obchody podla konikav

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
konikv
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po 28 06, 2010 6:08 pm

Re: obchody podla konikav

Príspevok od používateľa konikv »

co znamena 07-07-2010 SPY AUG10 -112c @ +0,58/k | -2,07/k | -1,49/k

vypis SPY AUG10 112 call
hlavne to za @ ma zaujima ?
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: obchody podla konikav

Príspevok od používateľa laty »

co znamena 07-07-2010 SPY AUG10 -112c @ +0,58/k | -2,07/k | -1,49/k
Vypis SPY AUG 112c za +0.58/k, nakup naspat za -2,07/k, takze celkovo strata -1,49/k pre danu opciu. Vsetko pocitam na 1 kontrakt.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
konikv
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po 28 06, 2010 6:08 pm

Re: obchody podla konikav

Príspevok od používateľa konikv »

Vcera vecer som zavrel
CTXS AUG -46 put 0.89$ 2ks zisk:0
MEE AUG -29 put 0,80$ 2ks zisk:-22

Otvorene
MEE AUG -27 put 1,09$ 2ks
CTXS AUG -43 put 1.04$ 2ks
CTXS AUG -50 call 0.89$ 2ks
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: obchody podla konikav

Príspevok od používateľa laty »

VIX nam pekne klesa, takze dnes uzatvoreny obchod:
16-07-2010 VIX AUG10 -42.5c/+50c @ +0.55/k
27-07-2010 VIX AUG10 +42.5c/-50c @ -0.15/k (zisk +0.40/k, cca 5.7% z max straty a marginu)

Naviac uroven 112 na SPY nam zatial drzi takze som sa rozhodol nerolovat svoje vypisane opice na 115c. Plan je v pripade pruseru ich posunut min na strike 117 a zvysit pocet kontraktov (rollovat zadara, zvysenim rizika)

konikv,
sorka, ze si pisem do tvojho vlakna. ak ti to vadi prestanem. svoje vlakno sa mi zakladat nechce lebo viem, ze zapis budem flakat. Jop a aby to nebolo vsetko take good and easy tak celkovo som po 1.5r obchodovania cca -10% portfolia ale skrabem sa k 0 pokial zas nevyrobim nejaku peknu sekeru v hope mode :).
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
konikv
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po 28 06, 2010 6:08 pm

Re: obchody podla konikav

Príspevok od používateľa konikv »

Ok to je v pohode, kludne sem pis. Zaujimave se som prisiel k podobnemu nazoru pri HPQ, CTX , tak hadam to neprestreli vyssie, a bude sa to drzat v strede. To MEE ma strasnu volatilitu, to sa neda udrzat.


Tu strategiu Pieskovisko tu niekde najdem popisanu? kto je Mysak, kde su prospevky?

uz tu nevlazem vsetko pisat tak obrazovka.
Prílohy
opcie1.jpeg
opcie1.jpeg (65.74 KiB) 7907 zobrazenia
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: obchody podla konikav

Príspevok od používateľa laty »

Misak posobi na pilsen fore (kde je popisany piesok) + posobil na financniku, kde ma vlastne vlakno ako obchodovat iron condor (vlakno je uz zamknute, ale da sa aspon citat a misakovi bol zruseny pristup). Grimmom neslo do karat, ze kritizoval ich pristup obchodovania IC a tak podobne.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
konikv
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po 28 06, 2010 6:08 pm

Re: obchody podla konikav

Príspevok od používateľa konikv »

Dnes ma citrix gap, co pre mna znamena masaker.
mam CTXS AUG -50 call -3ks , uz je v ITM a ukazuje stratu 1440$ , neviem co dalej, priradenie nenastalo zatial.
konikv
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po 28 06, 2010 6:08 pm

Re: obchody podla konikav

Príspevok od používateľa konikv »

som uplne v prdeli :-(.
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: obchody podla konikav

Príspevok od používateľa laty »

:shock:, ctxs earnings (prebili ocakavania). tiez som raz vypisal callku, ale az po vyhlaseni a zabudol na conf call a potom uz len spoteny sledoval pohyb up a moje $$$ doprec. kurna, to uz je tak hlboko ITM, ze ani rolovania do dalsieho mesiaca vela neprinesu. +AUG 50c/-SEP 55c @ -3.05/k.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
konikv
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po 28 06, 2010 6:08 pm

Re: obchody podla konikav

Príspevok od používateľa konikv »

30.7.2010 som zavrel CTXS so stratou -1293$.
zatvorene MEE zisk 120$
zatvorene HPQ zisk 86$

dodatocne vydaje:
option canceled poplatky -41$.

Nemam ziadne opcie. Vraciam sa k akciam.
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: obchody podla konikav

Príspevok od používateľa laty »

konikav,
skoda :shock: . Tak zacni robit cover call. K nakupenym akciam alebo k deep ITM CALLke vypises OTM/ATM CALLky. Hraj sa s 1k a uvidis co to da. Treba to dostat do krvy.

vcera (stvrtok) som roloval svoje vypisane callky AUG 115c na SPY na uroven 117 do bezpecia. Dnes (piatok) nam US predviedli slusny recover takze uvidime co prinesu nasledujuce dva tyzdne. Moje BE body na SPY su dole 106 a hore 117 (pre cele portfolio SPY opcii),

VIXove putky stale drzim, aktualna strata otvorenych pozicii $15, predtym zisk $+200, takze zatial ok.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15819
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1042 times
Been thanked: 1403 times

Re: obchody podla konikav

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Laty: práve analyzujem akcie na budúci týždeň a narazil som na zaujímavé analýzy opčných obchodov. Nie som odborník, len ma to zaujalo, keďže posudzujem CYD na krátkodobú špekuláciu long.
Tak ma to napadlo hodiť to sem.

Options Flash
Andrew Wilkinson, Interactive Brokers, 08.06.10, 06:19 PM EDT


China Yuchai International ( CYD ): A three-legged bearish options combination play on the holding company with a controlling interest in Yuchai, a Chinese diesel engine manufacturer, indicates one strategist is bracing for share price erosion through September expiration. It looks like the investor responsible for the transaction sold 6,350 calls at the September $20 strike at a premium of $0.60 each, purchased the same number of puts at the September $17.5 strike for a premium of $0.85 apiece, and sold 6,350 puts at the lower September $15 strike at a premium of $0.15 a-pop. The net cost of buying the combo trade amounts to $0.10 per contract. Thus, the investor is prepared to either make money or protect the value of a position in the underlying shares, should he hold one, if CYD’s shares fall another 7.15% from the current price of $18.74 to breach the effective breakeven point at $17.40 by September expiration. If this transaction represents an outright bearish bet rather than a protective play the trader is prepared to amass maximum potential profits of $2.40 per contract as long as shares plunge 19.95% to trade below $15.00 by expiration day next month. The short position in calls exposes the trader to potentially unlimited losses, assuming no offsetting long stock position is held, if CYD’s shares fly upward. Losses in this scenario start to accumulate if shares exceed $20.00 ahead of expiration day.

Crocs ( CROX): Shares of the designer and manufacturer of footwear for persons of all ages increased as much as 11.3% at the start of the trading session to touch an intraday- and new 52-week high of $14.00. The producer of plastic clogs forecast third-quarter net income of $0.22 a share, which exceeds average analyst estimates of $0.15 a share, helping shares of the underlying stock higher. The firm posted second-quarter earnings of $0.37 a share after the closing bell yesterday, which was substantially higher than the average consensus view for its earnings of $0.22 a share. Some options traders initiated near-term bullish bets on the shoe maker by buying calls and selling puts in the August contract. It looks like investors sold approximately 1,000 put options at the August $12 strike for an average premium of $0.14 each. These puts may have originally been purchased to hedge an earnings disappointment. Bulls hoping shares will continue to appreciate picked up about 1,000 now in-the-money calls at the August $13 strike for an average premium of $0.72 a-pop. Call buyers make money if CROX shares trade above the average breakeven price of $13.72 through August expiration. Finally, it looks like other investors expect Crocs’ shares to go no higher than $14.00 by expiration day. Roughly 1,500 calls were sold at the August $14 strike for an average premium of $0.25 apiece. Traders could be closing out previously established long call positions, or may be selling into the rally to pocket inflated premium on out-of-the-money calls. If the latter is true, call sellers keep the full $0.25 premium per contract as long as the price of the underlying stock fails to rally above $14.00 at expiration. Post-earnings the overall reading of options implied volatility on CROX plunged 28.1% to 52.26%.

Athena Health ( ATHN ): Shares of the provider of Internet-based business services for physician practices fell as much as 4%. Today’s low point in ATHN shares marks an 11.025% decline in the price of the underlying stock since Monday when shares touched an intraday high of $28.30. Athena Health appeared on our scanners today after one bearish options trader rolled a sizeable put position in the August contract forward to the September contract. It appears the investor sold 5,100 puts at the August $22.5 strike for a premium of $0.20 each in order to purchase the same number of puts at the September $22.5 strike at a premium of $1.00 apiece. The net cost of the transaction, in isolation, amounts to $0.80 per contract and extends downside protection for the investor in case shares continue to fall ahead of expiration day next month. Without knowing how much the investor paid to initially buy the August $22.5 strike puts, it is difficult to discern the true breakeven point on the September $22.5 strike put position. But, ignoring prior transactions, the investor faces a new breakeven price of $21.70. Downside protection kicks in if Athena’s shares decline 13.8% from today’s low of $25.18 to breach the breakeven point to the downside at $21.70 by September expiration.

Fortress Investment Group ( FIG ): The asset management firm popped up on our ‘hot by options volume’ market scanner in the first half of the trading session after one investor enacted a large-volume bullish transaction in the January 2012 contract. FIG’s shares rallied nearly 1.5% to $4.15 just before 12:25 pm ET. The trader appears to have essentially financed the purchase of in-the-money calls by selling a straddle. It looks like the investor purchased 12,300 deep in-the-money calls at the January 2012 $2.5 strike at a premium of $2.20 each, sold 12,300 calls at the higher January 2012 $5.0 strike for a premium of $0.75 apiece, and shed 12,300 in-the-money puts at the January 2012 $5.0 strike for a premium of $1.50 each. The spread yields a net credit of $0.05 per contract to the investor. The trade positions the responsible party to amass maximum potential profits of $2.55 per contract – including the net credit of $0.05 received on the transaction – as long as Fortress Investment Group’s shares rally 20.5% over the current price of $4.15 to exceed $5.00 by expiration day in 2012.

Nuance Communications ( NUAN ): Near-term call options on the software company are active today with the release of the firm’s second-quarter earnings close at hand. Nuance’s shares declined 1.90% by 12:35 pm ET to stand at $17.10. Investors appear to be both buying and selling out-of-the-money calls today in order to prepare for the earnings report after the market closes on Monday August 9, 2010. Some traders appear to be making bullish bets, buying approximately 2,200 August $17.5 strike calls at an average premium of $0.53 each. Call buyers make money if NUAN’s shares rally 5.4% over the current price of $17.10 to trade above the average breakeven point on the upside at $18.03 by August expiration day. Other investors sold 2,200 calls at the same August $17.5 strike for an average premium of $0.53 each. Call sellers keep the premium received on the sale of the calls as long as Nuance Communications’ shares fail to exceed $18.00 by expiration. NUAN’s shares last traded above $18.00 back on May 5, 2010.

Andrew Wilkinson is senior market analyst at Greenwich, Conn.-based Interactive Brokers. Caitlin Duffy also contributes to Options Flash. Reach both via e-mail: ibanalyst@interactivebrokers.com
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
konikv
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po 28 06, 2010 6:08 pm

Re: obchody podla konikav

Príspevok od používateľa konikv »

laty napísal:konikav,
skoda :shock: . Tak zacni robit cover call. K nakupenym akciam alebo k deep ITM CALLke vypises OTM/ATM CALLky. Hraj sa s 1k a uvidis co to da. Treba to dostat do krvy.
Hrat sa mozem aj na paper trading. Tam to neuskodi :-)
konikv
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po 28 06, 2010 6:08 pm

Re: obchody podla konikav

Príspevok od používateľa konikv »

ATHN ma P/E=129! hm.. :shock:

tej analyze moc nerozumiem, to by mi niekto musel prelozit a este raz prelozit lopatisticky. :-)
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: obchody podla konikav

Príspevok od používateľa laty »

Juggler,
dik, hod info aj nabuduce. momentalne nemam cas na nic, akurat tak raz za den skontrolovat svoje pozicie a kuknut forum.

konikv,
paper-trading je podla mna na hovno (pre pozicne obchodovanie). Nikdy som to nevydrzal sledovat a live som sa naucil daleko viac. Supnem tam 1k a pozeram. Vlastne skoro vsetko obchodoujem s 1k :lol: :lol: .
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: obchody podla konikav

Príspevok od používateľa laty »

Mame tu mensiu paniku tak som zatvoril polovicu pozicii SPY AUG10 +117c @ -0.02/k (vypis bol za +0.24/k) a nakupil VIX NOV +25p @ -1.3/k (PT: +1.8/k -> $50 za opciu).
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: obchody podla konikav

Príspevok od používateľa laty »

Pri minulych poklesoch som este nakupil par VIXovych putiek aby som zriedil cenu a mozem ist robit market maker-a na strike 25p exp. NOV :lol: . No a aby som to uplne zabil tak som vypisal SPY SEP1 -110c @ +$20 (expiracia tento piatok). Ak sa trhy vydaju hore, tak budem rolovat na vyssi strike a vzdialenejsiu expiraciu + VIXove putky budu zarabat. Ak poletime dole tak mam obmedzeny risk a to na cenu, ktoru som zaplatil za opcie.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
Mino Demovic
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Št 10 09, 2009 9:07 am

Re: obchody podla konikav

Príspevok od používateľa Mino Demovic »

Laty, tie novembrové +25p na VIX ešte držíš?
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: obchody podla konikav

Príspevok od používateľa laty »

Vsetky som postupne rozpredal (v zisku). A teraz nudne cakanie opat na nejaky pruser :).
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"