40% a potom z ničoho nič z toho portfolia exla - nechal som to tak... no ale teda ten finviz - fíha - ejha -aletoto :shock:
tak som sa chvíľku s tým finvizom pohral, no a čo sa nestalo - našiel som tú chýbajú akciu /KPPC/, len finviz ju už nevie podľa toho tikeru nájsť, ani google/finance mi nič neukázal, až finance.yahoo, že: "KPPC is no longer valid. It has changed to KS". No pri zaradení do portolia 6,65 usd, dnes 12,50 +88%!!!

Toto by sa nejako tam nedalo dostať, že keď sa zmení ticker? Ale keď je nejaký split? /napr. pri TSL - pozeral som si ten Coudyho obchod, jeho cena a dnešná cena - no kým som prišiel na to, že 20.1. tam bol split 2:1... /najstaršia správa pod TSL je z 24.2. .../ :?:

Tak fakt musím chodiť na ten google? btw - vedeli ste, že keď napíšete do "google" "google", tak drbne celý internet? /odporúčam "ajťákov" - sobota popoludní na čt2 premiéra, nedeľa 19,10 čt2 repríza/
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Príspevok od používateľa mircof »

jonatanus napísal: a ked das "edit" toho portfolia tam je alebo neni? bud je delistovana len z portfolia alebo z burzy..

jj - presne tak, ako píšeš, tak som ju našiel...
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Príspevok od používateľa mircof »

hm - takže takto to vyzerá po piatich mesiacoch...
Prílohy
finviz_OK.JPG
finviz_OK.JPG (96.48 KiB) 9736 zobrazenia
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Príspevok od používateľa mircof »

premiéra: toto je prvý štok, čo som kúpil na základe skríningu z finvizu... /nastúpil som na 5 USD 14.4./
Prílohy
wtsla.JPG
wtsla.JPG (54.86 KiB) 9723 zobrazenia
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3858
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 345 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Preco si to kupil?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Príspevok od používateľa mircof »

kocinavi napísal:Preco si to kupil?

kupoval som to ešte 7., práve na základe vyselektovania z finvizu /v nastaveniach screeningu sa mi po čase objavilo niečo nové, a to práve WTSLA/ - tak asi preto...
"Wet Seal as je národná špecialitu predajne maloobchodné prevádzkové predajnej módne a moderné oblečenie a príslušenstvo predmetov určených pre ženy zákazníkov vo veku 13 až 35 rokov. As of January 30, 2010, it operated 504 retail stores in 47 states, Puerto Rico and Washington DC Its products can also be purchased online. Ako 30 januára 2010, to operovalo 504 maloobchodných predajní v 47 štátoch, Puerto Rico a Washington DC Jej produkty je možné taktiež zakúpiť online. The Company operates two nationwide, primarily mall-based, chains of retail stores under the names Wet Seal and Arden B. As of January 30, 2010, it operated 424 Wet Seal stores and 80 Arden B stores. Spoločnosť prevádzkuje dve celoštátne, a to predovšetkým Mall-based, reťaze maloobchodných predajní pod názvami Wet Seal a Arden B. K 30 január 2010, to operovalo 424 Wet pečať obchody a 80 Arden B obchody." /prekladal google :) /

... dnes mi vypadlo GLBL
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3858
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 345 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Dik za odpoved.Ake mas nastavenie screeningu?Teda ak to nie je tvoje know how.

Ten JPY ma v piatok lakal pod 92 ,ale pokusim sa pockat na spodnu lajnu rastoveho kanala cca 91.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Príspevok od používateľa mircof »

kocinavi napísal:Dik za odpoved.Ake mas nastavenie screeningu?Teda ak to nie je tvoje know how.

Ten JPY ma v piatok lakal pod 92 ,ale pokusim sa pockat na spodnu lajnu rastoveho kanala cca 91.

ahoj,

nastavenie - marketcap, avg volume, price, P/E, D/E, PEG, P/S všetko malé čísla - toľko moje know-how, viac nepoviem, bo budem mať how-know :mrgreen:

pozeral som si ten JPY, keď si to dal do svojho vlákna, zdalo sa mi to skoro - neuvažoval si skôr naopak?
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3858
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 345 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ja som fundamentalne presvedceny ze JPY bude oproti Usd oslabovat a tak budem kupovat supporty.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jafr
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Po 18 01, 2010 9:34 pm

Re: Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Príspevok od používateľa jafr »

Zdravim vsetkych,
som milo prekvapeny moznostou ziskat http://finviz.com/elite.ashx" onclick="window.open(this.href);return false; na cely zivot, na štýl práce by som asi nikdy nevyhodil 498 $ rocne, ale urcite funkcie navyše uľahčia prácu. Myslím si že tretia licencia nebola ešte udelená, takže aj bronzová medaila je medaila, idem sa ju pokúsiť získať.
Potrebu nechať pracovať peniaze som dúfam že správne pochopl už dávno, ale akú prácu im dať je zložitejšie. Pri každom objave novej možnosti som bol presvedčený že je to tá najlepšia a presviedčal som svet okolo o svojej pravde. Objavil som termínovaný vlad, podielové fondy, certfikáty, komodity, akcie..... a vždy keď som sa pokúsil niečo o tom dozvedieť viac zistil som že je to to najlepšie na svete (klasická reklama tých čo ten produkt predávajú).
Po stratách ktoré utrpeli ľudia okolo som si povedal že to musím zobrať vážne, tak som sa do toho pustil. Snáď prvou knihou bola "Naučte sa investovať" ktorá je myslím si že vynikajúcim vstupom pre začiatočníkov. Viete asi každý, že najhorší je začiatok, každý o tom rozpráva, a Vy sa neviete chytiť slamky, chýbajú Vám nástroje. V knihe sú dosť zrozumuteľne popísané kritériá výberu, problémom pre mňa blo že stránky ž neexistovali. Chytil som sa slamky "stock screener" som dal do vyhľadávača a prezeral a skúšal. Každý z voľne dostupných má svoje výhody a nevýhody. Pre mňa je veľmi dôležité mať prehľad a predstavu "finančnom priestore". A ten som získal práve pomocou FINVIZ.com.
Myslím si že nie je potrebné opakovať doteraz opísané funkcie medailistov umiestnených na prvom a druhom mieste, ale zameriam sa na moje oboznamovanie sa. 10 minútová úvodná prezentáca je naozaj jednodchá a aj keď človek nie je až tak zbehlý v angličtine, základné frázy a odkazy by mu mali stačiť na zorientovanie sa.
koniec prvej časti
jafr
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Po 18 01, 2010 9:34 pm

Re: Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Príspevok od používateľa jafr »

Mojim druhym krokom po zoznameni bolo prehladavanie na zaklade kriterii, podla knihy. Zistit ze si mate vybrat z 6666 moznosti bolo pre mna fascinujuce, sitovanie este viac. Po zadani kriterii PE<10, PB<2, current ratio >2, debt < 0.6, price >10, ave volume > 200K som ziskal 10 akcii, tie som prehodil do portfolia (save as portfolio) a cez equal weight som rezdelil 10 000 $. Kedze to bolo ucenie sa nazval som si ho skusobne.
Nasledne system vyhodnocuje dennu znemu, a celkovu zmenu portfolia. Mozno by stalo za moznost mat funkciu sledovania vyvoja portfolia ako takeho a nasledne jeho porovnavania napriklad s roznymi indexami. (tvorba grafov, trendov).
Ja som si vybral FINVIZ prave pre jeho jednoduchost a prehladnost, mozno by som potrebval niekedy funkciu navyse alebo citlivejsi rozsah ale nemyslim si ze by to znizovalo vyuzitelnost tohoto produktu. Mne jednoznacne staci.
Prílohy
Clip_3.jpg
Clip_3.jpg (225.15 KiB) 9832 zobrazenia
jafr
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Po 18 01, 2010 9:34 pm

Re: Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Príspevok od používateľa jafr »

Postupom casu som sa snazil pochytit co najviac, myslim si ze hnacim motorom bolo ziskanie istoty, ze to co robim robim spravne a ze to bude dobre. V zaciatkoch som sledoval vyvoj portfolia na dennej baze, aj ked som sa "zaradil" do kolonky investor, na tradovanie nemam dost casu a odvahy. A samozrejme pokracoval som v studiu (snehova gula, inteligentny investor, a kopec clankov a nazorov na tuto oblast).
Nakoniec som sa odhodlal vstupit realne do tohot sveta, vybral som si brokera a nakupujem akcie, nazvem to grahamovym stylom.
Popri tom vsetkom som ostal "verny" FINVIZu z roznych dovodov, na druhej strane funkcie ktore my chybali som si doplnil na druhych serveroch.
Uvediem priklady:
- grafy maju moznost byt daily, weekly a monthly, trosku obmedzene. nasdaq.com ponuka v tomto smere intaractive charts s moznostou porovnavania roznych akcii alebo indexov, nepotrebujem to casto ale obcas som kvoli tomuto pracoval na dvoch "stolickach"
- nedostatok historickych udajov, napriklad vyvoj prijmov, toto sa da nahradit prehladavanim vyrocnych sprav alebo opat na nasdaq.com je pri velkych spolocnostiach moznost lahko listovat v prijmoch,
- kvoli upokojeniu mysle a chybajucemu priatelovi na telefone som takmer pri kazdej akcii vyuzival "guru" vyhodnotenie (tiez na nasdaq.com),
- co ma tesi http://finviz.com/elite.ashx" onclick="window.open(this.href);return false; prave o niektore taketo polozky rozsirje svoje sluzby, samozrejme ze uz platene
Prílohy
Clip_4.jpg
Clip_4.jpg (102.17 KiB) 9823 zobrazenia
jafr
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Po 18 01, 2010 9:34 pm

Re: Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Príspevok od používateľa jafr »

Funkcie ktore na druhej strane som nenasiel nikde inde:
mapa
- velmi jednoduche a prehladne vyobrazenie daneho trhu
- rozdelenie podla oblasti cinnosti, velkosti, sveta
- rozdelenie podla indikatorov- vsteky ktore su v screenery
Prílohy
Clip_5.jpg
Clip_5.jpg (269.31 KiB) 9818 zobrazenia
jafr
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Po 18 01, 2010 9:34 pm

Re: Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Príspevok od používateľa jafr »

Pre investora s heslom kupujem akcie s tym ze trh mozu na nasledujucich 5 rokov zavriet nie je kazdodenne sledovanie potrebne, napriek tomu mat headliny clankov o spolocnostiach v portfoliu uzitocna vec. Najdolezitejsie pre mna su informacie o vyhlaseniach spolocnosti, zisky, prezentacie a rozne ine priamo suvsiace zmeny. Na strane druhej cim vacsia spolocnost tym casejsie clanky kazdeho "samozvaneho analytyka" ktory zverejnil svoj nazor. Napr. BP ma denne 5 clankov, CHNG jeden za mesiac.
Prílohy
Clip_6.jpg
Clip_6.jpg (192.75 KiB) 9811 zobrazenia
jafr
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Po 18 01, 2010 9:34 pm

Re: Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Príspevok od používateľa jafr »

Skutocnost pre investora ze udaje su 15 minut stare nie je take dolezite, potrebne informacie na zaklade ktorych vybera spolocnost na kupu alebo ak je predrazena na predaj ma jednoducho a prehladne k dispozicii na servery FINVIZ.com. Vrelo odporucam kazdemu kto zacina v tejto oblasti, mne tato stranka pomohla a pomaha pri rozhodovani sa ako dalej vo financnom bludisku.
Mojou skusenostou je ze najvacsim nepriatelom pri investovani som si ja sam, moje testovacie portfolio zarobilo za rok cez 100%, vymazal som ho od jedu pretoze real skoncilo na 30%. Tak ako som zacal ze najst spavnu pracu pre svoje peniaze je to najtazsie, tak tym by som mozno aj ukoncil toto reklamne turne.
Mojou najcastejsou pracou je hladanie tej spravnej spolocnosti, a to pomocou screenera http://finviz.com/screener.ashx" onclick="window.open(this.href);return false; , tu sa snazim z 6666 moznosti vybrat maximalne 10, potom ich prelustrovat aj z inych pozicii (vacsinou priamo ich vyrocne spravy) a potom si vybrat a schvalit kandidatov do portfolia "sledujem" nasledna kupa je otazka "emocii", robim mesacne pravidelne nakupy iba tych schvalenych :D .
Svoje nakupy zverejnujem na ako-investovat, opat skor kvoli pocitu socialnej siete a mozno ziskania vasich feedbackov, porovnania si vysledkov, pochvalenie sa. V mojom okoli je prilis malo (neviem o nikom) ludi s tymto konickom a preto je mojou najcastejsie otvaranou strankou http://www.finviz.com" onclick="window.open(this.href);return false; a tato diskusna stranka.

trh dnes nedopadol prave zeleno, ja som kludnejsi ako pred rokom, mam pocit ze mam dobre akcie a trh mozu zatvorit na dalsich 5 rokov.
s pozdravom
jafr
Prílohy
Clip_7.jpg
Clip_7.jpg (198.08 KiB) 9800 zobrazenia
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Príspevok od používateľa jonatanus »

posli mi tvoj registracny mejl do sukromenj spravy a hned ti aktivujem elite..
jafr
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Po 18 01, 2010 9:34 pm

Re: Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Príspevok od používateľa jafr »

Dakujem velmi pekne,
myslim ze to bola jedna z najlepsich investicii, dve hodiny rozmyslania akym sposobom pracujem pri investovani a takyto darcek,
mam to spustene a tesim sa na vecer ked to budem studovat a hrat sa s tym,
dakujem velmi pekne este raz

jafr
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: Súťaž o licenciu Finviz.com Elite pre elitných obchodníkov

Príspevok od používateľa mircof »

Bublinky môžu byť!! :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"