Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Uzivila by sa v Bratislave Trading room?

Príspevok od používateľa Lance »

Filip tak to musi byt teda poriadne dlha ulica ked si tam firma localizuje rovno 3 kaviarne.A preco dve museli zavriet a preco prave tie dve?Kedze je to jedna company,tak asi vo vsetkych troch velmi podobne ceny,rovnaka ponuka.Hm tak v tych 2 to nefungovalo bud nahovno kvalita vyrobkov,arogantna obsluha ,lokacia na tej ulici alebo vnutorny prietor zle vyuzity atd,alebo? Hm zaujimave uz len to jedna company 3 rovnake veci(ake teda naozaj boli rovnake)na tej istej ulici.Hm robil sem pred niekolkymi rokmi pre vacsiu firmu,co mala viacej otvorenych viacej vinnych barov v jednom meste,ale si nedovolili otvorit dve veci na jednej ulici a tie ulice v sydney su kurva troska dlhsie jak v Ba.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Uzivila by sa v Bratislave Trading room?

Príspevok od používateľa filip glasa »

No to je jedno kde urobili chybu - o to tak veľmi nejde. Ide skôr o to, že si nemôžeš byť istý, že ti ten biznis vyjde aj keď si naozaj profík so skúsenosťami. A že ani dobrá lokalita ťa nezachráni. Keď oni niekde urobili chybu,tak my by sme urobili pravdepodobne 3-x tolko chyb.

Jediný dôvod prečo by som vôbec uvažoval o nejakej gastro prevádzke by bol extrémne nízky nájom oproti priemeru na danej lokalite, alebo vybavenie podniku po bývalom prevádzkovateľovi zadarmo (bez odstupného) alebo niečo podobné, čo vytvorí silný margin of safety, bezpečnostný vankúš.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 552
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Re: Uzivila by sa v Bratislave Trading room?

Príspevok od používateľa Myk »

Nazapomínejte na to, že gastro business se musí pečlivě řídit. Pokud nemáte zkušenosti, tak vás obsluha oškube.

Slyšel už jsem o případu, kde si majitel myslel, že na to vyzraje registrační pokladnou a tím, že po kavárně rozvěsí cedulky, že pokud host nedostane při placení lístek ze stroje, tak má host útratu zadarmo. Přinesli si vlastní registrační pokladny ....
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Uzivila by sa v Bratislave Trading room?

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:v prechádzajúcom príklade som ti napísal tri Cafe prevádzky od jednej firmy na tej istej ulici - všetky perfektne lokalizované. A fungovala iba jedna.
to bude skorej naka vynimka, lebo ak by to boli 3 rovnake prevadzky, uplne rovnake, na uplne rovnakom mieste, rovnako viditelne, atd. tak je nezmysel aby jedna fungovala fantasticky a druha mizerne.

zober si mcdonald.. ak drbnes mcdonald na miesto kadial prejde kopa ludi, je sanca aby ten mcdonald nefungoval? no neni.
U Zdeňka si videl aj príklady, keď bola plná reštaurácia, kde si si musel rezervovať aby si dostal stôl, a aj tak bola stratová.
lenze to uz je pripad pre chocholouska, pretoze tam stacilo zvysit ceny...
Proste biznis ako každý iný - tretine to ide dobre, tretine priemerne a tretine zle. A aj tak sa do toho stále všetci hrnú, lebo keď dostanú chuť podnikať, tak nič lepšie jak Cafe ich nenapadne.
tak otvorime 3 kafy a te dve zle potom zatvorime :D

nehovorim ze to je primitivny biznis, ale zase sa netvarme ze to je niekde na urovni letov na mesiac.. je snad kalinak a pociatek gastro-podnikatelsky supertalent? alebo valko? alebo kazdy druhy idiot co ma restauraciu?

neviem varit, ale keby som teraz zacal rok riesit cisto kafi/restauracie, presiel by som ich tisic a otvoril by som si jeden skusobny low cost pajzel v petrzalke, tak mi nehovor ze by som bol natom horsie jak 50% majitelov ziskovych restauracii...

u nas sme mali jednu prisernu restauraciu, len tam bol nakym zazrakom dobry kuchar (pretoze tam blizko byval). myslel som si ze si to otvoril naky uplny idiot co o restauraciach nevie vobec nic, pretoze tam mal veci co by dokazal vylepsit aj mentalne retardovany.. az som skoro lutoval toho majitela.. a potom som zistil ze on ma 14, slovom STRNAST restauracii...
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Uzivila by sa v Bratislave Trading room?

Príspevok od používateľa jonatanus »

Myk napísal:Nazapomínejte na to, že gastro business se musí pečlivě řídit. Pokud nemáte zkušenosti, tak vás obsluha oškube.
hej toto je velky problem.. bud tam sedi majitel cely den, alebo tam ma niekoho komu moze 100% doverovat alebo tam ma kamery.. ale problem to urcite je..
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Uzivila by sa v Bratislave Trading room?

Príspevok od používateľa filip glasa »

je snad kalinak a pociatek gastro-podnikatelsky supertalent?
neni, ale zrovna tie ich prvé dve prevádzky boli v budovách, kde sa zrovna neplatilo trhové nájomné, ale nájomné v priamej úmere tak nízke ako výška ich konexií.

McDonald na Hviezdku je story sama o sebe. Nájomné tam platia za 800m2 tušim 33 000 EUR ročne - čiže vlastne zadarmo. A hlavne náklady naotvorenie McDonaldu ďaleko prevyšujú tých 100 000 EUR potrebných pre obyčajné Cafe.

Iný McDonald na SNP je super navštevovaný tiež, ale o nájme veľa neviem. Zlákalo to tam aj KFC - keď sa darí McDonald, tak sa tam bude dariť aj KFC. Ale chyba odhadu - KFC na tom mieste (námestie SNP) ledva prežíva a ešte aj platí vyšší nájom ak McDonald (aj keď sumy presne neviem).

Nehovorím že je to ťažký biznis jak lety do vesmíru, ale proste konkurencia je vysoká, nájmy ešte ako pred krízou za dobrých časov, ale tržby sú už nižšie. A nechápem načo sa hrnúť do biznisu, kde zjavne nemáme žiadnu výhodu a nie sú tam žiadne bariéry vstupu do podnikania a keď si Cafe otvára každý, čo ešte viacej tú konkurenciu zvyšuje.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Uzivila by sa v Bratislave Trading room?

Príspevok od používateľa Pette »

Okamzite, ako sa do toho zapoji verejnost a ludia z ulice (teda je to verejne pristupny podnik), je to o nervy. Neustriehnes vybavenie, riesis vlastne cely kaviarensky biznis.

Mne sa forma klubu s clenskym a vstupom az po kontakte s "vedenim" zda jedina dlhodobo schodna.

V BA funguju kluby s ovela vyssim clenskym. (http://hn.hnonline.sk/c1-24679050-relax ... iznismenov" onclick="window.open(this.href);return false;)
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Uzivila by sa v Bratislave Trading room?

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:Iný McDonald na SNP je super navštevovaný tiež, ale o nájme veľa neviem. Zlákalo to tam aj KFC - keď sa darí McDonald, tak sa tam bude dariť aj KFC. Ale chyba odhadu - KFC na tom mieste (námestie SNP) ledva prežíva a ešte aj platí vyšší nájom ak McDonald (aj keď sumy presne neviem).
kfc je na slovensku slaba znacka.. na obchodnej su tiez omnoho slabsi, atd.. dokonca na obchodnej bol aj naky "neznackovy" mcdonald (na slovensku totalne neznama znacka) a velmi rychlo to zavreli..

zahada je inac premna napriklad preco skoncil pizza hut..
Nehovorím že je to ťažký biznis jak lety do vesmíru, ale proste konkurencia je vysoká, nájmy ešte ako pred krízou za dobrých časov, ale tržby sú už nižšie.
a jaky je teda pomer dneska trzby/najom? je to tych +50% zisku rocne alebo ne? ak to neni, tak sa o tom bavit nemusime. ak to ale je, tak mi povec inu alternativu kde nieco take existuje...
A nechápem načo sa hrnúť do biznisu, kde zjavne nemáme žiadnu výhodu a nie sú tam žiadne bariéry vstupu do podnikania a keď si Cafe otvára každý, čo ešte viacej tú konkurenciu zvyšuje.
ja sa tam samozrejme nehrniem ale docoho mam teda nadrbat volne prachy? na terminovany ucet? neriesim 5 korun dneska, riesim system aspon na 20 rokov.. akcie su zle, byty su zle, vsetko je zle... tak mi porad nieco lepsie..

a kde je asi vacsia sanca uspechu, wall street kafi (neviem nic ale ani konkurencia) alebo trejdovaci system (viem dost ale najlepsia konkurencia 10x tolko)?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa filip glasa »

a jaky je teda pomer dneska trzby/najom?
podľa mňa v každom podniku inak
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa Pette »

Ziadna pohadka o 50 percentach rocne z obratu alebo ROI to nie je.

clanok o pube - http://pallotto.blog.idnes.cz/c/44256/M ... ejsky.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ano, kaviaren ma o rad nizsie naklady, ale aj prijmy.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:podľa mňa v každom podniku inak
jasne ale nejaky priemer tam musi byt.. myslis ze ma kafi v auparku 50% alebo ne?

preto sa pytam na konkretne pripady...

co viem jeden priklad, zhruba cisla
denne 600 evri trzby
vyplata casnik 300 evri mesiac (x4?)
vyplata kuchar 1000 evri mesiac
je to v dome, aj ked trocha vacsi priestor, lokalita "sidlisko", teda najomne asi nebude miliarda ked v tych domoch si ludia otvaraju kadernictva a podobne chujoviny...

kolko moze byt marza na jedle?

naklady na zariadenie/vymalovanie/atd. nech su aj 100tisic evri, 50% zisku rocne to mas..

a toto je stredna liga, rizek so zemiakmy za 5 euri...

napr. belavio kam casto chodim, tak tam to asi bude podstatne lepsie, pokial si nedas pizzu tak mas 10-20 evri/osoba.. das si steak za 500, otom jaka je na tom jedle marza sa asi bavit nemusime.. na vinach, atd.. tiez ne..
naklady 4x casnik (minimalna mzda predpokladam+tringelty)
kuchar... nech je aj 2tisic evri
cca... kopa penazi... neverim ze toto neda 50%...

a co este viem sefkuchar v luxus hoteli 4000 evri
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa jonatanus »

Zde příklad kalkulace: nájem 200m2 komerčních prostor v centru P1 stojí něco kolem 200.000 za měsíc. Taková hospůdka může mít nějakých 100 míst k sezení. Potřebujete na ní minimálně dva kuchaře, dvě pomocné síly, čtyři číšníky a jednoho provozního. Osobní náklady řekněme nějakých 250.000 s odvody. Amortizace technologií a vybavení v ceně cca 5.000.000 (což je úplně minimum) řekněme 80.000 měsíčně, beru to na pět let ať se mi to dobře počítá... ale je to hodně nepřesné, protože něco odepíšete dříve něco později... Elektřina cca 30.000, plyn 10.000 měsíčně, plus služby, voda, provozní náklady a tak - dalších cca 30.000. Takže na fixních nákladech jsme na 600.000 korunách. V restauracích, které šlapou je běžná obrátka stolů cca 3 za den. To znamená, že za měsíc obsloužíte cca 9.000 hostů. A ... tramtadadá.... kolik potřebujeme, aby nám jeden host "nechal" v podniku, pokud bychom mu prodávali čistý vzduch, který máme zadarmo, jen abychom pokryli fixní náklady? 66 korun. Připočteme nějaké náklady na to co zkonzumuje a jsme na 90ti korunách. Hospoda šlape, obsluha se otáčí jako divá .... ale jsme stále tam, kde podnikatel odchází domů s holým zadečkem, nevydělal zatím nic...
Připočteme nějaké náklady na to co zkonzumuje a jsme na 90ti korunách... :arrow: skoc si napr. dotoho belavia co je obycajna resturacia s relativne vysokymi cenami a pozri co tam ludia nechavaju.. naposledy som tam so zenou platil 45 evri.. to je kolko na osobu? :idea: a nepripadam si tam zrovna ako miliardar ze by tam ostatni zrali margaritu s mineralkou
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa Pette »

Teoreticky to vsetko vychadza. Prakticky je to tvrdy biznis.


Podme sa vratit k teme.

Je podla Vas realne v Bratislave najst 40 platiacich clenov klubu?
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa jonatanus »

Pette napísal:Je podla Vas realne v Bratislave najst 40 platiacich clenov klubu?
1000 evri ne
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa Pette »

OK. Teda sa idu hladat sposoby, ako znizit naklady.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa filip glasa »

ani nie znížiť náklady, ale zvýšiť počet členov. O takýto trading club budú mať záujem skôr socky jak sme my tu a nie snobi čo chodia do toho klubu v Dúbravke (mimochodom vyzerá tak príšerne, že nechápem jak sa tam niekto môže cítiť snobsky).
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:snobi čo chodia do toho klubu v Dúbravke
to je co?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa filip glasa »

na konci dúbravky, ešte ďalej než sa otáčajú električky, na veľmi škaredom mieste, stojí jedna rozľahlá veľmi nevkusná budova Penati club.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:na konci dúbravky, ešte ďalej než sa otáčajú električky, na veľmi škaredom mieste, stojí jedna rozľahlá veľmi nevkusná budova Penati club.
a jak si sa tam dostal/o tom dozvedel? ja som clenom len golden clubu, mna tam nezoberu?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa filip glasa »

pette na to dnes hodil odkaz. Ja som o tom niekde dávno počul, ale podrobnosti som si prečítal až v tom článku.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:pette na to dnes hodil odkaz. Ja som o tom niekde dávno počul, ale podrobnosti som si prečítal až v tom článku.
aha, po title a subtitle som to zavrel.. vidim ze som spravil velku chybu...

som si chvilu myslel ze to clenske je 215tisic eur :lol:

okruh ludi co za hentaku hovadinu moze zaplatit 200tisic korun je obrovsky.. to tuto s 5 tradermi nema nic spolocne..
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa jonatanus »

inac podla mna je to z principu hovadina (trading club).. to si mozes radsej zalozit nake zdruzenie a pravidelne sa stretavat po bar jakych krcmach.. zarobit na tych 5 traderoch co tu je, pokial im nechces predavat nake sracky neni moc realne..
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa Pette »

Nechcem zarobit, chcem dostat dotovanie na nulu:)

Zisk z takehoto klubu je nepriamy, ale bohuzial, tie mesacne naklady su priame a treba najst cestu, ako ich pokryt, aby mohlo take nieco vzniknut.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa jonatanus »

Pette napísal:Nechcem zarobit, chcem dostat dotovanie na nulu:)

Zisk z takehoto klubu je nepriamy, ale bohuzial, tie mesacne naklady su priame a treba najst cestu, ako ich pokryt, aby mohlo take nieco vzniknut.
ale nechapem aka je vyhoda oproti tomu ze sa zajtra stretneme v nakej krcme... ?

na bloomberg to nebude, poriadnu kniznicu nespravis, atd..
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa Lance »

Mozno chlapi by ste mohli skusit ten Jugglerov napad s oslovenim nejakeho znameho co uz nejaku restiku alebo kavairen ma a troska mu to zmenit,pripadne niekoho komu sa menej dari,tak tam hodit tento novy napad a skusit ako na to verejnost zareaguje,i ked to by zasa musel byt nejaky znami lebo s nejakym len tak najdenim cudzim clovekom by neskorsie zasa boli len problemi.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa filip glasa »

lenže jonatanus by zároveň potreboval reinvestovať cashflow z jeho podnikania a tak sa mu ten Wall Street Cafe na to hodil. A zároveň potreboval mať po ruke Cafe, kde čapujú dobrú piňakoládu :wink:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:lenže jonatanus by zároveň potreboval reinvestovať cashflow z jeho podnikania a tak sa mu ten Wall Street Cafe na to hodil. A zároveň potreboval mať po ruke Cafe, kde čapujú dobrú piňakoládu :wink:
Stejne to tak dopadne.
Jono sa naserie a založí si vlastné Café.
Bude piť vlastnú piňakoládu a jeden z jeho Maybachov bude rozvážať nadrbaných trejderov po meste...

Ale ešte predtým (aby neskrachoval), kúpi si tri benzínové pumpy.

Navrhujem názov:

WALL STREET OIL & GAS.
,,Kdo nemaže, ten nejede !,,
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa jonatanus »

http://www.klubinvestoru.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Myk
Gold Member **
Príspevky: 552
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa Myk »

Ten klub investorů má víc viceprezidentů než příspěvků na fóru :lol:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa filip glasa »

ten klub je zadarmo - bez členského a je dosť masový. Ale pekný web majú :wink:
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa Pette »

jop, VSE a spol poskytuju dobru zakladnu na masovost.
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa sufo »

Mne sa ten napad s klubom celkom pozdava. Knihy by sme mohli doniest aj z vlastnych kniznic, tie ktore uz mame precitane. Pocitacove vybavenie a prezentacna technika nemusia byt velke polozky (da sa nakupit z velkoskladu a daju sa dohodnut aj dobre ceny). Skor by som bol vsak za nieco kde by sa dala urobit aj viacdnova akcia s prespatim a kuskom pozemku aby sa dalo v lete sediet aj vonku alebo grilovat a pod.

Taky rychly priklad:
Dáme do prenájmu 200 m2 výrobnú halu v Senci. VIS, ÚK plyn., dobré parkovanie vo dvore, el. prípojky 220/380V. Rozloha: hala 200 m2, výška 3,4 m, pozemok 8 ár. Cena 1.000 EUR/mes./+E, (30.126,- Sk/mes./+E)
http://www.al-zl.sk/showphoto.php?id=2097_1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.al-zl.sk/showphoto.php?id=2097_2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.al-zl.sk/showphoto.php?id=2097_3.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.al-zl.sk/showphoto.php?id=2097_4.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.al-zl.sk/showphoto.php?id=2097_5.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.al-zl.sk/showphoto.php?id=2097_6.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Prvotne naklady:
rozdelenie priestorov (sadrokarton + prace + elektricke rozvody)
nakup pocitacov, monitorov, prezentacnej techniky, tlaciarne, kopirky a pod.
nakup kvalitneho kavovaru, bielej techniky a dalsej spotrebnej elektroniky
nakup nabytku, poharov, lyziciek a podobnych prkotin (jeden vacsi vyjazd do IKEA)

Neskorsie naklady (aby sa tam dalo prespavat a robit aj viacdnove akcie):
dobudovanie viac WC + sprchy (da sa kupit cely kut http://www.tgb-plast.sk/produkty/kupelnkut.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;)
nakup posteli, tanierov a podobnych malickosti (jeden vacsi vyjazd do IKEA)

Opakovane naklady:
jedlo - da sa objednat cez donaskove sluzby alebo sa da ist do restauracii v okoli
alko, nealko a kava - da sa kupit raz za 2-tyzdne (Metro, Tesco, Kaufland, Lidl, Billa - vsetko blizko)
zamestnanec? - platit niekoho kto tam bude travit cele dni, upratovat a davat pozor alebo to zalozit na dovere a dohodnutych pravidlach s pristupovymi kartami alebo podobnym systemom, ktory by auditoval, kto tam kedy bol?
spotrebovane energie
najomne
internetove pripojenie

Otazky:
ako zabezpecit co najlepsi pristup (kvazi nonstop 24h.) pre clenov klubu
ako ochranit a kontrolovat objekt ak tam nebude niekto pravidelne sediet (da sa kamerovym systemom pristupnym cez internet)
ako urcit rozumne clenske aby to neodradilo ludi

Subjektivne vyhody:
su blizko Slnecne jazera (da sa ist vyblaznit v lete)
moznost parkovania vo dvore, takze mozu prist aj zaujemci z Kosic na akcie
blizko BA (taxik stoji okolo 20-30 EUR)
moznost v lete sediet vonku, grilovat a pod.

Subjektivne nevyhody:
na zaciatok treba par obetavcov ochotnych investovat cas a peniaze
pravidelne musi niekto "doplnat zasoby" a udrzovat objekt
nie je to v BA a moze to odradit
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa Pette »

Jop, prave to, ze to nie je v BA potom postrada hlavnu vyhodu - pristupne miesto na celorocne stretavanie, odskocenie po praci atd.
Na letnu grilovacku staci prenajat na vikend chatu.
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa sufo »

To bol len rychly priklad co som nasiel na webe, lebo to v Senci trochu poznam ale podla mna aj v Blave sa da niekde v lacnejsej lokalite najst nieco rozumne. Na zaciatok netreba mat velke oci :shock: ale zaroven treba mat rezervu do buducna, aby sa nemuselo hladat nieco ine ak to zafunguje.
Chata ti velmi nepomoze, lebo tam moze byt problem spojazdnit pocitace s viac a vacsimi obrazovkami a mat dost rychly internet a tiez tam hladat vhodnu plochu pre premietanie cez projektor a podobne komplikacie. (Samozrejme sa da ist do Tatralandie alebo niecoho podobneho kde mozes byt v chatkach a zaroven si prenajmes prezentacnu miestnost so vsetkou technikou, mas tam jedlo, pitie, bowling, biliard a este aj kupanie a sauny.)

V blave som nasiel narychlo napr. toto:
http://www.reality.sk/zakazka/3036-0000 ... ntre-mesta" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa filip glasa »

parádna dom na trading klub:
http://www.reality.sk/zakazka/1787-0026 ... 581-m2-mhd" onclick="window.open(this.href);return false;

je tam aj kúštik pozemku na grilovanie a miestností habadej :lol:
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa Andrej »

Mne sa nápad klubu celkom páči, ale treba dobre premyslieť účel a riadenie dostupnosti. Aby sa nestalo, že si tam dohodnem nejaké stretnutie, otvorím dvere, a vnútri sa bude pri vínku prekrikovať natlačených 35 spolu-členov :D
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa Pette »

Ad dostupnost a poloha - hej, podobnych domov je v okoli BA a okrajovych stvrtiach kopec. Problem je prave to, ze tam sa dlhodobo nikomu chodit nebude chciet. Ak sa tam maju ludia stretnut po robote, navecer atd, musi to byt centrum alebo sirsie centrum s dobrym parkovanim a dostupnostou MHD.
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa Andrej »

Parkovanie musí byť, a to sa trochu bije s požiadavkou na polohu v centre. Pod riadením dostupnosti som myslel hlavne to, že keď si tam niečo naplánujem, tak tam aj bude miesto. A toto sa zase bije s požiadavkou na veľa členov. Zažil som že sme sa traja takto zložili na jednu vec, a aj pri troch ľuďoch bol dosť problém sa dohodnúť, lebo v konkrétnych časoch sme to chceli využívať všetci.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa Pette »

Andrej napísal:Parkovanie musí byť, a to sa trochu bije s požiadavkou na polohu v centre. Pod riadením dostupnosti som myslel hlavne to, že keď si tam niečo naplánujem, tak tam aj bude miesto. A toto sa zase bije s požiadavkou na veľa členov. Zažil som že sme sa traja takto zložili na jednu vec, a aj pri troch ľuďoch bol dosť problém sa dohodnúť, lebo v konkrétnych časoch sme to chceli využívať všetci.
Parkovanie sa da aj v sirsom centre, na pozemku v pohode.
Dostupnost - to je jasne, preto trosku vacsi priestor, ak to bude dom, tak bude mat aj dalsie sukromnejsie miestnosti ako jednu hlavnu zasadacku.

Buduci tyzden idem pozriet 3 ponuky, tak uvidime.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Uzivil by sa v Bratislave Trading club?

Príspevok od používateľa filip glasa »

PREDAJ RD v Devíne, Hradná ul.
ináč boli sme kuknúť ten dom v Devíne, lebo za 300 000 EUR mať 358m2 obytnej plochy nie je zlé. Ale bolo to nedokončené a dlhá, úzka stavba na úzkom pozemku. ani auto by sa tam už nevošlo do dvora.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"