JUGGLER - Mesačník 4/2010 ( apríl )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1401 times

JUGGLER - Mesačník 4/2010 ( apríl )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pri poslednom mesačníku mali americké indexy nasledovné hodnoty:

SPX 1139
Nasdaq 2326
Dow 10566

Po mesiaci skončili indexy na týchto hodnotách:

SPX 1178 + 3,4%
Nasdaq 2403 + 3,3%
Dow 10927 + 3,4%

Pozrime sa, čo som to tipoval minule a ako to vyšlo:

,,Americké akciové trhy NEUTRÁL až DOWN,,.

Tip nevyšiel. Ku korekcii nedošlo.
Namiesto toho sa americké trhy pomaly, ale isto šplhajú nahor.
Pri SPX 1050 som uvažoval o shorte, ale TA ma nepresvedčila, že trhy strácajú dych.
Posledné makrodáta z trhu práce dodávajú býkom ďalšie argumenty.
Prvykrát po troch rokoch totiž firmy namiesto prepúšťania začínajú znova prijímať zamestnancov.
Pred pár mesiacmi som písal, že ekonomika sa nikdy nepozviecha, kým sa nezlepší nezamestnanosť a s ňou súvisiaca spotreba. Teraz to vyzerá tak, že v USA sa to otáča.
Jedna lastovička jar nerobí, ani druhý mesiac lepších payrolls ešte nič neznamenajú, ale trh sa s nádejou pozerá dopredu.
Výsledková sezóna potvrdila, že fundamenty firiem sa zlepšujú. Vzhľadom na vysoké očakávania analytikov to nebol zrovna najlepší kvartál, ale medziročne zisky stúpli dvojciferne, v bankovom sektore dokonca trojciferne. Dobrá finančná situácia by mohla priniesť okrem zlepšenia trhu práce aj vyššie dividendy, odkupy vlastných akcií a akvizície.

To všetko zvyšuje šance, že SPX sa raz dostane na úroveň 1500 bodov, odkiaľ sa na prelome rokov 2007/2008 prepadol. Veď k novým maximám mu momentálne chýba ešte okolo 30% !

Aj keď sú ceny akcií teraz dosť vysoko, prekúpené a možno aj predražené, nevidím dôvod na to, aby neišli ešte vyššie. Začína totiž ďalšia výsledková sezóna a verím, že bude dobrá.
Tipujem nasledovné:

1. Americké akciové trhy RAST – target SPX 1200.
2. USD – ďalšie posiľňovanie voči euru (teraz 1,347)


Ukazuje sa, že Amerika je v dobrej kondícií, čo sa rozhodne nedá povedať o Európe. Tá upadá a vyzerá to tak, že Grécko je iba vrchol ľadovca problémov, ktoré čoskoro vyplávajú na povrch.
Som zvedavý dokedy to bude lokomotíva zvaná Nemecko ťahať.

TRADING.

Mizéria pokračuje a tak som sa vybral na dovolenku. Do ďaľšieho kvartála som naladený optimisticky. Verím, že bude dobrý. Bol by som však spokojnejší, keby ceny najprv spadli.
A tak si paradoxne želám, aby trh išiel dole, ale tipujem, že pôjde hore. Sranda.
Čo bude, to bude – hlavne, aby som na tom zarobil.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"