JUGGLER - mesačník 7/2010 ( júl )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15790
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

JUGGLER - mesačník 7/2010 ( júl )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pri poslednom mesačníku mali americké indexy tieto hodnoty:

SPX 1062
Nasdaq 2171
Dow 9940

Posledný víkend skončili indexy takto:

SPX 1023 -3,8%
Nasdaq 2092 -3,7%
Dow 9686 -2,6%

Pozrime sa, čo som to tipoval a ako to vyšlo:

1.Americké trhy UP. Z hľadiska TA rast, ale budeme závisieť len od správ z Európy.
2.USD voči euru krátkodobo NEUTRÁL, dlhodobo rast (teraz 1,195).
3.Zlato DOWN (teraz 1239), ropa UP (teraz 72,50).


1. Už tretí, alebo štvrtý raz: operácia sa podarila, ale pacient zomrel. SPX totiž vyrástol +6% až ku 1130, ale v druhej polovici mesiaca sa zosypal o 10% až ku 1023. Celkovo teda pokles -3,8%. Volatilita bola abnormálna.

2. USD voči euru oslabil ku 1,256 ( -5,1% ). Tu prebieha konsolidácia ako som tipoval.

3. Zlato pokles ku 1212 ( -2,2% ), ropa nezmenená na 72,30 ( ale najprv vyrástla o 9% ku 79)

Fundamenty USA dostávajú trhliny. Zhoršuje sa trh práce, realitný trh, klesajú maloobchodné tržby, predaj áut. Nie je to zlé, na nálade to však nepridáva. Realitný trh je po podpore zo strany štátu, tam bude treba 2-3 mesiace nech sa situácia vykryštalizuje. Nezamestnanosť klesla na 9,5%, nových pracovných miest však pribúda len veľmi málo. Spotreba viazne.
Sezóna kvartálnych výsledkov skončila uspokojivo a na dvere klope ďalšia. Fundamenty firiem sú stabilizované, finančná situácia je dobrá. Spätné odkupy stúpajú, ceny akcií však nie. Mám dojem, že najväčšie pochybnosti investorov sú ohľadom ďaľšieho rastu ziskov.. Vyhliadky firiem boli tento kvartál pomerne konzervatívne. Priestor na znižovanie nákladov je vyčerpaný, všetko stojí na spotrebe obyvateľstva. Tá je v USA kľúčová. Veľkým problémom sú zahraničné trhy. Európa sa borí vo vlastnej kríze a najnovšie začína robiť vrásky na čele aj Čína. Aj tam to vyzerá na ochladenie. Európa je najväčší trh sveta, Čína zase najperspektívnejší. Zoberme si napríklad fakt, že General Motors v Číne toho roku predal viac áut ako v USA. Z hľadiska predaja áut je už teraz Čína najväčší trh na svete. Minule som písal o Číne ako o potenciálnom ohnisku globálnej krízy. Pre globálnu ekonomiku je veľmi dôležitá.

Čo tipujem.

1. Americké akcie – RAST. Vyhliadky sa zhoršujú, ale ceny nezodpovedajú fundamentom. Aj technicky by tisícka mala podržať.
2. USD voči euru – RAST. Konsolidácia je podľa mňa za nami.
3. Zlato DOLE. Ropa RAST do pásma 75-80.

Trading.
Posledný mesiac prvého polroka sa mi páčil. Bol to pre mňa jeden z najlepších mesiacov v 2010. Zároveň som však obchodoval veľmi málo. Bol to mesiac najväčšieho poklesu na trhoch, ale u mňa mesiac, kde som väčšinu obchodov urobil na long.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"