KUBIK-OBCHODY

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa kubik »

Zakládám si nové vlákno na uveřejňování svých obchodů,nebude toho mnoho,ale již jsem nakoupil nějaké akcie a vypsal opce CC,takže jak vyprší na konci května,tak je sem dám.

Nákup ETF-ka na ropu Light Sweet Crude - OD7F na b. Xetra za 20,49 eur
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa kubik »

ETF-ko na ropu Light Sweet Crude - OD7F - http://www.wallstreet-online.de/fonds/5 ... xp&grid=on" onclick="window.open(this.href);return false;

Dále mám z minulého roku nakoupené ETF na plyn:

GAZ - http://finance.yahoo.com/q?s=GAZ" onclick="window.open(this.href);return false; za 15,90

UNG - http://finance.yahoo.com/q?s=UNG" onclick="window.open(this.href);return false; za 11,20

OD7L - http://www.wallstreet-online.de/fonds/5 ... xp&grid=on" onclick="window.open(this.href);return false;

za 0,40
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa jogo »

Kubik, drzim palce, aby ta contango neosklbalo o ucet. :?
Ja som definitivne zanevrel na komoditne ETF po tom, co som videl na UNG.
Proste contango je nepriatel c.1 pre velke komoditne fondy a asi sa nemaju ako proti nemu branit...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa kubik »

Dávám sem část obchodů s opcema,akcie KFT(200ks) jsem nakupoval za 30,0949 usd,prodal jsem dvě opce 2x 64,286 usd,celkem 125,94 usd,na těchto akciích jsem při propadu nyní stratil -192,98 usd,ale opce mě strátu snížily o těch 125,94 usd.Takže to funguje,dnes by měly opce expirovat a budu muset počkat,až trochu vyrostou akcie a můžu prodat další opce,nebo můžu prodat opce nyní,ale tam bych moc nevydělal,uvidím,musím si to spočítat.Ty opce jsem prodal celkem za 128,572,ještě to neexpirovalo,proto je tam menší číslo,od toho by se asi ještě měla odpočítat nějaká komise cca dolar,dva.
Prílohy
op.jpg
op.jpg (112.84 KiB) 10903 zobrazenia
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa jogo »

Kubik: Aky strike mali tebou vypisane opcie?
Opcie si vypisal hned po nakupe akcii?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa kubik »

Strike MSFT je 31.0,KFT 30.0,T 27,MO 21,
No v podstatě hned,ono záleží jestli čekáš,jestli to půjde nahoru,potom je lépe počkat.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa jogo »

Vidim,ze si vypisoval ATM opcie.
Neviem,ci si videl moju debatu s Radom a Icem o CC strategii na Ladisovom fore.
Mne vysiel backtest na ATM opcie s DSX akciou velmi zle od roku 2007 do roku 2009.
Odpovedali mi, ze nikto nevypisuje ATM opcie, ale OTM.
Urobil som si backtest aj na OTM opcie s strike vzdialenym 3$ od aktualnej ceny.
Samozrejme, ze som znizil premium z 3% na 1% a vysledok bol ovela lepsi, len stale to neprinieslo zisk.
Nasli sa tam 6 mesiace za 3 roky, kedy mi to zasiahlo strike a musel som dotovat opetovny nakup akcii zo svojho...
Moze sa na to ist aj tak,ze ked mi to zasiahne moj strike,tak uz akciu znova nenakupim.
Len by som tu akciu uz mal mat v zisku, aby som ju znova nemusel nakupit. Samozrejme, ak nechcem zaknihovat stratu.

P.S: Som rad, ze tu davas svoje obchody.Aspon tu mame papertrading na CC-strategiu...
Navrhol som to aj Radovi.Bol by som rad,keby sa pridal...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa kubik »

To nejsou papírové obchody,ale live.Já nyní vycházím z toho,že akcie půjdou v menších-větších vlnách do strany či mírně nahoru,potom by to mělo fungovat,když z toho dostanu za rok třeba 25%,za dva roky 50%,DJ index zůstane třeba na 12000(něco jak japonsko),tak i když by potom spadl na 8000,tak bych měl být s penězi šul nul.Když budeš držet jen akcie bez dividend,tak prostě tratíš tu třetinu.Jak jsem už někde psal,podle mě je dobrá doba na nákup akcií a mohlo by to třeba rok-dva vydržet,ale člověk nikdy neví.Tedka už vím,že jsem měl raději před tím propadem prodávat put opce,věděl jsem že to asi půjde dolů,ale ta rychlost a hloubka mě zaskočila,tak snad se to už otočí.Podobně mě dostala ropa,tři měsíce čekám na propad,ten přišel,já koupil a teprve potom byl ten správnej sešup,to je prostě pech.Ladisovo forum čtu,ale tam se to za chvíli stratí,tak by možná bylo dobry to skopírovat někam sem.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa jogo »

Kubik: Viem,ze su to tvoje zive obchody.
To pre nas ostatnych,ktory v nich nie sme je to papertrading, lebo vidime vysledky a neriskujeme nic. :wink:

P.S: Prosim ta,chod opatrne do tej CC-strategie.Pozri si tento fiktivny priklad:
1 mesiac
Kupim 100 akcii za 100$. Cize som investoval 10 000$.
Vypisem CALL opciu zo strike 100$ a zinkasujem na nej premium 3% cize 300$.
V den expiracie opcie, akcie budu stat 110$.
Akcie sa mi automaticky predaju a zaplati sa za nich expirovana opcia.
Na konci mesiaca mam na ucte 10300 $.

Zase chcem vypisat call opciu.
Nakupim 100 akcii za 110$ cize je to 11 000$.Na ucte mam 10300$ z minuleho mesiaca,tak dam novych 700$ dotaciu na ucet.
Vypisem call opciu strike 110$ a zinkasujem premium 3% z 11000$ cize 330$.
V den expiracie opcie budu akcie stat 100$.
Na ucte budem mat 10 000$ v akciach a 330$ premium za opciu dokopy 10330$.
Do uctu som vlozil 10000$ v prvy mesiac na nakup akcii a 700$ druhy mesiac na nakup drahsich akcii,cize dokopy 10700$..
Za dva mesiace mam stratu 370$.

3 mesiac sa zopakuje to iste,co 1 mesiac.
4 mesiac sa zopakuje to iste,co 2 mesiac.
A zase strata 370$.
a takto to moze pokracovat dalej. Akcia lieta hore-dole v rozpeti 10% a ty inkasujes straty.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa jogo »

Pre uplnost pohlad z druhej strany:
Ak bude akcia rast a padat okolo 6% mesacne tak strata bude nulova.
Ak bude rast a padat 1% mesacne, budem inkasovat zisk asi 5% za dva mesiace.
Ale na tak malo volatilnej akcii nebude 3% premium...
Dalsi argument proti moze byt, ze vypises OTM opciu zo strike cenou posunutou o 10% vyssie,ako je aktualna cena.
Taka opcia bude mat ovela mensie premium a je to tak trochu trading odhadnut, kde asi dat tu strike cenu aby som bol este ziskovy.(musim odhadovat vyvoj akcie na mesiac dopredu,co je uznas tazky oriesok aj pre skuseneho tradera)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 552
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa Myk »

Jogobela:

Když je akcie lehce ITM tak místo přiřazení zvolíš rolling - vykoupíš opci a prodáš další měsíc. Akcie ti zůstávají.
Když je akcie hluboko ITM tak se necháš přiřadit a obchod tím končí.

Každý CC nese vždy ztrátu při velkém propadu akcie, to je jasné. Ta ztráta je plus mínus stejná jako držení single stock - je lepší o inkasované prémium. Lze vystoupit na SL stejně jako u single stock, ale je zapotřebí se vzdát části inkasovaného prémia.

Odhad striku lze volit:
a) OTM na profit targetu - očekáváš, že pokud stock poroste, přiřazením zrealizuješ svůj zisk. je-li to hodně OTM, prémium bude nízké, ale máš až do striku risk profile jako long stock, takže až do profit targetu si pozici nijak nezhoršuješ
b) ATM lehce OTM - v takovém případě očekáváš, že se akcie bude plácat na místě a ty budeš rolováním opcí inasovat prémia. Pokud stock vystřelí vzhůru, participuješ proti pozici long stock pouze omezeně - (roluješ a sbíráš prémia, dokud to jde) - máš limitovaný zisk
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa kubik »

Zůstalo mě na účtu 3000 usd,tak jsem prodal 1x put opci na MSFT,s ostatníma čekám jak to vyleze nahoru,strátu nemá smysl realizovat,času dost.
Prílohy
msft.jpg
msft.jpg (28.49 KiB) 10506 zobrazenia
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa kubik »

Vrátil jsem se z Kypru a co nevidím,MSFT se mě přiřadil(nebo nakoupil),inkasoval jsem premii a ještě je cena o 1 usd větší.Na Kypru bylo fajn,akorát bych se za chvíli neunesl,jídlo bylo vynikající.
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa kubik »

Prodej 1 opce DPW
Prílohy
dpw.jpg
dpw.jpg (24.6 KiB) 10369 zobrazenia
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa kubik »

Prodej 4 opcí DTE za 0.43
Prílohy
dte.jpg
dte.jpg (29.39 KiB) 10298 zobrazenia
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa kubik »

Prodej opcí CAT za 1,99
I když mám tucha,že to vyleze nad 72 usd do toho 20.8.,tak jsem to riskl,nákup mám za 68,40,takže by mělo z toho přinejhorším vypadnout 700 usd.
Prílohy
cat.jpg
cat.jpg (28.14 KiB) 10271 zobrazenia
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa kubik »

Ještě jsem prodal jednu opci T,celkově je to na obr.
Prílohy
opce.jpg
opce.jpg (117.08 KiB) 10240 zobrazenia
konikv
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po 28 06, 2010 6:08 pm

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa konikv »

predpokladas ze to pojde dole ?
ako mozes mat na DTE strike 10 ? ja mam teraz cenu okolo 46$
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa kubik »

Podle mě to půjde nahoru,ale do 20.8. to už nemusí jít moc nahoru,ještě by měl DJ index retestovat podle denního grafu 10300,samo ale že může jít nahoru hned,nebo se to může plácat chvíli okolo 10600(tam byl na týdenním grafu strop),ale takto krátkodobě nejsem sto to nějak upřesnit.Já jsem nakupoval akcie při DJ indexu okolo 11000,takže některé akcie mám dole,ale tím že jsem vypsal minule opce a nyní,tak jsem ted po vypršení opcí v srpnu s účtem šul nul(+ nějaký drobný na dividendách).

Jinak DTE mám cenu na IB 10,370 eur.
Prílohy
dte.jpg
dte.jpg (37.81 KiB) 10133 zobrazenia
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa Rado »

Kubík, tak sem si dávaš svoje obchody. :) Pozerám, že tiež vypisuješ opcie. Na tento mesiac som aj ja čo to popredal, tak čakám ako to celé dopadne. Zatiaľ som s CC realizoval len jednu stratu aj to len pri rolovaní do ďalšieho mesiaca. Celkovo mi vypisovanie generuje celkom slušné peniaze.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa kubik »

Rado-já jsem nakoupil akcie na 11000,takže v zisku nejsem,ale aspon kompenzuju pokles.
Dneska vylezl KFT nad 30 usd,tedy nad můj nákup,prodej dvou opcí po 0,57 usd.
Prílohy
kft.jpg
kft.jpg (29.97 KiB) 10202 zobrazenia
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa Rado »

Ja som pár obchodov dal u Jana na web. Dúfam, že za pár dní skončí všetko, tak ako má. Stratégia CC resp. NPW je pre mňa veľmi zaujímavá. Dá sa povedať, že aj bezpečnejšia ako kúpiť akcie a čakať.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa kubik »

koupil jsem spátky opce KFT a CAT,něco se vydělalo
Prílohy
op.jpg
op.jpg (55.18 KiB) 10076 zobrazenia
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa kubik »

Koupil jsem spátky DPW za 0,6 eur,T za 0,91(na té jsem prodělal),ale tu jsem obratem prodal SEP za 1,17,dále jsem koupil 4 opce DTE po 0,15,tím jsem všechny své opce vynuloval kromě T.Počkáme si po prázdninách,jak se vrátí obchodníci na trhy,snad to zase vyleze a do něčeho vlezu.
Prílohy
o.jpg
o.jpg (94.77 KiB) 9999 zobrazenia
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa kubik »

Tak jsem prodal zase pár opcí.
Prílohy
opce.jpg
opce.jpg (137.23 KiB) 9869 zobrazenia
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa kubik »

Prodal jsem a nakoupil opce,nějakej zisk tam je.Např pro KFT:2 opce jsem prodal minulý měsíc za 1,56335,tyto jsem koupil zpět za 0,91 usd,tj 200x0,65= cca 130 usd.Na procenta to vychází-v akciích je cca 6000 usd,tedy je to asi 2% za měsíc.Dneska jsem je zase prodal za 1,56.
Prílohy
op.jpg
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa jogo »

Pozeram, ze my "stari harcovnici" nakoniec skoncime na opciach.
Ja tiez uz dva mesiace "opcujem" a zatial je skore 3:0 pre mna.Najviac sa mi paci, ze prerazeny strike nic neznamena, dolezite je, kde opcia skonci v expiracny den. Oproti SL to ma velku vyhodu, lebo nejaky nahodny spik ma nevyhodi z pozicie...

P.S: Rozpravaju sa dvaja zidia "Pocuvaj, nevies odkial maju krestania tolko penazi, ze stale od nas nakupuju tie opcie?"
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa Rado »

Jogi bacha na prerazený strike. Mne to raz pri Bear call spravilo peknú paseku. Pokiaľ sa to vráti do expirácie, tak je to o.k. Ak nie, tak blokované prostriedky sú fuč. Držím palce. Skóre je to pekné.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa kubik »

Zlikvidoval jsem nějaké opce,T a KFT jsem přeroloval na duben.Ted jsem na rozpacích,jestli čekat,až se to zvedne,nebo vypisovat dál.
Prílohy
opce.jpg
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: KUBIK-OBCHODY

Príspevok od používateľa kubik »

Jak jsem psal v jiném vláknu,prodal jsem všechny akcie,zlikvidoval všechny opce,asi měsíc jsem seděl na hotovosti a koncem minulého týdne jsem místo toho nakoupil stříbro,SLV za 36,33 a SIVR za 37,07.Na opcích a akciích jsem vydělal v usd asi 10%,ale tím,že euro posílilo,tak v eurech to je šul-nul,i v kč je to skoro fifty fifty.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"